Вялікі дзякуй аўтару. Нядаўна пачаў глядзець ваш канал, нажаль на беларускай мове такога кантэнту яшчэ мала , толькі нешта ў апошнія гады пачало з’яўляецца. Першая частка вельмі спадабалася , зараз гляджу другую частку. Поспехаў вам і шмат новых падпісчыкаў !
Після перегляду першої частини почала читати скрію Фаренго Володимира Єшкілєва. Я неймовірно приємно вражена якістю даної історії. Наскільки автор пропрацював, продумав все, починаючи з історії колонізації космосу землянами, політики, особливостей різних планет, біотехнології, клонування, закінчуючи буквально званнями офіцерів, і класифікацією космічних кораблів. Неможливо відірватися, дуже масштабно і захопливо!!! Щиро рекомендую і пишаюся нашим автором.
"Королева сонця" - то одне з найкращого, що читав "давним давно". Поруч з Гамільтоном та його "Зоряними королями". Дякую за відео. Виявилось, що не все ще читав ) а з "Гіперіоном" у мене було щось дивне - лише з третього разу прочитав більше 50 сторінок. Але тоді - все і одразу, і зараз це одна з любимих. ще плюс мінус з космопер - Лоис МакМастер Буджолд та її "Барраяр". Читалося легко )
Дякую за цакве відео. В мене космоопера починалась із Гамільтона з його королями. Досі приємні спогади із дитинства при згадування про його оповідання.
Захоплюючий топ!🤩🤩🤩 Дякую, пане Дмитре!😊👍 Та нажаль, зі всього списку - українською є тільки цикл "Війна старого".🙄 Чекатиму, може скоро яке видавництво потішить анонсом однієї з цих серій!😃🤗
Вангую стрімкий розвиток космоопери в найближчі роки, всьому цьому едалту уже тісно в тих жанрах, які він окупував і в пошуках нових ринків, космоопера, як один з найбільш вільних до інтерпретації підрозділів м'якої наукової фантастики, ідеальний кандидат, останніми роками автори промацували її на податливість, і схоже таки прийшов час.
Вже чекаю 5ту Експансію, 4ту дочитую. Всі системи небезпеки, скоріше як сітком, таке, але читати цікаво, планую передплатити 4ту, здається в листопаді буде. І війна старого не зовсім зрозуміла, чи потрібно. Анотація прям моє-моє.
Сон у морі зірок читав. Ходив тиждень під враженням з думками про цю книгу! Ну дуже мені сподобалось! На жаль чомусь!, чомусь нема в українському перекладі!
Хорорша добірка. За Рейнольдса плюсую. Хоча останні книги цикла справили враження незавешеності. Але сам Всесвіт і історія досить цікаві. Причому одні романи і оповідання цикла мають глобальний характер, а інші досить локальний. А щодо добірки космоопер: у списку якісних космоопер мені не вистачає циклу "Піднесення" Девіда Бріна. Автору підбірки вдячність та повага!!
Ще рекомендую псів війни. Чайковський взагалі пише тверду фантастику. Просто він біолог і пише неймовірно легко. Як кандидат наук з біології, можу підтвердити. Крінжи там ніколи не бачила. Обожнюю його. А пси війни - моя найулюбленіша книга усіх часів (ну, добре,Гіперіон ще ділить з нею перше місце)
@@midnightquantum Як фантаст Володимир Владко мав неабиякий дар передбачення. Один з юних читачів "Аргонавтів" - Павлусь Попович із Білоцерківського району на Київщині - переконався в цьому на власному досвіді. Ставши космонавтом, Попович зізнався: "Для мене "Аргонавти Всесвіту" - буквар космонавтики. Вже коли побував у космосі, був просто вражений, як письменник точно спрогнозував ситуацію, пов'язану з невагомістю".
Ще згадав серію Квантова еволюція, Дерек Кюнскен. Три книги "Квантовий чарівник", "Квантовий сад" та "Квантова війна". Нажаль третя книга поки що є тільки в оригіналі.
