Мене завжди тішить один поширений міт з фільмів. А саме, коли якийсь герой падає з великої висоти але рятується вхопившись за канат або зупиняється в повітрі заздалегідь прив'язавшись до канату... Буцімто інерції та прискоренню є принципова різниця чи ти миттєво зупинишся об землю, чи об натягнутий жорсткий трос, канат, тощо...
Артеме, у сучасній хірургії використовується електрокоагуляція (припікання дрібних судин спеціальним електричним пристроєм) для контролю кровотечі з операційної рани. Також монополярну електрокоагуляцію використовують для розсікання тканин в процесі оперативного доступу. «Припікання» дуже малої площі, точкові та застосовуються тільки до деяких тканин організму. Вирішив поділитись до теми, може комусь цікаво.
Класний випуск. Відразу згадую, як в одному фільмів припікали видрубану по коліно ногу розпеченою пательнею, а в іншому - як тиранозавр не міг перестрибнули рів в метр-півтора, "тому що він не здатен розрізняти відстань"
Тепер знатиму про "крейдяних фей")) А про китів - сумно. Усі ж начебто проходили у школі, що кити та дельфіни - ссавці й дихають повітрям, і що цей отвір у голові - то їхній ніс(
Привіт. Хотів би запропонувати дослідження по оліях. Наразі вітчизняна соняшникова коштує дорожче ніж оливкова імпортована. Да, я в курсі що є багато інформації, зокрема Костя Грубич і інші "кулінарні" експерти, які роблять відео в цьому напрямку, але хотілось би почути від КР його думку з підкріпленням науковими джерелами, щодо, з якої сировини роблять підробну олію і так далі. Прошу підтримати комент лайком.
Дивно, скільки дивився Парк Юрського Періоду, проте ніколи над цим епізодом не замислювався. Єдине, що знаю, якби я був на їхньому місці, мене б вже з'їли. Дякую.
Завжди дивлюся до кінця + рекламу до,під час та після. Наскільки знаю, це допомагає просувати контент. Але важливіше інше: ящірки не слизькі! Вони дуже приємні на дотик, як і змії ;)
11:26: знаю (не пам'ятаю джерела), що коти гірше бачать нерухоме, ніж рухоме, і по своїй кішці бачу, що вона рухає головою щоб пріцілитися до стрибка. Тому версія про гірше бачення нерухомого в дінозавра має деяке підгрунтя. Хоча дійсно, брати аналогію від птахів логічніше, бо птахи їм боижчі родичі
Саєєнс! Клято дякую!) Колись знімали проєкт разом з поліцією, нас хотіли з початку повести на реальне вбивство (чоловік по п’яні зарубав сокирою свою жінку та зкинув труп у річку, але труп швидко сплив - таке не обвинеш крейдою). Нас не взяли з собою, але потім імітували та зробили для нас реконструкцію. І там про крейду взагалі мова не йшла. Тільки фото та відео фіксація та номерки + лінійка для розуміння розміру предметів.
про око і швидкість Т-рекса днями як раз чув у Макса Кідрука на суспільному. А про китів ще у школі казали. Фонтан - то конденсат зі стінок каналу, так казала вчителька. Дякую за контент!
Доброго дня! З приводу динозаврів є зауваження! Дітвора придбала гекона, еублефар. Так от він коли зовсім малий був, то на те що не рухається не реагував взагалі, і полював тільки на рухомі об'єкти (харчується тарганами). Коли виріс, то знову надає перевагу тарганам що тікають. Так він тепер навчився атакувати і тих що завмерли, але може помилково атакувати предмет який зовні схожий на таргана що зачаївся. Тому в основному атака відбувається тоді, коли здобич рухалась, завмерла, знову почала рухатись.
Скоріше за все, що й мені в дитинстві бракувало визначеності стосовно того, чим саме є той отвір, яким кити пускають фонтани. Але відтоді, як себе пам'ятаю, то завжди усвідомлював, що це ніздрі, якими вони дихають.
Чула що, коли у фільмах показують момент автомобільної аварії під час якої машина вибухає або починає горіти через декілька хвилин після аварії це теж міф. На скільки я знаю, то частіше за все такого не трапляється (для цього треба певні умови), а у фільмах машини постійно горять і вибухають)))
Така шикарна нова рубрика, кожен раз максимально цікаво дивитись) Дуже шкода китів, яким воду в ніс заливали(( А правда що дятли вмирають від струсу мозку частіше, ніж з інших причин?
