Nos tapasztalatom szerint az egyik legnagyobb rákfenéje a játékiparnak, hogy AAA játékként az ember torkán sok esetben még csak béta állappotú játékokat tolnak le a vevők torkán. Valamint a fejlesztők elfelejtettek játékot optimalizálni. Ezen kívül sok esetben a játékok története is faék egyszerű, a párbeszégek színvonala pedig olyan, mintha pár óvodás írta volna két gyurmázás és egy fakockázás között. Emellett ott van az is, hogy nem elég a gyengén megírt párbeszédeket olvasni, de ezek többnyire tele vannak tolva LMBTQ tartalommal is. Itt nem az ilyen jellegű tartalom a legfőbb probléma, hanem az ellenérv, amit felhoznak: "biztos azért nem tetszik mert szivárványos". Nem b+ azért nem tetszik, mert sz@rul van megírva és senkit nem fogok csak azért szeretni, mert az egyetlen személyiségjegye abból áll, hogy ő most éppen lila unikornisnak képzeli magát. Érdekes módon senkit nem zavarnak a jól megírt karakterek. A Legjobb példa erre a Sense 8 c. sorozat, ott mindegyik színnek meg volt a maga jól megírt karaktere. Vagy épp a Banshee c. sorozat queer karaktere is zseniális volt az első pillanattól fogva, de játékos vonalon mozogva a Life is Strange első része is példaértékű volt ilyen szempontból. Szóval meg kellene tanulni újra karaktereket(és történeteket) írni és nem egy zászló mögé bújni.
Ezeket a sorozatokat nem láttam, így nem tudom megerősíteni, habár valószínűleg itt az éven van a hangsúly, tehát ekkor még nem volt ez a túltolt woke szindróma ami jelenleg van és ezért lehetnek jól megírva azok a karakterek, de ettől függetlenül 🎯
Sztem nagyon enyhén fogalmazol azzal, h “sok esetben” béta a játék, amit kiadnak. Sztem ez lett a tendencia. Gyakorlatilag a nyílt béta idejét megspórolják, mert már abban az állapotban kint van a játék és majd csak utólag pachelnek. Ez sztem simán lehetne fogyasztóvédelmi kérdés is. Gondoljunk bele mit szólna a fogyasztóvédelem mondjuk egy piacra dobott babahintőpor esetében, ami “hát elvileg nem okoz bajt, ha ezzel szórod be a gyereket, de majd ha mégis, akkor módosítunk az összetevőn.” Kb ez megy most a játékiparban. Nagyjából fut a game? Mehet a piacra. Ja hogy játszhatatlan? Nem baj, majd a 759. pach megoldja, ha lesz kedvünk javítani, mert hát a pénz a zsebben, így az idő már nem szorít. A fejlesztők nagy része gyárthatja az újabb béta játékot és egy kisebb csapat tizedannyi pénzből kikalapálja a hibákat, úgy 2-3 év alatt.
@@BerylliumToxicity akkor majd en megerősítem! Job, mert így hívják a karaktert, bár nem értek hozzá, de szerintem simán női ruhákat hordó ázsia férfiről van szó.... A legnagyobb arc a sorozatban. pedig én nem rajongok a debilekért, de ez a csóka hatalmas ahogy játszik. A SOROZAT IS ELÉG MAGAS SZINVONALAT KÉPVISEL!
Több kísérletezés és tanulni egymás pozitív és negatív példáiból! Hiányzik a kreativitás játékmenet és világépítésben is. Mitől volt jó az RDR2? A Ghost of Tsushima? És mitől volt bukta más? Mire untak rá a játékosok az Ubisoft sablonjaiban? Mi az, amit még nem próbáltunk ki? Milyen játékelemeket lehetne ötvözni amik tematikusak is maradnak? Én egy senki vagyok, de hamar egy rakat új változtatást eszközölnék és tanácsokkal látnám el a beszari, biztonsági játékot űző és csőlátású kiadókat/fejlesztőket….
@@Gyuribacsik De ne azt a maximum közepes viccnek nevezhető játékot hozd már fel... Minden ami benne van szinte 10 éveseknek gyártott egy pár horrorelemet leszámítva.
Szerintem nem erről van szó, csak emberek a hype, a mém, lógó, a márka után mennek. Ha nem így lenne akkor Nolan filmek is maximum átlagosak lennének, és nem recskázna többtízmilló nagyságú emberhorda hogy a AAA videojáték ár 3xosát is kifizesse a gta6ért, csak hogy megint gengszterkedhessen ugyanúgy, ugyanabban a városban amiben 20 éve folyamatosan. A cusimába pl. mi volt az a nagy kreativitás meg a világépítés? A rémgyenge parkűr? vagy hogy minden küldetés abból állt, hogy kövesd a kék szelet, lovagolj egy NPC után, aztán kövesd a lábnyomokat, és azonosítsd a mongol tábort, és ott öld meg az összes mongolt? Vagy a klisés bosszútörténet? A totál üres világ, amiben 3db állat létezett és volt összesen 3db ismétlődő tennivanó? a haiku, a szentélyek, és a mongol táborok orrvérzés, negyvenedjére is ugyanazok cutscenekkel, ja meg a rókák kergetése.. egy Ubisoft szét lenne szedve ha ilyen ingerszegény repetitív játékot csinálna. Köze nincs egy RDR2-höz, ne vicceljünk már, az egy gagyibb assassins creed ami ps exklúzívba van csomagolva és cukormázzal leöntve. A másik meg hogy milyen jól néz ki.. hát ha megnézed a textúrát, az objektumok, tereptárgyak kidolgozottságát, elsőre a prev gen jut róla eszembe, cserébe jól be van vonva cukormázzal, és 10ből 8an a legszebb openworldnek tartják :D
Jó story és atmoszféra kell, ami beszippant pl: Days Gone, Metro, Last of Us, Dying Light 1.... a minőségi grafika már rég adott, ahogy a videóban is elhangzik...
Ja, jó lenne ha az ai, rombolható környezet, játékfizika stb is fejlődne és nem csak grafika, mert pont, hogy az igazi nem a grafika lenne, hanem az előbb említettek.
Az az egyetlen baj a játékiparral, hogy túl sok a játék és már nincs új a nap alatt ! Aki már 10 + éve játszik és játszott a nagy címek többségével, az már látott mindent ! Régen el tudták érni a játékok, hogy alig várta az ember , hogy folytathassa a kalandot. Mára már azt érték el a játékfejlesztők, hogy ne már , nincs kedvem folytatni, mert egyszer ezt már láttam valahol. Csak pár játék van amivel érdemes 50+ vagy akár 100+ esetenként 200+ órát beletenni. Ami bent tudná tartani az embert az leginkább a történet és hogy indokolja azt a rengeteg időt. De ilyen kihagyhatatlan , monumentális vagy grandiózus történet nemigen van ! Ha viszont van egy nagyon jó és hihetetlen történet akkor nem probléma a sok 100 millió dollár sem érte, mert garantált a piaci siker ! Egy játékban 2 dolog kell hogy működjön a sikerhez ! Az elő a történet a másik a játékmenet ! Teljes mértékben illeszkednie kell egymáshoz minden apró részletében amely magát a hangulatát adja. Az emberek új érzelmekre vágynak. Ha egy játék képes olyan érzelmeket kiváltani belőled amire tudat alatt vágytál , akkor ott megtörténik a szerelem ! A probléma az lehet hogy ha egy fejlesztőcsapat mérete túl nagy , mert rövid a határidő és profitot kel termelni, akkor ott a gyártásban elvesznek azok az információk és érzelmek amik egy játékot kiemelnek a tömegből. Ha viszont időkorlát nélkül anyagi stabilitással a hátuk mögött tapasztalt csapat készít egy játékot, akkor nagy eséllyel garantált a siker. De valljuk be, nem sok ilyen fejlesztőcsapat van. Valamint ezeknek a csapatoknak a fő direktora sem lesz egy nappal sem fiatalabb ! A valóság az , hogy nincs garancia a sikerre ! Mi van ha a GTA 6 zakózni fog ? Megtörténhet ? pl túl magas gépigény, érdektelen karakterek ? Bármi megtörténhet és annak az ellenkezője is ! Az alkotói szabadság talán a kulcsa egy játéknak. Majd szólj ha késznek gondolod és az anyagiakkal ne törődj ! Ha például mondjuk a Lengyel állam áll mögötted az nem olyan rossz dolog, nem igaz ?!
Jól össze foglaltad, de valahogy azt érzem egyrészt mind a filmeknél mind a zenében elértünk egy határt amit nehéz überelni. Nem véletlenül van annyi gyűrűk ura star Wars folytatás. És sorolhatnánk. A játékok is így vannak. Volt Mass Effectünk, korszakalkotó zseniális, akár meg is filmesíthették volna,nagy álmom volt, nem lett belőle semmi, lehet jobb is. Ma van helyette Starfield... Volt egy jó Heroes széria, Mafia játékok,Call of Duty,Age of empires, Sims,Resident Evil,Need For Speed, Fifa, stb. Miért voltak jobbak? Mert előtte ilyen nem volt, új volt a maga nemében. Ma van Remake Remastered, amit jobb híján a silány felhozatal miatt játszunk. Óriási munka és kreativitás kellene ma ahoz, hogy jó játék szülessen. Na és az Lmbtq-t hagyjuk is, gusztustalan ahogy a játékokba importálják. Meg az igény is változott. A 30 Fps szar, a gyönyörű játék is csúnya, újabb és újabb inger kell,és ezt már nem tudja sem a filmipar sem a zene sem a játék kiszolgálni.
