Як напів німкеня Юлія Шнайдер стала Уляною Кравченко, щоб формувати національну свідомість українців

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 кві 2020
  • Як вона зуміла запалити Франкове серце та формувала національну свідомість українців?
    Про самобутню українську письменницю з такою яскравою біографією
    Підписуйтеся, коли Ваша ласка, на мій ютуб-канал. Працюю тут не так часто, бо тьма науки, але тут завжди є нові відео.
    Частіше працюю на сторінках:
    Facebook profile.php?...
    Twitter / farion_iryna
    Блог "Українська правда" blogs.pravda.com.ua/authors/f...
    Проєкт "Від книги до мети" www.vid-knyhy-do-mety.info/
    #Фаріон #Шнайдер

КОМЕНТАРІ • 109

  • @user-hj6im7kj9e
    @user-hj6im7kj9e 7 днів тому

    Дякую пані Ірині за боротьбу за самоусвідомлення українців💛💙Слава Україні 💛💙Слава Нації💛💙💛

  • @KORECH70
    @KORECH70 4 роки тому +62

    Героям Слава! Вельми шановній пані Ірині,- велика вдячність за виховання нації!..

  • @9boh6dan3
    @9boh6dan3 4 роки тому +30

    Дякую, Друже! Ось вам Міністр освіти України!

  • @ninaabramova4321
    @ninaabramova4321 4 роки тому +7

    Дякую пані Ірини. Неймовірна жінка, громадянка, поетеса.

  • @user-fq1wh5tv4s
    @user-fq1wh5tv4s 4 роки тому +36

    💙💛
    ❤️🖤
    Героям Слава!

  • @volodymyrye.2202
    @volodymyrye.2202 4 роки тому +3

    Блискучий нарис! Щира дяка вам пані Ірина, я в захопленні від Уляни Кравченко! Вона дійсно жила так, як й бажала, отими словами що передували розповіді про неї. Але насамперед я вражений, що вже тоді ця людина була свідома того, чого я й досі чекаю від української влади. А саме - твердої, принципової та грунтовної національної політики! Бо саме відсутність цієї політики робить із суспільства керовану й безпринципну масу тупих інфантильних паразитів. Також важливою темою у цьому є досі актуальна тема жінки-громадянки, яка впливає на усі громадські процеси у державі, яка народжує, виховує та плекає ідеали гідного життя. Все взаємопов'язане - громадянин на пустому місці не з'являється. Виховання, розум, гідність й принципи, ставлення до своєї землі. Це основи громадянського суспільства, найголовнішого муру сильної держави

  • @igormandiur723
    @igormandiur723 4 роки тому +42

    Дякую, Ірина Дмитрівна!

    • @user-ku3fq3yv3n
      @user-ku3fq3yv3n 4 роки тому +1

      Дякую, Ірино Дмитрівно!

  • @volodymyr.yavorovskyi
    @volodymyr.yavorovskyi 4 роки тому +41

    Дякую, вам, за якісний україномовний контент!!

  • @user-mx6kq9jk2w
    @user-mx6kq9jk2w 4 роки тому +16

    Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Вперше довелося почути про цю особливу жінку Уляну Кравченко. 1.Насамперед мене вразила діяльність її батька, який сам був за походженням німцем, змалечку привчав її до українського. 2.Виховним для мене було те,як Уляна віддано ставилася до України, присвятила своє життя, закликаючи своїми ідеями та навіть посилаючись молитвами до нас, щоб ми мали змогу віднайти у собі віру в Україну, у нашу перемогу. 3.Світоглядним було те, як дивовижно від неї звучала наша рідна мова, те які влучні метафори вона використовувала у своїй творчості, та загалом, як вона брала до уваги правопис. 4.Новим для мене була її творчість, мені вперше довелось почути її вірші,які мене неймовірно вразили.Також новим для мене була її драма пов‘язана з І. Франком, гадаю це маловідомий факт. 5.Крім цього, мені сподобалось, що Уляна ще й була вчителькою та її погляди на освіту,якими охоче ділилася з іншими. Дякую Вам за цю студію! Слава Україні!

  • @user-el4mf5ks1q
    @user-el4mf5ks1q 4 роки тому +14

    Сердечна подяка вам пані Ірина.

  • @user-wl3sf7yy2l
    @user-wl3sf7yy2l Рік тому

    Якщо всі читають то це свідчить про дуже низьку якість тієї літератури!
    Які слова!!!
    Дякую за чергову перлинку нашої Батьківщини 💗

  • @helendanchuk4003
    @helendanchuk4003 4 роки тому +6

    Слава Україні! Ірино Дмитрівно, дуже вдячна вам за цю студію.
    1. Цікавим для мене стало те, що Уляна Кравченко була напів німкенею, проте любила Україну всім серцем. Особливо запам’яталися слова про те, що потрібно зложити труд життя рідній землі, віддати їх своїй Батьківщині. Цим не можна не захоплюватися.
    2. Новим для мене став той факт, що Уляна Кравченко стала засновницею «Товариства руських жінок» - першої феміністичної організації. На маю думку, її внесок у емансипаторський рух є значним. Це справді сильна людина, яка боролася за права жінок.
    3. Сильно вразило мене те, що батько-німець Уляни був народовцем та навчав дочку руської мови, в той час як її дядько-українець був москвофілом. Це змусило мене замислитись над тим, що людина сама обирає свій шлях, життєву позицію та долю.
    4. Виховними для мене стали слова про те, що треба боротися за свою індивідуальність. У світі, де є безліч шалонів та стереотипів, завжди потрібно бути собою та не можна змінюватися через думку інших людей. Це те, про що завжди потрібно пам’ятати.
    5. Світоглядним для мене стало те, що Уляна Кравченко намагалася робити зі своїх учнів свідомих русинів, закликала їх молитися за Україну. Вона старалася позбавити їх від впливу загарбників та показати всю красу рідної землі. Саме таке виховання потрібне українській молоді.

