@@TheChutenk W Polsce były przepisy że to wyrzucane musi być zniszczone np. młotkiem. Więc w Polsce taki sprzęt zostałby potraktowany młotkiem przed wyrzuceniem. Tak właśnie postępuje się w Polsce. Taka logika.
Noo to ma Pan kolejne narzędzie, aby mocniej obnażyć temat audiovodoo związany z tzw. "grającymi przewodami audio" jak zwykle wielki szacunek i tak dalej pozdrawiam
Super postawa darczyńców. Myślę, że sprzęt trafił w dobre i właściwe ręce. Pozdrawiam Reduktora i grono, entuzjastów tego kanału. Czekam na kolejne odcinki.
Technologia wręcz kosmiczna roku 1988. Na dzisiejsze spokojnie mógł kosztować nawet z 500 000 zł. Sprzęt nadal wart uwagi stąd trzyma cenę. Fajny sprzecik.
Mam bardzo podobny analizator, ale ten mój mam także oprogramowanie do analizy modalnej, można było to dorzucić (odblokować poprzez wczytanie programów z dyskietek). Pozwalało to na wyznaczenie parametrów funkcji przejścia (aproksymacja). Z tyłu był HP-IB, który można podłączyć do komputera i sterować nim np. z programu HP-VEE. Jest też programowanie z BASIC-u. W tej wersji tego nie widzę, ale u miej z przodu jest wejście na klawiaturę. A jeszcze na kanałach można było ustawić zasilanie czujników piezoelektrycznych ICP. Bardzo fajna rzecz, można ekran zrzucić do pliku, lub wydrukować jako PCL. Mnie bardziej interesują drgania mechaniczne niż akustyczne. Pozdrawiam.
Kurde dobre, szukałem czym jest widmo sygnału i jedyne co znajdowałem to jakieś skomplikowane filmiki a ty w jakieś 2 minuty wyjaśniłeś to i do czego służą analizatory widma, dzięki.
Bardzo proszę o wykres charakterystyki częstotliwościowej i podgląd harmonicznych, pozwalający na porównanie wzmacniacza lampowego i wzmacniacza audio które Pan popełnił. Chciałbym w miarę możliwości zobaczyć na czym dokładnie polega to miękkie granie lamp. Z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
Ja poproszę o odcinek audiovoodoo i grających kabli ze złota za pomocą tego analizatora. Jak jeszcze starczy energii na pomiar kabli miedzianych , aluminiowych, aluminiowych pokrytych miedzią i stalowych. Czy da się zmierzyć różnicę pomiędzy materiałami. Może trochę wrócić do starych materiałów z audiovoodoo i sprawdzić czy da się zmierzyć niektóre mity. Życzę autorowi niesłabnącej ochoty na kręcenie kolejnych odcinków. Swoją drogą widzowie fajnie docenili wkład edukacyjny Reduktora Szumu taką maszyną.
Mi kolega przywiózł w 1999r. ze swojej firmy z Niemiec Szpulowca REVOX B77 Mk2 ,też miał wylądować w kontenerze na złom.Stan jak nowy ,sporadycznie używany.A tak gra u mnie już 21 lat.
HPIB ...oj przypomniałem sobie jak na studiach musiałem uczyć się standardu IEEE-488... Świetny sprzęt! Trafił we właściwe ręce. Znając HP, nadal można wierzyć uzyskanym pomiarom.
@@jerryblackberry4303 jak milo,dziekuje,to prawda,że istnieje inny świat bez zarazy jak tutaj,czy w krajach dokoła jeszcze gorzej,a jest tragedia juz a calkiem wielka,to poczatek.
Prezentowany na filmie analizator jest bardzo ciekwy, bo w 100% programowalny za ponocą interfejsu HP-IB. Na sieci można znaleźć jeszcze dokument "HP35660A HP-IB Programming Guide". Istnieje także możliwość jego programowania w BASICu (odmianie firmy HP).
GPIB może służyć do automatyzacji pomiarów. Trzeba zakupić kartę GPIB do komputera i można programować. Wszystkie funkcje z całego panelu są dostępne przez GPIB wtedy.
