Теж друкую тільки для ДА і купив собі AMS для того щоб друкувати інтерфейс підтримки. Просто супер фіча, раджу спробувати коли треба робити горизонтальну підтримку - якщо наприклад для ПЕТГ надрукувати інтерфейс підтримки з ПЛА то підтримка відривається зовсім на ізі і залишаеться дуже гарна рівнентка горизонтальна пощина. Для того щро б це гарно запрацювало треба трохи погратися з налаштуваннями, якщо що зацікавить мій досвід, підкажу на що звернути увагу
@@3D2DUAНі в налаштуваннях треба поставити щоб друкувався саме інтерфейс підтримки (останні два шари між підтримкою і основную молделлю), то і переключення будет тільки одне
@@3D2DUA привіт. Особисто для мене це було корисне відео. В мене питання . Розглядаю варіант p1s combo новий з амс або карбон б/у з амс що було б більш краще. І пізніше, як везти краще на границі? Чи потрібно якесь розмитнення? Як взагалі можна перевезти щоб було без лишніх запитань?
Привіт. Дякую. Для моїх потреб достатньо p1s, тому для себе не бачу сенсу в x1. Я купував на сайті Bambu Lab з доставкою на склад НП у Польщі і звідти НП доставляє в Україну, накладання мита звичайно буде. Щоб уникнути мита можна попросити когось з знайомих завезти придбаний принтер, або купувати на юридичну особу (наразі 3д принтери звільняються від мита для юр осіб).
Питання: подача філаменту з катушки в AMS синхронизується разом з подачою та відкатами на самому екструдері (голові)? Чи там просто робиться захват та перша загрузка прутка, а потім на холостому ходу чи відводяться шестерниі, для того щоб не було зайвої напруги у каналі?
В амс закидую майже пусті, або напівпусті катушки, для того щоб "добити" весь залишковий пластик. Коли бачу що принтер(без амс) не додрукує без заміни пластику(наприклад це друк на ніч, або коли мене не буде вдома), то я просто таку катушку міняю на нову, а ця йде в амс і вже там амс все робить сам. Для мене це топ пункт використання амс
Частіше викидаю. Коли не лінь то збираю і відправляю тим хто займається переробкою. 3д пласт наприклад приймає свої катухи назад і надає знижку на наступну закупівлю.
Який у вас топ ПЛА пластику для Друк Армії? Я раніше купував 3Д Пласт, а тепер чим далі, тим менше бажання його купувати - сам по собі пластик у них посередній, намотка погана, самі котушки часто брудні, що в руки неприємно брати 😢
Чув що з картонними катушками в АМС є проблема що система може забитися через пил та відходи від тертя картонною котушки. Тому будьте обережні. Бачив що друкують пластикові накладки на котушки аби небуло таких проблем.
Є така можливість друкувати фінішний слой підтримки іншим матеріалом, тоді дуже легко відлітає підтримка, а місце підтримки ідеально рівне. Це великий плюс, так що варто брати амс.
В БамбуСтудіо заходите в налаштування AMS(вкладка Device і шукаете іконку схожу на шетигранник, наступна за LoadFilament) та ставете в налаштуваннях AMS filament backup. Далі треба щоб збігався колір і тип пластику в слоті ASM і тоді все запрацює (наприклад в першому і другому слоті ПЕТГ черний)
@@LuminaryQuasarЦе, здається працює тільки для філоменту від Бамбу?! Так написано в БамбуСтудії. Як я розумію, у "своїх" котух P1S колір бачить, а у сторонніх - ні :(
@@shevole Працює з будь-якими котухами. Наприклад я найчастіше друкую українськім LBL, все працює, катухи не пеиемотую, юзаю в АМС-ці як є.. Просто колір і тип філаменту треба вручну в слайчері виставити. Якщо використовувати оригінальний пластик від Бамбу, то АМС, самостійно задетектить колір і тип пластику.
Друже, розкажи, як в g-code змінити кількість прогону філаменту. така кількість має сенс при зміні кольору при друці художніх виробів або іграшок, але якщо я міняю чорний на чорний чи навіть на сірий, хакі або інший, то мені байдуже що, буде видно перехід. в виробах для ДрукАрмії це не головне.
Монофіламент на 2.5 кг. добре себе показали на додатковому кронштейні. Але так, потрібно постійно контролювати вручну переключання на AMS. Але це умовний мінус коли часто треба щмінювати кольори.
