привіт. був приємно вражений вашою з Женею працьовитістю. думаю, оптимальні відео по 20 хв. більше показуйте, як працюєте. доречно було б кілька слів від майстрів. + можна різні кулінарні страви на багатті))
Дякую, цікавий випуск. Сподобалось, як акуратно майстри замінили брус, це лайк! Утеплення для дерев’яного будинку тільки зовнішнє і тільки з матеріалу, що хоч трохи "дихає", бо інакше брус швидко візьметься цвіллю і буде гнити. Вікна теж бажано дерев’яні, хоч зі склопакетами, хоч ще якісь, але тільки не пластикові, бо ефект від пластику не сподобається дерев’яному будинкові.
Дякую Катря за відео. Гарну справу робите, даєте нове життя будинку. Поділіться будь ласка рецептом приготування антисептика для обробки брусів. А я вам чарівне слово скажу)
Дуже добре, щодо утеплення - якщо у вас колоди 20 см,то тепловтрати невеликі будуть,а якщо додатково, то 10см мінвати або дорожчий з льону,коноплі і сайдинг із необрізної дошки з напуском.Дошку бажано зістарити,абож обпалити,обробити потім льняна олія,віск,каніфоль.Бажаю успіху !
Почитайте про таке поняття як "точка роси". Якщо утеплити будинок зсередини, то вся ця волога/конденсат буде в будинку і відповідно це матиме сильно негативні наслідки в майбутньому. Краще утеплити будинок ззовні та зробити гарний фасад.
Плануємо ззовні утеплити дерев'яним фальшбрусом, а під нього покласти ековату. Скажіть, будь ласка, яка Ваша думка з цього приводу? Можливо щось порадите?
Мені одному здалось що там немає гідроізоляції між брусом і фундаментом?)...Будете через деякий час знову міняти той брус)...а що до утеплення то тільки варіант з ветильованим фасадом 100мм, краще базальтовою ватою бажано хорошої щільності) 7:56 щоб з часом не сіла на пів стіни))
МОЛОДЦІ !!! ЗАПИТАЙТЕ МІСЦЕВИХ СТОРОЖИЛІВ , ЯК ВАМ УТЕПЛИТИ БУДИНОК . ВОНИ НАЙКРЕЩЕ ДАДУТЬ РЕКОМЕНДАЦІЇ . ВАС ВСЕ ДУЖЕ ГАРНО ВИХОДИТЬ . ХАЙ ВАМ БОГ ДОПОМОГАЄ .
ага. тому місцеві незаконно вирубують ліс кубометрами... 1. Природа переживає зріз одного дерева краще, ніж вирубані кубометри і 2. Дерево на своєму участку можна зрубати, якщо хочеться/підходить/світло в хату не пускає. @nonamex7030 @@nonamex7030
Добре, що ви не злякалися, а дали другий шанс будинку. Хай вам живеться у ньому дуже гарно, весело і щасливо! Ми теж відновлювали старий будинок на Київщині. І якщо можна дам пораду. Захистіть мокрі зони (ванна і кухня біля мийки) в будиночку. Ми коли збили штукатурку, то побачили гнилі балки саме в тих місцях де була ванна і мийка кухонна, хоча на стінах була глиняна штукатурка і оббито клейонкою. Балки замінили, але перш ніж встановити ванну і мийки, ми обшили водостійким гіпсокартоном і виклали плитку в тих місцях. Хоча вагонка була б красивіше, природніше і всяке таке. За чотири роки життя в цьому будинку зрозуміли що треба утеплення, бо збирався конденсат в кутках і як результат пліснява. Хоча будинок дерев'яний, обкладений цеглою, дуже теплий і утеплювати ми не планували. Утеплили пінопластом і ось морози, холод на вулиці, а в будинку тепло, сухо і ніякої плісняви. Хоча пінопласт і штукатурка змінили той 'рідний' вигляд будинку.
Яке у вас вражаюче і чудове життя. Ваша працьовитість надихає. Яку титанічну працю ви робите задля ідеалу. І це дуже правильно. Там зазвичай на щось закривають очі, ви ідете до кінця і маєте гарний результат, задовелення і щастя. Ваші етоди просто вражаючі. Дуже смішно було про оліфу с домішком рибячого жипру і котів, які були в захваті від цього. Утеплюйте ззовні, якщо зсередини утеплите, все одно буде продувати.