Śmieszne jest to że taki sprzęt w Danii miał trafić na śmietnik, a ja identycznego używałem jeszcze w te wakacje na laborkach na swojej uczelni, wykładowca nam mówił że kiedyś za cenę tego urządzenia można było kupić kawalerkę w warszawie
Proszę sprawdzić czy Pańskie urządzenie nie ma easter egg'a w postaci wbudowanej, ukrytej gry. Słyszałem, że właśnie na sprzętach HP i Agilenta instalowali takie ukryte smaczki jak na przykład Tetris :)
Ja też taki chcę! Dawne oscyloskopy HP, TEKTRONIX to było (i dalej jest) coś! Niestety! W środku zawierają nieulotny SRAM firmy Dallas: wielką kostkę z baterią litowa CR w środku (jak zegary RTC) i po kilkunastu latach oscyloskopy te trzeba albo wymienić, albo za każdym razem zmieniać ustawienia.
Odnosnie tego portu HP-IB jest to port do podlaczenia ukladow pomiarowych w srodowisku laboratoryjnym do obslugi i programowania w jezyku GPIB np uzywanym przez program labView. Jezyk programowania może mało intuicyjny ale użyteczny do przełożenia mierzonych danych do komputera i analizowaniu ich w czasie rzeczywistym.
Podając sygnał wejściowy ,, czysty'' do wejścia trzeba bardzo uważać by sztucznie nie wytworzyć harmonicznych będących skutkiem przesterowania wejścia. Umiejętne użycie ATT tłumika i obserwacji liniowośi wskazań do momentu gdy att nie zgadza się z podzałką mówi nam że właśnie przesterowaliśmy wejście i to co widzimy nie jest prawdą. Używałem hp przez kilkanaście lat do 36,5 Ghz
9:00 wykresu albo widma a nie przebiegu. Bo przecież nie oglądamy wykres pokazujący przebieg, lecz jego widmo plus oczywiście szumy i harmoniczne samego przyrządu.
Politechnika Rzeszowska taki sprzęt w latach 90 kupiła za 1 000 000zl. Dobrze że chłopaki z dani uratowali sprzęt który jest wart zeby dalej pracował. Ten sprzęt to HiEnd tamtych czasów.
Szacunek dla Panów, którzy uratowali i przekazali sprzęt (pewnie mało używany) profesjonaliście. Proszę o jedno. Nie piszcie, że to super drogi sprzęt. Przypominam (bo chyba wielu nie wie), że ZUS to prawie 1500 zł. co miesiąc. Pozdrawiam.
Ten większy port z tyłu obudowy służy pewnie do podpięcia urządzenia jako element większego systemu pomiarowego sterowanego z komputera. Tak przynajmniej robiliśmy na studiach...
Recykling, w którym urządzenie w niezmienionej formie znajduje nowe zastosowanie to ideał, do którego powinno się dążyć. Duńczycy mogliby się uczyć tego od Polaków. Dziwne, że uczelnia nie wystawiła tego po prostu na sprzedaż. Przecież to nie telefon albo konsola, żeby się starzał albo deaktualizował. Takie pasmo dalej w zupełności wystarcza do zastosowań audio. Pasmo słyszalne się przecież nie poszerzyło.
Podobny oscyloskop ma prowadzący z kanału CuriousMarc. Trzeba jednak przyznać że sprzęt HP inny niż komputery należy do rzadkości zwłaszcza oscyloskopy.
Noo nie bardzo :) Firma HP ciągle produkuje sprzęt pomiarowy, w tym i również oscyloskopy (ten z filmu to nie oscyloskop, tylko analizator sygnałów, tak nawiasem), ale pod nazwą Keysight (a wcześniej Agilent - powodem wydzielenia biznesu urządzeń pomiarowych były trudności z pozyskiwaniu inwestorów). Stare produkty spod znaku HP ciągle są w cenie, bo to bardzo solidne urządzenia. Wcale nie są rzadkie, dość często można trafić na oscyloskop czy analizator widma na Allegro/eBayu.
