A legnagyobb magyar csatahajó tragédiája - Az SMS Szent István

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 78

  • @idoutazo
    @idoutazo  Рік тому +5

    Igazán jó kezdés ez most egy frankó történelmi játékhoz! Készítsd a torpedókat és irány a víz!
    Játssz te is a World of Warshipsszel: wo.ws/3AB8IMJ
    Ha regisztrálsz, ezeket kapod:
    - 500 doubloonst
    - 2 millió kreditet
    - Egy nagyszerű tier 4-es hajót
    - 7 nap prémiumot
    - 6 skill pontos parancsnokot
    Ez az ajánlat csak első regisztráció esetén érvényes.
    A videót a World of Warships támogatta.

    • @Ahha30
      @Ahha30 Рік тому +1

      Már regisztráltam 2015-ben 😀

    • @DarthSmithNegan
      @DarthSmithNegan Рік тому

      A Bismarck szándékosan volt? Várható róla videó? Mert a prince eugen volt a kísérő hajója.

    • @Tucsi36
      @Tucsi36 Рік тому

      Szar az egész széria...

    • @yokovich7584
      @yokovich7584 Рік тому +1

      @@DarthSmithNegan Az egy másik Prinz Eugen volt, amit 1938-ban bocsájtottak vízre. A Szent István Prinz Eugen nevű testvérhajóját egy hadgyakorlat során 1922-ben elsüllyesztették.

    • @gyulajambor6434
      @gyulajambor6434 Рік тому

      A

  • @ezalma1128
    @ezalma1128 Рік тому +7

    A Szent Istvánt és a testvér hajóit ott is elrontották hogy a víz alatt lévő páncélzata nem haladta meg még a 200 mm se míg a víz felett a 300 mm is meghaladta igy még jobban instabilabb lett.
    Ha én terveztem volna a hajót akkor a hajótest 3-3 méterell szélesebre terveztem volna (Így stabilabb is lett volna) és minél jobban a víz alatti részeket erősítettem (minimum 280mm legyen meg) volna meg, és így súlypont is alacsonyabban lett volna. A víz feletti részeket pedig csak maximum 180m-ig csináltam volna meg.

    • @PetrusJosephus-z6c
      @PetrusJosephus-z6c Рік тому

      A vízvonal alatti védelmet egy rekeszrendszer látta el, ami levegővel, a kazánok tápvizével és az olajtüzelésű kazánokkal rendelkező hajók esetében fűtőolajjal töltöttek fel. A rendszer feladata a víz alatti robbanás által keltett lökéshullám felfogása volt, nem pedig egy gránáthoz hasonló eszköz átütésének megakadályozása. Tény, hogy a fő páncélöv leér a vízvonal alá, de annak a közeli mellékböl származó vízvonal alatti találatok kivédése a feladata. A vízvonal alatti védelem utolsó vonala egy páncélozott fal, ami nem annyira rideg, mint a páncélöveket, páncélfedélzeteket alkotó lemezek, hanem rugalmasabbak, hogy a lökéshullámot felfogják.

  • @gergoszilagyi7948
    @gergoszilagyi7948 Рік тому +7

    Hát ide is elért a történelem Eneos Motorolaja, a Word of warships reklám :D
    Nem baj, jók a videók remélem hozzájárul ahhoz hogy a csatorna még sokáig fennmaradjon! :)

  • @peternegabor1631
    @peternegabor1631 Рік тому +5

    De jó egy újabb időutazó videó már nagyon vártam!

  • @kovacsabelkristof3566
    @kovacsabelkristof3566 Рік тому +9

    Remek videó lett a hajó történetéről, extra érdekességként még megemlíteném hogy a Szent István volt (elvileg) az első hadihajó aminek az elsüllyedését lefilmezték.

  • @prekambriumchannel
    @prekambriumchannel Рік тому +3

    Szervusz!
    Az egyik kedvenc témaköröm a Szent István története. Nagyon jó videó lett. Le a kalappal. :)

  • @tigger2229
    @tigger2229 Рік тому +21

    a destryer magyarban igaz pusztítót jelent de a név etimológiájában romboló ként hivatkozunk rá

    • @attilahalmos1261
      @attilahalmos1261 Рік тому

      De egyik sem volt!

    • @Zoltan_88
      @Zoltan_88 Рік тому

      ​@@attilahalmos1261Még a reklám szöveget se tudta hitelesen felolvasni...