  • @user-hi3rc3nt6e
    @user-hi3rc3nt6e 4 роки тому +17

    Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дякую Вам за цікаву та натхнену студію про величну жінку України.
    Неймовірно цікаво було слухати про те ,як батько-німець виховував свою доньку та прививав їй любов до української мови. Це є ще одним доказом того, як треба любити та поважати мову того наріду, на чий землі ти живеш.
    Новим для мене був той факт, що Уляна Кравченко була першої україномовною поетесою Галичини, і її концепція милосердя в школі. І те, як напів німкеня прагнула виховати, завдяки власній праці в школі, сильних та свідомих українців - не кожен сьогоднішній вчитель розуміє всю важливість своєї праці і свого обов’язку перед Батьківщиною.
    Світоглядним є ідеалістична філософія виховання батька Уляни. Адже коли ти усе ідеалізуєш ти прагнеш сам стати тим ідеалом, тому наполегливіше працюєш і прагнеш досягти душею небо.
    І водночас з цього випливає виховний момент, коли Уляна зіткнулась з жорсткими реаліями світу вона не втратила своєї ідеалізації - жінка витримала ці випробування і змогла покласти всю свою працю на розвиток української самобутності.
    І останнє що вразило мене найбільше - це вірш Уляни Кравченко про молитву дитини до Бога. Ця жінка як ніхто інший знала, що саме діти - це майбутнє України і вони мають змалку розуміти, що немає ціннішого на світі ніж сила власного націоналістичного «Я».
    Велике дякую за Вашу невтомну працю

    • @user-gq2wq4ip6u
      @user-gq2wq4ip6u 4 роки тому +3

      Дякую. Прищеплював, а не прививав.

  • @myroslawbinas8120
    @myroslawbinas8120 4 роки тому +5

    Героям Слава! Дуже дякую за таку цікаву і пізнавальну студію. Виділю основні тези :
    1.Я вперше почув про таку жінку, як Уляна Краченко. І для мене було дуже цікаво послухати про її нелегкий життєвий шлях , та про її діяльність.
    2.Цікавим було те, що її батько, будучи німцем виховував у ній українку і сам проводив активну суспільну діяльність.
    3.Дивним було те, що її дядько будучи коронним українцем відстоював ідеї москофільства ,і забороняв їй читати книги великих українських поетів , а батько - корінний німець , виховував у ній патріотку.
    4.Батько виховував її в ідеалістичній філософії , я вважаю, що це дуже добре, тому що коли ти намагаєшся все ідеалізувати, ти сам прагнеш стати ідеалом , і постійно себе вдосконалюєш.
    5.Мене дуже вразив той факт, що вона відмовилась від свого німецького прізвища й імені, а натомість взяла українські відповідники. У наш час мало хто б так зробив, більшість навпаки б намагалась змінити своє прізвище на іноземне, щоб не бути українцем... Саме через це , у нас йде війна.

  • @user-jq1ll1rt4n
    @user-jq1ll1rt4n 4 роки тому +8

    Слава Україні! Дякую, пані Ірино, за те, що відкрили для мене постать Уляни Кравченко - напів німкені, яка зробила великий внесок в українську культуру та українську політичну думку. Для мене було багато нового та цікавого. На жаль, до цього я знала дуже мало про цю унікальну жінку.
    1. Цікаво те, що Юліян Шнайдер - батько дівчини - був німцем, але писав вірші руською мовою для часопису "Зоря" і навчав Уляну руської мови. Тож та атмосфера, яка панувала в сім'ї Шнайдерів, була цілком сприятливою для виховання в їхній донечці любові до української мови й культури.
    2. Вразив мене вірш Уляни Кравченко "Молись, дитино". У цьому вірші "писательниця", як вона сама себе називала, закликає молитися за Україну. Про що найчастіше ми згадуємо у молитві? Та найбільше про себе та своїх рідних, про їх здоров'я та щастя, часто забуваючи просити за Україну, за нашу перемогу не тільки над цією сташною хворобою, а й над ворогом, який насувається зі сходу і перекриває нам дихання уже кілька століть.
    3. Також для мене новим був той факт, що саме Уляна була першою україномовною поеткою Галичини. І сама вона казала, а точніше писала у листі до Івана Франка, про те, що у нашого народу дуже мало жінок, які б писали українською мовою. І запитує: "Чи дано мені побільшити їх число?".
    4. Привернули мою увагу стосунки дівчини з Іваном Франком. Вони листувалися, Франко писав їй романтичні листи. Коли ж вона переїжджає до Львова із Бібрки, то дізнається, що він одружується на іншій. Це було драмою для Уляни. Вона закопала у лісі біля Трускавця його листи, ховаючи їх. Коли розкопала, вони були вже знищені. Тоді сказала, що якщо вони у такому стані до неї повернулися, то мають залишитися для всіх таємницею.
    5. Світоглядним було те, що вона була однією із учасниць емансипаторського руху. Разом із Софією Окуневською і Наталією Кобринською пише петиції про те, щоб жінки могли здобувати вищу освіту. У результаті вони все ж таки домоглися того, щоб жінки здобували медичну та філософську освіту. До цього я б хотіла додати слова Уляни Кравченко, які мені дуже сподобалися: "Щоб не бути смішним, треба здобувати знання".