Osobiście nigdy nie spotkałem w mojej karierze elektronicznej oscyloskopu/analizatora sygnałów firmy HP. Dla mnie jest to rzadkość, ale co muszę przyznać to że rzeczywiście na ebayu jest pełno tego i nie zdawałem sobie z tego sprawy, teraz jestem bogatszy o pewną wiedzę. Wielkie dzięki :)
Pracowałem na podobnym tej firmy. Bardzo drogi sprzęt. Bardzo przydatny. Potrzebny zestaw tłumików aby nie uszkodzić wejścia. Do sprzętu nadawczego i generatorów sygnałowych nieoceniony. 100 000USD Agilent do 40Ghz . Ten tutaj bardziej do akustycznych ale super.
Czy takie urządzenie ma rację bytu przy współczesnych oscyloskopach z przetwarzaniem w układach FPGA gdzie bez problemów policzy się fft w czasie rzeczywistm? Bo to w sumie taki oscyloskop, tyle że dawne oscyloskopy cyfrowe pewnie nie dawały rady z fft w czasie rzeczywistym. Chyba że urządzenie te ma znacznie większą liczbę bitów.
@@hollandsebazaar4545 hehe można powiedzieć że tak się "uczyłem" elektroniki: co w łapy wziąłem to już do użytku się nie nadawało, duużo później przyszło zrozumienie tematu. To tak jak dzisiaj dzieci umieją klikać w telefon a nie bardzo wiedzą co robią. Zawsze mnie to rozwala jak rodzice są dumni bo pociecha umie sobie włączyć bajkę na yt.
@@Zuubiik dokładnie i w wieku gdzie integracja z innymi jest najważniejsza siedzą w telefonie, kiedy w ich mózgach zachodzą zmiany których już nigdy nie będzie można nadrobić.
@rs_elektronika Mam, używam, świetny analizator. Nowy dla ciekawych kosztował 12500USD Zapomniałeś o analizatorach widma z przełączanymi filtrami, czyli tak zwanym RTA np. HP 8054A. Analizator FFT jakim jest 35660A to nie analizator RTA. Analizator widma w programie komputerowym, to też nie swept tuned, tylko FFT. Oraz trochę pomieszałeś rodzaje analizatorów widma. FFT to upraszczając ten który używa próbkowania do obrazowania widma i nie jest analizatorem RTA. Swept tuned to ten który przestraja filtr wraz ze spanem RTA to taki, który w czasie rzeczywistym pokazuje wszytskie obrazowane prążki.
Mój sprzęt jest tylko HP. Wielu pseudo specjalistów nie potrafi obsługiwać inteligetnego sprzętu i uważa ze jest uszkodzony. Sprzęt ma za dużo przycisków ,, może jak by miał dwa pokrętła to by był jeszcze używany ,, ;-)
Widać prawo w UK pozwala utylizować takie urządzenia, miałem niedawno USG z 1997 roku i chciałem przekazać je Panu z kanału De Kompozytor, żeby zgłebił jego zasadę działania, jednak po trzech miesiącach odezwał się własciciel i kazał sprzet oddać, szkoda bo pewnie trafił na śmietnik, a można było zrobić odcinek odziałaniu takiego sprzetu.
Niestety czasami są takie procedury. Wiem, że w niektórych dużych korporacjach nieużywany sprzęt (np. wycofane z użycia laptopy służbowe) poddaje się bezwzględnej utylizacji - mimo, że inne firmy w tym miejscu robią akcje odsprzedażowe. Zabieg ten ma na celu utrudnić przekręty przy pozbywaniu się urządzeń, np. odkupywania dobrego sprzętu za bezcen. Analogicznie robią producenci aut - jeżeli np. przewróci się lora przewożąca nowe auta, to wszystkie wozy idą do zgniatarki - nawet jeżeli konkretny egzemplarz auta skończył jedynie z rysami. Producenci tłumaczą to tym, że gdyby puścili takie auta do sprzedaży, nawet po niższej cenie i odpowiednią adnotacją, to ryzykowaliby utratę zaufania do marki. Nijak się to ma do tak forsowanej obecnie ochrony środowiska, ale kto bogatemu zabroni...
