Интересен разговор. Колкото до застраховките ,като всяко нещо в България и те са сбъркани. Всичко в застраховката е много хубаво до момента в, който не се сблъскаш със застрахователя и не започне да ти вади от девет кладенеца вода за да не ти плати и да ти обяснява как ти си виновен и застраховката не ти покрива щетата.
То това също се дължи на големия процент тарикати и застрахователни измамници. Никоя застрахователна фирма не би могла да съществува, ако плаща всичко на всеки и за всичко - най-малкото е проста математика. Иначе в частен случай, когато опреш до там - разбираемо е човек да се ядосва защо му искат това и това и имат хиляда изисквания, за да ти изплатят застраховката. Но то не е измислено по подразбиране така - първо е било по един начин, после хора са започнали да злоупотребяват и да правят измами, съответно налагат се все по-строги изисквания и мерки и стигаме до момента, в който на нас ни се наложи и се питаме "абе тези защо ме правят на луд тук, а не ми дадат просто парите".
Добър епизод на подкаста! Последната част от разговора е най-добра - относно издаването на жилищата на акт 16. Има жилища, ново строителство, с абсолютно неадекватно разпределение, безсмислени стени и размери на помещенията. Влагане на материали от строителя и после пак наново къртене и преправяне. За панелите е точно така. Успех!
Благодаря за отзива! 🙂 Всичко, което споделям, е отек на дълбоката болка, причинена от неефективността, която за съжаление често срещаме в процесите на строителството и ремонтите у нас. Търсенето на по-добри практики и решения е належащо, за да създадем промяна!
@19:00 - няма панел 8cm, нито има 5 см. Има стандарти и в тази част те винаги са били спазвани! Най-голямото количество панели в една панелна сграда са 15 см, на места има и 20 см. С шпакловка и замазка - типично стават 16 и 21 см. На специфични места има и тънки панели - между кухня, толетна/килер и на някои места между баня-спалня - и те са 6 см (а не 5). Който е гледал чертежи, и който може да МИСЛИ - не слага конзоли и контакти в 6см панели ... това би било безумие. Всъщност на тези стени МНОГО РЯДКО има нужда от контакти, с изключение когато е на кухня. Който иска вграден контакт на стена с 6 см панел - слага 2 броя гипс-картон върху панела и вече може да мисли за контакти!
@@Stroitelstvoiremonti Говоря за София. Аз лично не ремонтирам, но съм собственик и съм възлагал ремонти във почти всички видове панелки. Темата за панели, ЕПК и ново строителство ми е интересна, съответно съм се интересувал се и съм чел. В София около 90% от построените панелни блокове са с номенклатури: Бс-VIII-Сф, Бс-2-63, Бс-2-64, Бс-2-69, Бс-69-Сф и Бс-69-Сф-Уд. Това са предимно 8 етажни панелни блокове (или секции), в някои случаи 6-етажни, и в редки случаи 5, 7 и 9 етажа. В тези номенклатури не се включват най-старите 4 етажни панелки построени 1963-1965 г. (Толстой, Надежда, Красна поляна), където може би има и по-различни (по-тънки) панели, но те и без това са малко на брой. Говоря за масовия "панел" в София. Доколкото знам, в Русе са ползвали абсолютно същите номенклатури. В други градове може би има някои незначителни изменения, но дебелината на носещите и на външните стени надали е променяна.
Еее точно днес бях в неговия магазин и си поръчах инструменти. Не съм гледал цялото видео защото нямам време, ама утре като отида да си взема инструментите ще го бъзна за това гостуване. Изглежда видеото ще бъде много интеренсно при първа възможност ще го гледам. 🙂
Нейчо, много интересен епизод сте направили. Харесва ми опита, който госта споделя. Начинът на изказ и прескачането от тема в тема и недовършването на някои много интересни започни теми, предполагам че не само на мен не се е харесало. Спорът за панел или ново строителство е до голяма степен субективен и не може да се влиза в такива край изказвания, без да има изложени реални факти. Както има панелни апартаменти тип гарсониера, така има и хора, обединили три панелни апартамента в един, тоест целия етаж, за да получат един 200+ квадрата апартамент, при това с разрешитлно от главния архитект на града. Очаквам следващия епизод!
Благодаря за обратната връзка, Евгени!🙂 Разбирам забележката ти относно прехода между темите и ще имам това предвид за бъдещите епизоди. За мен е важно да поддържам фокуса и да предоставям стойностно съдържание. Мисля, че за Нейчо важи същото. Очакваме те на борда за следващите ни дискусии по темата! Поздрави, Лозан
На 9-та минута вече го харесах видеото! Супер! Нейчо, организирай една гражданска инициава да повистваме в районите в които живеем. Много хора искат да го направят, но не искат да изгрежда като показност или да изглеждат като сметосъбирачи.
Моя роднина прави в момента ремонт в голям град в Белгия. Говорим за еквивалентни материали и обем работа. Цените за труд с договор и обявени официални цени са същите като в България в черния сектор. Щом има кой да дава само за работа над 20К лв ремонтни дейности, значи има голям поток на пари и българите хич не сме бедни.
