8:44 a to przypadkiem w tym argumencie nie została streszczona historia syna marnotrawnego? z jednej strony jest powiedziane, aby nie streszczać, ale z drugiej strony jest opisana prawie cała jego historia
Hmmm, wydaje mi się, że lepiej byłoby dojść do jakiegoś wniosku. Zawsze możesz wybrnąć z tego, pisząc coś w stylu: "Podsumowując moje rozważania, uważam, że ... (twoja teza). Jednak zamykać oczy na ... (anty-teza)".
Teza w tego typu rozprawce jest wynikiem Twoich rozważań. Czyli np. dostajesz polecenie: "Rozważ, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia": 1. We wstępie formułujesz HIPOTEZĘ, np. "W mojej pracy zastanowię się, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia". 2. W rozwinięciu podajesz argumenty i kontrargumenty z przykładami. 3. W zakończeniu wyprowadzasz TEZĘ, np. "Podsumowując moje rozważania, sądzę, że jedzenie słodyczy JEST korzystne dla zdrowia" albo "Podsumowując, uważam, że jedzenie słodyczy NIE JEST korzystne dla zdrowia". Jeśli masz kłopoty z załapaniem różnic pomiędzy tezą i hipotezą, możesz obejrzeć ten film: ua-cam.com/video/gDZH3JYCSs8/v-deo.html Powodzenia :)
mega dobrze wytłumaczone, dziękuję pani
8:44
a to przypadkiem w tym argumencie nie została streszczona historia syna marnotrawnego? z jednej strony jest powiedziane, aby nie streszczać, ale z drugiej strony jest opisana prawie cała jego historia
Nie powinno się streszczać, ale powinno się wyjaśnić, dlaczego dana lektura, sytuacja czy bohater dobrze ilustruje argument.
tez to zauwazylam
czy w tezie moge utrzymac postawe ambiwaletna, jak w rozpoczeciu dalem hipoteze? Pozdrawiam
Hmmm, wydaje mi się, że lepiej byłoby dojść do jakiegoś wniosku. Zawsze możesz wybrnąć z tego, pisząc coś w stylu: "Podsumowując moje rozważania, uważam, że ... (twoja teza). Jednak zamykać oczy na ... (anty-teza)".
Czyli do hipotezy jest potrzebna teza?
Teza w tego typu rozprawce jest wynikiem Twoich rozważań. Czyli np. dostajesz polecenie: "Rozważ, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia":
1. We wstępie formułujesz HIPOTEZĘ, np. "W mojej pracy zastanowię się, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia".
2. W rozwinięciu podajesz argumenty i kontrargumenty z przykładami.
3. W zakończeniu wyprowadzasz TEZĘ, np. "Podsumowując moje rozważania, sądzę, że jedzenie słodyczy JEST korzystne dla zdrowia" albo "Podsumowując, uważam, że jedzenie słodyczy NIE JEST korzystne dla zdrowia".
Jeśli masz kłopoty z załapaniem różnic pomiędzy tezą i hipotezą, możesz obejrzeć ten film: ua-cam.com/video/gDZH3JYCSs8/v-deo.html Powodzenia :)
@@AniaKubica Dziękuję
Pierwszy