Через handy (на телепфоні) можна також друкувати з кеша, причому можна обрати слот в ams. Взагалі нашо той недолугий екранчік. На катухи можна надрукувати (спроєктувати якщо немає готових моделей) розширювачі, друкував такі на sunlu - тоді катуха стає рівно і не підстрибує коли майже пуста. І тема з кінцями нитки не розкрита - з sunlu наприклад все чудово, кінець не сильно загнутий і ams його нормально проводить. А з kingroon є проблема, бо там дуже цей кінець дуже загнутий і блокує ams-ку. Просто підрізати не допомагає, там треба якось розколупувати отвір та зрізати. Не стикалися з таким? А так ams рулить, навіть і без кольорового друку, бо як згадаю той свой ендер.
Доброго дня. Супер відео. Вибираю принтер для друку на АриміяДрук. Передивився уже з десяток різних відео по вибору принтера, їх мінуси. Я початківець, 3D друком не займався. Сподобався Bambu Lab P1S, але він доволі дорогий і говорять, що з PLA на ньому неможливо працювати. Можливо підкажете, який краще вибрати. Хотілось би щоб і в майбутньому для себе принтер був корисним. Дякую
@@3D2DUA щось мій комент не під тим відео🙈 Натрапив на ваший ютуб шортц як зменшити кількість сміття у принтері бамбулаб, а ви там здається робили команду для P1, а я для А1 Mini щось її незнайшов
Абсолютно згоден щодо АМС. Купив другим Бамбу А1 і планую 3 кг катушки використовувати. Для потреб ДА має бути достатньо, де нема великих мостів. На 3кг катушках буду заощаджувати 50 грн/кг. Заощадив ще й на купівлі самого АМС та P1S =) Е - економія! Монофіламент норм. Друкую ним десь 120 кг, але хочу спробувати перейти на DD NR.
@@burning-candles Ви відібрали у мене останню надію на ще кращий друк. Тепер тільки фірмовий бамба-філамент юзати. Він краще монофіламента. На базових налаштуваннях фірмовий показав себе краще... але це не репрезантативне дослідження =)
@@romul_che Ну для якості потрібна консистентність. У DD NR в мене було дві котушки погані, інші без проблем. Технічно якщо влаштовує такий об'єм браку то це ок. Ще звичайний DD наче гарний, але немає в мене великого досвіду. Я зупинився на моно для ДА - оптимально за гроші і достатня якість.
А спробуйте подрукувати різними типами пластика із АМС. Типу модель із ПЛА, а підтримки із копет, чи навпаки. Як пишуть в інтернетах, має не спікатись до купи і відповідно нависання будуть ідеальні, а відділення підтримок - одним пальцем. Але ніде неможу знайти інформації хто б мав реальний досвід такого друку і на скільки реально він виходить довшим, ніж підтримки із того ж матеріалу, що і модель. От стою перед питанням чи треба мені АМС чи ні)
Маю такий досвід, для цього і брав собі AMS. Але виявилось декілька "але". Найкраще це працює коли треба підтримати велику горизонтальну площину і ціх площин у моделі не багато, бо кожне переключення філаменту це час. Не працює ця штука коли треба деревовидна підтримка для якихось схилів під кутом або напів сфер - тобото ее можна поставите але нерельнао багато відходів і нерельно виросте час бруку. Загалом мені подобається так друкувати підтримки але треба розуміти і обмежєння.
AMS стає дуже у нагоді, ящо друкувати з підтримками з іншого матеріалу, наприклад, з Support for PLA від Bambu Lab, такий, як іде з новими принтерами в комплекті. Він суттєво легше відривається від моделі, на стільки, що зазор до моделі можна ставити в нуль. Без AMS такий друк, здається, в принципі не можливий. Ну і так, друк багатокольорових моделей - цеокрема тема. Звісно, можна і акриловими фарбами розмалювати, але це не йде в жодне порівняння з моделлю, повністю надрукованою різними кольорами пластку!
Це все досвід як друкувати різними кольорами. Через місяць можно навчитись як розташовувати моделі та тарілки для швидкого друку декількома кольорами. Одним словом: досвід.
Так точно. Часто друкують один виріб декількома кольорами і виходить купа сміття, хоча можна ж замоделити декілька деталей, друканути їх різними кольорами і обʼєднати.