Привіт зробіть гідроізоляцію між фунд і брус обовязково далі дуже важливо заробити всі шви між брусом можна прокласти поролонові смужки і замазати герметиком по дереву вологостійким доречі якщо є тріщини на старому брісу іх теж замажте гермом . утеплення не раджу цього робити у вас боус 200 купіть гарну буржуйку і буде вам щастя у цему будинку😊 єдини це підлога дах бажаю успіхів у вас все вийде
Не прокладав би я проводку в дерев'яному будинку в пластикові гофри, для цього є металева гофра, або на крайняк можна гіпсокартонівський профіль 25мм вдвоє скласти один в другий. П. С. Черешню шкода, таке треба восени/зимою робити...
По утепленню очевидно, що впрягшись у відновлення стін, а не будівництво з нуля, вам доведеться і на утеплення вкласти більше, пінопласт не дихає і дерево буде пріти так чи інакше, тому доведеться використати дорожчу мінвату, і оскільки стіни з бруса, який не дуже рівний, то брати рулонну, бити профіля, вкладати поміж них вату(попередньо запаклювавши шви) і потім обшивати гіпсокартоном, як на мене то це оптимально.
Ви друзі зробили велику роботу : маєте воду , нова проводка , каналізація , залили підлогу і зробили розводку на туалет , шавер і вмивпльник, замінили дошки старі на нові - Це велика робота ! Молодці . Коли є бабки чи як кажуть « капуста»в Україні то це не страшно бо можеш зробити все ! А от як нема їх то біда! Але ви. Олоді , хлопець здоровий то все подолаєте . Бажаю вам легкої роботи щоб все в вас скоро вийшло добре !
нашо його утепляти він ж деревяний.То не тундра, а закарпуття зими теплі.Тоненький шар пінопласту можна дати.Але не мінвати бо в мінваті люблять жити комахи і лісові мешканці, миші, білки, пташки
якщо в будинку будуть проживати взимку, утепляти потрібно не тількт стіни, а й фундамент, горище, вікна та двері! якщо щось одне з переліченого буде не утеплене, особливого ефекту утеплення стін не дасть !
Дуже гарно замінили брус. Але хіба не повинна йти електропроводка в металевій гофрі з точки зору пожежної безпеки? бо навіть якщо ця пластикова гофра і не горюча, то у випадку проблем дріт може її проплавити, і розігріти/підпалити дерево. Хатка гарно змінюється, успіхів вам.
Чудове просування роботи. Я би утеплював однозначно зовні, мін-ватою але зашивав би звичайними дошками внахльост. І так би зберігся автентичний вид. В ідеалі звичайно дерев'яною черепицею тру-автентично, але навряд знайдете майстрів, як і втім саму ту черепицю. А покупні рішення фасадів занадто вичурно декоративні
Можу сказати що майстри не повинні були допускати таких щілин але то вже таке. Зсередини утеплювати при таких щілинах немає сенсу бо утеплювач буде вбирати вологу ззовні. І взагалі утеплення зсередини це дуже специфічна історія якої і за кращих умов треба уникати. Якщо хочете зберегти автентику то як на мене найкращим варіантом буде вкрити ззовні ґонтом а от між ґонтом та стінами можна зробити і утеплення яке ґонт сховає. Ґонт чудова автентична історія і вигляд має чудовий і досить довговічна але це кропітка робота, треба майстра який заготовить цей ґонт і вкладе. Теоретично можна спробувати пошукати готовий вже заготовлений або знятий з іншої хати і обшити самостійно. Оскільки це стіни а не дах то в принципі можна набити руку і впоратись якщо є час та сили. Прибивати дощечки не складно на вертикальній поверхні. Самостійно заготовити його це проблема бо ґонт не пиляється а колеться вздовж волокон і саме це робить деревину ґонта «водонепрникною», ну й до того ж тиеба знати яку деревину можна заготовляти для ґонту, як правильно її оьрати, в яку пору року різати, яка частина стовбура підходить, як вірно поколоти та як висушити аби дощечки були рівні. Загалом в Карпатах ще є майстри які цим займаються але що по грошах вийде не скажу - треба питати. Втім у високогірних селах я зустрічав і нові хати де ґонтом вкритий і дах і стіни отже це має бути відносно доступним рішенням. Особливо красиво як на мене виглядають стіни де ґонт утворює такі ромбіки, іноді такі хати масово ще можна зустріти у високогірних селах типу Свобода та й в інших також. Подивіться також чим вкриті сусідні хати, зазвичай теж ґонтом але частіше поперечним. Ну але якщо не ґонт то як на мене то автентику зберегти буде важко при утепленні і відповідно переробляти на щось більш-менш сучасне за дизайном що теж має право на життя або лишати в тому вигляді як є намагаючись щільно законопатити щілини мохом чи чимось таким але без навичок грамотно це зробити теж буде не так вже й просто а помилки взимку дадуть про себе знати крім того через них буде швидко псуватись нова деревина. Ну але загалом все реально, ви на вірному шляху. Ще можу підказати - на olx сожна часто зустріти старі хати типу як у вас які продають «на розбір». Їх можна купувати і перевозити на нове місце плюс для вам це може бути не поганим джерелом лісу для ремонту хати бо новий ліс здебільшого сирий і коштувати може дорожче. Придивляйтесь в сусідніх селах де будують хати і розбирають старі, може там можна домовитись і купити не дорого гарну витриману деревину з такої старої хати.