Интересен разговор, темите са актуални и важни. Единствено ми се иска да кажа като човек минал наскоро през ада на ремонтите, че не всеки има възможност да плати 250к евро за ремонти. В края на видеото Лозан спомена точно сумата от 30 000 лв за ремонт, която сума беше и тази, в която ние със съпруга ми трябваше да се вместим. Лозан казва "Малко са 30 000 лв". Е, добре, малко са. Тоест, какво правим? Всички, които не можем да дадем за ремонт 6 цифрена сума, трябва да живеем като на битак ли? Разбира се, че не. За другите не зная, но ние успяхме да се вместим в бюджета. Да, не всичко е по конец и по милиметър, но когато нямаш неограничени възможности, се задоволяваш и с по-скромни неща. :) Въпреки това твърдя, че жилището ни се получи добре и уютно.Просто всеки трябва да се простира според чергата си. Интересно, че явно не са малко хората, които могат да си позволят да платят 100 000 лв за ремонт. Говори се за това сякаш е нещо напълно нормално. Парите ли се обезцениха дотолкова, хората ли спряха да им познават стойността, не знам ...
ремонта на едно жилище струва точно толкова колкото ти искаш да похарчиш. няма никакъв проблем да се похарчи примерно милион лева за ремонт или 1000 лв - просто да му удариш една боя и да търсиш плебеи за наем 😃😆
Моите уважения към Нейчо, но изобщо не съм съгласен, че панелките или старите жилища са с по-малки стаи от новите. Пълен абсурд и това го казва брокер с години опит. Човек, ти какви апартаменти продаваш и купуваш? Масово новото строителство е с хол 20-25 кв макс. заедно с кухнята и това са факти. Не ми говори за Артекс, мартекс и тем подобни лукс изгъзици! И това не го казвам, защото предпочитам старото, напротив. Но просто размерите на помещенията са едно, качеството на сградата съвсем друго.
Направо нищо няма да ти говоря. Панелката е топ и това е най-просторния имот, който може да имаш! Като брокер без опит ти казвам - ходи се заяждай някъде другаде.
@@lichen_broker аз не се заяждам, ти говориш глупости. Няма как стаите в новото да са по-големи просто. Ти го разбирай както искаш и знам, че имш опити за това ми е странно, че говориш тия неща.
В колко сгради с 40+ квадратни метра хол и спални, и обслужващи помещения по-големи от старото строителство искаш да те заведа. Само не искам да ми казваш "много скъпо", въпроса е има или няма. Друг е въпроса, че искаш такива стаи в бюджет за панелка - там е нормално да няма.
@@lichen_broker Не съм казал, че няма! А, че 90% от сградите ново строителство са с хол 20-25 кв.м. Ако за теб това е бюджет като за панелка, ОК твое мнение :)
Аз останах в плана на строителя за банята :) Ново строителство и стана на прилична цена, функционална баня и тоалетна :) Майка ми с панелка, набута вътре структури, ледове, вградени душове, паравани, италиански огромни плочки и даде 10 бона за банята и сега за да стигнеш до тоалетната, трябва да прескачаш мивката :D :D И едвам се събираш...
уви вече препатих с дупченето на стената на банята, за фиксиране на плочки и смесител при панел -.- Другата стая ми беше като швейцарско сирене, като бележка, че още при строежа на блока се виждаше как са надупчили тази стена и беше запълвано с греди и ронлив цимен/гибс Е оправи се де - стаята беше предвидена за гибсокартон тъй или иначе. Нямаше друг начин да се прокарат нови кабели за ток
39:30 Не влизаме в регулация на ремонтите,а влизаме в цифровото евро с цифровото ID. По този начин, и ремонтите ще влязата. Защото ще сме в цифров затвор и не може да се похарче и стотинка без държавата да знае и без да ти удържи данък!
Може и да го съблазните по някакъв начин. Ако предоставяш качество и имаш цялостни ремонти за половин една година напред, дали ще има желание да дойде да ви сложи плочки в коридора? Вие ако имахте фирма и 10 цялостни ремонта напред планирани...какво бихте отговорили на вашият въпрос?
Хубаво предаване се получи, но не ми беше достатъчно. Относно постигането на повишено съзнание, а от там и качествена работа, съм съгласна с госта. Само с добре разписани закони и строг контрол по спазването им България може да добие коренно различен облик. С една дума - санкции. Нищо друго няма да избие балканския синдром на българския тарикат. П.П. Една съвсем добронамерена забележка - не забравяйте, че всяко хлопване по масата се отразява в микрофоните.😉
Начина ми на живот е проблема. Имам две малки деца и куп нужди, които на село не мога да задоволя. Плюс нямам финансовата възможност да поддържам къща, а да живея в 70 квадрата колиба с двор... По-скоро не 😆
@@lichen_broker няма никакъв проблем да си направите колиба 500 квадрата на село 😃, защо не и декар 😃, нашата колиба е 5 декара, аз живея на село и не се оплаквам 😃😁
Живея в къща. Основно е ремонтирана преди 10 години. Банята няма да я ремонтирам още 10 години. Ремонтите с къщите са по една логика, съвсем различна е с апартаментите.
