Én már folyékony fémeztem annak idején a saját kártyámat és két haveromét is. Hőfokok a ventilátor vezérlésből adódóan nem mentek lejjebb, de sokkal halkabb lett a kártya. Valamint a gyors hőleadás miatt konkrétan megszűnt a Thermal Throttling. Apex Legends-be kaptam kb plusz 15-20 FPS-t. Szerintem nagyon megéri a dolog. Venni kell szépen Thermal Grizzly Shield-et és körbe kell kenni az alkatrészeket. Majd mehet rá a Liquid Metal. Esetleg kis ráadásnak ha van rá pénz még Minus Pad Extreme-re is ki lehet cserélni a gyári hőpadokat aztán hadd szóljon :D Amúgy kijavítanálak abban, hogy a pasztát könnyű letörölni meg lemosni. Nem könnyű. Ezeknek az anyagoknak pont az a lényege, hogy beépüljenek a résekbe és kitöltsék azokat. Letörölni nem könnyű. Általában mindig nyoma marad, hogy volt rajta paszta mert beépül az anyagba. Lemosni sem nagyon tudod. Ha egy óráig sikálod akkor talán nagy része lejön, de itt is beépül a bőr pórusaiba és igazából olyan mint a gyorsragasztó. Meg kell várnod, hogy a bőröddel együtt lekopjon XD
1. Capton szalag hiánya.. 2. aki ezt utána függőlegesen használja garantált a zárlat. 3. Nikkelt megeszi, utána rosszabb lesz a hőfokod mint sima pasztával. 4. Processzorra való, nem videókártyára.
@@csakoattilahu Én is ráfaragtam, megmarta a bordát is és a nikkelezést is. A nikkellel reakcióba lépbe a bordát is megtámadta, az aluminiumot kb. elégeti, mint a sav. A borda réz volt, nem alu, az alany meg NV 1080 ha jól emlékszem, jó pár éve volt, akkor lehetett kapni először, rendelésre külföldi boltból (Németország).
Semmi értelme szétbarmolni a gpu-t pàr fokért cserébe. Inkább egy jól konfigurált Msi afterburner beállítàst érdemes csinálni alulfeszeléssel, oc-val és sajàt ventilátor profillal.
Pont ebbe futottam bele én is pár éve. Nagyokos árulta a kártyáját, de erről nem említett semmit hogy pasztát cserélt folyékony fémre. Meg is ette a blokk alját. Erre jó az egész hogy utána polírozhatod ki más hülyesége miatt a blokkot.
7:38 Indiumból és tinből. 😂😂😂 Szóval az a varázslatos tin az az ón. Legalábbis magyarul. Jók lennének ezek a videók de annyira látszik rajtuk a felkészületlensék, hogy az valami bámulatos. Kb mint wpmk-záson. Meg hogy a hővezető képesség mint kifejezés jó eséllyel egyszer sem hangzik el.
Folyékony fémmel csak óvatosan. Ezek galliumról elmondtad szépen, hogy -19 fokon van olvadási pontja, de ami jóval fontosabb az ,hogy MARJA AZ ALUT! Csak keressetek rá hogy gallium vs aluminum és látatja mindenki. Szóval, ha proci hűtőknél használjuk ezt a folyékony fémet, akkor csakis réz felületű hűtőt használjunk hozzá!
A gpu többi részét el kellett volna szigetelni hogy működés közben se tudjon semmire rá folyni, általában le szokták lakkozni illetve hasonlóan körbe venni egy szigetelő anyaggal a gpu magot mint a ps5-nél.
Nekem a laptop processzorán volt! (Asus ROG STRIX 2023-as verzió)! Közel 100 fokos volt alapjáraton a CPU és 105 foknál az alaplap letiltott! Leszedtem mert nem volt megfelelő az elkenése! Teljesen kifolyt még olyan helyre is ahova nem kellet volna! Majdnem tönkre tette végleg a laptopot! Sajnos szervízbe kellett vinnem, mert olyan helyen volt ahol szabad szemmel én már nem láttam (Ramnál), és nem bírtam eltávolítani! Senkinek nem ajánlom a folyékony fém pasztát! Körülményes, nehéz kezelni, rizikós! Vettem rá egy nagyon jó minőségi pasztát és meg is lett oldva a probléma!
