Також не додав, але можна шукати не в магазинах телескопи і все, що хочте купити, а є ще барахолки. На астробарахолках є гарні приводи по цінах в 2-3 рази дешевше, ніж в магазинах. І на барахолках можна дуже багато чого знайти. І перед покупкою краще завжди порадитись з людьми, які в цьому розбираються, наприклад у моєму чаті: t.me/dyvluschat1
Початок класний. Повільно усе зрозуміло. А під кінець як пішло оце Візьміть такий, а не такий. Не такий, а такий.... І тут я поплив))) Друже, дуже дякую за змістовне і зрозуміле відео. Це моє перше занурення в тему але більшість було розказано зрозуміло і дуже цікаво. Бажаю успіхів у розвитку каналу!
Мав неймовірний досвід пошуку Урана за допомогою фотоапарата з довгофокусним фотооб'єктивом. Його, якоюсь мірою, можна вважати телескопом з невеликою апертурою і фокусною відстанню, зате величезною світлосилою. Але видошукач фотоапарата - це, по суті, дууууже неякісний окуляр. Ну і монтування було на фотоштативі, звісно, (хоча досить якісному). Пошук був довгим і сумним, але я його, якимось дивом, знайшов :)
Дякую! Дуже цікаво! Гарно що є приклади того що можна побачити та приблизні ціни. Поки дивлюсь через трубу, там жах але все одно цікаво) Сатурн як райдужний пельмень) а от місяць прикольний, на все поле зору на максимальному збільшенні.
Мій перший телескоп був Celestron NexStar 6 SE. Досить гарний варіант для спостереження за Місяцем, зірками, планетами сонячної системи, галактиками і тд. Після кількох місяців використання захотілося щось потужіншого) Наприклад щоб можна було гарно роздивлятися деталі Юпітера та Сатурна. Але так нічого і не купив. Розглядав варіант Celestron CPC 1100 XLT, але надто дорого (особливо в Україні), хоча гроші на такі розваги в мене є. Може після війни куплю і знатиму, що він не постраждає в наслідок бойових дій.
Дякую за відео! Все по суті, структуровано і цікаво. Із задоволенням би подивилась ваше "поглиблене" відео про катадіоптрики, рефлектори і рефрактори. Можливо з прикладами зображень (видів), які можна побачити з їх допомогою. Колись давно бачила статтю англійською щодо різниці технічних характеристик з прикладами результатів спостережень.
Дякую за змістовне відео! Ви абсолютно правильно підкреслили - треба спочатку визначитись на відносно недорогому і простішому варіанті - чи астрономія це ваше, чи "зачепить", а потім уже підбирати телескоп і аксесуари під бюджет. А якщо воно ваше, то " зачепити" може і внаслідок первинних спостережень навіть у бюджетний 50 мм дитячий телескоп, як побачиш того Юпітера із супутниками та Сатурна, які кудись тікають, то це - велике Диво (одразу погоджуюсь із тим, що при цьому повинно бути бездоганне сільське небо та позиція об'єктів близька до зеніту - у мене це було)). Також беззаперечно погоджуюсь із тим, що справжній кайф - це самостійний ручний пошук об'єктів. Удачі Вам!
Дякую) Тільки як на мене, то 50мм - це дуже мало, бо мав досвід користування "іграшковим" інструментом Зараз 70-80мм досить доступні багатьом, тому краще додати і взяти більше, ніж 60мм
11 місяців тому
Згоден, але я вважаю, що мені пощастило початково заглянути навіть у такий мізерний телескоп Левенгук 50 на 600 і це дало мені можливість долучитись до Вічності. А надалі я уже зовсім усвідомлено дійшов до справжніх інструментів. Але без того першого враження і випадково виявленого мізерного Сатурна я б не дійшов до Астрономіі)
Дякую за історію Думаю, так: тут індивідуально, просто в мене була маленька трубка, в яку нічого не було видно, але повезло, що не відбило бажання займатись хоббі
Добрий день. Який порадите телескоп, але щоб на ньому можна було гарно побачити планети(показати дітям, зацікавити). Я новачок, але цікавить гарне зображення. Дякую.