  • @laserbeauty.hubudapest4819
    @laserbeauty.hubudapest4819 Рік тому +8

    Feleségem déd-nagypapája a hajón szolgált. Miután elsüllyedtek, előléptetést nem, de emléklapot kapott a seregtől. Az emléklap eredetiben ki volt állítva valamelyik múzeumban 😂

  • @totemvadasz1919
    @totemvadasz1919 Рік тому +6

    Köszi szépen a videót. Félelmetes volt látni ahogy a hajó fokozatosan dől meg majd a végén átfordul miközben a legénység ott volt rajta. Nagyon nem lettem volna a helyükben. Ha már úgyis hajós téma a Lusitania elsüllyesztéséről esetleg tervezel videót készíteni?

    • @tamaslukacs3173
      @tamaslukacs3173 Рік тому

      Az jó téma. Jó zavaros, főleg a hozzá kapcsolt propaganda miatt.

  • @gergojuhasz7852
    @gergojuhasz7852 Рік тому +3

    Remek videó, már rég vártam egyet erről a témáról

  • @Cuccos19
    @Cuccos19 Рік тому +1

    Nagyon jó volt! Esetleg az első világháborús adriai hidroplán pilótákról is csinálnál egy videót? Itt is az osztrák-magyar és olasz pilóták csaptak össze, valamint bombákkal magyar pilóták olasz hadihajókat rongáltak meg, süllyesztettek el. Még vagy úgy 25-30 éve a Top Gun magazinban volt róluk írás.

  • @zsoltdombi1342
    @zsoltdombi1342 Рік тому +2

    Ha már hajók érdekelne a HMHS Britannic története. Úgy tudom a mai napig nem tisztázott, hogy aknára futott vagy ki lőtték. Miért nem akarják kiemelni? Hiszen csak 120 méter mélyen van.

    • @ZSKadar-ns5jc
      @ZSKadar-ns5jc Рік тому

      HMS Britannic. Sok doku van fönt a neten. Megközelíteni, matatni benne nem lehet, mert a Brit Admiralitás "kegyhellyé" nyilvánitotta a roncsot.

  • @selkath013
    @selkath013 Рік тому

    Jó videó, köszi! Nem is tudtam. hogy az elsüllyedésről van filmfelvétel... :O
    A WoWS tényleg be tud húzni. Már több, mint 3 éve tolom, nagyon szeretem. Szégyen/nem szégyen, tetemes mennyiségű (hatszámjegyű) forintom benne van már, úgyhogy az ingyenesség az egy dolog... :))) Viribus Unitisem még nincs (5-ös hajó, kevés hozzá a fejlesztés), de ami késik, nem múlik. Tényleg érdemes kipróbálni (csak ne vegyetek benne semmit! :DDD )!

    • @barnykirashi
      @barnykirashi Рік тому

      Én talán egy éve kezdtem, de ritkán játszok csak, mert őszintén szólva nem fog annyira meg. Az egyetlen dolog ami miatt tényleg játszok vele, az a Repülőgép Hordozók, azon belül is a Kaga.
      Azon kívül sokkal jobban élvezem a War Thunder Tengeri csatáit. A fő különbség az, hogy a War Thunder-ben az ágyúk nagyon pontosak, és gyakorlatilag amíg van legénység, addig javíthatod a hajót, így egy Dreadnought-típúsú Csatahajó tényleg brutálisan szívós, emellett minden egyes ágyúdat manuálisan használhatod.
      A Warshipsnél úgy érzem, hogy nem feltétlen fair, nem tudok a brutális mennyiségű kitalált hajón kiigazodni, a hajók nem érződnek elég szívósnak, és a játék sokkal inkább olyan dolgokon megy el, mint a pozícionálás, hajó befordítása, meg hasonló, nem pedig azon, hogy hogyan tudod használni a Hajód részeit.
      Erre tökéletes példa a Kaga.
      A Kaga nem papír, erős övpáncélja van, és kiváló fegyverzete, ha belőnek a lemezvékony hangárba, az nem kéne hogy elsüllyesszen, ha közel jön egy romboló, azt el kéne tudjam tenni láb alól, és ha nem kapok be túl sok torpedót, akkor alig tud megkarcolni olyan helyen, ami fájna. Ehelyett, a 200mm-es ágyúk teljesen inkonzisztesnsek, a 150mm-es övpáncélnak meg semmi értelme, mert úgyis beütik a hangárfalat, és valamilyen oknál fogva az el tud süllyeszteni.

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok246 Рік тому

    Csodálatos hajó volt. Kár, hogy nem lehetne sehogy sem kiemelni és RESTAURÁLNI.

