jeśli ci chodzi o deep hc to niestety nie działa lepiej niż relic czyli wykrywa jedynie szóstaka na 31cm mimo wykonania wszelkich kombinacji ustawień , Gdyby był lepszy to bym ho pokazał .
Mając Legende cieszę się z tego testu ale wiadomo to nic nie znaczy ;) po prostu dobry poglądowy test 💪 pozdrawiam serdecznie. Kiedy tam Manticora wleci na 1 cel? 😁
Kolega chodzi nad Atlantykiem. Zasolenie 5 razy większe niż Bałtyk. Po mokrej plaży piaskowej żółto białej i w wodzie po pas. Ma 2szt Legend i oba stabilnie pracują cichutko bez fałszywych sygnałów na maksymalnej czułości 30. Nigdy nie zmniejsza czułosci. Nie rozumie dlaczego inni chodzą na mniejszej. Często pod piachem jest czarny wulkaniczny piach albo skały i kamienie wulkaniczne zawierające mnóstwo żelaza. Nie można sobie wyobrazić gorszych warunków. Może na Hawajach będzie podobnie. I zawsze maksymalna czułość. Tylko oczywiście w trybie złote pola nie da się chodzić przy takim zasoleniu. Inne tryby działają mega stabilnie na czułości 30, nawet czerwona gleba z kosmiczną zawartością żelaza (dotkniesz krecikiem i piszczy jak szalony) a Legend cichutki. Jak robił testy na głębokość to czułość 25 to jakaś porażka w porównaniu z 30, utrata prawie 10cm na głębokość przy małych celach. Przekonał mnie do Legenda choć wszyscy tubylcy biegają tu z Deusem 2.
Jeżeli uważasz że nie ma złych wykrywaczy na świecie to proponuję potestować Quest V80 i wiem że są już na jego temat filmy na UA-cam ale wiem też że testowe wersje V80 były zupełnie czymś innym od tego co można teraz nabyć.
moja "działalność " jest typowo hobbystyczna , publikuje materiały o wykrywaczach które chcę i kupuję . jeśli jakiś wykrywacz niezbyt mnie interesuje to go nie będzie , by opublikować coś sensownego musze wykrywacz samodzielnie poznać co zabiera wiele czasu i energii którego zawsze brakuje /
Cieszę się że wróciłeś do filmów jako użytkownik legenda czekałem długo na tą aktualizacje , próbowałeś może opcje deeptarget ? Myślę że też poprawia sporo osiągi w innych trybach . Będzie porównanie z Versa ? Czy nie chcesz narażać się bo już pewnie testowałes ? Po wejściu nowego softu zastanawiam się nad kupnem versy bo co raz bardziej interesuje mnie kopanie dużego żelaza a legend niestety nie jest w stanie zasygnalizować wielkości obiektu i pinpoint trochę kuleje.
niestety porównywanie na yt to zły pomysł dlatego że można pokazać tylko drobny wycinek , ludzie myślą oczami a nie mózgiem . Tu można był pokazać bo te dwa tryby działają bardzo podobnie . Co do legenda to można nim wiele , wykrywacz chyba 3 albo 3 lata na rynku wielokrotnie poprawiany programowo .
@@prymek7Tak myślałem, posiadam go od premiery i przerabiałem każdy soft , ten dał najwięcej możliwości jak i głębokości z moich spostrzeżeń , poprawił minimalnie stabilność na wysokich czułościach . Dzięki za odp pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejny odcinek 🙂
@@prymek7 Super filmy i profesjonalne podejście do tematu wykrywaczy, tylko pozazdrościć wiedzy i doświadczenia. Porównania wykrywaczy nie są złe, szczególnie w takich rzeczywistych warunkach jak na tym kanale i w tak doświadczonych rękach. Pańskie komentarze jak interpretować takie porównania wyczerpują temat. Wiem że nikomu nie są potrzebne g-burze tak jak z MM . Jednak nie mogę się zgodzić z opinią że wszystkie wykrywacze są ok. Gdyby tak było to wszyscy biegali by z kanarkami. Ja ostatnio wybierałem między Legendem a Versą dla syna. Postawiłem na Versę (mamy Eq 900, garreta 410i a wcześniej eq 800). Po nowych filmach widzę że to nie był najlepszy wybór.