Ах, домът - това вечно поле за битки с времето, модата и децата😀. Износването и моралното интериорно остаряване зависят от ред фактори. Колко човека живеят в жилището? Има ли много деца? По какъв начин се отоплява? Има ли добра топло и хидроизолация? Има ли конденз в жилището? Много "модерни" хора в големите градове след 8-10 години искат ремонт, защото не са в крак с "модата". И наистина, понякога, след като модата се смени три пъти, започваме да мислим, че живеем в музей на ретро шик. Но нека не забравяме, че всеки дом си има своята душа и характер, и понякога "старомодният" чар е точно това, което ни кара да се чувстваме у дома... дори и с онези забравени от времето тапети в кухнята!
@@Stroitelstvoiremonti Не съм съгласен, че след 10 г. всичко било остаряло, не било модерно. Няма как да се съглася. Вие, ако искате и имате пари си правете ремонти и на 5 г, ваша воля!
Благодаря за бдителността относно предоставените данни. Информацията за доходите може често да бъде противоречива. Наистина, съществуват източници, които посочват, че около 82% от активното население във Франция получават заплата, която е само малко над минималната.Цифрата от 82% или 86% си остава пример за по-широкия проблем, който исках да обсъдим. Важно е да уточним, че минималната нетна заплата във Франция е около 1,398 евро и изхождайки от тази цифра и споменатото в статията, която се оказа стара 🫣🙂 казах приблизително такава сума. Като махнем Париж, където всичко е скъпо и „по две“, наистина е възможно и днес заплатата за повечето хора да не е голяма. Тази статистика подчертава необходимостта от обсъждане на стандартите на живот и икономическите условия. Целта ми е да провокирам размисъл и диалог, а не да заблуждавам, и благодаря, че ме насочихте към по-точна информация. Но мисля, че самата цифра няма особено голямо значение, а смисълът, който искам да предам. Приемам, че във времето могат да възникнат промени и винаги е важно да сме наясно с най-новата информация.
Според годишния доклад на Експертната група за минималната работна заплата (списание Libération) 17,3 % от служителите в частния сектор, или повече от 3 милиона души, са получавали минимална работна заплата. За сравнение, преди две години този процент е бил малко над 12%.
Събеседникът беше прекрасен - с интересен опит и сладкодумник😊 А Нейчо пак ръси глупости😂 Остави ги тези гости да се изказват без да прекъсваш и без да ги допълваш с безумици! Без да се прозяваш в ефир - също!
Благодаря за коментара. 🙋 Винаги е предизвикателство да балансираме между дълбокото потапяне в темите и времевите ограничения. Ценя умението на Нейчо да насочва дискусията по начин, който позволява на гостите му да изразяват мненията си свободно.
55:15 Малко са. На такава цена и най-умрялото депутатче може да си купи. За да се изпълни планът на Шваб, тази цифра трябва да е над 10 хилки на месец.
Една от забележките, които имам относно генерализиране на проблеми!!! Не разбирам, защо трябва да се ограничаваме в "работник" и "предприемач"??? Къде е мястото на хора от така наречената група на "самонаетите", т.е. хора, които са се доказали с професионализъм, но не желаят да регистрират фирма, както и не желаят да наемат работници??(нещо като занаятчии) Как стои този казус във Франция, а и в европейските страни? Как плащат данъци и осигуровки, и как стои въпроса за пенсионните им осигуровки?
Благодаря за въпроса! Разликата между „работник“ и „самонает“ е основно в отговорностите и начина, по който те се включват в икономиката. Работникът е нает и получава заплата за своята работа, докато „самонаетият“ често е и собственик на своята дейност и работи за себе си. Това създава различни задължения към данъчната система и социалните осигуровки. В България, както и в много други страни, „самонаетите“ трябва да се регистрират и да внасят своите осигуровки и данъци самостоятелно, което може да бъде сложен процес, но е важно за поддържане на социалната и здравната система. Относно осигуровките за пенсия, „самонаетите“ често трябва да мислят за допълнително осигуряване, за да гарантират своята финансова сигурност в бъдеще.🙂
@@Stroitelstvoiremonti така е. Дори да уволниш някой работник дисциплинарно това няма никаква стойност, той утре пак ще се намери работа без никакви последствия. И реално работодателят роб на работната сила. Говорим особено когато работника системно закъснява, не идва на работа защото днес е вторник или четвъртък няма значение, няма да коментирам другите крайности. Мързи го да остане 10 минути след работа да завърши започнато.
Конструктивен коментар - много генерализирате за панелките и незнаещ човек остава с впечатление че има един вид гадни панелки, неставащи за преустройства, а то има сигурно над 20-30 вида различни видове панелни сгради(има дори такива с гаражи на партерно ниво). Има такива които само отвън са с панели, а вътре преградните стени са гипсови блокчета/тухли. Също така панелките(сами по себе си) са по-сеизмично устойчиви от повечето стари малки тухлени блокчета(заради липсата на шайби). Бих желал да видя епизод или дори поредица от епизоди, в които се влиза в детайлите на различните видове строителство( с примери)
@@Stroitelstvoiremontiгледал съм и на Нейчо и твоите всички епизоди, но нито в един от двата не навлизате в детайли както споменах. Иначе си прав и в София преобладават гадните серии панелки.
За дефектнотоковите защити не е прав - на защитата не и пречи да има двупроводна линия. Човекът е строител, а като имам предвид какви "специалисти" са теглещите кабели по строежите (повечето не са изучавали тази наука), си представям какви са му ги наговорили.