Kicsit olyan a helyzet, mint anno a jelzálogkötvény piac az amerikaiaknál - nagyon jó ötlet volt, ámde véges számú lakás volt, véges számú, hitelképes kereső emberrel. Így a "pörgetés" érdekében a stabil, remek dolgot, teleszórták "szarral", hogy folytatódhasson a pénzgyártás. Aztán jött 2008. Itt is hasonló zajlik - a life serves modell kiválónak tetszik, de az emberek ideje limitált - főleg a fizető képes játékosok ideje, elvégre a többségük nem abból él, hogy játszik. Nem reális, hogy valaki 3-4 ilyen játék "fenntartója" legyen a mikrovásárlások lévén, mert nem tud annyit játszani, hogy neki magának is megérje. Emellett én látom annak igazságát, hogy maga a játékos életmódja is változik - máshogy tudunk játszani egyedülálló fiatalként és máshogy családosként - mert a nap 24 órából áll, és másnap munka van - így egy limitáltabb játékidő alatt teljes élményt nyújtó játék sokkal inkább érdekel, ami 10-30 óra között van, mint az, aminek csak a magsztorija 40 óra - és akkor a játék java részét nem is láttad - olyan, mint mikor a sofőr az útra figyel, míg a család a tájban gyönyörködik.
Teljesen egyetértek. Nekem estenként van 1-2 órám játszani. Én ennyi idő játékra nem fizetek be season passokba meg live service baromságokra. Amikor pl fc2024-el játszottam (már nem mert hulladék) akkor sem költöttem egy forintot se fizetős csomagokra. Most Baldurs Gate 3-at kezdtem el de ezzel is kb a végtelenségig kellene játszanom napi 1-2 óra játék idővel.
Lehet, hogy anno fel annyi volt egy játék elkészítése, de fele annyiba is kerültek a játékok (plusz microtranzakciók,dlc stb). Szóval kapják be és csinálják meg rendesen a játékokat, és ne minél több haszont akarjanak profitálni, hanem kicsit figyeljenek oda ránk is, a játékosokra. Nekem ez a véleményem. Síránkoznak állandóan, a nagyobb haszon érdekében.
jha 7:00-nél. Ez a lényeg!!! Minőségi, bugg-glitch mentes, jó sztori és kis egyediséggel akarjanak minket megvenni. Ne egy nagy név mögé bújó befejezetlen sz*rral.
A játékosok talán különböznek? Ugyanazért az árért akarnak egyre szebb hosszabb és minőségibb játékokat. A 3A játékok csak a piac egy apró szeletét teszik ki, aki mindenáron ezektől várja a megváltást az meg is érdemli, meg kell tanulni türelemmel tekinteni a friss megjelenésekre és nem előrendelni vagy első nap megvenni, ez hosszútávon mindkét félnek a javára válna.
@@AndrasMarton-pb3hi Nekem sose az árral van gondom, hanem most egy példa. PS5 Pókember. Végigjátszás nagyon rövid idő,de 100-120dollár volt. A DLC ugyanannyiba kerül mint a játék maga és annak a hossza is rövid. Akkor kérdezem én, jogos vagy sem a háborgás? Am én is várok inkább, vagy volt olyan játék amíg béta volt, nem nyúltam hozzá. Tele volt buggal, és féltem, hogy elfogja rontani az élményt. Viszont értem azt is amit te mondasz. Sokan olcsón sokat elven akarnak mindent. Jha és gyorsan, ne kelljen már várni rá még pár hónapot. Kell egy balance az biztos.
2:05 nem az emlékezetes játékok a ritkábbak, hanem a nem emlékezetesek a gyakoribbak. Sztem ez fontos fogalmazásbeli különbség. Régen se jelent meg több ikonikus játék adott idő alatt, csak régen a sokkal kisebb felhozatalból jobban kitűntek.
Nagyrészt dilettáns vezetők miatt tart ott a játékipar ahol! A marketing költségek is túlzóak/irreálisak! Régen is terjedtek a játékok hírei a mostani költségek töredékéért is! Létezik szájhagyomány, de van hatékonyabb a net, azon keresztül simán futótűzként terjed egy lehetséges jó játék híre, x millió dollár nélkül is!!! Pl: anno MGS, Gran Turismo, Tekken, FF7, pár képből infó-ból már sejteni lehetett, hogy nagy dolog van készülőben, manapság meg már a gameplay-ek után is megosztják az embereket. Hogy értem ezt? Úgy, hogy ha valami komoly minőséget képvisel, azt a nagy többség igenis felismeri, nem kellene az iparnak/sajtónak külön bele és megmagyarázni! ;)
Túl sok játék van, és szerintem sokan vannak akik leszarják h új megjelenést. Miért is kéne megvennem a legújabbakat drágán, ha egy jópár évvel később megkaphatom kb ingyen, van egy 2-3 dollárért bundleban. Semmi értelme drágán megvenni, főleg hogy később szoktak jönni a kiegek, dlck, patchek.,.
Idén kb 2-3 játékkal játszottam egész évben a PS5-ön, mert kb a 90%-uk nem érdekelt. Egyszerűen ugyanazok az elcsépelt minősíthetelen játékok jönnek ki újra és újra csak más köntösben (kb az összes ubisoft játék). Rámentek a profitra és nem tesznek már annyira energiát bele, amennyit illene. Át kellene gondolni, hogy milyen irányban lenne érdemes továbbmenni, talán az AI megmentheti még a helyzetet. Most is 1 hónapja be se kapcsoltam a PS-t, elővettem inkább a HOMM3-at és teljesen jól elvagyok vele, képes órákra lekötni, pedig nem a grafikáról híres az a játék sem, mégis van benne valami extra.
Van benne szenvedély és látszik, hogy akik készítették ők maguk is szeretik a játékot. Egy hét múlva jön ki a Path of exile 2 bátran merem ajánlani. Rég tűnt valami ennyire ígéretesnek
@@SoIiDeoGloria megnéztem és eszméletlen gyönyörű ez a játék. Bevallom nem ismerem annyira a szériát, az első résszel nem játszottam, de olyasminek tűnik mint a Diablo. Szerintem ezzel biztosan fogok majd játszani. Köszi az ajánlást!
@@gergelysandorjakab2549 early acces jön egy hét múlva. Az fizetős de egyébként a játék ingyenes lesz. Ami elég nagy plusz nekik. A tartalom meg magáért beszél. Megnézed a talentfàt elszedulsz akkora. Megnézed a skilleket, leesik az állad annyi van, és azok egyedi kombinációjarol nem is beszélve. Sokkal, de sokkal élvezetesebb mint egy diablo, ahol van egy karakterre pár build ami megy körbe körbe
Már komolyan sajnáljam a játékstúdiókat, hogy mennyit költenek egy játékra, de azt nem nagyon emlegeti senki, hogy mennyi a bevétele egy Call of Duty-nak, mert ha nem érné meg azt a 300 milliót évente, akkor nem hiszem, hogy minden évben kiadnák.
AAA egyjátékos vonalon az utóbbi kb 8 évben a Detroit: Become human, Subnautica: Below zero, Anno 1404 history edition és a Horizon: Forbidden West tetszettek. Ezeken felül inkább az indie vonalon találtam meg a számításaimat. Én nem szeretek rohanni mint egy félkegyelmű, ezért az online játékokat mostmár inkább hanyagolom. Akkoriban a Destiny 1 volt amit nagyon szerettem, ott ésszel kellett játszani, mert nehéz volt. Meg azt a keveset amit tudott, azt jól tudta és tetszettek a világok, a zenék, a guardianok és a pvp pályák is, nem volt season pass meg ilyen felesleges dolgok. Jó alap volt, amit elszórt a Bungie.
Szimplán hagyják meg a játékipart az indie fejlesztőknek. Ez valójában már meg is történt, több mint 10 éve nem jött ki olyan AAA-s cím amit indie fejlesztő ne tudna jobban csinálni vagy amiből ne csinált volna már jobbat.
Kimondtátok az elején hogy mi itt a probléma ami szerintem a különböző game passok megjelenése konzolokon és pc-n, ugyanez játszódik vagy játszódott le a filmeknél, sorozatoknál. Ott is megjelenik ez a végtelenségig túlárazottnak mondott előállítási költség ami szerintem egyszerűen nem igaz. Az van hogy senki nem fog annál ütősebb dolgot legyártani mint amit a piacon biztos haszonnal el tud adni márpedig a biztos középszerűséget ezek a különböző "játékelosztó platformok" tökéletesen képviselik.
A legnagyobb baj azzal van, hogy a legtöbb kiadó csak a pénz miatt fejleszti a játékokat, csak egy fejős tehenet látnak bennük, semmi mást. Nem a kreativitás/alkotás miatt hozzák létre, nem mernek kockáztatni, nem mernek merészek lenni, nem mernek egy adott célközönségnek játékot fejleszteni olyan elemekkel, ami az adott célcsoportnak kedvez, inkább megpróbálnak mindenkinek (és emiatt épp senkinek) megfelelni.
