Дякую Вам Ярино, що нагадали про такі прекрасні українські традиції. Молодь може взагалі й не знає, що таку зачудовану красу виготовляють українці й шукають дива за морями -океанами. Деінде тільки у себе вдома не бачать. Спасибі людям які бережуть і розвивають це мистецтво
А звідки їм про те знати. Якщо в родині традиції не бережуть, то людина й росте не знаючи про них. Винна не молодь, а старше покоління, яке вдогоду комуністам відмовилося від всього свого.
Надзвичайно цікаво! Я вже не можу сказати, що знаю свою Україну, але після таких відео хочеться розгадувати її і заново відкривати для себе. Стільки вікових таємниць, стільки культурних паралелей! Який там комплекс меншовартости?! У нас благословенна земля!💙💛Дякую за вашу працю, Ярино🥰
Відео просто неймовірне!😍Таке атмосферне та тепле!!❤️ Дякую! Я дуже здивована, що насправді не знаю жодної із цих традицій, тому мене все просто надзвичайно вразило 😮🙌
Єдине про що ніколи справді не знала це ''панянки'', я дуже цікавлюся темою фолькльору та культури, але всеодно ніколи про них не чула! Дякую вам за таке чудове відео, що відкриває людям нові горизонти нашої культурної спадщини:) Р.s. Незважаючи на те, що я вже багато років досліджую ці теми всеодно до сих пір відкриваю нові чудесинки, думаю вони ніколи не закінчаться 😁
Thank you for speaking so clearly, google translate picked up all your words and I got to learn too :) I'm from canada, my family moved here in 1920. My grandparents got punished for speaking ukrainian anywhere other than home, so the language died i my family, but the cultures live on
@@viktoria_7093 kids were beaten for speaking any language other than english at school and outside of school other languages were shamed. The reason was probably because Britain was in charge of Canada to start off with, and Canada is mostly populated by immigrants. Britain wanted english to be the main language, and for all the immigrants to conform. In the 20's on I don't think Britain was as influential but either way, languages other than english were considered baggage from old countries that should be dropped
Яринко вчіть нас,бо це просто необхідно особливо сьогодні,ми не можемо допустити зникнення нашої культури,бо тоді зникнення буде загрожувати нам.ВЕЛИКЕ ВАМ ДЯКУЮ!
Пам'ятаю, коли я відвідувала Латвію на зимові свята і в одному місці я бачила таких павуків - парк у містечку Турайда. Приємно, що ця традиція об'єднує так багато країн!
Дякую,шановна пані Ярино,за ваше цікаве відео!Про деякі речі знього я навіть не чула -про наші пряники панянки і про оберіг павук.Дуже приємно і радісно почути нове про українські традиції з вуст такої молодої людини,бо це означає,що традиції наші не пропадуть і не загинуть. Все буде Україна!
Чудовий випуск! Рада знову вас бачити! Ось сьогодні у моєї доньки свято в школі, вони співатимуть гаївки та веснянки. Готували жайворонків з тіста, будуть чіпляти на дерева в саду.
Яриньчик, нарешті нове відео, спасибі за твою роботу і те що наділяєш нас хорошим настроєм🥰 Можливо вам зараз важко, тому дуже дякую за кропітку роботи)
Дякую , ви молоді завзяті й найкращі молоді люди в Україні! Ті що шанують традиції нашої культури й історії мають продовжувати свій Рід! Нашому Роду нема переводу!
Дякую пані Ярина за чудове відео! Наповнене любов'ю до України, її традицій і людей 💛💙🇺🇦❤️👍🫶 Бажаю успіхів і процвітання вашому каналу, хай квітне український UA-cam 🌺🌺🌺
Дуже добре, що традиції не тільки відроджуються, ще й розвиваються. В той же час дуже прикро, коли традиції спотворюються. Котелевські різдвяні пряники виготовлялись у вигляді коників і у вигляді панянок. Для виготовлення панянки використовувалась форма у вигляді ляльки. Панянка від слова пані, панянки дарували дівчаткам, коників дарували хлопцям. Різдвяний пряник у формі коника називали коником, а не панянкою.
