Ahmet Žulić, Kriva Cesta, Sanski Most

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 лют 2025
  • Ahmet Žulić
    Bosanski Musliman iz Podbriježja, nadzornik u rudniku. Uhapšen je 18.6.1992. godine u svojoj kući i odveden u zatočenički objekat „Betonirka“.
    Četiri dana kasnije odveden je na Partizansko groblje kod Krive Ceste, gde se već nalazilo oko 20 bosanskih Muslimana, uključujući Ibra Eminića i Smaila Pašića. Primorani su da iskopaju svoje grobove, a potom je svima, osim Žuliću i još dvojici, prerezano grlo. Oni koji su pokušali da ustanu, bili bi upucani.
    Žuliću je potom stavljena cev pištolja u usta, a drugi pištolj na slepoočnicu. Tom prilikom su mu polomljena dva zuba.
    Vraćen je u „Betonirku“, a 7.7.1992. godine je prebačen je u logor „Manjača“. Oslobođen je 23.11.1992. godine. Otišao je u Karlovac, pa u Keln, 6.1.1993. godine.
    Preuzeto sa digitalne platforme REKOM mreže pomirenja „Glas žrtava“, čiji razvoj finansijski podržava EU. Sadržaj ne odražava nužno stavove EU.
    www.glaszrtava...

КОМЕНТАРІ • 1

  • @benicolic8902
    @benicolic8902 2 роки тому +9

    Treba uvijek pricati da se zna ko sta katastrofa komsije sve radile sramota i grihota nikad ne zaboraviti 👆👆👆👆👆👆💥💥💥💥💥💥