Друзі по нещастю. ua-cam.com/video/mNFRsoHdZ3Y/v-deo.html Це до того, що під дерев'яну хату не треба якісь особливі фундаменти з бетону, достатньо підкласти камінець.
Утеплення тільки зовнішнє. Найкращий варіант це мінвата 100 мм в на хльост і металічний сайдинг, але це і саме найдорожчий варіант. Мінвата повинна бути у матах а не рулонна (рулонна впаде). Задути ековату під сайдинг просто так не можна, між утеплювачем і сайдингом повинен бути зазор, тому прийдеться набивати осб або фанеру на бруски і плюс ековата може впасти. Обовязково потрібно утеплити стелю тут 150 мм мінеральної вати можна рулонну. Якщо хочете використовувати горище прийдеться по новому набивати балки і стелити на них підлогу. Вікна бажано пластикові двохкамерні, без них можна сильно і не утеплюватися. Через вікна дуже багато тікає тепла. В кожній житловій кімнаті приточний вентиляційний клапан щоб працювала природня витяжка в кухні. в санвузлі обовязково витяжний вентилятор. З середини штукатурити глиною із соломою як в старовину (майстрів на це ви сумнівно, що знайдете). Або обшивати все гіпсокартоном це дорого і не дуже правильно.
@@katrya_vivir Можна зробити ще економніше. Із середини б'єте бруски і виводити ними площину і потім дерев'яну вагонку, а у санвузлі гіпсокартон і плитку і в кухні одну стіну з гіпсокартону і плитку на фартух. Зовні 2 шари мінеральної вати по 50 мм в нахлест потім оббити дюймовою дошкою (одна дошка заходить за іншу). Дошку треба обробити антисептиком, в ютубі є відео як його варити самому по фінській технології. Всі ці робити впринципі можна зробити самому без майстрів і інструменту не треба багато. Стелю сами дешевше зробити це натяжну. То все треба рахувати що дешевше гіпсокартон з металічними профілем чи дерево.
Это не рыбий жир, это так пахнет льняное масло. Он действительно воняет рыбой. Оно не очень подходит для внешних поверхностей, нужно было брать специальные составы для покрытия поверхностей снаружи, например у Бионик Хауса есть относительно недорогие масла. И они кстати рыбой не воняют.
Зараз так само думаю над утепленням хати в селі зі збереженням автентичного вигляду. Поки що схиляюсь до варіанту вентфасаду з утепленням мінеральною ватою, а ззовні облаштування з деревʼяних планок. Щоб вигляд деревʼяного будинку зберігся.
Давайте наступне відео, чекаю По утепленню - я думаю, доволі очевидно, що утеплювати зсередини, щоб не псувати зовнішній вигляд, + утеплювати треба листовим, типу піноплекса або пінополістирол. Бонусом - будуть рівні стіни. Звісно, можна ще Полінором утеплювати, той же піноплекс, тільки напилюється з балончика, але це більше для складнодоступних місць
Там вище коментатор правильно написав, щоб нічого піною не запінювали, бо за рік деревина трухне під нею. Проблема деревини в тому, що вона "дихає", будь яке дерево завжди вбирає і віддає вологу, чим не обробляй і не просочуй, так от тій волозі треба мати куди діватись,тому для утеплення деревини мають використовуватись лише "дихаючі" матеріали, в даній ситуації найоптимальніше то рулонна мінвата. Так - поверху можна і не дихаючий гіпсокартон, чи осб, чи якусь фанеру, але те що прилягатиме до деревини мусить бути дихаючим.
З матеріалами треба дуже обережно. Якщо будете використовувати паронепропускні матеріали, дерево може почати гнити через концентрацію вологи всередині взимку. Це я про оліфу.
