Дуже прикро... Потрібно правове регулювання в сфері розведення і продажу садивного матеріалу, щоб в подальшому можна було б пред'являти претензії і мати право на компенсацію за понесені збитки і втрачений час! Сам купував саджанці і жодних документів, сертифікатів ніхто не надає, - "угода на словах",що вважаю неправильно в даній сфері. Особисто Вам, Михайло - велике спасибі, що ділитесь завжди корисною інформацією. Бажаю успіхів і міцного здоров'я!
@@SadPodillya скажіть ви так як професіонал моглиб мені підказати чи то точно фітофтороз на груші бо я то думаю що так. а дехто переконує що ні. що то моніліоз. хоча кора поражена вище прививок не подвой. а привой саме. якби вам скинути фото чи відео щоб глянули підказали.бувби дуже вдячний.ЯК куда можна булоб скинути чи вайбер тлфн чи ще кудась??? ДОПОМОЖЕТЕ??
Да , болезнь страшная для дерева. Фитофтораз может появиться у вас в саду- это не обязательно из питомника привезли. При повышенной влажности и во время перепада температуры есть вероятность появления грибка в виде фитофтороза.
Підкажіть будь ласка, я весною купив саджанці яблуні, посадив,прийнялися добре.Коли передивлявся ваші попередні відео , то до мене дійшло ,що садив я їх неправильно. Місце де були підщепи получілись біля самої землі,а коли я розгорнув землю, то побачив корінці які виросли з під підщепи. Підкажіть будь ласка , що можна зробити зараз , чи може краще викопати ці , та посадить інші саджанці. Дякую за відповідь.
Ничего не делайте, если вы заглубили подвой ничего страшного, главное что бы место прививки было выше уровня почвы.В вашем же случае деревья ваши вырастут чуток выше.
Доброго дня Михаил. Хочу посадить для себя (не бизнес) небольшой сад яблони, планирую садить низкорослые и среднерослие сорта. Некоторые садоводы советуют сажать саженцы на подвое 54-118 либо ММ106, так как они менее капризны при выращивании, имеется ввиду: индивидуальная опора, регулярные поливы и подкормки удобрениями и микроелементами. На чем лучше, на Ваш взгляд остановить свой выбор, на 54-118 или на ММ106. Проживаю в Полтавськой области, грунт-чернозем. И можете сказать о деревьях на подвое М26, если выращивать их с опорой только первые 3 года, насколько они будут требовательны к регулярным поливам и подкормкам.
Підскажіть будь ласка, чи можна запобігти таким наслідкам ще при закупівлі саджанців. На що звертати увагу? Доречі, може у Вас є відео про те як вибирати посадковий матеріал( саджанці, підвої). Як на мене, найкраще купувати саджанці у тих в кого є власні сади і лише після того як прогулятися цими садами. Але не завжди є така можливість. Тому дуже цікаві поради від Вас. Дякую.
Дякую що зробили це відео восени: що альет не дає результату і запитання- на тому місці знов посадиться садженець а не захворіє він ? В мене дерева з богдан розсадн.
видео Ваше вызвало бурю эмоций, не то что годами.десятилетиями проверенные саженцы. друзья, друзья друзей и вообще масса людей много лет садим и радуемся урожаю. не гневите Бога, извинитесь. Вы очень не правы.
Пересорт буває в кожному розсаднику. Контроль має бути з боку купця . Бажано пригласити досвіченого агронома та взяти його з собою, коли купуєте велику партію. Але Украінці полюбляють єкономити на послугах кваліфікованих фахівців.
В прошлом году был ихним оптовым покупателем. Лично знаю Евгения Васильевича, хочу сказать из 15000 черешен на колте штук 100 были чистые, на остальных, рак, ожог, некоторые вообще с листьями отгрузили Грушу и яблоню не рискнул у них покупать. Всего доброго
@@ЮрійГрабчак-д3з вже немає,висадили.Маточник невеликий до 800-1000 шт виходить Кольту,1,5 тис шт яблуні54-118,айви ва-29 біля600шт,пуміселекту трохи,для власних потреб хватає,а залишки саджанців продаємо на місці.Ще був мм106,м26,м 7,м9,але прийшлось викорчувати-нехватає ні сил ні часу.