Főleg ezt úgy, hogy amúgy semmiféle anyagi problémájuk nincsen, mint emberek/dolgozók, pláne felsővezetők stb, tehát semmi baj nem lenne néha kockáztatni, csak ugye tipikus a pénzből soha nem elég.
Én igénylem az AAA-játékokat, különösen az open-world játékokat, és belemegy a szemembe a rossz grafika és a primitív karaktermozgás (nem azért vettem PS5-öt, hogy hi-poly PS3 grafikát lássak, meg úgy mozogjon a karakter, mint egy Crash Bandicoot-ban), úgyhogy engem elveszítenek, ha ez kivész a kínálatból. Egyetlen multiplayer-élményben lennék benne, de az a Star Citizen, de az nem konzolos. Úgyhogy marad egy darabig a Horizon-széria, esetleg még a Cyberpunk 2077, mivel a Wukongtól viszketegségem támad. Persze ez nem számít, mivel a teljes piac reakciója számít, de már itthagyom, ha már legépeltem.
Ugyanígy vagyok én is. A Wukongtól herótom van. Amúgy nem probléma, ha több évet kell várni 3A játékokra. Kellenek a jó történet orientált játékok, csavaros fordulatokkal. Vagy csak simán szemet kápráztató, pihentető tájakkal mint a Ghost of Tsushima. Annak az online coop részét is a Legends-t orrvérzésig nyomtam. Persze van egy-két indi cím is amivel elprüntyögök, meg beszippant pl.: This War of vagy Dredge, Cult of The Lamb. De ha csak ilyenekkel kellene játszanom, tökön szúrnám magam. Ezt a gamepasst és ps plus premium-ot is egy nagy baromságnak tartom. Nyílván ez csak az én véleményem. Meg tudom, hogy itthon az emberek többsége nem olyan bért keres hogy premierrel megveszi a játékokat. De ez engem szerencsére nem érint. Olyan dobozos játékkollekcióm van (generációkra visszamenőleg is) hogy nekem egyszerűen nincs értelme évi 50ezret előfizetni, hogy játszak azza a játékkal ami már megvan. 😎
Az a helyzet a játékiparban félnek a mesterséges intelligencia használatától, nekem mint indie fejlesztő fontos hogy felgyorsítsam a munkámat, itt gondolok concept artok készítésére, valamint feljegyezni minden ötletemet, nembeszélve arról hogy a problémák amik felmerülnek segít megoldani, ötleteket ad. Sokan ettől félnek és jóideig biztos nemfognak AI-t használni játékfejlesztéshez. De ettől független szüksége lenne az iparnak, ugyanis megfelezné a költségeket, a marketingkampányok pedig szerintem a világ legnagyobb pénzkidobásai, annak idején minimális volt pl republic commandonak a kampánya azonban a mai napig nemhogy nincs ember aki ne emlékezne rá de ez mai napig olyan játék amit a fanok újrajátszanak, még ha ostobán azt könyvelték is el hogy veszteség.
Rengeteget hazudnak h enyit meg anyi fejlesztés van mögötte aztán elsőnap jön egy 30 gigas pach vagy bug irtás nem sikerult a fejlesztői hátér nem elég vagy a tökések nem értik ha rosszul nyit a játék nekikse jó inkáb ne mondjanak időt mikor jelenik meg ez vagy az csak amikor már ténylegesen finom hangolják
Az egésznek a problémája a kreativitás mellett a kegyetlenül eltúlzott marketing. A trailerekbe kegyetlen sok időt ölnek és olyan irreális elvárások lesznek az adott játékkal szemben, hogy még ha 100%ot tesznek bele a fejlesztők se tudják megugrani az "elvárt" szintet.
Értem én, hogy drága egy játék, de hogy 2 játék ára egy használt autó vagy motor, vagy egy átlag fizetés harmada. Ráadásul, bugosan félkészen jelenik meg. A vásárlók szavaztak. Ilyen játék ennyiért NEM KELL.
Jó lett ez az összefoglaló. Viszont egy valamibe nagyon nem értek egyet! Ha egy játékban megvan minden ami kell, amit itt is felsoroltál, akkor miért kell rövidnek lennie? Hogy lehet egy olyan játék unalmasan hosszú amiben megvan minden amit felsoroltál? Nem tudom ki hogy van vele de én a pénzemért minimum de minimum egy 30 orás fő sztori játékért adom csak oda a pénzem! Ha egy játékban megvan minden ami ma egy játékra azt kehet mondani hogy jól össze van rakva akkor az legyen hosszú! Hogy lehet ilyent kérni? Figyelj csináljatok egy AAA kategóriás játékot, legyen meg benne minden ami kell. Viszont 10-8 óra alatt legyek meg vele. Na és akkor mennyi lesz 28-30.000ft Az Rdr2 meg a Vitcher sem volt rövid. Meg is történelmet írtak! Nekem a Warhammer Space Marine 2 Nagyon tetszett viszont vissza gondolva nagyon megbántam érte a pénzt mert számomra rohadtul nem érte meg. Nem egész egy hétvége alatt a végére jutottam ami vasárnap kora délutánt jelent és - 28000ft bánta… a mutija, ez a féle multi meg rohadtul nem érdekelt! Akinek a 30-40 óra hosszú azok tényleg próbálják meg az Indie játékokat.
Egyetértek, de sajnos nagyon sokan vannak akik ennek ellenére nem szeretik a hosszú kampányokat. Ennek rengeteg oka van, hogy miért, de ez sajnos jelen van nagyon sok embernél, ami befolyásolja a játékipart.
Az RDR 2 meg a Witcher 3 azok OpenWorld játékok, más a szerkezetük felépítésük mint egy lineáris játéknak, így a terület is sokkal nagyobb több apró történettel fel lehet pakolni, ezáltal kinyúlik az időtartama, még egy lineáris játéknak a dinamikája az sokkal kötöttebb, bár lehetne kisérletezni egy lineáris játékon, amely közel 30 órás, de annak dinamikáját is meg kell valahogy oldani. Egyfajta "egyben-vidd-végig" típusú játék az Uncharted és a Warhammer Space Marine sorozat is mint egy egész estés filmélmény. A Witcher meg RDR 2 inkább sorozatokra hasonlítanak. Így vannak tervezve, ezeknek a fejlesztési költsége is írtó magas! De értem a véleményedet, a játékos szemszögéből ez egészen másképpen fest mint egy fejlesztő szemszögéből. A játékos az árazás mentén lövi be a játék nagyságát úgymond... de a stílus miatt akár ez értelemszerűen nem szabványos, mert lehet egy indie játék 8-10 ezer forintos és bő 30 órás játékmenetet kínálhat, itt az árazás az alacsonyabb költségvetésből jöhet ki gondolom.
Az a helyzet hogy sok játék nem kelti fel az ember érdeklődését. Például miért nem csinálják meg az Alice Assylum-ot??? Pont érdekelhetné az embereket, legalábbis engem biztosan. Vagy készitsék el a Need For Speed Most Wanted 2005 remake verzióját. Esetleg egy GYLT is jó lenne kicsit több játék idővel. Sajnos hiába a nagy név meg népszerű cim ha nem tud érdekelni. Esetleg egy könnyed kis úgrálgatos játék készitése mint a Giana Sisters Twisted Dreams? Vagy egy jó kis Tomb Raider? Engem sokszor olyan kis ismeretlen játékok tudnak lekötni mint az emlitet GYLT. Aki kiprobálja annak még meg is tetszhet. Majd ha a játékosok igényeit fogjátok szem előtt tartani akkor fogják venni a játékaitokat.
Engem az hozott le az újabb játékokról, hogy túl sok és hosszú az átvezető videó, ami hol elnyomható, hol nem. Véleményem szerint ezeknek semmi keresnivalója egy játékban, ami az interakcióról szól. Ha játszom, akkor cselekvő része akarok lenni, ha filmet akarok nézni, akkor nem a játékot indítom el. Inkább veszek elő és tolok újra valami régit, ami enged játszani. A multi nem érdekel, csak a single player kampányokat nyomom. Az első komolyabb csalódásom a Black Ops Cold War volt, 1 órát töltöttem vele, amiből alig pár percet irányíthattam magam. Azzal a lendülettel vettem ki a lemezt a gépből és ment fel a játék jófogásra.
Szerintem az egyik legnagyobb baj a AAA játékokkal, hogy ma már azon a szinten nem játékokat gyártanak. Hanem termékeket. Ritka szar minőségű termékeket. Bugos, optimalizálatlan szarokat. Mert a kiadó úgy számol hogy legyárt belőle X-et, azt eladja 2X-ért és megvan a profit. A minőség nem számít, mert ha szar, utólag már nem számít ha fizettek érte. Helet pár napig igérgetn, utána meg úgysem adják vissza a pénzt. A következő szart meg majd más néven dobják ki. Mert a játékosok eltűrik úgy is. Kicsit hőzöngenek, de úgy is fizetnek legközelebb is. Ha egy autógyártó adna kocsit fék és ablaktörlő nélkül, abból igazi bortány lenne, de itt elnézik. Így viszont nincs ok változtatni. Hisz sok hülye amúgy is előrre fizet, amikor még termék sincs. Tehát olyan játékok jönnek ki, amilyet a játékosok megérdemelnek. KB mint amikor a telefonos csalók átverik a hülye nagyit. Mikor minden csapból az ezirányú figyelmeztetések folynak, ha átvernek, megérdemled. Szimplán hülye vagy. ha egy kiadó 20. alkalommal is átbaszhat valami szarral, és te még mindíg előrendelsz tőlük, mert most biztos nem, akkor szövegelés helyett akaszd fel magad, mert az már a te hülyeséged.