Környezetszennyezés garantált a lemosással, de amúgy az lesz cifra, ha az alaplapra vagy GPU-ra kerül, konkrétan sokkal többe fog kerülni, mint egy High-end hűtés, másik hasonló értékű pasztával, akár elektronika boltból, sőt réz padokkal is lehet operálni megfelelő vastagságban. + nem azonnal végzi ki, de kb. 1 év múlva csak sérüléssel fog lejönni a borda.
Müszerész pasztát használok 20+ éve (fehér) és még nem volt olyan hogy ki száradt volna akármelyik konfigomban és máséban sem. Tranzisztrok alá szoktuk pakolni amik 100-150C fok körül dolgoznak a szimpadi PA erősítőkben. Ott is kell neki 5-6 év hogy elkezdjen be sűrösödni.
Ha igazán kíváncsi vagy a folyékony fém vs paszta közötti különbségre, hogy mennyire is érdemes kockáztatni a folyékony fémmel, szerintem próbáld ki a PTM7950 "pasztát". Ami igazából egy nagyon vékony thermal pad, ami helyettesíti teljes egészében a pasztát és igazából az helyett érdemes alkalmazni, mert thermal padnak túl vékony. Én meglepődve tapasztaltam hogy még a nagyon minőséginek mondott hővezető pasztákat is simán felülmúlta.
Ha már hűtés. Most kezdett el haldokolni a pc-m. i5 7500 Be Quiet! Pure Rock 2 hűtővel. Többször fagyott ki mikor véletlenül megütöttem a házat, elmentem mellette, letettem valamit rá. Kiderül a proci a ludas. Hiba az volt este kikapcsoltam, legközelebb nem tudtam életre kelteni. Dolgom volt eltelt néhány óra pöccröff. Na mondom akkor utána olvasok, zavaros infók vannak a neten a következő hibára: a gépben felpörög a venti, világit a ház 3 sec , kikapcs kezdi elölről. Sok keresés az alaplapon észrevettem az ellnörző ledeket , proci hiba. Mikor raktam össze a gépet takarítás után, (volt vagy 2-3 kör) észrevettem ,hogy a vízszintesen álló hűtő, lóg a függőleges procin. Járt már úgy valaki, hogy a gyári hűtő felfogatás eldeformálódott? Most némi alufólia a hűtő rögzítésére megoldás, csak kicsit zavar.
ez egy jó videó is lehetett volna, de ilyen formában, ennyire hozzánem értő módon kár az ilyet eröltetni :D valaki megnézi ezt a videót, ez alapján kb megöli a kérdéses eszközt ha elkezdi pasztázgatni így a dolgait... arról nem is beszélve, hogy tény, hogy létezik olyan paszta ami nem okoz zárlatot, de ahogy te elkented mindenfelé annál a résznél kb fogtam a fejem szörnyülködés közben, pláne, hogy kijelentetted, hogy nem probléma, és ez elvileg egy Tech csatorna, gratula hozzá :D
A mérést ismételd meg azonos körülmény közt tehát a szobahőmérsékleten kívül a VGA ventilátort is fixáld mondjuk 60%-on. Így már lényeges lesz a különbség is... Bár ezek a hőmérsékleti és ventilátor sebesség értékek nem is láthatóak. Jó volt a videó de ebben a felállásban nem releváns.
@@KingsTech még egy 20-30% ventilátor sebesség ;) különbség is van a képletben, ezért is írtam, hogy fixált ventilátor sebességgel lenne releváns a mérés.
@@peterbencze6972 Az összes hasonló tesztjében ezt szokta csinálni, így gyakorlatilag mindegyik teljesen értelmetlen, ellenben rengeteg ideig azt kell hallgatni, hogy melyik ventilátor mennyire pörgött fel, stb...