  • @user-oo4iz5tc7f
    @user-oo4iz5tc7f 4 роки тому +23

    🌹

  • @user-xp1ru1vf4k
    @user-xp1ru1vf4k 4 роки тому +5

    Слава Україні! Дякую за цю цікаву студію !
    1. Цікавим для мене було те, що батько Уляни, Юліан Шнайдер будучи німцем, вчив свою доньку руської мови і наполягав на тому, щоб вона цю руську мову знала бездоганно.
    2. Новим для мене було те, що справжнє ім‘я Уляни - Юлія , а прізвище - Шнайдер. Для мене це було відкриттям, тому що я і подумати не могла, що Уляна Кравченко це не справжнє ім‘я.
    3. Вразило мене те, що Юліан Шнайдер, за походженням німець, був народовцем , провадив активну активну суспільну діяльність і писав вірші руською мовою у часописі «Зоря» .
    4. Виховним для мене є те, що батько Уляни , створив максимальну атмосферу для того, щоб його донька входила в українську культуру.
    5. Світоглядним для мене є вірші Уляни Кравченко, у них вона просить молитись за Україну . Ці слова ми чуємо від напівнімкені, яка хоче виховати сильних українців .

  • @user-yg9ko3zu9u
    @user-yg9ko3zu9u 4 роки тому +3

    Чудова жінка. Національної гідності слід учитися у етнічних свідомих меншин. Вони дуже тверді у своїх переконаннях

  • @user-lb5sb5nk9v
    @user-lb5sb5nk9v 4 роки тому +2

    Пані Ірино, сказати "дякую" це замало...низький уклін Вам за просвіту!!! Ваша праця - це Боже благословіння для "сплячої нації" нашої. Бережи Вас, Боже! Слава Україні!

  • @ur5scopcopter626
    @ur5scopcopter626 4 роки тому +18

    👍

  • @anastasiagavrilova9066
    @anastasiagavrilova9066 4 роки тому +4

    Слава Україні ! Дуже дякую за вашу студію. Щось , хотілось би виділити декілька основних тез:
    1.Цікавим фактом стало те , що Уляна Кравченко стала засновницею «Товариства руських жінок» першої феміністичної організації. На маю думку, ї внесок у емансипаторський рух є значним. Це справді сильна людина, яка боролася за права жінок.
    2. Батько Юлії Шнайдер, німець за походженням, дуже вболівав за українців і навіть вважав себе українським народовцем.
    3. Уляна Кравченко , яка змінила навіть своє справжнє ім'я Юлія Шнайдер , стала першою україномовною поетесою Галичини
    4. Це була людина, яка віддана своїй справі, вона ніколи не зупинялася перед труднощами, допоки не досягала всіх бажаних цілей
    5.Саме випадково залишений між листками повісті вірш Юлії «Згадай мене, милий» привернув увагу Івана Франка, який помістив поезію у 21 числі «Зорі»

  • @smartshop4311
    @smartshop4311 4 роки тому

    Шановна, вітаю Вас зі святом! Хай щастить і береже Вас Господь. Як добре, що є такі люди, Ви.

  • @user-wz2rq2uw3i
    @user-wz2rq2uw3i 4 роки тому +10

    Слава Україні!
    Ірино Дмитрівно, дякую вам за таку пізнавальну студію. Хочу виокремити 5 основних тез:
    1. «Та щоб не бути смішною треба здобути спочатку знання» - казала Уляна Кравчук. Над цим можна задуматися бо хто ми є без знань - людина, яка немає власних досягнень, яка не може відстояти свою думку влучним шляхом. Знання потрібно здобувати протягом життя та ділитися своїм досвідом з іншими. Як ти зможеш довести свою правоту не розбираючись в інформації? Ніяк, напевно просто вийдеш смішною із спору.
    2. «Завжди будь ідеалістична і шукай ідеалістичного у всьому». Ці слова часто говорив батько цій чудовій жінці. Я невпевнена, що правильно розумію значення цієї цитати, але проживати життя і бачити у всьому ідеали неправильно. Тому що, кожна не удача буде ранити душу.
    3. «Бути педагогом - це формувати націю». Дуже влучні слова, наші дорослі принципи неабияк пов’язані з дитячими цінностями і вихованням. «Все, що нам закладено з дитинства обов’язково прорветься». Вибираючи фах педагога людина покладає на себе велику відповідальність за життя маленьких, неосвітчених, ще без власно вираженої особистої думки дітей. Не кожен захоче ділитися своїми знаннями з іншими, а навпаки «бити ними суперників». Уляна Кравченко щиро любила свою професію, навіть почала свою діяльність з написання дитячих творів. Працювала цілі 42 роки!
    4. Родинна драма. Проблема інтернаціональних сімей виникла і у Юлії Шнайдер, яка на той час була досить поширена. Вийшла заміж вона за поляка і народилося в них двоє дітей. Син пішов по стопах батька - за поляків, навіть у 1917 році воював проти України, а донька шляхами матері. Яскрава проблема, яка торкається сучасности.
    5. «Треба боротися за свою індивідуальність». Ця жінка, як ніхто інший боролося за свою думку коли відкривала феміністичні організації, які боролися за права жінок. Відкривала проблему не писемності жінок. Для неї було принизливо те, що жінка не може здобути освіту. Її старання ніколи не були марними.

  • @mn_kenny
    @mn_kenny 4 роки тому +5

    Як завжди: вишукано, влучно, сама серцевина. Дякую Вам, постійно розкриваєте ядро душ таких неймовірних особистостей. Цінуємо Вашу роботу!

