Ogladam twoje filmy od dłuższego czasu. Nie mieszkam w Polsce. Sam jakby to powiedział ,jestem taka zlota polska raczka. Moja profesja to technik samochodowy. Wyuczony w latach 70-tych. Reperuje auta komputery pralki maszyny do prania i albo pomywania itd. sam. Kieruje sie jakas tam logika mechaniczna. Nie zawsze ale często z powodzeniem. Elktronika to dla mnie czarna magia, a jednocześnie marzenie to kiedyś pojąć. Ostatnio będąc w polecę oddałem moje auto do warsztatu (nic co nie mógłbym sam zrobic) ale nie miałem warunków i narzędzi. Bylem naprawę milo zaskoczony z profesjalnoscia i zaangażowaniem z jakim pracowali. Tu gdzie żyje tego juz nie ma. To samo uczucie mam oglądając twoje prace. Pasja, niesamowita wiedza i duma ze w Polsce coraz więcej i więcej jest prawdziwych fachocow a nie tylko złotych raczek. Dziekuje i pozdrawiam.
Tranzystor nie uszkodził się ani przez prąd ani temperaturę, a uszkodził się w momencie jak została wyciągnięta dioda (10:22). Można się było tego spodziewać, ponieważ w układzie zabrakło obciążenia i energia gromadzona w cewce przetwornicy, która normalnie przez tę diodę ładuje kondensator i zasila podświetlenie, spowodowała wyindukowanie się napięcia, które uszkodziło tranzystor.
uszkodzil sie mosfet nie przez brak obciazenia a przez to ze po usunieciu diody , zabralo rowniez sygnalu napiecia feedback do sterowania przetwornicy podswietlenia przez co przetwornica poszła na maxa i zostalo przekroczone napiecie max pracy tranzystora , ma szczescie ze nie uwalił sterownika podswietlenia nasz lamusek
@@pipekdreczyciel4407 Chyba jednak nie. Tak jak naladowany kondensator moze w krotkim czasie oddac duzo wiekszy prad niz dostal, przy duzym obciazeniu, to cewka moze oddac duzo wyzsze napiecie przy niskim lub zaniku obciazenia.
Z tranzystorem moglo sie stac,tak jak mowisz... gdy odpuscil,cewka oddala wysokonapieciowy impuls,im wieksza rezystancja obciazenia,tym wyzsze napiecie moglo sie pojawic,jesli szybko sie wylaczal,to moga byc nawet setki V, takich impulsow moglo byc nawet wiecej,az do skutku,czyli do uwalenia.
18:47 jak zabrał pan obciążenie z przetwornicy boost to napięcie poszło w nieskończoność. Nie wolno włączać przetwornicy boost bez obciążenia gdy nie ma ona zabezpieczenia over voltage bo napięcie idzie w kosmos.
Super film masz łeb jak Sklep!!! Zdrowych Wesołych Świąt szampańskiego Sylwestra i wszelkiej pomyślności w NOWYM ROKU I napraw nie do naprawy ☺️aaaa i Moniczce by zawsze była tak śliczna i sympatyczna jak w tym filmie☺️cudowna dziewczyna i bardzo sexi😍😍😍Wszelkiej Pomyślności i dużo Miłości dla Was!!!POZDRAWIAM!!!☺️
Nie znam się na elektronice prawie nic ale oglądam prawie każdy odcinek a i kupiłem sobie lutownice i bawie sie na starych częściach w lutowanie :D pozdrawiam
Dobry Boże, dziękujemy Ci za Jutuba i za to, że nie musimy osobiście sprawdzać każdego idiotycznego pomysłu. A jak oglądam filmiki z różnych napraw zasilaczy, to na 90% to będzie: 1) Dioda - w nowym sprzęcie, 2) Kondensator - w długo eksploatowanym, 3) Mosfet - Jak sobie klient sam zasilacz dobierał (do ledów)
W kwestii działania przetwornicy boost - naładowana cewka jest źródłem prądowym, nie napięciowym. Przy zamkniętym kluczu prąd w cewce narasta do określonej wartości na skutek zwarcia do masy. Prąd wzrasta z określoną stałą czasową, stąd układ regulacji może w odpowiedni sposób sterować kluczem, aby uzyskać odpowiednią wartość średnią prądu płynącego przez cewkę/obciążenia. Po otwarciu klucza, prąd dalej płynie ale już do obciążenia, cewka oddaje energię, wartość prądu maleje. Prąd w cewce nie może zmienić się skokowo, stąd po otwarciu klucza, polaryzacja napięcia na cewce zmienia się na przeciwną, aby określony prąd mógł zachować ciągłość. W przypadku, gdy nie było żadnego odbiornika tego prądu - obciążenia - wystąpiło zjawisko "przepięcia", które przebiło złącze MOSFETa.
