Trafiłem do Ciebie właśnie z kanału "Sobie robię". Twoje filmy to prawdziwe perły w tym zalewie śmieci na YT !!! Merytoryczna wiedza, nie typowe techniki wykonania i realizacja filmików na wyśmienitym poziomie, cieszę się, że tu trafiłem.
Trafiłem na ten kanał w sobotę, obejrzałem już prawie większość odcinków. Jedni ludzie słuchają białego szumu inni odgłosów deszczu w dżungli, a ja odkryłem że mnie relaksuje i napawa pozytywną energią oglądanie jak jakiś Pan z Poznania ręcznie dłubie w drewnie. Coś pięknego w tym jest. Mój etap życia na stolarni skończył się wraz z pójściem na studia (od podstawówki cotygodniowe wizyty na stolarni w miejskim domu kultury, swoją drogą pozdrawiam Pana Dariusza z SP5 w Lęborku). W każdym razie do brzegu, miło się ogląda Twoje filmy, precyzję jaką uzyskujesz własnymi rękoma no i wspomnienia wróciły ;) Świetna robota, czekam na więcej filmów bo te lepsze są niż seriale mojej kobiety na netflixie ;) Czego tam się życzy stolarzom? Prostych desek? ;)
Miło sie oglada te filmy. Praca z drewnem uspokaja lepiej niz cokolwiek innego. Nawet patrzenie na to jak Pan to robi działa kojąco. Marzy mi sie taki warsztat. Może kiedys sie uda. Pozdrawiam
Witam! 😊 świetna robota... miło patrzeć jak odbudowujesz i naprawiasz zaniedbany i zapomniany przez kogoś przedmiot. Życzę dużo siły i weny na dalsze projekty, a ja nie mogę się doczekać ✊
Co zrobiłeś piesełowi że aż mu zabieg potrzebny ???😱 A tak na poważnie strugnica aż emanuje duszą takich cudnych rzeczy nie kupi się byle gdzie - super wyszło gratuluję. 👍👍 Pozdrawiam.
Ha ha ha starego dziada :) Łukasz jestem starszy od ciebie :) I miło się ogląda bo jesteś w temacie dobry a ja się uczę sporo od ciebie. Swoją drogą masz kibiców bo włączyłem dziś o 8.00 rano - niedziela a jestem dopiero piętnasty w łapkach w górę :) Pozdrawiam Adam
Kawał dobrej roboty. W moim warsztacie brak miejsca na strugnice. Jak się pozbędę ściany będę robił stół za piłą z imadlami.
4 роки тому
Czyli montażówka - Matt Estlea zrobił fajny - pokazywał na swoim kanale. Mi też takiego brakuje bo strugnica nie jest najlepsza do pracy z elektronarzędziami...
Już wygląda fantastycznie. Jeżeli chodzi o "starego dziada", to mój syn byłby bardzo niezadowolony.
4 роки тому
Trochę się z tego śmieję, ale co jak co - na moje ciało zawsze mogłem liczyć, zawsze było sprawne i robiło to co chciałem. Teraz to się zmienia, czuję ograniczenia których wcześniej nie było, biorę to ze zrozumieniem ale przeszkadza to w pracy :-(
Piękna ,mam podobny model który ma lekko ponad 50 lat choć raczej to domysły bo nie próbowałem tego jeszcze dokładnie weryfikować ale moje imadła są w dużo gorszym stanie i sam stojak też mocno sie chwieje .Trochę się boję zaczynać jej remont choć bardzo mi się Twoje filmy przydały .Kto wie może kiedyś w zimowe wieczory zacznę ja czyścić i rozbierać by ocenić zniszczenia ale w pierw muszę dobrze się przygotować w jakieś suche kawałki buczyny i porządne strugi .
4 роки тому
Do tej operacji potrzeba MIEJSCA, odnawianie takiego sprzętu w warunkach ciasnoty to mordęga. Zaplanuj najpierw miejsce gdzie będziesz mógł powoli sobie dłubać.
