Нове відео вже тут! Не забувайте підтримати його лайком та коментарем, а канал підпискою та рекомендацією друзям та знайомим!) Підтримати на Patreon: www.patreon.com/history_verum Підтримати гривнею на картку monobank: 4441114452416991
Дякую Автору !!! У мене до Вас прохання ! Допоможіть будь ласка каналам Літопис Української Землі та Руський націоналіст дуже прошу ! Як збільшити швидкість підписників ?
Откуда у нас на Луганщине мифические "бродники"? Тем более какая связь их и паромных переправ через Донец? К ведению. Паромы это не такое уж древнее изобретение. Во времена Киевской Руси пользовались бродами. То есть мелководьем. Паромную переправу там не организуешь. Парому глубина нужна! Господи, у авторов Истории Украины для школы мозгов меньше чем у Симпсона :-(
@@grigkup7484 а знаете ли в и что до войни на територии Перевальского района проводился фестиваль "Бродія територія волі" А ще,осадка порома не більш за звичайний човен,а бродів в нашій місцеввості тільки я три знаю. Шах і мат боте
@@СвятославПетров-н9в паромы ставили там, где уровень воды достаточно глубок круглый год. Хотя я не знаю о паромных переправах времен Киевской Руси. Где броды паромы никогда не делают. Всегда есть опасность сесть на мель, если уровень воды упадет.
@@СвятославПетров-н9в о, уже не только народ, но и некая территория. Ты скажи еще что Бродия это государство. То, что сейчас кто то что отмечает или празнует совсем не означает что так было тысячу лет назад.
Broadways, broadwise - в ширину. Отже, "Широкине" - це теж "бродники". Загалом, "бродники" - люди на переправах, перевізники. В списку "Баварського географа" вони названі "форсдери" (форсуючі ріку), У Клавдія Птолемея - "судіни" (su - δινη) - δινεω - бродити, обертатися, крутитися; у Йордана вони ж названі "спали" від грецького "σπαω" - тягнути, витаскувати, тащити, витягувати (рос. бурлаки). Бродниками могли називати не тільки власне працюючих на переправах, але й охоронців, мінял (лихварів). Володіли переправами князі чи приставлені ватаги. В Україні збереглися прізвища людей цього промислу на ріках та на переправах (Мостовий, Порошенко - від грецького "πορος" та інші)..
@@grigkup7484 Нуда. Бурлаками на Волги приймали після складання іспиту на знання 7 азійських мов, а бродники на Дністрі і Дунаї повинні були знати 10 мов - грецьку, латинь, гебрейську, готську, гальську, кімрську, шведську, румунську, арабську і іспанську. Аякже Ви думали!.
@@akselanderson2493 человек знающий семь языков мог бы найти куда более высокооплачиваемую и менее тяжелую работу чем тягать веревку с утра до вечера. Смотри картину "Бурлаки на Волге" .
@@grigkup7484 І я такої ж думки. Але Ви запитали про англійську. Вживання в іноземних хронографах латині, грецької, або й інших мов для пояснення назв населення чи імен князів, не означає, що вони були греками, римлянами чи кельтами. Назва на основі грецької означає тільки одне: хронограф пояснює своїм читачам (грекаь), чим займаються люди, що виробляють, або ж, що означає назва тих чи інших людей. Оскільки в Україні назви всі хрік були і залишаються присвячені богам, то це допомагає купцю, мандрівнику орієнтуватися у віруваннях людей, щоб не скривдити, не викликати ворожнечу і тю д. А головне, який товар привозити на продаж - барвисті нитки муліне чи коси, або прикраси. Правило називати чуже населення на основі грецької і латині ввели греки. Готи в своїх списках пояснювали готською, келльти - кельтською.
@@НазарЩурко-э7н Ти по суті дав опис політиці Швеції, часів пізнього середньовіччя, за винятком державности. Хто тоді дотримувався угод і не скоював набіги?)
