Din kvalité på dina videos är helt otroliga, blir lika glad varje gång du lägger upp en ny video! Fortsätt med det du gör, du kommer komma långt i livet!
Kul video!!! Låter säkert mer på kameran än vad det gör på riktigt men Ursen låter som det har pumpats in rätt rejält med fakeljud i stereon? DBX lät klart bättre i videon. AMG V8 låter bäst! Jag fattar dock grejen för vissa att vara värst på vägen ;) Synd att DBX ser lite ut som en uppblåst Ford men jäklar vilken potent bil det verkar vara! Lätt en av mina favoritsuvar.
Ja det blir lite svårt, sista klippet när vi körde den var filmat med min iphone, allt annat med kameran så det kan nog få ljudet att bli lite missvisande. DBX är en drömbil, hade köpt en om dom inte tappade så mycket i värde!
@@emilstegfeldt Ja just nu verkar hela Astons framtid lite luddig så du tänker nog rätt med restvärdet där. Cayenne Turbo GT lär ju springa ifrån en Urus om du ska ha alternativ! Har inte koll på prisbilden i huvudet dock. Kul med bilar!
@@emilstegfeldt kommer bli 240 turbo för min del så lite annan klass än vad ni har men nog så kul haha skulle varit riktigt fett att se en resa ner dit från er!😍
Köp den nya Porsche Cayenne S med V8 till nästa vinter. Den har precis kommit ut. Panamera är också något som du kan kika på. Taycan kan du glömma då den har dålig räckvidd.
Ja du är redo för en sådan med baksäte du passade i den röda ta en svart och röd med gula bromsar 😉fett Nice 😉 ta Lamborghinin med svart röd o gula bromsar fett Nice 😉
Två videos på en vecka!😎 och nästa kommer på söndag, så jäkla skoj att lägga ut videos och läsa era kommentarer igen! Vilket gäng vi är🎉
Din kvalité på dina videos är helt otroliga, blir lika glad varje gång du lägger upp en ny video! Fortsätt med det du gör, du kommer komma långt i livet!
Tack som fan, din pepp betyder mycket🙌
Du är sån här inspirationskälla när det gäller att följa sina drömmar❤!!
Vad glad jag blir🥹❤️
Äntligen ny video!!!! Sluta aldrig med det du gör ❤
Jaaa äntligen! Det ska jag inte❤️🙌
Bästa vloggen på länge!!
Taaack!! Jag håller med dig 😍
Kunglig video som vanligt❤❤
Tack kingen❤️ ha en grym dag!
grym video som alltid, kul med lite mera bil!!!
Tack Harry!! Och ännu mer bil kommer det bli 😁
@@emilstegfeldt ser fram emot det!!!
Riktigt bra video alltså!
Tack som fan😍
Klass video som vanligt!
Tack William!!
Fan va jag har saknat dig på tuben sluta aldrig med det du gör❤
Glad jag blir kingen❤
I see tons of epic stuff here🔥🔥🔥 those lambos tho 🤩
Thanks! I would love to drive one next winter🤩
Grym video 👍
Tack🙏
Häftigt! Stort grattis, har Oskar någon form av sociala medier? kung!
Nja han är inte så aktiv på det🕺
Nice video Emil du är bäst glöm aldrig det Emil. ❤
Du är bäst som supportar❤️
@@emilstegfeldt Tack Emil
Otroligt bra redigering och filmning! Tvärfeta bilar också. Då kan det ju inte misslyckas, grym video återigen
Tack som fan, riktig supporter är du🙌🙏
Äntligen💥
King är du!
Vad vad kul kungen ❤
Kul att du kikar kingen
Sjukt vilken bil asså kungen leverar som vanligt en kunglig video!
Tack brorsan!
älskar blandningen mellan bil videor och skidvideor längar till åre vidoen
Taaack! Åre videon är next level😎
Och wow riktigt fet Porsche 🤙
Ellerhur!!
Riktigt Nice med lite bilar 🚙 ännu än bra video 👑
Jävla chef oscar är!
Riktig king
Sjukt fin bil han köpte! Och bra video som vanligt😄 vad jobbar Oskar med om man får fråga?
Tack och ja den är riktigt nice🤞 han jobbar inom finans😎
Äntligen❤
🙌❤️❤️
kung är du bästa
Du är en kung
14:01 jäklar vilken bil 🤩😁👀❤️💯
Galen😍
gillade hans vita mer
Hehe den var kaxigare!
Grymt! Men hoppas du fortsätter med Porsche och då väljer en 911 turbo s👍😊
Är det bättre än urus?🥵
Urus är ju bara Rsq8 i kostym…. Så håll dig till Porsche kvalite🎉
Vad jobbar du med? Du är bäst och sluta aldrig med det du gör ❤
Sociala medier! Du är en king Isak!
Kul video!!!
Låter säkert mer på kameran än vad det gör på riktigt men Ursen låter som det har pumpats in rätt rejält med fakeljud i stereon? DBX lät klart bättre i videon. AMG V8 låter bäst!
Jag fattar dock grejen för vissa att vara värst på vägen ;)
Synd att DBX ser lite ut som en uppblåst Ford men jäklar vilken potent bil det verkar vara! Lätt en av mina favoritsuvar.
