Hydroizolace základové desky 2/3 - základní natavování pásů

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 лис 2021
  • Připravil jsem si malou sérii videí o hydroizolaci spodní stavby. Tentokrát jsem si přizval profi izolatéry se kterejma jsme izolovali základovou desku dvěma vrstvama asfaltových pásů. A protože to je vždycky radost kouknout se na práci profíků a je dobré mít porovnání s metodami které dělají příležitostní izolatéři tak jsem si řekl že o tom něco natočím.
    Kluci neměli problém se o své triky a zkušenosti podělit tak věřím, že tahle série o hydroizolaci bude přínosná nejen pro svépomocné stavitele, ale i třeba pro investory, kteří zvažují jestli tuto část stavby zadat specializované firmě nebo to nechat na dělnících, kteří jim dělají vše od výkopů až po sádrokartony.
    V tomto druhém díle se věnuju základnímu natavování pásů. Jak si asfaltové pásy připravovat, jak si je rozměřovat a také na co si dát pozor při vrstvení a překládání jednotlivých pásů. Na konci jsou i nějaké základní triky které profíci používají.
    Podle projektu používáme i s ohledem na střední radon dvě vrstvy pásů od firmy Sika respektive KVK Parabit, což je klasický český výrobce z Krkonoš, který patří právě do této Švýcarské stavební skupiny.
    cze.sika.com/cs/produkty-pro-...
    #Hydroizolace
    #Sika
    #asfaltovepasy
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 43

  • @michal7582
    @michal7582 Рік тому +11

    Od 7:00 jak taví, tak ten sousední pás dostává pořádného čouda, je v podstatě protavený a znehodnocený. Je lepší hořákem mířit spíš naopak a do středu natavovaného pásu. Jinak daleko lepší je jít před pásem a táhnout ho čaganem za sebou, tak je lepší kontrola hořáku a nemusí se šlapat po pásu, kdy se většinou nechávají stopy. Jinak šířka návalku kolem 1-2 cm , to co mu tam vytíká je už hodně.

  • @m.camirek7602
    @m.camirek7602 2 роки тому +8

    Chodí po nahřátém pásu v botaskách bez kalhot. Stačí.🙃

  • @Gregyyn
    @Gregyyn 2 роки тому +4

    Super video, čeká mě to na jaře, jak vykoukne první slunko :). Těším se na další díl.

  • @qizosvk
    @qizosvk 2 роки тому

    krásna práca. krásne rozliate spoje. keď vidím lepenie za studená a potom nahrievať kraje a robiť ich špachtľou, tak by som vraždil.
    bután sa používa do propánu ako spomaľovač horenia, ak si dobre pamätám.

  • @krtek673
    @krtek673 2 роки тому +4

    Už jsem ledasco napočítal, ale dělat základovou desku ve 2vrstvách asfaltu si nepamatuju, že bych dělal...to málo kdo zaplatí a musí být fakt přesvědčenej, že to chce....jinak je to automaticky méně práce..

  • @liborseger3888
    @liborseger3888 2 роки тому +2

    Ješte jedna rada, je dobrý mít rychlospojky na hadici nejen pro pohodlnou a rychlou výměnu hořáku, ale hlavně se nepereš se šlauchem který ti pořád klade odpor na hořák. Hlavně při detailech. Pozor dbát i na bezpečnost neviděl jsem hasičák!!!!!! 😉A vaření vedle toho kusu hadru nebo co to bylo (bacha). 😎Jinak kluci sehraný. Palec👍

  • @cizekmilan
    @cizekmilan 2 роки тому +2

    Moc pěkná a profi práce.

  • @freeblowjobforall2697
    @freeblowjobforall2697 2 роки тому +2

    4:35 Tak tohle je ovšem game changer jak hovado dost mazaný trik, by mě nenapadlo :D

  • @Hoffis1
    @Hoffis1 2 роки тому +5

    proč izolujete celou desku hned? dělá se to přece nejdříve pouze pod zdi. Takhle izolaci prošlapete při stavbě.

  • @pasivnidomystachstavby
    @pasivnidomystachstavby 2 роки тому +5

    Osobně považuji vařit izolaci ve dvou vrstvách na desce dílny za vyhozené penize. Pokud se tím řeší vysoký radon tak je vhodnější a levnější jej z podloží odvetrat a pásy navařit v jedné vrstvě.

    • @pavelhusak3365
      @pavelhusak3365 2 роки тому

      Záleží co máte v projektu. Důvody by vám měl říct projektant, který skladbu izolace navrhuje podle konkrétních podmínek. Při vysokém radonu a propustnosti podloží (můj případ letos), je v projektu ( a taky požadavek stavebního úřadu) nejen protiradonová izolace, ale i odvětrání.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby 2 роки тому +2

      @@pavelhusak3365 ano, jistě, nicméně tím že se jedná o dílnu by měřítko pohledu na tu věc asi nemuselo být stejne jako na obytný prostor. A mezi námi, 3/4 projektantů jsou diletanti ...