Степ ніколи не був безлюдним . Степ був заселений козаками , раніше їх звали козарами , ще раніше половцями , та ще безліч народів , окремо чорні клобукі , берендеі , бродники . Русини заселяли північ та захід до Татрів. Наша історія зруйнована царями та крулями , саме нам її обновити !
Супер. Реально ніколи не чула. А чи могли б вони бути предками чумаків в ремісничому плані, а може й не тільки? А як дізнатись, яке плем*я жило на території Дніпра (міста), Нові Кайдаки, Старі Кайдаки. І тож так само на переправах.
Зі слов'ян на тих землях можливо проживали УЛИЧІ, це вже при кн.Олегу. Артефакти з V-Vlст. підтверджують, що там проживали племена пеньківської культури. А це, як зараз відомо, були близькі до слов'ян рештки племен зарубенецької культури асимільовані зах.балтами.
Дякую ще з часів моду Русь Total War виникало питання: під час повстання міст Чернігівщини, рандомно повстанцям надавали приналежність до слов'янських племен, завжди було цікаво що за бродники в нашому лісостепі. =) Прошу продовжуй свою працю! Вона цікава та має попит!
Дивився казахського блогера, на його думку виходить що попередники козаків то кипчаки - ковуї, тороки, берендеї і печеніги, відомі під спільною назвою чорні клобуки. Вони були вигнанцями, служили київським князям, і селились по пвденно-східним рубежах Русі. До речі оселедець у козаків і айдар у тюрків фактично тотожні - символ невинності, прощення гріхів. Згадайте повір'я що за чуб Господь козака з Пекла висмикне. Каналу лайк, цікаво і пізнавально.
Ось ще на додаток. У Геродота "бродники" названі "траспії" (траса - шлях), а на час його відвідин України (Скіфії) він (Геродот) назвав їх "калліпіди" від латині "callis" - шлях, стезя. Про "калліпідів" можна прочитати в "Історії" Геродота (книга IV, "Мельпомена"). У К. Птолемея "судіни-бродники" названі на схід після галичан. Той факт, що "траспії" названі родом Арпоксая (Гелона) свідчить, що "траспії-калліпіди-бродники-форсдери-судіни-спали" (назва козаків перевізного промислу і збору мита різними авторами і на основі різних мов) свідчить, що вони належали до козпків-воїнів, які утримували торговельні шляхи і переправи, як важливого джерела прибутку України-Скіфії. Додам, що малювати на картинках обличчя азійського типу не варто і не вірно.
@@andrewdepaz5805 Самий час написати Вам, що село Пацканьово побіля Латориці і Тиси з іспанської перекладається як "Сурми спокою" (миру). Знайдіть іспанські слова "paz" і "can`o". Коли Сонце сідає за обрієм, люди молились за спокій і день прийдешній.
@@akselanderson2493 О, а я бував на Латориці. Там в Мукачеві, біля монастиря при совку була добра броварня. can`o перекладаесi як - невзмозі, але дякую.
Іспанське "can`o" (літера n позначається зверху хвилястим знаком - у мене не введено іспанську абетку) і означає: труба, органна труба. Pazcan`o означає "сурма миру" (трембіта миру" (не сама трембіта, сурма чи горн), але йдеться не про трубу, як інструмент, а про її звук.В армії "вечірня зоря" - відхід до сну. Так і тут. Було би добре, якби Ви самостійно прочитали сусідню назву "Анталоці", утворену від двох грецьких слів: αντη+λω (молитва надії) та назву "Лібохори" біля витоків Дністра, де латинь "libo" - пожертва (рідка - мед, сома) та"χορα" - село, край, місцевість. Жаль, що Ви не знаєте іспанської та грецької, а то б навели й інші приклади назв. Назва "Латориця" має в основі грецьке "Λατω" (Lita, Litania) - Богиня молитви, молива.
...Пани в хоромах просять сна; Купець моря перепливає; Моряк в воді шукає дна; Мужик в судах поріг змітає. Волох бідняк в шатрі сидить, І смашно їсть і міцно спить. Зима - коло огню в шатрах; Весна - лежить він під звіздами; А літо - ходить по степах З ширококрилими шатрами. Без хліба - сит, без хати - пан. Густий туман - його жупан. (1832) Левко БОРОВИКОВСЬКИЙ ВОЛОХ
Скоріше це не народ,а група.Для народу треба щоб вони мали свою мову та культуру.А так це або уличі які лишилися в степу,або вигнанці які організувалися в воєнно-політичну організацію.