@@FatalBombCRV W polskich państwówkach jest podobnie. Ale to wina rządzących, że tworzą kuriozalne procedury. Od 3 tyg. zajmuję się zamiast "normalną" pracą, to prawie wyłącznie załatwianiem dostaw używanych komputerów z państwowych spółek - pozbywają się 5-6-letnich komputerów, dla nas to cud techniki - jesteśmy dużo niżej w budżetówce ;-) Tyle to trwa, bo procedury są iście kosmiczne. Darmo dają, więc się przykładam, bo żal sprzętu. Ale nasze kompy i monitory jeszcze są częściowo na chodzie, można by je dać do domów dziecka czy coś... Pierwszy problem: gdzie tymczasowo przechować 100 wycofanych komp. i monitorów, jak jest tak ciasno, że ludzie nie mają gdzie siedzieć? W podziemiach nawet korytarze są zastawione tak, że przejść trudno. Państwówka ma zazwyczaj (a to nie pierwsza moja państwowa praca) fatalne warunki lokalowe, do starych budynków za lat 50-60 upchano znacznie więcej ludzi niż wtedy. Więc raczej pójdą na złom, bo to szybszy sposób pozbycia się. Najfajniej by było wystawić przed budynek i "kto chce, ten bierze", ale tak nie wolno :-(
Było by mega szkoda aby wylądował na śmietniku...brawo dla obydwu panów za obywatelską postawę!
Sa jeszcze normalni Polacy na tym świecie.bravo.
Ale nie w Polsce XD
@@TheChutenk W Polsce były przepisy że to wyrzucane musi być zniszczone np. młotkiem. Więc w Polsce taki sprzęt zostałby potraktowany młotkiem przed wyrzuceniem. Tak właśnie postępuje się w Polsce. Taka logika.
@@andrzej21111 w Polsce nikt takiego sprzętu nie ma żeby go wyrzucić
Brawo Mistrzu,ratujmy każdą wiekową elektronikę.Nic dodać nic ująć.
Te sprzęt trafił we właściwe ręce ...... Bravo !!!
Noo to ma Pan kolejne narzędzie, aby mocniej obnażyć temat audiovodoo związany z tzw. "grającymi przewodami audio" jak zwykle wielki szacunek i tak dalej pozdrawiam
Bardzo miły prezent. Widać, że Pan Krzysztof dociera za granicę, a jego kanał to poniekąd zdalne nauczanie na wysokim poziomie
Gratuluję wspaniałego prezentu! Analizator widma to wspaniałe urządzenie i dobrze się stało że trafił we właściwe ręce.
Szacun dla darczyńców ! Dzięki za możliwość obejrzenia besti w akcji.
dobrze że są jeszcze ludzie myślący i ratują stary sprzęt.
Konkretne urządzenie w rękach odpowiedniego człowieka.
Super postawa darczyńców. Myślę, że sprzęt trafił w dobre i właściwe ręce. Pozdrawiam Reduktora i grono, entuzjastów tego kanału. Czekam na kolejne odcinki.
Przezacny sprzęt Milordzie !!!
Poważnie: brawo dla darczyńców i świetnie, że trafił on we właściwe ręce !!!
Oby służył 👏👏👏
Szacun i pozdrowienia dla Szymona i Pawła! :) oraz dla autora :)
Technologia wręcz kosmiczna roku 1988. Na dzisiejsze spokojnie mógł kosztować nawet z 500 000 zł. Sprzęt nadal wart uwagi stąd trzyma cenę. Fajny sprzecik.
Mam bardzo podobny analizator, ale ten mój mam także oprogramowanie do analizy modalnej, można było to dorzucić (odblokować poprzez wczytanie programów z dyskietek). Pozwalało to na wyznaczenie parametrów funkcji przejścia (aproksymacja). Z tyłu był HP-IB, który można podłączyć do komputera i sterować nim np. z programu HP-VEE. Jest też programowanie z BASIC-u. W tej wersji tego nie widzę, ale u miej z przodu jest wejście na klawiaturę. A jeszcze na kanałach można było ustawić zasilanie czujników piezoelektrycznych ICP. Bardzo fajna rzecz, można ekran zrzucić do pliku, lub wydrukować jako PCL. Mnie bardziej interesują drgania mechaniczne niż akustyczne. Pozdrawiam.
Ale zarąbista zabawka 😁😁😁😁😁. Piękna sprawa. Czekamy na testy różnych wzmacniaczy 😊
Chwała tym dwóm panom. Chylę czoła. Sprzęt chyba lepiej trafić nie mógł. Gratuluje.