))) тепер терплячі глядачі не так замиловуватимуться фонтанчиками слизу. А взагалі то навіть не думала, що знаходяться такі "рятівники" що заливають воду в ніздрі - шкода тварин.
В будь-якому разі кити - ссавці і вдихають повітря легенями. Вода їм для того не потрібна, навіть в пізньому дитинстві вважав, що ті фонтани - це викид води не пов'язаний з диханням, можливо так позбуваються води, що випадково потрапила в рот чи дихальні шляхи.
@@jackofthelantern1545 випадково потрапила в рот 😶🤣😆🤭 це смішно. Уявляю зараз, як ви уявляєте як кити живуть у воді і так, щоб вода не потрапляла в рот 🤣🤣🤣🤣 особливо коли проковтують сотні риб за раз або планктон 🙃 А так то так за рештою думав так само, і думаю, що не сильно помилявся. А що думають ті, хто заливають воду в дихальні шляхи кита 🙄
Варто було б розвінчати ще як мінімум два міфи, які негативно впливають на людей: 1. Після зупинки серця потрібно використати дефібрилятор, щоб його запустити. (цим часто дістають лікарів швидкої, які нібито не використали дефібрилятор) 2. Під час виникнення судомних нападів при епілепсії, людині потрібно розімкнути щелепи, щоб вона не проковтнула язик.(цим людині травмують рот чи зуби)
@@K.Rationalist Тоді давай про космос, хоча на людей цей міф не впливає(поки що): У космосі страшенно холодно, і якщо вийти в космос без скафандра - одразу замерзнеш на смерть.
Перше враження від розгляду кіношних міфів - ого, це ж заступання на територію оглядачів кіно (наприклад, geek journal чи загін кіноманів). Саме відео цікаве, як завжди. що далі, кіно-оглядачі будуть робити випуски із розбором наукових статей? :-)
🔥Підтримати Клятого раціоналіста:
Patreon: www.patreon.com/rationalist
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578 або за посиланням: send.monobank.ua/jar/scxvoUMXw
#Клятийраціоналіст ідея для наступного відео - Гіпноз. Міфи/реальність, виникнення, забобони. Дуже цікава тема. Дякую!
@@Klochun "Пташині спадкоємці динозаврів"? Це як?
Динозаври ебaли метеликів та народили птахів?
Клятий еволюціоніст. )
@@vasildoroshenko7378 тегом не помилився?))
До того ж, археоптерікса ніби ніхто ще не спростував)))
+++
вважаю за необхідне додивлятися відео до кінця задля "саєнс!") дякую за цікаве відео!
в минулому відео не було в кінці "сайенс" і мені стало сумно)
@@asyanish Воно не повинно бути скрізь, тоді буде більше цікавості, і саме головне кайфу в момент, коли чуєш його.)
Так😂
А я от сумую за пісенькою з музикою...
Мене завжди тішить один поширений міт з фільмів.
А саме, коли якийсь герой падає з великої висоти але рятується вхопившись за канат або зупиняється в повітрі заздалегідь прив'язавшись до канату... Буцімто інерції та прискоренню є принципова різниця чи ти миттєво зупинишся об землю, чи об натягнутий жорсткий трос, канат, тощо...
Артеме, у сучасній хірургії використовується електрокоагуляція (припікання дрібних судин спеціальним електричним пристроєм) для контролю кровотечі з операційної рани. Також монополярну електрокоагуляцію використовують для розсікання тканин в процесі оперативного доступу. «Припікання» дуже малої площі, точкові та застосовуються тільки до деяких тканин організму.
Вирішив поділитись до теми, може комусь цікаво.
Дякую за доповнення)
І не тільки операційної. Мені її робили десь 35 років тому для зупинення кровотечії з носу.
@@TheCollisio А мені дантист припікав ясна коагулятором, коли тканина розрослася і наповзла на корінний зуб.
- Не обводьте мене, будьласка, крейдою. Я ще живий.
- Добре, я почекаю... (((
😳
'Не видумуйте, я спеціаліст, мені краще знати' 😂
Класний випуск. Відразу згадую, як в одному фільмів припікали видрубану по коліно ногу розпеченою пательнею, а в іншому - як тиранозавр не міг перестрибнули рів в метр-півтора, "тому що він не здатен розрізняти відстань"
То ти ще й трішки клятий кіноман)))
Трішки)
Сайнс
Ааааааааааааа! Кайф! Хочу ще такого! Нетипове спростування нетипових міфів! Дякую!
