Kurt Cobain: Nirvana, grunge, elviselhetetlen sztárság, piacosított lázadás, fájdalom és önpusztítás

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 161

  • @langrobert717
    @langrobert717 20 днів тому +40

    18:14 "ÉLŐBEN SOKKAL ROSSZABB VOLT AZ ÖSSZES NIRVANA DAL HANGZÁSA" 😳😳 Lehet kevered Eminemmel... A Nirvana brutálisan jól szólt élőben! Azt az energiát és szenvedélyt, ami a koncertjeiket jellemezte, máig sem sikerül közvetítenie egyik előadónak sem. Ez volt az egyik oka annak, hogy lemezszerződést köthettek a Geffen-nel, ami már akkor giga kiadó volt. Javaslom megtekintésre a Teen Spirit first live, esetleg live at Paramount felvételeket, vagy akár egy nemrégiben készült Howard Stern RHCP interjút, ahol Kiedis-ék arról beszélnek, hogy szólt a Nirvana élőben.

    •  20 днів тому +3

      A Sunn O)))-t érdemes meghallgatnod élőben. Leesik az ember feje tőle, pedig lassú és dobmentes, max gong szól néha. Amúgy az az Earth zenekar volt rájuk hatással (a doom, black metal + kortárs zene és pl az indiai dhrupad raga stílus mellett), ami Cobainre is. Komák is voltak.

    • @Zsamohe39293
      @Zsamohe39293 16 днів тому +2

      A live n loud 1993 is baszott jó

    • @varadiviktor2396
      @varadiviktor2396 15 днів тому +1

      Abszolút! Rengeteg Nirvana dalt úgy mentettem le spotira hogy koncert felvétel😀 sokkal több energia van az előkben és iszonyat jól szól.🤟🏽

    • @JSzM
      @JSzM 5 днів тому

      Szerintem is jól szólt élőben. Főleg az In Utero turné alatt.

  • @zubjuk
    @zubjuk 20 днів тому +19

    Megelőzte a korát.Mai napig hallgatom a Nirvanat.

    • @ivanyiattila3547
      @ivanyiattila3547 13 днів тому +1

      Nekem sosem jött be a Cobain orrhangos éneke. Sokkal jobban szeretem az Alice in Chainst, főleg az elején amikor még élt Layne Staley.

  • @AMRpub
    @AMRpub 21 день тому +25

    Már hiányzik Csunderlik, remélem még viszont látjuk az Ingában!

  • @00Volunteer
    @00Volunteer 21 день тому +11

    Remek téma és beszélgetés volt, köszi! (Rick Beato -t szintén ajánlom, ha valaki szórakoztató zenei beszélgetős műsort fogyasztana)

  • @ethernasethernas8889
    @ethernasethernas8889 14 днів тому +1

    Köszi a beszélgetést. Nagyon színvonalas volt és sok új dolgot tudtam meg a kedvenc együttesemről.

  • @NorbertSimon-sw9vz
    @NorbertSimon-sw9vz 12 днів тому +1

    Nagyon király Puzsér meghatározása kurt- ről és jim-ről its fantastic simply

  • @TheeSunchild
    @TheeSunchild 21 день тому +56

    Készüljön adás Dimebag Darrel 20 éves tragédiájáról, már amennyiben nem túl underground a Pantera -----és az amerikai őrület,fegyverhasznalat, ésatöbbi

    • @csanadboros8876
      @csanadboros8876 20 днів тому +16

      @@TheeSunchild ...aki ráadásul zeneileg sokkal több értéket teremtett már tizenéves korában is.

    • @gyurmagyuri6440
      @gyurmagyuri6440 20 днів тому +2

      +1 🤘🔥

    • @ittisjartam8913
      @ittisjartam8913 20 днів тому +3

      A legkevésbé underground. Ha valakik, hát ők elhozták a nagy tömegeknek az igazán kemény zenét.

    • @csanadboros8876
      @csanadboros8876 20 днів тому +1

      @@ittisjartam8913 az a metallica volt,ők annál sokkal jobbak voltak,de az igaz hogy undergroundnak (az inkább a régi Stooges vagy a Black Flag volt) tényleg nem lehet őket mondani,ahogy a Nirvanát sem. A zenéjük viszont elég tartalmas volt.

    • @borbalamondi4948
      @borbalamondi4948 20 днів тому

      ​@@csanadboros8876Black Flag 🫶

  • @2hard803
    @2hard803 16 днів тому +1

    nagyon tetszett élveztem lehetne több ilyen új vonalasa elhunyt zenészekről❤

  • @gyurmagyuri6440
    @gyurmagyuri6440 20 днів тому +6

    Nem gondoltam volna, hogy Puzsér Tool-t hallgat 🤘🔥

  • @patrikbaross881
    @patrikbaross881 21 день тому +22

    A grunge korszakot gyakran azonosítják Kurt Cobainnel, pedig a műfaj sokkal többről szólt, mint egyetlen zenész története. Az 1991-es Nevermind valóban korszakalkotó album volt, nemcsak a "Smells Like Teen Spirit" miatt, hanem olyan dalok miatt is, mint a "Come as You Are", a "Polly" vagy a "Lithium". De az éra más zenekarai is hatalmas hatással voltak, például a Pearl Jam, akik ugyanabban az évben debütáltak a Ten albummal. Ez az album tele van érzelmekkel és zseniális hangszereléssel - a vokál, a gitárszólók, a dobok mind elképesztően egyben vannak. Személyes kedvencem.
    Nem lehet elmenni a Soundgarden mellett sem, akik szintén meghatározó szereplői voltak ennek az időszaknak. Ráadásul itt volt a rövid életű, de emlékezetes Temple of the Dog projekt is. Ugyanakkor a Stone Temple Pilots is említésre méltó. A Smashing Pumpkins pedig egy másik irányból közelítette meg a korszakot, de a zenei gazdagságuk és kreativitásuk kihagyhatatlan.
    Kurt Cobain személye és tragédiája viszont megkerülhetetlen része a grunge történetének. Bár gyakran azt hangoztatta, hogy nem akar a mainstream része lenni, mégis rátett erre a szerepre - akár a heroinfüggőségével, akár a szarkasztikus és néha kifejezetten idegesítő interjúival. Ez sokakban ambivalens érzéseket kelthetett. Sajnos nem kapta meg azt a támogatást, amire szüksége lett volna, így tragikus öngyilkossága 1994-ben szimbolikusan lezárta a grunge csúcskorszakát.
    Ugyanakkor fontos hangsúlyozni, hogy a grunge nem egyenlő Kurt Cobainnel. Például Chris Cornell lenyűgöző hangja és zenei tehetsége is meghatározó volt. Gondoljunk csak a Soundgarden 1989-es "Loud Love" című dalára, ami a maga hatalmas skáláival és érzelmi erejével az egyik legjobb példája annak, milyen sokoldalú volt a műfaj.
    Visszatekintve az éra gyökereire, mindenképpen meg kell említeni a Sonic Youth 1988-as Daydream Nation albumát, különösen a "Teenage Riot" című számot mely az alternatív szcénából indulva előrevetítette a grunge érkezését. Hasonlóképpen említésre méltó az Edie Brickell & New Bohemians 1988-as Shooting Rubberbands at the Stars albuma is, amelyen a "What I Am" című dal szerepel - igaz, inkább a folk és az alternatív pop irányából, de hozzájárulva a korszak sokszínűségéhez.
    Ez a zenei időszak elképesztően termékeny volt, különösen a '90-es években. A grunge és az alternatív szcéna nemcsak a zenében, hanem a hozzá kapcsolódó életérzésben is maradandót alkotott.