    • @user-gq2wq4ip6u
      @user-gq2wq4ip6u 4 роки тому +3

      Дякую. Саме це моє завдання. Ядро душ.

  • @user-lq6bn5qd7q
    @user-lq6bn5qd7q 4 роки тому +8

    Дякую Вам за цікаву інформацію.

  • @user-fz7zp1oo5w
    @user-fz7zp1oo5w 4 роки тому +1

    Дякую Вам за вашу просвітницьку діяльність. Ще одне ім'я, ще одне життя-ще одна перлина зі скрині скарбів українців.

  • @jaroslavmaydanovich9704
    @jaroslavmaydanovich9704 4 роки тому

    Пані Ірино ваші лекції прекрасні. Велике вам дякую.

  • @user-md8ft8ef2b
    @user-md8ft8ef2b 6 місяців тому

    Щира подяка за неймовірно цікавий етер!

  • @user-xp6rz9el7k
    @user-xp6rz9el7k 4 роки тому +8

    Дякую!

  • @user-qo6bc3sv1e
    @user-qo6bc3sv1e 4 роки тому +22

    Вже 40 тисяч.

  • @nastyapetrushko5355
    @nastyapetrushko5355 4 роки тому +7

    Дякую, Ірино Дмитрівно, що відкрили для нас напів німкеню Юлію Шнайдер, яка стала Уляною Кравченко, щоб сформувати національну свідомість українців. Слід зазначити головні тези:
    1. Юлія Шнайдер народилася 18 квітня 1860 року у місті Миколаєві. Була з родини культурної та освіченої. Батько, Юлій Шнайдер, вчив свою доньку мови того народу, серед якого жив. Тому перші слова Уляни були мовлені українською. Та насамперед говорив бути ідеалістичною! Мати, Юлія Лопушанська, долучала дочку до пісень й художнього слова.
    2. Саме літературні відносини з Іваном Франком, який називав її Primavera, стало метою для написання збірки її поезії, де було сказано про рівність жінок та чоловіків. Найбільш вагоме значення на нього справила поезія «Згадай мене, милий». З того часу між Франком та Уляною починається листування, яке було натхненням та підтримкою для неї до кінця життя письменника.
    3. Слова поетеси з віршу: «Молись, дитино, за Україну, Проси для Неї Світла, Добра.». Мають стати пріоритетом кожної родини на сьогодення, для того щоб кожна дитина мала усвідомлення про ворога України та велику надію на перемогу над ним.
    4. Уляна Кравченко поєднала вчительський фах із письменництвом, а ще сформувалась як феміністка, активістка товариств Західної України, авторка тексту гімну Союзу українок та була найдинамічнішою і найпродуктивнішою письменницею за словами відомої дослідниці жіночого руху Марти Богачевської.
    5. Юлія Шнайдер замінила на Уляна , бо це є чудове українське ім’я, а прізвище Шнайдер з німецької мови означає «кравець», тому Юлія стає Уляною Кравченко. Людина, що є відданою своїй справі, у жодному разі не зупиниться перед труднощами, допоки не досягне всіх бажаних цілей. Тому ми з гордістю маємо пишатися такою сильною особистістю, яка мала пророче слово на становлення України!

  • @user-bm6dx7tu5b
    @user-bm6dx7tu5b 4 роки тому +16

    Шановне панство , робіть будласка репост

  • @user-oc3il5tf4e
    @user-oc3il5tf4e 4 роки тому +5

    Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дякую Вам за цю студію. Було дуже цікаво дізнатись про життя такої особистості, як Уляна Кравченко. Я визначила для себе такі тези:
    1. Цікавим і вагомим для мене стало те, як Уляна Кравченко ставилась до своєї професії викладача. Дуже важливо, що вона висвітлювала своїм учням всю красу рідної землі і рідної мови.
    2. Новим для мене було те, що Уляна боролася за вищу освіту жінок і організувала масові петиції, результатом яких стало те, що жінки могли здобути вищу філософську і вищу медичну освіту. А також те, що вона створила першу феміністичну організацію "Товариство руських жінок".
    3. Світоглядними для мене стали слова "унікальна здатність - хотіти ділитись своїими знаннями, а не пресувати своїми знаннями, не використовувати когось навчаючи, а просто дарувати знання".
    4. Виховним для мене є те, що "треба присвятитися вибраній галузі в цілості". Дійсно, багато людей все своє життя не можуть обрати сферу діяльності і сказати, що вони на своєму місці.
    5.І, звісно ж, вражаючим для мене став той факт, що батько-німець навчав свою доньку руської мови і намагався створити атмосферу української культури. В той час як дядько, який був українцем, забороняв Уляні читати українських авторів.
    Проте Уляна Кравченко зробила свій вибір і надалі дарувала свої знання і любов дітям.
    Слава Україні!

  • @user-gt2zk1jh7o
    @user-gt2zk1jh7o 4 роки тому +2

    Слава Україні! Дякую вам за цю надзвичайно цікаву і пізнавальну студію.
    1)Дуже цікавим було для мене те, що Ульяна Кравченко була напів німкенею. Також мене вразило те, що батько будучи німцем, вчив свою доньку руської мови.
    2)Повчальним було для мене те, щоб не боятись своїх бажань і завжди йти до своєї мети. Юлія Шнайдер стала Ульяною Кравченко. Я була здивована, що Ульяна не є її справжнім іменем.
    3)Вразило мене те, що Ульяна була феміністкою. На мою думку, організація «Товариство руських жінок» ,створена нею, мала дуже велику силу. Не кожна жінка змогла б так міцно і впевнено відствоювати свої права жінок.
    4)Виховним для мене став її вірш «Молись дитино». Цей вірш вартий уваги, він наповнений силою і вірою. Він надихає. Він спонукає молитись за Україну і завжди вірити в краще. Хоч вона не була українкою по крові, вона була нею по духу і цей вірш є яскравим прикладом цього.
    5)Світоглядним для мене є те, що українці не по крові можуть так любити Україну і бажати стати частиною її культури. Батько Ульяни зробив все, щоб його дочка володіла мовою цієї держави бездоганно і тим самим допоміг реалізуватись їй, завдяки чому згодом вона стала першою україномовною поеткою Галичини.

