Львів 2022: вулиця Коперника від проспекту Свободи до Вітовського, тут створювався Adidas

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 13 січ 2022
  • @LvivDepo #Львів #Lwów #Lviv #لفيف #ЛьвівДепо
    Львів 2022: вулиця Коперника від проспекту Свободи до Вітовського, тут створювався Adidas 12 січня 2022 р.
    Відтепер маєте можливість подякувати команді Львів Депо або привітати з святами не лише на словах ;) send.monobank.ua/jar/4T2eRpdzvh Підтримавши нас, Ви зможете отримувати більше задоволення від контенту! :)
    Фото і більше інформації - depo.lviv.ua/lvivschyna/yak-zm...
    Вулиця Коперника -
    одна із центральних вулиць Львова, знаходиться у Галицькому районі міста. Починається від проспекту Свободи, а закінчується біля підніжжя Познанського (Пелчинського) пагорбу Цитаделі, на перетині вулиць: Дмитра Вітовського, Героїв Майдану та Андрія Сахарова. Вулиця Коперника паралельна до вулиці Петра Дорошенка, а також утворює перехрестя з вулицями Словацького та Стефаника. Прилучаються вулиці Вербицького, Грабовського, Бандери, Колесси, Ліста, Банківська. Довжина вулиці 1,1 км.
    У XVI столітті по теперішній вулиці Коперника проходила «Сокільницька дорога», яка вела до села Сокільники (назва відома з 1560 року). У XVI-XVIII століттях Сокільницька дорога забудовувалася, і з того часу дотепер збереглися Шпиталь святого Лазаря та дзвіниця церкви Святого Духа Української греко-католицької семінарії (заснована у 1783 році). З часом верхня частина дороги, приблизно до вулиці Бандери, стала називатися «Сокільницькою вулицею» (від 1690 - вулиця Широка).
    У 1871 році вулицю було названо на честь великого польського астронома - Миколая Коперника. Наприкінці XIX століття вулиця Коперника стала центральною, на ній з'явились багатоповерхові будинки, дорогі магазини. Відносна віддаленість від шуму міста, густа зелень сприяла поселенню на цій вулиці еліти. У XX столітті у більшій частині будівель на вулиці вже розміщувались невеликі підприємства та майстерні.
    У 1941 році під час німецької окупації вулиця мала назву Копернікусштрассе. У 1944 році вулиці повернена довоєнна назва - вулиця Коперника.
    У 1894 році від пошти до кінця вулиці проклали лінію електричного трамваю. До березня 1970 року у верхній частині вулиці Коперника курсував трамвай № 12 за маршрутом від трамвайного депо через центр на Високий Замок. Нині цією вулицею курсує більшість маршрутів громадського пасажирського транспорту, що прямує через центральну частину міста.
    Колишні назви вулиці: Сокільницька, Широка, Святого Лазаря (Сент Лазарусґассе), Брайте Ґассе, Вулькервег (Вулькаштрассе), Коперніка, Копернікусштрассе, Коперника, Святого Лазаря, Коперніка, Томіцького,Томасґассе, Сєрова, Коперника.
    З цікавого - будинок N 20 на вулиці Коперника належав віце-губернатору Галичини Францу Краусу. У 1839 році мешкав ерцгерцог Франц Карл Йосип Габсбург (1802-1878), батько майбутнього австрійського імператора Франца Йосифа I. У 1920-х роках в подвір'ї будинку містилася майстерня з виготовлення спортивного взуття Адольфа та Рудольфа Дасслерів. Згодом Дасслери відкрили ще кілька майстерень в районі сучасної вулиці Жовківської. Саме тут зародилася «Фабрика взуття Дасслера», яку офіційно вважають засновницею торгової марки Adidas.
    № 15. Палац Потоцьких. Палац, збудований у 1880-1889 роках в стилі французького класицизму для графа Романа Потоцького. За радянських часів тут містилися різні установи - Палац піонерів, Український державний геологорозвідувальний інститут, Палац урочистих подій. Нині будівля належить Львівській галереї мистецтв імені Бориса Возницького.
    В будівлі під N40 міститься львівська середня загальноосвітня школа I-III ступенів № 9 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, а під № 40а палац князів Сапігів. Палац, збудований 1868 року у стилі французького бароко за проектом архітектора Адольфа Куна. У радянські часи у вцілілій після війни частині палацу містилася бібліотека та актова зала львівської середньої загальноосвітньої школи № 9, пізніше тут розташували львівську обласну організацію Українського товариства охорони пам'яток історії та культури. Вздовж вул. Коперника біля будівлі збереглися залишки палацового парку.
    В будинку N Палац Бєльських, його було перебудовано у 1921-1923 роках архітектором професором Іваном Багенським для графів Бєльських у стилі неокласицизму. Від радянських часів й понині тут міститься Львівський обласний будинок вчителя, при якому функціонує педагогічний музей.