У мене присадибна ділянка під сад, всього 0,5 гектара, але для його закладки та підтримання і оновлення при потребі я використовую власний маленький маточник підщеп(62-396, 54-118, М-7, ВА-29).А все тому що у сучасних розсадниках не приділяють увагу захисту посадкового матеріалу від хвороб кореневої системи і деревини, нажаль. І це факт який я так само перевірив на власному гіркому досвіді. А невеликий маточник в догляді займає зовсім небагато часу. Це хороший варіант виходу з ситуації у присадибному садівництві.
Та якби цю "рекламу" бачили всі потенційні клієнти того розсадника, тоді так. А так залишається або привезти їх директора в сад натовкти пикою в оте місце, де бірка, та заставити з'їсти ту бірку, щоб не морозився. Це все лірика. А взагалі, то треба звернутись в комітет по захисту прав покупця.
В мене цього року теж з'явилась така ж проблема. Підщепа 54-118. Саду 8 років. Хіба зараження так довго розвивалось? Можливо, це не проблема садивного матеріалу?
Це був не мій вибір. Я завжди купую у перевірених виробників та сам присутній у пітомніку на апробаціі (коли ще зелене листя) , на завантаженні та всіх інших єтапах аж до садіння саду.
Дякую, дуже корисна інформація! Мабуть потрібно вам власноруч вже виробляти саджанці для власних потреб? Та як надалі саджати чи не заражена земля після цих саджанців?
Дивився відео на сторінці Богданівського фіторофторозорозплідника. Показали перше поле де в принципі фітофторозу не може бути видно. Чудове відео! Білі і пухнасті. Але ж факт залишається фактом. тисячі мертвих дерев куплених у цьому "пітомнику". І ніяких слів про компенсацію або наміру дослідити чи є їх провина.
На груші така біда може бути? Підщепа ВА-29. Один й той сорт,але більшість листя зелене,а деякі червоне. Поїду перевіряти. Хоча саджанці робив сам. Підщепу брав у досить відомої людини .
Дуже правильно що висвітлюєте недобросовісних продавців. Шкода що неможливо їм нічого доказать. Єдине як варіант то зібрати ті ,,дрова,, і відвезти їм на подвіря(так зробив мій знайомий на Волині ,польському продавцю саджанців,який переїхав туди жити) і.....спустити на них РЕМА
В мене дід робив на екскаваторі, заказали три краза по 5 рублів, заплатили тільки 10 рублів, я спитав що зробили, дід сказав : загрузив три краза помимо тих заказаних вигрузили їм на подвірї, спитав нащо : дід сказав вивизти їх назад погрузка коштує 15 рублів один краз.
А яку відповідальність несуть розплідники за хворі саджанці?Невже не можна через суд притягнути їх до виплати компенсації?Адже мова йде не про десяток дерев,власник саду вклав великі кошти,а отримав,,головний біль"!
Можете поподробнее описать проблемы которые были с их саженцами, поскольку тоже закладываю имунный квартал из их саженцев и буду благодарен если предупредите чего можно ждать
Михайло це стосується всіх бувших радянських великих плодорозсадників, під яблоню, немає ротації землі, тойсть на тому самому полі роками вирощують ті же культури, я думаю ,що Артемівськ не виключення але може цієї біди не буде, буде щось інше. Не довіряють великі господарства малим приватним розсадникам і горять на цьому постійно, не хочеться перичисляти масу прикладів і господарств які і купили не дешево і корчують постійно молоді насадження. Садоводи думайте на,що гроші витрачаєте.