Fajnie, że pokazałeś i wyjaśniłeś jak pracuje obwód zasilania z tą cewką=bateryjką. Nawet taki laik, jak ja zrozumiał o co chodzi i już poczułem się tak pewnie, dzięki Tobie, że mógłbym podjąć się naprawy ha, ha, ha...
Wołoszanski wszystkich monitorów 😳 wow wczoraj umiałem obsługiwać pilota od tv, dzisiaj po obejrzeniu zacznę naprawiać sam monitory. Respekt za wiedzę profesore 👍. Profeska pozdrawiam
Uśmiechu?? Nie przypuszczałem, że można się uśmiechać oglądając film z napraw sprzętu elektronicznego. 😁 Tak więc, również życzę wszystkim dużo uśmiechu (czyt. nowych filmów Daniela). Uczy bawiąc, bawiąc uczy, czy jak to tam szło. Mega pozytyw za mega pozytywną osobowość.
Też miałem taką akcję z samowylutowaniem się diody :) W nowym module GPS była dioda zabezpieczająca polaryzację zasilania, fabrycznie uszkodzona - odpaliłem moduł i po kilku sekundach dioda odpadła :) W sumie to zadziałało jak bezpiecznik :)
Zajebiście Daniel się ogląda Twoją pracę. Bawisz się zarazem będąc mega profesjonalnym - to wylutowanie, trzymało mnie w napięciu jak rosła temperatura a to nie idzie a w końcu mówisz 220 powinno iść i cyk poszło. No złotoooo super! Pozdrawiam!
@@wojciechbajon czy się opłaca ? Średnio na to pytanie odpowiedzieć. Tutaj nie chodzi o opłacalność tylko bardziej o pokazanie szczegółowo jak taka naprawa powinna wyglądać. Od czego zacząć itp.
@@TenDuzy jeśli kupujesz płytę która w picku kosztowała 300zł to nie, nie opłaca się. Ale jak kupisz gamingową płytę, która w picku kosztowała 1500 to myślę że się opłaca...
Wow. Ten układ który opisuje Daniel w 3:50 to się chyba nazywa "przetwornica impulsowa podwyższająca napięcie", tak? Jestem studentem 2-go roku na kierunku informatyka i na jednym z przedmiotów, który nazywa się "Układy zasilające w systemach komputerowych" kiedyś pojawił mi się ten właśnie układ. Prawie kompletnie nic z tego przedmiotu nie rozumiem, ale super jest zobaczyć takie coś w "prawdziwym życiu", na żywym sprzęcie. (Laboratorium z tego przedmiotu też mam, nawet doświadczenie z tym układem również miałem, lecz wciąż, to nie to samo, co zobaczenie na żywym sprzęcie :D)
Widzę, że to nie twoje klimaty więc to co musisz wiedzieć, to, że są (bardzo uogólniając): ZAILACZE - gdzie masz izolację (od 230V), PRZETWORNICE - gdzie masz zmieniane parametry (napięcie, kształt) i eLMy - a dokładniej scalone stabilizatory napięcia, gdzie nadmiar napięcia idzie w ciepło i wiele nie obniżysz napięcia.
