Tworzenie Prezentacji w Gamma AI Jest SZYBKIE I PRZYJEMNE | Poradnik Gamma AI 2024

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 13

  • @skutecznieefektywny
    @skutecznieefektywny  6 місяців тому +4

    Jaką prezentację ostatnio tworzyliście?
    U mnie jest to prezka na bezpłatną konferencję o LinkedIn, które mam już w najbliższy wtorek (25.07), więc Gamma poszła w ruch 😎
    Dodatkowo dla osób, którym nie chce się zaglądać do opisu, wrzucam tutaj link do zapisu na listę VIP do mojej interaktywnej Bazy Wiedzy w Notion: linktw.in/kFzLuI

  • @magorzatakoucka4660
    @magorzatakoucka4660 Місяць тому

    Mam pytanie. Tradycyjnie na studiach robi sie prezentacje na podstawie np. podanej ksiazki. Jak zrobic prezentacje jesli ksiazka nie jest w pdf? Pozdrawiam

    • @skutecznieefektywny
      @skutecznieefektywny  Місяць тому

      Jeśli nie masz jej w PDF, a chciałabyś, aby AI przygotował dla Ciebie opis, to albo możesz znaleźć jakieś szczegółowe streszczenie, albo za pomocą innego narzędzia, jak np. Perplexity poszukać fragmentów, które mogą Ci się przydać - np. wpisać prompta: „Znajdź mi informację na temat X, które są zawarte w książce Y autorstwa XYZ”. Pamiętaj, aby weryfikować źródła i sprawdź, czy AI nie napisało głupot 😅

  • @ewelinabednarz5271
    @ewelinabednarz5271 Місяць тому

    Czy można wrzucić swój szablon prezentacji i AI na nim wrzuci treści?

    • @skutecznieefektywny
      @skutecznieefektywny  Місяць тому

      Z tego, co wiem, to tak - możesz wrzucić swoje i poprosić AI, aby nieco „ulepszyło” całość :)

  • @andrzejos7003
    @andrzejos7003 6 місяців тому

    Jeśli mam być szczery, AI to świetna furtka dla nieuków. Dla tych, którzy zawsze chcieli, ale nic w danym kierunku nie zrobili. Którzy nie uczyli się rysować, a dziś wklepią parę promptów i trąbią, że jestem artystą. Którzy generują „muzykę” z AI, a technicznie uszy więdną. Generują wokal z AI, który kaleczy uszy.
    AI przejmie segment bylejakości. Ponieważ ktoś, kto chce rzetelnie i profesjonalnie, pójdzie do człowieka. A tam, gdzie liczy się szybko i tanio będzie AI.
    Inna sprawa, że czasem można ćwirka dostać z AI. Czasem lepiej stworzyć choćby grafikę od zera, ponieważ będzie dokładanie taka, jak chcę. Ponieważ te wyniki z AI nie są przewidywalne, nie ma się na to pełnego wpływu. Inna sprawa, że grafiki z AI tak trącą generatywnym sznytem, że przejadło się to już.
    Po prostu zamiast narzędzia, które wspomaga, zrobiliśmy z tego narzędzie do wyręczania. Tymczasem wystarczy, że nagle OpenAI wyłącza wtyczkę i dla większości będzie to zderzeniem ze ścianą…ponieważ oni nie mieli umiejętności, nie umieli myśleć tak elastycznie, oni tylko umieli pisać prompty. I to faktycznie poważna sprawa, którą warto przemyśleć.

    • @skutecznieefektywny
      @skutecznieefektywny  6 місяців тому

      Rozumiem Twój punkt widzenia i po części się z nim zgadzam, jednak ja patrzę na to nieco inaczej...
      Ja lubię dłubać i uczyć się różnych rzeczy, jednak wiem, że nie jestem np. grafikiem, czy montażystą, a narzędzia AI mogą mnie wspierać w obszarach, w których jestem gorszy, a gdzie nie stać mnie np. aby zapłacić komuś kilkaset złotych, aby zrobił to za mnie.
      Podpisuję się pod tym, że nie warto kopiować bezmyślnie wszystkiego 1:1, bo nie tędy droga, ale jeśli mogę względnie małym kosztem wesprzeć w danej czynności, która nie należy do moich ulubionych, czy gdzie nie czuję się dobry, to czemu nie skorzystać z AI?
      Przykład z mojej pracy - zajmuję się pisaniem tekstów sprzedażowych dla klientów np. treści na landing page, czy WWW.
      Potrafię pisać i nie uważam, że ChatGPT (czy inne narzędzie) zrobi to lepiej, niż doświadczony copywriter.
      Ale jako copywriter uważam, że fajnie, jeśli AI zerknie na tekst, podpowie jakieś rzeczy, czy czasami wskaże jakieś zdania / skróty myślowe, którymi mogę się ZAINSPIROWAĆ.
      Nie mówię o bezmyślnym korzystaniu i przeklejaniu wszystkiego z takich narzędzi, a ułatwieniu sobie życia, zapewnieniu sobie zewnętrznego spojrzenia na projekt (np. tekst), czy uproszczenie i przyśpieszenie fazy kreatywnej, dzięki czemu mogę się skupić na pisaniu.
      Uważam, że jeśli już korzystamy z takich rozwiązań, to fajnie mieć chociaż podstawową wiedzę, aby jakkolwiek zweryfikować, czy to, co otrzymaliśmy, ma jakąkolwiek rację bytu.