Дуже цікаве відео як перша частина так і друга; хочеться запитати(можливо питання некоректне але воно в мене виникло) чи можна порівняти "Гіперіон", "Експансія" та "Фаренго" якщо так то що б ви порадили прочитати першим? (недавно закінчив читати трилогію "Пам'ять про минуле Землі" Лю Цисіня, дуже сподобалось вирішив пошукати інші книги в жанрі космоопери(наук.фантаст.), якщо є якісь інші варіанти був би вдячний якщо б ви порекомендували)
Я б точно починав би з Експансії, потім Фаренго - вони ближчі до класичної, цікавої космоопери. Гіперіон - це досить складна наукова, соціальна, філософська фантастика, в якій космоопера лише частина, а не головний жанр.
Дякую, чудовий випуск, гарні огляди. Нортон це топ, досі перечитую іноді, правда тепер уявляю все з легким фльором ретрофутуризму :-), і все чекаю гарного перекладу... Що до Скальці, почав читати і закинув, не зміг, мені воно здалося тотальною попсою на кліше "про війну в космосі", ніби ШІ писав.)
Коли слухав опис книги Сон у морі зірок, здалося що це про якусь іншу книгу. Бо насправді в ній нічого такого немає. Вся книга про внутрішні жіночі переживання, а це дивно, бо писав її чоловік. Сюжет міг би бути не поганий, але знову ж, він йде якимось заднім планом, події в ньому просто стаються, народжуються десь далеко, приходять нізвідки, йдуть внікуди. Що в фіналі тільки доводиться до абсолюту.
@@midnightquantum Спочатку ми довго читаємо про переживання Кіри і відносини, потім Кіру постійно ізолюють і ми читаємо її думки і переживання, її навіть в гіперпросторі не заморожують, щоб ми побільше почитали що Кіра думає. А в кінці Кіра повністю замикається в собі і летить сама в небуття. Десь там на задньому плані якась війна, події якої ніяк не висвітлюються, просто щось десь сталось. Пару разів Кіра щось робить, але в неї все виходить погано, вона себе за це мучить, страждає...В цілому як я і написав, це все про Кіру, про важку жіночу долю, написано чоловіком, часов дуже незграбно і дико. Звісно, читати це можна, я навіть радив цю книгу знайомим. Але вас опис наскільки ідеалізований, що не схожий взагалі на опис цієї книги.
Треба відписуватись. Мало того що не встигаєш усе вичитати, так ще й гроші витрачаєш після відео. Жах. Якщо Вам буде гикатись найближчі дні, то через Ваші поради цікавої літератури.
А чи будуть на каналі огляд книг по всесвіту Warhammer 40000? Там останнім часом вийшло чимало цікавого! Про космодесантників ультрамаринів (цикл про Урієля Вентріса), про Повелителів ночі (космодесантників-хаоситів), про космічних гвардійців "Привиди Гонта", три книжки про Єресь Гора! Як на мене цей всесвіт вартий уваги через цікавий мікс темного фентезі і космічної фантастики!
@@midnightquantum у як так- цей всесвіт пафоса та превозмоганія та ультра насильства породжений однім сером Майклом Муркоком та британськими любителями настільних ігор
Привіт! Питання таке: Чому я мало бачив фантастики або фентезі від азіатських письменників: кітай, японія, корея та інше. Може я помиляюсь але не можу згадати жодної книги фантастики від них. Чи є якесь упередження що азіатськи письменники не можуть писати фантастику? Можете якось прояснити це питання. Дякую.
Думаю, як і азійське кіно, азійська література (фантастика, фентезі, будь що) дуже сильно відрізняється від того, до чого звикли американці та європейці. І видавці двічі-тричі думають перед тим як перекладати й видавати ризикований товар, адже на кону величезні гроші.
За результатом двох відео: де Вестерфельд (це саме в нього, навиперед сучасності бо космоопера в нього видана ще на межі 90/2000, війська без дронів не діють взааглі)?? Де Втрачений флот Гемрі/Кембелла (виключний цикл про пошук людяності й іншопланетян)? І, головне, як можна було не згадати головну космооперу останнього 30-річчя - Гоннорверс Девіда Веббера!!! 40 томів книг, повістей і антологій, що охоплюють сотні років подій і величезні простри. Це світ для якого видано купа нонфікшену, настольні та комп'ютерні ігри тощо. І він досі не завершений, хоч, звісно, просів останні років 7-10 у популярності. Але навіть не згадати? Тим більше - це дуже цікаве явище з точки зору мови, якою автор грає не гірше за Пратчета. І, додам, це серія де московський переклад все вбиває. Хоча нюанс в серії є - головні покидьки серії мають українське походження...