КОМЕНТАРІ • 29

  • @LvivDepo
    @LvivDepo  2 роки тому +1

    вулиця Коперника влітку ua-cam.com/video/AkALmqlaigs/v-deo.html

  • @user-jt9xn7rp8z
    @user-jt9xn7rp8z 2 роки тому +5

    Вітаю Львів!

  • @user-sb2bv4bb6g
    @user-sb2bv4bb6g 2 роки тому +5

    Клас! Таке враження що я гуляю по вул.Коперника.

    • @LvivDepo
      @LvivDepo  2 роки тому

      Дякую! Так і задумано :-) радий, що вдалося :-)

  • @user-jt9xn7rp8z
    @user-jt9xn7rp8z 2 роки тому +5

    Дякую за цікаву розповідь про назву вулиці,іменем Степана Бандери!
    Слава Україні! 🇺🇦

  • @user-lu9vg9rf8d
    @user-lu9vg9rf8d 2 роки тому +3

    Христос рождається! Містер Інкогніто, ви як той Карлсон, перелетіли по дахах і вже у Львові, вчора були в нас а Трускавці! З днем Ангела! Пане Василю, ваше свято сьогодні, а ви не святкуєте? Ну це вже якесь знущання над собою, не випити 100 грам в кругу сім'ї, родини за своє здоров'я, а ви все колесите і колесите по світу! Дух у вас пілігріма!

    • @LvivDepo
      @LvivDepo  2 роки тому

      Дякую, пані Ірино за вітання і турботу! Приємно :-). Все встиг :-)

  • @user-vn6ci4kn2i
    @user-vn6ci4kn2i 2 роки тому +1

    Дякую за чудову подорож і, головне, за співучу солов'їну мову, хай Бог береже тебе, друже, благословінь Господніх рясних. Вітаю в Новому 2022 році. Львів у моєму серці. Дякую, дякую.

  • @user-jt9xn7rp8z
    @user-jt9xn7rp8z 2 роки тому +4

    Все буде стояти
    😁😁😁
    🚗🚕🚗🚕🚗

  • @user-jt9xn7rp8z
    @user-jt9xn7rp8z 2 роки тому +3

    Я пам'ятаю,ще двосторонній рух.

  • @panna_martzypanna
    @panna_martzypanna 2 роки тому

    Дякую за відео. Як завжди, цікаво, як завжди, пізнавально!

  • @user-jt9xn7rp8z
    @user-jt9xn7rp8z 2 роки тому +5

    Корова 🐄 пережила радянський союз. 😁

  • @Andrew_Andrew2023
    @Andrew_Andrew2023 2 роки тому +1

    Ов Мій райончик в Топах вулиць Львова💪💪💪

    • @LvivDepo
      @LvivDepo  2 роки тому

      Вітання? Дякую :-)

  • @johnmat3524
    @johnmat3524 Рік тому +1

    Приємна прогулянка та коментарі за межами старого міста.

    • @LvivDepo
      @LvivDepo  Рік тому

      Дякую! У нас на каналі є ще вулиці поруч з центром, якщо цікаво: Дорошенка, Листопадового чину, Січових Стрільців, Крива Липа, Вітовського, Куліша, Чорновола, Личаківська, Зелена, Левицького, Тарнавського і багато інших

    • @johnmat3524
      @johnmat3524 Рік тому

      @@LvivDepo дуже цікаво.Дякую. Я обов'язково їх пошукаю

  • @user-gj4ov3uq3r
    @user-gj4ov3uq3r 2 роки тому +1

    Пожалуйста, покажите ул. Сахарова!!!
    Спасибо!

  • @oxanamazur79
    @oxanamazur79 2 роки тому +3

    Ще сніжку трохи є)

  • @user-hl3vi4he7l
    @user-hl3vi4he7l 2 роки тому +1

    Путеводитель отдыхает,как всегда на высоте! ! !

  • @globalnetwork6619
    @globalnetwork6619 2 роки тому +3

    Ресторан "Москва"

  • @user-bm7si7il8o
    @user-bm7si7il8o Рік тому

    Дай Бог чтобы Украина вступила в Евросоюз,и по законам Евросоюза(есть такой закон реституция называется)возврат земель и недвижимости предков наследникам!!!Наконец смогу приехать на свои исторические земли и по закону на свою в последующем недвижимость!У Потоцких наследников если брать относительно много(разумеется не один человек,детей много,внуков,правнуков и тд)Всё таки с 1200 годов известна фамилия(разумеется с доками из архива)Конкретно не к этому дворцу имею мысль,предки всё таки владели и другой недвижимостью(которая на территории Украины известна очень,что брать хотя бы город Немиров,и т.д. и многими многими землями!Этим дворцом владели предки,но родственники,не прямые,двоюродные!Но есть проблемка что большинство территорий принадлежало им!А территории огромные!)Вот и смысл,что поделим меж собой!)+Польша сейчас многое делает!!!

  • @LvivDepo
    @LvivDepo  2 роки тому +5

    Фото і більше інформації - depo.lviv.ua/lvivschyna/yak-zminylasya-vulyczya-kopernyka-u-lvovi-foto-video.html