Sesja RPG | Kult: Boskość Utracona | POKÓJ 2, odc. 4
Вставка
- Опубліковано 7 лис 2024
- Mój patronite - patronite.pl/k...
Marketplace dla fanów gier wszelakich - www.g2a.com/n/...
Fanpage polskiego wydania Kulta - / kult.alisgames
Nagrana sesja gry fabularnej (RPG).
Gra: Kult: Boskość Utracona - kultrpg.pl/
4. z 8 odcinków mini kampanii: POKÓJ 2
Mistrz Gry: Wojciech Tremiszewski
Gracze: teatr improwizacji IMPY / improwizujemy :
Jacek Mikulski, jego postać to Jerzy Graham, 30 lat, ksiądz w małej parafii w Starym Szybinie, starej i biednej dzielnicy miasta; odczuwa silne powołanie do opieki duchowej nad swymi parafianami. Archetyp w grze: Prorok.
Juliusz Roszczyk, jego postać to Łukasz Piłat, 42 lata, funkcjonariusz służb specjalnych Centralnego Biura Śledczego, mający zbadać sprawę eksplozji w Szybinie. Jednocześnie chce przeprowadzić swoje prywatne śledztwo, dotyczące szybińskiego polityka. Archetyp w grze: Agent.
Jerzy Wierzbicki, jego postać to Franciszek Wicha, 24 lata, dziennikarz, freelancer, opłacany troll z burzliwą przeszłością rodzinną, od której wielokrotnie uciekał i tułał się po ulicach; obwinia się o śmierć swego wuja, Cezarego. Archetyp w grze: Złamany.
Produkcja: Kanał Termosa
Layout: Paweł Król - www.pawelkrola...
Montaż: Michał Giorew
Muzyka:
"This House" by Kevin MacLeod | Link: filmmusic.io/s... | License: creativecommons...
"Ambient rpg" by Adrian Jerzy Amrugiewicz | www.ajastudio.pl/
"Anxiety" by Kevin MacLeod | Link: filmmusic.io/s... | License: creativecommons...
"Deep Relaxation Preview" by Kevin MacLeod | Link: filmmusic.io/s... | License: creativecommons...
"Oppressive Gloom" by Kevin MacLeod | Link: filmmusic.io/s... | License: creativecommons...
"Echoes of Time" by Kevin MacLeod | Link: filmmusic.io/s... | License: creativecommons...
"Gathering Darkness" by Kevin MacLeod | Link: filmmusic.io/s... | License: creativecommons...
Miłej zabawy:)
Trzech wariatów pali kapcie i myślą, że w ten sposób walczą z demonami :D Piękne
Właśnie skończyłem "nowy" KŁM i od razu to... Nie mam czasu na życie ;x
Kapcie, kałuża i wybuch duchownego dla mnie ulubione perełki z tego odcinka :)
Komentarz dla statystyk i radości.
Piękny tekst Franka o "bezpiecznym hostelu" detektywa Łukasza :D
Scena z proboszczem i "Młodym Frodo" super :)
Ekstra sprawa demonicznych uszo-kapci :D - banda paranoików :)
Kolejna super wciągająca sesja.
Tym razem z tzw. spotlightem nie było problemu. Widać, że wcześniej potrzebne było głębsze wprowadzenie postaci detektywa.
Mnie się podoba, że są czasami "śmieszne wkręty". W ogóle mnie nie przeszkadzają i nie robijają klimatu - po prostu gracie jak lubicie - bez spiny. Swoboda w graniu to podstawa - tak dalej :)
KAPCIE MOCY + 5 do odporności na to, co się odszybinia dookoła.
Kapcie wygrały wszystko XDDD genialne po stokroć. Uśmiałam się dzisiaj jak nie wiem xD
I żeby przerwać w tak emocjonującym momencie to trzeba nie mieć skrupułów :'((
Oj, schizofreniczne kapcie zrobiły mi dzień :D
Dobrze, że BG już się zeszli i każdy ma swój udział w opowieści. To dobrze wpłynęło na dynamikę sesji. Rzuty jak zwykle w tym systemie budują świetne sceny, cieszę się, że o nich nie zapominasz :)
Dobra, kroje pora do mojej chińskiej wariacji obiadowej i.. musiałem przyjść napisać komentarz bo watek z kapciem cudny :P Gratki termos za te szczególiki jak to ze w szpitalu nie wolno głosno gadać itp. niuanse są cudowne :)
dzieny i smacznego!
Ta seria gra na moich emocjach jak Jimmy Hendrix na gitarze. Termos jak ty mi to robisz?
Nie wiem jak ale działa, masz nowego patrona
Dziękuję bardzo! Tym bardziej, że jestem dużym fanem Hendriksa😉
Oglądamy :)
Prawda >:)
Kolejny dobry odcinek :)
1:01:16 - kapcie
1:10:20 - kapcie v2
(Będę do tego często wracać)
Ojciec Goździk rulez
10:31 ~ a jednak wpadłeś z psem
Kapcie porobiły ten odcinek ;) kto wie może pierwszy RPGowy mem z tego będzie :)
trzech mężczyzn palących demoniczne kapcie... coś w tym jest
@@KanaTermosa A jakby jeszcze je palili w formie skręta, to już w ogóle czad!
Fajne prowadzenie. Totalnie widać to błotniste przedwiośnie w mieście.
Jako Warszawiak trochę się bawię a trochę krzywię tym jakimś traktowaniem w tej grze Warszawy jak jakiegoś Niu Jorku, gdzie niby z jednej strony same szychy a z drugiej jak ktoś w kapciach w zimie chodzi to "ten typ tak ma". No, ale przez to sesja jest bardziej kolorowa, bardziej "serialowa".
