Изучаем Тору изучая иврит . Урок 2 Танах .

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 16

  • @Doka_Butcher
    @Doka_Butcher 20 днів тому +3

    Шалом, Рони! Я очень горжусь, что знаком с Тобой. Спасибо Тебе за труды!

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  20 днів тому +5

      Шалом Дока . Спасибо тебе . На самом деле мне самому это очень полезно . Если язык не родной , то его нужно постоянно изучать . А те тайны которые открывает иврит , не сравнимы ни с чем земным .

  • @olegmuravyov6798
    @olegmuravyov6798 18 днів тому +1

    Вы это видео для чего записали? Если ничего почти не слышно...

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  18 днів тому +6

      Шалом . Всё слышно . Проверил на двух компьютерах и на двух телефонах . Без шумов , всё чётко слышно . Громкость на своём приборе воспроизведения добавьте .

  • @ИгорьМарченко-х3ж
    @ИгорьМарченко-х3ж 17 днів тому +1

    Я всё равно не понял, почему Танах пишется с двумя буквами Йуд. Даже если это аббревиатура

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  17 днів тому +3

      Шалом . Тут проще принять как правописание . Но можно и по другому . Первая буква Тав - Тора , потом - Нун + йуд + йуд - невИИм - два йуд . и последнее - кетувим - писания .

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  17 днів тому +3

      Можно ещё вот так , и так точнее - נביאים - ( невиим ) два йуд .

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  17 днів тому +3

      Вообще в современном Израиле очень принята аббревиатура , сокращения , так проще и быстрее . К примеру скорая помощь - сокращённо МАДА , а полностью - маген давид адом . Или сокращённое КАКАЛ - кэрэн кайэмэт лэИсраэль - еврейский национальный фонд ( в основном на природе , в лесах стоят знаки на столбах - КАКАЛ ) . Есть и с двумя йуд сокращения и их очень много , к примеру ד″ש - ДАШ - сокращение от - דרישת שלום - ПЕРЕДАЙ ПРИВЕТ , просто проще говорить передай даш .

  • @СергейМельник-ъ8з
    @СергейМельник-ъ8з 8 днів тому +1

    Дварим - это "слова", "речи"

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  8 днів тому

      Шалом . Дварим в переводе на русский - вещи . Так же называется пятая книга Моше ребейну - Дварим , которую называют многие второзаконие .

  • @Богдан_Якович
    @Богдан_Якович 19 днів тому +1

    Металевим не можна писати Святе Письмо , тому що з металу виготовляють зброю , а зброя несе смерть. А Слово Вс-вишнього це Світло та Життя.

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  19 днів тому +3

      Шалом. Доброго часу доби. Насправді щось у ваших роздумах э , оскільки навіть жертовне каміння не можна було обточувати залізним інструментом. АЛЕ! Я не займаюся написання сувоїв Святого Письма, тому, в простому нашому житті, я можу робити так як я роблю. Це моя думка.

    • @ОлегД-ь1ф
      @ОлегД-ь1ф 13 днів тому

      Місце із Писання, будь ласка? Якщо б це було важливим, Бог би про це сказав. Таке зауваження -- це як у літургійних кривославних церквах забобон: на свято Усічення голови Йоана предтечі (є таке не аж надто велике свято з постом у ньому) не можна їсти яблука, капусту і все, що подібне на голову та користуватись ножем, бо це якось натякає на смерть цього пророка. Викликає бажання покрутити пальцем коло скроні. Щодо заборони обточування жертовного каміння. А є дозвіл на обточування бронзовим, наприклад? Ні. Це пов'язано із тим, що людина, обробляючи те каміння, поправляє, так сказати, Бога-Творця, який створив те каміння. Ну і щоб народ не мав спокуси наслідувати поган у плані естетики язичницьких культів.

    • @ОлегД-ь1ф
      @ОлегД-ь1ф 13 днів тому +1

      @@Shma_Israel Це -- відповідь Вашому опоненту, але дещо і стосується Ваших слів. Місце із Писання, будь ласка? Якщо б це було важливим, Бог би про це сказав. Таке зауваження -- це як у літургійних кривославних церквах забобон: на свято Усічення голови Йоана предтечі (є таке не аж надто велике свято з постом у ньому) не можна їсти яблука, капусту і все, що подібне на голову та користуватись ножем, бо це якось натякає на смерть цього пророка. Викликає бажання покрутити пальцем коло скроні. Щодо заборони обточування жертовного каміння. А є дозвіл на обточування бронзовим, наприклад? Ні. Це пов'язано із тим, що людина, обробляючи те каміння, поправляє, так сказати, Бога-Творця, який створив те каміння. Ну і щоб народ не мав спокуси наслідувати поган у плані естетики язичницьких культів.

    • @Shma_Israel
      @Shma_Israel  13 днів тому +2

      Шалом. Я зрозумів кому відповідь. За себе скажу. Я не вступаю в спірні листування, тому що мені шкода на цей час. Мені є чим займатися. Всі хто хоче зі мною поговорити, роблять це віч-на-віч, ну або хоча б по мобільному зв'язку. Я тут приймаю лише притензії, якщо я щось не так переклав або не так озвучив, і написав. Я готовий вчитися Торі в оригінальному тексті, всі інші питання мільйонів віросповідань мене не цікавлять.

    • @ОлегД-ь1ф
      @ОлегД-ь1ф 12 днів тому

      @@Shma_Israel . Дякую за відповідь. Шалом. Хочу дещо прояснити, може придасться на майбутнє. 1. «Я не вступаю в спірні листування, тому що мені шкода на цей час». Загалом, поділяю, але дописи, суперечки - певний наслідок виявлення стану душі. А на душу стараюсь часу не шкодувати, бо можуть бути непедбачені, навіть трагічні наслідки, в тому числі і для мене (посилання із Писання, певно, знаєте самі). Я зреагував на це, бо доволі очевидно, що допис людини свідчить про стан її віри, від якого залежить спасіння, а спасіння кожної душі є важливим, і має бути важливим для кожного, хто до цього якось стається дотичним. 2. «…питання мільйонів віросповідань мене не цікавлять». Не впевнений, що правильно зрозумів сенс вжитого цього вислову. Я привів приклад забобону лиш тому, що є доброю аналогією і нічого більше. 3. Хочу дещо спитати (на майбутнє) і наголошую, що не вкладаю у запитання ЖОДНОГО ПОЛІТИЧНОГО ПІДТЕКСТУ. Зрозуміло, що українська Вам нерідна. Ваша відповідь українською - це ввічливість і можливість електронних перекладачів, чи Ви її розумієте на такому рівні, що можете розмовляти і відповідати на запитання? Дякую.