  • @tamasmate9057
    @tamasmate9057 Рік тому +9

    Ha ez nagynak számított az Osztrák - Magyar Monarchiában, ugyebár testvérhajói a Tegetthoff, Prinz Eugen és a Viribus Unitis voltak, akkor mekkora látvány lehetett egy IJN Yamato (263-265m) vagy egy Musashi?
    (Persze tisztában vagyok vele, hogy ezek második világháborús hajók.)

    •  Рік тому +1

      A HMS Hood 1916-ban keszült, es ugy 110m-rel hosszabb, de nem felelt meg igazan a 2. vilaghaboru követelmenyeinek.

    • @tamasmate9057
      @tamasmate9057 Рік тому +1

      @ Nem nagyon felelt meg, a dán-szoros csatájában süllyesztette el a Prinz Eugen és Bismarck, 1941-ben.

    • @barnykirashi
      @barnykirashi Рік тому +1

      @ Az egész "Csatacirkáló" mint koncepció hamar elavult. Az első Dreadnought-Csatahajók alacsony sebessége miatt könnyen lehetett harcra kényszeríteni őket. Nem tudtak elmenekülni, így a csatáikat sem ők választották meg.
      A Csatacirkáló koncepció ennek megoldására készült, illetve eleinte hogy legyen egy hatékony megoldás az új, Nehézcirkálók ellen, akik relatív nagy sebességgel, és erősebb fegyverzettel rendelkeztek.
      A Britek imádták a Csatacirkálóikat, a Németekkel együtt, sőt, a Franciák is igényt mutattak a típús iránt. Emellett a Japánok is megkísérelték használatukat a Kongou osztállyal az élen.
      Az Amerikaiak csak az Első világháború után próbálkoztak egy saját Csatacirkáló osztállyal, a Lexington osztállyal, viszont a Washingtoni szerződés alapján nem építhették meg őket. Az osztály első két hajója, a USS Lexingon és a USS Saratoga így Repülőgép-Hordozóként épültek csak meg.
      Japánban ekkor tervezték meg a Tosa osztályú Super-Dreadnought csatahajókat, Tosa és Kaga néven, illetve ennek az osztálynak az átalakított verzióját, az Amagi osztály Csatacirkálóit, Amagi-t, Akagi-t, Takao-t és Atago-t.
      A 6 hajóból egyik befejezése sem volt elfogadható a Washingtoni szerződés alapján, így A Takao-t és az Atago-t gyors iramban elbontották, a Kaga építését félbehagyták, a Tosát, ami már majdnem készen volt, Hiroshimába vitték, hogy a 20 év mulva a Yamato-ra kerülő 460mm-es ágyúkat teszteljék a páncélján, az Amagi-t és az Akagi-t pedig Repülőgép Hordozóvá építették.....volna, ha a Nagy Kanto-i földrengés közbe nem szólt volna, mert így, Yokosukában, Szárazdokkban álló Amagi teste megrepedt, amitől képtelen lett volna harcba úszni, szóval elbontották, és így a félkész Kaga testét a Kobe-i Kawasaki gyárból átvontatták Tokyo-ba a Yokosuka gyárba, ahol megkapta az Amagi alkatrészeinek egy részét, és belőle lett Repülőgép-Hordozó.
      Ehhez annyit tennék hozzá, hogy az Amagi 250mm-es páncélövvel rendelkezett volna, ami már hatékonyabbá tette volna, mint a Brit és Német Csatacirkálókat.
      A Csatacirkálók koncepciójának végérvényesen véget vetett a Német Scharnhorst osztály, amely teljesen hibásan lett Csatacirkálóként azonosítva a Britek által. Ez azért volt, mert a Scharnhorst és Gneisenau ágyúi mindössze 283mm-es kaliberűek voltak, ami elég kicsinek számított a Brit 381, és a Japán 410mm-es ágyúkhoz hasonlítva.
      Arra viszont csak később jöttek rá hogy kis bohóc is tud nagy cirkuszt csinálni, mert a Scharnhorst tartja a rekordot a legtávolabbi ágyúval való süllyesztéshez, mikor is fogta magát és 24 kilóméterről múltidőbe tette az HMS Glorious Repülőgép Hordozót......
      De HMS Glorious......
      Eredetileg egy Csatacirkáló volt.....sőt, a Britek egy teljesen új koncepcióként hivatkoztak rá. "Nagyméretű Könnyűcirkáló".
      A Glorious-nak alig volt páncélja, és két darab két ágyús tornya volt csak mint fő fegyverzet, méretre viszont nagyjából akkora volt mint a Hood.
      Nem is csoda, hogy Glorious-t, Courageous-t, és Furious-t is átépítették Repülőgép Hordozókká.
      A Második Világháborúban gyakorlatilag mindenféle Csatahajó összemérte erejét.
      A Győztesek pedig az úgynevezett "Gyors Csatahajók" voltak. Ezek a hajók kombinálták minden aspektust amire szükség van. Ennek a fajta hajónak 3 hajó a legismertebbje:
      Az Amerikai Iowa osztály 4 hajója, USS Iowa, USS New Jersey, USS Missouri, és USS Wisconsin.
      A Németek Bismarck osztálya, a Bismarck és a Tirpitz
      És persze a Japánok Yamato oszályának első két hajója, a Yamato és a Musashi. A Harmadik az Repülőgép Hordozó, szóval Shinano-t most kihagyjuk ebből.
      Persze nem ők voltak az első ilyesfajta hajók.
      Eredetileg a Hood-ot, és az Admiral osztályt is elképzelték mint Gyors Csatahajó, de nem Csatacirkáló lett az osztályból.
      A Queen Elizabeth, habár mint Super Dreadnought épült, gyakorlatilag ő az első csatahajó aki kiérdemli a megnevezést.
      A Japánok szintén a Tosa osztály alapjain kisebb fejlesztésekkel megtervezte a Kii osztályt, ami kombinálta volna az Amagi gyorsaságát, és a még a Tosa-nál is nagyobb páncélt kaphatott volna.
      Az amerikaiak 1937-ben a North Carolinával kezdték meg a Gyors Csatahajók építését
      A Németek 1935-ben kezdték építeni a Scharnhorstot
      De a tényleges modern gyors Csatahajók kezdete Olaszországban, a Vittorio Veneto osztállyal kezdődik.