@@klastes9891 jeśli chodzi o garett Ace , po dokupieniu dużej cewki dd np. detech ultimate można uzyskać odkurzacz do monet wygrywający tym że wyciąga wszystkie monety średnie i duże do głębokości powiedzmy 15cm unikając wielu niechcianych celi które pochłaniają czas i energię które widzą "lepsze" wykrywacze . Jak zawsze wszystko zależy od punktu widzenia czy siedzenia . Ocena wykrywacza po obejrzeniu moich filmów nie ma sensu , najlepszym sposobem był by zakup versy i legend następnie samodzielne ich poznanie i wybór co bardzie pasuje dla mnie samego .
@@prymek7 Tak jest istotnie. Garrett Ace 400i wymiata na plażach. Wiem że Pana nie przekonam i rozumiem dlaczego unika Pan porównań, szczególnie jeśli któryś wykrywacz wypada w danych okolicznościach znacznie gorzej. Jednak jest taka grupa amatorów-okazjonalnych poszukiwaczy jak ja którzy podejmują decyzje zakupowe. Pańskie możliwości testowania różnych maszyn w naturalnych warunkach pozwala na wyrobienie sobie jakiegoś, oczywiście jak wszystko w życiu obarczonego błędem zdania. Kupowanie dwóch wykrywaczy (legend i versa) dla odświętnego dektorysty jest bez sensu. I z tego powodu żałuje że mogło by być u Pana więcej porównań - nawet negatywnych. Biorąc po uwagę dlaczego osoby oglądają takie kanały - często gdy rozwiązują problem zakupowy albo chcą się więcej dowiedzieć o swojej maszynie. Mimo wszystko bardzo wysoko sobie cenię Pańskie produkcje.
Gdyby miał Pan pole które jest mocno zaśmiecone, dużo drobinek żelaza, po średniowiecznych wyrobach hutniczych, do tego dużo żelaza drobinca bardzo trudny grunt u mnie wchodzi na 87/89 GB i między nimi drobna moenta denary itp które na głębokości 10-15 cm są niemożliwe do namierzenie. To na jakim programie teoretycznie by Pan bazował? Mam takie miejsce i bardzo ciężko mi ogarnąć deusa. Chodziłem na programie 3 i 4(fast) częstotliwość 40 kHz czułość 90 ( czy nie za duża?) reaktywność 4 bo taka na zakopanym celu najlepiej odpowiadała, grunt stab.2/3, silencer 1, dyskryminacja 5.5, dźwięki square multi. Nie testowałem jeszcze golda tam i myślę, że on tam jeszcze mógłby być dobry ale boje się że nie ogarnę żelaza na nim. Doradził by Pan albo jakoś nakierował jak go lepiej dostosować do takich warunków? I pytanie czy w takich miejscach lepiej zjechać z czułością? Pozdrawiam
nie byłem w tym miejscu więc nie wiem , z doświadczenia powiem że w taki miejscu najważniejsza jest stabilizacja wykrywacza czyli stabilność . program 2 sensitive , freq max 24 , dysk 5.5 , react. 2-2.5 , pitch , czułość 80-90 , silencer 0 . stabilizator 2 a nawet 3 . By skutecznie szukać w żelazie nie konieczne jest wypłycanie wykrywacza bo może być o 1 cm za płytki a tak się dzieje na wyższej react. multitony to zły pomysł na zasyfione miejsce , ustaw nisko głośność żelaza bo rozprasza , nawet na 2 . No i spokojnie i metodycznie poruszaj się po polu w sumie kluczem jest stabilność i dobra głębokość , wypłycanie sprzęta i używanie czułośći +90 to nie zawsze dobry pomysł .