Прочитав недавно художній - історичний роман. Там пише, що бродники після приходу на руську землю литовського князя Ольгерда, приєдналися до воїнства князя канівського Дмитра Боброка. Та відіграли значну роль під час битви на Синіх водах 1362р. Князь такий реально існував; битва теж була; а решта історична правда чи художній вимисел?
із інформації про те, що бродники були солеварами, роблю припущення, що це були нащадки однієї з гілок скіфів. А саме - царських скіфів. Звертаю увагу, що назва скіфи, це не самоназва, а ім"я, яке їм давали греки. Царські скіфи, як раз, і заселяли ті території навколо Сивашу та Азову, де були солеварні. В ті часи це була золота жила, і становила основу економічної могутності будь-кого, хто володів сіллю. Тим більше, що Україна була з давніх давен постачальником не лише хліба, а і риби. Рибу виловлювали в Дніпрі, Дону та Азові, і лише солоною можна було зберігати. Крім того, скіфи ділилися на кілька гілок, що, зрештою, були соціальними станами. Імовірно що і половці були нащадками кочових скіфів. І козаоів вони не винищували, бо самі і були козарами. Русь же, першопочатково, сформувалась на теренах скіфів-землеробів, і, з часом, розповсюдила владу на західні землі, вже скіфів-орачів (антів до того). Треба ж, також, наголосити, що співпраці між половцями, русами та бродниками було не менше, ніж війн. Це я до того, що ніщо нізвідки не виникає, як ніщо нікуди і не зникає. Історія України є тяглою через скіфів, гуннів та козарів-половців, від трипільців (правобережних мешканців) та оріїв (мешканців лівобережжя), і аж до козацьких держав (гетьманщини та війська Запорізького). Ну а історія після того більше-менш відома.
не розумію, чого балалаєчнікі то обзивають нас "хазарами", а коли з"ясовується, що не "хазари", а, цілком офіційно - "козарє", починають заперечувати цей зв"язок? От ми, українці, визнаємо за ними, мешканцями немитоЇ, походження від древнього народу - геродотових андрофагів, які мешкали на території волго-окського межирічча. Чого ж вони не хочуть визнати за нами спадкоємність за скіфами та козарами?
@Валерій Вікторович Семенюк не розумію, чого балалаєчнікі то обзивають нас "хазарами", а коли з"ясовується, що не "хазари", а, цілком офіційно - "козарє", починають заперечувати цей зв"язок? От ми, українці, визнаємо за ними, мешканцями немитоЇ, походження від древнього народу - геродотових андрофагів, які мешкали на території волго-окського межирічча. Чого ж вони не хочуть визнати за нами спадкоємність за скіфами та козарами?
@Валерій Вікторович Семенюк до речі, ботік, погано під українця косиш... ти б з тим же ж успіхом мішень на лобі намалював у вигляді пентаграмми та вийшов би на Майдан протестувати проти "насильницької деруссифікації"... чи ти думав, я прийму твої правила гри та почну тте щось доводити, переконувати, вмовляти... а ти станеш в позу зонівського голови курятнику (навприсядки та із рочепериними пальцями на ногах) і почнеш тут бикувати...
недоумок... щойно іншому ольгінцю на точно таке питання дав відповідь. Відповідь проста, пацюче: що з того, що Глинські втекли на Залісся? Люди ж то лишилися. Нагадаю, тобі неуку: козак Мамай - найвідоміший в українському фольклорі легендарний козак. Це перше. А друге: тикаю тебе фейсом об тейбл - етнічні межі мешкання українців т.тєлька в тютєльку вкладаються в кордони Великої Скіфії, як їх визначив грек Геродот. І можеш далі стрибати на кріслі-бутилці в Ольгіно, а це факт, як факт і те, що Київ був столицею Руси-України тисячі років тому, і зараз він є столицею України-Руси.