Idén megjelent mondjuk 7-8 jó játék, ami tényleg nagyon jó alkotásnak számít. Kíváncsi lennék ha mondjuk megnéznénk a (random) 2017-es felhozatalt, akkor ott mennyi jó játék jelent meg? Vagy mondjuk 2019-et. Szerintem nincs semmi gond a játékiparral, egyszerűen csak túl nagy hírt kapnak a rossz játékok, de aki jó játékokkal akar játszani annak van miből válogatni.
Inkább az ingyen pénz nem tett jót nekik ami az lmbtq+ és woke miatt kapnak. Pont ezért van sok szar karakter a új játékokban, mert csak azt nézik, hogy meg legyen a pipa.
Magas ívben letojom a grafikát,az nem ad játékélményt! Érdekes legyen,és nézzen úgy KI,mint egy JÁTÉK! Több nekem nem kell. Már 10 éve is tudtak szép játékokat csinálni,jóval kevesebb pénzből...
Ez igaz, csak szerintem egyes fejlesztők, pontosabban a nagy AAA stúduók biztos le vannak szerződve (nyilván nem az összes) a hardware gyártókkal, Nvidia, AMD. Mind a két szegmens egymásba kapaszkodik, hogy menjen a biznisz. Minek vegyél 5090-et ha nem látod a kártyát izzadni? Ugyan ez fordítva, minek játsszal 5090-en egyáltalán, ha nem készülnek realisztikus látványú játékok? Szerintem sem ez az irány, de sajnos ez amit az átlag user egyből észre vesz. És a nagy óriások ráálltak a látványra, ray tracing, drága kártyák... Amíg majd meg nem csappan a pénz csap. Ha meg fog egyáltalán.
Szerintem a AAA halott. Az AI fogja rátenni az i-re a pontot. Eddig is műanyagot gyártottak futószalagon. Ez csak rosszabb lesz a mesterséges inteligenciával…
Mondjuk esetleg ha kevesdebb politikai szarsággal és ezek megfelelésével nyomnák tele a játékokat akkor még nem is lenne baj. (lásd Veilguard, Avowed és még sokan mások) Bugokhoz már mindenki hozzá szokott és itt fele fele arányban a stúdiók és a játékosok is hibásak, hogy a játékosok már azt sem tudják mit akarnak de azt azonnal, a stúdiók meg kapkodnak minél több játékot kidobni félkészen. De tény hogy a Woke és DEI ideológia árt a legtöbbet jelenleg nem csak fejlesztés de játékélmény szempontból is.
A játékipar legnagyobb hibája, hogy csakis a biztos profitra igyekeznek rámenni és a csőlátásukkal nem veszik észre, hogy a játékosok beleuntak az állandóan ismétlődő sablonokba. Kontraproduktívvá vált az a szemlélet, hogy ami egyszer bevált, azon nem érdemes változtatni. Szerintem ha a játékoknál hagynák a francba az ultra grafikát és a mesterien beállított fényviszonyokat és tükröződéseket, és inkább a történetre a játékélményre és a játszhatóságra összpontosítanának, olcsóbban ki tudnának hozni egy címet és nagyobb bevételeket generálnának.
Tele vannak a különféle accountjaim tripla meg dupla A-s játékokkal. Az elmúlt évben, években a legtöbb órát a Vampire Survivors-ba és a Palworld-ba tettem. Több száz órát, az előbbibe olyan 400 van már. Egy jó ötlet kell, még a grafika sem fontos.
Sajnos az alkalmi játékosok miatt van ez és nekik a grafika fogja eladni az adott játékot. A marketing is semmi másból nem áll, csak ez meg az de szép, de maga a játékmechanika stb meg sehol, mert azt az alkalmi játékos (amiből sok van), nem érdekli.
Hülyeség 2024 ben is pont ugyan annyi jó játék volt mint minden évben Helldivers 2 Elden Ring: Shadow of the Erdtree Silent Hill 2 Warhammer 40,000: Space Marine II Microsoft Flight Simulator 2024 Black Myth: Wukong S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Stellar Blade és még van rengeteg kissebb cim
Láttad te azt a Stalkert hogy hogy jött ki? Neked ez a jó? Megvan játszok vele és elképesztő hiányosságai vannak olyan is ami kukázza a játékélményt. A többivel egyetértek de ez nekem nem illik a sorba. Én még talán odaírnám a Witchert igaz nem nagy stúdió kalapálta össze mégis egy egyedi játékmenettel tud működni.
Elden Ring DLC-t ne sorold ide.. ugyanaz a baj vele, mint ami a game awards-on is, mikor a legjobb játék kategóriába jelölték.. az a $40-os kiegészítő megvétele nem ad neked játékot, kell még egy $60-os alap Elden Ring-et is venned mellé.. akkor meg máris ott a kérdes, minek vennél 2 ugyanolyan játékot egyidőben..
Nekem óriási bánatom,hogy nem folytatták a Half Life-ot!Ott volt a játéknak alapja folytatása sztorija....Sajnos a mai játékok túl gagyik,nincs logika és ez a streames dolog se fekszik....
Annyit loloztam,hogy mikor kipróbáltam az ilyesfajta Tripla a játékokat gyakorlatilag már a turoriálnál meguntam..fél éve rohad a ghost of tsushima a gépen..😅3 szor nyitotta meg unokaöcsém és azóta se.Dehát kinek a pap..
En olyan game-eken nottem fel mint a 85-os Mario, Bomberman, Contra, Duck Hunt, Street Fighter 1, 2. En nem azt nezem egy gameben hogy mennyire elethu vagy hogy van 4K60FPS, RT. Mai gamereknek 10-30 ev kozt tobbnyire az elso es legfontosabb, hogy milyen egy jatek grafikaja nem a story es a gameplay.
Minecraft ? És a Tetrissel mizu ? Komolyan az ír nekem cikket és “okít aki bszik vagy csak szimplán lusta ? Netán hülye az egészhez” engem ?? Na nem srácok. Sokadik de sokadik észre vételem csak most borult ki a bili … elnézést kérek azoktól akik utànna néznek/olvasnak annak amiről “okítják” a népet ……
Segitek nektek miért van ez a jelenség! Döntő részt nem a fejlesztők és játékaik hozták ebbe az állapotba a játékipart. Kb 40%-ra taksálnám a részüket. Hanem a játékos bázis változott meg méghozzá drámaian.. Egyszerűen lecserélődött a generáció valami másra, amire az akkori modellek már vagy nem működnek jól vagy teljesen megváltoztak hátrányukra. Írtátok, hogy sok elbocsájtás volt sok stúdiónál... ez nem véletlen. Megpróbálnak olyan fejlesztőgárádt/gárdákat létrehozni ami reagál erre a változásra. Tehát generációs váltás a válasz.
*Post-Covid nyugati AAA játékfejlesztés:*
Bugos, félkész megjelenés ✅
Optimalizálatlanság ✅
Beleerőltetett politikai ideológia ✅
Dilettáns és pofátlan vezetőség ✅
Grafikai Downgrade ✅
Unásig kiismert játékmenetelemek ✅
Érdekes történet ❌
70€ 💥
A legfontosabbat lefelejtetted:
Early Access ✅
A másik legfontosabbat elfelejtetted:
Premium Deluxe Ultimate Edition ami 140€ és kapsz 2 skint meg a félkész játék másik felét✅
Nos tapasztalatom szerint az egyik legnagyobb rákfenéje a játékiparnak, hogy AAA játékként az ember torkán sok esetben még csak béta állappotú játékokat tolnak le a vevők torkán. Valamint a fejlesztők elfelejtettek játékot optimalizálni. Ezen kívül sok esetben a játékok története is faék egyszerű, a párbeszégek színvonala pedig olyan, mintha pár óvodás írta volna két gyurmázás és egy fakockázás között. Emellett ott van az is, hogy nem elég a gyengén megírt párbeszédeket olvasni, de ezek többnyire tele vannak tolva LMBTQ tartalommal is. Itt nem az ilyen jellegű tartalom a legfőbb probléma, hanem az ellenérv, amit felhoznak: "biztos azért nem tetszik mert szivárványos". Nem b+ azért nem tetszik, mert sz@rul van megírva és senkit nem fogok csak azért szeretni, mert az egyetlen személyiségjegye abból áll, hogy ő most éppen lila unikornisnak képzeli magát. Érdekes módon senkit nem zavarnak a jól megírt karakterek. A Legjobb példa erre a Sense 8 c. sorozat, ott mindegyik színnek meg volt a maga jól megírt karaktere. Vagy épp a Banshee c. sorozat queer karaktere is zseniális volt az első pillanattól fogva, de játékos vonalon mozogva a Life is Strange első része is példaértékű volt ilyen szempontból. Szóval meg kellene tanulni újra karaktereket(és történeteket) írni és nem egy zászló mögé bújni.