@@prymek7 Dziękuję za odpowiedź i na pewno przetestuje. Pole jest lekko ruszone maszyną ale zawalcowane. Obawiam się, że silencer na 0 będzie mocno wzbudzał ten sprzęt ale przetestuje. Ogólnie wydawało mi się, że program sensitive jest bardziej niestabilny od sensitivFultony, bynajmniej ja mam takie odczucia. Nie testowałem go na tym polu więc też sprawdzę. Co do częstotliwości to pole jest tak cholernie specyficzne i wymagające jeśli chodzi o grunt ,i w takich testach polowych na denrach lepiej radził sobie tam 40 kHz ale znowu dostawałem mnóstwo sygnałów które są drobincą która mnie nie interesuje. I tu mam właśnie problem w którą stronę naciągnąć kołdrę. Jeśli chodzi o pich to nie umiem chyba na nim chodzić, masę sygnałów tej samej wartości dźwiękowej teoretycznie trzeba kopać wszystko i ciężko czasem wyłapać żelazo wchodzące w kolor. Chyba muszę więcej czasu na programie spędzić by się upewnić czy dobrze go rozumiem.W multi faktycznie jest lekki chaosu ale po czasie jak się ucho wyostrzy to można dostrzec różnicę w każdym sygnale a one stają się dość klarowne i czyste co pozwala trochę kopać mniej kolorowego złomu. Denraki na multi są bardzo charakterystycznie sygnalizowane co trochę tez ułatwia sprawę. Myślę że ziemia po której chodzę jest bardzo podobno do Pana złotego lasu. Nie byłem u Pana ale oglądając pana materiały i porównując z tym co tam jest myślę że to moje pole jest jeszcze bardziej trudne niż Pana teren. Nawet saper był w szoku i przyznał że dawno nie widziałem tak cholernie trudnego terenu. Chcieliśmy magnesami neodymowymi ściągnąć wierzchnią warstwę żelaza ale okazało się że sama ziemia lepiła się do magnesu tak jakby sama była z żelaza.
Silencer wycisza tylko szarpanie dzwieku przy dyskryminacji w full tone. Jak masz włączony silencer to nie odróżniasz żelaza od koloru. Dzwiek szarpania robi się "przyjemniejszy" zobaczcie instrukcje. Silence zawsze na zero.
Kilka dużych żelaznych przedmiotów lub nietypowych kształtów jest często trudniejszych do rozróżnienia. Żelazne przedmioty często generują kilka słyszalnych pozostałości przerywanych lub niespójnych sygnałów (trzaskanie). Zwiększenie tłumika powoduje zastosowanie filtra, który eliminuje trzaski powodowane przez przedmioty żelazne.
@@MountainTreasure zgodzę się z tym i doskonale cię rozumiem,ale na dwoje babka wróżyła.Robiłem też testy na takim śmietniku gdzie silencer był na 0 i znowu to szarpanie powodowało, że miałem straszne zmulenie i złudne myślenie, że w tym szarpaniu przebija się kolor co bardzo męczyło fizyczne (ciągle kopanie) i psychicznie głowę. Przy silencer np 2 definicja żelaza była dla mnie o dziwo bardziej czytelna ale kiedy w takim żelazie umieszczałem kolor gorzej było go wychwycić( coś za coś). Wiec klasykiem mówiąc, zależy. Na polu po którym chodzę tych trzasków jest tak dużo że po 15 minutach głowę chce urwać. Wiec tam gdzie jest taka szarpanina wolałem go trochę wyciszyć i skupić się tylko na dobrych sygnałach i balansować na granicy trzasków i spokojnego sprzętu. A tam gdzie grunt był spokojniejszy zawsze silencer praktycznie na 0.
Dobrze powiedziane 👍 nie ma złych wykrywaczy są tylko źli użytkownicy 😉 sama prawda. Pozdrowionka 💪👍🍀🍀
Robisz zajebiste, merytoryczne testy. Szanuje 😊
Dobrze powiedziane pozdrawiam
🎯 dzięki za kolejny film
Dobrze mówisz najlepsza dyskryminacja to głowa i prawidłowa interpretacja ustawień. Pozdrowionka, jak zwykle dobrze opowiedziane 😉👌
Dzięki Prymek za ciekawy materiał👌
Co do zasięgów. Nie liczy się ilość, a jakość.
Jakość Twoich materiałów.