Ну, те 'українське походження' там дуже умовне, та і те не обсмоктується, а просто побіжно згадується всього кілька разів. У цій серії є інші, більші недоліки, та плюси все ж переважають як на мене.
@@midnightquantum Він чудовий. А всі ці дрібниці - годинник татуювання,імплант - банківський чип,різноманіття технічних рішеннь видобутку енергії в залежності від раси... Додає реалізму,починаєш вірити в цей світ.
Вау Дмитро. Дуже цікаво ! Дякую ! Королева Сонця завжди буде у моєму серці !
Вялікі дзякуй аўтару. Нядаўна пачаў глядзець ваш канал, нажаль на беларускай мове такога кантэнту яшчэ мала , толькі нешта ў апошнія гады пачало з’яўляецца. Першая частка вельмі спадабалася , зараз гляджу другую частку. Поспехаў вам і шмат новых падпісчыкаў !
Жыве Беларусь! Дзякуй вам!
@@midnightquantum Жыве вечна! Слава Украіне!
Після перегляду першої частини почала читати скрію Фаренго Володимира Єшкілєва. Я неймовірно приємно вражена якістю даної історії. Наскільки автор пропрацював, продумав все, починаючи з історії колонізації космосу землянами, політики, особливостей різних планет, біотехнології, клонування, закінчуючи буквально званнями офіцерів, і класифікацією космічних кораблів. Неможливо відірватися, дуже масштабно і захопливо!!! Щиро рекомендую і пишаюся нашим автором.
Мене теж досить вразив такий детальний підхід, різноманітність й водночас масштабність, не зміг відірватися поки не прочитав)
"Королева сонця" - то одне з найкращого, що читав "давним давно". Поруч з Гамільтоном та його "Зоряними королями".
Дякую за відео. Виявилось, що не все ще читав )
а з "Гіперіоном" у мене було щось дивне - лише з третього разу прочитав більше 50 сторінок. Але тоді - все і одразу, і зараз це одна з любимих.
ще плюс мінус з космопер - Лоис МакМастер Буджолд та її "Барраяр". Читалося легко )
Барраяр гарний цикл, його немає тут тільки тому. що я все ж таки надавав перевагу тому, що є в перекладі, або що планується
Дуже сподіваюся, що Андре Нортон перекладуть українською! Колись закохалася у фентезі завдяки збірці Нортон Рік единорога❤
Шикарпа добірка книг.Цікавий огляд,дякую за ролик
Дякую за цакве відео. В мене космоопера починалась із Гамільтона з його королями. Досі приємні спогади із дитинства при згадування про його оповідання.
Астанавітєсь!!! Я читати це все не встигаю)))
Захоплюючий топ!🤩🤩🤩
Дякую, пане Дмитре!😊👍
Та нажаль, зі всього списку - українською є тільки цикл "Війна старого".🙄
Чекатиму, може скоро яке видавництво потішить анонсом однієї з цих серій!😃🤗
Я дуже сподіваюся на майбутні переклади "Діти Часу" та "Сон у морі зірок"
Дякую за дуже цікавий огляд!
Дякую за цікаве відео. Підібрав для себе ще пару книжок які обовязково прочитаю.
Обожнюю цей канал. Завжди дуже цікаво про книжки. Топовий❤❤❤
Дякую!
Дякую. Мало що розумію в сучасній фантастиці, але цікаво.
Дякую за відео.
Неймовірно щиро вдячна за ці відео обожнюю цей жанр і із захопленням читаю нових авторів та твори. Дякую
Ваау! Які тут вкусняшки!!! Саме те, що найбільше люблю читати. Ви дуже круті. Дя - ку - ю!!!!!!!
Дякую, Вам за ваш час. Чудова і дуже цікава робота
Я люблю Фундацію. З цього циклу почалась моя ера фантастики. З нетерпінням чекаю переклад циклу Луни ще.
дякую за цікаву розповідь!
