Stadia rozwoju psychospołecznego według Eriksona cz. 1
Вставка
- Опубліковано 13 січ 2025
- Według Eriksona, każdy zdrowo rozwijający się człowiek przechodzi w trakcie swego rozwoju osiem stadiów: od okresu niemowlęcego, aż do starości. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Elżbietą Szajrych.
Moja siostra od pierwszej klasy robi za syna większość zadań domowych, projektów, prac plastycznych itd. Chłopak ma 13 lat i nie siada do odrabiania lekcji dopóki jego matka nie wróci z pracy. Jak to widzę, to mi się flaki wywracają. Wiele lat temu zwracałam jej na to uwagę, ale ona nie wyciągnęła wniosków.
kto wymyślił powtarzanie klas? nie napiszę co o tym myślę, jaki sens jest powtarzania klasy? to robi dla dziecka więcej szkody niż pożytku, nie wystarczy wpisać ocenę 1 i już i dalej do kolejnej klasy? przejdzie szkołę w normalnym rytmie, gdy będzie chciało może pobierać, kursy dokształcenia w atrakcyjniejszej formie z tych dziedzin nauki z których miał 1 jeżeli jakiś pracodawca będzie tego wymagał w ogóle.
Zamiast coś mądrego, pożytecznego wprowadzić w szkołach psychologię to religię wsadzili. Czy taki stan rzeczy świadczy dobrze o kondycji mózgu? Sami sobie odpowiedzcie.
Psychologia byłaby bardzo potrzebna (szczególnie na te czasy pełne mediów). Miałabym tylko obawy czy nauczyciele/psycholodzy będą rzetelnie wykonywać swoją pracę i jaki będą mieć program. Patrząc na obecny system nauczania nie wydaje mi się, że miało by jakakolwiek oddźwięk. Nie znam żadnego dobrego psychologa na pensji państwowej. Prywatnie się starają a państwo tylko "odbębnią" pracę. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie, nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Czasem znajdą się "perełki", które rzetelnie wykonują pracę. Niestety przez system jaki w Polsce panuje, odnośnie leczenia (w szkołach - nauczania) szybko taka osoba traci zapał, bo dużo rzeczy, które chciałby wykonać są nieosiągalne.
Powtarzanie klasy jest kontraproduktywne i destrukcyjnie wpływa na samoocenę dziecka, która przedkłada się na całe jego życie. Często jest tak, że przyczyną niezaliczenia przedmiotu nie jest lenistwo czy ignorancja, tylko zwykłe nieradzenie sobie z danym przedmiotem. Często wynika to z niewystarczających kognitywnych umiejętności.
"...cicho, nie pyskuj, nie masz prawa zabierać głosu,... " to nie tylko rodzice tak robią, nauczyciele też są ludźmi, którzy mają też problemy i zlęknione dziecko w domu jest rónież ofiarą dla psychopatycznych nauczycieli.
Pytam, dlaczego nieliczna grupa ludzi widzie tę patologię?
miałam taką wychowawczynię w szkole podstawowej, dorobiłam się przez ten nacisk psychiczny bezsenności, z której skutkami mierzę się do dzisiaj już jako studentka...
proszę zaznaczać że psychopatów czy socjopatów jest ogrom. Chcecie wierzcie chcecie nie wierzcie to co obserwuje i na bazie własnych doświadczeń i literatury trudno o zrównoważonego mężczyznę. Po przebudzeniu w czym żyję , gdy zaczynam analizować całe moje życie, to włosy na głowie stają dęba.
👍