Дякую за ролик, але відверто кажучи я так і не помітив чим саме Ольґерд є неоднозначний персонаж, а не псяке (польська лайка накшталт собачий син) звісно я його рятував, але виключно через неспроможність Ґюнтера гідно заплатити...
Бо це фільми трилогії Єжи Хофманна і власне він ціниться так само як і Довженко для Українців. Якщо хочеш зрозуміти польську культуру то це база. Туди ж іде вогнем і мечем потоп і пан Володієвський.
@@M69Rokudo не можу нормально дивитись ці польскі зверхні казки !! так само як і про грюнвальд вони всі настікі політизовані і шовіністичні , шо там поляків зображують як титульну сверх націю - а всі інших як унтерменших німців (у грюнвальді) взагалі показують повними нелюдами ...
Клас, нарешті зробили відео про реальні прототипи Ольґерда та ватаги . Бо і сам коли слухав аудіокнигу " Потоп" переглянув своє бачення "Серця з каменю"
Забудьте вже про "оселедець", не було такої назви зачіски в Україні. У нас були "чуб", "чуприна", а "сєльодку" нам насадила московія. А за відео вподобайка!
До речі козаками були не тільки русини. Козаками також ставали турки та польські шляхтичі, а зовнішній вигляд Ольґерда також притаманний шляхті а не тільки козакам.
А хто казав про "запорозьких козаків"? "Реди" зобразили шляхту. Тут нема непорозуміння. А ще - шляхта є нашою аристократією, ми гордимося нею. Своєю, руською шляхтою. Не "дворянства". Дворяни - це слуги при дворі. А в Речі Посполитій була шляхта. Зачіски козаків - це сарматська мода у тому числі.
Зовнішня схожість, схожість внутрішнього устрою ватаги та схожість у поведінці до "вільних авантюристів". Мені цього достатньо. Я знаю, що це не українські козаки, але це частинка чогось рідного і це вже приємно
Ну так, Хмельниччина це початок кінця Речі Посполитої. Ну не варто було так тиснути на православ'я та селян. Якби українців не дістали то ніхто б не пішов за Хмельницьким.
@@sergeycaplya6919 утиск православних і селян - це далеко не основна причина початку Хмельниччини, і навіть не другорядна. Селян тією чи іншою мірою утискали на всій території Річі Посполитої та у більшій частині Європи - це називається феодалізм. Причини всіх козацьких повстань є абсолютно пересічними для тогочасної Європи: шляхетські сварки, адже вся козацька старшина була виключно з аристократичного роду, збільшення привілеїв для себе і розширення реєстру. А от до селян багато хто з козаків ставився з презирством, і як і рядові козаки з простолюдинів, вони не мали ніякого виборчого права у Війську Запорізькому, яке їм почали надавати московити, що влаштували чорну раду у 1663 році.
У цій частині є ще посилання на українсько-польську пісню "гей соколи". Коли знаходитесь в маєтку Диких, (до того, як він згорить звичайно), одна з жінок наспівує такі слова: "вина, вина, вина дайте" на один з мотивів цієї пісні.
люди чомусь вважають що "мода сарматизму" (кунтуш,жупани, слуцкі пояс, оздоблені, чуби, оздобленні шаблі і тд.) була популярна лише у наших козаків, а не по всьому ВКЛ та Польщі, і далеко за межами, у тому ж Карабаху.
а тепер прикол. Це не шабля а гроссмессер. Це німецька казка на польській інтерпретації власне відьмака. Якщо навіть знайшлися люди що порівняли його з козаком хоч козаки не носили контуш то максимум з реєстровим. Є поєднання містичного образу і максимум з атмосферою карпат. Про характерників ніхто не знає за Україною а от карпати як відьмін край так. Тому це поєднання і вдале. Козаки власне і ставали реєстровим за для того щоби мати власні землі маєтки і титули. І досить часто займалися також грабунком вибілювати повністю образ козака не треба то не лицарі а вільні люди.