Dobre samowylutowanie diody, czeka się w napięciu. Jest akcja! :) A swoją drogą: pakowanie dużego gluta z cyny między katodę diody a te dwa małe ceramiki obok może je po iluś cyklach temperaturowych uszkodzić mechanicznie i w zależności od konstrukcji mogą jedynie stracić pojemność ale może też być i zwarcie, o ile samo lutowanie i stygnięcie już im nie zaszkodziło. A tego typu przetwornice za diodą zwykle mają jakiegoś zenera albo inny układ ograniczający napięcie i po odpięciu diody na cewce mogłow yindukować się nawet kilkaset V, co spokojnie może uwalić mosfeta.
1. MOSFET'a zarżnołeś wyciągając diodę podczas pracy przetwornicy. Po jej wyjęciu napięcie wzrosło powyżej Uds max - taka serwisowa wtopa. 2. Zabrakło testu poboru prądu, napięcia na C, i kamery thermo pod obciążeniem.
Wkońcu dobry film na wieczór i do piwka. Uwielbia go oglądać, szczególnie jak tłumaczy te dziedzinę fizyki i elektroniki kwantową to w większości nic nie rozumie :D Walkę, która podejmuje sprawia ze z niecierpliwością oczekuje się kolejnego filmiku. Pozdrawiam
Jak zwykle naprawa pierwsza klasa 😁 Danielu , chciałbym kupić to samo urządzenie do pamiaru kondensatorów (czy moglbys podac producenta i model urzadzenia ) albo może poradzisz jakieś budrzetowe urządzenie dla początkującego z przyjemnym i czytylnym interfejsem , z góry dzięki
Daniel , nie rób więcej Wylutu Prądem bo strace do ciebie szacunek . Bo właśnie przez taki dziki pomysł spaliłeś ten dobry MOSfet . No chyba , ze to zrobiłeś specjalnie ku przestrodze i tylko ten jeden raz .
Temperatura zewnętrzna elementu, to nie to samo co temperatura wewnętrzna, struktura (to jest podawane w katalogach i w praktyce trzeba pracować dużo poniżej tego, mierząc element z zewnątrz).
czyli czasami warto walić w obudowę sprzętu jak nie chce działać . W tym przypadku jak dłużej by była pod zasilaniem to ta dioda po uderzeniu sama by odpadła i po rozbiórce monitora byłoby łatwiej zdiagnozować co było nie tak :)
no nie, bo przy demontażu taka dioda by spadła na podłogę a dwa wolne pola po diodzie uznałbyś za normalne i bez szczegółowej analizy schematu byś tego nie znalazł.
@@wojciechbajon na takiej płytce masz standardowo kilka przetwornic, jak miałbyś bez SZCZEGÓŁOWEJ analizy schematu spojrzeć na płytkę i stwierdzić o, tutaj brakuje diody?
21:32 polecaj ale tylko jakiejś nowej madce Madzi ;) i ew. strażakom do remizy lub jeśli ktoś ma biznes serwisowy do zbankrutowania w szybkim wysoko ubezpieczonym pożarze ;) ....
Wyrwałeś diodę. Mosfet się wyłączył i na cewce zaindukowało się przepięcie. Generalnie napięcie na cewce może osiągnąć nieskończoność. Dioda jest po to by mogło się ono rozładować.