Нове відео вже тут!
Не забувайте підтримати його лайком та коментарем, а канал підпискою та рекомендацією друзям та знайомим!)
Підтримати на Patreon: www.patreon.com/history_verum
Підтримати гривнею на картку monobank: 4441114452416991
Дякую Автору !!! У мене до Вас прохання ! Допоможіть будь ласка каналам Літопис Української Землі та Руський націоналіст дуже прошу ! Як збільшити швидкість підписників ?
Чи хоча б у описів відео могли додати ссилкі на Літопис Української Землі та Руський націоналіст , Георгій Фараонов ? Підтримуйте Український контент
Дуже цікаво, навіть не знав, що щось таке було. Дякую.
Нарешті, алгоритм ютубу почав мені підкидувати все більше українських каналів.
Коментар на підтримку цікавого україномовного контенту 🙃
+
Молоці
Канал розвивається на очах !!! Якість покращується з кожним відео , просто любо глянути !!! Дякую вам , продовжуйте цю справу , удачі !!!
Дуже багато нової інформації,вдале оформлення,лайк!
Лайк і репост. Давайте виведемо ваше відео в топ!
+
Дякую за відео.Вподобайка за працю.
дякую за інформацію ніколи не чув за бродників.
взагалі нічого не чув! дякую за відео!
Дякую
дуже дякую за дуже цікавий і пізнавальний канал!!
Vřele děkuji za práci.
Ваші історичні розповіді дуже цікаві і якісні. Продовжуйте робити це і далі.
починаєш учитися і розумієш, що нічого не знаєш. Не чув раніше за бродників.
Уподобайка
дуже цікаво.дякую
Чудове відео! Ніколи ще не чув про існування Бродників
Велика подяка за Вашу працю, дуже цікава лекція за маловідому сторінку нашої історії.
Із бродників і других подібних народних утворинь ,формувалась українська нація.
Дякую за цікавий контент, чекаю нових відео
Дякую,завжди цікаво
...для тих хто цікавиться історією
Змістовний коментар з більш ніж чотирьох слів 😉
Дуже цікаво 👍,до цього про броднеків не чув, дуже пізнавальний контент.
Дякую за дослідження, особливо цікаво у Вас хронологія виникнення та етнічна приналежність
Дякую за цікаві новинт.
Коментар на підтримку нащадків бродників.
Дякую за відео!)
Добре відео.комент в підтримку .
Добре відео!Сам мешкаю в посленні бувших бродників на Луганщині і ще застав дві поромні переправи
Откуда у нас на Луганщине мифические "бродники"? Тем более какая связь их и паромных переправ через Донец? К ведению. Паромы это не такое уж древнее изобретение. Во времена Киевской Руси пользовались бродами. То есть мелководьем. Паромную переправу там не организуешь. Парому глубина нужна! Господи, у авторов Истории Украины для школы мозгов меньше чем у Симпсона :-(
@@grigkup7484 а знаете ли в и что до войни на територии Перевальского района проводился фестиваль "Бродія територія волі" А ще,осадка порома не більш за звичайний човен,а бродів в нашій місцеввості тільки я три знаю. Шах і мат боте
@@СвятославПетров-н9в паромы ставили там, где уровень воды достаточно глубок круглый год. Хотя я не знаю о паромных переправах времен Киевской Руси. Где броды паромы никогда не делают. Всегда есть опасность сесть на мель, если уровень воды упадет.
@@СвятославПетров-н9в о, уже не только народ, но и некая территория. Ты скажи еще что Бродия это государство. То, что сейчас кто то что отмечает или празнует совсем не означает что так было тысячу лет назад.
@сергей каребин вот именно что город основан. именно что основан город, а не Каменный Брод разросся до города. Улавливаешь разницу?
О, дуже цікава тема !
Дуже продуктивне і цікаве відео!
Лайк та коментар на підтримку каналу. Дякую.
Дуже цікаво, дякую!
