2/3: Dřevostavba Kostelec: Profese a před předáním

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 42

  • @venaanek
    @venaanek 5 років тому +2

    Velmi poučný a odborný obsah, jako vždy :). Ke zmiňovanému pantu a otevírání okenního křídla v koupelně, vs. prostoru pro keramický obklad. Tento detail řeší často až obkladač. Rozšířit pak okenní otvor kompetentně, je nejpracnější u domu v pasivním standardu.

    • @miroslavgrund5978
      @miroslavgrund5978 5 років тому

      Máte naprosto pravdu, navíc se tyto "detaily" neřeší už při projekci. Pan domácí si pak vymyslí, že chce obklad z dlažebních prvků, které mají tloušťku třeba 10 - 12 mm a pak se tam s tím nevejdete, nemluvě o vytmelení spáry obklad - okenní rám, to je někdy až nemožné.

  • @tomkaybek4300
    @tomkaybek4300 5 років тому +1

    Dobrý den, pane Šimek. K jmenované hydroizolaci a třem způsobům provedením. Pokud stavebník nedodrží vzdálenost dřevěné konstrukce minimálně 30 mm od terénu, vždy v těchto místech bude vzlínat voda a konstrukci narušovat i když tam bude nějakým způsoben nalepen XPS k šalovkám a OSB. Nebude přeci jenom lepší ohrnout izolaci navrch. Co se týče havarie. Sice voda nebude mít kam odtéct, ale moc nepředpokládám, že by nějakým způsobem u ostatních dvou to dokázala též. Spíše daný problém se projeví až prahový trám bude napaden hnilobou. U případu s ohrnutím tzv vany. Se projeví rychleji a to ne u prahu ale třeba u vnitřních příček plísní na malbě.
    Ale tož je to pouze můj názor.

  • @matokerek
    @matokerek 4 роки тому +2

    Dobrý den preji, muzu se prosím zeptat, zatím jsem nikde nezahledl diskusi o tom jak jsou stavby osetreny proti vniknuti skudcu, je nato nejake doporuceni?

  • @trttrt3908
    @trttrt3908 5 років тому +4

    Dobrý den, jak je to se soklem u difuzně otevřené skladby? Také se xps vytahuje až na úroveň vnitřní finální podlahy? Nebo je to jinak?

  • @pavelvobornik2121
    @pavelvobornik2121 5 років тому +3

    Zdravím Pavle,zajímal by mě váš názor na domy z kontejnerů. Nedávno sem jeden navštívil a vůbec by mě nenapadlo,že byl postaven tímto způsobem. Děkuji a št'astný Nový rok 2020.

  • @zdenekdoli1568
    @zdenekdoli1568 5 років тому

    Dobrý den,
    ten záchod a sdk za okno super nápad plus záchod na střed ... za mne palec nahoru. Co se týká hydroizolace u dřevostaveb přesně to co se muže stát při havarii (prasklé vodovodní potrubí nebo jen podélně prasklý ventil) izolace rozhodně dolů nebo zaříznout. Pokud je dollů tvoří vlnu a zhoršuje montáž zateplení soklu.

  • @tomashadac6954
    @tomashadac6954 5 років тому

    Na mém baráku mám IPU seřízlou zároveň s deskou, ale v rámci zpětného spoje jsem natřel část nad i pod IPOU tekutou hydroizolační gumou (Canada Rubber). Celkově udělám nátěry 3, přes hydroizolaci nakotvím plech (něco na způsob okapničky), na který nalepím zateplovák a ten natáhnu marmolitem.

  • @RobertKocian
    @RobertKocian 5 років тому

    Mno,
    1. videa od Pavla Šimka mám rád a rád se a ně dívaím (aby mě někdo nenařkl, že jsem apariori negativní)
    2. v minulém videu byla slíbena "profi" oprava Pex-u do domu. No, teď vidím ze vnitř domu nový otvor v desce a z venku hlínu. To je jako ono nebo bude ještě někdy nějaký wow detail?
    3. Co se týká toho soklu. Pokud je takový barák pod terénem (2:00), tak alespoň hydroizolaci min. 0,5m nad nulu. Navíc nechápu, kdo chce perforovat soklovou termoizolaci kotvením proti větru když bude stejně zasypaná zeminou?
    4. Případ vytopení domu. Obecně je to průser jak sviňa a je potřeba to řešit individuálně. Je sice hezké, že hyroizolace je ideálně zároveň s deskou a ono to vyteče. Ale realita?
    5. Ten konkrétní příklad havarárie je evidentně v nedokončeném (zeminou neobsypaném) domě. Fakt by mě zajímalo, jak se to bude vylívat z hotového, obydleného domu. I když, to jsme vlastě už viděli ve videu rekunstrukce po prosakujícím sprcháči, že.
    6. Profesionální (tedy za peníze na klíč) práce = průser, ktertý vás bude doprovázet celý život.
    Zaplať pán bůh, že nejsem tak bohatý a musel to postavit svépomocí s přítelem na telefonu, projektantem.
    Nemyslím to zle Pavle, jan tak ze zvědavosti koukám a občas zírám, za co jsou lidé ochotni zaplatiti :-)