Gratuluje bystrości i doświadczenia. CO do ostatnich słów w filmiku. Niestety nie naprawiacie wszystkich sprzętów, a szkoda. W odpowiedzi na wniosek napisali mi że mam się od.... (grzecznie napisali, że nie zajmują się moim laptopem). A szkoda bo chciałem widzieć jak naprawiasz lapka za 22000
Nie znam sie kompletnie na elektronice ale Pana filmy są przyjemne w odbiorze i lubię oglądac :)
Ogladam twoje filmy od dłuższego czasu. Nie mieszkam w Polsce. Sam jakby to powiedział ,jestem taka zlota polska raczka. Moja profesja to technik samochodowy. Wyuczony w latach 70-tych. Reperuje auta komputery pralki maszyny do prania i albo pomywania itd. sam. Kieruje sie jakas tam logika mechaniczna. Nie zawsze ale często z powodzeniem. Elktronika to dla mnie czarna magia, a jednocześnie marzenie to kiedyś pojąć. Ostatnio będąc w polecę oddałem moje auto do warsztatu (nic co nie mógłbym sam zrobic) ale nie miałem warunków i narzędzi. Bylem naprawę milo zaskoczony z profesjalnoscia i zaangażowaniem z jakim pracowali. Tu gdzie żyje tego juz nie ma. To samo uczucie mam oglądając twoje prace. Pasja, niesamowita wiedza i duma ze w Polsce coraz więcej i więcej jest prawdziwych fachocow a nie tylko złotych raczek.
Dziekuje i pozdrawiam.
Scena z samowylutowania , muzyka i to napięcie , uda sie czy nie, a moze wybuchnie, niesamowite emocje
Kulomb. Jednostka ładunku to Kulomb nie Kolumb. Poza tym wszystko top jak zwykle.
19:00 bez obciążenia rezonans się zmienił , zajechał się częstotliwością.,za wysoki pik ukazał się na bramce mosfeta.
Już myślałem że nie będzie czego oglądać wieczorem. A tu niespodzianka 😁👍 Pozdrawiam 😁
I fajnie się ogląda
Tranzystor nie uszkodził się ani przez prąd ani temperaturę, a uszkodził się w momencie jak została wyciągnięta dioda (10:22). Można się było tego spodziewać, ponieważ w układzie zabrakło obciążenia i energia gromadzona w cewce przetwornicy, która normalnie przez tę diodę ładuje kondensator i zasila podświetlenie, spowodowała wyindukowanie się napięcia, które uszkodziło tranzystor.
Nie czepiajmy się, Daniel nie musi znać się na wszystkim :)
Dokładnie. W trakcie oglądania zastanawiałem się czy padnie sam mosfet czy razem z driverem.
uszkodzil sie mosfet nie przez brak obciazenia a przez to ze po usunieciu diody , zabralo rowniez sygnalu napiecia feedback do sterowania przetwornicy podswietlenia przez co przetwornica poszła na maxa i zostalo przekroczone napiecie max pracy tranzystora , ma szczescie ze nie uwalił sterownika podswietlenia nasz lamusek
@@pipekdreczyciel4407 Chyba jednak nie. Tak jak naladowany kondensator moze w krotkim czasie oddac duzo wiekszy prad niz dostal, przy duzym obciazeniu, to cewka moze oddac duzo wyzsze napiecie przy niskim lub zaniku obciazenia.
@@pipekdreczyciel4407 Oj tam. Może fajerwerków nie było ale i tak było ekscytująco :D
Z tranzystorem moglo sie stac,tak jak mowisz... gdy odpuscil,cewka oddala wysokonapieciowy impuls,im wieksza rezystancja obciazenia,tym wyzsze napiecie moglo sie pojawic,jesli szybko sie wylaczal,to moga byc nawet setki V, takich impulsow moglo byc nawet wiecej,az do skutku,czyli do uwalenia.
18:47 jak zabrał pan obciążenie z przetwornicy boost to napięcie poszło w nieskończoność. Nie wolno włączać przetwornicy boost bez obciążenia gdy nie ma ona zabezpieczenia over voltage bo napięcie idzie w kosmos.
Z każdym razem oglądając Twój film uświadamiam sobie jak szybko minął tydzień :D
Daniel robi, Daniel radzi, Daniel nigdy nas nie zdradzi.... Pozdrowienia
Dobrze pisze👏👏👏
Poeta od siedmiu boleści się znalazł...