  • @niechcenickanika
    @niechcenickanika 6 місяців тому +2

    prawdę mówiąc wszystkie te generatory AI nie sa łatwe w obsłudze. jestem grafikiem i jeśli ja nie bardzo sobie potrafię wygenerować to co chcę to co dopiero przeciętny użytkownik.
    No i z mojej branży z tego co widzę tez nie bardzo używają tego inni. coś tam od czasu do czasu ale na pewno nie na płatnych bo nie jest to jeszcze takie dobre w użyciu.

    • @skutecznieefektywny
      @skutecznieefektywny  6 місяців тому

      Ciekawy komentarz! Ja akurat żyję w swojej bańce i otaczam się ludźmi, którzy siedzą w AI i mam zupełnie inną perspektywę i pewnie trochę „zakrzywiony” obraz rzeczywistości. Polecam sprawdzić LinkedIn - tam często pojawiają się różne poradniki na temat generowania grafik, ustawiania światła, kątów kamery - to już bardziej zaawansowany prompt design dla tych wymagających użytkowników.
      U mnie znajdziesz kilka materiałów z podstawami + polecam mój newsletter i zapisanie się na listę oczekujących do Bazy, o której wspominam w odcinku - dzięki temu szybko ogarniesz podstawy generowania grafik.
      Ale jeśli szukasz bardziej zaawansowanych porad, które pomogą Ci generować już takie naprawdę realistyczne i bardziej „zaawansowane” grafiki, to polecam poszukać różnych poradników na necie. Wiem, że łatwiej mają osoby, które znają się na tych wszystkich ustawieniach aparatu (to nie ja 😅).
      Co sprawia Ci największy problem w takich generatorach?

    • @andrzejos7003
      @andrzejos7003 6 місяців тому

      @@skutecznieefektywny Co sprawia trudności? Że zamiast dziesiątek opcji, które też wymagają czasu - ktoś, kto ma umiejętności zrobi to szybciej i lepiej, niż bawiąc się z morzem opcji w generatorze. 🙂

    • @skutecznieefektywny
      @skutecznieefektywny  6 місяців тому

      ​@@andrzejos7003
      Szybki kotekst - ja nie jestem grafikiem, głównie zajmuję się tworzeniem tekstów oraz conentu + pomagam zwiększać sprzedaż (konwersję) u moich klientów.
      Filmy nagrywam z perspektywy specjalisty z branży kreatywnej i twórcy online.
      W moim przypadku po prostu czasami lepiej i szybciej stworzyć grafikę np. do maila sprzedażowego, czy newslettera klienta za pomocą AI, która nie będzie stockiem z Canvy (czy innego tego typu miejsca).
      Jeśli chodzi o tworzenie grafik, które np. mają zostać użyte komercyjnie, to uważam, że lepiej zlecić to specjaliście, który zna się na tego typu narzędziach + który może posilić się AI w mniejszym lub większym stopniu :)
      Uważam, że technologia jest przede wszystkim dla ludzi + nie zawsze i nie każdy musi ze wszystkiego korzystać w swojej pracy.
      Chodzi przede wszystkim o to, aby technologia była dla nas wsparciem i pomagała w rzeczach, które np. wychodzą nam gorzej, a nie stać nas na zlecenie tego specjaliście, bo np. startujemy z czymś nowym.
      Tak więc zgadzam się z tym, co napisałeś, ale warto popatrzeć na to też z perspektywy innych osób :)
      Dzięki za fajny komentarz i wygrywania! 🚀

  • @AWE903
    @AWE903 6 місяців тому

    Tymczasem canva

    • @skutecznieefektywny
      @skutecznieefektywny  6 місяців тому

      Słuszna uwaga! Canva to też dobra alternatywa dla tego narzędzia, jednak ma trochę mniej funkcjonalności. Z drugiej strony większość marketerów i twórców z niej korzysta, więc ma do niej dostęp :)
      Canva idzie w bardzo fajną stronę jeśli chodzi o udogodnienia dla twórców online - mega podoba mi się opcja dodawania własnych kursów na platformę. Dzięki za przypominajkę, bo szczerze zapomniałem, że w Canvie też tak można 🫡