Шановні садівники, хочу звернути Вашу увагу, що хвороба фітофтороз лікується. В Богданівському плодовому розсаднику агрономічна служба проводить захист маточника, першого і другого поля плодового розсадника профілактично, не допускаючи розвитку хвороб. Фітофтороз може розвитись в любому віці дерева, якщо порушувати технологію вирощування: не дотримуватись сівозміни, весною затримати посадку ( ослаблені саджанці) не дотримання строків хімічного захисту тощо. А стан плодового розсадника можете побачити на сторінці у фейсбуці.
Дуже прикро... Потрібно правове регулювання в сфері розведення і продажу садивного матеріалу, щоб в подальшому можна було б пред'являти претензії і мати право на компенсацію за понесені збитки і втрачений час! Сам купував саджанці і жодних документів, сертифікатів ніхто не надає, - "угода на словах",що вважаю неправильно в даній сфері.
Особисто Вам, Михайло - велике спасибі, що ділитесь завжди корисною інформацією. Бажаю успіхів і міцного здоров'я!
@@СоломонДавидович-х3с нажаль щодо системи ціноутворення на саджанці в Європейському союзі нічого не можу сказати.
дякую
Подскажите, пожалуйста, чем обработать землю после выкорчевывания больного дерева и перед посадкой нового? Или в этом нет необходимости?
Любую землю , в здоровье которой не уверена, проливаю из лейки на ведро воды 0.8-1кг мочевины и 0.4кг железного купороса
Якщо кісточкові після Яблуні садити, обробка не потрібна.
Як лікується рак коріння на мм-106? Дуже потрібно.
www.fitolab.org/ua/zametki-fitopatologa/item/193-kornevoj-bakterialnyj-rak.html Я просто спалюю такі дерева
@@SadPodillya Дякую. Щепи росли через 20см чи можуть вони бути заражені 55% викинув.
Чи можна на тому ж місці висаджувати нові дерева ? Якщо так , то через скільки часу ?
Ми через пів року посадили, але поруч 0,5 м
Скажіть а з такого дерева взятичеренок для щеплн можна чи ні. маю таку грушу правда листя нормальне не червоне???
Я би не брав з нього живці
@@SadPodillya скажіть ви так як професіонал моглиб мені підказати чи то точно фітофтороз на груші бо я то думаю що так. а дехто переконує що ні. що то моніліоз. хоча кора поражена вище прививок не подвой. а привой саме. якби вам скинути фото чи відео щоб глянули підказали.бувби дуже вдячний.ЯК куда можна булоб скинути чи вайбер тлфн чи ще кудась??? ДОПОМОЖЕТЕ??
@@sergejpecheskij8281 на пошту киньте фото 1972sgm@gmail.com
Да , болезнь страшная для дерева.
Фитофтораз может появиться у вас в саду- это не обязательно из питомника привезли.
При повышенной влажности и во время перепада температуры есть вероятность появления грибка в виде фитофтороза.
Підкажіть будь ласка, я весною купив саджанці яблуні, посадив,прийнялися добре.Коли передивлявся ваші попередні відео , то до мене дійшло ,що садив я їх неправильно.
Місце де були підщепи получілись біля самої землі,а коли я розгорнув землю, то побачив корінці які виросли з під підщепи.
Підкажіть будь ласка , що можна зробити зараз , чи може краще викопати ці , та посадить інші саджанці.
Дякую за відповідь.
Можна відгорнути зайвий грунт сапою, але по всій площині пристовбурноі смуги а не лише біля стовбура.
@@SadPodillya Дякую
Ничего не делайте, если вы заглубили подвой ничего страшного, главное что бы место прививки было выше уровня почвы.В вашем же случае деревья ваши вырастут чуток выше.
Скажіть що означає такий коляр листя, на груші???
Сорт нояберьська.
Що прийшла осінь.
@@SadPodillya 😁
Чи не можна куплені саджанці перед посадкою чимось обробляти від фітофтори?Чи це безрезультатно?