Én a Thermal Grizzly Carbonaut-ot használtam a cpumra (2700x majd 5600x) hogy ne kelljen évente teljesen szétbombázni a gépet, nem tudom hogy ez mennyire működik vgaval de több méretben is kapható és nem degradálódik. Amikor megjelent a piacon akkor megtetszett az ötlet, de úgy látom azóta feledésbe merült, és senki meg sem említi. A hőmérséklet pedig 1-2 fokkal magasabb mint ha egy átlagos pasztát használnék.
A laptopomnál megérte. A CPU-t pasztáztam vele újra, s kb. 6 fokkal lett hűvösebb, ami így elsőre nem sok, de ha azt nézem, hogy minden terhelésnél a hűtőventilátor 1, néha 2 fokozattal is visszavesz, sőt alap használat mellett lett néma üzemmódja is a gépnek, mert nem mindig kapcsol be a venti - akkor nagyon is megérte. Ennek a fajta pasztának a kb. 10 évvel ezelőtti változatát használtam, s a laptop azóta is hiba nélkül teszi a dolgát, immár 12. évében van. (intel core i7 3610 QM).
Remek videó lett! Már régóta foglalkoztatott hogy milyen lenne ha folyékony fémet tennék a GPU-ra 😅 A méréseknél én kíváncsi lettem volna arra hogy melyik pasztával mipyen hangos a GPU, illetve melyiknél mennyit forog a ventilátor. Ettő függetlenül nekem nagyon tetszett! 😉✌️
Sziasztok. Asus laptopom is liquid metallal van pasztázva gyárilag. Szeretném sima pasztára cserélni. Érdemes szerintetek cserélni? Később könnyebb lenne a karban tartás. Azért gondoltam rá.
Szia . Mi egy CPU-nál próbáltuk ki . Az alany egy 8700k , megdelideltük kapott folyékonyfémet mehet össze . Terhelés alatt közel 30 fokot hozott . Ugye az újabb procik már "forrasztva" vannak avval nagyon macera . Ha esetleg érdekel ilyen delidelő kit akkor beszéljünk 😁
Érdemes lelakkozni az smd alkatrészeket, én 3 rétegbe lakkozom, biztos ami biztos, még a rezet is befeketíti egy idő után, polírozva lehet csak eltüntetni, ahol nem hagy nyomot az a nikkelezett felületű hűtőbordák.
Marha nagy felelotlenseg volt ezt a videot kiraknod, mert biztos lehetsz benne, hogy jo par vga es proci, esetleg alaplap fog megdogleni a kis kovetoidnel.... Arrol nem is beszelve, hogy teljesen rosszul hasznaltad te is...
"Gamer laptopnál." Vettem a hardverapron pár éve egy hibásként hirdetett Rog laptopot, azt mondta a tulaj nem tudja mi baja. Szétszedtem és kiderült folyékony fémet rakott a paszta helyett. Az alu hútőt NULLÁRA marta, szó szerint elporladt, fekete por maradt belőle és az elszabadult gallium feloldotta a forrasztásokat.
Grizzly gélt érdemes venni, és körbe kenni folyékony fémhez. Mert ha félre folyik GPU nàl akkor RIP. Amúgy a végén nem volt reklàm. Jah és hőfokokat nem làttunk melyik hàny fokos... 😢
@@alexanderkovacs6072 Alphacool Apex 17W/mK Thermal Grizzly Kryonaut Extreme 14,2 W / (m K) d ez egy hibrid paszta de áramot nem vezet Noctua NT-H2 12.07 W/mK Cooler Master MASTERGEL PRO 8W/mK már ha lehet kapni is Cooler Master - MasterGel nano Maker 11W/mK iet hazsnálok sajnos már nem kapható :(
@taligasmihály nem gyartsak mar , vagy annyira kelendő. Az a baj hogy sok minden ami jo volt nem lehet mar gyartani vagy eloirasok miatt , vagy mert valami mast akarnak eladni ami szarabb, olcsobban gyarthato es dragabban adjak.
majd lesz. megoldák. XP-t, Vistát, 7-et 8-at 8.1-et is elévültté tették, holott simán alkalmasak lennének netezésre. És kb mind jobb is lenne mint ezek az új szarságok.