    • @csanadboros8876
      @csanadboros8876 20 днів тому +7

      A Pearl Jam Chris Cornell koncepciója volt,hogy valahogy legyen folytatása Andrew Wood örökségének,a Malfunkshn/Green River/Mother Love Bone vonalnak,ahol Stone Gossard és Jeff Ament már akkor grunge-ot játszott,amikor Cobain még a Heartbreakert próbálgatta lejátszani (kevés sikerrel).
      A Nirvana egy idő után csak egy jól profitáló üzleti vállalkozás volt,aminek a legnagyobb bevételt Cobain halála hozta.
      Aki tényleg a nonkomformizmus prófétája és a generáció hangja volt,az Layne Staley. Csak őt Cobainnel szemben nem lehetett csillagszemű kislányoknak eladni olyan dalok után,mint a Love hate love,a Queen of the rodeo vagy a Sickman,és nyilván nem is törekedett rá,ahogy az életének az utolsó szakasza mutatta. Nála hiányzott az a nyilvános önsajnálat is,ami Cobain sajátja volt,amivel szívesen azonosult a hallgatóság,pláne 20 éves kor alatt. A Cantrell/Staley szerzőpáros minden mondatában több tartalom van,mint bármelyik Nirvana lemezen,csak nem kimondottan kellemes témákban,de egy elképesztő interpretációban előadva.

    • @szaboimreattila3353
      @szaboimreattila3353 19 днів тому +7

      hol marad az Alice In Chains???

    • @rockjano
      @rockjano 18 днів тому +3

      Remek poszt köszi!!! Fiatalkorom zenéje ahogy hallgattuk az MTV-n az emlékezetes volt...

    • @matebognar5184
      @matebognar5184 16 днів тому +2

      Az Alice in Chains-t se felejtsük el. Ők is voltak ugyanolyan jók, mint a Nirvana (szerintem), és az egy igazi tragédia, ahogy Layne Staley eltűnt, és megölte a heroin mind fizikailag és lelkileg.

    • @alexnagy2044
      @alexnagy2044 16 днів тому +1

      @@szaboimreattila3353 Te vagy az emberem!!! Köszi!

  • @werinter
    @werinter 16 днів тому +2

    A nem agyonszerkesztett, tökéletes, hibátlan, sokszor "gagyi" hangzás miatt szeretem én az általam kedvelt zenekarok első albumait. Azokban van valami őszinteség és szerintem a pénz, a siker szinte minden esetben megrontja a tehetséget és a kreativitást. A még be nem futott zenekarok többnyire végtelen kreativitással és tehetséggel kompenzálták a pénztelenséget. Ez hallatszik a legtöbb önerőből felkapaszkodott zenekar, énekes első számain, albumain.

  • @PPGlam
    @PPGlam 20 днів тому +18

    Eh, már az első 5 percben elhangzik egy Honeymoon (gondolom, a műsorvezető a Mudhoney-ra gondolt), illetve Chad Channing nevéből is sikerül Channings-et faragni. Ezek annyira, de annyira egyszerűen kikutatható és megugorható dolgok lennének, csak hát... készülni kéne, ugyebár.

    • @dimmykarras9287
      @dimmykarras9287 20 днів тому +4

      Ráadásul Chad nem volt rossz dobos. Ezt a Bleach igazolja, amihez nagyon illett a stílusa.
      Grohl is dicsérte később, ahogy az In bloom-ban játszott, amit eredetileg vele vettek fel. Grohl megtartotta azt a dobszólamot.

    • @laszloromsics5633
      @laszloromsics5633 19 днів тому +2

      @@dimmykarras9287 az egész Nevermind Chadre épült. Dave csak bérdobosként volt jelen. Kurt ha talált egy jó dobost,elbaszta mindig. Nekem Chad dobolása jobban bejön a demókon.

    • @PPGlam
      @PPGlam 19 днів тому +1

      @@dimmykarras9287 Jaja, Chad teljesen korrekt dobos volt, én is szeretem, amit hozzáadott a zenekarhoz. Ugyanakkor az is igaz, hogy Kurt tényleg elégedetlen volt vele valamiért, Dave Grohl stílusa és energiája meg szerelem volt neki első látásra egy Scream-koncerten (ha jól emlékszem).

