Дорогі друзі, що ви думаєте про останнє століття Західної Римської імперії та її падіння? Пишіть свої думки в коментарях. Ставте «лайки». Поширюйте це відео у соцмережах. Ставайте спонсорами каналу.
Мені здається що не було західний і східной Римської імперії в тому сенсі про які думають всі для всіх жителів Римського світу тиг часів це була одна держава но з двома імператорами ніхто на заході імперії не вважав що східний імператор це не їх імператор так сама і на сході Рим в 476 році пал не вперше і не в останнє тим біль на заході лишилась саусонська область на на сході досі правил Римськії імператор но от германці вони тут важливі Вест і Ост Готи Вандали Олемани Лангобарди Франки Бургунди І багато інших племен які створили свої держави і почали новий період західний Європи а Східна Європа ще довго буде така як і при римські імперії
@@BARMENLOL Ви праві. Поділ на Західну і Східну Римські імперії є умовним. Імперія була єдиною, але мала двох імператорів-співправителів - августа Заходу і августа Сходу. А з 476 року єдиний імператор був у Константинополі. А імператори «Священної Римської імперії» не мали жодного стосунку до Риму, та і їхня держава не була імперією.
@@oleksandrpetryk2002 Интересный факт что "Великое переселение народов" началось еще в 3 веке из-за изменения климата, а не по вине гуннов. Так как готы займут Римскую Дакию, а алеманы Декуматские поля в конце третьего века. Хорошо известно что гунны много раз проигровали римлянам и германцам, например в 481 году император Феодосий Великий разбил у реки Дунай орду гуннов и ругов тем самым заставив их отступить. В 427 году полководец Западно Римской Империи Феликс победит гуннов в Панонии, а в 430 году гуннов победят бургунды. В знаменитой битве на "Каталаунских полях" в 451 году аттила проиграет Флавию Аэцию. Так как по результатам сражения королем франков стал римский вассал Меровей, а не его старший брат который был вассалом у гуннов. Уже в 452 году византийцы переправятся через Дунай и нападут на гуннские поселения, из-за чего аттила отступит из Италии так и не добившись уступок со стороны римлян. В 454 году в битве при Недо германцы одержат верх над гуннами и станут свободны от них. Дальше в 467 году будущий император Запада Антемний победит армию гуннов в битве при городе Сердика (София столица Болгарии). И последним поражением гуннов будет от остготов в 468 году в битве при Бассианах, после чего немногие уцелевшие гунны покинут Европу раз и навсегда!
Надо понимать что даже в античное время римляне греков за своих не считали, простой пример что Западного императора Прокопия Антемия римские сенаторы называли греком. Интересно что Антемий назначил Хильдерика дуксом ( губернаторам провинции Бельгика Вторая ), тем самым узаконив правление франков в Галлии. Забавно что Юлиан Отступник позволил им в 4 веке поселится в Галлии и даровал им римское гражданство. Франки также были династияески связаны с византийскими династиями, привет от Феодосия Второго и Феофано. Благодаря чему Священно Римскую Империю можно назвать приемницей Западно Римской Империи. Главными наследниками древних римлян сегодня являются Романские народы. Такие как итальянцы, французы, испанцы, португальцы, румыны и аромуны!
@@oleksandrpetryk2002 Так. Крім того вона так і лишалась Римською імперією, а Візантія це книжковий термін. А по суті Римська імперія продовжила існування, тільки в іншому форматі. До того ж, турецькі султани в своїх титулах писали що вони наступники Риму(хоча захопити Константинополь, і вбивши імператора, це не дуже "легітимно").
@@erwinsmith_78 Я знаю що термін «Візантія» вигадав німецький філолог Вольф у 16 ст. На жаль, терміни «Візантія» і «візантійці» повністю витіснили «Ромейську імперію» і «ромеїв». Та й європейські історики постаралися зобразити Другий Рим у максимально негативному світлі. Та й у нас теж погано ставляться до Візантії, через те що з нею воювала Русь.
@@oleksandrpetryk2002 Ну з європейським істориками зрозуміло. Східна Римська імперія була явно проти Франкської імперії, яка теж претендувала на римську спадщину.