Доброго. Думаю, тут гарним вибором буде невеликий рефрактор, бо він недорогий, а показати новачку може достатньо. Але не треба очікувати, що планети будуть великі та деталізовані. Вони будуть маленькими горошинками часто без особливих деталей. Без досвіду не буде великої різниці при спостереженні у великий чи малий телескоп, тому для ознайомлення раджу саме невеликий рефрактор, бо у невеликій ціновій категорії це найкращий вибір, а також найпростіший у використанні. Якщо сподобається, то пізніше можна купити більший телескоп, а якщо ні - легше продати буде. Але хотів би дізнатись, який вік у дітей та скільки готові вкласти. А попередньо я б порадив 70мм чи 90мм від Sky-Watcher чи Arsenal. Якщо хочеться детальніше проконсультуватись, то можна в мій чат зайти, де теж є аматори, які можуть ще щось підказати
Хоч і маю рефрактор 80×900 EQ2, він, переважно, очікує чогось цікавого місячно-планетного. Набагато частіше користуюся біноклем 7×50. З нерухомим монтуванням дозволяє робити пристойні фото комет, зоряних скупчень, туманностей десь до 9m і т.д. (Напр., на фотомежі витягує дрібноту типу "Гантелі" та "Кільця"). Радив би "повним початківцям" почати з астробінокля. Можливо, що вам буде цього цілком достатньо для задоволення інтересу. + ще зручність користування.
Короткофокусні з високою світосилою як-би під інші задачі заточені : підходять для огляду протяжный дипскайобєктів, та через високу світосилу витримка коротша і об'єкти не змазуються через рух землі, але гірше працюють на максимальних збільшеннях. Це як гадати що краще - трактор чи комбайн. Якщо шукати універсальний - то катадіоптрик.
Якщо про візуальні спостереження, то так: будуть більші вимоги до окулярів, особливо короткофокусних, якщо використовувати більш телескопи. Хоча в мій доб 10" планети виглядають гарно при 200 та 400 кратах (коли атмосфера дозволяє, звичайно) Катадіоптрик теж не є дуже універсальним, бо для спостереження за діп-скай треба дуже довгофокусні окуляри (ну і ціна у них велика за одиницю апертури)
Загальна біда всіх рефракторів та рефлекторів початкового рівня - ніяке монтування. Наприклад, я маю SW з апертурою 130мм, та фокусною відстанню 600мм. Штатне монтування eq-2 - повне лайно. Спробував його якось доробити, але не знайшов де можна зробити нормальну черв'ячну пару. В результаті, зкинув її у сарай, купив eq-3, яка коштувала як увесь мій телескоп з монтуванням.. Вона, звісно, не є гранитним утесом, але хоча б нормально користатися телескопом можна.
Маю Arsenal 70/700 AZ2, вирішив трішки додати емоцій і докупив ще 4 мм лінзу на свій. Хоч і читав, що 140х для 70/700 то максимум, та все ж ризикнув. Вище голови не стрибнув: з Барлоу х2 просто нереально сфоксуватися і знайти той ж Сатурн з штатним шукачем - завдання з зірочкою. Просто ділюся досвідом, може комусь буде корисно)
Коли обирав перший телескоп - дуже багато інформації проаналізував. І купив бінокль.) Не жалкую. Перед тим дивився в тротуарні телескопи, взагалі не те.
Дивлячись, в яких умовах спостерігати. Точно не раджу будь-який із апертурою, меншою за 70мм, інакше буде розчарування. Для балконів та легкого транспортування згодиться 90мм рефрактор. В мене Arsenal 90/900 az3. Раджу таку модель. Якщо хочеться дешевше, то підійде Sky-Watcher bk 707 az2. Ну і треба дитині сказати, що не будуть зображення, як на картинках
Я би обидва не радив( 60/800 буде замалий в апертурі, а від таких виробників, як polcraft, national geographic, optikon, konus, sigeta і т.д. я б не радив брати Краще всього брати від Sky-Watcher, Arsenal, Bresser, Celestron
Що можете сказати про телескоп Sky-Watcher BK MAK 102 EQ2 102/1300. Планується спостерігання за містом і ціна +- доступна . Хотілось би побачити планети сс та кілька туманностей. Дякую за відповідь
Доброго дня, у мене телескоп celestron powerseeker 50AZ, але він у мене дуже давно, тому інструкція не збереглася, можете щось порадити як з ним працювати і на що він здатен?