Можна в Альет макнути
Михайло доброго вечора,підкажіть будь ласка як боротись з цикадкою
у ПЕРШУ ЧЕРГУ ВІДСУТНІСТЬ БУРЯНІВ , ТА НАДІЙНЙ ХІМЗАХИСТ ПІД ЧАС ВЕГЕТАЦІІ
@@SadPodillya дякую
Доброго дня Михаил. Хочу посадить для себя (не бизнес) небольшой сад яблони, планирую садить низкорослые и среднерослие сорта. Некоторые садоводы советуют сажать саженцы на подвое 54-118 либо ММ106, так как они менее капризны при выращивании, имеется ввиду: индивидуальная опора, регулярные поливы и подкормки удобрениями и микроелементами. На чем лучше, на Ваш взгляд остановить свой выбор, на 54-118 или на ММ106. Проживаю в Полтавськой области, грунт-чернозем. И можете сказать о деревьях на подвое М26, если выращивать их с опорой только первые 3 года, насколько они будут требовательны к регулярным поливам и подкормкам.
Можу надати вам консультацію. Але треба знати детальну інформацію
Підскажіть будь ласка, чи можна запобігти таким наслідкам ще при закупівлі саджанців. На що звертати увагу? Доречі, може у Вас є відео про те як вибирати посадковий матеріал( саджанці, підвої). Як на мене, найкраще купувати саджанці у тих в кого є власні сади і лише після того як прогулятися цими садами. Але не завжди є така можливість. Тому дуже цікаві поради від Вас. Дякую.
Порадьтесь з фахівцями перед тим як шось садити
Вы їм претензію пред'явили?
ні лише відео...
Дякую що зробили це відео восени: що альет не дає результату і запитання- на тому місці знов посадиться садженець а не захворіє він ? В мене дерева з богдан розсадн.
Скажіть будь ласка, як його уникнути при зимовому щеплені? Де він береться цей некроз?
Заражена підщепа мабудь ,була. В розчин альету макнути не завадить
При посадці саду болячки не було видно?
Ні
Очень жалко!!!((( В качестве профилактики, чем можно обработать?
Ефатол або альєт
Доброго дня як врятувати абрикос якщо в1дчахнулась велика г1лка дуже пошкоджений стовбур
Відрізати та замастити садовим варом.
У меня на черешни такаежа беда , сад на антипке выподы страшные , я думал что это не совмистимость ну очень похоже на ваши симптомы
видео Ваше вызвало бурю эмоций, не то что годами.десятилетиями проверенные саженцы. друзья, друзья друзей и вообще масса людей много лет садим и радуемся урожаю. не гневите Бога, извинитесь. Вы очень не правы.
Ваши обработки Альетом ,совсем не помогли,или это другой сад?
Сад той самий
Я так понимаю Альет не помог?
У россохи брал саженцы два раза и всегда был пересорт, там бардак с саженцами
Пересорт буває в кожному розсаднику. Контроль має бути з боку купця . Бажано пригласити досвіченого агронома та взяти його з собою, коли купуєте велику партію. Але Украінці полюбляють єкономити на послугах кваліфікованих фахівців.
В прошлом году был ихним оптовым покупателем. Лично знаю Евгения Васильевича, хочу сказать из 15000 черешен на колте штук 100 были чистые, на остальных, рак, ожог, некоторые вообще с листьями отгрузили
Грушу и яблоню не рискнул у них покупать.
Всего доброго
Колт нажаль сильно вражаеться хворобами коренів
@@SadPodillya у мене Колт з власного маточника ідеальний.за 10 літній період ніодного випаду
@@ОлександрБанар Тех заклав власний невеличкий маточник, на покупних далеко щось выдїхати не вдається.
@@ОлександрБанар Замовити можна?
@@ЮрійГрабчак-д3з вже немає,висадили.Маточник невеликий до 800-1000 шт виходить Кольту,1,5 тис шт яблуні54-118,айви ва-29 біля600шт,пуміселекту трохи,для власних потреб хватає,а залишки саджанців продаємо на місці.Ще був мм106,м26,м 7,м9,але прийшлось викорчувати-нехватає ні сил ні часу.
Підкажіть, будь ласка, чи існує така підщепа ,,Да 63-15'' ?
не чув. Знаю Д-1071
Дайте характеристику плодомозсаднику в Луцьку "Васильев Сад". Дякую.