майже не потрібна річ... кольоровий друк - СУПЕР ДОВГО, СУПЕР БАГАТО ПЕРЕВОДНЯКУ! якщо з підтримками якість ригоття! гнучкими філаментами котрі, бажають сухого осередку, без переробки, не друкує, ... алеякщо всі 4 котушки поставити і на верх принтера присобачити... то стабілізує від вібрацій, ... таккасобі коробка для котушок за 15к... яка рідко буде вами використовуватись за призначенням))) ну якщо ви друкуєте виріб петж а підтримки пла, тоді це вам треба, але рук за мість6 годин стає 16 ) розхід замість 60 грам 130 )))))і вологу вбирає на ура в ньому філамент)))
Подобається відео? Підтримай канал коментарем та донатом на закупівлю пластику для друку www.romanliutikov.com/donate?u=yt_8TTMjgaRFy
Теж друкую тільки для ДА і купив собі AMS для того щоб друкувати інтерфейс підтримки. Просто супер фіча, раджу спробувати коли треба робити горизонтальну підтримку - якщо наприклад для ПЕТГ надрукувати інтерфейс підтримки з ПЛА то підтримка відривається зовсім на ізі і залишаеться дуже гарна рівнентка горизонтальна пощина.
Для того щро б це гарно запрацювало треба трохи погратися з налаштуваннями, якщо що зацікавить мій досвід, підкажу на що звернути увагу
О це цікаво. Я не пробував. Це ж виходить що підтримки друкуються разом з виробом, і принтер буде постійно переключатись на кожному шарі?
@@3D2DUAНі в налаштуваннях треба поставити щоб друкувався саме інтерфейс підтримки (останні два шари між підтримкою і основную молделлю), то і переключення будет тільки одне
Зрозумів, дякую!
@@3D2DUA привіт. Особисто для мене це було корисне відео. В мене питання . Розглядаю варіант p1s combo новий з амс або карбон б/у з амс що було б більш краще. І пізніше, як везти краще на границі? Чи потрібно якесь розмитнення? Як взагалі можна перевезти щоб було без лишніх запитань?
Привіт. Дякую. Для моїх потреб достатньо p1s, тому для себе не бачу сенсу в x1. Я купував на сайті Bambu Lab з доставкою на склад НП у Польщі і звідти НП доставляє в Україну, накладання мита звичайно буде. Щоб уникнути мита можна попросити когось з знайомих завезти придбаний принтер, або купувати на юридичну особу (наразі 3д принтери звільняються від мита для юр осіб).
Питання: подача філаменту з катушки в AMS синхронизується разом з подачою та відкатами на самому екструдері (голові)? Чи там просто робиться захват та перша загрузка прутка, а потім на холостому ходу чи відводяться шестерниі, для того щоб не було зайвої напруги у каналі?
В амс закидую майже пусті, або напівпусті катушки, для того щоб "добити" весь залишковий пластик. Коли бачу що принтер(без амс) не додрукує без заміни пластику(наприклад це друк на ніч, або коли мене не буде вдома), то я просто таку катушку міняю на нову, а ця йде в амс і вже там амс все робить сам. Для мене це топ пункт використання амс
Дякую вам за вашу працю
Дякую!
Геніальна ідея коли закінчується філамент проштовхувати з нової котушки, не треба навіть переривати друк. Щойно так і зробив, дякую!
Спробуйту філамент Polydream, поки проблем не було.
Я теж друкую на ДА, то брав без АМС))
Дякую, відмовили від покупки. Не тільки дорожче а і проблем з ним повно. На 3кг котушці стільки ж скільки в AMS. А ще 3кг котушки дешевші.
Так точно, проблем хватає
Дякую за інфу, так і подумав що він мені не особливо потрібний. А що ви робите з пустими пластиковими катухами?
Частіше викидаю. Коли не лінь то збираю і відправляю тим хто займається переробкою. 3д пласт наприклад приймає свої катухи назад і надає знижку на наступну закупівлю.
Поділіться посиланням на підставку для 3кг пластику
Ось така наприклад makerworld.com/en/models/26634
Який у вас топ ПЛА пластику для Друк Армії? Я раніше купував 3Д Пласт, а тепер чим далі, тим менше бажання його купувати - сам по собі пластик у них посередній, намотка погана, самі котушки часто брудні, що в руки неприємно брати 😢
Нажаль вже давно не друкував PLA, тому нема що сказати. Раніше замовляв Ender PLA, але він дорогий і в нас точно мають бути хороші альтернативи.
А з телефону ж можна поставити друк з кешу і перед стартом вибрати катушку з якої друкувати
Не знав про це, дякую за підказку!
Чув що з картонними катушками в АМС є проблема що система може забитися через пил та відходи від тертя картонною котушки. Тому будьте обережні. Бачив що друкують пластикові накладки на котушки аби небуло таких проблем.
Точно. Дякую за пораду!