@@katrya_vivir я тут не спеціаліст. Але ось у пані у фахверку згнила ціла сторона будинка через те, що його покрили азбестовими плитами, які типу мали захищати від дощу. Тепер роблять вставки з сіна та глини як раз через паропроступність цього матеріалу. Рекомендую подивитися. ua-cam.com/video/g_GXNh819VE/v-deo.html
Черешеньку шкода дуже. Посадіть молоденькі дерева навесні щоб укріпити схили. Поки ви робитимете ремонт, поки підростатиме ваше дитя і дерева підростуть, матимете свої плоди
Якщо вже замінили всю проводку то раджу доповнити ваш електрощит хоча-б одним загальним диференційним автоматом з током витоку 30mA бо лінійні автомати які у Вас встановлені, простою мовою, захищають лише провід, а диференційний автомат захищає ще і користувача, а в вашому випадку і будинок від займання.
@@katrya_vivir Приєднуюсь до коментаря. Але відсутність дифавтомату або УЗО - це ще не критичний момент, більше мене занепокоїла ваша гофра. Проведіть эксперимент з обрізком, спробуйте підпалити. Якщо вона підтримує горіння, то вам підклали свиню.
Є сам процес відновлення і він надихає. Плюс - це збереження автентики. Так, це важко та дорого, але який толк був би від готового житла. Просто сидіти без роботи все літо?
привіт. був приємно вражений вашою з Женею працьовитістю.
думаю, оптимальні відео по 20 хв. більше показуйте, як працюєте. доречно було б кілька слів від майстрів. + можна різні кулінарні страви на багатті))
Дякую! Постараємось щось таке зробити!
Дякую Катря , стежемо за вами із задоволенням , вболіваємо , та бажаемо щоб все закінчилося по самому найкращому сценарію !!!🤞💕
Дякую за підтримку!
Молодці👏👏👏З нетерпінням чекатимемо продовження. У вас все вийде! Хатинка буде просто чудова❤
Дякую за підтримку!
Дякую, цікавий випуск. Сподобалось, як акуратно майстри замінили брус, це лайк! Утеплення для дерев’яного будинку тільки зовнішнє і тільки з матеріалу, що хоч трохи "дихає", бо інакше брус швидко візьметься цвіллю і буде гнити. Вікна теж бажано дерев’яні, хоч зі склопакетами, хоч ще якісь, але тільки не пластикові, бо ефект від пластику не сподобається дерев’яному будинкові.
Дякую, хочемо зверху покласти дерев'яний фальшбрус, а вікна лишаємо поки рідні. Саме займаємось їх реставрацією)
Дуже цікаво,чекала на вашу розповідь.Широ бажаю успіхів молодій красивій родині.
Дякую Вам!
Дякую за відео, дуже цікаво спостерігати.
Дякую!
Робота майстрів виглядає чудово, як і Ваш будиночок. Успіхів Вам!
те що можна заїхати на двір легковою це кайф. блін пів хати розібрали)
Дивлюсь Ваш канал👍
після ремонту буде дуже гарний будинок
Гарні відео)) дякую за україномовний контент ❤
Дякую за підтримку!
Такий гарний будинок 🤩
Дякую!
Які молодці! Дуже приємно, що бажання відновити старий будинок виникло у молоді. Бажаємо вам успіху. Чекатимемо наступної розповіді.😅😮
Дякую!
Дякую Катря за відео. Гарну справу робите, даєте нове життя будинку. Поділіться будь ласка рецептом приготування антисептика для обробки брусів. А я вам чарівне слово скажу)
Дуже добре, щодо утеплення - якщо у вас колоди 20 см,то тепловтрати невеликі будуть,а якщо додатково, то 10см мінвати або дорожчий з льону,коноплі і сайдинг із необрізної дошки з напуском.Дошку бажано зістарити,абож обпалити,обробити потім
льняна олія,віск,каніфоль.Бажаю успіху !
Дякую за поради і за підтимку!
Почитайте про таке поняття як "точка роси". Якщо утеплити будинок зсередини, то вся ця волога/конденсат буде в будинку і відповідно це матиме сильно негативні наслідки в майбутньому. Краще утеплити будинок ззовні та зробити гарний фасад.
Точка роси скоріш за все буде в брусі...
Плануємо ззовні утеплити дерев'яним фальшбрусом, а під нього покласти ековату. Скажіть, будь ласка, яка Ваша думка з цього приводу? Можливо щось порадите?
Різниця між 100 мм та 50 мм по теплопровідності мінвати ніяк не в два рази порівняно з ціною. Як на мене 50 мм. Більше краще.
Мені одному здалось що там немає гідроізоляції між брусом і фундаментом?)...Будете через деякий час знову міняти той брус)...а що до утеплення то тільки варіант з ветильованим фасадом 100мм, краще базальтовою ватою бажано хорошої щільності) 7:56 щоб з часом не сіла на пів стіни))
Дякую за відео❤❤❤цікаво і про обробку брусів, і про електрику
Дякую! ок, буде)
Дуже багато роботи! Успіхів!