@ Hehehe nic nie pisałem o ciasnocie ale dzięki za troskę .Mam warsztat własny w domu jedno pomieszczenie okolo 96 m2 a drugie jakieś 26 m2 .Wykonuję na co dzień meble ale w płycie laminowanej więc większość moich narzędzi do tych materiałów mam przeznaczone .W drewnie w zasadzie powoli zaczynam i wykonałem kilka projektów ale wszystko w nowej technologi bez narzędzi ręcznych (czas ) Strugnica to według ciebie narzędzie ale dla mnie osobiście trochę z dusza bo ma na pewno nie jedną historię do opowiedzenia .Mam jakieś dłuta i to całkiem niezłe kilka drewnianych strugów do renowacji ,jakieś ręczne świdry ,osniki itp .Musze tylko gdzieś sobie odpowiedni materiał kupić i mozna dłubać .Rzeczywistość jednak jest brutalna i natłok pracy skutecznie mnie na razie ogranicza to tego projektu .Część warsztatu chcę jednak urządzić w takim starym stylu do wykonywania prac powiedzmy na zamówienie trochę unikatowych więc taka sprawna i równa strugnica na pewno by mi odpowiadała .
A nie mówiłem, że pójdziesz swoja drogą :))) A na poważnie, fakt, strugnica to nie mebel do salonu. Chemia i ta cała zabawa z czyszczeniem ręcznym wymaga znacznie więcej czasu. Piaskowanie wyszło całkiem , całkiem. Sądząc po widoku przednich desek, to chyba jakiś szalony ślusarz albo tapicer na niej pracował :) Chyba nie było łatwo ?
4 роки тому
O właśnie o Twoich sugestiach mówiłem - gdybym zajmował się jakimś meblem to na bank bym postąpił tak jak pisałeś w komentarzach. Tak się to powinno robić! Dzięki za cenne podpowiedzi - to, że zrobiłem inaczej to inna sprawa ;-)
@ Nie ma sprawy, fajnie wyszło. Ja teraz mam sezon ostrzenia narzędzi. Właśnie wyprowadzam kolejne dłuto z 30 na 25 stopni - rzezak skośny. Drugi dzień osełka diamentowa hula i końca nie widać. Ale 20 dłut już wypolerowane i można się golić :)
Ładnie ,ładnie. Szacunek za ogrom pracy fizycznej. Mam pytanie czy zrobienie blatu strugnicy z 8 cm bali robinii akacjowej ma sens ?. Czy robinia nadaje się na taki projekt ?
4 роки тому
Wszystko się nadaje pod warunkiem że będzie miało albo odpowiedni przekrój albo konstrukcja będzie odpowiednia (patrz angielskie strugnice z sosny). Robinia jest twarda jak gnot i ręcznie to bym się bał ale buk też w ręcznej obróbce nie jest latwy
Witam. A czy myślałeś o użyciu szlifierki taśmowej przed struganiem? Chodzi o max usuniecie piasku z drewna wraz z zebrana warstwą. Racjonalne wydawaniem pieniędzy zależy od zawartości czaszki, a nie miejsca zamieszkania ps Jak patrze na twoje strugnice to mam coraz większy zal, że strugnice po dziadku z drewnianymi śrubami kilka lat temu mój durny cioteczny brat pociął do pieca.
4 роки тому
Oczywiście masz rację co do pieniędzy. Dużo podróżuję i wszędzie są fajni, rozsądni ludzie. Co do szlifierki taśmowej (myślisz o "czołgu"?) to nie mam ale chyba kupię jak będę miał jakieś większe projekty z dużymi płaszczyznami drewnianymi. Mimośrodowa jest raczej do głaskania :-)
@ Tak, ''czołg" z papierem 36 wydrapał by cały-lub raczej większość- piachu z porów drewna. Zawsze pracowałem na czyszczarkach boscha ale to była produkcja schodów i miały ciężko. Uszkodzeniu ulegały zawsze rolki napinające. Ostatnio używałem macalistera i dawała radę.
Ja musze sie kiedys wybrac do Ciebie i pobrac nauki strugania. Jak patrze z jaka latwoscia to robisz i jaki efekt koncowy Ci wychodzi to mnie zazdrosc sciska. Zwlaszcza widac twoj fach w odcinku z debowym blatem.
@ ogloda sie milo i wygodnie siedzac z kawka w fotelu 😄 jak skoncze szykowac swoj amatorski warsztat to zabiore sie za cwiczenia. Strugi i dluta po ojcu doprowadze do ladu i zobaczymy jak to bedzie szlo. Czekam na kolejne materialy z niecierpliwoscia.
