Gyógygombák a magyar népgyógyászatban - Szabó Nikolett, Jakab István

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 вер 2024
  • A gombák a növekedés helyén lévő talajból és vízből szivacs-szerűen felvesznek mindent, értve ez alatt a toxikus vegyületeket és nehézfémeket is. Meg tudják ugyanezt tenni vajon az emberi szervezetben is?
    A gombákkal kapcsolatban elég megosztó vélemények vannak. Azt pedig, hogy gyógyhatásuk van, kevesen merik kijelenteni. Mi mindenre jók a környezetünk faunájában termő növények, mi a gombák táplálkozástudományi jelentősége?
    Milyen tápértéke van a gombáknak? Azon túl, hogy a gombáknak több évszázados gyógyítási múltjuk van, mi az, amiket soha nem gondoltunk volna a róluk?
    Szabó Nikolett és Jakab István beszélgetése.

КОМЕНТАРІ • 10

  • @istvankocsis6532
    @istvankocsis6532 6 років тому +7

    Nagyon szimpatikus a hölgy. Szeretem amikor valaki ilyen lelkes és ennyire tisztában van azzal, amit csinál. És ráadásul ilyen szerényen és intelligensen át is tudja adni a tudását. Köszönet érte.

  • @karolyneberegszaszi
    @karolyneberegszaszi 5 років тому +2

    Valóban csodálatos segítséget nyújt mindannyiunk számára ebben a zavaros, és vegyszerekkel teli világunkban ...! Szabó Nikolettnek és mindegyik munkatársának erőt , egészséget és szeretettel átszőtt hosszú, BOLDOG és eredményekkel teli ÉLETET KÍVÁNOK ....! Hálásan Köszönöm !

  • @gyogyitoacsaladban
    @gyogyitoacsaladban 6 місяців тому

    Két perccel a vége előtt hallottam, hogy "növények".
    A gombák viszont egy külön rendszertani kategória. Nem növény, nem állat. Gomba.
    Nagyon érdekes a kivonat és felveszem a kapcsolatot Nikolettel. 😊

  • @MsBangita
    @MsBangita Рік тому

    Örülnék egy válasznak! Étkezési gombára érzékeny ember fogyaszthat süngombát? Eddig nem mertem megtenni. - Köszönöm!

  • @istvannetricz4110
    @istvannetricz4110 6 років тому +2

    Én arra volnék kíváncsi ,aki a boltból vett sanpion gombát eszi , annak mennyire van jó hatása , én nyersen is szeretem enni . nyersen gyorsabban emészthető. Egy itteni előadásban valamikor azt is mondták , ne szedjük le a külső héját , mert abban található meg pl, a szelén is . Szeretettel .

    • @NajaForest
      @NajaForest 6 років тому +2

      Ételként elfogyasztva elsősorban a gombák alacsony energia tartalma, magas rost és fehérje tartalma érvényesül. A sampion gomba is nagyon jól beilleszthető a vegeteriánus, koleszterin csökkentő, szívbarát, és diétás étrendbe.
      Nyersen sajnos még nehezebben emészthetőek, mint ételként elkészítve.
      A hatóanyagok, vitaminok és ásványi anyagok, többek között a szelén is a kitinvázban találhatóak. A főzés során a kitinvázat némileg roncsoljuk, így könnyebben kiszabadítjuk a vitaminkat és ásványi anyagokat. Emiatt is inkább főzve fogyaszuk és ne nyersen.
      A héját valóban nem érdemes eltávolítani, csak abban az esetben, ha nagyon szennyezett. Üdvözlettel: Nikolett

    • @istvannetricz4110
      @istvannetricz4110 6 років тому +1

      Dága Nikolett , Nagyon örülök a válasznak , és ezentúl nem eszem nyersen . Általában szép szokott lenni a sampion gomba . Azt hittem , nyersen jobb én nem észleltem , hogy nehezen emészthető lett volna . Persze nem ettem csak 1-3 , gombát . Sok helyen leszedik a héját , Szeretettel köszönöm Ilonka .

  • @orsolyaturai9899
    @orsolyaturai9899 4 роки тому

    Pajzsmirigy alul müködésre mit tud ajánlani!

  • @tamastakats3874
    @tamastakats3874 6 років тому

    Jól értettem, hogy a glicerin, egy növényi cellulóz lánc? Esetleg egy több értékű alkohol oldószer... Kétségtelen, hogy a molekula előfordul az élő szervezetben; de a videóban mint oldószert használják...

    • @NajaForest
      @NajaForest 6 років тому +1

      A folyékony gomba kivonat készítéséhez gyógyszertári tisztaságú Magyarországon előállított növényi glicerint használunk. Természetesen bio, ahogy a gomba alapanyag is. A glicerint növényi olajokból vonják, napraforgóolaj vagy repceolaj. Amikor a szervezet a zsírkészletét égeti el, glicerin és zsírsavak kerülnek a véráramba. A glicerint a máj cukorrá alakítja, mely a sejtek energiatermelésének alapja. A glicerin folyékony halmazállapotú, édes ízű, erősen vízelvonó anyag, mely az édes íz ellenére a vércukor szintet nem emeli meg.
      A glicerint mi nem oldószerként alkalmazzuk, hanem homogenizálásra szolgál a készítményben, valamint segíti a hatóanyagok felszívódását.
      Üdvözlettel: Nikolett