Блін, мужик!)) я дивився твій канал ще коли в тебе було менше п'ятиста підписників, а зараз ти дійсно круто виріс!!) Успіхів💪✌️
Дякую!)
Комент для підтримки каналу. Дякую за цікавий контент
Дякую за класний контент!
Дякую за просвітництво!
Сподобалось відео ,велике дякую
Дякую за докладне відео про Бродників!
Дякую,файне оформленя відео
Пишу коментар з більш ніж чотирьох слів, бо це піднімає рейтинг відео.
Дякую автору за працю, однак шкода, що він висвітлює історію в основному з Совково-пропагандиської тички зору без критичної переоцінки фактів.
Молодці!
Хороший український контент
Цієї інформації я ще не знав
Я дуже рада, що знайшла такий цікавий канал. 👍
Дякую! Цікаво
Позновательно
Дякую, було дуже цікаво!
Дякую Вам за фахову нформацію. Я давно вже хотів розібратмсь, хто ж такі бродники, але не мав про них достатньої інформації.
Круте відео, дякую!!
Дякую за нове відео. Було цікаво та пізнавально.
P.S розумію логіку бродників приєднання до Золотої Орди, але повністью не приймаю її.
Дякуємо. Цікаво слухати. Пізнавально.
Дякую за цікаве відео
Тема дуже цікава!
Broadways, broadwise - в ширину. Отже, "Широкине" - це теж "бродники". Загалом, "бродники" - люди на переправах, перевізники. В списку "Баварського географа" вони названі "форсдери" (форсуючі ріку), У Клавдія Птолемея - "судіни" (su - δινη) - δινεω - бродити, обертатися, крутитися; у Йордана вони ж названі "спали" від грецького "σπαω" - тягнути, витаскувати, тащити, витягувати (рос. бурлаки). Бродниками могли називати не тільки власне працюючих на переправах, але й охоронців, мінял (лихварів). Володіли переправами князі чи приставлені ватаги. В Україні збереглися прізвища людей цього промислу на ріках та на переправах (Мостовий, Порошенко - від грецького "πορος" та інші)..
Спасибо за дополнение к видео !
"Бродники" розмовлялы английською 😂😂😂?
@@grigkup7484 Нуда. Бурлаками на Волги приймали після складання іспиту на знання 7 азійських мов, а бродники на Дністрі і Дунаї повинні були знати 10 мов - грецьку, латинь, гебрейську, готську, гальську, кімрську, шведську, румунську, арабську і іспанську. Аякже Ви думали!.
@@akselanderson2493 человек знающий семь языков мог бы найти куда более высокооплачиваемую и менее тяжелую работу чем тягать веревку с утра до вечера. Смотри картину "Бурлаки на Волге" .
@@grigkup7484 І я такої ж думки. Але Ви запитали про англійську. Вживання в іноземних хронографах латині, грецької, або й інших мов для пояснення назв населення чи імен князів, не означає, що вони були греками, римлянами чи кельтами. Назва на основі грецької означає тільки одне: хронограф пояснює своїм читачам (грекаь), чим займаються люди, що виробляють, або ж, що означає назва тих чи інших людей. Оскільки в Україні назви всі хрік були і залишаються присвячені богам, то це допомагає купцю, мандрівнику орієнтуватися у віруваннях людей, щоб не скривдити, не викликати ворожнечу і тю д. А головне, який товар привозити на продаж - барвисті нитки муліне чи коси, або прикраси. Правило називати чуже населення на основі грецької і латині ввели греки. Готи в своїх списках пояснювали готською, келльти - кельтською.
Крутий цікавий контент. Дякую
Саме головне, степ ніколи не був ДИКИМ і безлюдним!
@Валерій Вікторович Семенюк Для нього існують якісь русини.Видно людина забагато надивилася 112 і Зіка,а це вже попахує лікарнею.
@@НазарЩурко-э7н Ти по суті дав опис політиці Швеції, часів пізнього середньовіччя, за винятком державности. Хто тоді дотримувався угод і не скоював набіги?)
@Валерій Вікторович Семенюк Він живе в паралельному світу.