Козаки носили кунтуш, бо у РП якийсь період це було модно. Так само козаки носили лосини, бо козаки знали що було модним. А щодо лицарства чи вільних людей, козаки були й тими й іншими. Реєстрові та Гетьманські здебільшого були зі шляхетського роду, навідміну від Війська Зп Низового. Хоча у різні періоди було різне співвідношення шляхти й селян серед козаків як Реєстрових, так і Гетьманських
Це всі і так знають бо наші казаки відомі тільки в Україні, ще в 2017 чи 2018 році один із розробників Відьмак говорив в інтерв'ю ,що вони взяли цього та інших персонажів із книжки"Вогнем та мечем" як виглядають наші козаки вони взагалі не знають
@@YaroSSlav88 не відомий я зараз у Польщі , і я показував вчора другу поляку наших козаків і вони не знають хто це. Образ козаків який ми бачимо ,це більш літературний образ ніж справжній
Знають вони. Ну принаймні мої знайомі так точно. Та я вже тут писав коментар де посилався на проходження поляка цього доповнення, так ось там відразу впізнали козаків.. У них до речі фільм вогнем і мечем, де фігурують козаки, теж досить популярний.
@@censord6960 У них він популярний ,но знають про фільм люди яким десь років +35 бо знятий він давно , а молодь дивитися біль сучасні фільми. і козаків мало хто знає ,хто цікавиться історією то знають , козаки були досить давно і фільмів чи книжок про них мало
з козаками не все так просто) Вони не були білими і пухнастими. І це нормально. Ніякі війскові формування в ті часи, не могли бути білими і пухнастими. Те саме стосується і лицарів - їх кодекс і шляхетність це тільки літературна вигадка. Взяти до уваги постать Богдана Хмельницького - його героїзували в тому числі завдяки російській імперській пропаганді. Насправді постать досить спірна, і робив він багато не зовсім шляхетних речей.
@@Spoilll1 це все зрозуміло, але коли брутальна реальність показана у якомусь конкретному випадку, а в інших ні (наприклад щодо рицарів тусента. Більшість із них все ж такі казкові лицарі) то закрадаються сумніви у неупередженості і ненавмисності. Тобто якщо не знати особливостей польської культури і вважати таки всіх показаних з банди ольгерда козаками, то це однобоке малювання історії і їх як бандитів. Якщо б там були і хороші і погані, то так.
хто тобі сказав що козаки "весь час напиваються та чіпляються до дівчат"? - це кацапсько-польські наративи українське козацтво по рівню законів і суворості їх дотримання можна порівняти з часами Чінгізхана - тобто коли "цнотлива з мішком золота могла пересікти землю від кордону до кордону й її ніхто не скривдить" ще раз - українське козачество було ДУЖЕ дисципліноване та з суворими традиціями - все інше від кацапсько-польської пропаганди
Я вам цитую текстом. А з вас вибачення) "Образ Реданської вільної компанії дуже близький до ватаги Кмічіца із Потопу, такі ж зірви голови, що весь час напиваються, без згоди чіпляються до дівчат та знаходять проблеми на свою голову, але от їхня зовнішність" 3:17
а-а-а- відьмак не має ніякого стосунку до відьмаків бо це фентежійний персонаж а-а-а-... а-а-а козаки не мають стосунку до козаків, бо в фентезійній грі козаки живуть у фентехійному світі а-а-а-!.
Не треба порівнювати гру/книгу із польшею - там нічого польского нема , бо це видуманий повністю світ !!! Геральт - це по вашому типове польске імя ? а всякі дракони і утопці жили в реальні польші ? є якісь образи костюми і елементи архітектури (але не конкретна архіткектура) якою надихались розробники і все
До речі, поляки обожнюють свій "Потоп" і досі регулярно на нього відсилаються. Фільм йде майже 5 годин))
Дякую за ролик, але відверто кажучи я так і не помітив чим саме Ольґерд є неоднозначний персонаж, а не псяке (польська лайка накшталт собачий син) звісно я його рятував, але виключно через неспроможність Ґюнтера гідно заплатити...
Бо це фільми трилогії Єжи Хофманна і власне він ціниться так само як і Довженко для Українців. Якщо хочеш зрозуміти польську культуру то це база. Туди ж іде вогнем і мечем потоп і пан Володієвський.
