Marina Cunj i suživot sa čagljevima | Alfa team Canis Aureus

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 вер 2024
  • U svibnju 2018., Marina Cunj dobila je dojavu o pet štenaca ostavljenih u kutiji na polju u Repušnici. Svi su mislili da se radi o štencima belgijskog ovčara, sve dok ih Marina nije poslikala izbliza i postavila fotke na fejs. Tada je već bilo jasno da se ne radi o "običnim" psima, već o njihovim rođacima - divljim psima, odnosno - čagljevima.
    Marina ih je othranila i svakodnevno brinula o njima, a danas su Kia, Rea i Alfa jedine čagljice u Hrvatskoj koje žive s ljudima, a i vrlo vjerojatno jedine koje će doživjeti svoj prirodan životni vijek.
    Zašto ove divlje životinje ne mogu biti vraćene nazad u divljinu, postoji li uopće opasnost od napada čagljeva u Hrvatskoj i kako je živjeti sa čagljevima, saznajte u videu.
    ---
    Donacije za nastambu za čagljice prikupljaju se putem Udruge Faun iz Kutine:
    Žiro račun: PBZ: HR8923400091110272849
    Swift code: PBZGHR2X
    Naznaka: Za čagljeve
    ---
    Pratite Marinu i čagljice na njihovoj stranici "Alfa team Canis Aureus":
    / alfa-team-canis-aureus...
    ---
    Ova priča će dobiti i svoj nastavak u obliku dokumentarnog filma čije je nastajanje u tijeku, a pod produkcijom je Centra za zaštitu životinja i prirode "Key".
    Pratite i dalje za sve novosti!
    Intervju i montaža: Mariana Vidmar, Centar za zaštitu životinja i prirode "Key"
    ---
    Centar za zaštitu životinja i prirode "Key"
    Žiro račun za donacije: IBAN HR54 2390 0011 1009 5656 2
    Centar "Key" je neprofitna, nevladina, volonterska udruga za aktivnu pomoć životinjama.
    Pratite nas i na društvenim mrežama za dnevne novosti i više informacija o našem radu:
    / centarkey
    / centar_key
    / centar_key
    ---

КОМЕНТАРІ • 8

  • @amirmandzuka5946
    @amirmandzuka5946 3 роки тому +4

    Ja mislim da ne treba dirati životinje u prirodi. Njihova majka dodje nazad isto kao kod lisice i srce. Ne treba to dirati

  • @seekter-kafa
    @seekter-kafa 2 роки тому +2

    ma daj normalno da ih ljudi čuju kad jedan čopor kruži u radijusu barem 10km, ja čujem jedan te isti čopor nekad blizu kuće a nekad 5 km dalje... a te fore sa 'najezdama' su priče za malu djecu, normalno da je najezda kad im je svo stanište uništeno, u istri je samo u zadnje 3 godine 50000000 hektara pretvoreno u vikend parcele od 300 kvadrata i to sve usred šuma

  • @ivanjevtic4060
    @ivanjevtic4060 3 роки тому +2

    Prelepi su.

  • @jaiskreno
    @jaiskreno 3 роки тому +1

    Vi ste heroji

  • @PavleBalenovic
    @PavleBalenovic 6 років тому +5

    Zbilja iznimno lijepa stvorenja. Sreća da su ovako "udomljeni" kako se modernim rječnikom kod nas kaže. Kako ih je ta sudbina zatekla i zašto su ostavljeni, vjerojatno se nikad neće doznati no šteta da nema nade da budu ono što u stvari jesu. Vremena su se promijenila i ne vidim nikakve garancije da bi opstali u prirodi iako im ne bi trebalo puno pomoći da postanu samostalni. Zašto ove divlje životinje ne mogu biti vraćene nazad u divljinu (?) ... upravo je to pitanje dokaz slabosti naše zemlje u odnosu prema vrijednostima naročito prirodnim bogatstvima. Kad briga o životinjama na slobodi (mislim na one u preostaloj divljini) ovisi o organizaciji "sporta" koji se zove "lov" ništa se razumno ne može nit očekivati. Velik postotak svih prihoda od tog sporta upravo puni državnu blagajnu, čak ne u dovoljnoj mjeri lokalnih zajednica a toga se nitko neće odreći. U zemlji kakva je ova "naša" danas, uz status kakav trenutno imaju po tzv. zakonima o gospodarenjima prirodom ovakva mala stvorenja jednostavno ne trebaju nit postojati. Puka je sreća da su ovako završili. Nek im je sretno.

    • @seekter-kafa
      @seekter-kafa 2 роки тому

      ma kakav lov ni vraćanje u prirodu kad prirode nema, jedini razlog zašto se sve češće viđaju životinje su mobiteli s kamerama i sve manja i manja staništa, ako se 3 stabla na 300 kvadrata ispresijecana cestama uopće može zvati staništem