Не мога да разбера защо водещият говори повече от госта. Освен това част от хората са в панели, защото комунягите им взеха къщите, за да направят кутийките и да набутат и всички провинциалисти в София. Р
Здравейте, Благодаря Ви за отделеното време да гледате и коментирате. Всяка гледна точка е важна за нас и ни помага да се развиваме. Разбирам, че може да има различни мнения за темите, които обсъждаме, и се стараем да предложим съдържание, което е интересно и полезно за широка аудитория. Ако имате предложения за подобрение или специфични теми, които искате да видите, не се колебайте да споделите. Поздрави, Лозан
Спрях го на 25мин. Тоя човек говори ПЪЛНИ глупости, говори като типичен майстор. Все му е тежко, все парите са му малко, все картон да слага... Последно ше слагаме ли картон в банята да стане 2кв от 3кв щото така се правело или вече не е толкова малка и можв да сложим картон "както си му е реда". За хората които не са запознати с материята - не го слушайте
Здравейте, Благодаря за отделеното време да гледате и коментирате епизода. Всяко мнение е важно, и аз уважавам различните гледни точки. Идеята на тези разговори е да споделяме опит и да предлагаме различни перспективи. Ако имате конкретни предложения или идеи за подобрение, ще се радвам да ги чуя. Поздрави!😊
@@Stroitelstvoiremonti Само за банята ще каже така : Преди 1 година правех основен ремонт на панелка и питах майсотора който ми прави гипскартон в другите стаи дали може куфара в банята да е с картон? - Директно ми отказа и каза - Аз картон в баня не слагам.(направих го с итонг - става въпрос за комин). Отностно стените майстора за плочките си изправи банята с майки и я измаза цялата.(20лв/кв м).
Не казвам, че е номер едно, а че има добри практики за копиране. Неща, на които всички се дразним, могат да бъдат приложени у нас. Не е нужно нашите управници да седнат и да мислят, защото явно не им се удава - просто трябва да копират.🙂
@@Stroitelstvoiremonti живея от 10 години в Германия и тука има измами, и тука има работа на черно, и тука има корупция, и тука има хора, които печелят добре, но не се осигуряват никъде итн. Относно Франция ходил съм 3, 4 пъти, ако трябва да бъда честен етнически французи видях не повече от 5 макс 10%, така че е несериозно една държава, която е загубила идентичността да се дава за пример. Въпреки всичките рестрикции, които спомена съм сигурен, че във Франция продължава да има работа на черно, корупция итн.
@@Stroitelstvoiremonti трудно ми е да повярвам, че в Германия в строителството се работи предимно на черно, а 150 км на запад е коренно различно, но дай Боже да е така.
@@miroslavdishev3555 В Германия по мои наблюдения и на колеги, които са ходили там има все още възможност да се работи с кешови пари. Във Франция стана трудно още преди 10 години. 🤷
Интересен разговор. Колкото до застраховките ,като всяко нещо в България и те са сбъркани. Всичко в застраховката е много хубаво до момента в, който не се сблъскаш със застрахователя и не започне да ти вади от девет кладенеца вода за да не ти плати и да ти обяснява как ти си виновен и застраховката не ти покрива щетата.
Благодаря! Те ще спомогнат много, но явно трябва време🤷♂️
То това също се дължи на големия процент тарикати и застрахователни измамници. Никоя застрахователна фирма не би могла да съществува, ако плаща всичко на всеки и за всичко - най-малкото е проста математика. Иначе в частен случай, когато опреш до там - разбираемо е човек да се ядосва защо му искат това и това и имат хиляда изисквания, за да ти изплатят застраховката. Но то не е измислено по подразбиране така - първо е било по един начин, после хора са започнали да злоупотребяват и да правят измами, съответно налагат се все по-строги изисквания и мерки и стигаме до момента, в който на нас ни се наложи и се питаме "абе тези защо ме правят на луд тук, а не ми дадат просто парите".
Добър епизод на подкаста! Последната част от разговора е най-добра - относно издаването на жилищата на акт 16. Има жилища, ново строителство, с абсолютно неадекватно разпределение, безсмислени стени и размери на помещенията. Влагане на материали от строителя и после пак наново къртене и преправяне. За панелите е точно така. Успех!
Благодаря за отзива! 🙂
Всичко, което споделям, е отек на дълбоката болка, причинена от неефективността, която за съжаление често срещаме в процесите на строителството и ремонтите у нас. Търсенето на по-добри практики и решения е належащо, за да създадем промяна!
@19:00 - няма панел 8cm, нито има 5 см. Има стандарти и в тази част те винаги са били спазвани! Най-голямото количество панели в една панелна сграда са 15 см, на места има и 20 см. С шпакловка и замазка - типично стават 16 и 21 см. На специфични места има и тънки панели - между кухня, толетна/килер и на някои места между баня-спалня - и те са 6 см (а не 5). Който е гледал чертежи, и който може да МИСЛИ - не слага конзоли и контакти в 6см панели ... това би било безумие. Всъщност на тези стени МНОГО РЯДКО има нужда от контакти, с изключение когато е на кухня. Който иска вграден контакт на стена с 6 см панел - слага 2 броя гипс-картон върху панела и вече може да мисли за контакти!
Намират се 4,5,6 см ... Всякакви неща сме виждали... В кой град ремонтирате панелни жилища?