щиро дякую за відос) чи можна включити стаб картинки?) бо на 1.25 трохи укачує))
Дякую! Спробую до наступного відосу розжитись стедікамом)
Просто треба було 0.5 включати. Такі зараз скоростріли прямо всі стали.
@@3D2DUA спробуй gyroflow. Стаб для різних камер. Софтварний
Є така можливість друкувати фінішний слой підтримки іншим матеріалом, тоді дуже легко відлітає підтримка, а місце підтримки ідеально рівне. Це великий плюс, так що варто брати амс.
У мене чомусь не проводить автозаміну, пластик ставлю того самого типу, в чому може бути проблема, підкажіть будь ласка?
В БамбуСтудіо заходите в налаштування AMS(вкладка Device і шукаете іконку схожу на шетигранник, наступна за LoadFilament) та ставете в налаштуваннях AMS filament backup. Далі треба щоб збігався колір і тип пластику в слоті ASM і тоді все запрацює (наприклад в першому і другому слоті ПЕТГ черний)
@@LuminaryQuasarЦе, здається працює тільки для філоменту від Бамбу?! Так написано в БамбуСтудії. Як я розумію, у "своїх" котух P1S колір бачить, а у сторонніх - ні :(
@@shevole Працює з будь-якими котухами. Наприклад я найчастіше друкую українськім LBL, все працює, катухи не пеиемотую, юзаю в АМС-ці як є.. Просто колір і тип філаменту треба вручну в слайчері виставити. Якщо використовувати оригінальний пластик від Бамбу, то АМС, самостійно задетектить колір і тип пластику.
@@LuminaryQuasar Зробив, величезне дякую!
Друже, розкажи, як в g-code змінити кількість прогону філаменту. така кількість має сенс при зміні кольору при друці художніх виробів або іграшок, але якщо я міняю чорний на чорний чи навіть на сірий, хакі або інший, то мені байдуже що, буде видно перехід. в виробах для ДрукАрмії це не головне.
Гляньте отут на форумі, там описано як скоротити або навіть прибрати цей прогін forum.bambulab.com/t/need-g-code-to-reduce-poop-amount/4363/4
Монофіламент на 2.5 кг. добре себе показали на додатковому кронштейні. Але так, потрібно постійно контролювати вручну переключання на AMS. Але це умовний мінус коли часто треба щмінювати кольори.
Через handy (на телепфоні) можна також друкувати з кеша, причому можна обрати слот в ams. Взагалі нашо той недолугий екранчік.
На катухи можна надрукувати (спроєктувати якщо немає готових моделей) розширювачі, друкував такі на sunlu - тоді катуха стає рівно і не підстрибує коли майже пуста.
І тема з кінцями нитки не розкрита - з sunlu наприклад все чудово, кінець не сильно загнутий і ams його нормально проводить. А з kingroon є проблема, бо там дуже цей кінець дуже загнутий і блокує ams-ку. Просто підрізати не допомагає, там треба якось розколупувати отвір та зрізати. Не стикалися з таким?
А так ams рулить, навіть і без кольорового друку, бо як згадаю той свой ендер.
Ооо точно, в мене було декілька разів коли АМС стопався через загнутий кінець філаменту.
Про кеш і апку не знав, дякую!
Скільки ви маєте принтерів?
Три, один вдома і два на фермі.
Доброго дня. Супер відео.
Вибираю принтер для друку на АриміяДрук. Передивився уже з десяток різних відео по вибору принтера, їх мінуси. Я початківець, 3D друком не займався. Сподобався Bambu Lab P1S, але він доволі дорогий і говорять, що з PLA на ньому неможливо працювати. Можливо підкажете, який краще вибрати. Хотілось би щоб і в майбутньому для себе принтер був корисним.
Дякую
А для Bambu А1 міні можливо так зробити?! Не можу знайти цю команду:(
Яку саме команду?
@@3D2DUA щось мій комент не під тим відео🙈 Натрапив на ваший ютуб шортц як зменшити кількість сміття у принтері бамбулаб, а ви там здається робили команду для P1, а я для А1 Mini щось її незнайшов
Зрозумів. Там я це робив у слайсері Orca Slicer, але я не знаю як працює A1 нажаль.
@@3D2DUA Дякую за відповідь. Також в орці нарізаю, класний слайсер.
Абсолютно згоден щодо АМС.
Купив другим Бамбу А1 і планую 3 кг катушки використовувати. Для потреб ДА має бути достатньо, де нема великих мостів.
На 3кг катушках буду заощаджувати 50 грн/кг. Заощадив ще й на купівлі самого АМС та P1S =)
Е - економія!
Монофіламент норм. Друкую ним десь 120 кг, але хочу спробувати перейти на DD NR.