Степ ніколи не був безлюдним . Степ був заселений козаками , раніше їх звали козарами , ще раніше половцями , та ще безліч народів , окремо чорні клобукі , берендеі , бродники . Русини заселяли північ та захід до Татрів. Наша історія зруйнована царями та крулями , саме нам її обновити !
@@НазарЩурко-э7н Я не писав про хазарів , вони були дуже давно , та про них дуже мало відомо. Я писав про козарів !
Було інформаційно та корисно.Дякую
дуже цікаво, так мало знаємо про історію наших земель
Цікава тема - бродники, берладники, ну і болохівці недалеко))
Якраз сьогодні бачив твоє відео про болохівців😉
Гарне викладення. Переконлива дикція.
Дякую )
👍💪
Дякую!
Подальших вам успіхів!
ВПОДОБАЙКА!
Чудовий канал! Додайте написи англійською, аби просувати правдиву історію світом ;)
Цікаво, не читав ніде про них. Дякую.
Дуже дякую! Цікаво чітко та інформативно!
Коментар для підтримки.
Супер. Реально ніколи не чула. А чи могли б вони бути предками чумаків в ремісничому плані, а може й не тільки? А як дізнатись, яке плем*я жило на території Дніпра (міста), Нові Кайдаки, Старі Кайдаки. І тож так само на переправах.
Зі слов'ян на тих землях можливо проживали УЛИЧІ, це вже при кн.Олегу.
Артефакти з V-Vlст. підтверджують, що там проживали племена пеньківської культури.
А це, як зараз відомо, були близькі до слов'ян рештки племен зарубенецької культури асимільовані зах.балтами.
Гарно! Успіхів!
Дякую ще з часів моду Русь Total War виникало питання: під час повстання міст Чернігівщини, рандомно повстанцям надавали приналежність до слов'янських племен, завжди було цікаво що за бродники в нашому лісостепі. =)
Прошу продовжуй свою працю! Вона цікава та має попит!
Ще трохи і 10 тис. підписників. Не забувайте ставить лайки.
Цікаво! Ще б про тиверців та уличів більш детально. Дякую! Успіхів каналу!
Дякую. Дуже цікаво.
Ось так по крупинці й вивчимо історію😊. Дуже подобається ваш контент.
Дивився казахського блогера, на його думку виходить що попередники козаків то кипчаки - ковуї, тороки, берендеї і печеніги, відомі під спільною назвою чорні клобуки. Вони були вигнанцями, служили київським князям, і селились по пвденно-східним рубежах Русі. До речі оселедець у козаків і айдар у тюрків фактично тотожні - символ невинності, прощення гріхів. Згадайте повір'я що за чуб Господь козака з Пекла висмикне. Каналу лайк, цікаво і пізнавально.
Расскажите о поселение Протолче.
Дякую, дуже цікаво, вперше зустрів цю назву в «слові о полку Ігоревім»
Ось ще на додаток. У Геродота "бродники" названі "траспії" (траса - шлях), а на час його відвідин України (Скіфії) він (Геродот) назвав їх "калліпіди" від латині "callis" - шлях, стезя. Про "калліпідів" можна прочитати в "Історії" Геродота (книга IV, "Мельпомена"). У К. Птолемея "судіни-бродники" названі на схід після галичан. Той факт, що "траспії" названі родом Арпоксая (Гелона) свідчить, що "траспії-калліпіди-бродники-форсдери-судіни-спали" (назва козаків перевізного промислу і збору мита різними авторами і на основі різних мов) свідчить, що вони належали до козпків-воїнів, які утримували торговельні шляхи і переправи, як важливого джерела прибутку України-Скіфії. Додам, що малювати на картинках обличчя азійського типу не варто і не вірно.
України-скіфії, нова термінологія.
Той випадок, коли так собі відео стає підставою для глибокого коментаря. +1
@@andrewdepaz5805 Самий час написати Вам, що село Пацканьово побіля Латориці і Тиси з іспанської перекладається як "Сурми спокою" (миру). Знайдіть іспанські слова "paz" і "can`o". Коли Сонце сідає за обрієм, люди молились за спокій і день прийдешній.