@@M69Rokudo не можу нормально дивитись ці польскі зверхні казки !!
так само як і про грюнвальд
вони всі настікі політизовані і шовіністичні ,
шо там поляків зображують як титульну сверх націю - а всі інших як унтерменших
німців (у грюнвальді) взагалі показують повними нелюдами ...
@@ThorOdinson167 Твоя думка дуже важлива і напевно кожну людину заставляють дивитися цю ХУДОЖНЮ трилогію як видно що люди знають тільки Потоп.
Круте відео!
Смішне "мгг" між вставками))
Дякую:3
Дякую)
Та я скільки разів перепроходив цю гру але ніколи і не вважав Ольгерда Запорізьким козаком 😄
Клас, нарешті зробили відео про реальні прототипи Ольґерда та ватаги . Бо і сам коли слухав аудіокнигу " Потоп" переглянув своє бачення "Серця з каменю"
Хороший розбір. Дійсно, не треба видавати бажане за дійсно. Якщо хтось і буде робити саме козаків у грі, то це треба робити нам.
Гарно структуроване відео. Молодець.
Крутий відос та цікава тема. Лайк та підписка.
Дякую)
Дякую вам за працю. цікаве відео.
Дякую дуже за роботу!
☺️
я ж тільки ось пройошов Відьмак 3, оце подивився і знову хочется в нього грати! чудовий контент! давай роби двіж!))
Дякую)
Добрий розбір)
Дякую)
Курвачок, такий молодець)
Дивився проходження у поляка DRWAL Rębajło, так він і його чат відразу впізнали саме козаків.
кому цікаво самим перевірити: WIEDŹMIN 3 po raz pierwszy ⚔ SERCA Z KAMIENIA - zaczynamy dodatek!. - назва відео. на 57 хв переходьте
Дуже цікаво, я фан цієї гри, а теж думав що розробники схилялись до Українців)
Дуже цікаве відео! Дякую!
Дякую)
Забудьте вже про "оселедець", не було такої назви зачіски в Україні. У нас були "чуб", "чуприна", а "сєльодку" нам насадила московія.
А за відео вподобайка!
і це була типова модна зачіска того часу , і не тікі в козаків
дуже цікаво, а то всі кажуть що це козаки)
фон Еверец найбільше схожий на Бекхема
😂😂😂😂😂
Крутий відос👍👍👍
Ольгерд із своєю шайкою мені більше схожий на харцизів, а тому його душа відправлялася Гюнтеру 😅
Дяка за відео
До речі козаками були не тільки русини. Козаками також ставали турки та польські шляхтичі, а зовнішній вигляд Ольґерда також притаманний шляхті а не тільки козакам.
А хто казав про "запорозьких козаків"? "Реди" зобразили шляхту. Тут нема непорозуміння. А ще - шляхта є нашою аристократією, ми гордимося нею. Своєю, руською шляхтою.
Не "дворянства". Дворяни - це слуги при дворі. А в Речі Посполитій була шляхта. Зачіски козаків - це сарматська мода у тому числі.
Українські ютубери казали і регулярно кажуть)
@@Vidmak-kurvak , 😳😳😳
Взагалі прописати ідею козацтва дуже Складно , для цього потрібні певні фактори .
Зовнішня схожість, схожість внутрішнього устрою ватаги та схожість у поведінці до "вільних авантюристів". Мені цього достатньо. Я знаю, що це не українські козаки, але це частинка чогось рідного і це вже приємно
Ольгерд це в першу чергу Бекхем.
цей комент я передбачив
Ну так, це ж не "історичне зоображення козаків", а польське уявлення про них. Явно що в них є якісь обіди
Ну так, Хмельниччина це початок кінця Речі Посполитої.
Ну не варто було так тиснути на православ'я та селян. Якби українців не дістали то ніхто б не пішов за Хмельницьким.
