Лятото видях вятърния парк до Калиакра. Красота :) Почувствах се като във филм. Като част от нещо голямо.. (Video: Stanford Energy Week - Boryana Straubel)
Хората често повдигат темата за рециклиране на перки и батерии, произведени през последните 10г. Попитайте ги най-напред дали си рециклират изгорелите газове от автомобилите, които изпускат при всяка употреба, а така също филтрите, течностите и старите части? Или ги захвърлят тук-там? Участват ли в рециклирането на петролни продукти и автомобилни отпадъци от последните 116 години (Ford Model T, 1908) и още 49 назад до първия петролен кладенец от 1859? Знаят ли за т.нар. "Чернобил в джунглата" и делата на Еквадор срещу Шеврон и Тексако за изливането на токсични отпадъци в страната от 1975 досега? За броя на жертвите в зоните със замърсена от токсичните отпадъци вода и случаите на рак? За петролните разливи като този в Кувейт (5.7 млн. барела), Ixotoc 1 и Deepwater Horizon в Мексиканския залив (общо 7 млн. барела)? Да бъдем последователни в решаването на екологичните проблеми. Не от вратата за краката.
6000 MW се равняват на 6 атомни блока от големите ВВЕР-1000 или 2 АЕЦ-а. В най-силните си години АЕЦ „Козлодуй“ е била с максимална инсталирана мощност 3760 MW, а днес мощността на двата блока е 2000 MW. С други думи, 6000 MW вятърна енергия ще има изключителен принос към енергетиката на страната, стандарта ни на живот и преминаването към коли с нулеви емисии т.е. премахването на СМОГ-а от градовете, наред със всички съпътстващи го белодробни и сърдечно-съдови заболявания. Пряко повишаване на качеството на живот и тонуса на хората.
Лятото видях вятърния парк до Калиакра. Красота :)
Почувствах се като във филм. Като част от нещо голямо..
(Video: Stanford Energy Week - Boryana Straubel)
Хората често повдигат темата за рециклиране на перки и батерии, произведени през последните 10г. Попитайте ги най-напред дали си рециклират изгорелите газове от автомобилите, които изпускат при всяка употреба, а така също филтрите, течностите и старите части? Или ги захвърлят тук-там?
Участват ли в рециклирането на петролни продукти и автомобилни отпадъци от последните 116 години (Ford Model T, 1908) и още 49 назад до първия петролен кладенец от 1859? Знаят ли за т.нар. "Чернобил в джунглата" и делата на Еквадор срещу Шеврон и Тексако за изливането на токсични отпадъци в страната от 1975 досега? За броя на жертвите в зоните със замърсена от токсичните отпадъци вода и случаите на рак?
За петролните разливи като този в Кувейт (5.7 млн. барела), Ixotoc 1 и Deepwater Horizon в Мексиканския залив (общо 7 млн. барела)?
Да бъдем последователни в решаването на екологичните проблеми. Не от вратата за краката.
6000 MW се равняват на 6 атомни блока от големите ВВЕР-1000 или 2 АЕЦ-а.
В най-силните си години АЕЦ „Козлодуй“ е била с максимална инсталирана мощност 3760 MW, а днес мощността на двата блока е 2000 MW.
С други думи, 6000 MW вятърна енергия ще има изключителен принос към енергетиката на страната, стандарта ни на живот и преминаването към коли с нулеви емисии т.е. премахването на СМОГ-а от градовете, наред със всички съпътстващи го белодробни и сърдечно-съдови заболявания. Пряко повишаване на качеството на живот и тонуса на хората.