  • @andreakisskormoczi
    @andreakisskormoczi 20 днів тому +1

    Megelőzte korát mint zenèben mind világszemlèletèben❤

  • @dandoadi
    @dandoadi 17 днів тому +2

    sajnos több fájóan zavaró tévedés hangzott el a "glam rockkal" kapcsolatban. például már rögtön a glam rock elnevezés helytelen ebben az esetben, ugyanis a glam rock egy '70-es évekbeli angol műfaj, olyan előadókkal, mint a T. Rex, a Ziggy Stardust-éra David Bowie, a Sweet, a Slade, Gary Glitter, stb., de részben még a Queen korai korszaka is oda sorolható. amiről itt az eszmecsere folyt, az a '80-as évek amerikai dallamos hard rock/heavy metal színtere, annak is elsősorban a Los Angeles-i vonulata, amit a szakirodalom glam metalként, illetve pejoratív gúnynevén hair metalként definiál. vagyis ez a két éra és stílus még véletlenül sem tévesztendő össze egymással, és ezt hasznos lenne végre megjegyezni mindenkinek. azoknak viszont mindenképp, akik erről nyilvános fórumokon és platformokon diskurzust folytatnak és véleményt formálnak. ne vezessük félre a hallgatóságot tárgyi tévedésekkel, így is bőven akadnak hiányosságok a laikusok fejében a könnyűzenetörténetet illetően. a másik dolog pedig, hogy habár ízlésen vitatkozni természetesen felesleges, és nyilván itt egy szubjektív értékítéletet hallunk a '80-as évek dallamos hard rock zenekaraival kapcsolatban, azonban sajnos az elhangzottak azt sugallják, hogy a műsorban megszólaló kollégáknak a legnagyobb jóindulattal is csak rendkívül felületes és hiányos az ismeretük azzal kapcsolatban, amiről tényként negatívumokat kijelentenek. nem kezdenék műfajtörténeti elemzésbe, de óriási ferdítés, hogy a glam metal csak a külsőségről szólt volna. csupán külsőségekkel ugyanis sem akkor, de 40 évvel később pláne nem lehetne stadionokat, arénákat, de akár még kisebb klubokat sem megtölteni. az ún. A-, de még a B-listás '80-as évekbeli hard rock bandák tagjai is szinte egytől egyik nagy tudású, kreatív zenészek, de ami ennél sokkal fontosabb, hogy nagyszerű dalszerzők is voltak. a szerzeményeik nem véletlenül állták ki az idő próbáját a grunge pusztítása ellenére is. természetesen nem kérdés, hogy a magas fokú zeneiség mellé nem ritkán társult egy sok esetben valóban túlzó, olykor már megmosolygató attitűd és imidzs is, de ez véleményem szerint csak azok számára zavaró igazán, akik a szemükkel hallgatnak zenét és mindenképpen egy elitista szemszögből kívánnak megítélni egy-egy zenei stílust és időszakot. márpedig a '80-as évek önfeledt, életvidám, hedonista ideológiája is egy abszolút hiteles, őszinte és önazonos ideológia, még akkor is, ha ez nem érhet fel a meg nem értett, depressziós, mélyen szántó gondolatisággal felvértezett, de zeneileg teljesen amatőr, kötött kardigános antirocksztár archetípusának magasságaihoz. és ha már az objektivitás a beszélgetés ezen szeletében is nélkülözve volt, akkor engedtessék meg egy hasonlóan objektív megállapítás, miszerint Kurt Cobainnál túlértékeltebb előadó/dalszerző valószínűleg nem létezett és nem is létezik ezen a világon. ha pedig esetleg még szubjektív is lehetek, akkor minden bizonnyal kártékonyabb sem.

  • @nemetizoltan1232
    @nemetizoltan1232 19 днів тому +1

    1991-ben rendszeresen hallgattam a slagerlistakat a Danubiuson. A Danubiust Szegedrol hallgattam, ahonnak 60 km-es korzetben lehetett jol befogni. A ket utcaval arrebb lako haverom a negyediken kivaloan befogta, En a foldszinten laktam es lecsiptem a radios magno teleszkopantennajanak a veget es beledugtam a tv koax kabelet. Igy is csak borult idoben jott jol a Danubius. Rendszeresen jatszottak a Smells Like Teen Spiritst, rajta volt a Rolling Stone, a Cash Box es a tbbbi listan. Erdekes volt az akkori slagerek kozott Nirvanat hallgatni, bar akkor nem fogtam fel ennek a tortenelmi jelentoseget. Aztan majus-junius korul (1992) mar Magyarorszagon is kaphato volt a Nevermind album. Akkor kedveltuk meg a Come As You Are-t is peldaul. Bar szerintem a Nirvana fomuve a kovetkezo albumrol a Heart Shaped Box, a klip latvanyvilagaval es Anton Corbijn munkajaval. Korabban, szinten 1992-ben felfedeztem a Pearl Jam es az Alice in Chains munkassagat. A Pearl Jam-Ten albuma olyan hatassal volt ram, hogy az eletemben kiadott egyik legjobb albumkent tartom szamon. Harminc ev elteltevel viszont ugy erzem, hogy az Alice in Chains volt az igazi grunge es ok oregedtek a legszebben es legidotallobban. A Nutshell pedig a valaha megirt legjobb es legszebb grunge song.

  • @ilkarudolf
    @ilkarudolf 21 день тому +8

    Kardigán-témában még ütősebb volt, amikor Frusciante full készen kardigánban lépett fel 1992-ben a Saturday Night Live-ban, miközben a többi Chili tag félmeztelenül izmozott. Az Under the bridge-t akarták játszani, nézzétek meg, mi lett belőle. Utána Frusciantét kirúgták

    • @lenardloga
      @lenardloga 20 днів тому +5

      @@ilkarudolf Frusciante magától lépett le egy japán koncert előtt '92-ben mert már annyira a hernyó volt a mindene.

    • @gergokerti2362
      @gergokerti2362 19 днів тому

      ​@@lenardloga Igy van, John ketszer lepett le onszantabol.

    • @alexnagy2044
      @alexnagy2044 16 днів тому +1

      @@lenardloga Akkoriban még nem. Egyszerűen csak zavarta, h mire bekerült az általa rajongott bandába, mint zenész, a zsenijének köszönhetően olyan dalokat írt akaratlanul, ami nagyobb tömeget vonzott, mint előtte a Chili Peppers valaha. Ő továbbra is kis klubbokban akart fellépni, de Kiedis-ék meg nyílván erre az átütő sikerre szomjaztak. Erre jött a SNL-es fellépés közbeni öltözős balhé, ahol Anthony megrugta, ezért John jogosan sértődött stílusban dacolva más hangnemben és tempóban kezdte el játszani az Under The Bridge-et. Az már hab volt a tortán, és igen, egyszer csak úgy döntött a turnébuszon, h lelép. Flea-ék rábeszélték, h még azt a bizonyos Japán koncertet még játssza le és ennyi. Szépen elvonult és jött a már akkor is előre látható grunge-alterművészi-heroinista hagyjon mindenki időszak. 1993-tól '97-ig széthernyózta, kólázta, crackezte, gyógyszerezte, piázta magát annyira, hogy csodával határos, hogy él. Majdnem végzetes szájüregi fertőzés, mindkét karján bőrátültetés, stb. Layne Staley-hez került hasonló állapotba, csak Őt csodák csodájára meg tudták menteni (mert akarta) Layne.t pedig nem....pedig épp John volt az egyik akit elrángattak a házához, tökéletes élő példaként, hogy még abból is fel lehet állni, de Layne akkori szokásához híven Őket sem engedte e a lakásába. Aztán pedig 1998-tól Californication - 2007-ig turné, lemez, turné. Majd 2009-ben ismét a túlzott médiacirkusznak hála John ismét kilépett és az már egészen 2019-ig tartott. Imádom! A csávó egy tökéletes példakép függőknek és korszakos zseni, mint zenész.