Piękna robota. Dużo pracy, za co szacunek, ale efekt wow. Olej nadał jej cudny kolor. Mam pytanie, bo nie zauważyłam, czy w narzędni masz miejsce do usuwania wiórów? Czy jest całkowicie zamknięta?
4 роки тому
Strużyny wygarnia się przez boki - po to są te "rampy" na krańcach żeby było łatwiej. Zmiotką szast-prast. Tylko najpierw trzeba drobne narzędzia powybierać, bo już nie zliczę ile ołówków poszło do śmieci :-)
Cały czas sugerujesz, że jesteś skąpy bo jesteś z Poznania. A przecież tylko mądra oszczędność. Ja też jestem oszczędny a przecież jestem z Krakowa 😁
4 роки тому+3
To taki mój czarny humor ;-) Panuje obiegowa opinia o Poznaniakach, że są skąpi a tymczasem jest coś w tym nadwarciańskim narodzie co zawsze podziwiałem (nie jestem rodowitym Poznaniakiem): gospodarność, solidność, słowność, rzetelność. Lubię te cechy - dlatego mieszkam w Poznaniu. I jeszcze są rogale marcińskie. Żyć nie umierać :-) Ale Kraków też fajny: rodzinne wakacje w tym roku były w Krakowie...
Bardzo fajnie wyszło co do edukacji cóż nikt nas nie pyta o zdanie masz się uczyć a czy Ci się to przyda to już jest nieważne z chemii przydała mi się jedynie destylacja a z biologii teraz jedynie Drożdże całą resztę mogli pominąć
Zamiast na kościoła to film na YT. Takie niedziele to Ja lubię :) . Kolor faktycznie wyszedł fantastyczny. Wiem że to narzędzie (przyrząd) a nie mebel ale po szlifowaniu w miarę grubym papierem to po nałożeniu oleju są widoczne ślady szlifowania?
Nie wspominałeś chyba, ale czy te dokładane skośne elementy w narzędni mocowałeś jakoś czy swobodnie sobie leżą?
4 роки тому+1
Leżą jeszcze ale mam pomysł co z tym zrobić. Standardowo były przybijane gwoździami - tak jest lepiej niż wkrętami, bo gwoździe są miękkie i ugną się w razie potrzeby. Moje będą "pływały" ;-)
Producent używa nazwy "pokost" ale to raczej jest zwykły lniany gotowany (a nawet z nazwy tylko gotowany bo już się tak nie robi). Chciał bym powiedzieć, że użyłem Osmo ale mi szkoda tak drogiego oleju na strugnicę.
Absorpcja (łac. absorbere = wchłaniać, łac. absorptio - pochłanianie) - termin z zakresu chemii fizycznej oznaczający proces wnikania jednej substancji (cząsteczek, atomów lub jonów) do innej substancji tworzącej dowolną fazę ciągłą (gazu, cieczy, ciała stałego itp.) Adsorpcja - proces wiązania się cząsteczek, atomów lub jonów na powierzchni lub granicy faz fizycznych, powodujący lokalne zmiany stężenia. Adsorpcji nie należy mylić z absorpcją, która jest procesem wnikania do wnętrza fazy[1] Pojęcia z wiki dla cb. Pozdrawiam.
Trafiłem do Ciebie właśnie z kanału "Sobie robię". Twoje filmy to prawdziwe perły w tym zalewie śmieci na YT !!! Merytoryczna wiedza, nie typowe techniki wykonania i realizacja filmików na wyśmienitym poziomie, cieszę się, że tu trafiłem.
Ha! Dzięki
Czyszczenie suchym lodem daje świetne efekty. Czyści się nim też pokryte starym smarem silkiki.
Plus jest też taki że nie uszkadza powierzchni
Nie próbowałem
Łukaszu, przez szacunek do starszych ludzi obejrzałem jednak ten film.
I nawet nie żałuję 😊
Jak dla mnie super efekt. Czekam na kolejny film.
Pisz większymi bo niedowidzę już :-)
Trafiłem na ten kanał w sobotę, obejrzałem już prawie większość odcinków.
Jedni ludzie słuchają białego szumu inni odgłosów deszczu w dżungli, a ja odkryłem że mnie relaksuje i napawa pozytywną energią oglądanie jak jakiś Pan z Poznania ręcznie dłubie w drewnie. Coś pięknego w tym jest.