@@Stroitelstvoiremonti Говоря за София. Аз лично не ремонтирам, но съм собственик и съм възлагал ремонти във почти всички видове панелки. Темата за панели, ЕПК и ново строителство ми е интересна, съответно съм се интересувал се и съм чел. В София около 90% от построените панелни блокове са с номенклатури: Бс-VIII-Сф, Бс-2-63, Бс-2-64, Бс-2-69, Бс-69-Сф и Бс-69-Сф-Уд. Това са предимно 8 етажни панелни блокове (или секции), в някои случаи 6-етажни, и в редки случаи 5, 7 и 9 етажа. В тези номенклатури не се включват най-старите 4 етажни панелки построени 1963-1965 г. (Толстой, Надежда, Красна поляна), където може би има и по-различни (по-тънки) панели, но те и без това са малко на брой. Говоря за масовия "панел" в София. Доколкото знам, в Русе са ползвали абсолютно същите номенклатури. В други градове може би има някои незначителни изменения, но дебелината на носещите и на външните стени надали е променяна.
Еее точно днес бях в неговия магазин и си поръчах инструменти. Не съм гледал цялото видео защото нямам време, ама утре като отида да си взема инструментите ще го бъзна за това гостуване. Изглежда видеото ще бъде много интеренсно при първа възможност ще го гледам. 🙂
🙋
Нейчо, много интересен епизод сте направили. Харесва ми опита, който госта споделя. Начинът на изказ и прескачането от тема в тема и недовършването на някои много интересни започни теми, предполагам че не само на мен не се е харесало. Спорът за панел или ново строителство е до голяма степен субективен и не може да се влиза в такива край изказвания, без да има изложени реални факти. Както има панелни апартаменти тип гарсониера, така има и хора, обединили три панелни апартамента в един, тоест целия етаж, за да получат един 200+ квадрата апартамент, при това с разрешитлно от главния архитект на града. Очаквам следващия епизод!
Благодаря за обратната връзка, Евгени!🙂 Разбирам забележката ти относно прехода между темите и ще имам това предвид за бъдещите епизоди. За мен е важно да поддържам фокуса и да предоставям стойностно съдържание. Мисля, че за Нейчо важи същото. Очакваме те на борда за следващите ни дискусии по темата!
Поздрави, Лозан
На 9-та минута вече го харесах видеото!
Супер! Нейчо, организирай една гражданска инициава да повистваме в районите в които живеем.
Много хора искат да го направят, но не искат да изгрежда като показност или да изглеждат като сметосъбирачи.
Защо точно на 9-та 😮😊
Здравейте, @@Stroitelstvoiremonti, дали бихте могли да ми дадете Ваш номер? Предстои ни ремонт и ще се радваме да работим заедно по него. 😊
Моя роднина прави в момента ремонт в голям град в Белгия. Говорим за еквивалентни материали и обем работа. Цените за труд с договор и обявени официални цени са същите като в България в черния сектор. Щом има кой да дава само за работа над 20К лв ремонтни дейности, значи има голям поток на пари и българите хич не сме бедни.
Изключително интересен гост и сподели много полезна информация!
Благодаря, Христо!
Поредният страхотен епизод, браво Нейчо!
Благодаря!
Този човек може още много да разкаже. Имаше някои недовършени и недоразвити отговори. Със сигурност е добра идея да има втира част с него.
Благодаря ❤
Интересен разговор, темите са актуални и важни. Единствено ми се иска да кажа като човек минал наскоро през ада на ремонтите, че не всеки има възможност да плати 250к евро за ремонти. В края на видеото Лозан спомена точно сумата от 30 000 лв за ремонт, която сума беше и тази, в която ние със съпруга ми трябваше да се вместим. Лозан казва "Малко са 30 000 лв". Е, добре, малко са. Тоест, какво правим? Всички, които не можем да дадем за ремонт 6 цифрена сума, трябва да живеем като на битак ли? Разбира се, че не. За другите не зная, но ние успяхме да се вместим в бюджета. Да, не всичко е по конец и по милиметър, но когато нямаш неограничени възможности, се задоволяваш и с по-скромни неща. :) Въпреки това твърдя, че жилището ни се получи добре и уютно.Просто всеки трябва да се простира според чергата си. Интересно, че явно не са малко хората, които могат да си позволят да платят 100 000 лв за ремонт. Говори се за това сякаш е нещо напълно нормално. Парите ли се обезцениха дотолкова, хората ли спряха да им познават стойността, не знам ...
ремонта на едно жилище струва точно толкова колкото ти искаш да похарчиш. няма никакъв проблем да се похарчи примерно милион лева за ремонт или 1000 лв - просто да му удариш една боя и да търсиш плебеи за наем 😃😆
Съгласен съм!
Апартаменти много. Майстори дето да ги ремонтират почти няма. Говоря за кадърни. Цените ще са още по в космоса. За проверен майстор хората не пестят.
Страхотно видео 👌👌👌
Мерси, Любе😊
Моите уважения към Нейчо, но изобщо не съм съгласен, че панелките или старите жилища са с по-малки стаи от новите. Пълен абсурд и това го казва брокер с години опит. Човек, ти какви апартаменти продаваш и купуваш? Масово новото строителство е с хол 20-25 кв макс. заедно с кухнята и това са факти. Не ми говори за Артекс, мартекс и тем подобни лукс изгъзици! И това не го казвам, защото предпочитам старото, напротив. Но просто размерите на помещенията са едно, качеството на сградата съвсем друго.