  • @yanamail
    @yanamail 4 роки тому +4

    Добрий день, Ірино Дмитрівно! На мою думку, Уляна Кравченко була розумною і цікавою жінкою. Такою залишається в нашій українській літературі й зараз. Із інформації про неї в цій студії, можна закарбувати п'ять основних тез:
    1. Здивувало те, як виховував її батько, який насправді був німцем. Перш за все, як закликав її вчити руську мову бездоганно і бути ідеалістичною. А мати - навчала дівчину української пісні та культури. Це був великий крок для формування світогляду молодої Юлії Шнайдер.
    2. Цікавим було дізнатись про стосунки Уляни Кравченко з Іваном Франком. Ще читала на якомусь порталі такий факт, де Франко кликав її до себе у Львів, щоб порадитися у "особистих справах", але жінка відмовила через те, що не могла залишити хвору матір саму. А якби з цього щось вийшло? А так, вийшло лише те, що їхні стосунки стали більш напруженими.
    3. Було приємно почути, що Уляна Кравченко стала засновницею першої феміністичної організації. Пишаюся жінками, які борються за свої права таким способом, як вона. А не як зараз.
    4. Новинкою для мене стало те, що Уляна працювала вчителькою у школі. Вона намагалася зробити з дітей "свідомими русинами" і, одна з небагатьох, закликала молитись їх за Україну.
    5. Уляна Кравченко стала першою в Галичині жінкою-поетесою. Нелегка доля, зумовлена твердістю характеру і життєвими поглядами поетеси, сприяли активній праці в літературі.
    Щиро дякую Вам за таку цікаву студію. З нетерпінням, очікую на наступну!

  • @user-nl2fc2ek8p
    @user-nl2fc2ek8p 4 роки тому +3

    Доброго дня, Ірино Дмитрівно! я вдячна вам за те, що відкрили для мене цю особливу постать, жінку напівнімкиню Юлію Шнайдер - Уляну Кравченко. З цієї студії я визначила для себе ось такі п`ять тез:
    1.Для мене цікавим виявилося те, що Уляна Кравченко була напівнімкинею, але вона всією душею і серцем любила Україну. Особливо запам`яталося те, що як батько-німець прививав любов до української мови Уляні.
    2. Мене вразило, що Іван Франко називав її Primavera, ці відносини стали такою метою для написання збірки її поезій, де було сказано, про рівність жінок та чоловіків. Головне значення на нього справила поезія «Згадай мене, милий». З того часу між Франком та Уляною почалося листування, яке було натхненням та підтримкою для неї до кінця життя письменника.
    3. Новим для мене стало те, що саме Уляна була першою україномовною поеткою Галичини, і сама вона писала у листі до Івана Франка, про те, що у нашого народу дуже мало жінок, які б писали українською мовою. І вона запитала що: "Чи дано мені збільшити їх число?".
    4.Також мені дуже сподобався вірш Ульяни Кравченко "Молись дитино". Ці слова, які вона у ньому писала, вони пронизують душу, цей вірш є закликом, щоб молитися за нашу рідну державу-Україну.
    5.Юлія Шнайдер замінила на Уляна , бо це є надзвичайно чудове українське ім’я, а прізвище Шнайдер з німецької мови означає «кравець», тому Юлія стала Уляною Кравченко. Це була людина, яка віддана своїй справі, вона ніколи не зупинялася перед труднощами, допоки не досягала всіх бажаних цілей. Я вважаю, що ми маємо пишатися такою сильною особистістю, як Уляна Кравченко. Спасибі за цю студію Ірино Дмитрівно. Слава Україні!

  • @olecandracourtney5126
    @olecandracourtney5126 4 роки тому +1

    ДЯКУЮ.

  • @nastiabochuliak29
    @nastiabochuliak29 4 роки тому +3

    Слава Україні! Пані Ірино, дуже дякую за вашу працю!
    Я хочу виділити декілька тез:
    1. Виховним, на мою думку є те що, потрібно боротися за свою індивідуальність, незважаючи на вплив суспільсьва, яке в той час оточувало Юлію Шнайдер та яке оточує зараз усіх українців.
    2. Світоглядним для мене є вірш Уляни Кравченко, у котрому вона закликає та просить молитися за Україну та те, що Кравченко намагалася зробити з своїх учнів свідомих русинів.
    3. Цікавим для мене була розповідь про листування Уляни Кравченко та Івана Франка. Я з захопленням слухала про те, як вони листувалися та те чим закінчилося їхнє листування.
    4.Вразило мене те, що батько Уляни, будучи німцем вчив свою доньку руської мови та наполягав на тому шоб вона знала її бездоганно.
    5. З повагою вимовляю її ім'я через те, що будучи напів німкенею вона любила Україну всім серцем.