Дякую!
Ого який краєвид!!!❤
Дякую)
МОЛОДЦІ !!! ЗАПИТАЙТЕ МІСЦЕВИХ СТОРОЖИЛІВ , ЯК ВАМ УТЕПЛИТИ БУДИНОК . ВОНИ НАЙКРЕЩЕ ДАДУТЬ РЕКОМЕНДАЦІЇ . ВАС ВСЕ ДУЖЕ ГАРНО ВИХОДИТЬ . ХАЙ ВАМ БОГ ДОПОМОГАЄ .
Дякую за підтримку!
шкода черешню😢
Нащо?!
те ж саме, хіба може вона вже не родила? тоді має сенс
ага. тому місцеві незаконно вирубують ліс кубометрами... 1. Природа переживає зріз одного дерева краще, ніж вирубані кубометри і 2. Дерево на своєму участку можна зрубати, якщо хочеться/підходить/світло в хату не пускає. @nonamex7030 @@nonamex7030
Добре, що ви не злякалися, а дали другий шанс будинку. Хай вам живеться у ньому дуже гарно, весело і щасливо!
Ми теж відновлювали старий будинок на Київщині. І якщо можна дам пораду. Захистіть мокрі зони (ванна і кухня біля мийки) в будиночку. Ми коли збили штукатурку, то побачили гнилі балки саме в тих місцях де була ванна і мийка кухонна, хоча на стінах була глиняна штукатурка і оббито клейонкою. Балки замінили, але перш ніж встановити ванну і мийки, ми обшили водостійким гіпсокартоном і виклали плитку в тих місцях. Хоча вагонка була б красивіше, природніше і всяке таке.
За чотири роки життя в цьому будинку зрозуміли що треба утеплення, бо збирався конденсат в кутках і як результат пліснява. Хоча будинок дерев'яний, обкладений цеглою, дуже теплий і утеплювати ми не планували. Утеплили пінопластом і ось морози, холод на вулиці, а в будинку тепло, сухо і ніякої плісняви. Хоча пінопласт і штукатурка змінили той 'рідний' вигляд будинку.
Привіт,все цікаво,що ви робите ,з цінами буде ще цікавіше.
Дякую! Ми ще в процесі безперервного витрачання грошей, тож коли всі чеки будуть на руках, зроблю окреме відео на цю тему)
Дуже гарно виходить у Вас реставрація. Цікаво спостерігати. Чекаємо більше та частіше відео.
Дякую!
Яке у вас вражаюче і чудове життя. Ваша працьовитість надихає. Яку титанічну працю ви робите задля ідеалу. І це дуже правильно. Там зазвичай на щось закривають очі, ви ідете до кінця і маєте гарний результат, задовелення і щастя. Ваші етоди просто вражаючі. Дуже смішно було про оліфу с домішком рибячого жипру і котів, які були в захваті від цього. Утеплюйте ззовні, якщо зсередини утеплите, все одно буде продувати.
Дякую за такі теплі слова і пораду! Мені дуже приємно! Обіймаю вас!
гарна робота, питання з утепленням дуже хороше, подумайте можливо також про утеплення підлоги і даху
супер, ви молодці! Тільки не запінюйте нічого монтажною піною, дерево під монтажною піною трухне за рік (я вже обпікся), тому думаю вам буде корисно)
Дякую!
Дуже цікаво❤❤
Молодці. Успіхів вам. Все буде добре
Дякую!
Молодці!!! Воно того варте! Успіху вам❤
Дякую!
Ну ви і молодці! Ентузіазму хоч відбавляй. Мені подобається спостерігати за вашим прогресом
Дякую за підтримку!
Дякую цікаво
Дякую!
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Так, звичайно розповідайте, + ціну в доларах і в гривні, дуже цікавий проект 🔥
Дякую!
Красота :) ❤️🌞
Дякую!
Дякую, що озвучуєте ціни. Я б утеплив би фольгоізолом і зашив вагонкой.
Привіт зробіть гідроізоляцію між фунд і брус обовязково далі дуже важливо заробити всі шви між брусом можна прокласти поролонові смужки і замазати герметиком по дереву вологостійким доречі якщо є тріщини на старому брісу іх теж замажте гермом . утеплення не раджу цього робити у вас боус 200 купіть гарну буржуйку і буде вам щастя у цему будинку😊 єдини це підлога дах бажаю успіхів у вас все вийде
И ЩЕ ХОРОША МУЗЫКА НЕ НАПРЯГАЕ.. КАТЯ МОЛОДЕЦЬ!