На мій погляд ключову роль у падінні Зах. РІ зіграв Гейзеріх, який зі своїм невеликим племенем взяв під контроль Африку, втримався там та перекрив Італії постачання. У Рима було багато грізних ворогів, але яремну вену Рима перерізав саме він. Битва при мисі Бон у 468 році, де вандали вщент розтрощили об'єднані сили сходу та заходу це була остаточна точка неповернення.
Справедливости ради римляне победили в битве на Каталаунских полях в 451 году гуннов, и на их победу указывают три очевидных факта: 1) Все знают что аттила проиграл под стенами города Орлеан. 2) Армия гуннов отступила из Галлии из-за гораздо больших потерь по сравнению чем у Флавия Аэция, благодаря чему добыча с поле боя досталась римлянам. Про это писал Григорий Турский. 3) Королем франков стал римский вассал Меровей, а не его старший брат который был вассалом у гуннов!
Ну мені подобається, що, незважаючи на кінець імперії на Заході, 476 не став кінцем римської державності на Заході. Багато державних інституцій ледь не до часів Наполеона доношували
@@zakharkhmurych4034 За Одоакра і за остготів в Італії взагалі нічого не змінилося: засідав сенат, обиралися консули, діяли римські суди, в оточенні варварських королів були римляни. Та і вестготів в Іспанії теж зберігалися римські закони.
Будет интересно если на этом канале сделают видео про наследницу Византии, а именно Венецианскую республику. Которая была до 9 века провинцией Константинополя, известная под таким названием как герцогство Венетия и Истрия. Тоже самое косается и Римского Герцогства ( Папская Область ), ведь она добровольно выйшла из состава Византийской империи в 800 году и стала частью Каролингской Империи. Которя являлась культурной наследницей Западно Римской Империи, вместе с Бритто-римскими королевствами как Гвинед, Поуис, Морганнуг и Регед!
Західна Римська імперія була приречена. Пізньоантична цивілізація зберегался на Сході...А от через тисячу років, коли пала Східна Римська імперія, у Західній і Центрально-Східній Європі (у тому числі у ВКЛ, значною частиною якого були Україна і Білорусь, які прийняли Християнство з Візантії) почався Ренесанс, а це були в часи раннього Середньовіччя "варварскьі землі" де до VIII ст. включно (Західна Європа) панували т.з. "темні віки". Такий от "маховик історії"))
@@oleksandrpetryk2002 Ну не зовсім імператора, а все таки через інтриги тих хто його при дворі не любив. Звичайна боротьба за вплив над імператором, в якій Стиліхон програв.(
@@oleksandrpetryk2002 За Велізарія сумно. По суті титан який приніс для Юстиніана купу перемог, але через брехню противників потрапив у опалу. В цьому плані пізній Рим і програвав, через інтриги і численні змови.
@@dariapetrushenko1293 Мені здається, що напад вандалів у 455 році більш «медійний» ніж напад готів у 410 році. А ще може бути що згодом історію з «вандалізмом» могли активно розкручувати візантійці щоб підкреслити що вони відплатили вандалам за їхні напади.
Цікава подача матеріалу, проте тобі слід щось зробити з інтонацієї бо буквально 3хв твого монотонного речитативу діють, як самі кращі снодійні;) Може попроси когось читати твої тексти: когось зі своїх друзів або ШІ. Нічого особистого, бажаю розвитку і процвітання твоєму каналу, просто хочу щоб він був ще кращим)
Мені здається, що історія повторилася. Коли римляні захопили Велику Грецію, а потім Малу Грецію, вони просякнули грецькою культурою. Коли варвари захопили римлян, вони поступово просякли християнською римською культурою. Тому саме на заході відроджувалися імперії - Франкська, Священна Римська, Наполеонівська, Священна Римська германської нації. І врешті решт - Європейський Союз.
@@Alikss1989 У Візантії і Західної Римської імперії дійсно схожий кінець. Проте якщо Рим здали без бою то Константинополь бився до останнього і його фінал був героїчним.