Ezeket a sorozatokat nem láttam, így nem tudom megerősíteni, habár valószínűleg itt az éven van a hangsúly, tehát ekkor még nem volt ez a túltolt woke szindróma ami jelenleg van és ezért lehetnek jól megírva azok a karakterek, de ettől függetlenül 🎯
Sztem nagyon enyhén fogalmazol azzal, h “sok esetben” béta a játék, amit kiadnak. Sztem ez lett a tendencia. Gyakorlatilag a nyílt béta idejét megspórolják, mert már abban az állapotban kint van a játék és majd csak utólag pachelnek. Ez sztem simán lehetne fogyasztóvédelmi kérdés is. Gondoljunk bele mit szólna a fogyasztóvédelem mondjuk egy piacra dobott babahintőpor esetében, ami “hát elvileg nem okoz bajt, ha ezzel szórod be a gyereket, de majd ha mégis, akkor módosítunk az összetevőn.” Kb ez megy most a játékiparban. Nagyjából fut a game? Mehet a piacra. Ja hogy játszhatatlan? Nem baj, majd a 759. pach megoldja, ha lesz kedvünk javítani, mert hát a pénz a zsebben, így az idő már nem szorít. A fejlesztők nagy része gyárthatja az újabb béta játékot és egy kisebb csapat tizedannyi pénzből kikalapálja a hibákat, úgy 2-3 év alatt.
@@BerylliumToxicity akkor majd en megerősítem! Job, mert így hívják a karaktert, bár nem értek hozzá, de szerintem simán női ruhákat hordó ázsia férfiről van szó....
A legnagyobb arc a sorozatban. pedig én nem rajongok a debilekért, de ez a csóka hatalmas ahogy játszik. A SOROZAT IS ELÉG MAGAS SZINVONALAT KÉPVISEL!
Több kísérletezés és tanulni egymás pozitív és negatív példáiból! Hiányzik a kreativitás játékmenet és világépítésben is. Mitől volt jó az RDR2? A Ghost of Tsushima? És mitől volt bukta más? Mire untak rá a játékosok az Ubisoft sablonjaiban? Mi az, amit még nem próbáltunk ki? Milyen játékelemeket lehetne ötvözni amik tematikusak is maradnak? Én egy senki vagyok, de hamar egy rakat új változtatást eszközölnék és tanácsokkal látnám el a beszari, biztonsági játékot űző és csőlátású kiadókat/fejlesztőket….
Dragon Age Veilguard, rengeteg mindent változtatak, és ősi Dragon Age hagyomány őrző szekta(játék közösség) szétoltotta.
@@Gyuribacsik De ne azt a maximum közepes viccnek nevezhető játékot hozd már fel... Minden ami benne van szinte 10 éveseknek gyártott egy pár horrorelemet leszámítva.
@@Gyuribacsik mert egy woke hulladék lett.. story nulla.. helyette van Gender ideológia.. kit érdekel ez? Egy szégyen az a játék!
@@Hear.myvoice Ja mellesleg már az Obsidian-t köpködi mindenki, úgyhogy negyon le van maradva, a Cringeguard-to már kezdik elfelejteni. 🤣
Szerintem nem erről van szó, csak emberek a hype, a mém, lógó, a márka után mennek. Ha nem így lenne akkor Nolan filmek is maximum átlagosak lennének, és nem recskázna többtízmilló nagyságú emberhorda hogy a AAA videojáték ár 3xosát is kifizesse a gta6ért, csak hogy megint gengszterkedhessen ugyanúgy, ugyanabban a városban amiben 20 éve folyamatosan.
A cusimába pl. mi volt az a nagy kreativitás meg a világépítés? A rémgyenge parkűr? vagy hogy minden küldetés abból állt, hogy kövesd a kék szelet, lovagolj egy NPC után, aztán kövesd a lábnyomokat, és azonosítsd a mongol tábort, és ott öld meg az összes mongolt? Vagy a klisés bosszútörténet? A totál üres világ, amiben 3db állat létezett és volt összesen 3db ismétlődő tennivanó? a haiku, a szentélyek, és a mongol táborok orrvérzés, negyvenedjére is ugyanazok cutscenekkel, ja meg a rókák kergetése.. egy Ubisoft szét lenne szedve ha ilyen ingerszegény repetitív játékot csinálna. Köze nincs egy RDR2-höz, ne vicceljünk már, az egy gagyibb assassins creed ami ps exklúzívba van csomagolva és cukormázzal leöntve. A másik meg hogy milyen jól néz ki.. hát ha megnézed a textúrát, az objektumok, tereptárgyak kidolgozottságát, elsőre a prev gen jut róla eszembe, cserébe jól be van vonva cukormázzal, és 10ből 8an a legszebb openworldnek tartják :D
Jó story és atmoszféra kell, ami beszippant pl: Days Gone, Metro, Last of Us, Dying Light 1.... a minőségi grafika már rég adott, ahogy a videóban is elhangzik...
Amig az AAA játék csak az AAA látványban merül ki és nem a játékélményben, addig süllyedni is fog.
Ja, jó lenne ha az ai, rombolható környezet, játékfizika stb is fejlődne és nem csak grafika, mert pont, hogy az igazi nem a grafika lenne, hanem az előbb említettek.
Az az egyetlen baj a játékiparral, hogy túl sok a játék és már nincs új a nap alatt ! Aki már 10 + éve játszik és játszott a nagy címek többségével, az már látott mindent ! Régen el tudták érni a játékok, hogy alig várta az ember , hogy folytathassa a kalandot. Mára már azt érték el a játékfejlesztők, hogy ne már , nincs kedvem folytatni, mert egyszer ezt már láttam valahol. Csak pár játék van amivel érdemes 50+ vagy akár 100+ esetenként 200+ órát beletenni. Ami bent tudná tartani az embert az leginkább a történet és hogy indokolja azt a rengeteg időt. De ilyen kihagyhatatlan , monumentális vagy grandiózus történet nemigen van ! Ha viszont van egy nagyon jó és hihetetlen történet akkor nem probléma a sok 100 millió dollár sem érte, mert garantált a piaci siker ! Egy játékban 2 dolog kell hogy működjön a sikerhez ! Az elő a történet a másik a játékmenet ! Teljes mértékben illeszkednie kell egymáshoz minden apró részletében amely magát a hangulatát adja. Az emberek új érzelmekre vágynak. Ha egy játék képes olyan érzelmeket kiváltani belőled amire tudat alatt vágytál , akkor ott megtörténik a szerelem ! A probléma az lehet hogy ha egy fejlesztőcsapat mérete túl nagy , mert rövid a határidő és profitot kel termelni, akkor ott a gyártásban elvesznek azok az információk és érzelmek amik egy játékot kiemelnek a tömegből. Ha viszont időkorlát nélkül anyagi stabilitással a hátuk mögött tapasztalt csapat készít egy játékot, akkor nagy eséllyel garantált a siker. De valljuk be, nem sok ilyen fejlesztőcsapat van. Valamint ezeknek a csapatoknak a fő direktora sem lesz egy nappal sem fiatalabb ! A valóság az , hogy nincs garancia a sikerre ! Mi van ha a GTA 6 zakózni fog ? Megtörténhet ? pl túl magas gépigény, érdektelen karakterek ? Bármi megtörténhet és annak az ellenkezője is ! Az alkotói szabadság talán a kulcsa egy játéknak. Majd szólj ha késznek gondolod és az anyagiakkal ne törődj ! Ha például mondjuk a Lengyel állam áll mögötted az nem olyan rossz dolog, nem igaz ?!
@@Munyos1 Teljes egyetértésem! Az emberek történetet, karaktereket és élményt várnak. Ez döntő…
Jól össze foglaltad, de valahogy azt érzem egyrészt mind a filmeknél mind a zenében elértünk egy határt amit nehéz überelni.
Nem véletlenül van annyi gyűrűk ura star Wars folytatás. És sorolhatnánk.
A játékok is így vannak.
Volt Mass Effectünk, korszakalkotó zseniális, akár meg is filmesíthették volna,nagy álmom volt, nem lett belőle semmi, lehet jobb is.
Ma van helyette Starfield...
Volt egy jó Heroes széria, Mafia játékok,Call of Duty,Age of empires,
Sims,Resident Evil,Need For Speed, Fifa, stb.
Miért voltak jobbak? Mert előtte ilyen nem volt, új volt a maga nemében.
Ma van Remake Remastered, amit jobb híján a silány felhozatal miatt játszunk.
Óriási munka és kreativitás kellene ma ahoz, hogy jó játék szülessen.
Na és az Lmbtq-t hagyjuk is, gusztustalan ahogy a játékokba importálják.
Meg az igény is változott.
A 30 Fps szar, a gyönyörű játék is csúnya, újabb és újabb inger kell,és ezt már nem tudja sem a filmipar sem a zene sem a játék kiszolgálni.
Kicsit olyan a helyzet, mint anno a jelzálogkötvény piac az amerikaiaknál - nagyon jó ötlet volt, ámde véges számú lakás volt, véges számú, hitelképes kereső emberrel. Így a "pörgetés" érdekében a stabil, remek dolgot, teleszórták "szarral", hogy folytatódhasson a pénzgyártás. Aztán jött 2008.
Itt is hasonló zajlik - a life serves modell kiválónak tetszik, de az emberek ideje limitált - főleg a fizető képes játékosok ideje, elvégre a többségük nem abból él, hogy játszik. Nem reális, hogy valaki 3-4 ilyen játék "fenntartója" legyen a mikrovásárlások lévén, mert nem tud annyit játszani, hogy neki magának is megérje.