Направо нищо няма да ти говоря. Панелката е топ и това е най-просторния имот, който може да имаш! Като брокер без опит ти казвам - ходи се заяждай някъде другаде.
@@lichen_broker аз не се заяждам, ти говориш глупости. Няма как стаите в новото да са по-големи просто. Ти го разбирай както искаш и знам, че имш опити за това ми е странно, че говориш тия неща.
В колко сгради с 40+ квадратни метра хол и спални, и обслужващи помещения по-големи от старото строителство искаш да те заведа. Само не искам да ми казваш "много скъпо", въпроса е има или няма. Друг е въпроса, че искаш такива стаи в бюджет за панелка - там е нормално да няма.
@@lichen_broker Не съм казал, че няма! А, че 90% от сградите ново строителство са с хол 20-25 кв.м. Ако за теб това е бюджет като за панелка, ОК твое мнение :)
@@polyglota80 Има предостатъчно нови сгради в София в средния клас, в които холът е по-голям от 25 кв.м. (дори двустайни)
Коя е фирмата за ремонти на Лозан? Някакви контакти има ли някой?
Благодаря за съдържанието и примера който даваш в
Аз останах в плана на строителя за банята :) Ново строителство и стана на прилична цена, функционална баня и тоалетна :) Майка ми с панелка, набута вътре структури, ледове, вградени душове, паравани, италиански огромни плочки и даде 10 бона за банята и сега за да стигнеш до тоалетната, трябва да прескачаш мивката :D :D И едвам се събираш...
уви вече препатих с дупченето на стената на банята, за фиксиране на плочки и смесител при панел -.-
Другата стая ми беше като швейцарско сирене, като бележка, че още при строежа на блока се виждаше как са надупчили тази стена и беше запълвано с греди и ронлив цимен/гибс
Е оправи се де - стаята беше предвидена за гибсокартон тъй или иначе. Нямаше друг начин да се прокарат нови кабели за ток
39:30 Не влизаме в регулация на ремонтите,а влизаме в цифровото евро с цифровото ID. По този начин, и ремонтите ще влязата. Защото ще сме в цифров затвор и не може да се похарче и стотинка без държавата да знае и без да ти удържи данък!
Това че майсторите ще си плащат данъците е затвор????😮
Човека само луксозни ремонти ли прави? Контакти някакви в случай ,че работи и с простосмъртни?
Може и да го съблазните по някакъв начин. Ако предоставяш качество и имаш цялостни ремонти за половин една година напред, дали ще има желание да дойде да ви сложи плочки в коридора? Вие ако имахте фирма и 10 цялостни ремонта напред планирани...какво бихте отговорили на вашият въпрос?
Доколкото разбрах най-голямата гордост на човека е, че има фирма .
Всичко сте разбрал
Пак лоши думи за панелките - Нейчо ще е съкрушен. 😂 Иначе много адекватен гост - поздравления.
Благодаря!🙂
Хубаво предаване се получи, но не ми беше достатъчно. Относно постигането на повишено съзнание, а от там и качествена работа, съм съгласна с госта. Само с добре разписани закони и строг контрол по спазването им България може да добие коренно различен облик. С една дума - санкции. Нищо друго няма да избие балканския синдром на българския тарикат.
П.П. Една съвсем добронамерена забележка - не забравяйте, че всяко хлопване по масата се отразява в микрофоните.😉
Много емоции имаше🎉😊
@@Stroitelstvoiremonti Разбираемо е, когато човек държи на доброто си име!
Зависимости всички имат, въпроса е дали можеш да ги контролираш. Ако не можеш, други те контролират
Да
г-н Нейчев къде е проблема да си купите имот на село и да си имате кокошки и други животинки, даже и зеленчуци ще можете да си отглеждате 😃
Начина ми на живот е проблема. Имам две малки деца и куп нужди, които на село не мога да задоволя. Плюс нямам финансовата възможност да поддържам къща, а да живея в 70 квадрата колиба с двор... По-скоро не 😆
@@lichen_broker няма никакъв проблем да си направите колиба 500 квадрата на село 😃, защо не и декар 😃, нашата колиба е 5 декара, аз живея на село и не се оплаквам 😃😁
Живея в къща. Основно е ремонтирана преди 10 години. Банята няма да я ремонтирам още 10 години. Ремонтите с къщите са по една логика, съвсем различна е с апартаментите.
Ах, домът - това вечно поле за битки с времето, модата и децата😀.
Износването и моралното интериорно остаряване зависят от ред фактори. Колко човека живеят в жилището? Има ли много деца? По какъв начин се отоплява? Има ли добра топло и хидроизолация? Има ли конденз в жилището? Много "модерни" хора в големите градове след 8-10 години искат ремонт, защото не са в крак с "модата". И наистина, понякога, след като модата се смени три пъти, започваме да мислим, че живеем в музей на ретро шик. Но нека не забравяме, че всеки дом си има своята душа и характер, и понякога "старомодният" чар е точно това, което ни кара да се чувстваме у дома... дори и с онези забравени от времето тапети в кухнята!
@@Stroitelstvoiremonti Не съм съгласен, че след 10 г. всичко било остаряло, не било модерно. Няма как да се съглася. Вие, ако искате и имате пари си правете ремонти и на 5 г, ваша воля!