Побачимо) все може бути)
@@K.Rationalist 🤩
@zaq551 російською не так цікаво. Бо я можу краще тоді англійською подивитися і нічого від того не втрачу
Обожнюю контен із спростуванням міфів, а особливо від Клятого раціоналіста) Дякую, Артем, було цікаво
Артем: на джипі я не їжджу
Тиранозаври: так-так-так...
ахахах)
Я дивлюсь до кінця заради "Науки!", але за бонусний факт - бонусна подяка ))
Ого! Останній факт дуууууже здивував!
Бідні кити, яких намагались "врятувати" таким чином 🥺
Я дуже посміявся з кадру з фільму Голий пістолет :)
Это лучшая комедия
Бідні кити. І так на берег вивалився, так ще й топлять зі співчуття :(
Еге ж..
Ґґґґґґ
Щось не зрозумів логіки цих рятівників. "О, кити через ці отвори позбавляються води, тож давай заллєм туди побільше"
Хай собі краще зальють кудись, куди їм чогось не вистачає 🤦♂️
Тепер знатиму про "крейдяних фей")) А про китів - сумно. Усі ж начебто проходили у школі, що кити та дельфіни - ссавці й дихають повітрям, і що цей отвір у голові - то їхній ніс(
Заливати воду у дихальні отвори ссавцям, хоч і водним, - реальна тупість і неосвіченість. А за відео про динозаврів дякую.
О! Тепер знатиму, як не треба рятувати кита. ) Раптом згодиться)
Можливо і штучне дихання можна робити, раптом дихати перестане :)
Рятувати китів інколи шкідливо для здоров'я.
ua-cam.com/video/0QEsPzTYifw/v-deo.html
@@vasildoroshenko7378 Грети Тумберг на Вас немає. ))
Привіт.
Хотів би запропонувати дослідження по оліях.
Наразі вітчизняна соняшникова коштує дорожче ніж оливкова імпортована. Да, я в курсі що є багато інформації, зокрема Костя Грубич і інші "кулінарні" експерти, які роблять відео в цьому напрямку, але хотілось би почути від КР його думку з підкріпленням науковими джерелами, щодо, з якої сировини роблять підробну олію і так далі.
Прошу підтримати комент лайком.
Раджу додивитись до кінця, щоб не пропустити цікаве
Дивно, скільки дивився Парк Юрського Періоду, проте ніколи над цим епізодом не замислювався. Єдине, що знаю, якби я був на їхньому місці, мене б вже з'їли. Дякую.
Артем почав використовувати египетські папіруси як першоджерела. Це вже серйозний рівень!)
Регіональні вісники вже не так цікавлять)
@@K.Rationalist скажи мені це в профіль =) Хто бачив фільм Астерікс і Обелікс, місія Клеопатра той зрозуміє=)
Завжди дивлюся до кінця + рекламу до,під час та після. Наскільки знаю, це допомагає просувати контент. Але важливіше інше: ящірки не слизькі! Вони дуже приємні на дотик, як і змії ;)
11:26: знаю (не пам'ятаю джерела), що коти гірше бачать нерухоме, ніж рухоме, і по своїй кішці бачу, що вона рухає головою щоб пріцілитися до стрибка. Тому версія про гірше бачення нерухомого в дінозавра має деяке підгрунтя. Хоча дійсно, брати аналогію від птахів логічніше, бо птахи їм боижчі родичі
Дякую. Було цікаво. Було би класно зробити випуск окремо про динозаврів, цікава ця тема )
Є таке бажання)
Думаю такий випуск
не обійдеться без Олексія
того що Коваленко.
Тай взагалі щось давненько
не було інтерв'ю із науковцями.
Нарешті я знаю, як себе поводити при зустрічі з тиранозавром) Дякую! ❤️
Science. 😂 👍 Як завжди цікаво і інформативно.
Артеме, розкажіть трохи про "швидкий і повільний" метаболізм. Багато суперечливих думок можна зустріти.
Саєєнс! Клято дякую!)
Колись знімали проєкт разом з поліцією, нас хотіли з початку повести на реальне вбивство (чоловік по п’яні зарубав сокирою свою жінку та зкинув труп у річку, але труп швидко сплив - таке не обвинеш крейдою). Нас не взяли з собою, але потім імітували та зробили для нас реконструкцію. І там про крейду взагалі мова не йшла. Тільки фото та відео фіксація та номерки + лінійка для розуміння розміру предметів.