Pozdro
Super filmik bo właśnie chce sprzedać mojego simplexa co wyciągnął rzymskie monety i jednego Celta, ale chciałbym co nowego po tych kilku latach 😉
Nowszych sprzętów ze stajni Golden Mask to juz pewnie nie będzie? ;)
👍🏿👍🏿👍🏿
🙂🙂👍👍
Witam kiedy testy x Terra elit
A co z programem deep w deusie 2 sam często chodzę na tym programie, czemu nie użyłeś właśnie tego programu jeśli masz głębokie dołki testowe .
jeśli ci chodzi o deep hc to niestety nie działa lepiej niż relic czyli wykrywa jedynie szóstaka na 31cm mimo wykonania wszelkich kombinacji ustawień , Gdyby był lepszy to bym ho pokazał .
Witam i pozdrawiam serdecznie :-)
Mając Legende cieszę się z tego testu ale wiadomo to nic nie znaczy ;) po prostu dobry poglądowy test 💪 pozdrawiam serdecznie. Kiedy tam Manticora wleci na 1 cel? 😁
👍👍👍
Szanuję to i rozumiem.
Jeśli będziesz miał okazję to sam dla siebie sprawdź jak działa i nie działa V80 l.
Pozdrawiam serdecznie.
Miło będzie oglądać czytaj słuchać MISTRZA 💪💪💪
A może chcesz mojaga dziadeczka whites spectrum xlt 😊?
@@88zipzip miałem 24 lata temu
Jak Pan go oceania nie ma startu do nowej technologii ? W osiągach pewnie przepaść ?
Wystawie go na sprzedaż. kupiłem właśnie legendę używana i oglądam Pana filmy bardzo pomocne 😊
@@88zipzip najlepsza ocena to własna ocena
👍
Prymek jesteś kot.
Kolega chodzi nad Atlantykiem. Zasolenie 5 razy większe niż Bałtyk. Po mokrej plaży piaskowej żółto białej i w wodzie po pas. Ma 2szt Legend i oba stabilnie pracują cichutko bez fałszywych sygnałów na maksymalnej czułości 30. Nigdy nie zmniejsza czułosci. Nie rozumie dlaczego inni chodzą na mniejszej. Często pod piachem jest czarny wulkaniczny piach albo skały i kamienie wulkaniczne zawierające mnóstwo żelaza. Nie można sobie wyobrazić gorszych warunków. Może na Hawajach będzie podobnie. I zawsze maksymalna czułość. Tylko oczywiście w trybie złote pola nie da się chodzić przy takim zasoleniu. Inne tryby działają mega stabilnie na czułości 30, nawet czerwona gleba z kosmiczną zawartością żelaza (dotkniesz krecikiem i piszczy jak szalony) a Legend cichutki. Jak robił testy na głębokość to czułość 25 to jakaś porażka w porównaniu z 30, utrata prawie 10cm na głębokość przy małych celach.
Przekonał mnie do Legenda choć wszyscy tubylcy biegają tu z Deusem 2.
Jeżeli uważasz że nie ma złych wykrywaczy na świecie to proponuję potestować Quest V80 i wiem że są już na jego temat filmy na UA-cam ale wiem też że testowe wersje V80 były zupełnie czymś innym od tego co można teraz nabyć.
moja "działalność " jest typowo hobbystyczna , publikuje materiały o wykrywaczach które chcę i kupuję . jeśli jakiś wykrywacz niezbyt mnie interesuje to go nie będzie , by opublikować coś sensownego musze wykrywacz samodzielnie poznać co zabiera wiele czasu i energii którego zawsze brakuje /
Cieszę się że wróciłeś do filmów jako użytkownik legenda czekałem długo na tą aktualizacje , próbowałeś może opcje deeptarget ? Myślę że też poprawia sporo osiągi w innych trybach . Będzie porównanie z Versa ? Czy nie chcesz narażać się bo już pewnie testowałes ? Po wejściu nowego softu zastanawiam się nad kupnem versy bo co raz bardziej interesuje mnie kopanie dużego żelaza a legend niestety nie jest w stanie zasygnalizować wielkości obiektu i pinpoint trochę kuleje.
niestety porównywanie na yt to zły pomysł dlatego że można pokazać tylko drobny wycinek , ludzie myślą oczami a nie mózgiem . Tu można był pokazać bo te dwa tryby działają bardzo podobnie . Co do legenda to można nim wiele , wykrywacz chyba 3 albo 3 lata na rynku wielokrotnie poprawiany programowo .