Kurde dobre, szukałem czym jest widmo sygnału i jedyne co znajdowałem to jakieś skomplikowane filmiki a ty w jakieś 2 minuty wyjaśniłeś to i do czego służą analizatory widma, dzięki.
Bardzo proszę o wykres charakterystyki częstotliwościowej i podgląd harmonicznych, pozwalający na porównanie wzmacniacza lampowego i wzmacniacza audio które Pan popełnił. Chciałbym w miarę możliwości zobaczyć na czym dokładnie polega to miękkie granie lamp. Z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
Ja poproszę o odcinek audiovoodoo i grających kabli ze złota za pomocą tego analizatora. Jak jeszcze starczy energii na pomiar kabli miedzianych , aluminiowych, aluminiowych pokrytych miedzią i stalowych. Czy da się zmierzyć różnicę pomiędzy materiałami. Może trochę wrócić do starych materiałów z audiovoodoo i sprawdzić czy da się zmierzyć niektóre mity. Życzę autorowi niesłabnącej ochoty na kręcenie kolejnych odcinków. Swoją drogą widzowie fajnie docenili wkład edukacyjny Reduktora Szumu taką maszyną.
Mi kolega przywiózł w 1999r. ze swojej firmy z Niemiec Szpulowca REVOX B77 Mk2 ,też miał wylądować w kontenerze na złom.Stan jak nowy ,sporadycznie używany.A tak gra u mnie już 21 lat.
Szacun dla tych gosci. Choc w Polsce to taki odzysk by im problemow narobil.
fajny odcinek i miło ze ktos jeszcze ratuje takie zabytki
Odcinek jak zwykle świetny.
HPIB ...oj przypomniałem sobie jak na studiach musiałem uczyć się standardu IEEE-488...
Świetny sprzęt! Trafił we właściwe ręce. Znając HP, nadal można wierzyć uzyskanym pomiarom.
Dzieki za film,pozdrawiamy z Norymbergi
pozdrawiam z Dinghai,Chiny
@@jerryblackberry4303 jak milo,dziekuje,to prawda,że istnieje inny świat bez zarazy jak tutaj,czy w krajach dokoła jeszcze gorzej,a jest tragedia juz a calkiem wielka,to poczatek.
@@jerryblackberry4303 chińczyk bez chin
A ja pozdrawiam z Berdyczowa !..
@@zygazygape1958 no to slynna miejscowosc
Prezentowany na filmie analizator jest bardzo ciekwy, bo w 100% programowalny za ponocą interfejsu HP-IB. Na sieci można znaleźć jeszcze dokument "HP35660A HP-IB Programming Guide". Istnieje także możliwość jego programowania w BASICu (odmianie firmy HP).
Witam. Kiedyś widziałem ten sprzęt i miałem możliwość się nim pobawić. Piękna perełka ale bardzo kosztowna. Pozdrawiam wszystkich
Na Politechnice Wrocławskiej niektóre sprzęty posiadają jeszcze tabliczkę "Made in ZSRR" :D
Raczej, : Made in USSR., albo : Zdzielano w CCCP..!!!!!
Ten radziecki analizator strojony (sweep) mechanicznie? Ciekawe czy jeszcze tam jest.
GPIB może służyć do automatyzacji pomiarów. Trzeba zakupić kartę GPIB do komputera i można programować. Wszystkie funkcje z całego panelu są dostępne przez GPIB wtedy.
Gratulacje super sprzęt.
Przyda się przy projektowaniu preampu do simpleamp :)
Codziennie używam analizatora na wozie DSNG do wyszukiwania kanałów, transponderów i satelit.
Nie wiem co napisać,,, respekt dia widzów! 😊👏👏👏
Ahhh cicho liczyłem na jakiś "teardown" :P
Śmieszne jest to że taki sprzęt w Danii miał trafić na śmietnik, a ja identycznego używałem jeszcze w te wakacje na laborkach na swojej uczelni, wykładowca nam mówił że kiedyś za cenę tego urządzenia można było kupić kawalerkę w warszawie
TO jest czysta ekologia!
Oglądałem Reduktor Szumu zanim lekcje online zaczęły być modne
Ale fajne , ja też siedzę w technice audio. pozdrowienia od Fana RS ..