  • @rtcwtzs
    @rtcwtzs 17 днів тому +2

    Linkeljétek be please a Smells like teen spirit verziókat amiről itt szó van! Köszi

  • @alexnagy2044
    @alexnagy2044 16 днів тому +1

    Hangsúlyozom, hogy az elhangzottak 90százalékával egyetértek. De (amiről Kurt nem tehet!) engem az kifejezetten zavar, hogy mindig Ő van beállítva a nagy tragédiának, amikor nem hiszem, hogy Layne Staley életútja legalább annyira, ha nem sokka tragikusabb, nem Kurt-höz képest, hanem az egész Rock N' Roll színfolthoz mérve is, számomra a legszomorúbb. Tekintve mind a zenei profizmusát, dalszövegeit, de leginkább a grunge műfaj koronázatlan énekese és frontembere volt, olyan tényleg lehengerlően egyedi hanggal, amihez csak Chris Cornell kvalitásait tudom társítani. Az a fajta lassú és hosszú éveken át tartó gyötrelmes szenvedés és halálnem, amit az a csávó átélt és sajnos választott magának, az példátlan. Ráadásul, mivel egy napon haltak meg, Április 5-én, így ez még jobban beárnyékolja Layne személyét, létezését, és zsenijét. "10 long years, Slow suicide's no way to go" (!) Nyugodjanak Békében. Az egész grunge korszak, az énekeseivel együtt meghalt. "Grunge is dead" Ahogy azt Kurt hírdette az egyik pólóján... és tényleg! Már csak Eddie Vedder van játékban; talán nem véletlen : 'Alive' ugyebár ...Seattle mellé még szeretnék egy Atlanta-i zenekart megjegyezni a Stone Temple Pilots nevével, akiket hogyhogy-nem, a szintén tragikus sorsra jutott Scott Weiland vezetett, és méltatlanul kifelejtik Őket mindig. ✌&💜

  • @Gabor1995
    @Gabor1995 20 днів тому

    Nirvana, Three days grace, Breaking Benjamin, Disturbed, Thousand foot krutch. A legjobbak. :D

  • @rolandsztoika3266
    @rolandsztoika3266 20 днів тому +5

    Abban az egyben nem értek egyet, hogy a Nevermind után Kurt nem próbált visszatérni az undergroundhoz. Az In Utero lemez egyértelmű elkanyarodás szerintem a Nevermind slágeresebb világától. Csak akkor már késő volt, a zeneipar felfalta, ő pedig nem bírta tovább. Az In Utero albumnak az lett volna eredetileg a címe, hogy: "I hate myself and I wanna die", csak ezt nem engedték.

    • @laszloromsics5633
      @laszloromsics5633 20 днів тому +1

      Miközben a slágerlisták élén voltak,aközben rengeteg alter felvételt adtak ki. Kislemezek,közreműködések tömkelege. Kurt az egyik kedvenc Melvins albumom produ ere volt pl. 😊

    • @rolandsztoika3266
      @rolandsztoika3266 19 днів тому +1

      @@laszloromsics5633 Pontosan! Mark Lanegan albumán is játszott, aki nem olyan régen hunyt el. Az ő albumán dolgozták fel először a Where Did You Sleep Last Night című Leadbelly blues dalt, ami aztán a Nirvana Unplugged koncertjének csúcspontja lett, és szerintem a világon a legtöbben a Nirvana verzióban ismerik.

    • @alexnagy2044
      @alexnagy2044 16 днів тому

      @@rolandsztoika3266 Pontosan. Lanegen.nel nagy spanba voltak a Screeming Trees ugye példa volt a Nirvana előtt és mivel Mark Layne-t is ugyúgy (ha nem jobban) szerette, ezért ezer szálon csatlakoznak és kapcsolódnak töténetek. Nekem egyvalami fáj. (amiről Kurt nem tehet) Az, hogy mindig Őt hozzák fel a nagy tragédiának, amikor én elképzelni nem tudok Layne Staley életútjánál, de leginkább a hosszú évekre nyúló lassú önygyilkosságánál, de leginkább halálánál rosszabbat. "10 long years, Slow sluicide is no way to go"

    • @rolandsztoika3266
      @rolandsztoika3266 15 днів тому

      @@alexnagy2044 Az Alice In Chains mainstream körökben közel sem volt annyira népszerű, mint a Nirvana, pedig legalább olyan jó zenekar volt, és Layne hangterjedemben is köröket vert Kurtre, vagy akár Eddie Vederre. Borzasztó ami történt vele is. Látható az Alice MTV Unplugged felvételen is hogy Layne akkor már mennyire szét volt csúszva :(.

  • @tiborvamos6141
    @tiborvamos6141 21 день тому +6

    A Bleach lett volna a legjobb album ha Grohl dobolt volna rajta, de így is nagyon király😊

    • @InfernAlien
      @InfernAlien 21 день тому +4

      Az In Utero a legjobb

    • @acetom7467
      @acetom7467 20 днів тому

      Nekem az túl nyers, ahogy az In Utero is, de ízlések és pofonok.

    • @davidvarga430
      @davidvarga430 18 днів тому

      A Bleach- ben ráadasul 2 gitar van!

    • @janoslegyenfennajanoshegyen
      @janoslegyenfennajanoshegyen 18 днів тому

      ​@@davidvarga430Viszont mindkettőt Kurt játszotta fel (nem is volt mindegyik dalban 2), hiába szerepel a borítón Jason Everman, egy hangot sem játszott a Bleach-en.

  • @ivanyiattila3547
    @ivanyiattila3547 13 днів тому +1

    Nekem százszor nehezebb volt, hogy az Alice in Chains frontembere halt meg Layne T. Staley. Sokkal nagyobb művésznek és énekesnek tartom mint Kurt Cobaint.