@@sergeycaplya6919 утиск православних і селян - це далеко не основна причина початку Хмельниччини, і навіть не другорядна. Селян тією чи іншою мірою утискали на всій території Річі Посполитої та у більшій частині Європи - це називається феодалізм. Причини всіх козацьких повстань є абсолютно пересічними для тогочасної Європи: шляхетські сварки, адже вся козацька старшина була виключно з аристократичного роду, збільшення привілеїв для себе і розширення реєстру. А от до селян багато хто з козаків ставився з презирством, і як і рядові козаки з простолюдинів, вони не мали ніякого виборчого права у Війську Запорізькому, яке їм почали надавати московити, що влаштували чорну раду у 1663 році.
А ще сніданки та вечері.
А Гюнтер О'Дим хто? Наш чі поляк? 😂
Там і слова не має, що вони козаки. Їх вигляд досить польський. МАЯЧНЯ😅😅
Чому тоді мені в коментарях пхають, що це очевидно козаки?)
нема там польского вигляду
це міфічний світ із видуманим всім
Добре, персонажі схожі. Але...скажіть Вам часто кажуть, що Ви схожі на Макса Щербину з Телебачення Торонто?🙂
Ні, не казали ніколи🙂
Не знаю хто там козака бачив.Там за версту видно,що то якийсь литовський шляхтич.
Дякую за відео, дізнався багато нового)
Все так, але саме польскі дворяни і стали першими козацькими ватажками)
Звісно)
Іррнічно, що засновник Січі це Дмитро Вишневецький предок Яреми Вишневецького, який виступав проти Хмельниччини.
@@sergeycaplya6919 не зовсім проти ...
він за свій бізнес виступав і все шо його цікавило
Хто? Дашкевич чи Вишневецький поляки?
Ну я і не думав, що це відсилка до козаків.
Я завжди допомаг гюнтеру, бо нечесна бійка вибісила
чючють козак-характерник. Я поняв
я теж Анджей Кмитиц, той що?
У цій частині є ще посилання на українсько-польську пісню "гей соколи".
Коли знаходитесь в маєтку Диких, (до того, як він згорить звичайно), одна з жінок наспівує такі слова: "вина, вина, вина дайте" на один з мотивів цієї пісні.
Не помічав, дякую, спробую знайти!)
Виклик GameWiz кинуто)
та бігме)
люди чомусь вважають що "мода сарматизму" (кунтуш,жупани, слуцкі пояс, оздоблені, чуби, оздобленні шаблі і тд.) була популярна лише у наших козаків, а не по всьому ВКЛ та Польщі, і далеко за межами, у тому ж Карабаху.
Короче Ольгерд білорус, росходимось.
Не руйнуй фантазії охлосу. Наші всюди, а якщо нема - найдемо
вимбчате
Чому евереЦ а не евереК?
Бо польською він Еверец. Тому і в українському перекладі теж Еверец. Евереком він став в англійській, мабуть, так їм простіше
а тепер прикол. Це не шабля а гроссмессер. Це німецька казка на польській інтерпретації власне відьмака. Якщо навіть знайшлися люди що порівняли його з козаком хоч козаки не носили контуш то максимум з реєстровим. Є поєднання містичного образу і максимум з атмосферою карпат. Про характерників ніхто не знає за Україною а от карпати як відьмін край так. Тому це поєднання і вдале. Козаки власне і ставали реєстровим за для того щоби мати власні землі маєтки і титули. І досить часто займалися також грабунком вибілювати повністю образ козака не треба то не лицарі а вільні люди.
Козаки носили кунтуш, бо у РП якийсь період це було модно. Так само козаки носили лосини, бо козаки знали що було модним. А щодо лицарства чи вільних людей, козаки були й тими й іншими. Реєстрові та Гетьманські здебільшого були зі шляхетського роду, навідміну від Війська Зп Низового. Хоча у різні періоди було різне співвідношення шляхти й селян серед козаків як Реєстрових, так і Гетьманських
А на кого он тогда похож?
Це всі і так знають бо наші казаки відомі тільки в Україні, ще в 2017 чи 2018 році один із розробників Відьмак говорив в інтерв'ю ,що вони взяли цього та інших персонажів із книжки"Вогнем та мечем" як виглядають наші козаки вони взагалі не знають
Поляки то не знають? В низх цей образ не менш відомий, тільки частіше у негативному значенні і то не завжди.