не чув про нього
Что там росло до саду? Если старый сад или овощи, то проблема будет и дальше.
Услышал в конце что была целина, тогда только саженцы.
У мене присадибна ділянка під сад, всього 0,5 гектара, але для його закладки та підтримання і оновлення при потребі я використовую власний маленький маточник підщеп(62-396, 54-118, М-7, ВА-29).А все тому що у сучасних розсадниках не приділяють увагу захисту посадкового матеріалу від хвороб кореневої системи і деревини, нажаль. І це факт який я так само перевірив на власному гіркому досвіді. А невеликий маточник в догляді займає зовсім небагато часу. Це хороший варіант виходу з ситуації у присадибному садівництві.
Мабудь, що так!
То у вас є в продажу підщепа 54-118?
@@Vovasad1967 на продаж ні, все суто для власних потреб, 1 сорт на зимове щеплення, все інше на вогонь)
Все що нас не вбиває,робить нас сильніше.Удачі Вам
100%
Капець Богданівському.Гарна реклама.
😁
Та якби цю "рекламу" бачили всі потенційні клієнти того розсадника, тоді так. А так залишається або привезти їх директора в сад натовкти пикою в оте місце, де бірка, та заставити з'їсти ту бірку, щоб не морозився. Це все лірика. А взагалі, то треба звернутись в комітет по захисту прав покупця.
В сучасному світі саме цінне це репутація. Здобути важко а втратити можна за мить.
@@anatoliytkachuk6877 В Европі жоден потужний виробник саджанців не вирощує на одному місці дерева. Поля завжди оновлюються ( на орендованих полях).
@@SadPodillya дякую за відгук. Згоден з усім, але ж треба якось їх вчити відповідальності
інструмент я так розумію потрібно 100% дезинфекцію робитиміцна горілка підійде чи обовязково СПИРТ
Спірт краще
Что произойдёт с этим садом ?
Будемо ремонтувати.
@@SadPodillya скажіть а яка це підщепа? хворіє?
@@sergejpecheskij8281 мм 106
@@SadPodillya а як на це реагує 54 118???
В мене цього року теж з'явилась така ж проблема. Підщепа 54-118. Саду 8 років. Хіба зараження так довго розвивалось? Можливо, це не проблема садивного матеріалу?
Ймовірніше просто рік сприятливий для розвитку даної хвороби, а так як відсутні профілактичні обробки от і маємо. В мене аналогічна ситуація
Михаил, а как и почему вы выбрали Богдановский питомник, а сейчас в Бахмуте?
Це був не мій вибір. Я завжди купую у перевірених виробників та сам присутній у пітомніку на апробаціі (коли ще зелене листя) , на завантаженні та всіх інших єтапах аж до садіння саду.
@@SadPodillya как предотвратить данную ситуацию при работе с украинскими питомниками или брать импортный материал инвитро?
@@panfilovandrew453 За кордоном більш якісний має бути матеріал але не у всіх краінах
Печальная картинка.
Спасибо за обзор!
Дякую
В мене також така сама ситуація. Саджанці тоже куплені у богданівському
Ще одне підтвердження...
Дякую, дуже корисна інформація! Мабуть потрібно вам власноруч вже виробляти саджанці для власних потреб? Та як надалі саджати чи не заражена земля після цих саджанців?
Будемо щось вирішувати
дуже жаль дерева, думаю ця зараза тіко на помідорах, а оно воно що(
Шкода здоров'я та часу, власника...
Дивився відео на сторінці Богданівського фіторофторозорозплідника. Показали перше поле де в принципі фітофторозу не може бути видно. Чудове відео! Білі і пухнасті. Але ж факт залишається фактом. тисячі мертвих дерев куплених у цьому "пітомнику".
І ніяких слів про компенсацію або наміру дослідити чи є їх провина.
Так, 100% погоджуюсь з вами
а чё не обработали перед посадкой ?
Чем?
Привіт!
я вже з Вами...
Дякую!