на мене особисто у свій час справив велике враження також цикл "Берсеркер" Фрейда Саберхегена
Дуже люблю цей цикл, вже декілька разів хотів розповісти про нього, але поки навіть натяку немає, що він буде в перекладі.
@@midnightquantum 😭😭😭
Дякую за чудове відео. Зображення, як завжди, неймовірні.
Велике дякую за чудовий огляд!
Дякую автору за працю.
Дякую за чергове цікаве відео. І знову беру собі за мету до прочитання декілька книг.
Дякую за цікаву розповідь! Занотував нові для себе назви, буду тепер шукати час, щоб це все прочитати :)
Вангую стрімкий розвиток космоопери в найближчі роки, всьому цьому едалту уже тісно в тих жанрах, які він окупував і в пошуках нових ринків, космоопера, як один з найбільш вільних до інтерпретації підрозділів м'якої наукової фантастики, ідеальний кандидат, останніми роками автори промацували її на податливість, і схоже таки прийшов час.
Дякую за працю! дуже цікаво!
Красно дякую за другу частину чудового огляду авторів та книг у одному з найцікавіших, як на мене, жанрів фантастики.
Вже чекаю 5ту Експансію, 4ту дочитую. Всі системи небезпеки, скоріше як сітком, таке, але читати цікаво, планую передплатити 4ту, здається в листопаді буде. І війна старого не зовсім зрозуміла, чи потрібно. Анотація прям моє-моє.
Прямо кайфанув, дякую! Сподіваюсь потім ще набереться на 3-ю частину!
Класне відео
Сон у морі зірок читав. Ходив тиждень під враженням з думками про цю книгу! Ну дуже мені сподобалось! На жаль чомусь!, чомусь нема в українському перекладі!
Дуже сподіваюся, що буде. Одна з найкращих книг, прочитане за життя.
Шкода, що Нортон не видали у нас. І Саберхагена.
Дякую! +
📚📚📚📖📖 - forever!! Digital or paper 📜🗞️📜, doesn't matter!! Just read!!!
Хорорша добірка. За Рейнольдса плюсую. Хоча останні книги цикла справили враження незавешеності. Але сам Всесвіт і історія досить цікаві. Причому одні романи і оповідання цикла мають глобальний характер, а інші досить локальний.
А щодо добірки космоопер: у списку якісних космоопер мені не вистачає циклу "Піднесення" Девіда Бріна.
Автору підбірки вдячність та повага!!
Супер , дякую🎉🎉🎉
Дякую. Ви кращі
Ще рекомендую псів війни. Чайковський взагалі пише тверду фантастику. Просто він біолог і пише неймовірно легко. Як кандидат наук з біології, можу підтвердити. Крінжи там ніколи не бачила. Обожнюю його. А пси війни - моя найулюбленіша книга усіх часів (ну, добре,Гіперіон ще ділить з нею перше місце)
Да знайти Чайковського?!
Оминайте вас ракети 🤗
Ееее, вiдео🎉
Я читала в дитинстві Бердника і Вололимира Владко))
Бердник шикарний, дуже люблю його творчість. А от Владко ніколи не читав, пошукаю, дякую.
@@midnightquantum Як фантаст Володимир Владко мав неабиякий дар передбачення. Один з юних читачів "Аргонавтів" - Павлусь Попович із Білоцерківського району на Київщині - переконався в цьому на власному досвіді.
Ставши космонавтом, Попович зізнався: "Для мене "Аргонавти Всесвіту" - буквар космонавтики. Вже коли побував у космосі, був просто вражений, як письменник точно спрогнозував ситуацію, пов'язану з невагомістю".
Ще згадав серію Квантова еволюція, Дерек Кюнскен. Три книги "Квантовий чарівник", "Квантовий сад" та "Квантова війна". Нажаль третя книга поки що є тільки в оригіналі.
"Королева Сонця" єдина знайома книга!!!!!!