@@akselanderson2493 О, а я бував на Латориці. Там в Мукачеві, біля монастиря при совку була добра броварня. can`o перекладаесi як - невзмозі, але дякую.
Іспанське "can`o" (літера n позначається зверху хвилястим знаком - у мене не введено іспанську абетку) і означає: труба, органна труба. Pazcan`o означає "сурма миру" (трембіта миру" (не сама трембіта, сурма чи горн), але йдеться не про трубу, як інструмент, а про її звук.В армії "вечірня зоря" - відхід до сну. Так і тут. Було би добре, якби Ви самостійно прочитали сусідню назву "Анталоці", утворену від двох грецьких слів: αντη+λω (молитва надії) та назву "Лібохори" біля витоків Дністра, де латинь "libo" - пожертва (рідка - мед, сома) та"χορα" - село, край, місцевість. Жаль, що Ви не знаєте іспанської та грецької, а то б навели й інші приклади назв. Назва "Латориця" має в основі грецьке "Λατω" (Lita, Litania) - Богиня молитви, молива.
Нікуди вони не зникли і нізвідки не взялись. Ми завжди тут жили і, надіюсь, житимемо.
👍
Дякую! Цікаво. Корисно. Якісно.
Дякую за цікаву інфу, що підтверджує, що "дикий степ" не був пустим і зовсім диким.
...Пани в хоромах просять сна;
Купець моря перепливає;
Моряк в воді шукає дна;
Мужик в судах поріг змітає.
Волох бідняк в шатрі сидить,
І смашно їсть і міцно спить.
Зима - коло огню в шатрах;
Весна - лежить він під звіздами;
А літо - ходить по степах
З ширококрилими шатрами.
Без хліба - сит, без хати - пан.
Густий туман - його жупан. (1832) Левко БОРОВИКОВСЬКИЙ ВОЛОХ
Дуже схоже на те, що це справді і є предки козаків, Запорізькі та Донські...
Панове, читайте коментарі. Там багато нового, цікавого, розумного, нетрадиційного.
Фантазій конспірологів багато.
@@mikola580hkr, так, історики - то і є конспірологи-теоретики. Але, без них людство втратило би основу свого буття.
@@ОлександрМартинюк-в6л Не зрозумів?
@@mikola580hkr, що саме?
@@ОлександрМартинюк-в6л Вашу думку про конспірологів.
Цікава тема. Все ж таки бродники, на мою думку, трохи схожі на майбутніх козаків
🇺🇦🇺🇦🇺🇦 👍👍👍
Цікаво було б почути про Болехівське князівство.
Болохівська земля*
Толково ! Смотрю разные украинские контенты , ваша подача матерала очень даже симпатичная ( нравится ссылка на источники ) .Респект вам !
👏
Вперше чую про цей народ .Цікава інформація
Скоріше це не народ,а група.Для народу треба щоб вони мали свою мову та культуру.А так це або уличі які лишилися в степу,або вигнанці які організувалися в воєнно-політичну організацію.
Вподобайка та поширення ,продовжуйте свою працю,так потрібну Україні! Бажаю наснаги в розкритті маловідомих явищ,щоб було цікаво молоді!!!
А що, щодо берендеїв?
Кочовики на службі в князя Київського
Дякую. Дуже цікаво. Про Бродників чув, але дуже скупі інформації. Цікаво.
Сіль була звісно більш цінною ніж зараз, але не до тако рівня, щоб казати, що її споживали лише заможні 🙂
в якій програмі ти робиш таку бомбезну анімацію?
Adobe Premiere Pro CC 2018)))
@@HistoryVerum дякую))
@@HistoryVerum хочу робити відео про історію світу
Прочитав недавно художній - історичний роман. Там пише, що бродники після приходу на руську землю литовського князя Ольгерда, приєдналися до воїнства князя канівського Дмитра Боброка. Та відіграли значну роль під час битви на Синіх водах 1362р. Князь такий реально існував; битва теж була; а решта історична правда чи художній вимисел?