@devilzuser0050 van win 7 es gépem ... Tök jol muzsikál.... Léteznek update ek. Persze nem hivatalos. Az xp hez viszont van hivatalos update. Meg vel sok ipari gép használ ilyen oprendszert. Bankomatok. Bányagépek stb stb .... Csak a regedittel kell barálni picit
Én már folyékony fémeztem annak idején a saját kártyámat és két haveromét is.
Hőfokok a ventilátor vezérlésből adódóan nem mentek lejjebb, de sokkal halkabb lett a kártya.
Valamint a gyors hőleadás miatt konkrétan megszűnt a Thermal Throttling. Apex Legends-be kaptam kb plusz 15-20 FPS-t.
Szerintem nagyon megéri a dolog. Venni kell szépen Thermal Grizzly Shield-et és körbe kell kenni az alkatrészeket. Majd mehet rá a Liquid Metal. Esetleg kis ráadásnak ha van rá pénz még Minus Pad Extreme-re is ki lehet cserélni a gyári hőpadokat aztán hadd szóljon :D
Amúgy kijavítanálak abban, hogy a pasztát könnyű letörölni meg lemosni. Nem könnyű. Ezeknek az anyagoknak pont az a lényege, hogy beépüljenek a résekbe és kitöltsék azokat.
Letörölni nem könnyű. Általában mindig nyoma marad, hogy volt rajta paszta mert beépül az anyagba. Lemosni sem nagyon tudod. Ha egy óráig sikálod akkor talán nagy része lejön, de itt is beépül a bőr pórusaiba és igazából olyan mint a gyorsragasztó. Meg kell várnod, hogy a bőröddel együtt lekopjon XD
1. Capton szalag hiánya..
2. aki ezt utána függőlegesen használja garantált a zárlat.
3. Nikkelt megeszi, utána rosszabb lesz a hőfokod mint sima pasztával.
4. Processzorra való, nem videókártyára.
Miért pont processzora? Bárhova használható kb.. Anno még bizonyos erősítőkhöz is használták
@@csakoattilahu Én is ráfaragtam, megmarta a bordát is és a nikkelezést is. A nikkellel reakcióba lépbe a bordát is megtámadta, az aluminiumot kb. elégeti, mint a sav. A borda réz volt, nem alu, az alany meg NV 1080 ha jól emlékszem, jó pár éve volt, akkor lehetett kapni először, rendelésre külföldi boltból (Németország).
Semmi értelme szétbarmolni a gpu-t pàr fokért cserébe. Inkább egy jól konfigurált Msi afterburner beállítàst érdemes csinálni alulfeszeléssel, oc-val és sajàt ventilátor profillal.
Pont ebbe futottam bele én is pár éve. Nagyokos árulta a kártyáját, de erről nem említett semmit hogy pasztát cserélt folyékony fémre. Meg is ette a blokk alját.
Erre jó az egész hogy utána polírozhatod ki más hülyesége miatt a blokkot.
az nem folyékony fém, hanem mimetikus polialoid! ☝🤣
7:38 Indiumból és tinből. 😂😂😂 Szóval az a varázslatos tin az az ón. Legalábbis magyarul. Jók lennének ezek a videók de annyira látszik rajtuk a felkészületlensék, hogy az valami bámulatos. Kb mint wpmk-záson. Meg hogy a hővezető képesség mint kifejezés jó eséllyel egyszer sem hangzik el.
angol anyagokból dolgozok és nem értek hozzá, ki állított ilyet? ez nem kémikus/fizikus csatorna, más volt a lényege a videónak
Galinstan: Gallium, Indium és Ón eutektikus ötvözete. (68.5% Ga, 21.5% In, and 10.0% Sn)
Folyékony fémmel csak óvatosan. Ezek galliumról elmondtad szépen, hogy -19 fokon van olvadási pontja, de ami jóval fontosabb az ,hogy MARJA AZ ALUT! Csak keressetek rá hogy gallium vs aluminum és látatja mindenki. Szóval, ha proci hűtőknél használjuk ezt a folyékony fémet, akkor csakis réz felületű hűtőt használjunk hozzá!
