Tömören: tapasztalatból írom (kb. 90 fügebokrom van, 10+ évesek), ez mind mese.... én januárban és június végén metszem a fügét, így kétszer beérik, minél alacsonyabb elágazásokra, és minél több elágazásra kell bírni, így csökken a vegetatív növekedése. Hamár metszésről készült a videó, akkor mondjuk meg is lehetne metszeni nem mesélni róla, elvadultan hagyni bárki tudja. A kar vastagságú ágakat is metsszük nyugodtan, ebből a bokorból 2-3 év alatt 50-60 kg-ot lehetne leszedni. Hadd sűrűsödjön, legalább árnyékolja magát, nem szárad. Ha jót akarsz magadnak, kijegyzeteled amit a hölgy mond, és tedd az elenkezőjét.
Üdvözlöm. Ha ilyen jól tudja esetleg csinálhatna nekünk hobbi fügetermesztőknek egy videót a leírtakról. Én pl egy törzset hagytam és konkrét fákat alakítottam ki.. Ez amit a hölgy mutat bokor és nem fa.. köszönjük
A hölgy nem metszette meg a fát.. ön pedig nem linkelt be videót :)) ganz egal. Harcz Endre szerint meg éppenséggel felesleges metszeni, mert attól még kuszább lesz a korna. Abban igaza van, hogy a net tele van videókkal.. mindenki másként csinálja.. de ember legyen a talpán, aki képes a saját körülményeire adaptálni az azokban látottakat. Pont tegnap láttam egy Noal Farm csatornás videót a japán fügetermesztésről. Fólia alatt , nagy, vastag karokon termesztik a fügét, kb hasonló módon metszve mint ahogyan a szőlőt szokták. ua-cam.com/video/gbQt3uGEONw/v-deo.html
nem véletlenül nőnek a termésátlagok az agráriumban. A szőlőt se kötelező metszeni, ha megfelelnek a kicsi és savanykás szőlőszemek tizedannyi a munka vele;)
Nagyon jó volt az előadás. Nekem is van fügefácskám, és picit ismét okosabb lettem egy picit. Köszönöm szépen.
Köszönöm a jó tanácsokat !
Tömören: tapasztalatból írom (kb. 90 fügebokrom van, 10+ évesek), ez mind mese....
én januárban és június végén metszem a fügét, így kétszer beérik, minél alacsonyabb elágazásokra, és minél több elágazásra kell bírni, így csökken a vegetatív növekedése. Hamár metszésről készült a videó, akkor mondjuk meg is lehetne metszeni nem mesélni róla, elvadultan hagyni bárki tudja. A kar vastagságú ágakat is metsszük nyugodtan, ebből a bokorból 2-3 év alatt 50-60 kg-ot lehetne leszedni. Hadd sűrűsödjön, legalább árnyékolja magát, nem szárad.
Ha jót akarsz magadnak, kijegyzeteled amit a hölgy mond, és tedd az elenkezőjét.
Üdvözlöm. Ha ilyen jól tudja esetleg csinálhatna nekünk hobbi fügetermesztőknek egy videót a leírtakról. Én pl egy törzset hagytam és konkrét fákat alakítottam ki.. Ez amit a hölgy mutat bokor és nem fa.. köszönjük
A hölgy nem metszette meg a fát.. ön pedig nem linkelt be videót :)) ganz egal.
Harcz Endre szerint meg éppenséggel felesleges metszeni, mert attól még kuszább lesz a korna.
Abban igaza van, hogy a net tele van videókkal.. mindenki másként csinálja.. de ember legyen a talpán, aki képes a saját körülményeire adaptálni az azokban látottakat.
Pont tegnap láttam egy Noal Farm csatornás videót a japán fügetermesztésről. Fólia alatt , nagy, vastag karokon termesztik a fügét, kb hasonló módon metszve mint ahogyan a szőlőt szokták.
ua-cam.com/video/gbQt3uGEONw/v-deo.html
Én is így csinálom ahogy te és igazad van teljes mértékben nekem is rengeteg fügém van :)
Hol laksz? Mert nógrádban az első termés sem érik be!
Nagyon örülök hogy rátaláltam az oldalra Úgyan is nekem is van füge fám
Nagyon csinos a néni
4:45-nél a "termőre metszés" módszere meglepett. Most néztem át több videót, ahol azt mondják, hogy amelyik ág végét levágjuk, az nem fog teremni.
@andrasszabo9716 2:48
köszönöm, ez érthető, korrekt!
Jó lett volna fiatal füge metszéséről is hallani.
Füge szaporítása szeretném tudni
Elméleti szakemberünk agymenését láthattuk,hallhattuk.
Nag, apám mindig azt mondta, a fügefát nem metszik, csak a száraz galyat csipjükre rola
enyi!
A nagyapad ota eleg sokat fejlodott a tudomany. Amirol regen megvoltak gyozodve, azokrol ma mar tudjuk, hogy tevesek voltak..
nem véletlenül nőnek a termésátlagok az agráriumban. A szőlőt se kötelező metszeni, ha megfelelnek a kicsi és savanykás szőlőszemek tizedannyi a munka vele;)
Lehetne több infót összeszedni a youtuberól, vannak jó amerikai videók, ott elmondják, hogy kell metszeni...
Miért dobja le a termést?
Legtöbbször vízhiány miatt. Maga a növény eléggé szárazságtűrő, de a terméshez víz kell neki.
Ha ennyire szarul volt kezelve ez a fa, miért nem estél neki? Nem mutogatni kell akesztyűs kézzel!!!
Nem az övé.
Jó