Mój etap życia na stolarni skończył się wraz z pójściem na studia (od podstawówki cotygodniowe wizyty na stolarni w miejskim domu kultury, swoją drogą pozdrawiam Pana Dariusza z SP5 w Lęborku). W każdym razie do brzegu, miło się ogląda Twoje filmy, precyzję jaką uzyskujesz własnymi rękoma no i wspomnienia wróciły ;)
Świetna robota, czekam na więcej filmów bo te lepsze są niż seriale mojej kobiety na netflixie ;)
Czego tam się życzy stolarzom? Prostych desek? ;)
Wszystkich palców ;-)
Miło sie oglada te filmy. Praca z drewnem uspokaja lepiej niz cokolwiek innego. Nawet patrzenie na to jak Pan to robi działa kojąco. Marzy mi sie taki warsztat. Może kiedys sie uda. Pozdrawiam
Wstawka z Boguslawem Linda na koncu super :DDDD
Gdyby nie Twój komentarz to nie obejrzał bym do końca tego filmu
powierzchnia strugnicy po piaskowaniu, przepiękna!
no i ciekawa technika prowadzenia/trzymania strugu lewą ręką! pzdr
ale piekna odnowione lata historii. Bardzo pięknie a olej normalnie ją ożywił na nowo.
Poczekaj na imadła ;-)
@ imadła i stojak to coś czuje ze to wisienka na torcie będzie :)
Piękny kolor drewna wyszedł! Te stare szczeliny też nadają charakteru.
Imadła dadzą prawdziwy charakter - czekam na info na razie
Wbrew zapowiedziom film bardo ciekawy. Powodzenia w dalszych pracach.
Dzięki
Wyszło pięknie. Tylko stojak porządny i strugnica jak nowa. 💪👍
O! Stojak będzie wręcz luksusowy. Trochę przez przypadek a trochę przez moje gapiostwo.
Witam! 😊 świetna robota... miło patrzeć jak odbudowujesz i naprawiasz zaniedbany i zapomniany przez kogoś przedmiot. Życzę dużo siły i weny na dalsze projekty, a ja nie mogę się doczekać ✊
Dzięki
Nie mogę się doczekać budowy własnej takiej od A do Z, z tarcicy - to by był materiał dopiero
Filmy Pana mają w sobie coś relaksacyjnego. Jakby harmonię .Bez pośpiechu,bez napięcia. Czuć że Pan kocha tę pracę. To jest super.
Dzięki
Co zrobiłeś piesełowi że aż mu zabieg potrzebny ???😱
A tak na poważnie strugnica aż emanuje duszą takich cudnych rzeczy nie kupi się byle gdzie - super wyszło gratuluję. 👍👍
Pozdrawiam.
Za ścianą jest wet
Ha ha ha starego dziada :) Łukasz jestem starszy od ciebie :) I miło się ogląda bo jesteś w temacie dobry a ja się uczę sporo od ciebie.
Swoją drogą masz kibiców bo włączyłem dziś o 8.00 rano - niedziela a jestem dopiero piętnasty w łapkach w górę :)
Pozdrawiam
Adam
Cześć Adam!
Kawał dobrej roboty. W moim warsztacie brak miejsca na strugnice. Jak się pozbędę ściany będę robił stół za piłą z imadlami.
Czyli montażówka - Matt Estlea zrobił fajny - pokazywał na swoim kanale. Mi też takiego brakuje bo strugnica nie jest najlepsza do pracy z elektronarzędziami...
@ jakiś kompromis musi być. A że więcej maszynami pracuję niż ręcznymi narzędziami to strugnicy nie potrzebuje
I ja to szanuję - nie każdy musi mieć strugnicę.
Nieziemskie piękno. Powodzenia panie!
Dzięki
Już wygląda fantastycznie.
Jeżeli chodzi o "starego dziada", to mój syn byłby bardzo niezadowolony.
Trochę się z tego śmieję, ale co jak co - na moje ciało zawsze mogłem liczyć, zawsze było sprawne i robiło to co chciałem. Teraz to się zmienia, czuję ograniczenia których wcześniej nie było, biorę to ze zrozumieniem ale przeszkadza to w pracy :-(
@ Nie przejmuj się. Od teraz będzie już tylko gorzej.
I wiem co mówię;)
Na szczęście łeb starzeje się wolniej - pomijając włosy, a w szczególności ich coraz większy brak
@ I tego się trzymajmy.