A gpu többi részét el kellett volna szigetelni hogy működés közben se tudjon semmire rá folyni, általában le szokták lakkozni illetve hasonlóan körbe venni egy szigetelő anyaggal a gpu magot mint a ps5-nél.
nem hagytam a kártyát így, a teszt után újra pasztás lett nem akartam szenvedni a szigetelés leszedésével
@KingsTech így már érthető. De hamar gondot tud okozni észrevétlenül. Tényleg vigyázni kell vele. De cserébe sokkal tartósabb megoldás.
Nekem a laptop processzorán volt! (Asus ROG STRIX 2023-as verzió)! Közel 100 fokos volt alapjáraton a CPU és 105 foknál az alaplap letiltott! Leszedtem mert nem volt megfelelő az elkenése! Teljesen kifolyt még olyan helyre is ahova nem kellet volna! Majdnem tönkre tette végleg a laptopot! Sajnos szervízbe kellett vinnem, mert olyan helyen volt ahol szabad szemmel én már nem láttam (Ramnál), és nem bírtam eltávolítani! Senkinek nem ajánlom a folyékony fém pasztát! Körülményes, nehéz kezelni, rizikós! Vettem rá egy nagyon jó minőségi pasztát és meg is lett oldva a probléma!
Környezetszennyezés garantált a lemosással, de amúgy az lesz cifra, ha az alaplapra vagy GPU-ra kerül, konkrétan sokkal többe fog kerülni, mint egy High-end hűtés, másik hasonló értékű pasztával, akár elektronika boltból, sőt réz padokkal is lehet operálni megfelelő vastagságban. + nem azonnal végzi ki, de kb. 1 év múlva csak sérüléssel fog lejönni a borda.
Müszerész pasztát használok 20+ éve (fehér) és még nem volt olyan hogy ki száradt volna akármelyik konfigomban és máséban sem. Tranzisztrok alá szoktuk pakolni amik 100-150C fok körül dolgoznak a szimpadi PA erősítőkben. Ott is kell neki 5-6 év hogy elkezdjen be sűrösödni.
Ha igazán kíváncsi vagy a folyékony fém vs paszta közötti különbségre, hogy mennyire is érdemes kockáztatni a folyékony fémmel, szerintem próbáld ki a PTM7950 "pasztát". Ami igazából egy nagyon vékony thermal pad, ami helyettesíti teljes egészében a pasztát és igazából az helyett érdemes alkalmazni, mert thermal padnak túl vékony. Én meglepődve tapasztaltam hogy még a nagyon minőséginek mondott hővezető pasztákat is simán felülmúlta.
itt az idő most már egy kis PTM7950 bemutatóra is, kedves Kingstech
Ha már hűtés. Most kezdett el haldokolni a pc-m. i5 7500 Be Quiet! Pure Rock 2 hűtővel. Többször fagyott ki mikor véletlenül megütöttem a házat, elmentem mellette, letettem valamit rá. Kiderül a proci a ludas. Hiba az volt este kikapcsoltam, legközelebb nem tudtam életre kelteni. Dolgom volt eltelt néhány óra pöccröff. Na mondom akkor utána olvasok, zavaros infók vannak a neten a következő hibára: a gépben felpörög a venti, világit a ház 3 sec , kikapcs kezdi elölről. Sok keresés az alaplapon észrevettem az ellnörző ledeket , proci hiba. Mikor raktam össze a gépet takarítás után, (volt vagy 2-3 kör) észrevettem ,hogy a vízszintesen álló hűtő, lóg a függőleges procin. Járt már úgy valaki, hogy a gyári hűtő felfogatás eldeformálódott? Most némi alufólia a hűtő rögzítésére megoldás, csak kicsit zavar.