Як ви боретесь з 🐁.
Вносили Альет по штамбах...
дякуємо що інформуєте.дуже шкода потраченого часу.здоров.я і коштів
А лечить не получится ?
Спробувати варто.
В мене таке було але від мульчування тирсою .
в мариупольском азовце точно такая же фигня
На груші така біда може бути?
Підщепа ВА-29.
Один й той сорт,але більшість листя зелене,а деякі червоне. Поїду перевіряти. Хоча саджанці робив сам. Підщепу брав у досить відомої людини .
На груші такого не бачив...
@@SadPodillya Дякую.
Дуже корисна iнформацiя
В якому господарстві такі випади? І чи перевищують 5%? І чи був сад на місці цього? Просто позиція виставлена однобоко
теж цікавить по груші на ВА-29?
що саме?
Дуже правильно що висвітлюєте недобросовісних продавців.
Шкода що неможливо їм нічого доказать. Єдине як варіант то зібрати ті ,,дрова,, і відвезти їм на подвіря(так зробив мій знайомий на Волині ,польському продавцю саджанців,який переїхав туди жити) і.....спустити на них РЕМА
В мене дід робив на екскаваторі, заказали три краза по 5 рублів, заплатили тільки 10 рублів, я спитав що зробили, дід сказав : загрузив три краза помимо тих заказаних вигрузили їм на подвірї, спитав нащо : дід сказав вивизти їх назад погрузка коштує 15 рублів один краз.
Так, так! Погоджуюсь з вами!
Сердце кровью обливается
Шкода звичайно (
Як можна з вами звязатися.
0677279523
А яку відповідальність несуть розплідники за хворі саджанці?Невже не можна через суд притягнути їх до виплати компенсації?Адже мова йде не про десяток дерев,власник саду вклав великі кошти,а отримав,,головний біль"!
Цікава думка...
Горе в саду безмежне, стільки праці😢
100%
Прикро,але наврят це вина розсадника.
Фітофтороз передається на сусіднє дерево чи ні?
ні
Ситуація така же з Голланд Плант.
Можете поподробнее описать проблемы которые были с их саженцами, поскольку тоже закладываю имунный квартал из их саженцев и буду благодарен если предупредите чего можно ждать
Ніякої відповідальності. Закрити їх нафіг і опечатати. Цікаво, хто їхні саджанці перевіряє на відповідність сертифікації, звичайно, якщо вона у них є.
На томатах це називається южный фитофтороз.
Спасіба за відіо.Жалко Ваш труд.
Дякую
може то проблема у почві?
Мало імовірно , бо з М9 та М26 усе гаразд.
а в Декоплан гарн1 прищепт
Аж занадто...
Печально.
Михайло це стосується всіх бувших радянських великих плодорозсадників, під яблоню, немає ротації землі, тойсть на тому самому полі роками вирощують ті же культури, я думаю ,що Артемівськ не виключення але може цієї біди не буде, буде щось інше. Не довіряють великі господарства малим приватним розсадникам і горять на цьому постійно, не хочеться перичисляти масу прикладів і господарств які і купили не дешево і корчують постійно молоді насадження. Садоводи думайте на,що гроші витрачаєте.
100%
Это очень правильная мысль,что не везде все однозначно,везде есть подвохи
Хто всравсь, невістка. А може земля заражена?
Так, невістка з Богданівського...
Шановні садівники, хочу звернути Вашу увагу, що хвороба фітофтороз лікується. В Богданівському плодовому розсаднику агрономічна служба проводить захист маточника, першого і другого поля плодового розсадника профілактично, не допускаючи розвитку хвороб. Фітофтороз може розвитись в любому віці дерева, якщо порушувати технологію вирощування: не дотримуватись сівозміни, весною затримати посадку ( ослаблені саджанці) не дотримання строків хімічного захисту тощо. А стан плодового розсадника можете побачити на сторінці у фейсбуці.
Пагано обробляєте.
Весь вопрос в том какой ценой лечиться, если ценой нового сажанца то смысл лечить?
Як його лікувати?