Zdradzi
Świetne materiały
@@michasin6405 z moją dziewczyną
Super film masz łeb jak Sklep!!! Zdrowych Wesołych Świąt szampańskiego Sylwestra i wszelkiej pomyślności w NOWYM ROKU I napraw nie do naprawy ☺️aaaa i Moniczce by zawsze była tak śliczna i sympatyczna jak w tym filmie☺️cudowna dziewczyna i bardzo sexi😍😍😍Wszelkiej Pomyślności i dużo Miłości dla Was!!!POZDRAWIAM!!!☺️
Daniel to dobry spec jest pozazdrościć wiedzy
"Przyjrzałem się dla sprzętu" - kocham!! Pozdrawiam!!!
Nie znam się na elektronice prawie nic ale oglądam prawie każdy odcinek a i kupiłem sobie lutownice i bawie sie na starych częściach w lutowanie :D pozdrawiam
Dobry Boże, dziękujemy Ci za Jutuba i za to, że nie musimy osobiście sprawdzać każdego idiotycznego pomysłu.
A jak oglądam filmiki z różnych napraw zasilaczy, to na 90% to będzie:
1) Dioda - w nowym sprzęcie,
2) Kondensator - w długo eksploatowanym,
3) Mosfet - Jak sobie klient sam zasilacz dobierał (do ledów)
Chętnie odkupię ten monitorek 😉
Jak zawsze fajny materiał:).
A muzyka to już dziś coś świetnego. Pozdrawiam Panie Danielu i żonę :).
W kwestii działania przetwornicy boost - naładowana cewka jest źródłem prądowym, nie napięciowym. Przy zamkniętym kluczu prąd w cewce narasta do określonej wartości na skutek zwarcia do masy. Prąd wzrasta z określoną stałą czasową, stąd układ regulacji może w odpowiedni sposób sterować kluczem, aby uzyskać odpowiednią wartość średnią prądu płynącego przez cewkę/obciążenia. Po otwarciu klucza, prąd dalej płynie ale już do obciążenia, cewka oddaje energię, wartość prądu maleje. Prąd w cewce nie może zmienić się skokowo, stąd po otwarciu klucza, polaryzacja napięcia na cewce zmienia się na przeciwną, aby określony prąd mógł zachować ciągłość. W przypadku, gdy nie było żadnego odbiornika tego prądu - obciążenia - wystąpiło zjawisko "przepięcia", które przebiło złącze MOSFETa.
Fajnie, że pokazałeś i wyjaśniłeś jak pracuje obwód zasilania z tą cewką=bateryjką. Nawet taki laik, jak ja zrozumiał o co chodzi i już poczułem się tak pewnie, dzięki Tobie, że mógłbym podjąć się naprawy ha, ha, ha...
Mistrzowskie rozlutowywanie
Wołoszanski wszystkich monitorów 😳 wow wczoraj umiałem obsługiwać pilota od tv, dzisiaj po obejrzeniu zacznę naprawiać sam monitory. Respekt za wiedzę profesore 👍. Profeska pozdrawiam
Uśmiechu?? Nie przypuszczałem, że można się uśmiechać oglądając film z napraw sprzętu elektronicznego. 😁 Tak więc, również życzę wszystkim dużo uśmiechu (czyt. nowych filmów Daniela). Uczy bawiąc, bawiąc uczy, czy jak to tam szło. Mega pozytyw za mega pozytywną osobowość.
Też życzę wesołych i ciepłych świąt!
Jesteś mega gość. Pozdrawiam Serdecznie i dzięki za możliwość uczenia się od Ciebie.
Super 🔥 na odcinek.caly tydzien się czekało ❤️ i jeszcze jak w środę bedzie to podwojnie będę zadowolony 😀
Też miałem taką akcję z samowylutowaniem się diody :) W nowym module GPS była dioda zabezpieczająca polaryzację zasilania, fabrycznie uszkodzona - odpaliłem moduł i po kilku sekundach dioda odpadła :) W sumie to zadziałało jak bezpiecznik :)
Wyświetlenia szalejom ❤
Bardzo dobra wiedza... Szacunek!