  • @Adam-i2n7h
    @Adam-i2n7h 20 днів тому +9

    Dave Grohl-al kapcsolatban nem lehet elmenni szo nelkul amellett, amit a QueensOfTheStoneAge-ben muvelt

  • @angelushungaricus
    @angelushungaricus 15 днів тому +1

    Gitárosként és zenészként is egyes alá, amire értékelni tudom, borzasztó, amit zenélés címén művelt... Ő tipikusan az az ember, akiből a managerek csináltak valakit, és azóta lehet bizton
    tudni, hogy a szart is el lehet adni, ha megfelelő a csomagolás... Sőt, kellő reklámmal még azt is lehet érni, hogy az emberek szeressék... Sokan szeretnék belemagyarázni a zsenit, de ő csak egy
    szerencsétlen flótás volt, aki éppen akkor volt azon a bizonyos helyen, amire azért nem mondanám, hogy "jó", mert ugye ismerjük a végkifejletet... Ezért is nem szerencsés, ha a sikert az ember nem az érdemei alapján éri el, akkor kevesen tudják helyén kezelni a dolgokat..

  • @LinkinParkalegbedeszebbb-fr8ov
    @LinkinParkalegbedeszebbb-fr8ov 19 днів тому +2

    Következőnek Chester Bennington is lesz téma? Én nagyon adnám

  • @matekomlosi6304
    @matekomlosi6304 19 днів тому +1

    22:46 Egyébként a Foo Fighters első albumát érdemes meghallgatni! Benne van az a Nirvana féle nyers érzés. Az lehetett volna a Nirvana következő albuma ha Kurt nem lesz öngyilkos. Dave, Kurt-nek is mutatta azokat a számokat amik nagyon is tetszettek neki, kivéve a szövegeket.

    • @signedmixals
      @signedmixals 19 днів тому

      Szerencsére Kurt az életben nem engedett volna fel egy Dave számot Nirvana albumra, nem hogy egy komplett lemeznyit. A Scentless Apprentice - aminek az alap riff-e Dave ötlete volt - is csak azután kerülhetett fel az In Utero-ra, hogy Kurt alaposan átdolgozta. A teljes egészében Dave által írt és feljátszott Marigold pedig pl. csak az egyik kislemez B oldalára juthatott fel.

    • @matekomlosi6304
      @matekomlosi6304 19 днів тому

      @signedmixals Dave is egy abszolút jó dalszerző, de persze Kurt egy Genius volt. Dave ebből bizniszt akart csinálni és elvitte egy populárisabb irányba a dolgait. Az meg szubjektív, hogy kinek mi tetszik.

    • @signedmixals
      @signedmixals 19 днів тому +2

      @@matekomlosi6304 Vannak jó Foo Fighters számok, de tényleg minden téren másik világ, és szerintem jó, hogy úgy alakult, hogy ezek sosem keveredhettek. Ahogy az is, hogy nem vitték tovább a bulit Nirvana néven.

  • @zoltanberegszaszi9293
    @zoltanberegszaszi9293 2 дні тому

    Az In Utero lemezzel is lehetett volna kicsit foglalkozni.

  • @Bal.1825
    @Bal.1825 21 день тому +3

    A halála után három évvel elkezdődött a metál aranykora. (1997-2001)
    Örökérvényű páratlan zenék születtek a majd évtizedes elnyomatásból.

    • @csabab.5689
      @csabab.5689 20 днів тому +1

      nem inkább fél évvel a Kornnal meg a nu metállal? :D

    • @Bal.1825
      @Bal.1825 20 днів тому

      @csabab.5689 Az nem is zene.

    • @Bal.1825
      @Bal.1825 20 днів тому

      @csabab.5689 Az nem is zene.

    • @Bal.1825
      @Bal.1825 20 днів тому +1

      @csabab.5689 A másik csapás...😁

    • @gyurmagyuri6440
      @gyurmagyuri6440 20 днів тому +2

      A kedvenc együtteseimnek (Disturbed, Slipknot, Lamb of God, Gojira, Sabaton, SOAD) ekkor kezdődött a pályafutásuk 🤘🔥

  • @padzsi
    @padzsi 20 днів тому +4

    Mint hatalmas nirvana és foo fighters rajongó szólok hozzá. A smells like teen spirit egy hard-os Boston more then a feeling érzés. Az első dob taktusa egy disco funk szekció(forrás maga a zenekar) Végül , ha az MTV nem kezdi el játszani, akkor megmaradnak ugyanannak az ismeretlen bandának akik itt voltak pesten. Szóval ez a koszos rock isten kép azért sántít. 😂

  • @sandorkadalyi4521
    @sandorkadalyi4521 21 день тому +10

    Miért nem volt élőben sikeres?
    Élőben sikeres volt.

    • @laszlomihalik574
      @laszlomihalik574 21 день тому

      Hallgasd meg mégegyszer!

    • @patrikx77A
      @patrikx77A 21 день тому

      @@laszlomihalik574 én is ezt javasolnám neked. az unplugged a lehető legjobb példa, de akad még bőven azon kívül is.. ott az említett amsterdami koncert ami még egy you tube felvételről is kiváló szórakozást nyújt (az említett come as you are-t azért énekelte Kurt olyan hamísan és rekettesen, mert megpróbálta fülre fél hanggal lejjebb hangolni a gitárt, és miután ez nemsikerült és undorító hangja volt a hangszerének, úgy gondolhatta hogy akkor rátesz meg egy lapáttal és szét trollkodta a számot. úgy gondolom ez az élmény csak növeli a koncertjük élményét, nem pedig elvesz, és szerintem ezt a rajongók is így gondolták, máskülönben nem töltöttek volna meg stadionokat vagy csarnokokat..)

    • @csanadboros8876
      @csanadboros8876 20 днів тому +1

      A kortársaikhoz képest rettentő bénák voltak. (Elég sok koncertjükről láttam felvételt.)

  • @azidegszanatoriumarisztokr8013
    @azidegszanatoriumarisztokr8013 20 днів тому +1

    Puzsér így szemüvegben, hátranyalt hajjal konszolidáltabb értelmiség imázzsal bír. Igaz, ami jó az abszolút, és mindenkiben ugyanaz a minőség jelent meg.

  • @maximacloaca4590
    @maximacloaca4590 21 день тому +5

    00:00 - 1994-ben lett öngyilkos Kurt Cobain, az ellenkultúra ikonja - Milyen ellenkultúra az, amit a Sláger rádióban rendszeresen játszanak?