Віддукував DD NR 50кг. І скажу що mono і lbl краще.
@@burning-candles Ви відібрали у мене останню надію на ще кращий друк.
Тепер тільки фірмовий бамба-філамент юзати.
Він краще монофіламента.
На базових налаштуваннях фірмовий показав себе краще... але це не репрезантативне дослідження =)
@@romul_che Ну для якості потрібна консистентність. У DD NR в мене було дві котушки погані, інші без проблем. Технічно якщо влаштовує такий об'єм браку то це ок. Ще звичайний DD наче гарний, але немає в мене великого досвіду. Я зупинився на моно для ДА - оптимально за гроші і достатня якість.
@@burning-candles річ у тім, що з Монофіламентом жодної поганої катушки за півроку.
Загалом, я за стабільність =)
А, це ти, я думав якийсь новий блогер)
Я старий блогер 👴
Пробуйте BOZE гарна намотка і пластик непоганий
Дякую. Гляну 👍
Саме зараз друкую на P1S з AMS для ДрукАрмія, дуже зручно коли в 3 години ночі воно автоматично змінює котушки коли закінчився філамент.
Так, оце для мене основний плюс в амс)
А спробуйте подрукувати різними типами пластика із АМС.
Типу модель із ПЛА, а підтримки із копет, чи навпаки. Як пишуть в інтернетах, має не спікатись до купи і відповідно нависання будуть ідеальні, а відділення підтримок - одним пальцем.
Але ніде неможу знайти інформації хто б мав реальний досвід такого друку і на скільки реально він виходить довшим, ніж підтримки із того ж матеріалу, що і модель.
От стою перед питанням чи треба мені АМС чи ні)
В мене доречі є трохи бамбушного PLA саме для підтримок. Якось спробую 👍
Маю такий досвід, для цього і брав собі AMS. Але виявилось декілька "але". Найкраще це працює коли треба підтримати велику горизонтальну площину і ціх площин у моделі не багато, бо кожне переключення філаменту це час. Не працює ця штука коли треба деревовидна підтримка для якихось схилів під кутом або напів сфер - тобото ее можна поставите але нерельнао багато відходів і нерельно виросте час бруку.
Загалом мені подобається так друкувати підтримки але треба розуміти і обмежєння.
AMS стає дуже у нагоді, ящо друкувати з підтримками з іншого матеріалу, наприклад, з Support for PLA від Bambu Lab, такий, як іде з новими принтерами в комплекті.
Він суттєво легше відривається від моделі, на стільки, що зазор до моделі можна ставити в нуль.
Без AMS такий друк, здається, в принципі не можливий.
Ну і так, друк багатокольорових моделей - цеокрема тема. Звісно, можна і акриловими фарбами розмалювати, але це не йде в жодне порівняння з моделлю, повністю надрукованою різними кольорами пластку!
Про стабілізацію у 2024 нічого не чули? )
Дивитись ну дууууже складно, коли так все трясеться
Це все досвід як друкувати різними кольорами. Через місяць можно навчитись як розташовувати моделі та тарілки для швидкого друку декількома кольорами. Одним словом: досвід.
Так точно. Часто друкують один виріб декількома кольорами і виходить купа сміття, хоча можна ж замоделити декілька деталей, друканути їх різними кольорами і обʼєднати.
Одним словом, краще мати AMS ніж не мати.
Згоден. Зовсім не жалкую що придбав собі амс.
дякую за стабілізацію, поригав
Зануда
Цікава інформація. І дуже корисна.
Але теж не можу слухати.
Через музику 😢
все вірно напочатку скаано, ЦЕ РПОСТО КОРОБКА ЯКА СТАВИТЬ ЗВЕРХУ )))) все)
Та шо ви так критично. Це коробка з моторчиками))
майже не потрібна річ... кольоровий друк - СУПЕР ДОВГО, СУПЕР БАГАТО ПЕРЕВОДНЯКУ! якщо з підтримками якість ригоття! гнучкими філаментами котрі, бажають сухого осередку, без переробки, не друкує, ... алеякщо всі 4 котушки поставити і на верх принтера присобачити... то стабілізує від вібрацій, ... таккасобі коробка для котушок за 15к... яка рідко буде вами використовуватись за призначенням))) ну якщо ви друкуєте виріб петж а підтримки пла, тоді це вам треба, але рук за мість6 годин стає 16 ) розхід замість 60 грам 130 )))))і вологу вбирає на ура в ньому філамент)))
для зсу... взагаі не потрібна річ
Не додивився, музика задрала