Emellett én látom annak igazságát, hogy maga a játékos életmódja is változik - máshogy tudunk játszani egyedülálló fiatalként és máshogy családosként - mert a nap 24 órából áll, és másnap munka van - így egy limitáltabb játékidő alatt teljes élményt nyújtó játék sokkal inkább érdekel, ami 10-30 óra között van, mint az, aminek csak a magsztorija 40 óra - és akkor a játék java részét nem is láttad - olyan, mint mikor a sofőr az útra figyel, míg a család a tájban gyönyörködik.
Teljesen egyetértek. Nekem estenként van 1-2 órám játszani. Én ennyi idő játékra nem fizetek be season passokba meg live service baromságokra. Amikor pl fc2024-el játszottam (már nem mert hulladék) akkor sem költöttem egy forintot se fizetős csomagokra. Most Baldurs Gate 3-at kezdtem el de ezzel is kb a végtelenségig kellene játszanom napi 1-2 óra játék idővel.
2:20 Nem is értem, hogy kerülhet a Ctrl+C Ctrl+V 300 millióba az Activisionnak..
🎯
A marketing.. A semmire kellő felső és középvezető címek. A az idióta művészeknek hazudott illetők.. És sokan mások.
Lehet, hogy anno fel annyi volt egy játék elkészítése, de fele annyiba is kerültek a játékok (plusz microtranzakciók,dlc stb). Szóval kapják be és csinálják meg rendesen a játékokat, és ne minél több haszont akarjanak profitálni, hanem kicsit figyeljenek oda ránk is, a játékosokra. Nekem ez a véleményem. Síránkoznak állandóan, a nagyobb haszon érdekében.
jha 7:00-nél. Ez a lényeg!!! Minőségi, bugg-glitch mentes, jó sztori és kis egyediséggel akarjanak minket megvenni. Ne egy nagy név mögé bújó befejezetlen sz*rral.
A játékosok talán különböznek? Ugyanazért az árért akarnak egyre szebb hosszabb és minőségibb játékokat. A 3A játékok csak a piac egy apró szeletét teszik ki, aki mindenáron ezektől várja a megváltást az meg is érdemli, meg kell tanulni türelemmel tekinteni a friss megjelenésekre és nem előrendelni vagy első nap megvenni, ez hosszútávon mindkét félnek a javára válna.
@@AndrasMarton-pb3hi Nekem sose az árral van gondom, hanem most egy példa. PS5 Pókember. Végigjátszás nagyon rövid idő,de 100-120dollár volt. A DLC ugyanannyiba kerül mint a játék maga és annak a hossza is rövid. Akkor kérdezem én, jogos vagy sem a háborgás? Am én is várok inkább, vagy volt olyan játék amíg béta volt, nem nyúltam hozzá. Tele volt buggal, és féltem, hogy elfogja rontani az élményt. Viszont értem azt is amit te mondasz. Sokan olcsón sokat elven akarnak mindent. Jha és gyorsan, ne kelljen már várni rá még pár hónapot. Kell egy balance az biztos.
2:05 nem az emlékezetes játékok a ritkábbak, hanem a nem emlékezetesek a gyakoribbak. Sztem ez fontos fogalmazásbeli különbség. Régen se jelent meg több ikonikus játék adott idő alatt, csak régen a sokkal kisebb felhozatalból jobban kitűntek.
De, az emlékezetes ritkább.
Regen ostak ki a 2. Vhs fps szarokat nem volt net azt se tudtad mit veszel. Most kevesebb a jatek de minosegibb a tartalom
Nagyrészt dilettáns vezetők miatt tart ott a játékipar ahol! A marketing költségek is túlzóak/irreálisak! Régen is terjedtek a játékok hírei a mostani költségek töredékéért is! Létezik szájhagyomány, de van hatékonyabb a net, azon keresztül simán futótűzként terjed egy lehetséges jó játék híre, x millió dollár nélkül is!!! Pl: anno MGS, Gran Turismo, Tekken, FF7, pár képből infó-ból már sejteni lehetett, hogy nagy dolog van készülőben, manapság meg már a gameplay-ek után is megosztják az embereket. Hogy értem ezt? Úgy, hogy ha valami komoly minőséget képvisel, azt a nagy többség igenis felismeri, nem kellene az iparnak/sajtónak külön bele és megmagyarázni! ;)
Túl sok játék van, és szerintem sokan vannak akik leszarják h új megjelenést. Miért is kéne megvennem a legújabbakat drágán, ha egy jópár évvel később megkaphatom kb ingyen, van egy 2-3 dollárért bundleban. Semmi értelme drágán megvenni, főleg hogy később szoktak jönni a kiegek, dlck, patchek.,.
Abban a Concordeban mi kerult 200 millioba komolyan erdekekelne
Idén kb 2-3 játékkal játszottam egész évben a PS5-ön, mert kb a 90%-uk nem érdekelt. Egyszerűen ugyanazok az elcsépelt minősíthetelen játékok jönnek ki újra és újra csak más köntösben (kb az összes ubisoft játék). Rámentek a profitra és nem tesznek már annyira energiát bele, amennyit illene. Át kellene gondolni, hogy milyen irányban lenne érdemes továbbmenni, talán az AI megmentheti még a helyzetet. Most is 1 hónapja be se kapcsoltam a PS-t, elővettem inkább a HOMM3-at és teljesen jól elvagyok vele, képes órákra lekötni, pedig nem a grafikáról híres az a játék sem, mégis van benne valami extra.
Van benne szenvedély és látszik, hogy akik készítették ők maguk is szeretik a játékot. Egy hét múlva jön ki a Path of exile 2 bátran merem ajánlani. Rég tűnt valami ennyire ígéretesnek
@@SoIiDeoGloria megnéztem és eszméletlen gyönyörű ez a játék. Bevallom nem ismerem annyira a szériát, az első résszel nem játszottam, de olyasminek tűnik mint a Diablo. Szerintem ezzel biztosan fogok majd játszani. Köszi az ajánlást!
@@gergelysandorjakab2549 early acces jön egy hét múlva. Az fizetős de egyébként a játék ingyenes lesz. Ami elég nagy plusz nekik.
A tartalom meg magáért beszél. Megnézed a talentfàt elszedulsz akkora. Megnézed a skilleket, leesik az állad annyi van, és azok egyedi kombinációjarol nem is beszélve.
Sokkal, de sokkal élvezetesebb mint egy diablo, ahol van egy karakterre pár build ami megy körbe körbe
Én annak is örülök,hogy rájöttek a remakekkel is lehet jót tenni. Szóval sok klasszikus játékot is fel lehet majd újítani.
Már komolyan sajnáljam a játékstúdiókat, hogy mennyit költenek egy játékra, de azt nem nagyon emlegeti senki, hogy mennyi a bevétele egy Call of Duty-nak, mert ha nem érné meg azt a 300 milliót évente, akkor nem hiszem, hogy minden évben kiadnák.
AAA egyjátékos vonalon az utóbbi kb 8 évben a Detroit: Become human, Subnautica: Below zero, Anno 1404 history edition és a Horizon: Forbidden West tetszettek.
Ezeken felül inkább az indie vonalon találtam meg a számításaimat.
Én nem szeretek rohanni mint egy félkegyelmű, ezért az online játékokat mostmár inkább hanyagolom.
Akkoriban a Destiny 1 volt amit nagyon szerettem, ott ésszel kellett játszani, mert nehéz volt.
Meg azt a keveset amit tudott, azt jól tudta és tetszettek a világok, a zenék, a guardianok és a pvp pályák is, nem volt season pass meg ilyen felesleges dolgok.
Jó alap volt, amit elszórt a Bungie.
Szimplán hagyják meg a játékipart az indie fejlesztőknek.
Ez valójában már meg is történt, több mint 10 éve nem jött ki olyan AAA-s cím amit indie fejlesztő ne tudna jobban csinálni vagy amiből ne csinált volna már jobbat.
Így is túl sok az ingyenélő programozó. Legalább elmehetnek valami hasznos munkát végezni.
Semmi bajom a 2024-es évvel. Megjelent a Satisfactory 1.0, és végre a Call of The Wildben lesz vizsla. Mi kell más? :)
Fasza kis videó! Üdvözlöm az elhangzottakat!
Kimondtátok az elején hogy mi itt a probléma ami szerintem a különböző game passok megjelenése konzolokon és pc-n, ugyanez játszódik vagy játszódott le a filmeknél, sorozatoknál. Ott is megjelenik ez a végtelenségig túlárazottnak mondott előállítási költség ami szerintem egyszerűen nem igaz. Az van hogy senki nem fog annál ütősebb dolgot legyártani mint amit a piacon biztos haszonnal el tud adni márpedig a biztos középszerűséget ezek a különböző "játékelosztó platformok" tökéletesen képviselik.
A legnagyobb baj azzal van, hogy a legtöbb kiadó csak a pénz miatt fejleszti a játékokat, csak egy fejős tehenet látnak bennük, semmi mást. Nem a kreativitás/alkotás miatt hozzák létre, nem mernek kockáztatni, nem mernek merészek lenni, nem mernek egy adott célközönségnek játékot fejleszteni olyan elemekkel, ami az adott célcsoportnak kedvez, inkább megpróbálnak mindenkinek (és emiatt épp senkinek) megfelelni.
Főleg ezt úgy, hogy amúgy semmiféle anyagi problémájuk nincsen, mint emberek/dolgozók, pláne felsővezetők stb, tehát semmi baj nem lenne néha kockáztatni, csak ugye tipikus a pénzből soha nem elég.