про око і швидкість Т-рекса днями як раз чув у Макса Кідрука на суспільному. А про китів ще у школі казали. Фонтан - то конденсат зі стінок каналу, так казала вчителька. Дякую за контент!
Рекламні інтеграції настільки чудові, що перемотувати не хочеться ))) І з поваги до автора додивляюсь все до кінця ))
Чудове відео. Хотілося б ще розбір міфів з Парку юрского періода
Нарешті зустріла в українському ютьюбі нові дані про динозаврів! Про китів було теж цікаво. 🙂
Дякую за контент! Дуже цікава і корисна інфа! Най прибуде з Вами сила!
Доброго дня! З приводу динозаврів є зауваження! Дітвора придбала гекона, еублефар. Так от він коли зовсім малий був, то на те що не рухається не реагував взагалі, і полював тільки на рухомі об'єкти (харчується тарганами). Коли виріс, то знову надає перевагу тарганам що тікають. Так він тепер навчився атакувати і тих що завмерли, але може помилково атакувати предмет який зовні схожий на таргана що зачаївся. Тому в основному атака відбувається тоді, коли здобич рухалась, завмерла, знову почала рухатись.
Хах, я тільки закінчив читати "Парк Юрського періоду" , і тут Ваше відео. Цікавенько)))
Дякую за цікаві факти. І про китів також 🙂
Люблю рубрику "кіноміфи" 😁
Скоріше за все, що й мені в дитинстві бракувало визначеності стосовно того, чим саме є той отвір, яким кити пускають фонтани. Але відтоді, як себе пам'ятаю, то завжди усвідомлював, що це ніздрі, якими вони дихають.
І чому не можна поставити лайк двічі?! Дуже круте відео
Чудовий формат. Важливий, для збільшення аудиторії.
Дякую)
Куртцгезагт - топчик! Дякую за згадку улюбленого наукового каналу
Обожнюю такий формат. Хотілось би побільше. І побутові наукові лафхаки. Сумую за цим форматом
Тепер пішла дивитись що там з динозаврами
Ооо дякую за останній факт, який видався найцікавішим) p.s. завжди додивляюсь до кінця заради САЄНС
Дякую за цікаву інформацію. Слава Україні і ЗСУ!!!
"саенс" у фіналі - просто чудовий
О, скільки всього цікавого! Дякую за інформацію! Тепер би ще випуск про те, як треба справді рятувати китів 😀
уррра!! нарешті пояснили всім за китів!!!
Дуже пізнавально --- дякую.
Ще більше кіноміфів,дякую за ролик
дякую велике за стабільно якісний контент!!!
Яка цікава версія музичної теми. І дякую за бонус.)
Чула що, коли у фільмах показують момент автомобільної аварії під час якої машина вибухає або починає горіти через декілька хвилин після аварії це теж міф. На скільки я знаю, то частіше за все такого не трапляється (для цього треба певні умови), а у фільмах машини постійно горять і вибухають)))
Саме так)
Дякуємо за якісний контент!
Дякую. Завжди дивлюсь відео до кінця. Про динозаврів та китів не знала. Успіхів та розвитку каналу! 🥰
Те відчуття, коли на криміналістиці ми обводили нашого одногрупника крейдою😂
А це, виявляється, не обов‘язково)
Дякую за відео.
Кіно-фейки - цікава тема. Хоча кінематограф і не був першим. Автори художніх творів теж себе не стримували. )
безумовно)
Цікавий вибір теми. Можна більше такого контенту! Дякую
Гарна, підбірка, Артеме!
Крутезно, цікаво та пізнавально! Хай квітне Клятий Раціоналіст!
Китів стало шкода
А відео цікаве
Така шикарна нова рубрика, кожен раз максимально цікаво дивитись)
Дуже шкода китів, яким воду в ніс заливали((
А правда що дятли вмирають від струсу мозку частіше, ніж з інших причин?
Дякую за цікаву інформацію.
Блін, це був страшенно цікавий випуск, дякую!
Навіть у відео "розкриття міфів" показано важливість правди та шкоду від віри в брехню. Дякую!
О, не знала, що у комфі є свій ютуб канал. Дяка за рекомендацію. Тепер у моїй колекції каналів з технікою, окрім Огляд UA та Розетки, ще й він буде)
Та як? І Ельдорадо є, і Цитрус, і Алло (ще й Канал Лучкова)
@@Michael_0451 Ого, не в курсі була, дякую)
Оо, дякую. Корисно та цікаво, за додатковий матеріал окрема подяка)
Дякую Вам величезне за роботу!