Прихильників нікейства стали називати ортодоксами (від орто... і грец. δόξα - славослов’я, схвалення, вчення), а "православними" себе називали московити, під впливом азійських звичок Орди, де права рука вважається "чистою", звідти ж і "правовірні". Московити поширили цей термін серед оточуючих християн грецької церкви, при тому що самі до кінця XVII ст. взагалі сповідували ординське "несторіанство", яке ортодоксами і католиками вважається єрессю.
@@vadimgalen9887 Несторіанство було поширене серед кочівників Центральної Азії та й в Монгольській імперії, тому не дивно що і Московія його сповідувала.
@@oleksandrpetryk2002 І я про це. А ще незрозуміло, чому світова історіографія тюркську імперію називає "монгольською", якщо тюрки не монголи і навіть не їх далекі родичі, при тому, що Батий особисто пояснював папському легату, що вони МОГОЛИ, а не "монголи". Адже ніхто не називає готів скіфами, через те що вони жили на землях Скіфії. Маємо чергову фальсифікацію, як з "Візантією" чи "Росією".
Так вандали не були вандалами в сучасному розумінні? Хтось постарався, щоб саме з вандалами асоціювалося нищення культурних цінностей. Мабуть це були нащадки готів.
Дорогі друзі, що ви думаєте про останнє століття Західної Римської імперії та її падіння? Пишіть свої думки в коментарях. Ставте «лайки». Поширюйте це відео у соцмережах. Ставайте спонсорами каналу.
Мені здається що не було західний і східной Римської імперії в тому сенсі про які думають всі для всіх жителів Римського світу тиг часів це була одна держава но з двома імператорами ніхто на заході імперії не вважав що східний імператор це не їх імператор так сама і на сході Рим в 476 році пал не вперше і не в останнє тим біль на заході лишилась саусонська область на на сході досі правил Римськії імператор но от германці вони тут важливі Вест і Ост Готи Вандали Олемани Лангобарди Франки Бургунди І багато інших племен які створили свої держави і почали новий період західний Європи а Східна Європа ще довго буде така як і при римські імперії
@@BARMENLOL Ви праві. Поділ на Західну і Східну Римські імперії є умовним. Імперія була єдиною, але мала двох імператорів-співправителів - августа Заходу і августа Сходу. А з 476 року єдиний імператор був у Константинополі. А імператори «Священної Римської імперії» не мали жодного стосунку до Риму, та і їхня держава не була імперією.
@@oleksandrpetryk2002 Интересный факт что "Великое переселение народов" началось еще в 3 веке из-за изменения климата, а не по вине гуннов. Так как готы займут Римскую Дакию, а алеманы Декуматские поля в конце третьего века.
Хорошо известно что гунны много раз проигровали римлянам и германцам, например в 481 году император Феодосий Великий разбил у реки Дунай орду гуннов и ругов тем самым заставив их отступить. В 427 году полководец Западно Римской Империи Феликс победит гуннов в Панонии, а в 430 году гуннов победят бургунды.
В знаменитой битве на "Каталаунских полях" в 451 году аттила проиграет Флавию Аэцию. Так как по результатам сражения королем франков стал римский вассал Меровей, а не его старший брат который был вассалом у гуннов.
Уже в 452 году византийцы переправятся через Дунай и нападут на гуннские поселения, из-за чего аттила отступит из Италии так и не добившись уступок со стороны римлян. В 454 году в битве при Недо германцы одержат верх над гуннами и станут свободны от них. Дальше в 467 году будущий император Запада Антемний победит армию гуннов в битве при городе Сердика (София столица Болгарии). И последним поражением гуннов будет от остготов в 468 году в битве при Бассианах, после чего немногие уцелевшие гунны покинут Европу раз и навсегда!
Надо понимать что даже в античное время римляне греков за своих не считали, простой пример что Западного императора Прокопия Антемия римские сенаторы называли греком.
Интересно что Антемий назначил Хильдерика дуксом ( губернаторам провинции Бельгика Вторая ), тем самым узаконив правление франков в Галлии. Забавно что Юлиан Отступник позволил им в 4 веке поселится в Галлии и даровал им римское гражданство. Франки также были династияески связаны с византийскими династиями, привет от Феодосия Второго и Феофано. Благодаря чему Священно Римскую Империю можно назвать приемницей Западно Римской Империи.