ez egy jó videó is lehetett volna, de ilyen formában, ennyire hozzánem értő módon kár az ilyet eröltetni :D
valaki megnézi ezt a videót, ez alapján kb megöli a kérdéses eszközt ha elkezdi pasztázgatni így a dolgait...
arról nem is beszélve, hogy tény, hogy létezik olyan paszta ami nem okoz zárlatot, de ahogy te elkented mindenfelé annál a résznél kb fogtam a fejem szörnyülködés közben, pláne, hogy kijelentetted, hogy nem probléma, és ez elvileg egy Tech csatorna, gratula hozzá :D
A mérést ismételd meg azonos körülmény közt tehát a szobahőmérsékleten kívül a VGA ventilátort is fixáld mondjuk 60%-on. Így már lényeges lesz a különbség is... Bár ezek a hőmérsékleti és ventilátor sebesség értékek nem is láthatóak. Jó volt a videó de ebben a felállásban nem releváns.
azonos körülmények között ment mind háromszor, ennyi a különbség ennél a kártyánál 6-7fok
@@KingsTech még egy 20-30% ventilátor sebesség ;) különbség is van a képletben, ezért is írtam, hogy fixált ventilátor sebességgel lenne releváns a mérés.
@@peterbencze6972 Az összes hasonló tesztjében ezt szokta csinálni, így gyakorlatilag mindegyik teljesen értelmetlen, ellenben rengeteg ideig azt kell hallgatni, hogy melyik ventilátor mennyire pörgött fel, stb...
Én a Thermal Grizzly Carbonaut-ot használtam a cpumra (2700x majd 5600x) hogy ne kelljen évente teljesen szétbombázni a gépet, nem tudom hogy ez mennyire működik vgaval de több méretben is kapható és nem degradálódik. Amikor megjelent a piacon akkor megtetszett az ötlet, de úgy látom azóta feledésbe merült, és senki meg sem említi. A hőmérséklet pedig 1-2 fokkal magasabb mint ha egy átlagos pasztát használnék.
A laptopomnál megérte. A CPU-t pasztáztam vele újra, s kb. 6 fokkal lett hűvösebb, ami így elsőre nem sok, de ha azt nézem, hogy minden terhelésnél a hűtőventilátor 1, néha 2 fokozattal is visszavesz, sőt alap használat mellett lett néma üzemmódja is a gépnek, mert nem mindig kapcsol be a venti - akkor nagyon is megérte. Ennek a fajta pasztának a kb. 10 évvel ezelőtti változatát használtam, s a laptop azóta is hiba nélkül teszi a dolgát, immár 12. évében van. (intel core i7 3610 QM).
Remek videó lett! Már régóta foglalkoztatott hogy milyen lenne ha folyékony fémet tennék a GPU-ra 😅
A méréseknél én kíváncsi lettem volna arra hogy melyik pasztával mipyen hangos a GPU, illetve melyiknél mennyit forog a ventilátor. Ettő függetlenül nekem nagyon tetszett! 😉✌️
Indium fólia 0.1mm vastag. Ez egy puha fém 156 Celsius olvadáspontal így nem folyik össze vissza nem okoz zárlatot. (81,8 W/(m·K))
Sziasztok. Asus laptopom is liquid metallal van pasztázva gyárilag. Szeretném sima pasztára cserélni. Érdemes szerintetek cserélni? Később könnyebb lenne a karban tartás. Azért gondoltam rá.
Szia . Mi egy CPU-nál próbáltuk ki . Az alany egy 8700k , megdelideltük kapott folyékonyfémet mehet össze . Terhelés alatt közel 30 fokot hozott . Ugye az újabb procik már "forrasztva" vannak avval nagyon macera .
Ha esetleg érdekel ilyen delidelő kit akkor beszéljünk 😁
Pofon egyszerű volt az aktiválás köszönöm ! :D
a kryonautnak nem 12.5W/mK? es a conductonautnak tobb mint 20?
a kryo extreme 14,2
@@ashenone7544 akko na
Érdemes lelakkozni az smd alkatrészeket, én 3 rétegbe lakkozom, biztos ami biztos, még a rezet is befeketíti egy idő után, polírozva lehet csak eltüntetni, ahol nem hagy nyomot az a nikkelezett felületű hűtőbordák.