може ли източник за това, че 86% от французите работят за по-малко от 1600 евро?
Благодаря за бдителността относно предоставените данни. Информацията за доходите може често да бъде противоречива. Наистина, съществуват източници, които посочват, че около 82% от активното население във Франция получават заплата, която е само малко над минималната.Цифрата от 82% или 86% си остава пример за по-широкия проблем, който исках да обсъдим. Важно е да уточним, че минималната нетна заплата във Франция е около 1,398 евро и изхождайки от тази цифра и споменатото в статията, която се оказа стара 🫣🙂 казах приблизително такава сума. Като махнем Париж, където всичко е скъпо и „по две“, наистина е възможно и днес заплатата за повечето хора да не е голяма. Тази статистика подчертава необходимостта от обсъждане на стандартите на живот и икономическите условия. Целта ми е да провокирам размисъл и диалог, а не да заблуждавам, и благодаря, че ме насочихте към по-точна информация. Но мисля, че самата цифра няма особено голямо значение, а смисълът, който искам да предам.
Приемам, че във времето могат да възникнат промени и винаги е важно да сме наясно с най-новата информация.
Според годишния доклад на Експертната група за минималната работна заплата (списание Libération) 17,3 % от служителите в частния сектор, или повече от 3 милиона души, са получавали минимална работна заплата. За сравнение, преди две години този процент е бил малко над 12%.
Събеседникът беше прекрасен - с интересен опит и сладкодумник😊 А Нейчо пак ръси глупости😂 Остави ги тези гости да се изказват без да прекъсваш и без да ги допълваш с безумици! Без да се прозяваш в ефир - също!
❤️
Благодаря за коментара. 🙋
Винаги е предизвикателство да балансираме между дълбокото потапяне в темите и времевите ограничения. Ценя умението на Нейчо да насочва дискусията по начин, който позволява на гостите му да изразяват мненията си свободно.
Момчета всичко това е полезно.Моля изолирайте микрофоните да не са влият от ударите по масата.Благодарим ви
55:15 Малко са. На такава цена и най-умрялото депутатче може да си купи. За да се изпълни планът на Шваб, тази цифра трябва да е над 10 хилки на месец.
Явно се купуват
Всичко, което се казва е точно така!
Благодаря!
Велико
Една от забележките, които имам относно генерализиране на проблеми!!! Не разбирам, защо трябва да се ограничаваме в "работник" и "предприемач"??? Къде е мястото на хора от така наречената група на "самонаетите", т.е. хора, които са се доказали с професионализъм, но не желаят да регистрират фирма, както и не желаят да наемат работници??(нещо като занаятчии) Как стои този казус във Франция, а и в европейските страни? Как плащат данъци и осигуровки, и как стои въпроса за пенсионните им осигуровки?
Благодаря за въпроса! Разликата между „работник“ и „самонает“ е основно в отговорностите и начина, по който те се включват в икономиката. Работникът е нает и получава заплата за своята работа, докато „самонаетият“ често е и собственик на своята дейност и работи за себе си. Това създава различни задължения към данъчната система и социалните осигуровки. В България, както и в много други страни, „самонаетите“ трябва да се регистрират и да внасят своите осигуровки и данъци самостоятелно, което може да бъде сложен процес, но е важно за поддържане на социалната и здравната система. Относно осигуровките за пенсия, „самонаетите“ често трябва да мислят за допълнително осигуряване, за да гарантират своята финансова сигурност в бъдеще.🙂
Аз сам такъв във Германия и съм със ЕТ по ДДС!
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Вече внасяме емигранти от Франция. Значи сме все по-добре.
Скоро се запознах с десетина такива
@@Stroitelstvoiremonti Всичките от Франция или от всякакви държави?
Бях на събития под наслов: "всяка сряда говорим френски"
То се организира от французи които живеят и работят тук.
20:41 ще препадна от смях 😂🤣😆😁😄😆🤣😂 това е сценарии от филм,не реален живот
😮
Пращай го тоя за Франция
От кога чакам някой да ми купи билет😊
14:30 😂🤣😂🤣😂🤪🤪🤪🤪 Много ми е интересно, с какво точно са се променили хората, че нуждите са им се променили 🤓🧐🤓
В България правата на работниците са извънредно много
По закон навсякъде е така...
@@Stroitelstvoiremonti така е. Дори да уволниш някой работник дисциплинарно това няма никаква стойност, той утре пак ще се намери работа без никакви последствия. И реално работодателят роб на работната сила. Говорим особено когато работника системно закъснява, не идва на работа защото днес е вторник или четвъртък няма значение, няма да коментирам другите крайности. Мързи го да остане 10 минути след работа да завърши започнато.
Моля те, спри да удряш по масата,чува ужасно изнервящо
Копейките ще са същите и след войната.
Никой не остава същия! Или по зле или по добре ставаш след криза ...
Какъв е тоя майстор-работник с 10 Хил. месечно в сивия сектор, това фантастика ли е?