Zajebiście Daniel się ogląda Twoją pracę. Bawisz się zarazem będąc mega profesjonalnym - to wylutowanie, trzymało mnie w napięciu jak rosła temperatura a to nie idzie a w końcu mówisz 220 powinno iść i cyk poszło. No złotoooo super! Pozdrawiam!
Poszło jak było 230 stopni 😉
Idealny odcinek na niedzielny wieczór ;)
Pozdrawiam i czekam na nowy odcinek
Dzisiaj jest Niedziela ;) ale sklepy otwarte
@@kamskam908 dokładnie, przez te sklepy mi się dzień pomylił 😂
@@TenDuzy mi tez
Po zajebistym meczu od Daniela piękna strzała :) dzięki
Piękny odcineczek jak zawsze! 👍
Daniel, naprawiłbyś kiedyś płytę główną od stacjonarnego pc. Tego praktycznie nie ma na youtube, może być ciekawe :) Pozdrawiam :)
Dokładnie, też na to czekam i prosiłem już w komentarzach pod filmikami. Ale jeszcze nie doczekałem się odcinka o takiej tematyce.
Jestem za 👊
Nie mam siły sprawdzać, ale czy płyty opłaca się naprawiać?
@@wojciechbajon czy się opłaca ? Średnio na to pytanie odpowiedzieć. Tutaj nie chodzi o opłacalność tylko bardziej o pokazanie szczegółowo jak taka naprawa powinna wyglądać. Od czego zacząć itp.
@@TenDuzy jeśli kupujesz płytę która w picku kosztowała 300zł to nie, nie opłaca się. Ale jak kupisz gamingową płytę, która w picku kosztowała 1500 to myślę że się opłaca...
Wow. Ten układ który opisuje Daniel w 3:50 to się chyba nazywa "przetwornica impulsowa podwyższająca napięcie", tak? Jestem studentem 2-go roku na kierunku informatyka i na jednym z przedmiotów, który nazywa się "Układy zasilające w systemach komputerowych" kiedyś pojawił mi się ten właśnie układ. Prawie kompletnie nic z tego przedmiotu nie rozumiem, ale super jest zobaczyć takie coś w "prawdziwym życiu", na żywym sprzęcie.
(Laboratorium z tego przedmiotu też mam, nawet doświadczenie z tym układem również miałem, lecz wciąż, to nie to samo, co zobaczenie na żywym sprzęcie :D)
Widzę, że to nie twoje klimaty więc to co musisz wiedzieć, to, że są (bardzo uogólniając): ZAILACZE - gdzie masz izolację (od 230V), PRZETWORNICE - gdzie masz zmieniane parametry (napięcie, kształt) i eLMy - a dokładniej scalone stabilizatory napięcia, gdzie nadmiar napięcia idzie w ciepło i wiele nie obniżysz napięcia.
Kulomba nie Kolumba. Wesołych Świąt.
Dobre samowylutowanie diody, czeka się w napięciu. Jest akcja! :) A swoją drogą: pakowanie dużego gluta z cyny między katodę diody a te dwa małe ceramiki obok może je po iluś cyklach temperaturowych uszkodzić mechanicznie i w zależności od konstrukcji mogą jedynie stracić pojemność ale może też być i zwarcie, o ile samo lutowanie i stygnięcie już im nie zaszkodziło. A tego typu przetwornice za diodą zwykle mają jakiegoś zenera albo inny układ ograniczający napięcie i po odpięciu diody na cewce mogłow yindukować się nawet kilkaset V, co spokojnie może uwalić mosfeta.
Daniel koks hehehe fajny filmik, pozdrawiam, łapka w górę i do środy ;)
1. MOSFET'a zarżnołeś wyciągając diodę podczas pracy przetwornicy. Po jej wyjęciu napięcie wzrosło powyżej Uds max - taka serwisowa wtopa.