Дякую, Артеме, вийшло дуже лампово!
шикарнючий формат. Не зупиняйся.
Класна рубрика! Дякую!
Дякую, дуже цікаво!
Дякую за відео! Всі факти були відомі, але як приємно почути, що не всі мислять стереотипами! 😘
Дякую за Вашу працю!
Дякую, Артеме! Завжди цікавий контент!
ууу, сьогодні "саенс" інакше співався)
дякую за цікаве відео!) Про пір"я і динозаврів взагалі тепер доведеться гуглити.
Дуже цікаво! 👍🇺🇦
Артемчику, дякую за випуск!
))) тепер терплячі глядачі не так замиловуватимуться фонтанчиками слизу. А взагалі то навіть не думала, що знаходяться такі "рятівники" що заливають воду в ніздрі - шкода тварин.
Так звані борці за права тварин нерідко живуть в своїй альтернативній реальності, а про природу знають тільки з мультика про Бембі :)
В будь-якому разі кити - ссавці і вдихають повітря легенями. Вода їм для того не потрібна, навіть в пізньому дитинстві вважав, що ті фонтани - це викид води не пов'язаний з диханням, можливо так позбуваються води, що випадково потрапила в рот чи дихальні шляхи.
Не даремно людина назвала себе homo sapiens sapiens, вона може додуматися ще й не до такого!
@@jackofthelantern1545 випадково потрапила в рот 😶🤣😆🤭 це смішно. Уявляю зараз, як ви уявляєте як кити живуть у воді і так, щоб вода не потрапляла в рот 🤣🤣🤣🤣 особливо коли проковтують сотні риб за раз або планктон 🙃
А так то так за рештою думав так само, і думаю, що не сильно помилявся. А що думають ті, хто заливають воду в дихальні шляхи кита 🙄
@@Viktor_Uman_1993 Ну це були мої уявлення років десь в 10-15. Як харчуються кити я тоді не знав, та і не дуже аж так замислювався над тим.
Варто було б розвінчати ще як мінімум два міфи, які негативно впливають на людей:
1. Після зупинки серця потрібно використати дефібрилятор, щоб його запустити. (цим часто дістають лікарів швидкої, які нібито не використали дефібрилятор)
2. Під час виникнення судомних нападів при епілепсії, людині потрібно розімкнути щелепи, щоб вона не проковтнула язик.(цим людині травмують рот чи зуби)
1. Це вже було в найпершому випуску цієї рубрики)
2. Про це на каналі вже теж було згадано, але якось ще повторю.
@@K.Rationalist Тоді давай про космос, хоча на людей цей міф не впливає(поки що):
У космосі страшенно холодно, і якщо вийти в космос без скафандра - одразу замерзнеш на смерть.
Дякую, Артеме! Продовжуй рубрику) роботи дуже багато
Дуже круто давай більше кіноміфів
Потрібно перевидати половину абеток, в яких на літері К красується кит). Бо корені останнього міфу ростуть ще з дитинства.
Точно!
цікаві міфи, дякую! вподобайка! 👍🇺🇦
Дуже цікава рубрика. Та й весь канал дуже цікавий. Дякую за працю і якісний контент!
Дуже дякую! Наступного разу як зустріну тиранозавра, то знатиму що робити!))
Ще потрібно, щоб був джип...
Дуже цікаво та інформативно! Дякуємо за постійну боротьбу з дезінформацією!
Про обведення крейдою - це цікаво. Добре, що ті ж британські детективні серіали відходять від цього. Геть стереотипи ⚡
Прикольні факти, дякую .)
Клас, дуже пізнавально.
Дякую💕💕💕
Супер! Було неймовірно цікаво!!!!🤗💣
Красненько дякую.
О, ну хоть знову випуск не про ковід! Цікаво, як раніше, до ковідної ери)
З останніх 10 випусків про ковід лише 3)
Неправда вбиває! - золоті слова...👍
Класний відос. Тепер це моя улюблена рубрика!
Дуже цікаве відео🥰 дякую)))
Додивився до кінця))
Перше враження від розгляду кіношних міфів - ого, це ж заступання на територію оглядачів кіно (наприклад, geek journal чи загін кіноманів). Саме відео цікаве, як завжди.
що далі, кіно-оглядачі будуть робити випуски із розбором наукових статей? :-)
Волохайтий динозавр це вже прям дуже цікаво!))))