Дуже цікаве відео як перша частина так і друга; хочеться запитати(можливо питання некоректне але воно в мене виникло) чи можна порівняти "Гіперіон", "Експансія" та "Фаренго" якщо так то що б ви порадили прочитати першим? (недавно закінчив читати трилогію "Пам'ять про минуле Землі" Лю Цисіня, дуже сподобалось вирішив пошукати інші книги в жанрі космоопери(наук.фантаст.), якщо є якісь інші варіанти був би вдячний якщо б ви порекомендували)
Я б точно починав би з Експансії, потім Фаренго - вони ближчі до класичної, цікавої космоопери. Гіперіон - це досить складна наукова, соціальна, філософська фантастика, в якій космоопера лише частина, а не головний жанр.
Дмитро,що ви наробили після відео про трилогію Фаренго, неможливо знайти першу книгу з трилогії 😉😉😉
Я ще й хитрий, я спочатку купив трилогію, а потім зробив по ній відео)
Я скачала в електронному варіанті і читаю, вибору немає, а серія дуже крута. Нема сил чекати поки вийде перевидання чи ще один тираж.
Дякую, чудовий випуск, гарні огляди. Нортон це топ, досі перечитую іноді, правда тепер уявляю все з легким фльором ретрофутуризму :-), і все чекаю гарного перекладу... Що до Скальці, почав читати і закинув, не зміг, мені воно здалося тотальною попсою на кліше "про війну в космосі", ніби ШІ писав.)
Коли слухав опис книги Сон у морі зірок, здалося що це про якусь іншу книгу. Бо насправді в ній нічого такого немає. Вся книга про внутрішні жіночі переживання, а це дивно, бо писав її чоловік. Сюжет міг би бути не поганий, але знову ж, він йде якимось заднім планом, події в ньому просто стаються, народжуються десь далеко, приходять нізвідки, йдуть внікуди. Що в фіналі тільки доводиться до абсолюту.
Ні, книга зовсім не про це.
@@midnightquantum Спочатку ми довго читаємо про переживання Кіри і відносини, потім Кіру постійно ізолюють і ми читаємо її думки і переживання, її навіть в гіперпросторі не заморожують, щоб ми побільше почитали що Кіра думає. А в кінці Кіра повністю замикається в собі і летить сама в небуття. Десь там на задньому плані якась війна, події якої ніяк не висвітлюються, просто щось десь сталось. Пару разів Кіра щось робить, але в неї все виходить погано, вона себе за це мучить, страждає...В цілому як я і написав, це все про Кіру, про важку жіночу долю, написано чоловіком, часов дуже незграбно і дико. Звісно, читати це можна, я навіть радив цю книгу знайомим. Але вас опис наскільки ідеалізований, що не схожий взагалі на опис цієї книги.
ООО, діти часу ❤❤❤❤❤❤❤ рекомендую усім
Дякую за цікаве відео.
Що таке "тверда" наукова фантастика? Є м'яка чи ще якась?
Так, є мʼяка, гуманітарна фантастика, є тверда наукова тощо
@@midnightquantum буду вдячна за таке відео з роз'ясненняси і прикладами різних напрямків фантастику🙏
Королева сонця перекладна і озвучена на каналі аудіокниг студія Калідор. На зараз завершена перша частина, та ведеться робота над другою
Треба відписуватись. Мало того що не встигаєш усе вичитати, так ще й гроші витрачаєш після відео. Жах.
Якщо Вам буде гикатись найближчі дні, то через Ваші поради цікавої літератури.
Мені вже постійно гикається, мабуть люди мене згадують, коли купують чергову книгу, яку не планували покупати)))
❤❤🎉🎉🎉🎉
Крістофер Паоліні це часом не той що написав про Ерагона книги?))
Так, саме він.
"Сон у морі зірок" чомусь нагадав старе аніме про лінзменів..
Чекаю що хтось з наших видавців візьметься за Рейнольдса
Теж чекаю, дуже крута серія, одна з кращих серед сучасних представників жанру.
Привіт! Можеш підказати, будь ласка, якою моделлю TTS ти користуєшся?
Привіт, я використовую elevenlabs.io/
я перший, ура!
ура!)
А чи будуть на каналі огляд книг по всесвіту Warhammer 40000? Там останнім часом вийшло чимало цікавого! Про космодесантників ультрамаринів (цикл про Урієля Вентріса), про Повелителів ночі (космодесантників-хаоситів), про космічних гвардійців "Привиди Гонта", три книжки про Єресь Гора! Як на мене цей всесвіт вартий уваги через цікавий мікс темного фентезі і космічної фантастики!