Oczywiście to niesprawiedliwe uogólnienie dot. Warszawy. Stosuję tu w grze, bo się zdarza, że ludzie spoza Wawy trochę takim nie-do-końca sprawiedliwym stereotypem patrzą. (Gracze są Warszawiakami😉)
@@KanaTermosa w sensie, że takie stereotypy są w USA o Nowojorczykach. Skąd w Polsce o Warszawiakach takie? Dlatego to takie fajnie serialowe. 🙂 Jakby fabuła wyimaginowanej Amerykańskiej produkcji o Polsce rodem z Polsatu lat 90tych.
Trzeci odcinek mnie niestety zawiódł i dla mnie był najsłabszy z dotychczasowych epizodów Kultu. Skumulowało się w nim to, co jakoś mnie już uwierało nieco w pierwszych dwóch epizodach tego sezonu, czyli dość wolne tempo akcji, rozdzielenie drużyny; do tego w przeciwieństwie do pierwszego i drugiego odcinka nie było tam jakiś scen na tyle emocjonalnych, żeby bardzo zapadły mi w pamięć (trochę też chyba kwestia tego, że gracze wyglądali na zmęczonych).
Czwarty z kolei wynagrodził mi to z nawiązką i się świetnie ubawiłem tego słuchając. Jedną z dużych zalet w rpg'ach jest dla mnie to, kiedy gracze mogą grać między sobą - a chłopaki z Impów potrafiąto to robić. W tym odcinku, wreszcie wychodząc na wolność i przez większość czasu będąc razem, mieli ku temu sporo możliwości. Świetna próba delikatnego poukładania sobie o co w tym wszystkim chodzi, robienie tego biegając z miotłami po kościele, klimatyczne pojawienie się siostry z parafii i rozmowy z proboszczem. Super i czekam na więcej!
Jako jeszcze komentarz nie wpływający zbytnio na odbiór całości, ale dla mnie jakoś widoczny. Jednym z poruszonych wątków odnośnie 'wyjątkowości' szybińskiej figury Matki Bożej w kościele było to, że występuje ona na tej figurze sama, bez Dzieciątka, będąc niejako centralną postacią. Obecnie w sztuce sakralnej nie jest to nijak wyjątkowe. Oczywiście na obrazach bardzo wiele przedstawień (jak choćby nasza Matka Boska Częstochowska) jest wspólnych, wraz z Dzieciątkiem, ale chociażby bardzo wiele obrazów czy figur wynika również z objawień maryjnych, gdy siłą rzeczy jest ona przedstawiona sama. Prawdopodobnie najsłynniejsze u nas takie przedstawienie to Matka Boska Fatimska (figury dość często trafiają się w rozmaitych kościołach), ale z co bardziej znanych mamy też objawienia z Lourdes, La Salette czy polskie z Gietrzwałdu. Zarówno ks. Jerzy jak i jego proboszcz na pewno by mieli tego świadomość.
Myślę, żeby na przyszłość nie zanegować kompletnie tego, co padło, a spróbować uspójnić to z rzeczywistością można by stwierdzić, że przedstawienie było (dość) unikatowe w momencie powstania kościoła (jak rozumiem - w pierwszej połowie XIX wieku), bo byłoby to przed tymi wszystkimi głównymi objawieniami maryjnymi (Fatima to 1917, Lourdes 1858, La Salette 1846, a Gietrzwałd 1877). To nam wciąż zostawi np. najpopularniejsze przedstawienie Matki Bożej w Ameryce tj. Matka Boża z Guadelupe (a tamte objawienia i obraz są z początku XVI wieku), ale powiedzmy, że europejska świadomość tego wizerunku (i to jeszcze na początku XIX wieku) mogła być mniejsza. Jeśli szybińska Matka jest wyjątkowa i ważna dla historii, może chcecie w którymś momencie historii wtrącić coś o jakiś (raczej nie uznanych przez kościół) objawieniach z tamtego okresu, które sprawiły, że powstał akurat taki jej wizerunek w Szybinie?
I żeby nie było - mam pełną świadomość, że grając w rpg'i nie jest się specjalistą od wszystkich sfer w rzeczywistości, natomiast jako że przez postać księdza z jednej strony i wątek Matki z drugiej szeroko pojęte tematy zahaczające o religię występują w Waszej kampanii dość często stwierdziłem, że dam znać (podobne odczucia miałem zresztą w pierwszym sezonie w kwestii egzorcyzmów). Gdybyście potrzebowali jakiegoś 'creative consulting' przed trzecim sezonem w tym temacie to dajcie znać :)
@@DelanDevinForkt Bardzo ciekawe. Jako były ministrant/lektor też nie trafiła do mnie wyjątkowość MB solo. Masz natomiast słusznego, że ten motyw jest częstszy w krajach latynoamerykańskich i pewnie właśnie przez fatimę. Wśród rolniczych ludów europy Maria nałożyła się na wypartą bogini płodności/ urodzaju i stąd najczęściej jest z dzieciątkiem.
Byłoby bardzo ciekawe gdyby Termos zaadoptował co napisałeś do mitologii Szybina. On raczej jednak daje priorytety radom patronów z FB więc rozważ ten minimalny próg dołączenia do jego Patronite'a.
Trochę się zgodzę z tempem 3go - graliśmy to bardzo późno i na nie skontrolowałem zadowalająco dla mnie też tego scalania paczki.
Zaś w kwestii religii i figury MB - raczej nie będę się konsultował - jadę popkulturowym skrótem. jeśli rozmija się gdzieniegdzie, to trudno- zależy mi, by sens opowieści dochodził.