  • @user-lg2pv7hq5d
    @user-lg2pv7hq5d 4 роки тому +3

    Слава Україні!
    Найбільш я поважаю тих особистостей, що свідомо обирають свій шлях та наполегливо крокують ним до кінця. Уляна Кравченко була людиною, яка ніколи не звертала зі свого шляху, яким би важким він не ставався.
    1. Світоглядними для мене стали її слова: "...В життєписі бажала б пізнати відтиск душі..." Іноді навіть дорослим, досвідченим людям бракує сили ідентифікувати себе із певною культурою, йти за покликом минулого та будувати світле майбутнє. Уляна Кравченко ще з дитинства віднесла себе до українського народу і завжди прагнула кращого для своєї країни.
    2. Цікавим для мене було дізнатися, що батько письменниці з малечку вчив її руської мови, хоча сам був німець. Але дядько Уляни був москвофілом і намагався долучити дитину до цієї течії. В даній ситуації по справжньому розкривається сила духу письменниці, бо вона сама зробила свій вибір на користь української самоідентифікації.
    3. Натхненним для мене стало дізнатися, що Кравченко навіть змінила свої ім'я та прізвище, щоб максимально ототожнити себе зі своєю нацією! Вона свідомо змінила свою німецьку долю на українську.
    4. Новим для мене було те, що письменниця засновала "Товариство руських жінок", яке стало першим феміністичним об'єднанням на теренах України. Цим вона намагалась показати, що жінка, яка дає життя українському народові, на справді є сила і мудрість України. У такий засіб Кравченко також намагалась показати і свою власну значущість для руської культури.
    5. Спонукальними для мене стали її слова: "Труд життя рідній землі, Україні, віддати" Саме з таким гаслом ця неймовірна жінка йшла своїм шляхом життя і навчала дітей робити те ж саме. Цьому і ми повинні вчитись!

  • @irynakempinski3084
    @irynakempinski3084 4 роки тому +4

    Дякую, пані Ірино.

  • @tashazhukova1863
    @tashazhukova1863 4 роки тому +4

    Вподобайка

  • @Verhovynka
    @Verhovynka 11 місяців тому

    23:34 Блискуче! Підтримую‚щодо літератури "яку читають всі" 🙏
    Щиро дякую Вам за студію‚Ірино Дмитрівно! Ви моя найліпша Вчителька серця🙏❤️🥀

  • @astarodub
    @astarodub 4 роки тому

    Вдячність і захоплення Іриною Фаріон. Яка сильна багатогранна постать в історіі сучасної України. Дай Вам Боже здоров’я, сил, наснаги на віки вічнії. Дякую, що Ви є, дякую за Вашу працю.

  • @user-dw6wl8id5f
    @user-dw6wl8id5f 4 роки тому +5

    МОЛИСЬ, ДИТИНО
    Молись, дитино, за Україну,
    Проси для Неї Світла, Добра.
    Щоб край, де була твоя колиска
    Тобі не взяла чужа рука.
    Вкруг холод - темінь... все те, що нищить,
    Полошить щастя, сни молоді.
    Молися - ворог загибель ладить
    Тобі, дитино, твоїй сімї.
    Молитви чисті шли за ті хмари
    До Творця Світла - на вишини -
    Молися, за ким огорне сумнів,
    Надія щезне і щезнуть сни..
    Молитви щирі - це скарб, дитино,
    В днях проб ти скарб цей знайдеш в душі.
    Колись сам спогад молінь дитячих
    Знов верне віру, міць дасть тобі.
    Олесь Гончар ""Кожен мав би зрозуміти, що для України її духовність, мова, література - це останній рубіж самозахисту, остання надія відстояти себе перед агресивними силами зла"".
    26.04.1994 р., “Щоденники”

  • @svitlanakolodiy9094
    @svitlanakolodiy9094 Рік тому

    Це просто неймовірно!

  • @natalijaperevalova9885
    @natalijaperevalova9885 Рік тому

    Дякую, пані Ірино!

  • @tanjamayer5220
    @tanjamayer5220 4 роки тому +3

    Дякую .

  • @user-mk9nx4vd7l
    @user-mk9nx4vd7l 4 роки тому +3

    Слава Україні! Мені вперше довелось почути про цю дивовижну жінку, тому хочу подякувати вам за цю надзвичайно цікаву студію. Хотів би виділити 5 тез, які найбільше мене вразили:
    1)Було дуже цікаво дізнатись, що будучи німцем, Юліан Шнайдер навчав свою доньку руської мови та наполягав на досконалому її вивчені.
    2)Однак для мене було дивом дізнатись, що її дядько котрий був правником, навпаки забороняв їй читати українську літературу, тому молодій Уляні потрібно було визначитись самостійно, що вона й зробила.
    3)Також цікаво дізнатись про її стосунки з Іваном Франком та те, що саме в формуванні творчої особистості Уляни Кравченко вирішальну роль відіграв саме Франко.
    4)Навчаючись у гімназії Уляна Кравченко, вирішила змінити своє німецьке прізвище "Шнайдер" на українське "Кравченко, чим подала власний приклад, у чіткості та впевненості свого шляху та своїх принципів.
    5)У 1884 році вона створила першу жіночу феміністичну організацію, що за свою основу мала національне виховання. Для мене це є дуже виховним уроком, тому що у такий складний час, цій дивовижній жінці вдавалось формувати національну свідомість українців.

  • @user-vm3sp7zr4t
    @user-vm3sp7zr4t 3 роки тому

    Дуже і дуже цікаво. Дякую.

  • @irynagrytsenko7630
    @irynagrytsenko7630 4 роки тому

    Яка приємність слухати і розширювати коло знань, завдяки чудовій пані Ірині, яка і сама достойна цілої студії. Творіть. Дякую вам

  • @yuriydanylov3841
    @yuriydanylov3841 4 роки тому +17

    Пані Ірино, створіть другий резервний канал на випадок блокування чи видалення.