1-2 sör áráért lehet 10-20 éves játékokat venni és a vagyont érő gépre sem kell befektetni a futtatásukhoz. 😀
Ennyi Voice cracket egy narrálás alatt még nem hallottam.
Én igénylem az AAA-játékokat, különösen az open-world játékokat, és belemegy a szemembe a rossz grafika és a primitív karaktermozgás (nem azért vettem PS5-öt, hogy hi-poly PS3 grafikát lássak, meg úgy mozogjon a karakter, mint egy Crash Bandicoot-ban), úgyhogy engem elveszítenek, ha ez kivész a kínálatból. Egyetlen multiplayer-élményben lennék benne, de az a Star Citizen, de az nem konzolos. Úgyhogy marad egy darabig a Horizon-széria, esetleg még a Cyberpunk 2077, mivel a Wukongtól viszketegségem támad.
Persze ez nem számít, mivel a teljes piac reakciója számít, de már itthagyom, ha már legépeltem.
Ugyanígy vagyok én is. A Wukongtól herótom van. Amúgy nem probléma, ha több évet kell várni 3A játékokra. Kellenek a jó történet orientált játékok, csavaros fordulatokkal. Vagy csak simán szemet kápráztató, pihentető tájakkal mint a Ghost of Tsushima. Annak az online coop részét is a Legends-t orrvérzésig nyomtam. Persze van egy-két indi cím is amivel elprüntyögök, meg beszippant pl.: This War of vagy Dredge, Cult of The Lamb. De ha csak ilyenekkel kellene játszanom, tökön szúrnám magam. Ezt a gamepasst és ps plus premium-ot is egy nagy baromságnak tartom. Nyílván ez csak az én véleményem. Meg tudom, hogy itthon az emberek többsége nem olyan bért keres hogy premierrel megveszi a játékokat. De ez engem szerencsére nem érint. Olyan dobozos játékkollekcióm van (generációkra visszamenőleg is) hogy nekem egyszerűen nincs értelme évi 50ezret előfizetni, hogy játszak azza a játékkal ami már megvan. 😎
Az a helyzet a játékiparban félnek a mesterséges intelligencia használatától, nekem mint indie fejlesztő fontos hogy felgyorsítsam a munkámat, itt gondolok concept artok készítésére, valamint feljegyezni minden ötletemet, nembeszélve arról hogy a problémák amik felmerülnek segít megoldani, ötleteket ad. Sokan ettől félnek és jóideig biztos nemfognak AI-t használni játékfejlesztéshez.
De ettől független szüksége lenne az iparnak, ugyanis megfelezné a költségeket, a marketingkampányok pedig szerintem a világ legnagyobb pénzkidobásai, annak idején minimális volt pl republic commandonak a kampánya azonban a mai napig nemhogy nincs ember aki ne emlékezne rá de ez mai napig olyan játék amit a fanok újrajátszanak, még ha ostobán azt könyvelték is el hogy veszteség.
a marketingkampányok pedig szerintem a világ legnagyobb pénzkidobásai - Pontosan.
Hétezer-huszonhárom eleje óta?
Rengeteget hazudnak h enyit meg anyi fejlesztés van mögötte aztán elsőnap jön egy 30 gigas pach vagy bug irtás nem sikerult a fejlesztői hátér nem elég vagy a tökések nem értik ha rosszul nyit a játék nekikse jó inkáb ne mondjanak időt mikor jelenik meg ez vagy az csak amikor már ténylegesen finom hangolják
Az egésznek a problémája a kreativitás mellett a kegyetlenül eltúlzott marketing. A trailerekbe kegyetlen sok időt ölnek és olyan irreális elvárások lesznek az adott játékkal szemben, hogy még ha 100%ot tesznek bele a fejlesztők se tudják megugrani az "elvárt" szintet.
Értem én, hogy drága egy játék, de hogy 2 játék ára egy használt autó vagy motor, vagy egy átlag fizetés harmada.
Ráadásul, bugosan félkészen jelenik meg.
A vásárlók szavaztak. Ilyen játék ennyiért NEM KELL.
Jó lett ez az összefoglaló. Viszont egy valamibe nagyon nem értek egyet! Ha egy játékban megvan minden ami kell, amit itt is felsoroltál, akkor miért kell rövidnek lennie? Hogy lehet egy olyan játék unalmasan hosszú amiben megvan minden amit felsoroltál? Nem tudom ki hogy van vele de én a pénzemért minimum de minimum egy 30 orás fő sztori játékért adom csak oda a pénzem! Ha egy játékban megvan minden ami ma egy játékra azt kehet mondani hogy jól össze van rakva akkor az legyen hosszú!
Hogy lehet ilyent kérni? Figyelj csináljatok egy AAA kategóriás játékot, legyen meg benne minden ami kell. Viszont 10-8 óra alatt legyek meg vele. Na és akkor mennyi lesz 28-30.000ft
Az Rdr2 meg a Vitcher sem volt rövid. Meg is történelmet írtak! Nekem a Warhammer Space Marine 2 Nagyon tetszett viszont vissza gondolva nagyon megbántam érte a pénzt mert számomra rohadtul nem érte meg. Nem egész egy hétvége alatt a végére jutottam ami vasárnap kora délutánt jelent és - 28000ft bánta… a mutija, ez a féle multi meg rohadtul nem érdekelt!
Akinek a 30-40 óra hosszú azok tényleg próbálják meg az Indie játékokat.
Egyetértek, de sajnos nagyon sokan vannak akik ennek ellenére nem szeretik a hosszú kampányokat. Ennek rengeteg oka van, hogy miért, de ez sajnos jelen van nagyon sok embernél, ami befolyásolja a játékipart.
Az RDR 2 meg a Witcher 3 azok OpenWorld játékok, más a szerkezetük felépítésük mint egy lineáris játéknak, így a terület is sokkal nagyobb több apró történettel fel lehet pakolni, ezáltal kinyúlik az időtartama, még egy lineáris játéknak a dinamikája az sokkal kötöttebb, bár lehetne kisérletezni egy lineáris játékon, amely közel 30 órás, de annak dinamikáját is meg kell valahogy oldani. Egyfajta "egyben-vidd-végig" típusú játék az Uncharted és a Warhammer Space Marine sorozat is mint egy egész estés filmélmény. A Witcher meg RDR 2 inkább sorozatokra hasonlítanak. Így vannak tervezve, ezeknek a fejlesztési költsége is írtó magas!
De értem a véleményedet, a játékos szemszögéből ez egészen másképpen fest mint egy fejlesztő szemszögéből. A játékos az árazás mentén lövi be a játék nagyságát úgymond... de a stílus miatt akár ez értelemszerűen nem szabványos, mert lehet egy indie játék 8-10 ezer forintos és bő 30 órás játékmenetet kínálhat, itt az árazás az alacsonyabb költségvetésből jöhet ki gondolom.
Az a helyzet hogy sok játék nem kelti fel az ember érdeklődését. Például miért nem csinálják meg az Alice Assylum-ot??? Pont érdekelhetné az embereket, legalábbis engem biztosan. Vagy készitsék el a Need For Speed Most Wanted 2005 remake verzióját. Esetleg egy GYLT is jó lenne kicsit több játék idővel. Sajnos hiába a nagy név meg népszerű cim ha nem tud érdekelni. Esetleg egy könnyed kis úgrálgatos játék készitése mint a Giana Sisters Twisted Dreams? Vagy egy jó kis Tomb Raider? Engem sokszor olyan kis ismeretlen játékok tudnak lekötni mint az emlitet GYLT. Aki kiprobálja annak még meg is tetszhet. Majd ha a játékosok igényeit fogjátok szem előtt tartani akkor fogják venni a játékaitokat.
A legnagyobb baj, hogy az emberek olyan szinten túl vannak ingerelve, hogy már semmi sem tetszik nekik igazán, ráadásul már mindent láttak.
Be lehet ültetni az AI-t az asztal mellé...
1:40 Azért nem akármilyen kiegészítőről van szó.
Legjobb
Engem az hozott le az újabb játékokról, hogy túl sok és hosszú az átvezető videó, ami hol elnyomható, hol nem. Véleményem szerint ezeknek semmi keresnivalója egy játékban, ami az interakcióról szól. Ha játszom, akkor cselekvő része akarok lenni, ha filmet akarok nézni, akkor nem a játékot indítom el. Inkább veszek elő és tolok újra valami régit, ami enged játszani. A multi nem érdekel, csak a single player kampányokat nyomom. Az első komolyabb csalódásom a Black Ops Cold War volt, 1 órát töltöttem vele, amiből alig pár percet irányíthattam magam. Azzal a lendülettel vettem ki a lemezt a gépből és ment fel a játék jófogásra.
az h drága egy játék 20 sokszor 30 ezerért😂
Szerintem sokkal több Woke tartalom rengeteg Bug és az árak egekbe emelése mellett borzasztó gagyi játék menet biztos segítene
Szerintem az egyik legnagyobb baj a AAA játékokkal, hogy ma már azon a szinten nem játékokat gyártanak. Hanem termékeket. Ritka szar minőségű termékeket. Bugos, optimalizálatlan szarokat. Mert a kiadó úgy számol hogy legyárt belőle X-et, azt eladja 2X-ért és megvan a profit. A minőség nem számít, mert ha szar, utólag már nem számít ha fizettek érte. Helet pár napig igérgetn, utána meg úgysem adják vissza a pénzt. A következő szart meg majd más néven dobják ki. Mert a játékosok eltűrik úgy is. Kicsit hőzöngenek, de úgy is fizetnek legközelebb is. Ha egy autógyártó adna kocsit fék és ablaktörlő nélkül, abból igazi bortány lenne, de itt elnézik. Így viszont nincs ok változtatni. Hisz sok hülye amúgy is előrre fizet, amikor még termék sincs. Tehát olyan játékok jönnek ki, amilyet a játékosok megérdemelnek. KB mint amikor a telefonos csalók átverik a hülye nagyit. Mikor minden csapból az ezirányú figyelmeztetések folynak, ha átvernek, megérdemled. Szimplán hülye vagy. ha egy kiadó 20. alkalommal is átbaszhat valami szarral, és te még mindíg előrendelsz tőlük, mert most biztos nem, akkor szövegelés helyett akaszd fel magad, mert az már a te hülyeséged.
