Om psykologien i et parforhold - Ness #27 med Sunniva Rose
Вставка
- Опубліковано 9 лют 2025
- Sunniva Rose er en norsk fysiker ansatt som kommunikasjonsdirektør i Norsk Kjernekraft. Hun har PhD i kjerne- og energifysikk ved Universitetet i Oslo hvor hun har forsket på bruk av thorium i kjernekraftverk. Men det er skilsmissen hennes som er tema i denne podcasten.
Samme dag som Russland lanserte sin fullskala invasjon av Ukraina i februar 2022, ble Sunniva singel. Eks-mannen ville skille seg fordi han ikke "følte noe lenger".
Fysikeren som hovedsaklig har markert seg i den norske samfunnsdebatten som forkjemper for kjernekraft, forteller i denne podcasten om hvordan hun reagerte og håndterte skilsmissen.
Samtalen med Ole Asbjørn Ness sporer så over til de psykologiske og naturlige mekanismene i parforholdet.
- Ikke bli en rotte i parforholdet, skrev Sunniva i et innlegg på Facebook etter hun ble skilt. Derfor har vi tatt en lang prat om kjærlighet, parforhold og Vestens fremtid. Jaggu hadde kjernefysikeren mye si om dét og, skriver Ness om den nye podcasten.
Sunniva Rose er også kjent for sin rosablogg, hvor hun skriver om kjernefysikk, forskingsformidling, klær, mote, interiør og datterens oppvekst. Rose er også jevnlig deltaker i forskerpanelet i programposten «Abels tårn» i radioprogrammet Ekko på NRK P2. I 2020 ga hun ut boka Vi er stjernestøv - kjernefysikk for folk flest.
Ikke glem å lik og følg iNyheter på UA-cam. Podcasten er også tilgjengelig på Apple Podcasts, Spotify og X.
Det svinger av dette prosjektet ditt, Ness. Og hvilken vakker avslutning. Takk for at du gidder å bruke tid på dette.
Takk, det varmer å høre!
Sett i 35 minutter nå. Ser at dette fortsatt gjør vondt for Sunniva. Tøft tema
Vi skal ikke lage oss noe gudebilde og dyrke det. Da blir vi ikke lykkelige. Det er løgn. Gud elsker seg selv, derfor elsker han oss. Interessant og viktig tema dere tar opp. Vi lengter etter bekreftelse, hva gjør vi for å selge oss selv for å få den?
Imponert over temaer og gjester i Podkasten om dagen.
Ness har antagelig aldri vært bedre og mer vidsynt en han er nå.
Jeg har på bakgrunn av dette stor glede av mye av det som blir produsert.
Du får ta inn mannen Helge😅Du er dyktig, takk👍Ying og Yang, sort og hvitt vi trenger hverandre 😊
Hvorfor ikke ha på timestamps?
Blir litt stressa mot slutten her, Sunniva. Hopper mellom argumenter i samme setning osv. Tror du er drit lei både menn og dating ^^
Det er sjeldent kvinner bringer spennende tanker og perspektiver til bords og denne damen er intet unntak i så måte. Men liker Næss sine podder dog :)
Kanskje han kommer tilbake 24 februar 2025. En halv bølgelengde på 6 år.
Come on Ness? Ah, we don't want to hear this woman's gossip. Let's have some real man talk ;)
You need to work on your hatred of women
Gay
Hvorfor spurte ikke Ness det store spørsmålet: HVORFOR lot hun seg bli behandlet slik?
Det er jo opplagt, det ble sagt mellom linjene, et håp om at det skulle ordne seg.
Advarsel til Sunniva - jeg er rottefanger i Chiang Mai 🎶