Dalej czekam na łódkę.
@@zmenczony41 Zdjąłeś mi to z języka he he he -:)))
jak nówka,pozdrawiam
Pozdro
Nareszcie nowy film
Ano jest
No po prostu pięknie wyszło!
Dzięki
Łukasz jak już skończysz wszystkie swoje strugnice remontować to jest jeszcze taka jedna do ratowania w Kolbudach ;)
Strugnic nigdy dość :-)
Pacjent uratowany 😃! Całkiem zacnie. 👍🏼
Jeszcze nie, ale już wyjechał z OJOMU na Izbę Przyjęć ;-)
Piękne kolorki. Rude takie ;) duże dziury po szkodnikach można zalewac żywicą, zawsze jakoś to wzmacnia a czarna nie razi.
Jeszcze 120 subów do 1K widzę u Was, zwolniło?
@ Zrobi się, niedługo nowy film :)
To dawajta!!!
@ dzisiaj jeszcze odgrywały materiał. Ostatni tydzień strasznie ciężki był.
U nas też...ech
Szacuneczek wyszło super pozdrawiam
Pozdro
Piękna ,mam podobny model który ma lekko ponad 50 lat choć raczej to domysły bo nie próbowałem tego jeszcze dokładnie weryfikować ale moje imadła są w dużo gorszym stanie i sam stojak też mocno sie chwieje .Trochę się boję zaczynać jej remont choć bardzo mi się Twoje filmy przydały .Kto wie może kiedyś w zimowe wieczory zacznę ja czyścić i rozbierać by ocenić zniszczenia ale w pierw muszę dobrze się przygotować w jakieś suche kawałki buczyny i porządne strugi .
Do tej operacji potrzeba MIEJSCA, odnawianie takiego sprzętu w warunkach ciasnoty to mordęga. Zaplanuj najpierw miejsce gdzie będziesz mógł powoli sobie dłubać.
@ Hehehe nic nie pisałem o ciasnocie ale dzięki za troskę .Mam warsztat własny w domu jedno pomieszczenie okolo 96 m2 a drugie jakieś 26 m2 .Wykonuję na co dzień meble ale w płycie laminowanej więc większość moich narzędzi do tych materiałów mam przeznaczone .W drewnie w zasadzie powoli zaczynam i wykonałem kilka projektów ale wszystko w nowej technologi bez narzędzi ręcznych (czas ) Strugnica to według ciebie narzędzie ale dla mnie osobiście trochę z dusza bo ma na pewno nie jedną historię do opowiedzenia .Mam jakieś dłuta i to całkiem niezłe kilka drewnianych strugów do renowacji ,jakieś ręczne świdry ,osniki itp .Musze tylko gdzieś sobie odpowiedni materiał kupić i mozna dłubać .Rzeczywistość jednak jest brutalna i natłok pracy skutecznie mnie na razie ogranicza to tego projektu .Część warsztatu chcę jednak urządzić w takim starym stylu do wykonywania prac powiedzmy na zamówienie trochę unikatowych więc taka sprawna i równa strugnica na pewno by mi odpowiadała .
Pięknie 👍
A nie mówiłem, że pójdziesz swoja drogą :))) A na poważnie, fakt, strugnica to nie mebel do salonu. Chemia i ta cała zabawa z czyszczeniem ręcznym wymaga znacznie więcej czasu. Piaskowanie wyszło całkiem , całkiem. Sądząc po widoku przednich desek, to chyba jakiś szalony ślusarz albo tapicer na niej pracował :) Chyba nie było łatwo ?
O właśnie o Twoich sugestiach mówiłem - gdybym zajmował się jakimś meblem to na bank bym postąpił tak jak pisałeś w komentarzach. Tak się to powinno robić! Dzięki za cenne podpowiedzi - to, że zrobiłem inaczej to inna sprawa ;-)
@ Nie ma sprawy, fajnie wyszło. Ja teraz mam sezon ostrzenia narzędzi. Właśnie wyprowadzam kolejne dłuto z 30 na 25 stopni - rzezak skośny. Drugi dzień osełka diamentowa hula i końca nie widać. Ale 20 dłut już wypolerowane i można się golić :)
Kawał porządnej roboty👍
Ładnie ,ładnie. Szacunek za ogrom pracy fizycznej. Mam pytanie czy zrobienie blatu strugnicy z 8 cm bali robinii akacjowej ma sens ?. Czy robinia nadaje się na taki projekt ?