  • @znouza
    @znouza 5 років тому +1

    Perimetr preci neni potreba kotvit do bednaku. Zvlast, pokud je vytazeny nad hydroizolaci, muze byt kotveny tam, vespod bude stejne dosypany zeminou a nema kam utect.

  • @1011Micro
    @1011Micro 5 років тому

    Pojd nieje izolovani alebo je parotesna folia aj cez vrch izolacie?

  • @paveljanyska5632
    @paveljanyska5632 5 років тому

    Co ta kanalizace na začátku? To je velké riziko vlhkosti pod podlahou.

  • @petrk5709
    @petrk5709 5 років тому

    Jak tedy řesit kondenzaci mezi soklem a základovým prahem? Silným XPS? Jak silný XPS volila firma u tohoto domku?

    •  5 років тому

      60mm, zcela postačující

  • @radimkoziorek
    @radimkoziorek 5 років тому

    Pane Šimku, co si myslíte o šalování z polystyrenu a následné hydroizolaci zaříznuté zároveň s polystyrenem? Děkuji za vaše videa!

    •  5 років тому

      Proč ne, jediný problém je při pokládání hydro hořákem a prací kolem xps - jde do kytek.

    • @petrkortys1932
      @petrkortys1932 5 років тому

      Taky to mam tak udelane, ochranu xps jsme provedli natahnutim lepidla s perlinkou na xps a potom polozeni hydroizolace. Xps vydrzel. Kazdopadne bych to tak uz nedelal, protoze firma mela problem zakotvit zakladaci prahy tak, aby cast nepresahovala pres zakladovou desku a to treba az 3cm.

    • @radimkoziorek
      @radimkoziorek 5 років тому

      Petr Kortyš uplne nerozumim s cim ze mela firma problem?

    • @petrkortys1932
      @petrkortys1932 5 років тому

      Po polozeni hydroizolace nevidite, kde konci zakladova deska a zacina xps.

  • @vladislavoberdorfer7789
    @vladislavoberdorfer7789 5 років тому

    Jaká je reálná životnost dřevostavby oproti zděné.

    •  5 років тому

      vložte ty dvě slova do youtube a rychle naleznete odpověď, i v jednom mém videu.

    •  5 років тому

      @R0binss0n ano, ale ta pravděpodobnost:-). Jeden dům z pětiset, moje zkušenost.

  • @jozefbartos3922
    @jozefbartos3922 5 років тому

    Keby ste ten pás riadne na rohu prehli a snažili sa to kvalitne nalepiť (čiže bez vzduchových bublín)tak to na Tom rohu popraska ja by som to nezrezaval len. By som na začiatku nalepil na rohy 25-30cm pásy a potom prehol pásy na dol .??????

  • @jansamek1182
    @jansamek1182 5 років тому +1

    Samozrejme hydroizolaciu na spětny spoj

  • @jirihymon4201
    @jirihymon4201 5 років тому

    A požárně ošetřeny komín

  • @Luk_as
    @Luk_as 5 років тому

    problematice dřevostaveb nerozumím úplně nejlíp, ale myslím si, že toto je skoro ukázková stavba - takhle kdyby to dělali všichni, tak by práce dozoru na stavbě nemusela ani být :D že pane Šimku? :D

    •  5 років тому

      dalo by se tak říci, ale ani na této stavbě to nebude za jedna.

    • @Luk_as
      @Luk_as 5 років тому

      @ tak ono bez nějakého problému to není na žádné stavbě bohužel :)

    • @vladimirbohac8440
      @vladimirbohac8440 5 років тому

      Pozdravujem vás chcel by som sa opýtať ako bude vyzerať tá konštrukcia keď ju tak vzdušné uzavrieme ako tento dom.?

  • @philipcooper8297
    @philipcooper8297 5 років тому +3

    Pavle, vy nezklamete. I během svátků si uděláte čas nahrát pravidelné video.