На жаль, я абсолютно не в темі цього всесвіту
@@midnightquantum у як так- цей всесвіт пафоса та превозмоганія та ультра насильства породжений однім сером Майклом Муркоком та британськими любителями настільних ігор
При всій повазі, але є ще про що багато розповісти. І це точно не вархамер)
Я би згадав ще серію Пітера Гамільтона - Пришестя Ночі
❤
Дивно що ви не згадали цикл Uplift Девіда Бріна.
Привіт! Питання таке:
Чому я мало бачив фантастики або фентезі від азіатських письменників: кітай, японія, корея та інше. Може я помиляюсь але не можу згадати жодної книги фантастики від них. Чи є якесь упередження що азіатськи письменники не можуть писати фантастику? Можете якось прояснити це питання. Дякую.
Якщо чесно взагалі в них багато фантастики, то й же жанр кіберпанк фактично вижив завдяки китайському аніме, манга тощо.
Думаю, як і азійське кіно, азійська література (фантастика, фентезі, будь що) дуже сильно відрізняється від того, до чого звикли американці та європейці. І видавці двічі-тричі думають перед тим як перекладати й видавати ризикований товар, адже на кону величезні гроші.
а про Хонор Гарингтон буде?!
Можливо колись окремим відео
За результатом двох відео: де Вестерфельд (це саме в нього, навиперед сучасності бо космоопера в нього видана ще на межі 90/2000, війська без дронів не діють взааглі)?? Де Втрачений флот Гемрі/Кембелла (виключний цикл про пошук людяності й іншопланетян)? І, головне, як можна було не згадати головну космооперу останнього 30-річчя - Гоннорверс Девіда Веббера!!! 40 томів книг, повістей і антологій, що охоплюють сотні років подій і величезні простри. Це світ для якого видано купа нонфікшену, настольні та комп'ютерні ігри тощо. І він досі не завершений, хоч, звісно, просів останні років 7-10 у популярності. Але навіть не згадати? Тим більше - це дуже цікаве явище з точки зору мови, якою автор грає не гірше за Пратчета. І, додам, це серія де московський переклад все вбиває. Хоча нюанс в серії є - головні покидьки серії мають українське походження...
Ну, те 'українське походження' там дуже умовне, та і те не обсмоктується, а просто побіжно згадується всього кілька разів. У цій серії є інші, більші недоліки, та плюси все ж переважають як на мене.
Нажаль у сучасних реаліях можно і не дочекатися перекладу всіх книг) а дуже хочеться мати це все на поличці
якісь кляті Кемпебели- не згадано Стена Коула і Банча .
З попередніх рекомендацій почитав Вінджа. Романи цікаві, але це не трилогія. Нічого не завершено...
Я б сказав що воно завершене так, що можна продовжувати або ні) На жаль, якщо планувалося продовження, то ми вже ніколи його не побачимо.
Дуже жалко, зо багатьох книг нема в українському перекладі, особливо зо стосується цифрових варіантів. Звик читати на читалці
Сподіваюсь, що їх переклад - це лише питання часу
А де Олді та Ойкумена? Я розумію, що вони писали російскою, але ж треба враховувати контекст. Це ж єдина українська космо-опера.
Вони прийняли нагороду з рук очільника міністерства культури так званого ДНР
Дивно чому Чайковського не перекладають, наче на заході його книги вже стали культовими
Та і Рейнольдса теж
щось у тебе на фоны нема шляхів титанів
Там вистачає інших книг
+
Сон у морі зірок - Крістофер Паоліні - неможливо придбати українською мовою :(
Спойлеров многовато.
Та не так щоб багато, в міру.
Дуже дякую вам за цікаве відео. Підкажіть, а чого ви оминули цикл українських авторів Олді "Ойкумена"?
Я весь цикл не читав.
Можно було додати Г.Л. Олді "Ойкумена".
Я не мало читав з цього циклу.
@@midnightquantum Він чудовий. А всі ці дрібниці - годинник татуювання,імплант - банківський чип,різноманіття технічних рішеннь видобутку енергії в залежності від раси... Додає реалізму,починаєш вірити в цей світ.