Idén megjelent mondjuk 7-8 jó játék, ami tényleg nagyon jó alkotásnak számít. Kíváncsi lennék ha mondjuk megnéznénk a (random) 2017-es felhozatalt, akkor ott mennyi jó játék jelent meg? Vagy mondjuk 2019-et. Szerintem nincs semmi gond a játékiparral, egyszerűen csak túl nagy hírt kapnak a rossz játékok, de aki jó játékokkal akar játszani annak van miből válogatni.
Inkább az ingyen pénz nem tett jót nekik ami az lmbtq+ és woke miatt kapnak. Pont ezért van sok szar karakter a új játékokban, mert csak azt nézik, hogy meg legyen a pipa.
Magas ívben letojom a grafikát,az nem ad játékélményt! Érdekes legyen,és nézzen úgy KI,mint egy JÁTÉK! Több nekem nem kell. Már 10 éve is tudtak szép játékokat csinálni,jóval kevesebb pénzből...
Ez igaz, csak szerintem egyes fejlesztők, pontosabban a nagy AAA stúduók biztos le vannak szerződve (nyilván nem az összes) a hardware gyártókkal, Nvidia, AMD. Mind a két szegmens egymásba kapaszkodik, hogy menjen a biznisz. Minek vegyél 5090-et ha nem látod a kártyát izzadni? Ugyan ez fordítva, minek játsszal 5090-en egyáltalán, ha nem készülnek realisztikus látványú játékok? Szerintem sem ez az irány, de sajnos ez amit az átlag user egyből észre vesz. És a nagy óriások ráálltak a látványra, ray tracing, drága kártyák... Amíg majd meg nem csappan a pénz csap. Ha meg fog egyáltalán.
Meg a Breath of The Wild, az előző évtized játéka.
Szerintem a AAA halott. Az AI fogja rátenni az i-re a pontot. Eddig is műanyagot gyártottak futószalagon. Ez csak rosszabb lesz a mesterséges inteligenciával…
Mondjuk esetleg ha kevesdebb politikai szarsággal és ezek megfelelésével nyomnák tele a játékokat akkor még nem is lenne baj. (lásd Veilguard, Avowed és még sokan mások) Bugokhoz már mindenki hozzá szokott és itt fele fele arányban a stúdiók és a játékosok is hibásak, hogy a játékosok már azt sem tudják mit akarnak de azt azonnal, a stúdiók meg kapkodnak minél több játékot kidobni félkészen. De tény hogy a Woke és DEI ideológia árt a legtöbbet jelenleg nem csak fejlesztés de játékélmény szempontból is.
AAA? Indie fejlesztők se akarnak semmi újjat mutatni.. Mekkora címek jöttek pár éve. Most meg tucatjával jönnek a sablonos, unalmas mini játékok..
A játékipar legnagyobb hibája, hogy csakis a biztos profitra igyekeznek rámenni és a csőlátásukkal nem veszik észre, hogy a játékosok beleuntak az állandóan ismétlődő sablonokba. Kontraproduktívvá vált az a szemlélet, hogy ami egyszer bevált, azon nem érdemes változtatni. Szerintem ha a játékoknál hagynák a francba az ultra grafikát és a mesterien beállított fényviszonyokat és tükröződéseket, és inkább a történetre a játékélményre és a játszhatóságra összpontosítanának, olcsóbban ki tudnának hozni egy címet és nagyobb bevételeket generálnának.
Bőven van hová fejlődnie a grafikának és a mesterséges intelligenciának!
Tele vannak a különféle accountjaim tripla meg dupla A-s játékokkal. Az elmúlt évben, években a legtöbb órát a Vampire Survivors-ba és a Palworld-ba tettem. Több száz órát, az előbbibe olyan 400 van már. Egy jó ötlet kell, még a grafika sem fontos.
Sajnos az alkalmi játékosok miatt van ez és nekik a grafika fogja eladni az adott játékot. A marketing is semmi másból nem áll, csak ez meg az de szép, de maga a játékmechanika stb meg sehol, mert azt az alkalmi játékos (amiből sok van), nem érdekli.
Hülyeség 2024 ben is pont ugyan annyi jó játék volt mint minden évben
Helldivers 2
Elden Ring: Shadow of the Erdtree
Silent Hill 2
Warhammer 40,000: Space Marine II
Microsoft Flight Simulator 2024
Black Myth: Wukong
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
Stellar Blade
és még van rengeteg kissebb cim
Láttad te azt a Stalkert hogy hogy jött ki? Neked ez a jó? Megvan játszok vele és elképesztő hiányosságai vannak olyan is ami kukázza a játékélményt. A többivel egyetértek de ez nekem nem illik a sorba. Én még talán odaírnám a Witchert igaz nem nagy stúdió kalapálta össze mégis egy egyedi játékmenettel tud működni.
Elden Ring DLC-t ne sorold ide.. ugyanaz a baj vele, mint ami a game awards-on is, mikor a legjobb játék kategóriába jelölték.. az a $40-os kiegészítő megvétele nem ad neked játékot, kell még egy $60-os alap Elden Ring-et is venned mellé.. akkor meg máris ott a kérdes, minek vennél 2 ugyanolyan játékot egyidőben..
@@SandorSan-u5i Láttam az össszes stalkeert hogy jött ki szoval olyan mint a többi ilyen a zona vannak anomáliák :D
@@Hard3n3d Végigtoltam az összeset szeretem is sőt néhány hibája csak jobbá tette a játékmenetet de itt más a helyzet.
@@SandorSan-u5iigazat kell adjak.Stalker 2 elég visszamaradott.Mondom ezt úgy,hogy van benne 20 órám.
Játék IPAR! Azért ilyen szar aszitu mert megint a pénz. Hiányzik a passió, versenyt futnak az idővel. Kapkodás és foltozgatás.
🎯
Nekem óriási bánatom,hogy nem folytatták a Half Life-ot!Ott volt a játéknak alapja folytatása sztorija....Sajnos a mai játékok túl gagyik,nincs logika és ez a streames dolog se fekszik....
jó lett :)
diablo 4 is tiszta bug bizzard szégyene
Biztos semmi köze ennek a DEI irányelveknek...oh wait....
only aram.
Annyit loloztam,hogy mikor kipróbáltam az ilyesfajta Tripla a játékokat gyakorlatilag már a turoriálnál meguntam..fél éve rohad a ghost of tsushima a gépen..😅3 szor nyitotta meg unokaöcsém és azóta se.Dehát kinek a pap..
En olyan game-eken nottem fel mint a 85-os Mario, Bomberman, Contra, Duck Hunt, Street Fighter 1, 2. En nem azt nezem egy gameben hogy mennyire elethu vagy hogy van 4K60FPS, RT. Mai gamereknek 10-30 ev kozt tobbnyire az elso es legfontosabb, hogy milyen egy jatek grafikaja nem a story es a gameplay.
Pók 2 nekem nagyon be jött. 💪
Minecraft ? És a Tetrissel mizu ? Komolyan az ír nekem cikket és “okít aki bszik vagy csak szimplán lusta ? Netán hülye az egészhez” engem ?? Na nem srácok. Sokadik de sokadik észre vételem csak most borult ki a bili … elnézést kérek azoktól akik utànna néznek/olvasnak annak amiről “okítják” a népet ……
Segitek nektek miért van ez a jelenség!
Döntő részt nem a fejlesztők és játékaik hozták ebbe az állapotba a játékipart. Kb 40%-ra taksálnám a részüket. Hanem a játékos bázis változott meg méghozzá drámaian.. Egyszerűen lecserélődött a generáció valami másra, amire az akkori modellek már vagy nem működnek jól vagy teljesen megváltoztak hátrányukra. Írtátok, hogy sok elbocsájtás volt sok stúdiónál... ez nem véletlen. Megpróbálnak olyan fejlesztőgárádt/gárdákat létrehozni ami reagál erre a változásra. Tehát generációs váltás a válasz.
Például hogyha a “Sacred” -et felújítanák, akkor azt megvenném 60-70 dollárért!!
Ez is egy probléma jelenleg, hogy a játékipar semmi másból nem áll, csak remake/remasterekből.
Három kulcsszó: Minecraft, Zelda, Palworld
Biztos nem a várva várt gtavi es csúszása miatt halott a videojáék piac😂 biztos nem azért dobálták ki az aaa cimeket tavaly év végen a kiadók😂