    • @user-rp1tp5ys4s
      @user-rp1tp5ys4s 4 роки тому +4

      Yuriy Danylov не бойся ) блокнут ваше животное и на втором канале .

    • @user-ku3fq3yv3n
      @user-ku3fq3yv3n 4 роки тому +1

      ирина мотлох

    • @Verhovynka
      @Verhovynka 11 місяців тому

      @@user-ku3fq3yv3n гибануло звідси за кораблем 🖕

  • @user-fo1eq1gd6k
    @user-fo1eq1gd6k 4 роки тому +3

    Героям Слава!

  • @user-gl8gd2dj6h
    @user-gl8gd2dj6h 4 роки тому

    Дякую, як завжди цікаво

  • @galinapoper13
    @galinapoper13 4 роки тому

    Так це треба слухати кожен день.Кожен ранок після ранкової молитви ,після гімну України повинні всі радіостанції України включити передачі Ген Українців.Ведуча І.Фаріон це стержень цього ґену.Слава Україні.

  • @user-gi7tn6op6b
    @user-gi7tn6op6b 4 роки тому

    ІРИНО👍💖

  • @user-wg1jc9zg8c
    @user-wg1jc9zg8c 4 роки тому +1

    Дякую..

  • @user-pl7to1we4q
    @user-pl7to1we4q 4 роки тому +1

    Знаковий сон Уляни Кравченко - щось неймовірне.

  • @user-fz1wc1cp5u
    @user-fz1wc1cp5u 4 роки тому +9

    рецидивіст ул'янов-гаркавий коротун, що сконав від пранців.Рецидивіст справляє надзвичайно негативний вплив на інших осіб, нерідко залучаючи їх до злочинної діяльності.

  • @igorilienko2961
    @igorilienko2961 4 роки тому +1

    Сонечко встає і шумить трава.
    Бачу стежку, де проходиш ти, рідна ти.
    Вчителько моя, зоре світова,
    Звідки виглядати, де тебе знайти?
    🙂

  • @nikol2121
    @nikol2121 4 роки тому +1

    Героям Славу, пані Ірино. І справді цього разу героїня і справді виняткова. Писатильниця Ульяна Кравченко і справді є "Primavera".
    Хочу відмити кілька тез на основі почутого.
    1. Юлія Шнайдер, в душі українка, народилася в німецькій родині. Батько німець, створив усі умови, щоб його донька поглинула увесь колорит української культури. Це відобразилось на її подальшому житті. Бать відійшов, коли вона була ще зовсім дитиною, але маленька Ульяна виховувалася надалі мамою та своїм дядьком.
    2. Дуже цікавим є те, що Юлія Шнайдер вирішила змінити своє німецьке прізвище на українське. Вона стала Ульяною Кравченко. Це дуже сміливий крок.
    3. Наступним мене вразив вірш Ульяни Кравченко "Молись дитино". Глибокі слова, які пронизують душу. Це вірш-заклик, заклик молитися за нашу державу, за Україну.
    4. Історія листування Ульяни Кравченко та Івана Франка є дуже цікавою. Спочатку це почалося як листування колег і згодом переросло у щось ніжне та особисте, а надалі дружнє.
    Думка Івана Франка була важливою для Ульяни. Думка такого велетня поезії насправді несе глибокий аналіз.
    5. "Не мрій, не слів, але сил і діл нам треба! Тут на землі, боротися нам треба!"
    І знову заклик нам з минулого, який стає актуальним як ніколи. Слова про боротьбу, про те, що не можна здаватися, а йти далі і перемагати усе на нашому шляху.

  • @onlygodcanjudgeme5901
    @onlygodcanjudgeme5901 4 роки тому +1

    RESPECT IRINA

  • @olgaolga-dm6yk
    @olgaolga-dm6yk 4 роки тому

    Наші"реформатори" поняття зеленого не мають про існування цієї Великої жінки!

  • @giliwur828
    @giliwur828 4 роки тому

    Героям Слава! Після перегляду студії іиділив для себе такі тези:
    1) Знаєте, вражає мене те що Уляна кравченко попри те що була напів німкинею, любила Україну понад усе, це не так часто зустрічається навіть в чистокровних українців.
    2) Ця постать заснувала першу українську феміністичну організацію, і можу сказати що цей факт вартий уваги,боротись за свої права та за права всіх жінок, це похвально.
    3) Вразив мене також той факт, що Уляна попри те що сама любила Україну всім серцем, то ще й дітей ставила на цю стежину, хотіла показати їм наскільки ж наша держава прекрасна.
    4) Повність погоджуюсь із її думкою про боротьбу за індивідуальність, в нашому сучасному світі, де всі ми підкорюємось стадним інстинктам, це дуже важливо!
    5) Хотів би також відзначити батька Уляни, він попри те що був німцем навчав доньку руської мови і культури, єдине що можу сказати, честь і хвала таким людям як Уляна Кравченко та її батько!

  • @user-ui9fi7zb2w
    @user-ui9fi7zb2w 4 роки тому +1

    +

  • @halynavolovets6987
    @halynavolovets6987 4 роки тому

    Шановна Пані ! Як правильно висловлюватися німкеня чи німка???

  • @SuperLwiw
    @SuperLwiw 4 роки тому

    Пані Ірино, просто захоплююся Вашими енциклопедичними знаннями! А чи є у Ваших планах створити передачу ще про одного (неоднозначного) німця Юрія Шевельова?