@@prymek7Tak myślałem, posiadam go od premiery i przerabiałem każdy soft , ten dał najwięcej możliwości jak i głębokości z moich spostrzeżeń , poprawił minimalnie stabilność na wysokich czułościach . Dzięki za odp pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejny odcinek 🙂
@@prymek7 Super filmy i profesjonalne podejście do tematu wykrywaczy, tylko pozazdrościć wiedzy i doświadczenia. Porównania wykrywaczy nie są złe, szczególnie w takich rzeczywistych warunkach jak na tym kanale i w tak doświadczonych rękach. Pańskie komentarze jak interpretować takie porównania wyczerpują temat. Wiem że nikomu nie są potrzebne g-burze tak jak z MM . Jednak nie mogę się zgodzić z opinią że wszystkie wykrywacze są ok. Gdyby tak było to wszyscy biegali by z kanarkami. Ja ostatnio wybierałem między Legendem a Versą dla syna. Postawiłem na Versę (mamy Eq 900, garreta 410i a wcześniej eq 800). Po nowych filmach widzę że to nie był najlepszy wybór.
@@klastes9891 jeśli chodzi o garett Ace , po dokupieniu dużej cewki dd np. detech ultimate można uzyskać odkurzacz do monet wygrywający tym że wyciąga wszystkie monety średnie i duże do głębokości powiedzmy 15cm unikając wielu niechcianych celi które pochłaniają czas i energię które widzą "lepsze" wykrywacze . Jak zawsze wszystko zależy od punktu widzenia czy siedzenia . Ocena wykrywacza po obejrzeniu moich filmów nie ma sensu , najlepszym sposobem był by zakup versy i legend następnie samodzielne ich poznanie i wybór co bardzie pasuje dla mnie samego .
@@prymek7 Tak jest istotnie. Garrett Ace 400i wymiata na plażach. Wiem że Pana nie przekonam i rozumiem dlaczego unika Pan porównań, szczególnie jeśli któryś wykrywacz wypada w danych okolicznościach znacznie gorzej. Jednak jest taka grupa amatorów-okazjonalnych poszukiwaczy jak ja którzy podejmują decyzje zakupowe. Pańskie możliwości testowania różnych maszyn w naturalnych warunkach pozwala na wyrobienie sobie jakiegoś, oczywiście jak wszystko w życiu obarczonego błędem zdania. Kupowanie dwóch wykrywaczy (legend i versa) dla odświętnego dektorysty jest bez sensu. I z tego powodu żałuje że mogło by być u Pana więcej porównań - nawet negatywnych. Biorąc po uwagę dlaczego osoby oglądają takie kanały - często gdy rozwiązują problem zakupowy albo chcą się więcej dowiedzieć o swojej maszynie. Mimo wszystko bardzo wysoko sobie cenię Pańskie produkcje.
Gdyby miał Pan pole które jest mocno zaśmiecone, dużo drobinek żelaza, po średniowiecznych wyrobach hutniczych, do tego dużo żelaza drobinca bardzo trudny grunt u mnie wchodzi na 87/89 GB i między nimi drobna moenta denary itp które na głębokości 10-15 cm są niemożliwe do namierzenie. To na jakim programie teoretycznie by Pan bazował? Mam takie miejsce i bardzo ciężko mi ogarnąć deusa. Chodziłem na programie 3 i 4(fast) częstotliwość 40 kHz czułość 90 ( czy nie za duża?) reaktywność 4 bo taka na zakopanym celu najlepiej odpowiadała, grunt stab.2/3, silencer 1, dyskryminacja 5.5, dźwięki square multi. Nie testowałem jeszcze golda tam i myślę, że on tam jeszcze mógłby być dobry ale boje się że nie ogarnę żelaza na nim. Doradził by Pan albo jakoś nakierował jak go lepiej dostosować do takich warunków? I pytanie czy w takich miejscach lepiej zjechać z czułością? Pozdrawiam
nie byłem w tym miejscu więc nie wiem , z doświadczenia powiem że w taki miejscu najważniejsza jest stabilizacja wykrywacza czyli stabilność . program 2 sensitive , freq max 24 , dysk 5.5 , react. 2-2.5 , pitch , czułość 80-90 , silencer 0 . stabilizator 2 a nawet 3 . By skutecznie szukać w żelazie nie konieczne jest wypłycanie wykrywacza bo może być o 1 cm za płytki a tak się dzieje na wyższej react. multitony to zły pomysł na zasyfione miejsce , ustaw nisko głośność żelaza bo rozprasza , nawet na 2 . No i spokojnie i metodycznie poruszaj się po polu w sumie kluczem jest stabilność i dobra głębokość , wypłycanie sprzęta i używanie czułośći +90 to nie zawsze dobry pomysł .