  • @BladeRicsi
    @BladeRicsi Рік тому +2

    Erre a részre bizony szükség volt.

  • @tamasmikloskondor7978
    @tamasmikloskondor7978 Рік тому +1

    Tiszteletem,kerem csinaljon egy videot a Kádesi csatarol!nagyon hianypotlo lenne!

  • @26elisabeth
    @26elisabeth 4 місяці тому

    Van egy lista hösi halált halt crew nevéröl?

  • @imoteep4984
    @imoteep4984 Рік тому

    Nagyon jó játék a World of Warship, évek óta napiszinten muszáj vele játszanom :D

  • @MrPetike82
    @MrPetike82 Рік тому

    Végül is ez egy jól elkészítetburkolt wows reklám lenne, de mivel van linket ez egy ingyenes támogatás és az már nem idegesítő. Szívesen támogatlak egy új regisztrációval. ;)

  • @barnykirashi
    @barnykirashi Рік тому

    Mindeközben én, ahogy Rule The Waves III-ban megépítettem a Dízel meghajtású 72000 tonna vízkiszorítású Borsod csatahajót, ami gyakorlatilag ötvözi a Yamato fő ágyúit, és a Bismarck másodlagos tornyait:

  • @metalrobi
    @metalrobi Рік тому

    A WOWS reklámhoz annyit fűznék öreg játékosként, hogy a rombolót (destroyer) nem fordítjuk pusztítónak, valamint sok hajó nem történelmileg hű. Vannak benne tervezetek és kitalált hajók is magasabb tierekben.

    • @barnykirashi
      @barnykirashi Рік тому

      Brutális mennyiségű a kitalált hajó.
      És a Yamato-ban is csalódnom kellett éppen emiatt.
      Ha jól tudom Yami az egyetlen Tier 10 Csatahajó ami valóban is létezett.......
      Imádom minden tekintetben a Yamato-t, csak azt nem, hogy kitalált hajók ellen kell játszania. Így nem lehet igazán érezni hogy akkor, 1942-ben milyen brutális volt ez a csatahajó.

  • @messziroljott1516
    @messziroljott1516 Рік тому +2

    érdekes !

  • @ballamizan
    @ballamizan Рік тому

    6:07 Nem Mária Valéria?

  • @foxboiii96
    @foxboiii96 Рік тому

    Akkor az Viribus Unitis nem is létezett?