Привіт! Якщо балкон - Arsenal 90/900 az3 чи його аналоги, можна катадіоптрик по типу SW Mak 180 (але тут гляну ретельніше і якщо не дуже хороша модель, то зміню чи приберу) Якщо для відкритої місцевості, а людина має вже якийсь досвід, то можна Sky-Watcher dob8"
А який бюджет та умови (балкон/дача/є авто)? І які об'єкти більше планується дивитись: планети чи діпскай? І візуальні спостереження чи планується астрофото потім?
Не знаю, чи є хороші скопи до 5000, але із дешевих є Sky-Watcher bk 707 az2. Також добре брати у таких випадках не із магазинів нові, а із астробарахолок, ось одна із них: t.me/SaleAstro
Треба купувати середньобюджетний варіант, щоб хоча б пересвідчитися, чи воно ТВОЄ. Також не розчаровуватися - правильний підбір окулярів робить досвід разючим.
Щоб щось цікаве розгледіти в зоряному небі, на мою думку - треба брати телескоп зі збільшенням не меньше 70-80 крат. Діаметр об"єктиву, зрозуміло - чим більше тим краще (починаючи з діаметру 100мм і більше). Починаючи вже з такого збільшення 70 крат - потрібна дебела тринога, бо зображення буде постійно дрижати в різні боки без надіййного кріплення.
Зараз більшість телескопів мають якраз апертуру за 100мм Ну і в телескопа нема збільшення, воно створюється комбінацією телескопа та окуляра І всі, окрім бюджетного барахла, мають ±пристойне монтування принаймні для візуальних спостережень
А взагалі варто спочатку зрозуміти чи треба воно тобі взагалі, сидіти півночі на холодній вулиці, а згинатись як креветка щоб роздивитись об'єкти в окулярі. Тому крутим варіантом є сходить до людей що вже мають телескоп, проте таких людей не просто знайти особливо в малих містах і тп
Хорошее видео, нужная информация. Но дикция ужасная. Говори медленней и четче выговаривай слова, делай паузы. Местами просто непонятно что говоришь. А так релиз в целом хорош. Пожалуйста не спиши как голый в баню )))
За таку ціну можна пошукати в олх Arsenal 90/900 az3. Мав такий і дуже сподобався. Персеїди та нашу Галактику спостерігають без телескопів. Персеїди краще дивитись за містом, а Галактику точно за містом. Планети та Місяць точно можна, якщо балкон на південь повернутий, галактики тільки яскраві (М31, М51, М81, М82...) Якщо хочеш детальніше дізнатись та порадитись, то можеш зайти в наш чат, де ми можем підказати. Посилання на тг-канал та чат у профілі мого каналу та під відео
Також не додав, але можна шукати не в магазинах телескопи і все, що хочте купити, а є ще барахолки. На астробарахолках є гарні приводи по цінах в 2-3 рази дешевше, ніж в магазинах. І на барахолках можна дуже багато чого знайти.
І перед покупкою краще завжди порадитись з людьми, які в цьому розбираються, наприклад у моєму чаті: t.me/dyvluschat1
Дякую за відео, але чомусь не можу перейти в чат за посиланням
Відредагував посилання. Має вийти тепер
Початок класний. Повільно усе зрозуміло. А під кінець як пішло оце Візьміть такий, а не такий. Не такий, а такий.... І тут я поплив))) Друже, дуже дякую за змістовне і зрозуміле відео. Це моє перше занурення в тему але більшість було розказано зрозуміло і дуже цікаво. Бажаю успіхів у розвитку каналу!
Мав неймовірний досвід пошуку Урана за допомогою фотоапарата з довгофокусним фотооб'єктивом. Його, якоюсь мірою, можна вважати телескопом з невеликою апертурою і фокусною відстанню, зате величезною світлосилою. Але видошукач фотоапарата - це, по суті, дууууже неякісний окуляр. Ну і монтування було на фотоштативі, звісно, (хоча досить якісному).
Пошук був довгим і сумним, але я його, якимось дивом, знайшов :)
Цікава історія)
І премію мазохіст року отримує цей чувак!))