Дякую за відео! Давайте наступне про електрику.
Дякую, обов'язково розкажу!
Не прокладав би я проводку в дерев'яному будинку в пластикові гофри, для цього є металева гофра, або на крайняк можна гіпсокартонівський профіль 25мм вдвоє скласти один в другий. П. С. Черешню шкода, таке треба восени/зимою робити...
По утепленню очевидно, що впрягшись у відновлення стін, а не будівництво з нуля, вам доведеться і на утеплення вкласти більше, пінопласт не дихає і дерево буде пріти так чи інакше, тому доведеться використати дорожчу мінвату, і оскільки стіни з бруса, який не дуже рівний, то брати рулонну, бити профіля, вкладати поміж них вату(попередньо запаклювавши шви) і потім обшивати гіпсокартоном, як на мене то це оптимально.
дуже дякую за поради!
Розказуйте усе, на що вистачить натхнення. цікаво спостерігати як і що ви робите 🥹😍
Дякую)
Ви друзі зробили велику роботу : маєте воду , нова проводка , каналізація , залили підлогу і зробили розводку на туалет , шавер і вмивпльник, замінили дошки старі на нові - Це велика робота ! Молодці . Коли є бабки чи як кажуть « капуста»в Україні то це не страшно бо можеш зробити все ! А от як нема їх то біда! Але ви. Олоді , хлопець здоровий то все подолаєте . Бажаю вам легкої роботи щоб все в вас скоро вийшло добре !
Дякую за побажання❤️ Гарного Вам дня!
🎉🎉🎉😊
Вітаю, поділіться будь-ласка рецептом і вашим досвідом, стосовно септика для обробки дерева, того двохкомпонентного?
Може, утеплити кострою з коноплі?
❤❤❤
нашо його утепляти він ж деревяний.То не тундра, а закарпуття зими теплі.Тоненький шар пінопласту можна дати.Але не мінвати бо в мінваті люблять жити комахи і лісові мешканці, миші, білки, пташки
Молодці!а яка локація будиночку?
якщо в будинку будуть проживати взимку, утепляти потрібно не тількт стіни, а й фундамент, горище, вікна та двері! якщо щось одне з переліченого буде не утеплене, особливого ефекту утеплення стін не дасть !
Шви між брусами треба заповнювати чимось, наприклад льон .
Дуже гарно замінили брус.
Але хіба не повинна йти електропроводка в металевій гофрі з точки зору пожежної безпеки? бо навіть якщо ця пластикова гофра і не горюча, то у випадку проблем дріт може її проплавити, і розігріти/підпалити дерево.
Хатка гарно змінюється, успіхів вам.
Дякую!
Чудове просування роботи.
Я би утеплював однозначно зовні, мін-ватою але зашивав би звичайними дошками внахльост. І так би зберігся автентичний вид. В ідеалі звичайно дерев'яною черепицею тру-автентично, але навряд знайдете майстрів, як і втім саму ту черепицю. А покупні рішення фасадів занадто вичурно декоративні
Згодна, переживаю як виглядатиме фальшбрус, ще думаємо над варіантами)
приємно бачити, що все виходить) бажаю сил і наснаги продовжувати :)
що плануєте на зиму? вже проживати у будинку?
Дякую, так хочемо тут зазимувати)
Ск ділянка коштувала? Ск соток, чи є якесь подвір'я?
30 соток землі, 10 тис у.е)
після олії кльово виглядає брус
Дякую за підтримку!
Я перша в гости 😬
Обов'язково запросимо!
Внутрішнє утеплення дерев’яного будинку стружкою з вапном? ua-cam.com/video/8QHUhKjRWaA/v-deo.html
Дякую за ідею!