  • @TheZlamal
    @TheZlamal 4 місяці тому +1

    Proč neřeže rohy? Jako řekl bych že to dělá poprvé

  • @jirimartinec1978
    @jirimartinec1978 10 місяців тому +3

    😮Po čerstvě natáčeným pásu se nešlape!

  • @slavekn
    @slavekn 7 місяців тому +1

    Cihlu on do ruky nevezme, ale odbornik je to na slovo vzatej.

  • @janzondrikovic7331
    @janzondrikovic7331 2 роки тому

    osobne kdyz jsem delal izolaci pod garazi, tak jsem daval jednu vrstvu pasu s prekryvem 10cm a az jsme mel vse hotove, jeste jsem nahrival spoje ze zhora a rozmazl je pres sebe spatchli. Dodnes jsem si myslel ze se to takto bezne dela pro lepsi sliti spoje. Jaky na to mate nazor? Nebo je to zbytecne u 2x izolace a dela se to jen u 1x?

  • @MiH1IT
    @MiH1IT 2 роки тому +1

    U toho přehřívání tak pozor na té elasto* vrstvě, tam je PES vložka a ta se teplotou snadno zničí. Na to jsem měl teď "skvělé" pásy. První vrstvu jsem dělal sklodek a úplně v pohodě. Druhou vrstu elasto* ale od jiného výrobce a měl jsem chuť jim to omlátit o hlavu. Na sklodeku se ta separační folie seškvařila rychle na takovou síťovinu a tím byla plocha přes 95 % odkrytý asfalt a pohoda. U toho druhého výrobce, tak se to seškvařilo spíš do tenčí vrstvy, udělalo pár ok a hotovo. Víc jak 70 % plochy asfaltu furt překryto a za boha to nechtělo lepit (dělal jsem svislou izolaci). Při větším nahřátí už se dřív tavila ta PES vložka jak ta separačka. Takže poučení, pozor co kupujete. Nevím, jestli to bylo třeba jen tím, že role byla moc stará nebo jestli se tak od toho výrobce chovají všechny, tak nepíšu značku, ale fakt to byly nervy a příště koupím určitě jinou

    • @jaroslavbroulik5529
      @jaroslavbroulik5529 2 роки тому

      Ahoj, co byla teda ta druha...horsi?

    • @romanmalcat4678
      @romanmalcat4678 2 роки тому

      Trefná připomínka, PES vložka přehrátá, zdegradovaná=neplní funkci!!..7:46 jako u střech, tak i u podkladních pásů se tento přítlačný váleček používá nejen z důvodu estetičnosti, ale hlavně z důvodu těsnosti spojů!!!!=1. váha válečku+správné nahřátí je jistota těsného spoje+vizuální kontakt válečkáčkáře se spojem po celou dobu pokládky a za 2. po dobu nahřívání a odvíjení pásu má pás samozřejmě jinou hmotnost, takže spoj není přitlačován stejnou vahou, proto na začátku nahřívání teče asfalt více a na konci musí být natavované pásy přehřívané, aby vůbec asfalt ve spoji vytekl a vzniká nedostatečně těsný spoj+v průběhu chladnutí přehřátého asfaltu vznikají bublinkové netěsnosti 🤔🤘

  • @PatrikPohanka
    @PatrikPohanka Місяць тому

    Dobrý den chci se zeptat mám hotovou základovou desku kterou a jako šalování jsme to udělali z extrudovaný ho polistyrenu mohu tento asfalt přepnout na ten extrudovaný polystyren?

  • @martinzavarsky618
    @martinzavarsky618 7 місяців тому +1

    Ahoj! Super video. Prosím ako zaizolovať základovú dosku v prípade, že z dosky trčí štartovacia výstuž do železobetónovej steny či stĺpu?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  7 місяців тому

      Je potřeba tam pásy doplnit vhodnou tekutou idroizolací nebo si vyhrát s detailem pásu a v podstatě z něj nytavit asfalt a tím ty roxory opatlat. Jsou to ty detaily, kde je práě znát, když to dělá nějaký zkušený izolatér.