Легке відео для сприйняття людині , котра нічого не тямить, дякую
Дякую! Дуже цікаво! Гарно що є приклади того що можна побачити та приблизні ціни. Поки дивлюсь через трубу, там жах але все одно цікаво) Сатурн як райдужний пельмень) а от місяць прикольний, на все поле зору на максимальному збільшенні.
Найінформативніше та найлегше для сприйняття відео. Велика дяка!
топове відео, дякую
підписався, лайк
Чудова робота )
Дякую)
Гарне відео без води
Крутяк, все якісно, просто і зрозуміло!
Дякую, дуже цікаво
Дуже інформативно. Дякую!
Дякуємо за контент
цікаве відео, дякую!
Мій перший телескоп був Celestron NexStar 6 SE. Досить гарний варіант для спостереження за Місяцем, зірками, планетами сонячної системи, галактиками і тд. Після кількох місяців використання захотілося щось потужіншого)
Наприклад щоб можна було гарно роздивлятися деталі Юпітера та Сатурна. Але так нічого і не купив. Розглядав варіант Celestron CPC 1100 XLT, але надто дорого (особливо в Україні), хоча гроші на такі розваги в мене є. Може після війни куплю і знатиму, що він не постраждає в наслідок бойових дій.
Дякую за відео! Дуже захоплююча справа) Колись планую і собі придбати якусь цяцьку.
Дуже корисний огляд, дякую!
Дякую за відео! Все по суті, структуровано і цікаво.
Із задоволенням би подивилась ваше "поглиблене" відео про катадіоптрики, рефлектори і рефрактори. Можливо з прикладами зображень (видів), які можна побачити з їх допомогою. Колись давно бачила статтю англійською щодо різниці технічних характеристик з прикладами результатів спостережень.
Так, планую в майбутньому зробити про це
Дякую за змістовне відео! Ви абсолютно правильно підкреслили - треба спочатку визначитись на відносно недорогому і простішому варіанті - чи астрономія це ваше, чи "зачепить", а потім уже підбирати телескоп і аксесуари під бюджет. А якщо воно ваше, то " зачепити" може і внаслідок первинних спостережень навіть у бюджетний 50 мм дитячий телескоп, як побачиш того Юпітера із супутниками та Сатурна, які кудись тікають, то це - велике Диво (одразу погоджуюсь із тим, що при цьому повинно бути бездоганне сільське небо та позиція об'єктів близька до зеніту - у мене це було)). Також беззаперечно погоджуюсь із тим, що справжній кайф - це самостійний ручний пошук об'єктів. Удачі Вам!
Дякую)
Тільки як на мене, то 50мм - це дуже мало, бо мав досвід користування "іграшковим" інструментом
Зараз 70-80мм досить доступні багатьом, тому краще додати і взяти більше, ніж 60мм
Згоден, але я вважаю, що мені пощастило початково заглянути навіть у такий мізерний телескоп Левенгук 50 на 600 і це дало мені можливість долучитись до Вічності. А надалі я уже зовсім усвідомлено дійшов до справжніх інструментів. Але без того першого враження і випадково виявленого мізерного Сатурна я б не дійшов до Астрономіі)
Дякую за історію
Думаю, так: тут індивідуально, просто в мене була маленька трубка, в яку нічого не було видно, але повезло, що не відбило бажання займатись хоббі
Клас!
Прийшов лайк поставити)❤
Добрий день. Який порадите телескоп, але щоб на ньому можна було гарно побачити планети(показати дітям, зацікавити). Я новачок, але цікавить гарне зображення. Дякую.
Доброго. Думаю, тут гарним вибором буде невеликий рефрактор, бо він недорогий, а показати новачку може достатньо. Але не треба очікувати, що планети будуть великі та деталізовані. Вони будуть маленькими горошинками часто без особливих деталей. Без досвіду не буде великої різниці при спостереженні у великий чи малий телескоп, тому для ознайомлення раджу саме невеликий рефрактор, бо у невеликій ціновій категорії це найкращий вибір, а також найпростіший у використанні. Якщо сподобається, то пізніше можна купити більший телескоп, а якщо ні - легше продати буде. Але хотів би дізнатись, який вік у дітей та скільки готові вкласти. А попередньо я б порадив 70мм чи 90мм від Sky-Watcher чи Arsenal. Якщо хочеться детальніше проконсультуватись, то можна в мій чат зайти, де теж є аматори, які можуть ще щось підказати
Хоч і маю рефрактор 80×900 EQ2, він, переважно, очікує чогось цікавого місячно-планетного. Набагато частіше користуюся біноклем 7×50. З нерухомим монтуванням дозволяє робити пристойні фото комет, зоряних скупчень, туманностей десь до 9m і т.д. (Напр., на фотомежі витягує дрібноту типу "Гантелі" та "Кільця"). Радив би "повним початківцям" почати з астробінокля. Можливо, що вам буде цього цілком достатньо для задоволення інтересу. + ще зручність користування.