    • @gargoylecass4046
      @gargoylecass4046 21 день тому +2

      Mint a rock fm,nincs màs csak ècidici meg csum jovi meg nithinelsematters

    • @InfernAlien
      @InfernAlien 21 день тому +2

      Az amelyik képes a tömegízlés üvegplafonját áttörni.

    • @NarchoPath
      @NarchoPath 21 день тому

      A bohóckultúrádnak az ellentéte

    • @THEAMYGDALA
      @THEAMYGDALA 20 днів тому +5

      94-ben nem játszotta a Sláger, de a Danubius sem

    • @MrCooper83
      @MrCooper83 20 днів тому +3

      Az elejen nem voltak hiresek. Abban az idobe az ellenkulturat kepviseltek.

  • @NagyonNagy
    @NagyonNagy 19 днів тому +1

    Emlékszem aznap mikor meghalt, első osztályos gimnazistaként a 0. óra testnevelés volt, és én zokogva futottam a köröket a kxrva tornateremben. Nincs rá kifejezés, hogy én mennyire imádtam a Nirvana-t. 😩

  • @Greg-T
    @Greg-T 18 днів тому

    GV Cooper kiváló dokumentumfilmet készített Cobainről.

  • @laszlomihalik574
    @laszlomihalik574 20 днів тому +2

    Come as you are alapja lopott. A Killing joke már perelte volna Cobaint, de sajnods azt már nem élte meg. Halála után a pertől elálltak. Én mind a két számot kedvelem, jó ez így.

    • @laszloromsics5633
      @laszloromsics5633 20 днів тому +1

      Még a Nevermind megjelenésekor peren kívül megegyeztek.

    •  19 днів тому +1

      Konkrétan ez az, Eighties: ua-cam.com/video/lkum-hiZjKo/v-deo.html - jaja, szintén így vagyok vele, tetszik mindkét szerzemény, az újrafelhasználás mellesleg a hiphopban és az industrialban is jellemző, csak másképp. Hozzáteszem, a Killing Joke sokkal fontosabb, meghatározóbb (máig aktív) zenekar számomra.

    • @signedmixals
      @signedmixals 19 днів тому +2

      Az, hogy a Killing Joke perelt, azért különösen vicces mert már ők is lopták a riff-et az Eighties-hez, a The Damned - Life Goes On-ból.

    • @laszlomihalik574
      @laszlomihalik574 15 днів тому

      @@signedmixals Ja! Tényleg. Ez 82-es, az Eightees meg 83-as.

  • @ssompi69xd420
    @ssompi69xd420 21 день тому +5

    Amúgy Puzsér miket rajzol?

    • @Bal.1825
      @Bal.1825 21 день тому +6

      Pentagrammákat.

    • @ssompi69xd420
      @ssompi69xd420 20 днів тому +1

      @@Bal.1825 köszi

    • @Bal.1825
      @Bal.1825 20 днів тому +2

      @@ssompi69xd420 A Rostástól van az információ, vagyis nem túl megbízható. 😁

    • @balazspfaffenbuchler5985
      @balazspfaffenbuchler5985 20 днів тому +3

      Párizsiket, virsliket😅

  • @bambi008
    @bambi008 21 день тому +2

    30:03 Beton.Hofi “Nem én írom amit írok ez csak leszületik”

  • @maximacloaca4590
    @maximacloaca4590 21 день тому +11

    Vicces, hogy ha a Smells Like Teen Spiritet nem mollban hanem dúrban játsszák, akkor egy tökéletes Disney tini sorozat főcím dalává válik. Erre keress: "Smells Like Teen Spirit" by Nirvana Re-Mixed in a Major Key

    • @matezeleznyik1416
      @matezeleznyik1416 21 день тому +1

      Slayer dalokat már egy évtizeddel ezelőtt dolgoztak át így...

  • @fergep
    @fergep 19 днів тому +1

    Az első nagy slágeruk az A buta görl :D

  • @marianna9502
    @marianna9502 20 днів тому

  • @John-e2c3i
    @John-e2c3i 20 днів тому +1

    Visszatértek a Spirit fm-be?

    • @gabor6259
      @gabor6259 20 днів тому

      Ez egy régi adás.

  • @peterfarago7727
    @peterfarago7727 6 днів тому +1

    Ironikus mert a halála csak növelte a banda értékét és az eladásokat:)) Ugyan hosszútávon nem biztos, de rövid távon hatalmas profitot szerzett a kiadóknak.

  • @szaboimreattila3353
    @szaboimreattila3353 19 днів тому

    26:40 szerintem a Robi csak az In Bloom klip miatt érzi ezt :v

  • @sebessegesadrenalin
    @sebessegesadrenalin 21 день тому +2

    Love-ot lehet ekézni, de neki is volt egy rohadt jó bandája.

    • @MrCooper83
      @MrCooper83 20 днів тому +1

      Jah a Hole-nak tenyleg voltak jo szamaik. Vannak olyan hirek, miszernt Cobain segitett megirni a szamok egy reszet.

    • @csanadboros8876
      @csanadboros8876 20 днів тому

      Meg jó volt a Larry Flintben.

    • @matebognar5184
      @matebognar5184 16 днів тому

      ​@@MrCooper83Biztos, a You got no right című daluk egy az egyben egy Nirvana kopi, a You know You' right (ami egyben a Nirvana utolsó stúdióban felvett dala)

  • @acetom7467
    @acetom7467 20 днів тому +1

    Magyarországon a Maggoty Scream - Örvény című albuma hasonlít a legjobban a Nirvana-ra mind riffekben, mind dobban, mint dalszövegben. Persze meg sem közelítik. Szerintem a Nirvana a könnyűzene csúcsa, sajnos a fiatalok nagyrésze nem is tudja, ki az a Kurt Cobain.

    • @gyurmagyuri6440
      @gyurmagyuri6440 20 днів тому +2

      10-ből 9 ember, akit nirvanás pólóban látsz az utcán, nem tudnak egy dalcímet sem mondani

  • @tourskillin6572
    @tourskillin6572 16 днів тому

    “The last years of American music has come from Prozac culture, - If you tell a whole nation it’s dysfunctional, it becomes dysfunctional. Tell someone they’re depressed often enough, and they are. But the idea of wallowing in self pity is ridiculous"

  • @laszloromsics5633
    @laszloromsics5633 20 днів тому

    A come as you are témáról annyit,hogy Cobain keményen trollkodott,akkor amikor még nem is így neveztük. 😅 hozzá is szólt. : ha hamis a gitárod,énekelj hamisan... 😅

  • @horvathhenrik3185
    @horvathhenrik3185 20 днів тому +1

    A nirvana mindent e******** megmondta Mickey Rourke pankrátorban.