Nikkelt is szétmarja. Nem mindegyiket, de nálam volt egy GTX TITAN blokk.
gondolkoztam ilyenen a laptopomhoz de a szerelő lebeszélt róla és Arctic mx4-et tett rá
Marha nagy felelotlenseg volt ezt a videot kiraknod, mert biztos lehetsz benne, hogy jo par vga es proci, esetleg alaplap fog megdogleni a kis kovetoidnel....
Arrol nem is beszelve, hogy teljesen rosszul hasznaltad te is...
Elmondta korrekten a veszélyeket, miért mit kellene még tennie? Nagyon is korrekt volt.
@@pluto2298 igaz,de úgy kellett volna csinálnia,ahogy üzemszerűen más is használná,mert lesz egy két 2bites, aki zárlatot csinál magának.
@@szmitike Akkor jó tanulópénz lesz nekik. Nem lehet a kezét fogni mindenkinek.
"Gamer laptopnál."
Vettem a hardverapron pár éve egy hibásként hirdetett Rog laptopot, azt mondta a tulaj nem tudja mi baja.
Szétszedtem és kiderült folyékony fémet rakott a paszta helyett.
Az alu hútőt NULLÁRA marta, szó szerint elporladt, fekete por maradt belőle és az elszabadult gallium feloldotta a forrasztásokat.
az igen :D
ps4re is jó lehet?
6fok nem tűink soknak oké, de a nyerünk vele vagy 500rpm-et is
azt is mérni kellett volna
sokkal halkabb, ventik kevésbé használódnak
Az most komoly, hogy a folyékony fém felkenésekor nem raktál oda egy védő keret lapot???
Grizzly gélt érdemes venni, és körbe kenni folyékony fémhez. Mert ha félre folyik GPU nàl akkor RIP. Amúgy a végén nem volt reklàm. Jah és hőfokokat nem làttunk melyik hàny fokos... 😢
Te nem tudsz leállni! Imádom!
Utoljára Sapphire R9 290 referenciás kártyán alkalmaztam. De aki ilyet használ az smd-re lakkozza körbe.
Azèrt nem vèletlen àrulnak szigetelő lakkot is a grizlièk .
Hát én inkább maradok a sima pasztázásnál.
Kijavitanálak lètezik 14 ès 17 mk pasza is ami nem folyèkony fèm èn egy 11 eset használaok 9 ève
Lev is irhattad voľná a tipusokat
@@alexanderkovacs6072 Alphacool Apex 17W/mK
Thermal Grizzly Kryonaut Extreme 14,2 W / (m K) d ez egy hibrid paszta de áramot nem vezet
Noctua NT-H2 12.07 W/mK
Cooler Master MASTERGEL PRO 8W/mK már ha lehet kapni is
Cooler Master - MasterGel nano Maker 11W/mK iet hazsnálok sajnos már nem kapható :(
@taligasmihály nem gyartsak mar , vagy annyira kelendő. Az a baj hogy sok minden ami jo volt nem lehet mar gyartani vagy eloirasok miatt , vagy mert valami mast akarnak eladni ami szarabb, olcsobban gyarthato es dragabban adjak.
A w11 még mindig szarabb mint a 10. nincs az az isten hogy váltsak
majd lesz. megoldák. XP-t, Vistát, 7-et 8-at 8.1-et is elévültté tették, holott simán alkalmasak lennének netezésre. És kb mind jobb is lenne mint ezek az új szarságok.
@devilzuser0050 van win 7 es gépem ... Tök jol muzsikál.... Léteznek update ek. Persze nem hivatalos. Az xp hez viszont van hivatalos update. Meg vel sok ipari gép használ ilyen oprendszert. Bankomatok. Bányagépek stb stb .... Csak a regedittel kell barálni picit
Első
Dedós
@@Katyusha-Zetsu vagy
@Katyusha-Zetsu pofád lapos
Idióta... :D
@@sztonete is
Második