Як жалко черешню,відписалась
Можу сказати що майстри не повинні були допускати таких щілин але то вже таке. Зсередини утеплювати при таких щілинах немає сенсу бо утеплювач буде вбирати вологу ззовні. І взагалі утеплення зсередини це дуже специфічна історія якої і за кращих умов треба уникати. Якщо хочете зберегти автентику то як на мене найкращим варіантом буде вкрити ззовні ґонтом а от між ґонтом та стінами можна зробити і утеплення яке ґонт сховає. Ґонт чудова автентична історія і вигляд має чудовий і досить довговічна але це кропітка робота, треба майстра який заготовить цей ґонт і вкладе. Теоретично можна спробувати пошукати готовий вже заготовлений або знятий з іншої хати і обшити самостійно. Оскільки це стіни а не дах то в принципі можна набити руку і впоратись якщо є час та сили. Прибивати дощечки не складно на вертикальній поверхні. Самостійно заготовити його це проблема бо ґонт не пиляється а колеться вздовж волокон і саме це робить деревину ґонта «водонепрникною», ну й до того ж тиеба знати яку деревину можна заготовляти для ґонту, як правильно її оьрати, в яку пору року різати, яка частина стовбура підходить, як вірно поколоти та як висушити аби дощечки були рівні. Загалом в Карпатах ще є майстри які цим займаються але що по грошах вийде не скажу - треба питати. Втім у високогірних селах я зустрічав і нові хати де ґонтом вкритий і дах і стіни отже це має бути відносно доступним рішенням.
Особливо красиво як на мене виглядають стіни де ґонт утворює такі ромбіки, іноді такі хати масово ще можна зустріти у високогірних селах типу Свобода та й в інших також. Подивіться також чим вкриті сусідні хати, зазвичай теж ґонтом але частіше поперечним. Ну але якщо не ґонт то як на мене то автентику зберегти буде важко при утепленні і відповідно переробляти на щось більш-менш сучасне за дизайном що теж має право на життя або лишати в тому вигляді як є намагаючись щільно законопатити щілини мохом чи чимось таким але без навичок грамотно це зробити теж буде не так вже й просто а помилки взимку дадуть про себе знати крім того через них буде швидко псуватись нова деревина.
Ну але загалом все реально, ви на вірному шляху. Ще можу підказати - на olx сожна часто зустріти старі хати типу як у вас які продають «на розбір». Їх можна купувати і перевозити на нове місце плюс для вам це може бути не поганим джерелом лісу для ремонту хати бо новий ліс здебільшого сирий і коштувати може дорожче. Придивляйтесь в сусідніх селах де будують хати і розбирають старі, може там можна домовитись і купити не дорого гарну витриману деревину з такої старої хати.
Друзі по нещастю. ua-cam.com/video/mNFRsoHdZ3Y/v-deo.html Це до того, що під дерев'яну хату не треба якісь особливі фундаменти з бетону, достатньо підкласти камінець.
Утеплення тільки зовнішнє. Найкращий варіант це мінвата 100 мм в на хльост і металічний сайдинг, але це і саме найдорожчий варіант. Мінвата повинна бути у матах а не рулонна (рулонна впаде). Задути ековату під сайдинг просто так не можна, між утеплювачем і сайдингом повинен бути зазор, тому прийдеться набивати осб або фанеру на бруски і плюс ековата може впасти. Обовязково потрібно утеплити стелю тут 150 мм мінеральної вати можна рулонну. Якщо хочете використовувати горище прийдеться по новому набивати балки і стелити на них підлогу. Вікна бажано пластикові двохкамерні, без них можна сильно і не утеплюватися. Через вікна дуже багато тікає тепла. В кожній житловій кімнаті приточний вентиляційний клапан щоб працювала природня витяжка в кухні. в санвузлі обовязково витяжний вентилятор. З середини штукатурити глиною із соломою як в старовину (майстрів на це ви сумнівно, що знайдете). Або обшивати все гіпсокартоном це дорого і не дуже правильно.
Дякую за поради, декілька навіть виписала)
@@katrya_vivir Можна зробити ще економніше. Із середини б'єте бруски і виводити ними площину і потім дерев'яну вагонку, а у санвузлі гіпсокартон і плитку і в кухні одну стіну з гіпсокартону і плитку на фартух. Зовні 2 шари мінеральної вати по 50 мм в нахлест потім оббити дюймовою дошкою (одна дошка заходить за іншу). Дошку треба обробити антисептиком, в ютубі є відео як його варити самому по фінській технології. Всі ці робити впринципі можна зробити самому без майстрів і інструменту не треба багато. Стелю сами дешевше зробити це натяжну. То все треба рахувати що дешевше гіпсокартон з металічними профілем чи дерево.
Это не рыбий жир, это так пахнет льняное масло. Он действительно воняет рыбой. Оно не очень подходит для внешних поверхностей, нужно было брать специальные составы для покрытия поверхностей снаружи, например у Бионик Хауса есть относительно недорогие масла. И они кстати рыбой не воняют.
Зараз так само думаю над утепленням хати в селі зі збереженням автентичного вигляду.
Поки що схиляюсь до варіанту вентфасаду з утепленням мінеральною ватою, а ззовні облаштування з деревʼяних планок. Щоб вигляд деревʼяного будинку зберігся.
Гарна ідея!
