Ігор Коновальчук про незвичайні фотосесії, поїздку до Рима та участь у конкурсі 35AWARDS /OKAZIYA

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 січ 2021
  • Інтерв'ю фотографа Ігоря Коновальчука у Всесвітній день "дякую"
    11 січня відзначається Міжнародний день "дякую", який покликаний нагадати людям про цінність хороших манер. Заснований за ініціативи ЮНЕСКО і ООН, проте за неофіційною версією - запропонований одним з найбільших виробників вітальних листівок. Вперше слово "дякую" було зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі 1586 року.
    Пояснення до правильних відповідей:
    1. Слово "спасибі" живе в наших писемних пам’ятках із 16 століття і походить від сполуки слів "Спаси Боже". Знадобилося кілька століть, щоб люди стали сприймати його та вимовляти з самого дитинства. До речі, старовіри не використовують це слово, так як вважають, що воно виникло від словосполучення: "Спаси Бай". "Бай" - це ім'я одного з язичницьких богів.
    2. Найчастіше слово «дякую» вимовляють у Нью-Йорку. До речі, найменш ввічливим вважається місто Мумбаї в Індії.
    3. У Китаї людина, якій налили чай, може висловити свою вдячність, постукавши по столу три рази зігнутими вказівним та середнім пальцями. Цей звичай розповсюджений у Південному Китаї, наприклад, у Гонконзі. В інших районах країни цього звичаю, як правило, не дотримуються. Говорять, що виник він за часів династії Цинь, коли імператор Цяньлун таємно подорожував по країні, і йому було цікаво дізнатися, що думає народ про владу. Якось у трактирі імператор підсів до двох чоловіків, що розпивали чай, і завів бесіду. Чоловіки одразу зрозуміли, що перед ними не звичайний мешканець, та хотіли впасти перед ним на коліна, але чудово розуміли, що якщо всі дізнаються що перед ними імператор, то їх чекає смертельна кара. Після чаювання, молоді люди встали і один з них зробив два жести пальцями - спочатку вказівний та середній разом поклав на край столу, після - той самий жест, тільки із зігнутими пальцями. Імператор не зрозумів та попросив пояснити, що це означає. Молодий чоловік відповів: "Ми знаємо, що перед нами Ваша високість, і тепер нас вб'ють за те, що ми з Вами розмовляли, але я хочу висловити Вам від нас та всього народу вдячність. Ці два жести означають, що Ваш народ приклоняється перед Вами". Чоловіки пішли. Імператор був здивований, і водночас радий, що про нього так думає його народ. З того часу подібний жест вказує повагу до людини за чаюванням.
    4. Синдром упущеної вигоди- це коли постійно здається, ніби ви пропускаєте щось цікаве і важливе, займаєтеся марною тратою часу і не використовуєте свої можливості на повну. Так, наприклад, чоловікові довелося докласти певних зусиль та витратити свій час, щоб йому сказали: "дякую". Натомість той відповідає: "немає за що", демонструючи, що це питання цілком могли вирішити і без нього, а він виходить просто займався марною тратою часу. До слова, американські психологи пропонують використовувати таку фразу: "сподіваюся, ти зробив би для мене те ж саме". Цей синдром набрав обертів з появою соціальних мереж. Адже після цього на нас щодня раптом стала звалюватися купа різної інформації і пропозицій на вечір: пости друзів, запрошення на вечірки, безкоштовні лекції, унікальні майстер-класи. Встежити за всім цим стає все складніше.
    5. День подяки - свято, відоме на весь світ, хоча масово його відзначають лише в двох країнах - США і Канаді. У США за святковим столом збираються в четвертий четвер листопада, а в Канаді - у другий понеділок жовтня. Однією з традицій Дня подяки є «помилування» індички. Це - напівсерйозно-напівжартівлива церемонія напередодні свята, під час якої на галявині перед Білим домом (резиденцією президента США у Вашингтоні) президент зачитує указ про Помилування індички. Після цього птаха відправляють в зоопарк, де він живе до смерті.
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 3

  • @Okaziya
    @Okaziya  3 роки тому +3

    Таймінги:
    02:50 «У що ти віриш, те з тобою і трапляється»
    04:17 «Коли фотографуєш людину, то крадеш у неї частинку душі»
    04:38 Що подобається фотографувати
    04:52 Фотосесія, яка запам’яталася на все життя
    06:15 Заснування Sota Studio
    07:52 Чи ввічливий Рим
    08:48 З чим був пов'язаний переїзд до Рима
    9:18 Чим займався в столиці Італії
    11:02 «Немає значення, на який апарат фотографувати»
    11:27 З якими камерами працює зараз
    11:40 iPhone чи фотоапарат: за чим майбутнє
    12:44 Викладацька діяльність
    14:19 Як висловлює вдячність
    14:50 Про родину
    16:16 Відчуття, коли робиш щось не так
    16:47 Фінал конкурсу 35AWARDS
    17:09 Участь у поточному конкурсі
    17:46 Якщо не фотограф, то хто
    18:04 У вільний час - робота з деревом
    19:22 «Якщо все буде серйозно, то це нудно»
    20:09 Традиції, які шанує Ігор зі своєю сім’єю

  • @tatarin0v
    @tatarin0v 3 роки тому +2

    Гарне інтерв'ю, цікавий гість. Сподобалось 😁

    • @Okaziya
      @Okaziya  3 роки тому

      Дякуємо!)