Proszę sprawdzić czy Pańskie urządzenie nie ma easter egg'a w postaci wbudowanej, ukrytej gry. Słyszałem, że właśnie na sprzętach HP i Agilenta instalowali takie ukryte smaczki jak na przykład Tetris :)
Ja też taki chcę!
Dawne oscyloskopy HP, TEKTRONIX to było (i dalej jest) coś!
Niestety! W środku zawierają nieulotny SRAM firmy Dallas: wielką kostkę z baterią litowa CR w środku (jak zegary RTC) i po kilkunastu latach oscyloskopy te trzeba albo wymienić, albo za każdym razem zmieniać ustawienia.
Odnosnie tego portu HP-IB jest to port do podlaczenia ukladow pomiarowych w srodowisku laboratoryjnym do obslugi i programowania w jezyku GPIB np uzywanym przez program labView. Jezyk programowania może mało intuicyjny ale użyteczny do przełożenia mierzonych danych do komputera i analizowaniu ich w czasie rzeczywistym.
Podając sygnał wejściowy ,, czysty'' do wejścia trzeba bardzo uważać by sztucznie nie wytworzyć harmonicznych będących skutkiem przesterowania wejścia. Umiejętne użycie ATT tłumika i obserwacji liniowośi wskazań do momentu gdy att nie zgadza się z podzałką mówi nam że właśnie przesterowaliśmy wejście i to co widzimy nie jest prawdą. Używałem hp przez kilkanaście lat do 36,5 Ghz
Pan Autor umie z elektrośmiecia wycisnąć takie wartościowe materiały!!! Ja pozostanę na poziomie SDR na tanim chińskim tunerze USB... ;)
Ahhhh i ten ekran wyjęty żywcem z Obcego Izolacji :D
9:00 wykresu albo widma a nie przebiegu. Bo przecież nie oglądamy wykres pokazujący przebieg, lecz jego widmo plus oczywiście szumy i harmoniczne samego przyrządu.
FAJNY!!
Politechnika Rzeszowska taki sprzęt w latach 90 kupiła za 1 000 000zl. Dobrze że chłopaki z dani uratowali sprzęt który jest wart zeby dalej pracował. Ten sprzęt to HiEnd tamtych czasów.
W latach 90 tych, milion złotych to chyba było niewiele...
@@RSElektronika do 1995 niewiele, potem bardzo wiele. Aż nie mogę uwierzyć że to tak dawno było.
HPIB to HP interface bus. Interfejs do laczenia instrumentow pomiarowych. Kiedys wiodacy w branży.
jak kojarzę robiłem kiedyś na identycznym jakieś sprawozdanie
Rozumiem, że ostatnie 5s to delikatny hint dla Szymona i Pawła co mają wyłowić następne.
Szacunek dla Panów, którzy uratowali i przekazali sprzęt (pewnie mało używany) profesjonaliście. Proszę o jedno. Nie piszcie, że to super drogi sprzęt. Przypominam (bo chyba wielu nie wie), że ZUS to prawie 1500 zł. co miesiąc. Pozdrawiam.
Klimat jak ze statku Nostromo.
Tak to jest jak sie ma za duzo pieniedzy, w Norwegii widzialem ze wyrzuca sie np. komputery z i5 :)
spoko :) ze śmietnika do rs elektronika, droga daleka, może pomoże? Ludziom zrozumieć jak lutować umieć :) dziękuję, i studentom też.
Ten większy port z tyłu obudowy służy pewnie do podpięcia urządzenia jako element większego systemu pomiarowego sterowanego z komputera. Tak przynajmniej robiliśmy na studiach...
Recykling, w którym urządzenie w niezmienionej formie znajduje nowe zastosowanie to ideał, do którego powinno się dążyć. Duńczycy mogliby się uczyć tego od Polaków. Dziwne, że uczelnia nie wystawiła tego po prostu na sprzedaż. Przecież to nie telefon albo konsola, żeby się starzał albo deaktualizował. Takie pasmo dalej w zupełności wystarcza do zastosowań audio. Pasmo słyszalne się przecież nie poszerzyło.