Так, бінокль - це база
Короткофокусні з високою світосилою як-би під інші задачі заточені : підходять для огляду протяжный дипскайобєктів, та через високу світосилу витримка коротша і об'єкти не змазуються через рух землі, але гірше працюють на максимальних збільшеннях. Це як гадати що краще - трактор чи комбайн. Якщо шукати універсальний - то катадіоптрик.
Якщо про візуальні спостереження, то так: будуть більші вимоги до окулярів, особливо короткофокусних, якщо використовувати більш телескопи. Хоча в мій доб 10" планети виглядають гарно при 200 та 400 кратах (коли атмосфера дозволяє, звичайно)
Катадіоптрик теж не є дуже універсальним, бо для спостереження за діп-скай треба дуже довгофокусні окуляри (ну і ціна у них велика за одиницю апертури)
Загальна біда всіх рефракторів та рефлекторів початкового рівня - ніяке монтування. Наприклад, я маю SW з апертурою 130мм, та фокусною відстанню 600мм. Штатне монтування eq-2 - повне лайно. Спробував його якось доробити, але не знайшов де можна зробити нормальну черв'ячну пару. В результаті, зкинув її у сарай, купив eq-3, яка коштувала як увесь мій телескоп з монтуванням.. Вона, звісно, не є гранитним утесом, але хоча б нормально користатися телескопом можна.
Маю Arsenal 70/700 AZ2, вирішив трішки додати емоцій і докупив ще 4 мм лінзу на свій. Хоч і читав, що 140х для 70/700 то максимум, та все ж ризикнув. Вище голови не стрибнув: з Барлоу х2 просто нереально сфоксуватися і знайти той ж Сатурн з штатним шукачем - завдання з зірочкою. Просто ділюся досвідом, може комусь буде корисно)
Не женіться за збільшенням, працюйте над якістю побаченого. Оптимальне збільшення для наших умов спостережень 1.4D, 2D - за ідеальних умов.
Коли обирав перший телескоп - дуже багато інформації проаналізував. І купив бінокль.) Не жалкую. Перед тим дивився в тротуарні телескопи, взагалі не те.
Теж гарний вибір)
Дякую за цікаве відео. Підкажіть який телескоп вибрати як перший для дитини дошкільного віку?
Дивлячись, в яких умовах спостерігати. Точно не раджу будь-який із апертурою, меншою за 70мм, інакше буде розчарування. Для балконів та легкого транспортування згодиться 90мм рефрактор. В мене Arsenal 90/900 az3. Раджу таку модель. Якщо хочеться дешевше, то підійде Sky-Watcher bk 707 az2. Ну і треба дитині сказати, що не будуть зображення, як на картинках
Ручний пошук обʼєкта це романтика, а моторчик це нецікаво, але для пошуку треба оптичний шукач, Ред Дот лише по планетах підійде
Неправда! Мотори потрібні для певних цілей. Реддот рулить і по діпах, якщо небо знаєш
Можете підсказати чи хороший вибір? Телескоп Bresser Venus Solar 76/700 AZ Carbon (4541009) Точковий видошукач Red Dot
Хіба що для дітей буде хороший, а дорослій людині буде замалий (як фізично, так і по можливостях)
а як ви зрозуміли що він замалий для дорослих?@@dyvlusunebo
А як ви це поняли що він замалий?@@dyvlusunebo
Телескоп Bresser Stellar Solar 60/800 AZ (Carbon) варто купувати і розглядати як перший телескоп? Чи буде Polcaft 76/700 значно краще?
Я би обидва не радив(
60/800 буде замалий в апертурі, а від таких виробників, як polcraft, national geographic, optikon, konus, sigeta і т.д. я б не радив брати
Краще всього брати від Sky-Watcher, Arsenal, Bresser, Celestron
@@dyvlusuneboдякую!