  • @gabor6259
    @gabor6259 20 днів тому +1

    31:26 Nem lehet ezeket a referenciákat rock'n'roll-sztárokkal szemben állítani? Dehogynem! Mindenkivel szemben, aki gyermeket vállal, _kell_ állítani ezeket a referenciákat. Alapjáraton kedvelem Robit, de néha olyanokat mond, ami eléggé lehoz róla.

  • @NarchoPath
    @NarchoPath 21 день тому +2

    Lotyók maradtak csak manapság😂

  • @abu0010ify
    @abu0010ify 19 днів тому

    a terapeuta biztos nem gondolta hogy robi ilyen komolyan fogja venni a felnőtt színezőt stresszlevezetésre

  • @csanadboros8876
    @csanadboros8876 20 днів тому +7

    A grunge 4 fő frontemberei Andrew Wood,Layne Staley,Chris Cornell és Mark Lanegan voltak,Cobain a nyomukba nem ért soha.
    Még a saját zenekarában sem ő volt a legjobb frontember vagy dalszerző. Tudta ő is nagyon jól,hogy érdemtelenül kapta fel a hullám,a többiekhez képest csak egy slágerzenekar voltak,nagyon sok lenyúlással. A sikereiket a Geffen companynak köszönhették (mint a Guns N'Roses).
    Élőben sem voltak soha annyira jók mint a Soundgarden vagy az Alice In Chains. (Épp elég bootleget néztem és hallgattam.)
    A halálában csak azt nem értem,hogy a többszörösen (még neki is) halálos adag belövése után hogyan tudta elpakolni a hozzá való cuccot,hogy utána egy sörétes puskával agyonlője magát,majd letörölje az ujjlenyomatait róla. (Foglalkozott a témával egy magyar exrendőr is,nem kevés ellentmondást felvázolva.)
    Szóval ezerszer inkább a Dirt,a Core vagy a Badmotorfinger,mint egyszer a Nevermind. 😂

    •  20 днів тому +2

      Bár megszerettem a Nirvanát, a kor kihozta, de az alapozást a Sonic Youth, Melvins, Mark Lanegan és (post)punk zenékben látom. Amúgy ha AIC: szerintem a máig aktív Jerry Cantrellt se felejtsük ki a sorból, elképesztő hangtónusa van az embernek, személy szerint ugyanúgy szeretem a hangját a klasszikus lemezeken, mint Layne-ét, és a szólólemezei is elég jók máig.

    • @csanadboros8876
      @csanadboros8876 20 днів тому +1

      Jerry Cantrell mellett Kurt Cobain olyan mint Geddy Lee mellett Gene Simmons. 😀 Én el tudom hinni bárki részéről az őszinteséget és a jóindulatot,de szerintem Kurt Cobain csak a seattle-i Kyle Troy volt a Geffen polcán,akinek a kék szemeivel meg a végtelen önsajnálatával lemezek milliót adták el helyüket nem találó tizenéveseknek. Cantrell meg ennél sokkal több értéket tudott teremteni és közölni. Például egy "extrém" nonkonform szubkultúrában a világ különböző tájain valahogy mindig előkerül az Alice In Chains és a Cantrell-univerzum mint alapvetés,akár vadidegenek között is.

    • @marcinjulius
      @marcinjulius 19 днів тому

      Nekem a Nirvana ugyanolyan fontos mint az összes többi grunge banda, mindegyiknek megvan a saját egyénisége és erős oldala. Mindegyik zseniális, zeneileg is! A Nirvana is. Érdemes meghallgatni Beato elemzéseit, ő elég nagy tudású zenész ahhoz, hogy meg se próbáljam megkérdőjelezni ;)

    • @szaboimreattila3353
      @szaboimreattila3353 19 днів тому

      @@csanadboros8876 "a testvérem vagy"!
      (Korda Gyuri bácsi mondta egy pókerközvetítés alkalmával, amikor nagyon egyetértett egy játékos döntésével)
      Igen, Jerry Cantrell az ujjaival jobban pattintgat; ebben a grunge-ról szóló műsorban meg még csak említés se esik róla...

    • @gergokerti2362
      @gergokerti2362 19 днів тому

      Szerintem a fent sorolt negyet boven tulszarnyalja

  • @jimmyconway11
    @jimmyconway11 20 днів тому +4

    Grungeból csak az Alice in Chains! 🤟🏼

  • @gaborsimon5938
    @gaborsimon5938 19 днів тому +1

    Ennyi baromságot!

  • @John-e2c3i
    @John-e2c3i 20 днів тому

    Vagy 6-év múlva Azahriah?

    • @gergokerti2362
      @gergokerti2362 19 днів тому

      Semmi osszefuggest nem latok. Mire gondolsz?

    • @John-e2c3i
      @John-e2c3i 19 днів тому

      @gergokerti2362 Hát hogy 21-évesen 3-év után visszavonult...

  • @JSzM
    @JSzM 7 днів тому

    Hatalmas.

  • @svenstefansson4022
    @svenstefansson4022 20 днів тому +1

    Amerikai választásról miért nincs szó? Kurt meghalt évtizedekkel ezelőtt.....

  • @gergelyviktor
    @gergelyviktor 19 днів тому +1

    Foo Fighters... Red Hot Chili Peppers... kommersz szarok a Nirvanahoz képest.

  • @martinvejmelka8655
    @martinvejmelka8655 20 днів тому +1

    Слава Україні 🇺🇦

  • @Bal.1825
    @Bal.1825 21 день тому

    Ő nyírta ki a metált.

    • @gyurmagyuri6440
      @gyurmagyuri6440 20 днів тому +1

      Pont, hogy ugyanebben az évben (1994) jelent meg a Korn első albuma, ami után jöttek a metal (szerintem) legjobb albumai, egészen kb. 2010-ig

    • @Bal.1825
      @Bal.1825 20 днів тому +1

      @gyurmagyuri6440 Úgy értem, hogy 90-től halott volt a metál a grunge miatt, ciki volt a metál zene.
      Gyakorlatilag 7-8 év tetszhalott állapot után 97-98-tól berobbant a színtér, ez a csúcs kb 2001-2 -ig tartott. Azóta sajnos elég hervadt a felhozatal.