@@yaryna_paslavska Поясніть, будь ласка, майстрині, що вона помиляється. Збірна, загальна назва РІЗДВЯНІ ПРЯНИКИ, просто ПРЯНИКИ, а вироби КОНИКИ і ПАНЯНКИ. В 50-х роках минулого століття такі пряники випікали мої бабусі. Як можна називати коника панянкою, тоді то буде не коник, а кобилка.
Дякую за відео, було цікаво послухати 😊 Завчасно прошу вибачення за рекламу, але хочу порекомендувати канал Калина, де в деталях розповідається про традиції, обряди, свята, рідну віру, казки та легенди українського народу. Вивчаймо нашу історію, щоб знати своє коріння!
Дякую, цікаво! Пояснення про колядки, Різдво допомогли зрозуміти зміст свят. А про павука - вперше почула. А вираз "руки не з дуба" треба взяти до уваги 🙂
Дякую.Про Панянки не знала.Ткання серпанку відновили у етноцентрі ,,Ладомирія''у Радивилові на Рівненщині (рекомендую відвідати).Колядка, дуже цікава))).А ще , мабуть, тільки українці плетуть Дідухи на Святвечір.А на Стрітення плетуть жайворів з соломи, та ще печуть з дріжджового тіста.Павуки,то мабуть,модель космосу.Так,не все так просто з українцями)).Ви дуже гарно сказали про Різдво.
Яриночко, ви робите пречудову справу, майже заново відкриваючи для українців українські скарби. Яворівську забавку пам‘ятаю з далекого дитинства. Велика подяка вам за працю!
Я в захваті від вашого бажання пізнання нашої історії, культури, традицій, та від вашого каналу. Дякую, Ярино, за просвітницьку роботу! Не спиняйтесь! Я на шляху вдосконалення моїх знань про мій український рід також і ваші відео корисні моїй сім'ї 🙏
Дуже дякую! Пряники схожі із відео бачила, але не знала, що це автентичні українські, бо загалом, дійсно, зараз продають багато пряників різних цікавих форм із малюнком.
Мені хрещений таких панянок кожного святвечора дарував)) Він був з Закарпаття, але одружився і жив на Харківщині. Я чесно кажучи думала це просто пряники, дякую за інформацію)
Слухала колядку та відчула душею й серцем ,що це наше, українське. На очах з'явилися сльози, ніби щось таке далеке, рідне ,тепле огорнуло мене. Щире дякую вам.
Я з Яворова. В дитинстві бавилася такими забавками. Відроджуємо орнамент у нашій школі мистецтв. Минулого року Яворівську забавку і Яворівський пиріг було занесено у спадщину ЮНЕСКО. А ще в нас є автентична вишивка. Було б добре, як би Ви розказали про неї. Дякую Вам за працю і підписуюся на Ваш канал. 💞🇺🇦
Дякую вам за цю інформацію. Дуже цікаво:) Особисто для мене були відкриттям певні різдвяні традиції. Я живу на сході, тож у нас якось багато цього позабулось. Проте прочитала, що на Різдво українці брали шматочок чорного хліба, змащували його медом та їли з рук одне одного (звісно, близьких людей, бо саме свято сімейне), перед цим побажавши найкращого та успіхів у тому, чого прагне конкретна людина, висловивши свою любов. Також на Різдво було прийнято частувати хатніх тварин чимось смачненьким, адже в різдвяну ніч тварини можуть спілкуватися з Богом та його охоронцями. Відповідно, якщо їх запитають, чи добрий хазяїн, вони казали б, що їм добре живеться в цій родині. Ми не дуже віруючі, якщо чесно, проте цього року дотримались усіх традицій. Це надає якогось особливого відчуття дотичності до свого культурного, вшанування традицій предків.
Величезна дяка за працю! Майже вся інформація для мене була відкриттям! Були здогадки, що наші люди настільки різносторонньо талановиті, але цю всю красу бачу вперше у Вашому відео!
Наша культура доволі багата, однак нам ще буде потрібно не менше сотні років, щоб освоїти те що не зникло і перетворити на культурні продукти, котрі асоціюватимуть нас як націю з багатою культурою.
«перетворити на культурні продукти» 👀 100 років для асоціації з культурно багатою нацією 👀 Пікассо: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б увесь світ заговорити про неї!». Ім’я вам не назву, «перетворень» самовпевнених невігласів боюся.