2. Zabrakło testu poboru prądu, napięcia na C, i kamery thermo pod obciążeniem.
19:49 a to nie jest tak ze Kolumb odkryl Ameryke, a tu chodzi o ladunek elektryczny i Charlesa Kulomba? 😁
Daniel, zawsze przed spaniem oglądam i zasypiam z twoimi filmikami, pro!
Proszę daj tytuły piosenek
Kurcze już z 5 niedziela z rzegu kiedy człowiek czeka na odcinek. Fajno :)
ale odcinki są co tydzien, chyba ze chodzi o ten konkretny przypadeG
Mistrz jesteś i tyle no.
Daniel, pasuje ta melodia z początku filmu do Ciebie :D "MacGyver" Pozdrawiam :)
Fajnie się to ogląda hehe do momentu aż powie że naprawiony ...
18:25 właśnie widziałem ten skok do 6a i aż cofnąłem nagranie żeby się upewnić. Dziwne że nie poczułeś ciepła od zwarcia prądem 6a.
Miłego wieczoru 😊
Jesteś niesamowitym człowiekiem
Montaż sztos, a jestem dopiero na 2 minucie......
Miłosz na cichym pc robi robotę 👍
Nawet mnie nie słychać w tle jak montuję :D
Wkońcu dobry film na wieczór i do piwka. Uwielbia go oglądać, szczególnie jak tłumaczy te dziedzinę fizyki i elektroniki kwantową to w większości nic nie rozumie :D Walkę, która podejmuje sprawia ze z niecierpliwością oczekuje się kolejnego filmiku. Pozdrawiam
Uratowałeś mi niedzielę :D
Jak zwykle naprawa pierwsza klasa 😁
Danielu , chciałbym kupić to samo urządzenie do pamiaru kondensatorów (czy moglbys podac producenta i model urzadzenia ) albo może poradzisz jakieś budrzetowe urządzenie dla początkującego z przyjemnym i czytylnym interfejsem , z góry dzięki
Dobry wieczór 💪😇
Daniel , nie rób więcej Wylutu Prądem bo strace do ciebie szacunek . Bo właśnie przez taki dziki pomysł spaliłeś ten dobry MOSfet . No chyba , ze to zrobiłeś specjalnie ku przestrodze i tylko ten jeden raz .
🤯🤣😂😂🤣😂🤣Niezła akcja z tą diodą 👏👏👏
Pozdrawiam wszystkich.fajny materiał
No szefie klasa. Teraz pokazałeś jak naprawić sprzęt i zaoszczędzić na lutownicy. ;)
Komu potrzebna lutownica jak komponenty same się wylutowują ;)
O proszę i to mi dziś potrzeba do szczęścia
Daniel jesteś wielki i bardzo uzdolniony pozdrawiam i na święta dla Twojej rodziny samych wspaniałości nagrywaj dalej to można oglądać non stop
dzięki za filmik super ! :D
Jak zwykle świetna robota! Idealny film na niedzielę! :D
Dobrze idzie robota...dobrze idzie :)
Tym filmem rozładowałeś mi depresje przed jutrzejszym dniem 😃
Tak niewiele a tak wiele😊
Świetna robota i fajnie wyjaśniłeś temat dzięki :)
Daniel jesteś The Best
Dzięki za lekcje mistrzu :)
fajny odcinek, dzieki
Właśnie zastanawiałem się, jakby rozgrzać tym zawarciem diodę i spróbować ją podnieść. A tu proszę....
Dobry wieczór :)
3:40 o kolejny ukryty fan szkolnej, pozdrawiam całe te
łapa w górę za te wylutowanie bez lutownicy xD
Temperatura zewnętrzna elementu, to nie to samo co temperatura wewnętrzna, struktura (to jest podawane w katalogach i w praktyce trzeba pracować dużo poniżej tego, mierząc element z zewnątrz).
No daniel to sasha grey robienia dobrze elektronice ;D
Wow super film wszystko zrozumiałem 😁
Super.ale była śweitna zabawa i emocje dla laików.Trzyma w napięciu do końca.