  • @tamaspanczel612
    @tamaspanczel612 Рік тому +8

    Legnagyobb? Szerintem egyetlen

    • @csepid5818
      @csepid5818 Рік тому

      Nem mert volt SMS Budapest, SMS Árpád és még sok más

    • @tamaspanczel612
      @tamaspanczel612 Рік тому

      @@csepid5818 Egyik se magyar. Nevében az de a Szent István azért magyar mert magyar gyárak gyártották. A két említett hajót is a Stabilimento Tecnico Triestino gyártotta. A Szent Istvánt a Ganz-Danobius.

  • @TheSkulo
    @TheSkulo Рік тому

    Konzolon, legalábbis XBox-on, csak a WWS: Legends elérhető, az pedig nagyban különbözik a sima WWS-tól!

  • @hunzsinor
    @hunzsinor Рік тому +1

    Köszi

  • @oldDELTAtill
    @oldDELTAtill Рік тому +1

    Magyarok legnagyobb csata hajóját két motorcsónak süllyesztette el, milyen szégyen.

    • @zoltanperei4789
      @zoltanperei4789 Рік тому +4

      Pech, nem több.

    • @laszlosalamon1752
      @laszlosalamon1752 Рік тому

      @@zoltanperei4789 Nem pech, a magyar vezetés balfaszsága, élén a hortival. Nedves szenet nem szabad használni, mert az messziről látszik. A nagy testű értékes hajók kisebb hajók körkörös védelmében haladtak, mivel akkor még nem volt gyakorlat a repülőgépes felderítés és a radar.

    • @PetrusJosephus-z6c
      @PetrusJosephus-z6c Рік тому +3

      A probléma nem a két torpedónaszád volt, hanem az általuk hordozott négy darab torpedó. Ebből kettő felrobbant, egy befulladt, de léket ütött és a negyedik lecsúszott, de feltehetően okozott léket. A két felrobbant torpedó ráadásul a rekeszfalnál robbant, így nem egy, hanem két rekesz került víz alá robbanásonként. Ennyitől bármelyik dreadnought típusú csatahajó elsüllyedt volna akkoriban. Az olaszok készültek a k.u.k. kriegsmarine érkezésére és nagyon nagy szerencséjük volt, hogy a feltételek ideálisak voltak a rajtaütésre, ráadásul a csatacsoport meg felkészületlen volt.

    • @barnykirashi
      @barnykirashi Рік тому

      El vagy tévedve. Az Első Világháborúban a motorcsónakok abszolút veszélyesnek számítottak.
      A legtöbb hajón nem volt olyan fegyver ami képes lett volna a gyorsan manőverező csónakokat eltalálni és kárt is tenni bennük.
      Később, a Repülőgépek miatt Légvédelmi fegyverzet megjelent a hajókon, ami a csónakok ellen is igen hatékonynak számított.
      Annyira, hogy még a briteknek is gondot okoztak a motorcsónakok.
      Emellett a Szent Istvánnak hasonló volt a baja, mint a Yamato-nak.
      Mindkét csatahajó elég erősnek számított, hogy ne merjenek küldeni ellenük más csatahajókat.
      A Yamato egyszer harcolt csak hajóval.....mert nem mentek hajók ellene.
      A Yamato-t csak és kizárólag Repülőgépek támadták, mert ha oda küldték volna a North Carolina-t, vagy a South Dakotát, bármelyikkel rövid úton elbánt volna.
      De ha van az amerikaiaknak 17 Essex osztályú, 1 maradék Yorktown osztályú, és 1 Lexington osztályú Hordozója, meg a majdnem száz könnyűhordozója, sőt még a Brit flotta hordozói is itt vannak, akkor minek beküldeni csatahajót? a Yamato úgy sem fog tudni lelőni több ezer repülőgépet.
      A Szent István szintén túl jó volt, hogy az Olaszok mint egy marha, oda küldjék a saját csatahajóikat, kétes eséllyel ellene. Néha nincs mit tenni, be kell küldeni a legjobbat, de itt volt mit tenni.
      Ebből kifolyólag ez volt az egyik leglehetségesebb módja hogy eltegyék a Szent Istvánt láb alól.

  • @metalrobi
    @metalrobi Рік тому

    Nem a legnagyobb, hanem az egyetlen.

  • @petervasas2379
    @petervasas2379 Рік тому

    A Prince Eugene a kedvencem a war thunder ben😊
    Ha 1x játszottál a war thunderel rajossz amit itt ajánlasz az semmi, gyenge, nem összemerhető!

  • @Ahha30
    @Ahha30 Рік тому +2

    Pusztítók?? Inkább rombolók.

  • @nagyadam8813
    @nagyadam8813 Рік тому +2

    Érdekes,a magyar zászlót nem láttam egyik hajon se,csak a kibaszott oszták nácit,jó nagy szívás volt a monarhia is nekünk !!!

