"TURI MANU ROKU" sarunu festivāls LAMPA 2024

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 вер 2024
  • Runājot par dzīves noslēgumu, visbiežāk cilvēki tomēr izvēlētos savas pēdējās dzīves dienas pavadīt savās mājās, radinieku klātbūtnē, nāvi sagaidot miegā, ar smaidu uz lūpām, bez sāpēm un ciešanām. Realitātē, ne vienmēr tas ir iespējams. Pat, ja izdodas rast iespēju vecumdienās vai ar nedziedināmu slimību palikt savās mājās, atsāpinātam, ne vienmēr tuvumā ir radinieki, kuri gatavi palikt vienā telpā ar tuvinieku un nāvi.
    Aicināsim uz sarunu cilvēkus, kas ikdienā ir līdzās mirstošiem cilvēkiem, izprotot mirstoša cilvēka garīgo un fizisko aprūpi - hospisa darbinieci, psihologu, hospisa brīvprātīgo. Skaidrosim, ar kādiem izaicinājumiem saskaras mirstošs cilvēks Latvijā, kura pēdējā vēlēšanās ir vienkārša - sajust, ka kāds tur tavu roku. Kādas ir biežāk sastopamās problēmsituācijas speciālistu pieredzē un kas mums katram būtu jāzina par nāvi un miršanas procesu, lai varētu savas ģimenes vēlēšanos - cieņpilni nomirt - piepildīt.
    MADARA MICKEVIČA - Klīniskās garīgās aprūpes speciāliste, sertificēta supervizore, Emocionālā, sociālā intelekta centra vadītāja.
    DACE SOLDĀNE - SIA "Vidzemes slimnīca'' kapelāne, teoloģe
    LIENE ČĪMA - Klīniskā un veselības psiholoģe, strādā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, sniedz konsultācijas un psihoemocionālo atbalstu "Hospiss māja" pacientiem un viņu tuviniekiem, kā arī veic psiholoģisko izpēti un konsultēšanu privātpraksē.
    ELVITA RAKŠTĪTE - aprūpē hospisa aprūpes pacientus "Hospiss Māja" un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.
    ILZE NEIMANE - NEŠPORA - labdarības organizācijas "Hospiss LV" dibinātāja, mirstošu pacientu un viņu tuvinieku tiesību aizstāve, hospisa aprūpes brīvprātīgo kustības aizsācēja.
    Pasākumu atbalsta Sabiedrības Integrācijas fons. Tiešraidi nodrošinām pateicoties tet.lv finansiālam atbalstam.

КОМЕНТАРІ •