Jak rozliczać podatek u źródła (szkolenie)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 вер 2024
  • Zapraszamy do udziału w wideo szkoleniu księgowym na temat rozliczania podatku u źródła.
    www.infakt.pl/...
    Transkrypcja: www.infakt.pl/...
    ► Plan szkolenia:
    1. Definicja
    2. Katalog czynności
    3. Certyfikat rezydencji
    4. Ubruttowienie
    5. Obowiązki podatnika
    6. IFT
    ► Notka o Prelegencie
    Piotr Ciszewski
    Specjalista ds. podatków zajmujący się tematyką podatku od towarów i usług. Obecnie wspiera księgowych i przedsiębiorców na szkoleniach, podczas webinarów oraz w publikowanych artykułach na blogach inFakt. Interesuje się kryptowalutami, transakcjami zagranicznymi oraz specyficznymi rozliczeniami VAT.
    ► Bądźcie na bieżąco!
    www.youtube.co...
    Strona dla księgowych: www.infakt.pl/...
    Blog dla księgowych: www.infakt.pl/...

КОМЕНТАРІ • 7

  • @kasiazet
    @kasiazet Рік тому

    A czy obowiązek złożenia IFT-2R spoczywa również na osobach prowadzących działalność nierejestrowaną?

  • @mateusz7193
    @mateusz7193 6 років тому

    Witam. Czy prowadząc działalność jednoosobową i importując towary z Wielkiej Brytanii (WNT) do Polski muszę być być płatnikiem VAT , aby importować z 0 stawka VAT ?
    Dodam że klientami końcowymi są osoby którym wystarczy paragon.

    • @infakt
      @infakt  6 років тому +1

      Dzień dobry, aby dokonywać WNT nie trzeba być czynnym podatnikiem VAT, można skorzystać ze zwolnienia z VAT, więcej: www.infakt.pl/blog/podatnik-zwolniony-a-zakup-towarow-ue/. Natomiast, aby od kontrahenta z zagranicy otrzymywać faktury bez VAT, wystarczy być zarejestrowanym do VAT-UE, czyli przed NIP wpisywać przedrostek PL. W razie pytań, zapraszamy. Pozdrawiamy!

  • @agatkass
    @agatkass 5 років тому

    Dzień dobry. Po jakim kursie powinnam przeliczyć ubruttowioną podstawę podatku u źródła, który chcę wpłacić do US?

    • @infakt
      @infakt  5 років тому

      Dzień dobry,
      Pani Agato niestety w zakresie ubruttowienia nie ma specjalnych regulacji. Bardzo często ubruttowienia dokonuje się w momencie rozliczenia podatku u źródła, który jest dniem różnym od faktycznej daty wypłacenia wynagrodzenia. Zgodnie z zasadą ogólną określoną w ustawi o PIT, należy zastosować kurs z dnia poprzedzającego otrzymanie przychodu. Dla zagranicznego rezydenta przychodem będzie dzień otrzymania wynagrodzenia. Dlatego też należy zastosować kurs z dnia poprzedzającego wypłatę środków.

  • @magdalenakotecka7137
    @magdalenakotecka7137 5 років тому

    1) jak ocenić czy lot jest spoza rozkładowego planu lotów??? jak osoba rozliczająca taki bilet ma to sobie potwierdzić? 2) czyli na moment np. zakupu biletu lotniczego powinnam już dysponować certyfikatem rezydencji (dot. Włoch) żeby korzystać ze zwolnienia? W przeciwnym wypadku 10% płace?

    • @infakt
      @infakt  5 років тому

      Dzień dobry,
      Pani Magdaleno rozkładowe loty to przede wszystkim loty, dla których pasażer jest obowiązany posiadać bilet imienny. Czyli jeżeli posiada Pani bilet imienny to jest to lot z rozkładowego planu lotów. Natomiast jeżeli przedsiębiorca wynajmie mały samolot i otrzyma fv za bilety wówczas jest to pozarozkładowy lot.
      Zgodnie z art. 29 ust 4 ustawy o PIT dla rozkładowych lotów lotniczych nie powstaje obowiązek pobrania podatku u źródła co oznacza, że nie jest wymagany certyfikat rezydencji podatkowej. W tym przypadku nie korzysta Pani ze zwolnienia tylko czynność nie jest w ogóle objęta tym podatkiem (mowa o rozkładowych lotach)