Главными наследниками древних римлян сегодня являются Романские народы. Такие как итальянцы, французы, испанцы, португальцы, румыны и аромуны!
Дякую Вам за працю та цікаве відео. Слава Україні!
@@МихайлоДуда-и9ъ Дякую за ваш відгук! Героям слава!
Східна Римська імперія продовжила існування. Дякую за відео.
@@erwinsmith_78 Через декілька тижнів і про неї буде відео.
@@oleksandrpetryk2002 Так. Крім того вона так і лишалась Римською імперією, а Візантія це книжковий термін. А по суті Римська імперія продовжила існування, тільки в іншому форматі. До того ж, турецькі султани в своїх титулах писали що вони наступники Риму(хоча захопити Константинополь, і вбивши імператора, це не дуже "легітимно").
@@erwinsmith_78 Я знаю що термін «Візантія» вигадав німецький філолог Вольф у 16 ст. На жаль, терміни «Візантія» і «візантійці» повністю витіснили «Ромейську імперію» і «ромеїв». Та й європейські історики постаралися зобразити Другий Рим у максимально негативному світлі. Та й у нас теж погано ставляться до Візантії, через те що з нею воювала Русь.
@@oleksandrpetryk2002 Ну з європейським істориками зрозуміло. Східна Римська імперія була явно проти Франкської імперії, яка теж претендувала на римську спадщину.
Дякую!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@@ОксанаОмельяненко-л1ы Дякую за ваш відгук!
На мій погляд ключову роль у падінні Зах. РІ зіграв Гейзеріх, який зі своїм невеликим племенем взяв під контроль Африку, втримався там та перекрив Італії постачання.
У Рима було багато грізних ворогів, але яремну вену Рима перерізав саме він.
Битва при мисі Бон у 468 році, де вандали вщент розтрощили об'єднані сили сходу та заходу це була остаточна точка неповернення.
@@Fhjull34 Завдяки вандалам вийшло так що Карфаген таки переміг Рим.
👍
Справедливости ради римляне победили в битве на Каталаунских полях в 451 году гуннов, и на их победу указывают три очевидных факта:
1) Все знают что аттила проиграл под стенами города Орлеан.
2) Армия гуннов отступила из Галлии из-за гораздо больших потерь по сравнению чем у Флавия Аэция, благодаря чему добыча с поле боя досталась римлянам. Про это писал Григорий Турский.
3) Королем франков стал римский вассал Меровей, а не его старший брат который был вассалом у гуннов!
Ну мені подобається, що, незважаючи на кінець імперії на Заході, 476 не став кінцем римської державності на Заході. Багато державних інституцій ледь не до часів Наполеона доношували
@@zakharkhmurych4034 За Одоакра і за остготів в Італії взагалі нічого не змінилося: засідав сенат, обиралися консули, діяли римські суди, в оточенні варварських королів були римляни. Та і вестготів в Іспанії теж зберігалися римські закони.
Цікаво, що у Аттіли були синьо-жовті прапори.
А ще під його прапорами билися і слов'яни.
@@oleksandrpetryk2002 Вони не просто билися, а складали основу його війська!
Звідки інфа?
@@user-fp5id4xn8p Юрій Канигін "Шлях аріїв" зразка 1991 року
Будет интересно если на этом канале сделают видео про наследницу Византии, а именно Венецианскую республику. Которая была до 9 века провинцией Константинополя, известная под таким названием как герцогство Венетия и Истрия.
Тоже самое косается и Римского Герцогства ( Папская Область ), ведь она добровольно выйшла из состава Византийской империи в 800 году и стала частью Каролингской Империи. Которя являлась культурной наследницей Западно Римской Империи, вместе с Бритто-римскими королевствами как Гвинед, Поуис, Морганнуг и Регед!
@@РимскийОрел Согласен с тобой.