Давайте наступне відео, чекаю
По утепленню - я думаю, доволі очевидно, що утеплювати зсередини, щоб не псувати зовнішній вигляд, + утеплювати треба листовим, типу піноплекса або пінополістирол. Бонусом - будуть рівні стіни.
Звісно, можна ще Полінором утеплювати, той же піноплекс, тільки напилюється з балончика, але це більше для складнодоступних місць
Там вище коментатор правильно написав, щоб нічого піною не запінювали, бо за рік деревина трухне під нею. Проблема деревини в тому, що вона "дихає", будь яке дерево завжди вбирає і віддає вологу, чим не обробляй і не просочуй, так от тій волозі треба мати куди діватись,тому для утеплення деревини мають використовуватись лише "дихаючі" матеріали, в даній ситуації найоптимальніше то рулонна мінвата. Так - поверху можна і не дихаючий гіпсокартон, чи осб, чи якусь фанеру, але те що прилягатиме до деревини мусить бути дихаючим.
ДА КАТЯ ДУЖЕ ПРОШУ СКАЖИТЬ СКИЛЬКИ КОШТУЕ ЗАМИНА ЭЛЕКТРЫКИ ?
З матеріалами треба дуже обережно. Якщо будете використовувати паронепропускні матеріали, дерево може почати гнити через концентрацію вологи всередині взимку. Це я про оліфу.
Я думала, що олія то найкращий захист для деревини. Що порадите?
@@katrya_vivir я тут не спеціаліст. Але ось у пані у фахверку згнила ціла сторона будинка через те, що його покрили азбестовими плитами, які типу мали захищати від дощу. Тепер роблять вставки з сіна та глини як раз через паропроступність цього матеріалу. Рекомендую подивитися.
ua-cam.com/video/g_GXNh819VE/v-deo.html
@@katrya_vivir а щодо тонкого шару олії я би не хвилювався.
Багато коментарів, не можу знайти відповіді : У скільки обійшлася робота майстрів по заміні бруса?
7:25
Черешеньку шкода дуже. Посадіть молоденькі дерева навесні щоб укріпити схили. Поки ви робитимете ремонт, поки підростатиме ваше дитя і дерева підростуть, матимете свої плоди
Якщо вже замінили всю проводку то раджу доповнити ваш електрощит хоча-б одним загальним диференційним автоматом з током витоку 30mA бо лінійні автомати які у Вас встановлені, простою мовою, захищають лише провід, а диференційний автомат захищає ще і користувача, а в вашому випадку і будинок від займання.
Дякую за пораду!
@@katrya_vivir Приєднуюсь до коментаря. Але відсутність дифавтомату або УЗО - це ще не критичний момент, більше мене занепокоїла ваша гофра. Проведіть эксперимент з обрізком, спробуйте підпалити. Якщо вона підтримує горіння, то вам підклали свиню.
на черешне можно коптить мясо, сало, не сжигайте просто так.
зробить більше вікно до підлоги, щоб було красивище
Не бачу гідроізоляцю від фундаменту до деревини.
Дякую за пораду)
Доброго дня, чи ваш Евген воював ?
а тобi яке до того дiло?!
Впевнені, що використовувати біхромат натрію як антисептик було правильною ідеєю? Це канцероген, мутаген, і взагалі дуже отруйна сполука.
Будемо міняти антисептик однозначно
цікаво чи працюєте ви, чи це все покищо за рахунок заощаджень.....
цікаве відео, очікуємо на наступне!
Поки за рахунок заощаджень)
Мені як електрику монтаж гофри в якій знаходиться проводка в око ріже такий монтаж. 🫣🫣🫣
Ви проти незаконної вирубки, але зрубали черншню, бо вона заступала світло...
Це законно)
Черешенька(((((
КАТЯ ВАМ ПОВЕЗЛО У ВАС ХОРОШЫЙ ФУНДАМЕНТ ПОД ХАТОЙ
Повна дурня, купити рухлядь за немалі гроші, щоб потім все переробляти.
Є сам процес відновлення і він надихає. Плюс - це збереження автентики. Так, це важко та дорого, але який толк був би від готового житла. Просто сидіти без роботи все літо?
@@interestedchannel4513 як це без роботи сидіти? хто хоче робити, той завжди знайде що, і набагато цікавіше, ніж оце робити.
А чому Женя не на фронтi?
Як утеплити: обліпити все пінопластом та заштукатурити, вставити пластикові вікна. 🤣🤣🤣
Сонечко , вы все делаете не правильно. Описывать все косяки очень сложно и долго. Вам надо найти профессионального мастера и с ним поговорить