Ja det blir lite svårt, sista klippet när vi körde den var filmat med min iphone, allt annat med kameran så det kan nog få ljudet att bli lite missvisande. DBX är en drömbil, hade köpt en om dom inte tappade så mycket i värde!
@@emilstegfeldt Ja just nu verkar hela Astons framtid lite luddig så du tänker nog rätt med restvärdet där. Cayenne Turbo GT lär ju springa ifrån en Urus om du ska ha alternativ! Har inte koll på prisbilden i huvudet dock. Kul med bilar!
Vad jobbar Oskar med? Dina videos är galet bra redigerade, filmade och underhållande🤘🏼
Tack som fan🥹 inom finans👍
Fett😍 ni borde rulla ner till nurburgring i sommar! Åker ni i juni kan vi bilda karavan ner😎😎😎
Det hade varit så fett!! Vad kör du för bil på ringen?🙌
@@emilstegfeldt kommer bli 240 turbo för min del så lite annan klass än vad ni har men nog så kul haha skulle varit riktigt fett att se en resa ner dit från er!😍
@@CasperRaserbil det är ju en grym bil för det med!! 👌
Fet bil Oskar har klippt men hade tagit din gts framför den alla dagar i veckan! En lambo hade varit brutalt i framtiden🔥💯
Hehe gts är lite råare! Jag är sugen på köra med lambo nästa vinter🤪
@@emilstegfeldt Hade varit riktigt fett! Jobbar du hårt e jag säker på att du löser det🔥😍
Nice video som vanligt! Du borde köpa en blå aventador, tycket det passar dig!
Tack kingen! Jag hade gärna köpt en sån🙌
Lönen kommer in det märks.
Kolla på en Ferrari purosangue också. Tror den kan klå Urusen
Dom är riktigt feta, men omöjliga att få tag på. Typ ingen som kommer till Sverige 🥺
Mer bil content snälla
Det kommer bror
Är inte ens intresserad av bilar men alltid kul när du testar grejer!
Det är ett riktigt bra betyg, tack så mycket☺
Tycker det behövs en snabbare cabbe snart!!
Håller med!!
Hei! du har sikkert svart på dette tidligere, men hvilket kamera oppett har du?
Tjena! Jag har en Sony A7s iii 👌
Dubbel V12a?
W12 alltså inte V utan W hehe. Beror på hur cylindrarna sitter 🤩
Dröm!
Magiskt med cab 👌
äntligen!!
Tycker du han gjorde ett bra val med sin nya bil?😎
@@emilstegfeldt skit snygg!
@@oliwersandqvist9779 glidarbil🕺
@@emilstegfeldt ser riktigt gött ut när det är snö ute 👍🏻
Köp den nya Porsche Cayenne S med V8 till nästa vinter. Den har precis kommit ut. Panamera är också något som du kan kika på. Taycan kan du glömma då den har dålig räckvidd.
Ja den är cool, men ska jag köpa cayenne väntar jag på gts 😁 Och nej, taycan är inte ens på kartan!
💯💯
🎉
Kolla på en Audi SQ8 också om du är intresserad av Urus. Utöver stylingen så är de sjukt lika varandra men Audin är mycket billigare
Ja men lambo är lambo🤓
Du borde kolla på bmw xm, där snackar vi brutal och MED baksäte
Mmmm, men är ingen bmw kille 🥵
@@emilstegfeldt Du borde överväga att bli de😉
@@tomatfn582 hehe🕺
Måste ju ändå poängtera solskydden på lambon, längesedan jag blev så imorgon av sann ingenjörskonst! 😂
Hahaha 😅
Snygg video som vanligt ? Älskar att se er energi 🙏🏻👍🏻🙌🏻🎉🥂
Tack som fan Kalle!!🕺
Vart får han alla pengar ifrån?
Banken😳
Min dröm är targan
Den är så nice😍
Lambo ja!
Vilken färg?
Svart är aldrig fel
Jag vet inte om jag är dum nu men har inte oskar nyss köpt en ny bil?!
Jo😂 det vi menar i videon med att han bara körde den under vintern🙌
@@emilstegfeldt Jaha ja
Ja du är redo för en sådan med baksäte du passade i den röda ta en svart och röd med gula bromsar 😉fett Nice 😉 ta Lamborghinin med svart röd o gula bromsar fett Nice 😉
Taaack! Kanske får bli en sån🤩
En RSQ8 är samma bil som URUS men billigare så den är ju mer prisvärd men Lamborghini är bättre för views såklart
Ja men ändå heeelt olika🕺 men rsq8 är nice för den är mer lowkey!
Det är synd att folk lägger så mkt pengar på en Porsche...
Varför? Porsche är ju billigt jämfört med BMW, merca och Audi 🥵
FIRST
Snabb du är!
First
KUNGEN
Nahhhh
?
Du är inte gubbe än, kör sportbil så länge du kan!
Haha! Jag håller med dig, men tanken av att kunna packa mycket och ha med vänner på resor lockar också hehe
@@emilstegfeldt i så fall är Panamera ett roligare val, anser jag. Låg, slank och mer sportig bil. Enklare att packa takboxen också…😄
Vroom🙌🔥
Brummmbrumm