Podobny oscyloskop ma prowadzący z kanału CuriousMarc. Trzeba jednak przyznać że sprzęt HP inny niż komputery należy do rzadkości zwłaszcza oscyloskopy.
Noo nie bardzo :) Firma HP ciągle produkuje sprzęt pomiarowy, w tym i również oscyloskopy (ten z filmu to nie oscyloskop, tylko analizator sygnałów, tak nawiasem), ale pod nazwą Keysight (a wcześniej Agilent - powodem wydzielenia biznesu urządzeń pomiarowych były trudności z pozyskiwaniu inwestorów). Stare produkty spod znaku HP ciągle są w cenie, bo to bardzo solidne urządzenia. Wcale nie są rzadkie, dość często można trafić na oscyloskop czy analizator widma na Allegro/eBayu.
Osobiście nigdy nie spotkałem w mojej karierze elektronicznej oscyloskopu/analizatora sygnałów firmy HP. Dla mnie jest to rzadkość, ale co muszę przyznać to że rzeczywiście na ebayu jest pełno tego i nie zdawałem sobie z tego sprawy, teraz jestem bogatszy o pewną wiedzę. Wielkie dzięki :)
Panie Krzysztofie Pan to w "czepku urodzony" ;) pozdrawiam
0:13 coraz dziwniejsze mikrofale produkują :/
Pozdro :)
Pracowałem na podobnym tej firmy. Bardzo drogi sprzęt. Bardzo przydatny. Potrzebny zestaw tłumików aby nie uszkodzić wejścia. Do sprzętu nadawczego i generatorów sygnałowych nieoceniony. 100 000USD Agilent do 40Ghz . Ten tutaj bardziej do akustycznych ale super.
Dlaczego domyślny zakres kończy się na akurat 102.4 KHz a nie np równe 100?
Czy częstotliwość 102.4 KHz nie jest przypadkowa ?
Prawdopodobnie wielokrotność jakiejś bazowej częstotliwości. 2 do potęgi 8 daje 1024 więc wniosek nasuwa się sam
Jeszcze może długo posłużyć.
Jak go wyprodukowano to zyl jeszcze sp. Egon Olsen .
No, nie wszystkie analizatory FFT to RTSA. Warto to mieć na uwadze
Wyświetlacz miazga ;)
Czy takie urządzenie ma rację bytu przy współczesnych oscyloskopach z przetwarzaniem w układach FPGA gdzie bez problemów policzy się fft w czasie rzeczywistm? Bo to w sumie taki oscyloskop, tyle że dawne oscyloskopy cyfrowe pewnie nie dawały rady z fft w czasie rzeczywistym. Chyba że urządzenie te ma znacznie większą liczbę bitów.
Ciekawe ile osób w Polsce, w 1988 roku potrafiłoby obsłużyć to urządzenie :)
Ja miałem trzy lata dopiero także średnio bym umiał xD
zdziwiłbyś się jak wielu
@@Zuubiik Takie dzieci potrafia jak nikt inny!Tez taki bylem,,,.
@@hollandsebazaar4545 hehe można powiedzieć że tak się "uczyłem" elektroniki: co w łapy wziąłem to już do użytku się nie nadawało, duużo później przyszło zrozumienie tematu. To tak jak dzisiaj dzieci umieją klikać w telefon a nie bardzo wiedzą co robią. Zawsze mnie to rozwala jak rodzice są dumni bo pociecha umie sobie włączyć bajkę na yt.
@@Zuubiik dokładnie i w wieku gdzie integracja z innymi jest najważniejsza siedzą w telefonie, kiedy w ich mózgach zachodzą zmiany których już nigdy nie będzie można nadrobić.
Na eBay widziałem dziś taki sam za 2400 $, kupa kasy
leuven university?
I pomyśleć że teraz analizatory są z górnym pasmem 1.5GHz minimum
Zaczynam wierzyć w ludzi
Jak ktoś nie kojarzy skąd jest ten kosztowny drobiazgi/chciałby sobie przypomnieć tą kultową scenę
ua-cam.com/video/4JcanekDKlc/v-deo.html
@rs_elektronika
Mam, używam, świetny analizator. Nowy dla ciekawych kosztował 12500USD
Zapomniałeś o analizatorach widma z przełączanymi filtrami, czyli tak zwanym RTA np. HP 8054A. Analizator FFT jakim jest 35660A to nie analizator RTA. Analizator widma w programie komputerowym, to też nie swept tuned, tylko FFT.