Dobrze się ogląda twoje filmy chciałbym zobaczyć Ciebie i Dekompozytora na jednym odcinku bo oboje robicie dobrą robotę 🤩
Pozdrawiam 😁
Monitor? Myślałem, że dzisiaj naprawa granatnika 😇
Ufff XD
Ahhaha, genialne z tą diodą ;D
Fajna muza pozdro
czyli czasami warto walić w obudowę sprzętu jak nie chce działać . W tym przypadku jak dłużej by była pod zasilaniem to ta dioda po uderzeniu sama by odpadła i po rozbiórce monitora byłoby łatwiej zdiagnozować co było nie tak :)
no nie, bo przy demontażu taka dioda by spadła na podłogę a dwa wolne pola po diodzie uznałbyś za normalne i bez szczegółowej analizy schematu byś tego nie znalazł.
Nasi rodzice jednak mieli rację kiedy walili pięścią w Rubina ;)
@@bodzik5507 Akurat w przypadku przetwornic dioda jest koniecznym elementem, więc z Twojego wyjaśnienia trzeba wykreślić słówko "szczegółowej" :D
@@wojciechbajon na takiej płytce masz standardowo kilka przetwornic, jak miałbyś bez SZCZEGÓŁOWEJ analizy schematu spojrzeć na płytkę i stwierdzić o, tutaj brakuje diody?
Fajna akcja :)
21:32 polecaj ale tylko jakiejś nowej madce Madzi ;) i ew. strażakom do remizy lub jeśli ktoś ma biznes serwisowy do zbankrutowania w szybkim wysoko ubezpieczonym pożarze ;) ....
i ten major w tle normalnie debesta :-)
Dzięki tme naprawilem w ubiegłym tygodniu ładowarkę hbc, nowa ponad 1000 zł. Części przyszły na drugi dzień 👌🏻
Wyrwałeś diodę. Mosfet się wyłączył i na cewce zaindukowało się przepięcie. Generalnie napięcie na cewce może osiągnąć nieskończoność. Dioda jest po to by mogło się ono rozładować.
Gratuluję niespotykanej umiejętności zrobienia filmu na miarę Hollywood z wymiany diody haha
O. Mój monitor. No i elegancko, jak się popsuje to będę wiedział co i jak. Chyba że się popsuje coś innego.
Danielu, ładunek podajemy w Kulombach nie Kolumbach. xD
No jak tylko zobaczyłem temperaturę od razu pomyślałem żeby to bez lutownicy wy-lutować :D
32 sekundy temu.
Cały tydzień czekałem na kolejny film.
Kocham Twoje filmy.
Jesteś moim ulubionym serwisantem, który nagrywa na YT.
Myślałem, że tylko ja się cieszę jak dziecko, kiedy otwieram paczki z TME 😅
uwielbiam cię oglądać przy jedzeniu do spania czy nawet do nauki po prostu jesteś genialny :)
Miałem ci napisać już prędzej, namówiłeś mnie swoimi filmami abym zaczął ogarniać SMD i wiesz co ? jak narazie poszło dobrze ! dzięki.
Dobra robota...ale16min 38 sec-50 sec monitor wyświetla plamy. Ledy???
110000 w jeden dzien, Pozdrawiam!
i jak tu nie ogladac... :)
Gratuluje bystrości i doświadczenia. CO do ostatnich słów w filmiku. Niestety nie naprawiacie wszystkich sprzętów, a szkoda. W odpowiedzi na wniosek napisali mi że mam się od.... (grzecznie napisali, że nie zajmują się moim laptopem). A szkoda bo chciałem widzieć jak naprawiasz lapka za 22000
21:10 nie, odłączyłem zasilacz :)
9:31 ale tak to nie rópppp bo ścieżek szkoda bo pewnie tam nieźle powietrze łapią w laminacie wtedy...
Super odcinek :) Wesołych Świąt 🎄🎄🎄