Жаль, що так мало стародавніх письмових джерел. Цікава тема, але більшість засновано на здогадах.
Бо багато що не збереглось. І може щось є в архівах
Вперше познайомилась з бродниками у Володимира Рудківського "сині води"
Тмутараканське князывство біля керченської протоки це вигадка єкатириненської концелярії. Тмутаракань буля біля каспію.
із інформації про те, що бродники були солеварами, роблю припущення, що це були нащадки однієї з гілок скіфів. А саме - царських скіфів. Звертаю увагу, що назва скіфи, це не самоназва, а ім"я, яке їм давали греки. Царські скіфи, як раз, і заселяли ті території навколо Сивашу та Азову, де були солеварні. В ті часи це була золота жила, і становила основу економічної могутності будь-кого, хто володів сіллю. Тим більше, що Україна була з давніх давен постачальником не лише хліба, а і риби. Рибу виловлювали в Дніпрі, Дону та Азові, і лише солоною можна було зберігати. Крім того, скіфи ділилися на кілька гілок, що, зрештою, були соціальними станами. Імовірно що і половці були нащадками кочових скіфів. І козаоів вони не винищували, бо самі і були козарами. Русь же, першопочатково, сформувалась на теренах скіфів-землеробів, і, з часом, розповсюдила владу на західні землі, вже скіфів-орачів (антів до того). Треба ж, також, наголосити, що співпраці між половцями, русами та бродниками було не менше, ніж війн. Це я до того, що ніщо нізвідки не виникає, як ніщо нікуди і не зникає. Історія України є тяглою через скіфів, гуннів та козарів-половців, від трипільців (правобережних мешканців) та оріїв (мешканців лівобережжя), і аж до козацьких держав (гетьманщини та війська Запорізького). Ну а історія після того більше-менш відома.
Виводження козаків від хозар це те саме, що виводити поляків від сарматів. Данина моді і бажання себе легітимізувати.
не розумію, чого балалаєчнікі то обзивають нас "хазарами", а коли з"ясовується, що не "хазари", а, цілком офіційно - "козарє", починають заперечувати цей зв"язок? От ми, українці, визнаємо за ними, мешканцями немитоЇ, походження від древнього народу - геродотових андрофагів, які мешкали на території волго-окського межирічча. Чого ж вони не хочуть визнати за нами спадкоємність за скіфами та козарами?
@Валерій Вікторович Семенюк не розумію, чого балалаєчнікі то обзивають нас "хазарами", а коли з"ясовується, що не "хазари", а, цілком офіційно - "козарє", починають заперечувати цей зв"язок? От ми, українці, визнаємо за ними, мешканцями немитоЇ, походження від древнього народу - геродотових андрофагів, які мешкали на території волго-окського межирічча. Чого ж вони не хочуть визнати за нами спадкоємність за скіфами та козарами?
@Валерій Вікторович Семенюк до речі, ботік, погано під українця косиш...
ти б з тим же ж успіхом мішень на лобі намалював у вигляді пентаграмми та вийшов би на Майдан протестувати проти "насильницької деруссифікації"...
чи ти думав, я прийму твої правила гри та почну тте щось доводити, переконувати, вмовляти... а ти станеш в позу зонівського голови курятнику (навприсядки та із рочепериними пальцями на ногах) і почнеш тут бикувати...
недоумок... щойно іншому ольгінцю на точно таке питання дав відповідь. Відповідь проста, пацюче: що з того, що Глинські втекли на Залісся? Люди ж то лишилися. Нагадаю, тобі неуку: козак Мамай - найвідоміший в українському фольклорі легендарний козак. Це перше. А друге: тикаю тебе фейсом об тейбл - етнічні межі мешкання українців т.тєлька в тютєльку вкладаються в кордони Великої Скіфії, як їх визначив грек Геродот. І можеш далі стрибати на кріслі-бутилці в Ольгіно, а це факт, як факт і те, що Київ був столицею Руси-України тисячі років тому, і зараз він є столицею України-Руси.