    • @GergelyPal.
      @GergelyPal. Рік тому +1

      1. nem náci.
      2. A közös haditengerészet ezt a színeket örökölte az eredetileg csak osztrák haditengerészettől.
      de.wikipedia.org/wiki/%C3%96sterreichische_Marine#/media/Datei:Flag_of_Archduchy_of_Austria_(1894_-_1918).svg

    • @inaktivfiok2274
      @inaktivfiok2274 Рік тому +1

      Saját magunknak köszönhettük azt is

    • @nagyadam8813
      @nagyadam8813 Рік тому

      @@GergelyPal. Nem érted se baj !

    • @GergelyPal.
      @GergelyPal. Рік тому

      @@nagyadam8813 Te nem érted de se baj, nácizzál az biztos értelmes dolog..

    • @barnykirashi
      @barnykirashi Рік тому

      Valójában a Szent Istvánon rajta volt a mi lobogónk is, persze csak az osztrák mellett, ennek az az oka, hogy technikailag az OMM Haditengerészete az csak az Osztrákoké.
      Ha a mi zászlónkat lengettük volna, akkor a nemzetközi kód alapján nehezen felismerhető lett volna a hajó nemzetisége, ami Háborús Bűnnek számított volna, így a Magyar Zászló csak díszzászlóként loboghatott a hajón.

  • @robert69gamer
    @robert69gamer Місяць тому

    Kíváncsi lennék a nagy háború legjobb magyar pilótájára vagy az Alpokban vagy az Alpok lábánál harcoló magyar katonákra amennyiben volt ilyen. 😁

    • @Harckocsi1988newchannel
      @Harckocsi1988newchannel 13 днів тому +1

      Üdv. Ha érdekel a téma, akkor nálam találhatsz 2 dokumentum filmet is a témában.

  • @Tas_Lee
    @Tas_Lee Рік тому

    csak mondom hogy a world of warships az nem realisztikus egy kicsit sem

  • @magyarjanos33
    @magyarjanos33 Рік тому

    Szent István csatahajó ,voltak gyengesékei de igy is képeseg voltak harcba külteni?
    Lehet jobb védelme lett volna vagy jobban hekesztik össze részeit akkor talán esülyetést megusza?
    Ha nem sülyedt el volna akkor más kép alakulnak tengeri csaták ?

    • @inaktivfiok2274
      @inaktivfiok2274 Рік тому +3

      Harcbaküldeni képesek voltak, a kor szinvonalának mégha éppenhogyan is, de megfelet.
      Akkoriban nem használtak hegesztést, szegecselték a hajókat és kb mindent ami nagy és vasból volt. A hegesztés elterjedése a 2. Vh és utána való időszak.

    • @inaktivfiok2274
      @inaktivfiok2274 Рік тому +2

      A tengeri csatákat nem befolyásolta volna nagyobb mértékben, hiszen mikor szolgálatban állt javarészt kikötő és partvédelmi célokat szolgált mint légvédelem

  • @afodor81
    @afodor81 Рік тому +1

    Ez mind szép de a nevén kívül semmi köze a hajónak Magyarországhoz

    • @tamaslukacs3173
      @tamaslukacs3173 Рік тому

      Leszámítva a költségeket, a gyártó céget, illetve a gyártó általi módosításokat a másik három egységhez képest. Ami részben jobbá ( kazánok, turbinák ) illetve vitathatóvá ( kémény körüli fényszóróplatform) tette a hajót.

  • @gezaszirmai9639
    @gezaszirmai9639 Рік тому

    :)

  • @kertmuves
    @kertmuves Рік тому

    Nem tudom az invázió mennyire lehet valós, de az emberek rendkívül rossz mentális állapotban vannak. Szóval a paranoid, skizofrén, stresszes, depressziós stb tünetek egyre erősebben jelentkeznek hétköznapi embereken. Drogokról vagy gyógyszerekről nem is beszélve.

  • @gabor.p
    @gabor.p Рік тому

    1 perc 30 másodpercig 4 reklámot néztem meg... nagyszerű 👏🏻

    • @gabor.p
      @gabor.p Рік тому

      És 4perctől mar a videó is reklámmá változik...
      Remélem a diákokat az iskolában nem így tanítod. Én köszönöm, le is iratkoztam. 😥

  • @istvanbarna1185
    @istvanbarna1185 Рік тому

    A warship reklámig néztem...bocsi