Що можете сказати про телескоп Sky-Watcher BK MAK 102 EQ2 102/1300. Планується спостерігання за містом і ціна +- доступна . Хотілось би побачити планети сс та кілька туманностей. Дякую за відповідь
Загалом гарний телескоп. Для туманностей та галактик не дуже підійде через його світлосилу, а ось для планет чудовий має бути
@ наприклад андромеду і туманність Оріону в нього можливо побачити?
Можна, але доведеться шукати довгофокусні окуляри (30-35мм)
Але загалом гарний телескоп
Доброго дня, у мене телескоп celestron powerseeker 50AZ, але він у мене дуже давно, тому інструкція не збереглася, можете щось порадити як з ним працювати і на що він здатен?
Вітаю! Дуже слабенький телескоп((
Хіба що трохи Місяць глянути та й все
В мене SKY-WATCHER BKP 15075EQ3-2 Це мій перший телескоп ні про що не жадкую, але хочу собі ще лінзовий 90 .900 мм для походів в гори
909 достатньо великий для походів)sw 804 в цьому плані цікавіший
Привіт! Дякую за відео!
Чи можеш підказати телескоп для аматора до 1 тис. дол. на подарунок.
Привіт! Якщо балкон - Arsenal 90/900 az3 чи його аналоги, можна катадіоптрик по типу SW Mak 180 (але тут гляну ретельніше і якщо не дуже хороша модель, то зміню чи приберу)
Якщо для відкритої місцевості, а людина має вже якийсь досвід, то можна Sky-Watcher dob8"
@@dyvlusunebo так відкрита місцевість)
Мені ще рекомендують BRESSER MESSIER AR-102/1000 EXOS-1/EQ4. Знаєш такий?)
Мало що чув, відгуки неоднозначні
Sky-Watcher Dobson 130 хороший телескоп? думаю спробувати він буде моїм першим телескопом
Не дуже. Фокусер пластиковий. Для візуальних спостережень, можливо, підійде, а ось для фото - точно ні
@@dyvlusunebo А який би порадили якщо були би на моєму місці? Я подивився відео але все-одно ніяк не можу вибрати
А який бюджет та умови (балкон/дача/є авто)? І які об'єкти більше планується дивитись: планети чи діпскай? І візуальні спостереження чи планується астрофото потім?
@dyvlusunebo дача є але бюджет не великий десь до 15-20 тисяч
@dyvlusunebo ну мабуть більше фокусування на планети а діпскай на другий план
Доброго дня, вибираю дитині на день народження, бюджет. 5000грн. Що можете порадити?
Не знаю, чи є хороші скопи до 5000, але із дешевих є Sky-Watcher bk 707 az2. Також добре брати у таких випадках не із магазинів нові, а із астробарахолок, ось одна із них: t.me/SaleAstro
Треба купувати середньобюджетний варіант, щоб хоча б пересвідчитися, чи воно ТВОЄ. Також не розчаровуватися - правильний підбір окулярів робить досвід разючим.
Повністю згоден!
Да , особливо на малі окуляри типу 5мм . Треба брати нормальні і простіше робити фото на телефон і приємніше спостерігати
Ну я вроді не дурень, але 3 рази передивився відео щоб знайти свій телескоп. Купив Messier Dobson Solar з сонячним фільтром 5"
Обираючи телескоп варто переїхати кудись в село, та з дощової Галичини кудись на південь))
В іспанію))
Щоб щось цікаве розгледіти в зоряному небі, на мою думку - треба брати телескоп зі збільшенням не меньше 70-80 крат. Діаметр об"єктиву, зрозуміло - чим більше тим краще (починаючи з діаметру 100мм і більше).
Починаючи вже з такого збільшення 70 крат - потрібна дебела тринога, бо зображення буде постійно дрижати в різні боки без надіййного кріплення.
Зараз більшість телескопів мають якраз апертуру за 100мм
Ну і в телескопа нема збільшення, воно створюється комбінацією телескопа та окуляра
І всі, окрім бюджетного барахла, мають ±пристойне монтування принаймні для візуальних спостережень
Розкажи про додатки які моніторять світлову забрудненість
Seestar
Юзаю Lightpollutionmap
@@Danilich4 Я знаю якісь але було б цікаво
Скільки разів в телескоп можна подивитись на сонце?
