1. The challenges of contemporary architecture
Вставка
- Опубліковано 7 лют 2025
- Even higher? Full of glass, concrete and steel? Or maybe closer to nature and more human-friendly? What kind of buildings and infrastructures will we erect in the future? Our protagonists show in which direction architecture of the future can go.
Materiał niezmiernie ciekawy ale bardzo krótki... Postuluje za dłuższymi odcinkami 😎
Weźmiemy to pod uwagę przy drugim sezonie :)
Świetny pomysł, profesjonalna realizacja, ciekawe tematy i nietuzinkowi ludzie. Brawo!
Czekam na kolejne odcinki👍💗
Film rzeczywiście ciekawy, szkoda, że taki krótki.
Temat ledwie liźnięty, nawet niezwilżony... Za dużo filmowych ujęć, za mało merytoryki. Można było powiedzieć o zielonych budynkach chociażby. Ten temat pojawiał się w dłuższych materiałach na Waszym kanale, tu mógł zostać świetnie zaprezentowany szerszemu gronu. Czekam na resztę odcinków i sezon II, taki miniserial to genialny pomysł, który może rozpromować PWr wśród "szarych ludzi"!
Zgadzam się w 100%. Pomysł rewelacyjny, natomiast za mało treści związanej z tematem. Bardzo ciekawe ujęcia i w zasadzie głównie na tym opiera się cały film, czekam na kolejne odcinki!
Piękny montaż.
Pozdrawiam z Uniwersytetu Ekonomicznego
Jeżeli na budowę mostu Rędzińskiego zużyto 118 tys. m3 betonu to nie powinien mieć on masy 300 tys. ton? (1m3 betonu = 2,5 tony). Chyba, że podaje się tylko masę podwieszonych przęseł?
Dziękujemy za to pytanie. Skonsultujemy odpowiedź z konstruktorem.
Owe 30 tys. ton to masa mostu właściwego. Ilość betonu, jaka została wskazana w filmie, obejmuje całość konstrukcji, także dwie estakady oraz pylon.
8:45 - dokupcie sobie odciąg do trocin, przecież cięcie w taki sposób i wdychanie wirów jest nie zdrowe. Koszt odciągu to jakieś 600 zł.
Bardzo interesujące ale nieco skąpe, pobieżne…