@@prymek7 Dziękuję za odpowiedź i na pewno przetestuje. Pole jest lekko ruszone maszyną ale zawalcowane. Obawiam się, że silencer na 0 będzie mocno wzbudzał ten sprzęt ale przetestuje. Ogólnie wydawało mi się, że program sensitive jest bardziej niestabilny od sensitivFultony, bynajmniej ja mam takie odczucia. Nie testowałem go na tym polu więc też sprawdzę. Co do częstotliwości to pole jest tak cholernie specyficzne i wymagające jeśli chodzi o grunt ,i w takich testach polowych na denrach lepiej radził sobie tam 40 kHz ale znowu dostawałem mnóstwo sygnałów które są drobincą która mnie nie interesuje. I tu mam właśnie problem w którą stronę naciągnąć kołdrę. Jeśli chodzi o pich to nie umiem chyba na nim chodzić, masę sygnałów tej samej wartości dźwiękowej teoretycznie trzeba kopać wszystko i ciężko czasem wyłapać żelazo wchodzące w kolor. Chyba muszę więcej czasu na programie spędzić by się upewnić czy dobrze go rozumiem.W multi faktycznie jest lekki chaosu ale po czasie jak się ucho wyostrzy to można dostrzec różnicę w każdym sygnale a one stają się dość klarowne i czyste co pozwala trochę kopać mniej kolorowego złomu. Denraki na multi są bardzo charakterystycznie sygnalizowane co trochę tez ułatwia sprawę. Myślę że ziemia po której chodzę jest bardzo podobno do Pana złotego lasu. Nie byłem u Pana ale oglądając pana materiały i porównując z tym co tam jest myślę że to moje pole jest jeszcze bardziej trudne niż Pana teren. Nawet saper był w szoku i przyznał że dawno nie widziałem tak cholernie trudnego terenu. Chcieliśmy magnesami neodymowymi ściągnąć wierzchnią warstwę żelaza ale okazało się że sama ziemia lepiła się do magnesu tak jakby sama była z żelaza.
Silencer wycisza tylko szarpanie dzwieku przy dyskryminacji w full tone. Jak masz włączony silencer to nie odróżniasz żelaza od koloru. Dzwiek szarpania robi się "przyjemniejszy" zobaczcie instrukcje. Silence zawsze na zero.
Kilka dużych żelaznych przedmiotów lub nietypowych kształtów jest często trudniejszych do rozróżnienia. Żelazne przedmioty często generują kilka słyszalnych pozostałości przerywanych lub niespójnych sygnałów (trzaskanie). Zwiększenie tłumika powoduje zastosowanie filtra, który eliminuje trzaski powodowane przez przedmioty żelazne.
@@MountainTreasure zgodzę się z tym i doskonale cię rozumiem,ale na dwoje babka wróżyła.Robiłem też testy na takim śmietniku gdzie silencer był na 0 i znowu to szarpanie powodowało, że miałem straszne zmulenie i złudne myślenie, że w tym szarpaniu przebija się kolor co bardzo męczyło fizyczne (ciągle kopanie) i psychicznie głowę. Przy silencer np 2 definicja żelaza była dla mnie o dziwo bardziej czytelna ale kiedy w takim żelazie umieszczałem kolor gorzej było go wychwycić( coś za coś). Wiec klasykiem mówiąc, zależy. Na polu po którym chodzę tych trzasków jest tak dużo że po 15 minutach głowę chce urwać. Wiec tam gdzie jest taka szarpanina wolałem go trochę wyciszyć i skupić się tylko na dobrych sygnałach i balansować na granicy trzasków i spokojnego sprzętu. A tam gdzie grunt był spokojniejszy zawsze silencer praktycznie na 0.
😀