Яриночко ви молодці що відроджуєте Українське мистецтво, 40 років тому в кожному селі в різних куточках України були неймовірні майстри та майстрині обдаровані талантами,існують і зараз ,але це рідкісні скарби в наш час.
Ви неймовірно чарівна, дякую за вашу працю!
Дякую Вам Ярино, що нагадали про такі прекрасні українські традиції. Молодь може взагалі й не знає, що таку зачудовану красу виготовляють українці й шукають дива за морями -океанами. Деінде тільки у себе вдома не бачать. Спасибі людям які бережуть і розвивають це мистецтво
А звідки їм про те знати. Якщо в родині традиції не бережуть, то людина й росте не знаючи про них. Винна не молодь, а старше покоління, яке вдогоду комуністам відмовилося від всього свого.
З кожним разом я переконуюсь, що наша культура дуже цікава🥰
Дуже дякую за дослідження та поширення наших традицій
Dobre znaty kulturu swoich susidev 🙂
Bilsze znajdź,bielsze rozumiejesz ! 😊
Дякую, пані Ярино. У вас чарівний голос та чарівне ім’я !Моя прабабця народилась у 1900р. Теж Ярина.
Гарно і пізнавально дякую🥰🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую, приємно вас слухати. Пряники-панянки здивували, не знав що в нас є такий звичай, дарувати печево. Слобожанщині привіт!
я вспомнила, сама вшоке, последний раз это было когда мне было около 3-х 5ти лет.
@artemijorel простие, а что вас не устраивает?
Дуже дякуємо🌷 в твоїх відео завжди стільки тепла, світла і користі ! Процвітання каналу 🙏💛
дякую щиро ❤
Надзвичайно цікаво! Я вже не можу сказати, що знаю свою Україну, але після таких відео хочеться розгадувати її і заново відкривати для себе. Стільки вікових таємниць, стільки культурних паралелей! Який там комплекс меншовартости?! У нас благословенна земля!💙💛Дякую за вашу працю, Ярино🥰
Дякую за ці слова ❤️
Відео просто неймовірне!😍Таке атмосферне та тепле!!❤️ Дякую!
Я дуже здивована, що насправді не знаю жодної із цих традицій, тому мене все просто надзвичайно вразило 😮🙌
Як чудово, що вдалось дізнатись нове про нашу культуру 😍🫶
Єдине про що ніколи справді не знала це ''панянки'', я дуже цікавлюся темою фолькльору та культури, але всеодно ніколи про них не чула! Дякую вам за таке чудове відео, що відкриває людям нові горизонти нашої культурної спадщини:)
Р.s. Незважаючи на те, що я вже багато років досліджую ці теми всеодно до сих пір відкриваю нові чудесинки, думаю вони ніколи не закінчаться 😁
Дякую за нову порцію повчального українського контенту, поширив серед друзів 😇 (нажаль зацікавлених в подібних відео дуже мало)
Дякую за поширення 😍
Пані Ярино, ви робите дуже корисну справу. Бажаю вам наснаги не зупинятися. Дякую!
Дякую, Павло ❤
Thank you for speaking so clearly, google translate picked up all your words and I got to learn too :)
I'm from canada, my family moved here in 1920. My grandparents got punished for speaking ukrainian anywhere other than home, so the language died i my family, but the cultures live on
I’m so glad that u can understand everything from this video!
Why were they punished? Was it forbidden to speak Ukrainian in Canada?
@@viktoria_7093 kids were beaten for speaking any language other than english at school and outside of school other languages were shamed. The reason was probably because Britain was in charge of Canada to start off with, and Canada is mostly populated by immigrants. Britain wanted english to be the main language, and for all the immigrants to conform. In the 20's on I don't think Britain was as influential but either way, languages other than english were considered baggage from old countries that should be dropped
Дякую за випуск, які чудові традиції, дякую кожеому майстру, який продовжує справу!
Коментар для підтримки якісного українського контенту ❤
Дякую ❤
Яринко вчіть нас,бо це просто необхідно особливо сьогодні,ми не можемо допустити зникнення нашої культури,бо тоді зникнення буде загрожувати нам.ВЕЛИКЕ ВАМ ДЯКУЮ!