@@YaroSSlav88 не відомий я зараз у Польщі , і я показував вчора другу поляку наших козаків і вони не знають хто це. Образ козаків який ми бачимо ,це більш літературний образ ніж справжній
Знають вони. Ну принаймні мої знайомі так точно. Та я вже тут писав коментар де посилався на проходження поляка цього доповнення, так ось там відразу впізнали козаків..
У них до речі фільм вогнем і мечем, де фігурують козаки, теж досить популярний.
@@censord6960 У них він популярний ,но знають про фільм люди яким десь років +35 бо знятий він давно , а молодь дивитися біль сучасні фільми. і козаків мало хто знає ,хто цікавиться історією то знають , козаки були досить давно і фільмів чи книжок про них мало
взагалі не зміг проходити заново це доповнення після 24го. Занадто "польське" бачення козацтва. Українці бандоси і тд. принаймні я так сприйняв
з козаками не все так просто) Вони не були білими і пухнастими. І це нормально. Ніякі війскові формування в ті часи, не могли бути білими і пухнастими. Те саме стосується і лицарів - їх кодекс і шляхетність це тільки літературна вигадка.
Взяти до уваги постать Богдана Хмельницького - його героїзували в тому числі завдяки російській імперській пропаганді. Насправді постать досить спірна, і робив він багато не зовсім шляхетних речей.
@@Spoilll1 це все зрозуміло, але коли брутальна реальність показана у якомусь конкретному випадку, а в інших ні (наприклад щодо рицарів тусента. Більшість із них все ж такі казкові лицарі) то закрадаються сумніви у неупередженості і ненавмисності.
Тобто якщо не знати особливостей польської культури і вважати таки всіх показаних з банди ольгерда козаками, то це однобоке малювання історії і їх як бандитів. Якщо б там були і хороші і погані, то так.
Косакі ІСНУВАЛИ 1500 РОКІВ ТОМУ
що ти ВЕРЗЕШ???😂😂😂
хто тобі сказав що козаки "весь час напиваються та чіпляються до дівчат"? - це кацапсько-польські наративи
українське козацтво по рівню законів і суворості їх дотримання можна порівняти з часами Чінгізхана - тобто коли "цнотлива з мішком золота могла пересікти землю від кордону до кордону й її ніхто не скривдить"
ще раз - українське козачество було ДУЖЕ дисципліноване та з суворими традиціями - все інше від кацапсько-польської пропаганди
Випийте таблетки і передивіться відео ще раз) Там порівнюється ватага Кмічіца і Ольґерда, а не козаки
Я вам цитую текстом. А з вас вибачення) "Образ Реданської вільної компанії дуже близький до ватаги Кмічіца із Потопу, такі ж зірви голови, що весь час напиваються, без згоди чіпляються до дівчат та знаходять проблеми на свою голову, але от їхня зовнішність" 3:17
ТИ ІСТОРИК ???😂😂😂
а-а-а- відьмак не має ніякого стосунку до відьмаків бо це фентежійний персонаж а-а-а-... а-а-а козаки не мають стосунку до козаків, бо в фентезійній грі козаки живуть у фентехійному світі а-а-а-!.
Сенкевич тот еще украинофоб ((( Не хотелось и вспоминать его бред "Пан Володыевский" и тд !
Візьмак козак
Не треба порівнювати гру/книгу із польшею
- там нічого польского нема , бо це видуманий повністю світ !!!
Геральт - це по вашому типове польске імя ? а всякі дракони і утопці жили в реальні польші ?
є якісь образи костюми і елементи архітектури (але не конкретна архіткектура) якою надихались розробники і все
Це поляки, а не казаки не мели дурниц
КОСАКІ ВІРНО ГОВОРИТИ
Ні, не вірно. Фігню якусь кажеш.
поляки то Є НАЩАДКИ РУСИНІВ ТОБТО УКРАЇНИ
пігулок попийте й перестаньте дивитись історичну прутню.