Hezký den, video pěkné jen bych ho doporučil spíše pro někoho kdo již s numismatikou začal a ví že se jí chce věnovat. Kdybych neměl ani jednu minci ve sbírce a viděl toto video, tak bych ani nezačal. Ve videu jsou vidět jen *mrtvolky* v plastu, tak to vypadá že jediná cesta jak sbírat je jen kupovat ty. Mě přilákalo spíše to tajemno když se prohrabujete tisíci kusy z půdy, od někoho darované a tak podobně, hledáte varianty, porovnáváte stavy, zjišťujete proč šla kvalita mincí za války níže a začnete se do toho ponořovat. A až pak se dopracujete k pamětním či investičním. Za mě je větší sberatel ten kdo má třeba jen kompletní protektorát a dopracoval se k němu postupně, než někdo kdo si koupí xx pamětních, dá je do alba a již na ně nikdy nešáhne, to je ale jen můj názor.
Pěkný den přeji. Děkuji za konstruktivní komentář. Téma sbírání je velmi obsáhlé a každá kategorie má hodně proměnných. Snažili jsme se poskytnou během chvíle co nejvíce informací. Video jsme cílili na začínající numismatiky a demonstrovali hlavně na české měně. Ta je pro náš národ nejcharakterističtější a nejsnazší pro začátek. Mezi námi je také spousta sběratelů, kteří mají velmi významné české sbírky mincí a téměř každý má také nasbíranou celou novodobější oběžnou měnu. Je to základ, který kompletuje sbírku. Najít starou truhlu s mincemi je vždy zážitek, který v každém vzbudí zvědavost a nadšení. Bohužel těchto nálezů už je čím dál méně a ne každému se poštěstí. Náš hlavní obor jsou investiční mince a nemohu souhlasit s tvrzením, že se k investičním mincím musí propracovat. Jak jsme zmínili ve videu, zpravidla nenesou numismatickou hodnotu a dají se nejlépe přirovnat k současné tvrdé měně. Jinými slovy jedná se jen o peníze z drahých kovů, které drží svou hodnotu. Samozřejmě se často objevují lidé (boom byl za covidu), kteří se po hlavě vrhnou na nákup pamětních mincí a za rok už po nich není ani slechu. To už je na každém.
Skvěle. Výtečné video. Děkuji.
Děkuji za vřelé hodnocení. Hlavně budu rád, když pomůže všem začínajícím sběratelům.
Hezký den, video pěkné jen bych ho doporučil spíše pro někoho kdo již s numismatikou začal a ví že se jí chce věnovat.
Kdybych neměl ani jednu minci ve sbírce a viděl toto video, tak bych ani nezačal.
Ve videu jsou vidět jen *mrtvolky* v plastu, tak to vypadá že jediná cesta jak sbírat je jen kupovat ty.
Mě přilákalo spíše to tajemno když se prohrabujete tisíci kusy z půdy, od někoho darované a tak podobně, hledáte varianty, porovnáváte stavy, zjišťujete proč šla kvalita mincí za války níže a začnete se do toho ponořovat. A až pak se dopracujete k pamětním či investičním.
Za mě je větší sberatel ten kdo má třeba jen kompletní protektorát a dopracoval se k němu postupně, než někdo kdo si koupí xx pamětních, dá je do alba a již na ně nikdy nešáhne, to je ale jen můj názor.
Pěkný den přeji. Děkuji za konstruktivní komentář. Téma sbírání je velmi obsáhlé a každá kategorie má hodně proměnných. Snažili jsme se poskytnou během chvíle co nejvíce informací.
Video jsme cílili na začínající numismatiky a demonstrovali hlavně na české měně. Ta je pro náš národ nejcharakterističtější a nejsnazší pro začátek. Mezi námi je také spousta sběratelů, kteří mají velmi významné české sbírky mincí a téměř každý má také nasbíranou celou novodobější oběžnou měnu. Je to základ, který kompletuje sbírku.
Najít starou truhlu s mincemi je vždy zážitek, který v každém vzbudí zvědavost a nadšení. Bohužel těchto nálezů už je čím dál méně a ne každému se poštěstí.
Náš hlavní obor jsou investiční mince a nemohu souhlasit s tvrzením, že se k investičním mincím musí propracovat. Jak jsme zmínili ve videu, zpravidla nenesou numismatickou hodnotu a dají se nejlépe přirovnat k současné tvrdé měně. Jinými slovy jedná se jen o peníze z drahých kovů, které drží svou hodnotu.
Samozřejmě se často objevují lidé (boom byl za covidu), kteří se po hlavě vrhnou na nákup pamětních mincí a za rok už po nich není ani slechu. To už je na každém.