24 травня - День слов'янської писемності й культури

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 тра 2023
  • 24 травня, у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, українці разом з усіма іншими слов’янськими народами відзначають День слов’янської писемності й культури.
    Це свято символізує цивілізаційну урочистість слов’янства, його національну самобутність, об’єднує суспільство та долучає кожного з нас до неоціненної культурної спадщини. Слов’янська писемність, основи якої заклали Кирило й Мефодій, була створена в IX столітті, близько 862 року.
    Брати-просвітителі зі своїми учнями та послідовниками уклали одну з найдосконаліших та найзагадковіших абеток, що отримала назву «кирилиця». На основі кирилиці склалися абетки багатьох народів - українців, білорусів, росіян, болгар, македонців, сербів, чорногорців, а також деяких народів Азії.
    На сьогодні понад 250 мільйонів людей в Євразії послуговуються кирилицею як національним алфавітом. З 1 січня 2007 року, після приєднання Болгарії до Європейського Союзу, кирилиця стала третім офіційним алфавітом ЄС, після латини і грецького письма.
    Звучить: Етнічна Слов'янська Музика за мотивами епосу давньої Русі
    Музика: Автор і виконавець, аранжування: Кирило Богомилов (Слов'янські гуслі та флейти)

КОМЕНТАРІ •