  • @hanzgruber2566
    @hanzgruber2566 2 роки тому +1

    Video hezký, nejsou ty pásy zbytečný? Když litý zhutněný beton si dál jak do 60 mm. své vrstvy nic nepustí :-)

  • @TheGazzzi
    @TheGazzzi 2 роки тому +1

    10:53 proc nenatavuje ten spoj ?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  2 роки тому +2

      Je to posledni pas te druhe vrstvy. Tim ze kluci jedou ve dvou kazdy z jedne strany tak pak natavuji posledni pad uprostred. Tam je nekolik zpusobu jak idealne postupovat. Bud jedou ve dvou a kazdej si tavi a hlida jednu stranu nebo v jednom jede peclive na jedne strane a tu druhou si pak dodela za pomoci spachtle. Jde o to ze kdyz chces idealne natavit obe strany najednou abys tam mel navalek tak kdyz prohrejes jednu stranu tak nez mas stejne udelanou tu druhou tak uz je ta prvni treba v chladnem pocasi uz moc vychladla.

  • @petrpodzimek9215
    @petrpodzimek9215 Рік тому +6

    Tak tohle profík fakt není.

  • @JohnnymaCZEk
    @JohnnymaCZEk 2 роки тому +3

    Tak to asi budu muset natavovat v žabkách 😃. Prestige (podobně jako většina bot) se bohužel ve velikosti 51 nevyrábí.

    • @MrNumip
      @MrNumip 2 роки тому +2

      51 už nejsou boty ale rakvičky na malý děti.. :D To by mě zajímalo, co by říkal a jak by to vyřešil bezpečák, pokud se v takový velikosti nedělají žádný pracovní boty... :O

    • @radu0078
      @radu0078 2 роки тому

      Jeden co u nas varil pasy ,Prestige mel. Fouknul si na ne a ty umělé nite,kterymi je to sesite daly okamzite sbohem. Byla z nich pak pekna skladacka.

    • @JohnnymaCZEk
      @JohnnymaCZEk 2 роки тому

      @@MrNumip pracovní se v takové velikosti dělají (minimálně elektrikářské 😃) nicméně v nich šlápnout na ten natavenej pás, tak je po něm.

    • @MrNumip
      @MrNumip 2 роки тому +1

      @@JohnnymaCZEk tak jediný co by pomohlo by bylo, zalepit podrážku třeba lepidlem na uchycení skel na auta... to je pružný a drží jak čert, nejvíc tam, kde ho člověk nechce... ale tam držej asi všechny lepidla a nejvíc ty, co nelepí to, co člověk slepuje... :D

    • @JohnnymaCZEk
      @JohnnymaCZEk 2 роки тому +2

      @@MrNumip jedny už mám dost rozšlapaný (nosím je už cca 5 let) tak tu podrážku stáhnu hoblovkou do roviny a bude to cajk 😃

  • @MrRadgo
    @MrRadgo 2 роки тому +4

    toto je fuserina na N. Druha vrstva ma jednoliaty nalevok pod rolkou? Ach jo.

    • @liborseger3888
      @liborseger3888 2 роки тому +2

      ano máš pravdu. Tedˇ tam budou vzduchový kapsy a bude kondenzovat voda. Vařit najednou celou šířku. Výtok na obou stranách.

    • @MrRadgo
      @MrRadgo 2 роки тому +1

      @@liborseger3888 toto robi stavebny dozor ...

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  2 роки тому +3

      Predpokladam ze komentujes ten posledni stredovy pas. Ten si kluci natavuji nadvakrat. Jedou precizne jednu stranu a druhou pak prizvednou, podfouknou a dotavi kraj. Delaj8 ten posledni pas bud ve dvou nebo takto aby to nemuseli cely roztavit do sracek aby to stihali. Ty zabery ve videu jsou jen vyseky ze dvou dnu prace tak je preci jasny ze do deseti minut neni mozne nacpat x hodin prace dvou lidi.

  • @petex3909
    @petex3909 2 роки тому +1

    a je to opravdu nutné? rozšiřoval jsem 100 let starou chalupu a řešil jsem to tak - vrstva betonu 15cm...3 vrstvy nátěr hydroizolace a další beton 10 cm .....zkusil jsem to nejdřív u kurníku a chlívku abych viděl jestli to funguje...a funguje to už je to tam 10 let a pořád je to suchý i když je to skoro pod úrovní pozemku..tak nevím jestli je to nutný

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  2 роки тому +1

      Ahoj, ano je to nutny. Obavam se ze tri vrstvy tekuty hydroizolace asi nebudou fungovat jako protiradonova izolace. U kurniku to je asi jedno, ale v dome kde zijes, spis a vyrustaji tvoje deti bych to proste nepodcenoval.

  • @pankawak3925
    @pankawak3925 2 роки тому

    Zapoměl jsi na alobal do bot :D

  • @Hugofogo1
    @Hugofogo1 Рік тому +2

    Proč toto ? Dal jsem Penefol1,5 , pohoda džek ! A vůbec ve videu je spoustu blbostí.....takto asi ne ! Boty, oblečení,... zprvu pásy izolace pouze pod nosné zdi, pak pod nenosné, jinak se izolace poničí ! ......

  • @jansamotny5685
    @jansamotny5685 Рік тому

    Bu
    N