5 dalis. Neišnešioto naujagimio netektis

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 вер 2024
  • Neišnešioto naujagimio netektis
    NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ NETEKTIS PATARIMAI ŠEIMAI:
    - Supratę, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas, pasistenkite pasitikėti medikais. - Jei įvyko neišnešioto naujagimio žūtis, leiskite sau gedėti.
    - Atsisveikinkite su vaikeliu. Tai padės ateityje nesigailėti, kad neprisilietėte, neapkabinote. - Nelikite vienumoje. Dalinkitės savo skausmu su jums brangiais žmonėmis ar to paties likimo šeimomis.
    - Nekaltinkite savęs ir aplinkinių.
    - Ieškokite pagalbos. Jei matote, kad gedulas nesibaigia gana ilgai, ieškokite psichologinės pagalbos.
    - Ateityje pasitikėkite savo kūnu ir medicina.
    - Gyvenkite toliau, nes juk norėtumėte, kad jūsų mylimi žmonės toliau gyventų, jei jums kas nors nutiktų.
    PATARIMAI ARTIMIESIEMS:
    -Skirkite savo laiko! Pasidomėkite, kuo galėtumėte padėti. Kartokite, kad visada būsite, kai tik jūsų prireiks ir tiek, kiek jūsų reikės.
    - Nepriekaištaukite! Jei jūsų manymu, mama nėštumo metu darė kažką ne taip - čia tik jūsų nuomonė ir jos nesakykite garsiai, nes niekas nežino tiesos.
    - Neklausinėkite! Neapiberkite šeimą klausimais, jie ir patys nežino atsakymų. - Neapgaubkite savo liūdesiu! Neperduokite savo sielvarto ir skausmo šeimai, nes jai pačiai labiausiai reikia atramos.
    - Atjauskite šeimą! Suvokite, kokio gylio skausmą jie patiria, bet vietoj žodžio „užjaučiu“, apkabinkite.
    - Nebijokite būti nuoširdūs! Pripažinkite, kad nesuvokiate, ką dabar išgyvena šeima, bet parodykite norą palaikyti ir drauge išbūti netektyje.
    - Turėkite kantrybės! Išklausykite, net jei tą pačią istoriją girdite kelis kartus.
    PATARIMAI MEDIKAMS:
    - Švelniai ir suprantamai šeimai paaiškinkite, kad jų vaikelis gims anksčiau laiko. Nevartokite tokių terminų, kurie gali būti suprasti dviprasmiškai, kaip, pavyzdžiui, reikia nutraukti nėštumą.
    - Nekaltinkite savęs, jei nepavyko išgelbėti neišnešiotą naujagimį.
    - Kantriai ir supratingai pasiūlykite tėvams pasisveikinti/atsisveikinti su jų vaikeliu. Paaiškinkite, kad ateityje jie jausis bent kiek geriau, jei bus bent priglaudę savo vaiką. -
    - Paguoskite, pabūkite šalia, skirkite savo laiko šeimos išklausymui, jų ašaroms.
    - Jei šeima jus kaltina, neįsižeiskite. Jie tiesiog išgyvena didžiausią skausmą.
    - Duokite laiko šeimai gedėti, suteikite tam atskirą erdvę. Ir tik kiek vėliau prašykite sutvarkyti formalumus, tokius, kaip dokumentų pildymas.
    - Jei vis dėlto šeima nenori matyti savo vaikelio, nesmerkite jų, nepriekaištaukite ir nekartokite, kad „čia jūsų vaikas, jūs mama...“
    - Patarkite, kur gali ieškoti psichologinės ir dvasinės pagalbos.
    - Padėkite netektį išgyvenančioms mamoms nesijausti vienišoms!
    ---------------------------
    Asociacija „Neišnešiotukas" įgyvendindama prevencines psichinės sveikatos stiprinimo veiklas šeimoms, kartu su LSMU Kauno klinikų Neonatologijos klinikomis ir tėvų organizacija „Angelo mama" įgyvendina projektą „Tėvų psichologinio atsparumo prevencija per sveikatos specialistų mokymą apie glaudų bendradarbiavimą su tėvais ir į šeimą orientuotą priežiūrą“ orientuotą į sveikatos priežiūros specialistų parengimą, suteikiant jiems būtinų žinių, įgūdžių ir priemonių darbui su šeimomis. Projektas finansuojamas SAM Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo. Inicijuojamas unikalus Lietuvoje prevencinis projektas orientuotas į sveikatos specialistų ir visuomenės (tėvų) bendradarbiavimo skatinimą, siekiant bendrų tikslų. Projekto veiklos vykdomos remiantis užsienio šalies Suomijos Turku universitetinės ligoninės patirtimi dirbant su neišnešiotais, sergančiais, mirštančiais naujagimiais ir jų šeimomis.

КОМЕНТАРІ •