    •  20 днів тому +1

      Abszolút nem bántásból mondom, láttam másik véleményed is - már ha nem poén-trollkodásból írtad 🙂
      Miért nyírta volna ki a metalt? Szerintem inkább sok embert nyitott meg a súlyosabb, kritikusabb zenék felé. A rock-metal ezerféle ágazata hosszú távon máig a zeneipar egyik fő húzóága, elképesztő bevételekkel - legalábbis a hírös bandák, nagy kiadók számára - s nem a kérészéletű popsztárocskák. Ja, ma nem a dajertól hajlakkszagú cicaruhák, vagy szegecselt műbőr a trendi a metálban?
      45 év után visszanézve a zenei előéletemre, kora-gyerekkori klasszikuszenei és ősambient, elektronikus, progrock, krautrock zenék (Vivaldi, Pink Floyd, Kraftwerk, J.M. Jarre, Deep Purple, King Crimson) után a metal jött a lázadó korszakomban, és a '90-es évek elején - közepén is, bár nekem az underground - durvább, vagy "elvontabb" vonal jött / jön be, azért ne feledjük, akkoriban a death-black-doom metal igen erős volt, finoman szólva felvágta és kibelezte a giccset, és igen, változott a zene, mint mindig, max a Hammer magazinban sopánkodott pár kritikus, hogy "jajj, most nincs olyan, mint 5-10 éve" 🙂
      Mondjuk őket soha nem értettem. Ha olyan zenét akar az ember hallgatni, ami stabil, ott vannak a klasszikusok: a bizánci és középkori, reneszánsz zenét, Vivaldi, Beethoventől a perzsa radifon át az indiai rágákig.
      Emellett máig gigafeszteken tarolnak a régi metalcsapatok is.
      Másik: ha "kinyírta" volna a metalt a grunge, vagy a Nirvana, mégis miért volt atomszilárd akkoriban is a Slayer, miért talált saját, új hangot a Pantera, Sepultura, Napalm Death (jó, Napalmék alapból a punkból érkeztek, amiből a hc-on át lett grind kb. 85-ben, csak metalosítva a hangzás mindent vitt, ahogy az Obituary esetén is), a Fear Factory-ről nem is beszélve - utóbbinak eredeti énekese mellesleg pár vágásban szerepel is a Nirvana "Smells.." klipjében. A Motörhead is ugyanúgy működött, mainstream metálból a Metallica is, de a Black Sabbathot is kisstadionban néztük apámmal. Sima zenei generációváltás volt, mint a 70-es és 80-as évek közt.
      Fenti zenekarokból jópár koncerten voltam 1991-1996 közt. Sőt, még Guns-on is ősökkel. Tele volt minden helyszín, műfajtól függően az akkori Fekete Lyuk-maradványtól a Pecsán át az mtk stadionig. Ennyire "szűnt meg" a metal.
      De a Dream Theater és hasonló progmetál csapatok se voltak tétlenek. A Voivod is önazonos módon tolta, ahogy a Kreator is.
      10 év a zenetörténetben semmi.
      Ezt a litániát úgy írtam, hogy kb. az ízlésem ötödét teszi ki a rock-metal, a többi zömmel ambient, industrial, tradicionális keleti zene, népzene, közép-ázsiai epikus zene, (főleg) brit electro, desert rock, krautrock, deep techno, noise rock, field music, kortárs komolyzene (eme műfajok eleve nem "divatosak", itthon főleg.)
      A visítós hajmetáltól és hazai "általános rokktól" zömmel kiver a víz, mert sokuk elég erőltetetté vált, szóval nem lett belőlük Maidenre - viszont pont a '90-es évek elején-közepén volt egy egész jól bontakozó fanzine-kultúra, postai levelezésekkel kazicserélés, akkoriban kezdtek önerőből játszani olyan hazai metal formációk, mint pl. a Sear Bliss, vagy később a Gire, vagy a Watch My Dying.
      Ja, sokáig nemigen akartam szeretni a Nirvanát, mégis bekúszott, mert jó zenét alkottak, pedig a korai hatásaikat ezerszer jobban szeretem (Melvins, Sonic Youth, Earth, Killing Joke, sok postpunk stb.) - az Alice in Chains viszont ment, de már bő 20 éve rég mindkettő, ha nem is a csúcson.
      Itthon amúgy ahogy veszem, tág-mainstream közegben eleve a 80-as években alapozott rock-metál a hosszútávú befutó (Ossian), vagy a Tankcsapda, no meg Ákos, talán Kárpátia. Vannak időszaki viccek, mint a fluorjelenség - de vajon vesz valaki Fluor Tamás Cd-t, vagy letöltött flac - wav verziót, vinylt, kazettát stb.? Dehogy vesz. Elmegy celebvadász szelfizni.
      Hazai színtér: mi Bartók és a VHK országa vagyunk, ők fogtak meg valami olyat, ami sehol máshol nincs, és megismételhetetlen. Egyikük sem avul el.
      Ne aggódj, a metal se fog.

    • @gyurmagyuri6440
      @gyurmagyuri6440 20 днів тому

      @@Bal.1825 nyilván más az ízlésünk, de szerintem 2002 után is voltak fantasztikus albumok (Ten Thousand Fists, Indestructible, Asylum, Ashes of the Wake, Sacrament, The End of Heartache, stb.)

    • @Bal.1825
      @Bal.1825 20 днів тому +2

      Megtisztelő terjedelemben reagáltál a kis bejegyzésemre, de amit röviden leírtam, azok tények.
      Voltak kivételes metál bandák akik a felszínen tudtak maradni, de nem ez volt a jellemző.
      Kis túlzással mai napig a 97-2002 közötti albumokból "élek".
      Nekem a csúcsot pl ezek képviselik:
      -Nightwish: Oceanborn
      -Children of Bodom: Hatebreeder
      -Cradle of Filth: Cruelty and the Beast
      -Arch Enemy: Burning Bridges
      és társaik.
      Manapság is évente alig néhány lemezt tudok megkedvelni.

  • @EmokeRegos
    @EmokeRegos 20 днів тому

    Egy heroinistánál nincs kontroll, nincs "normalitás".

  • @Janeszdrumm613
    @Janeszdrumm613 20 днів тому +3

    És a mobiltelefonok használatàt sem engedik Tool koncerten😎🫡🤘 11:49