Wszystko się nadaje pod warunkiem że będzie miało albo odpowiedni przekrój albo konstrukcja będzie odpowiednia (patrz angielskie strugnice z sosny). Robinia jest twarda jak gnot i ręcznie to bym się bał ale buk też w ręcznej obróbce nie jest latwy
Witam. A czy myślałeś o użyciu szlifierki taśmowej przed struganiem? Chodzi o max usuniecie piasku z drewna wraz z zebrana warstwą. Racjonalne wydawaniem pieniędzy zależy od zawartości czaszki, a nie miejsca zamieszkania
ps Jak patrze na twoje strugnice to mam coraz większy zal, że strugnice po dziadku z drewnianymi śrubami kilka lat temu mój durny cioteczny brat pociął do pieca.
Oczywiście masz rację co do pieniędzy. Dużo podróżuję i wszędzie są fajni, rozsądni ludzie. Co do szlifierki taśmowej (myślisz o "czołgu"?) to nie mam ale chyba kupię jak będę miał jakieś większe projekty z dużymi płaszczyznami drewnianymi. Mimośrodowa jest raczej do głaskania :-)
@ Tak, ''czołg" z papierem 36 wydrapał by cały-lub raczej większość- piachu z porów drewna. Zawsze pracowałem na czyszczarkach boscha ale to była produkcja schodów i miały ciężko. Uszkodzeniu ulegały zawsze rolki napinające. Ostatnio używałem macalistera i dawała radę.
Jakiego oleju używasz?
No super
Ja musze sie kiedys wybrac do Ciebie i pobrac nauki strugania. Jak patrze z jaka latwoscia to robisz i jaki efekt koncowy Ci wychodzi to mnie zazdrosc sciska. Zwlaszcza widac twoj fach w odcinku z debowym blatem.
Tydzień strugania :- )
@ ogloda sie milo i wygodnie siedzac z kawka w fotelu 😄 jak skoncze szykowac swoj amatorski warsztat to zabiore sie za cwiczenia. Strugi i dluta po ojcu doprowadze do ladu i zobaczymy jak to bedzie szlo. Czekam na kolejne materialy z niecierpliwoscia.
Piękna robota. Dużo pracy, za co szacunek, ale efekt wow. Olej nadał jej cudny kolor. Mam pytanie, bo nie zauważyłam, czy w narzędni masz miejsce do usuwania wiórów? Czy jest całkowicie zamknięta?
Strużyny wygarnia się przez boki - po to są te "rampy" na krańcach żeby było łatwiej. Zmiotką szast-prast. Tylko najpierw trzeba drobne narzędzia powybierać, bo już nie zliczę ile ołówków poszło do śmieci :-)
@ ok, dzięki :)
Imponujące, to jest właśnie to słowo: Imponujące.
Dzięki
Zbudujesz może znów jakieś mebel. Przyjemnie patrzało się na budowę szafki na klucze.
Tak - następny projekt po strugnicy. Plany są już od dawna narysowane przez M.Cholewińskiego.
I czy mógłbyś jeszcze podpowiedzieć jak podciągnąć swoje umiejętności obróbki ręcznej? Bo z tym u mnie bieda. Może jakaś książka?
@@grzegorzjacek90 Tylko praktyka
Cały czas sugerujesz, że jesteś skąpy bo jesteś z Poznania. A przecież tylko mądra oszczędność. Ja też jestem oszczędny a przecież jestem z Krakowa 😁
To taki mój czarny humor ;-) Panuje obiegowa opinia o Poznaniakach, że są skąpi a tymczasem jest coś w tym nadwarciańskim narodzie co zawsze podziwiałem (nie jestem rodowitym Poznaniakiem): gospodarność, solidność, słowność, rzetelność. Lubię te cechy - dlatego mieszkam w Poznaniu. I jeszcze są rogale marcińskie. Żyć nie umierać :-) Ale Kraków też fajny: rodzinne wakacje w tym roku były w Krakowie...