Співчуваю щодо атаки ботів, тримайтеся, це вірний прояв важливості Вашої справи!
Дякую! ❤
Пам'ятаю, коли я відвідувала Латвію на зимові свята і в одному місці я бачила таких павуків - парк у містечку Турайда. Приємно, що ця традиція об'єднує так багато країн!
Вау! Як чудово побачити традицію вживу 😍
Дякую,шановна пані Ярино,за ваше цікаве відео!Про деякі речі знього я навіть не чула -про наші пряники панянки і про оберіг павук.Дуже приємно і радісно почути нове про українські традиції з вуст такої молодої людини,бо це означає,що традиції наші не пропадуть і не загинуть.
Все буде Україна!
Все буде Україна ❤
Надцікаво!!! Пізнавальне відео і красива подача! Успіхів Вам, а ворогам - зламати зуби!!!
😁😁💛
Дуже чудова робота про традиційні символи. Чекаю продовження
БІЛЬШЕ ТАКОГО КОНТЕНТУ!
ДОБРЕ!)
Зроблю собі пувучка та спечу печиво! Дякую за натхнення та зберігання традицій!
Нехай усе вдасться! ❤
Чудовий випуск! Рада знову вас бачити! Ось сьогодні у моєї доньки свято в школі, вони співатимуть гаївки та веснянки. Готували жайворонків з тіста, будуть чіпляти на дерева в саду.
як чудово 😍
Дякую пані Ярино за те, що висвітлюєте цю тему і вас дуууже приємно слухати. Буду з задоволенням чекати на продовження🌻
Дякую щиро ❤
Дуже чекала на ваше нове відео) дякую) воно цікаво й для людин із інших країн, не тільки для українців)
додам англ титри!)
Ярина дякую за відео, ти дуже гарно розповідаєш, все буде добре, все буде Україна ❤️❤️❤️❤️🇺🇦
Які чудові та красиві традиції,Ви з великим смаком і натхненням їх пробуджуєте для нас,дякуємо!
Яриньчик, нарешті нове відео, спасибі за твою роботу і те що наділяєш нас хорошим настроєм🥰
Можливо вам зараз важко, тому дуже дякую за кропітку роботи)
Дякую за підтримку 😊
До речі одного року у Львові центральна ялинка була прикрашена фігурками у яворівському стилі. ми в художній школі їх розмальовували
Вау! Не знала про це 😮 А якого року це було?
Щиро дякую 🙏💛💙
Супер! Дуже цікаво! Дякую!
Класне відео, доступне, цікаве і з любов'ю.
Дякую , ви молоді завзяті й найкращі молоді люди в Україні! Ті що шанують традиції нашої культури й історії мають продовжувати свій Рід! Нашому Роду нема переводу!
Дякую, пані Ярино!
Дякую
Дякую за працю! ✊🏻🇺🇦
Сподобався випуск. Дякую. Українська культура, як і мова, має стати нашим генетичним кодом. Це питання, як на мене, виживання.
🌹💙💛♥️🖤ЩИРА ПОДЯКА ЗА ПРАЦЮ!
Дуже дякую🌷
Дякую за відео 💞
Просто неймовірно цікаве відео! Нехай це буде постійним форматом! Бо це дуже круто! Дякую!!!❤❤❤
Дякую! Старатимусь робити частіше ❤️
Дякую пані Ярина за чудове відео! Наповнене любов'ю до України, її традицій і людей 💛💙🇺🇦❤️👍🫶
Бажаю успіхів і процвітання вашому каналу, хай квітне український UA-cam 🌺🌺🌺
Дякую! ❤
Дякую, дуже цікаво.
Дякую вам Ярино, що вивчаєте та ділитеся красою української культури
Ярино, дякуємо за національний контент та збереження історичної культурної пам'яти українського народу.
Дуже добре, що традиції не тільки відроджуються, ще й розвиваються. В той же час дуже прикро, коли традиції спотворюються. Котелевські різдвяні пряники виготовлялись у вигляді коників і у вигляді панянок. Для виготовлення панянки використовувалась форма у вигляді ляльки. Панянка від слова пані, панянки дарували дівчаткам, коників дарували хлопцям. Різдвяний пряник у формі коника називали коником, а не панянкою.