    • @user-gq2wq4ip6u
      @user-gq2wq4ip6u 4 роки тому

      Вона є в циклі Велич особистости.

  • @annakondratska1760
    @annakondratska1760 4 роки тому

    Ця студія виявилась доволі ліричною, на мою думку. І це прекрасно. Насправді хотілось би більше чути про видатних українських жінок, адже нерідко саме вони здатні перевернути світ. Отож кілька основних тез:
    1. Найбільш вражаючими для мене були факти саме з дитинства Уляни Кравченко. Гадаю, що мало хто міг очікувати такого виховання від батька-німця. Те, що батько вчив Уляну руської мови, свідчить про його безмежну повагу до України. З іншого боку, доволі прикрим моментом було те, що дядько-москвофіл забороняв Уляні читати твори українських авторів. І все ж, Уляна вибрала правильний шлях, що вже робить її в моїх очах сильною жінкою.
    2. "Бути педагогом - це формувати націю" - дуже влучно сказано, Ірино Дмитрівно. Подумати тільки, протягом 42 років бути вчителькою і присвятити своє життя просвітленню дитячих розумів. Це заслуговує на повагу і захоплення. Прикро, що в сучасній Україні влада всіма силами намагається знецінити старання таких постатей, як Уляна Кравченко. Ви дуже влучно зауважили проблему НУШ. Адже занадто очевидними є мотиви об'єднання української та зарубіжної літератури в одну дисципліну. І ці мотиви - це приховати (якщо не знищити) нашу ідентичність, змусити дітей сприймати літературні твори одним хаотичним потоком, аби вони не бачили, де своє, а де - чуже.
    3. Іван Франко. Вже на підсвідомому рівні постаті Івана Франка, а також тих людей, що були пов'язані з ним, викликають повагу. Це стало своєрідним маячком для мене, завдяки Вашим студіям. Навряд чи цей великий чоловік звертав свою увагу на будь-кого. Ні. Щось змушувало його до 30-річного зв'язку з Уляною Кравченко, незалежно від того, яким саме цей зв'язок був.
    4. Неймовірною була діяльність та досягнення Уляни: стала першою україномовною поеткою Галичини, домоглась можливості для жінок здобувати вищу освіту, заснувала Товариство руських жінок та багато іншого, про що в цій студії ще не було сказано. Особливо важливим, світоглядним моментом, на мою думку, є основа Товариства руських жінок - національне виховання. Сьогодні тисячі жінок продовжують "боротись" за власні права, але це вже не боротьба, а якесь блюзнірство. Я не вважаю за правильне кричати на увесь світ про дискримінацію мого гендеру в час, коли для жінок відкриті майже усі двері. Та й не чула я про існування хоча б одного товариства з боротьби за жіночі права, яке б базувалось на національному вихованні. В цьому, досягнення Уляни Кравченко є винятковими.
    5. Ця студія особливо наповнена цікавими цитатами та словами, які мені захотілось виділити та запам'ятати для себе. Наведу приклади з Ваших слів, а також цитат Франка та Кравченко: "вірна відбитка" (навряд чи сьогодні можна зустріти десь таке формулювання), "животворити" (я завжди отримую задоволення, коли чую у Вашому виконанні доволі незвичні слова), "зложити обіт" (якщо не помиляюсь, це відгомін говору того часу, але звучить мелодійно), "писателька", приклонничка" (чесно кажучи такі формулювання мені подобаються навіть більше, ніж ті, якими ми користуємось зараз), "тканина павуча" (дивовижна метафора; цю фразу я б віднесла до категорії тих, чию "текстуру" можна уявити від одного звучання слів. Важко описати свої відчуття, сподіваюсь мені вдалось зробити це хоч трішки зрозуміло).
    На завершення хотіла б додати, що цитата Уляни Кравченко повинна стати одним з ключових гасел для сучасних українців в умовах війни, а саме: "Не мрій, не слів, але сил і діл нам треба". Дуже вдячна Вам, Ірино Дмитрівно, за цю студію. На жаль, я не мала змоги залишити коментар раніше, проте це не робить мої враження від почутого менш яскравими. Дякую.

  • @ua_content
    @ua_content 4 роки тому +1

    Як правильно тобто по Українськи, строк чи рядків?

  • @user-jy1gk5jp9p
    @user-jy1gk5jp9p 3 роки тому

    Союз нерозривний

  • @hannaplatzdasch1550
    @hannaplatzdasch1550 4 роки тому +3

    ПАНІ ІРИНО!!! А ВИ ВПЕВНЕНІ , ЩО ТА ПАНІ
    НІМКЕНЕЮ БУЛА , А НЕ
    САРОЮ !!!

    • @user-gq2wq4ip6u
      @user-gq2wq4ip6u 4 роки тому +12

      А ви дослідили?

    • @borislavkulik2022
      @borislavkulik2022 4 роки тому +1

      пані ПЛАТЦДАШ - Ви ж німкеня? Чом Шнайдер не може нею бути?

    • @Verhovynka
      @Verhovynka 11 місяців тому

      То щось змінює? Може ви зробили за життя для України більше‚то дайте покликання на свої праці

  • @hodarenko4503
    @hodarenko4503 4 роки тому +1

    Дякую.

  • @user-wr5th3vb2m
    @user-wr5th3vb2m 4 роки тому +2

    Дякую!

  • @Slavchyk308d
    @Slavchyk308d Рік тому

    👍

  • @user-yd4ve2uv3c
    @user-yd4ve2uv3c 4 роки тому +2

    +

  • @user-de9zz1vc7j
    @user-de9zz1vc7j 4 роки тому

    Дякую.