  • @mato1943
    @mato1943 5 років тому +1

    Mna zaujalo to podlahove kurenie pod sprchov to som este nevidel (nie som z fachu)

    • @petrkopelent2047
      @petrkopelent2047 5 років тому

      Více méně pokud nechceš vaničku ale dlažbu, tak je to jediné rozumně řešení. Ještě ji dát více na husto. Není nic horšího než studená dlažba ve sprchovém koutě. Bohužel jsem se setkal s několika zákazníky kteří naopak ve sprše nemají žádnou smyčku podlahovky ačkoli jinde ji mají.

    • @miroslavgrund5978
      @miroslavgrund5978 5 років тому

      @@petrkopelent2047 Nevím, jestli "více na husto" by bylo dobré řešení. Podkladový beton se většinou dělá v rovině a ve sprcháči bez vaničky je nutno udělat spád. Tím se samozřejmě zmenší vrstva betonu (či jiného podkladu pod finální dlažbu). Pak se můžete dostat do situace, že pod dlažbou máte jen vrstvu v řádu milimetrů. To není dobře. Zatopíte si víc a dlažba to neunese, protože nemá vlastně na čem držet. Stává se to. Možné řešení by bylo: podlahové topení "hadicové" si dát všude jinde, ale do sprchy elektrické. Vyhřeje to relativně rychle, a vás nebudou zábst nohy. Bude to komplikovanější instalace, ale nebudete muset vytápět celou koupelnu, například když se v zimě vracíte z lyžaření.

    • @petrkopelent2047
      @petrkopelent2047 5 років тому

      @@miroslavgrund5978 tak řešením je spádovat i podkladovou izolaci a zachovat tloušťku betonu stejnou. Elektrická má taky smysl. Sám si ji budu dávat do sedátka ve sprše, protože přes léto teplovodní nejede a studené kachličky jsou fakt nepříjemné.

    • @miroslavgrund5978
      @miroslavgrund5978 5 років тому

      @@petrkopelent2047 Nu. nic proti ničemu, jak kdysi pravil pan Werich, ale to by se samozřejmě muselo dopředu vědět co kde bude. Máte-li nepodsklepený dům, při betonáži základů, nebo základové desky, se s tím zcela jistě nepočítá. Navíc se o vytápění domu rozhoduje většinou až po vypracování hrubé stavby. Jsem jen prostý obkladač, živím se tím pouhých 35 let, ale NIKDY jsem nezažil, že by se dům dostavěl podle původních plánů beze změn.

    • @petrkopelent2047
      @petrkopelent2047 5 років тому

      @@miroslavgrund5978 taky se ve stavebnictví pohybuji, i když jen nějakých 10 let. A bohužel to že původní plány jsou v průběhu stavby stokrát změněny je pravda. Nicméně já nemyslel, že by se dělal spád už v základní desce, vždyť by stačilo v tepelné izolaci. Dnes je v přízemí vždy tak 10 až 20 cm izolace takže ty 2cm spádu by se tam ztratili. I v patře je aspoň 5 cm kročejovky, taky by to tam šlo. A na to stačí myslet klidně až těsně před pokládáním podlahovky.

  • @pavelspinler4939
    @pavelspinler4939 3 роки тому

    Dobrý den, Suprová videa! rád se u nich inspiruji. Mohu také poprosit na mail název firmy? spinler.pavel@gmail.com Mnohokrát děkuji.

  • @romankubicek7874
    @romankubicek7874 4 роки тому

    Dobrý den pane staviteli. Už jsem jednou měl otázku prosím čtěte. UŽ JSTE NEKDY UDĚLAL NĚCO SÁM? MYSLÍM VLASTNÍMA RUKAMA? NEBO JSTE JEN TEORETIK A ROZDAVAČ PRÁCE SVÝM VLASTNÍM DELNIKŮM. VE FINÁLE JSEM KOUKAL,ŽE Vaše FIRMA DĚLÁ VŠE OK a jiní ne.A proč se mi zdá,že se k těm dřevostavbám dalších lidí vkrádáte. Vy uděláte video,jako kdyby jste tam byl tajně. Proč? Vy jste dozor,nebo ty videa, některé jsou šmíra. Někde bokem,abych měl like? Roman Kubíček 733212612.

    •  4 роки тому +1

      Romane, berte toto jako výzvu, já a vy, každý v ruce hřebíkovačku a mafla a před sebou plány domu. Rád vás osobně přesvědčím co moje ruce umí.