A wiesz kto wymyślił drut aluminiowy? Krakus z Poznaniakiem jak się o złotówkę targowali
Bardzo fajnie wyszło co do edukacji cóż nikt nas nie pyta o zdanie masz się uczyć a czy Ci się to przyda to już jest nieważne z chemii przydała mi się jedynie destylacja a z biologii teraz jedynie Drożdże całą resztę mogli pominąć
Zamiast na kościoła to film na YT. Takie niedziele to Ja lubię :) .
Kolor faktycznie wyszedł fantastyczny.
Wiem że to narzędzie (przyrząd) a nie mebel ale po szlifowaniu w miarę grubym papierem to po nałożeniu oleju są widoczne ślady szlifowania?
To ja już za instytucję religijną robię? ;-)
Nie wspominałeś chyba, ale czy te dokładane skośne elementy w narzędni mocowałeś jakoś czy swobodnie sobie leżą?
Leżą jeszcze ale mam pomysł co z tym zrobić. Standardowo były przybijane gwoździami - tak jest lepiej niż wkrętami, bo gwoździe są miękkie i ugną się w razie potrzeby. Moje będą "pływały" ;-)
zaje... wyszło, czekam na efekt końcowy-pozdrawiam
No ja też jestem zadowolony :-)
14:40 za krótka pauza ( powinny być z 2-3 sec )
A reszta cud malina albo gitez majonez jak to mówią
Majonez powiadasz - to nie te święta🤪
jakiego oleju użyłeś ?
Producent używa nazwy "pokost" ale to raczej jest zwykły lniany gotowany (a nawet z nazwy tylko gotowany bo już się tak nie robi). Chciał bym powiedzieć, że użyłem Osmo ale mi szkoda tak drogiego oleju na strugnicę.
Jak zawsze 5/5👍 Ale z tym ''konkursem'' to dobrze sprawdź legalność ''gier losowych''🤕
Dzisiaj to już nie wiadomo co jest legalne a co nie...
@ ale losowanie trzeba zgłaszać i opłacić... jak ''wybierzesz'' sam to już nie. Po co się pakować w kłopoty 🤕
Podejmę to ryzyko - jak mnie aresztują to będę miał fajną historię do opowiadania. No chyba, że rozstrzelają...
Sodowanie nie jest dużo drozsze, przynajmniej w moich stronach
Czy jest Pan gotów stać na straży i bronić blatu nowoodrodzonej strugnicy polskiej? :D
Piękny efekt, aż chce się pracować na takiej
O kurde, aż tak? Strugnicy Narodowej może bo teraz już wszystko jest Narodowe🤭
@ Tylko czy producent polski? Czy może Niemiecka Strugnica Narodowa Polska? 😁
WOW
Ja tu przyszedłem zobaczyć jak i czym wytnie te rampy w narzędni co je widać na miniaturce a tu tajemnica i się nie dowiemy : (
Naciąłem wstępnie grzbietnicą i reszta na taśmówce, potem tylny zacisk strugnicy i struganie...
Absorpcja (łac. absorbere = wchłaniać, łac. absorptio - pochłanianie) - termin z zakresu chemii fizycznej oznaczający proces wnikania jednej substancji (cząsteczek, atomów lub jonów) do innej substancji tworzącej dowolną fazę ciągłą (gazu, cieczy, ciała stałego itp.)
Adsorpcja - proces wiązania się cząsteczek, atomów lub jonów na powierzchni lub granicy faz fizycznych, powodujący lokalne zmiany stężenia. Adsorpcji nie należy mylić z absorpcją, która jest procesem wnikania do wnętrza fazy[1] Pojęcia z wiki dla cb. Pozdrawiam.
Wiedziałem :-)
@ a ok. Skontaktuj się z osobą o której ci pisałem ostatnio. Podobno to twoja dobra znajoma.
Bo to zła strugnica była😃
Haha...dla kogo teraz miauczysz?
Kto dopatrzy do samego końca zobaczy Franca Maurera przed komisją weryfikacyjną.
Wreszcie!
@. Oj , ode mnie już nie uciekniesz od komentowania w wiadomym stylu, bo co Ty wiesz o stolarstwie.
@@krzd6065 i to wszystko w imię zasad misiu pysiu😄
@@RobertKwiatkowski1980 ależ Łukasz, ja tylko żartowałem.
Podejrzewam że nie jedna osoba chciałbym mieć taki stół w domu
Bezapelacyjnie!
Pierwszy...
Nie obrażaj starych dziadów ;)
Prawdziwego Starego Dziada już nic nie obrazi :-)