чула пояснення від майстрині, що «панянки» - збірна назва, куди входили як пряники-дівчатка, так і коники, вершники, пташки
@@yaryna_paslavska Поясніть, будь ласка, майстрині, що вона помиляється. Збірна, загальна назва РІЗДВЯНІ ПРЯНИКИ, просто ПРЯНИКИ, а вироби КОНИКИ і ПАНЯНКИ. В 50-х роках минулого століття такі пряники випікали мої бабусі. Як можна називати коника панянкою, тоді то буде не коник, а кобилка.
Все, на наступних вихідних беру подружку під руки і йдемо разом шукати в Кракові музей українських забавок)) Дякую за відео!
Чудовий випуск,було цікаво більше дізнатись про нашу культуру
Вподобайка на підтримку україномовного каналу. Дякую за Вашу роботу
Яворівськи забавки😍 Дякую вам пані Ярина.
Дякую за відео, було цікаво послухати 😊
Завчасно прошу вибачення за рекламу, але хочу порекомендувати канал Калина, де в деталях розповідається про традиції, обряди, свята, рідну віру, казки та легенди українського народу.
Вивчаймо нашу історію, щоб знати своє коріння!
Клас! Дякую за рекомендацію, перегляну ❤
@@yaryna_paslavska Там можна на довго засісти за перегляд ☺️
Щиро дякую за вашу працю.❤
Дякую , вам !💙💙💛💛🙏🙏✊✊✊🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🤗😍🌹🖐✌👍
Обожнюю ваш канал. Це моя безпечна та затишна атмосфера ✨ про павуків також лише цього року дізналася)
Дякую щиро за підтримку ❤
Дякую. Вдячний.
Дякую. Надзвичайно цікаво
Дякую Вам Ярино за цікаві теми про наші традиції.Мені при хрещенні дали ім'я Ярино бабуся про це розповідала.м.Київ Ірина
😍
Надзвичайно цікаве відео. Щиро дякую за роботу.
Дуже подобається Ваш канал, будь яка тема подається цікаво, хочеться дивитися, слухати. І побільше випусків. Ви молодець!
Дякую вам ❤
Дякую, цікаво! Пояснення про колядки, Різдво допомогли зрозуміти зміст свят. А про павука - вперше почула. А вираз "руки не з дуба" треба взяти до уваги 🙂
там був трохи інший вираз 😂
Дякую.Про Панянки не знала.Ткання серпанку відновили у етноцентрі ,,Ладомирія''у Радивилові на Рівненщині (рекомендую відвідати).Колядка, дуже цікава))).А ще , мабуть, тільки українці плетуть Дідухи на Святвечір.А на Стрітення плетуть жайворів з соломи, та ще печуть з дріжджового тіста.Павуки,то мабуть,модель космосу.Так,не все так просто з українцями)).Ви дуже гарно сказали про Різдво.
Дякую за відео. Було цікаво. 👍 Наснаги.
Дякую!)
Боже,яка ви мила,невимушена, ніякого пафосу... любуюсь вами,залишайтесь такою приємною на далі❤
🥹🫶
Яриночко, ви робите пречудову справу, майже заново відкриваючи для українців українські скарби. Яворівську забавку пам‘ятаю з далекого дитинства. Велика подяка вам за працю!
Дякую вам за це чудове відео та за віднайдення таких цікавих та чарівних українських традицій
Це дуже цінно
Дякую. Ви робите дуже цінну справу. Зараз це дуже потрібно
Дякую Вам, нема нічого Святішого за нашу Україну!
Я в захваті від вашого бажання пізнання нашої історії, культури, традицій, та від вашого каналу. Дякую, Ярино, за просвітницьку роботу! Не спиняйтесь! Я на шляху вдосконалення моїх знань про мій український рід також і ваші відео корисні моїй сім'ї 🙏
Надзвичайно цікаво. Дякую.
Дуже дякую! Пряники схожі із відео бачила, але не знала, що це автентичні українські, бо загалом, дійсно, зараз продають багато пряників різних цікавих форм із малюнком.
Дуже крута рубрика! Дякую за відео
Дякую, дуже приємно Вас слухати!