Двічі, але це вже доволі заїжджений жарт
Я хочу придбати телескоп: Телескоп Bresser Pollux 150/1400 EQ3 Carbon із сонячним фільтром. Нормальний телескоп?
Поганий він. Там є коректор. Раджу подивитись 130/650 чи 150/750, але дивитись, щоб дзеркало було параболічне
@@dyvlusunebo А взагалі, у Bresser Pollux нормальні телескопи?
А як ви обирали/єте телескоп?
не було роботи було багато часу, через 2 роки купив той що хотів
А взагалі варто спочатку зрозуміти чи треба воно тобі взагалі, сидіти півночі на холодній вулиці, а згинатись як креветка щоб роздивитись об'єкти в окулярі.
Тому крутим варіантом є сходить до людей що вже мають телескоп, проте таких людей не просто знайти особливо в малих містах і тп
Шукаючий знайде) приїжджай на екскурсію, покажу
В мене в чаті є такі люди, деякі там набагато досвідченіші за мене)
Та в мене вже є 😂@@rameshom9008
@@rameshom9008 З тобою можна і в телескоп подивитися і побалакати;) Нудно сто відсотків не буде.
Хорошее видео, нужная информация. Но дикция ужасная. Говори медленней и четче выговаривай слова, делай паузы. Местами просто непонятно что говоришь. А так релиз в целом хорош. Пожалуйста не спиши как голый в баню )))
Треба як мініму переїхати зі Львова)) Або на Піп Іван в гори
Або на південь де тепло та нема стільки дощів.
Треба в гори в Крим))
І робити красиві пейзажні астрофото на фоні радіо обсерваторій 🤤
Астроклімат Карпат на жаль не дуже гарний
Дешевий в порівнянні з іншими брендами за ті самі характеристики - скоріше за все низькоякісний Китай (типу Polcraft)
так, в мене є балкон, мій ліміт ціни до 200 Євро. хочу дивитись на персеїди а такох галактику і сонячну систему, кільця сатурна
За таку ціну можна пошукати в олх Arsenal 90/900 az3. Мав такий і дуже сподобався.
Персеїди та нашу Галактику спостерігають без телескопів. Персеїди краще дивитись за містом, а Галактику точно за містом. Планети та Місяць точно можна, якщо балкон на південь повернутий, галактики тільки яскраві (М31, М51, М81, М82...)
Якщо хочеш детальніше дізнатись та порадитись, то можеш зайти в наш чат, де ми можем підказати. Посилання на тг-канал та чат у профілі мого каналу та під відео
@@dyvlusunebo велике дякую!❤
++
А якими астробарахолками користуєтесь ви? На майбутнє може і собі щось візьму.
Тут можна глянути: t.me/SaleAstro
в мене телескоп tcm 70076 мині хватає .
Толково розказуєте
Гарний стимул купити телескоп це дівчата в домі напроти 😂. Мабуть дозрію в літку коли дача почнеться та якщо дозволять обставини.
Тоді рефрактор , перевернуті зображення в рефлектор не підійдуть
Я придумав найкращий бюджетний варіант, якщо не впевнені чи треба вам телескоп то купіть собі бінокль
І згоден і ні)
А якщо і згодні. І ви повний новачок, то краще купить бюджетний. Бо дорогий можна пошкодити. Наприклад подряпати дзеркало, при чистці опитки
Як на мене, такі речі треба знати перед покупкою
Подряпати легко можна і лінзу, протираючи футболкою
@@dyvlusunebo хто буде футболками протирати лінзу?)
Це спеціальні олівці, з натуральними волосками в кісточці та губкою з вугільним напиленням
Уяви, є такі
😂😂😂😂😂😂😂! Перевернуті дівчата 🤔
Кікаво
Sky watcher bkp1501eq3
А які катадіоптрики краще брати?
А який бюджет?
@@dyvlusunebo 50 тис. грн +-
@@dyvlusunebo 50 тис. грн +-
@dyvlusunebo до 50 тис. +-
До прикладу може підійти Celestron Nexstar Evolution 6
Бляха я хоть и технарь но сложно, очень много цифр