Західна Римська імперія була приречена. Пізньоантична цивілізація зберегался на Сході...А от через тисячу років, коли пала Східна Римська імперія, у Західній і Центрально-Східній Європі (у тому числі у ВКЛ, значною частиною якого були Україна і Білорусь, які прийняли Християнство з Візантії) почався Ренесанс, а це були в часи раннього Середньовіччя "варварскьі землі" де до VIII ст. включно (Західна Європа) панували т.з. "темні віки". Такий от "маховик історії"))
@@КостянтинОлексюк-й1к мешканці ЗРІ були б здивовані, якщо б дізналися, що їх імперія пала. Для них ще пару століть нічого суттєво не змінилося.
Стиліхон був досить розумною людиною і непоганим полководець. Головна проблема останніх десятиліть заходу імперії були узурпатори.
@@erwinsmith_78 Стіліхона у цій ситуації навіть жаль. За всі свої зусилля з врятування Імперії він отримав удар у спину з боку імператора.
@@oleksandrpetryk2002 Ну не зовсім імператора, а все таки через інтриги тих хто його при дворі не любив. Звичайна боротьба за вплив над імператором, в якій Стиліхон програв.(
@@erwinsmith_78 Згодом таке станеться з Аецієм, а ще пізніше з Велізарієм.
@@oleksandrpetryk2002 За Велізарія сумно. По суті титан який приніс для Юстиніана купу перемог, але через брехню противників потрапив у опалу. В цьому плані пізній Рим і програвав, через інтриги і численні змови.
То он як усе завершилось. І справді, якось несправедливо, що вандалізм назвали на честь вандалів, хоч не вони перші цим відзначилися.
@@dariapetrushenko1293 Мені здається, що напад вандалів у 455 році більш «медійний» ніж напад готів у 410 році. А ще може бути що згодом історію з «вандалізмом» могли активно розкручувати візантійці щоб підкреслити що вони відплатили вандалам за їхні напади.
Цікава подача матеріалу, проте тобі слід щось зробити з інтонацієї бо буквально 3хв твого монотонного речитативу діють, як самі кращі снодійні;) Може попроси когось читати твої тексти: когось зі своїх друзів або ШІ. Нічого особистого, бажаю розвитку і процвітання твоєму каналу, просто хочу щоб він був ще кращим)
Мені здається, що історія повторилася. Коли римляні захопили Велику Грецію, а потім Малу Грецію, вони просякнули грецькою культурою. Коли варвари захопили римлян, вони поступово просякли християнською римською культурою. Тому саме на заході відроджувалися імперії - Франкська, Священна Римська, Наполеонівська, Священна Римська германської нації. І врешті решт - Європейський Союз.
Це була вже слабка держава що дихала на ладан. Як Візантія перед зникненням.
@@Alikss1989 У Візантії і Західної Римської імперії дійсно схожий кінець. Проте якщо Рим здали без бою то Константинополь бився до останнього і його фінал був героїчним.
@@oleksandrpetryk2002 я саме про останні роки держави. Константинополь був занепавшим містом. На його територіях вже сіяли поля.
Прихильників нікейства стали називати ортодоксами (від орто... і грец. δόξα - славослов’я, схвалення, вчення), а "православними" себе називали московити, під впливом азійських звичок Орди, де права рука вважається "чистою", звідти ж і "правовірні".
Московити поширили цей термін серед оточуючих християн грецької церкви, при тому що самі до кінця XVII ст. взагалі сповідували ординське "несторіанство", яке ортодоксами і католиками вважається єрессю.
@@vadimgalen9887 Несторіанство було поширене серед кочівників Центральної Азії та й в Монгольській імперії, тому не дивно що і Московія його сповідувала.
@@oleksandrpetryk2002 І я про це. А ще незрозуміло, чому світова історіографія тюркську імперію називає "монгольською", якщо тюрки не монголи і навіть не їх далекі родичі, при тому, що Батий особисто пояснював папському легату, що вони МОГОЛИ, а не "монголи". Адже ніхто не називає готів скіфами, через те що вони жили на землях Скіфії. Маємо чергову фальсифікацію, як з "Візантією" чи "Росією".
Так вандали не були вандалами в сучасному розумінні? Хтось постарався, щоб саме з вандалами асоціювалося нищення культурних цінностей. Мабуть це були нащадки готів.