Супер цікаво було!
Дякую!
Дуже суперова та корисна інфа! Дякую :)
Мені хрещений таких панянок кожного святвечора дарував)) Він був з Закарпаття, але одружився і жив на Харківщині. Я чесно кажучи думала це просто пряники, дякую за інформацію)
Ваау! ❤
Дякую пані Ярино. Цікава, повчальна і потрібна інформація.
Дякую, панно Яринко!🌞👋
Слухала колядку та відчула душею й серцем ,що це наше, українське. На очах з'явилися сльози, ніби щось таке далеке, рідне ,тепле огорнуло мене. Щире дякую вам.
зі згаданого тут знала раніше тільки про павуків, нажаль, але тепер знаю більше, завдяки вам) дякую ❤
Щиро вдячна за цікавий матеріал! Минулого року ми також запізнали фінів із нашими Яворівськими забавками..вони із радістю купляли🙏💙💛
Дуже цікаво! Дякую Вам!
Дуже дякуємо за те,що зібрали таку цікаву інформацію!Неймовірно та дуже захоплює!Чекаємо на нові відео!)
Щиро дякую, Вам пані! Щасти!
Я з Яворова. В дитинстві бавилася такими забавками. Відроджуємо орнамент у нашій школі мистецтв. Минулого року Яворівську забавку і Яворівський пиріг було занесено у спадщину ЮНЕСКО. А ще в нас є автентична вишивка. Було б добре, як би Ви розказали про неї. Дякую Вам за працю і підписуюся на Ваш канал. 💞🇺🇦
Не знала, що Яворівську забавку вже внесли до ЮНЕСКО, це чудово ❤
Дякую, Вам, за відео!!! ДЯКУЮ всім, хто береже і відроджує наші традиції❤️
Дякую вам за цю інформацію. Дуже цікаво:)
Особисто для мене були відкриттям певні різдвяні традиції. Я живу на сході, тож у нас якось багато цього позабулось. Проте прочитала, що на Різдво українці брали шматочок чорного хліба, змащували його медом та їли з рук одне одного (звісно, близьких людей, бо саме свято сімейне), перед цим побажавши найкращого та успіхів у тому, чого прагне конкретна людина, висловивши свою любов. Також на Різдво було прийнято частувати хатніх тварин чимось смачненьким, адже в різдвяну ніч тварини можуть спілкуватися з Богом та його охоронцями. Відповідно, якщо їх запитають, чи добрий хазяїн, вони казали б, що їм добре живеться в цій родині.
Ми не дуже віруючі, якщо чесно, проте цього року дотримались усіх традицій. Це надає якогось особливого відчуття дотичності до свого культурного, вшанування традицій предків.
Величезна дяка за працю! Майже вся інформація для мене була відкриттям! Були здогадки, що наші люди настільки різносторонньо талановиті, але цю всю красу бачу вперше у Вашому відео!
Наша культура доволі багата, однак нам ще буде потрібно не менше сотні років, щоб освоїти те що не зникло і перетворити на культурні продукти, котрі асоціюватимуть нас як націю з багатою культурою.
«перетворити на культурні продукти» 👀 100 років для асоціації з культурно багатою нацією 👀 Пікассо: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б увесь світ заговорити про неї!». Ім’я вам не назву, «перетворень» самовпевнених невігласів боюся.
Дуже цікаво, хочеться відродити такі традиції😍
я зі львова, про більшість штук з відео знаю, але приємно бачити таке цікаве відео)
як круто, що більшість традицій були відомі вам 😍
Яриночко ви молодці що відроджуєте Українське мистецтво, 40 років тому в кожному селі в різних куточках України були неймовірні майстри та майстрині обдаровані талантами,існують і зараз ,але це рідкісні скарби в наш час.
Дуже дякую) цікаво і неймовірно гарно знято
Чудове відео, просто обожнюю цю атмосферу 😵😵💖💖💖
Дуже гарне відео, дякую за таку працю💎✨👑
Дякую Вам. В жодному разі не припиняйте Вашу таку титанічну працю - Вашу лагідну українізацію. Вас надзвичайно приємно слухати...
Дякую
Дуже цікаво, дякую!💙💛
Дякую! Як же цікаво🥰