Oraz trochę pomieszałeś rodzaje analizatorów widma.
FFT to upraszczając ten który używa próbkowania do obrazowania widma i nie jest analizatorem RTA.
Swept tuned to ten który przestraja filtr wraz ze spanem
RTA to taki, który w czasie rzeczywistym pokazuje wszytskie obrazowane prążki.
2:15 McDonald's
Analizator widma nie tylko pokazuje falę nośną lecz również całe widmo sygnału co zresztą sama nazwa wskazuje.
W lepsze ręce nie mógł trafić
od ok 800$
Za darmo to i ocet słodki ;)
Drugi ! A może trzeci :)
To mikrofalówka 😂
.
Mój sprzęt jest tylko HP. Wielu pseudo specjalistów nie potrafi obsługiwać inteligetnego sprzętu i uważa ze jest uszkodzony. Sprzęt ma za dużo przycisków ,, może jak by miał dwa pokrętła to by był jeszcze używany ,, ;-)
Nie zapominajmy od dotykowym ekranie
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam do oddania za małe pieniądze sprawny analizator Data Precision 6000 🙂
Poproszę o kontakt
Widać prawo w UK pozwala utylizować takie urządzenia, miałem niedawno USG z 1997 roku i chciałem przekazać je Panu z kanału De Kompozytor, żeby zgłebił jego zasadę działania, jednak po trzech miesiącach odezwał się własciciel i kazał sprzet oddać, szkoda bo pewnie trafił na śmietnik, a można było zrobić odcinek odziałaniu takiego sprzetu.
Niestety czasami są takie procedury. Wiem, że w niektórych dużych korporacjach nieużywany sprzęt (np. wycofane z użycia laptopy służbowe) poddaje się bezwzględnej utylizacji - mimo, że inne firmy w tym miejscu robią akcje odsprzedażowe. Zabieg ten ma na celu utrudnić przekręty przy pozbywaniu się urządzeń, np. odkupywania dobrego sprzętu za bezcen. Analogicznie robią producenci aut - jeżeli np. przewróci się lora przewożąca nowe auta, to wszystkie wozy idą do zgniatarki - nawet jeżeli konkretny egzemplarz auta skończył jedynie z rysami. Producenci tłumaczą to tym, że gdyby puścili takie auta do sprzedaży, nawet po niższej cenie i odpowiednią adnotacją, to ryzykowaliby utratę zaufania do marki. Nijak się to ma do tak forsowanej obecnie ochrony środowiska, ale kto bogatemu zabroni...
@@FatalBombCRV W polskich państwówkach jest podobnie. Ale to wina rządzących, że tworzą kuriozalne procedury. Od 3 tyg. zajmuję się zamiast "normalną" pracą, to prawie wyłącznie załatwianiem dostaw używanych komputerów z państwowych spółek - pozbywają się 5-6-letnich komputerów, dla nas to cud techniki - jesteśmy dużo niżej w budżetówce ;-) Tyle to trwa, bo procedury są iście kosmiczne. Darmo dają, więc się przykładam, bo żal sprzętu. Ale nasze kompy i monitory jeszcze są częściowo na chodzie, można by je dać do domów dziecka czy coś... Pierwszy problem: gdzie tymczasowo przechować 100 wycofanych komp. i monitorów, jak jest tak ciasno, że ludzie nie mają gdzie siedzieć? W podziemiach nawet korytarze są zastawione tak, że przejść trudno. Państwówka ma zazwyczaj (a to nie pierwsza moja państwowa praca) fatalne warunki lokalowe, do starych budynków za lat 50-60 upchano znacznie więcej ludzi niż wtedy. Więc raczej pójdą na złom, bo to szybszy sposób pozbycia się. Najfajniej by było wystawić przed budynek i "kto chce, ten bierze", ale tak nie wolno :-(
Drugi
Pierwszy
nie pojmuję jak można wyrzucić coś takiego na smietnik... pseudoekolodzy
Normalnie. Tak samo jak Ty telefon czy komputer zmieniasz.