Има
Конструктивен коментар - много генерализирате за панелките и незнаещ човек остава с впечатление че има един вид гадни панелки, неставащи за преустройства, а то има сигурно над 20-30 вида различни видове панелни сгради(има дори такива с гаражи на партерно ниво). Има такива които само отвън са с панели, а вътре преградните стени са гипсови блокчета/тухли. Също така панелките(сами по себе си) са по-сеизмично устойчиви от повечето стари малки тухлени блокчета(заради липсата на шайби). Бих желал да видя епизод или дори поредица от епизоди, в които се влиза в детайлите на различните видове строителство( с примери)
Нейчо има такъв епизод с инж. Василев ua-cam.com/video/RhdYS5Hx6F0/v-deo.htmlsi=hTDAq43pqjv3tAog
Аз също съм почнал така поредица с инженер Марин Гергов ua-cam.com/video/50_3JG3KS8s/v-deo.html
Явно не сме късметлии Защото попадаме само на гадни аз и моите познати😢
@@Stroitelstvoiremontiгледал съм и на Нейчо и твоите всички епизоди, но нито в един от двата не навлизате в детайли както споменах. Иначе си прав и в София преобладават гадните серии панелки.
В квартал Изток има панелки за които няма много информация ...
Браво и на двамата!
За дефектнотоковите защити не е прав - на защитата не и пречи да има двупроводна линия. Човекът е строител, а като имам предвид какви "специалисти" са теглещите кабели по строежите (повечето не са изучавали тази наука), си представям какви са му ги наговорили.
6-7 хиляди за труд на баня, че чак 10 000 ...този е чисто луд.
Всичко точно, но 83% от французите да взимат до 1400 евро е меко казано невярно:)
😃😁😄
🎉
Не мога да разбера защо водещият говори повече от госта. Освен това част от хората са в панели, защото комунягите им взеха къщите, за да направят кутийките и да набутат и всички провинциалисти в София.
Р
Здравейте,
Благодаря Ви за отделеното време да гледате и коментирате. Всяка гледна точка е важна за нас и ни помага да се развиваме. Разбирам, че може да има различни мнения за темите, които обсъждаме, и се стараем да предложим съдържание, което е интересно и полезно за широка аудитория. Ако имате предложения за подобрение или специфични теми, които искате да видите, не се колебайте да споделите.
Поздрави,
Лозан
като биете по масата и микрофоните бучат ужасно, сложете им по едни подложки гумени или нещо
Спрях го на 25мин. Тоя човек говори ПЪЛНИ глупости, говори като типичен майстор. Все му е тежко, все парите са му малко, все картон да слага...
Последно ше слагаме ли картон в банята да стане 2кв от 3кв щото така се правело или вече не е толкова малка и можв да сложим картон "както си му е реда". За хората които не са запознати с материята - не го слушайте
Здравейте,
Благодаря за отделеното време да гледате и коментирате епизода. Всяко мнение е важно, и аз уважавам различните гледни точки. Идеята на тези разговори е да споделяме опит и да предлагаме различни перспективи. Ако имате конкретни предложения или идеи за подобрение, ще се радвам да ги чуя.
Поздрави!😊
@@Stroitelstvoiremonti Само за банята ще каже така : Преди 1 година правех основен ремонт на панелка и питах майсотора който ми прави гипскартон в другите стаи дали може куфара в банята да е с картон? - Директно ми отказа и каза - Аз картон в баня не слагам.(направих го с итонг - става въпрос за комин). Отностно стените майстора за плочките си изправи банята с майки и я измаза цялата.(20лв/кв м).
@@ivelingeorgiev7322 🙋
@@ivelingeorgiev7322итонга е силно хигроскопичен. Да беше сложил аквапанел. Майстора ви в бил истински топ майстор 😅
Франция, във Франция Франция Франция Франция Франция Франция Франция
Във Франция е така😅
Човека се възмущава от "третоари", какъе парадокс.
Неадекватен гост за 90% от нещата които говори 🤯
Изброй 4 неща!
И така и не разбрахме колко струва един ремонт :D
От 100 0 - 600 000
Много добре си го каза - "Аз съм спекулант" ...трЕтоара 😂
Не разбрах 🤷♂️
Франция е “номер едно”, по-скоро била е някога.
Не казвам, че е номер едно, а че има добри практики за копиране. Неща, на които всички се дразним, могат да бъдат приложени у нас. Не е нужно нашите управници да седнат и да мислят, защото явно не им се удава - просто трябва да копират.🙂
@@Stroitelstvoiremonti живея от 10 години в Германия и тука има измами, и тука има работа на черно, и тука има корупция, и тука има хора, които печелят добре, но не се осигуряват никъде итн.
Относно Франция ходил съм 3, 4 пъти, ако трябва да бъда честен етнически французи видях не повече от 5 макс 10%, така че е несериозно една държава, която е загубила идентичността да се дава за пример.
Въпреки всичките рестрикции, които спомена съм сигурен, че във Франция продължава да има работа на черно, корупция итн.
Ако говорим за работа на черно Франция и Германия нямат нищо общо... Явно си ходил в Париж.
@@Stroitelstvoiremonti трудно ми е да повярвам, че в Германия в строителството се работи предимно на черно, а 150 км на запад е коренно различно, но дай Боже да е така.
@@miroslavdishev3555 В Германия по мои наблюдения и на колеги, които са ходили там има все още възможност да се работи с кешови пари. Във Франция стана трудно още преди 10 години. 🤷
Това са абсолютни глупости! Няма панелака без килер! Всекя панелка над 2 стаи има и малка тоалетна. Хора вие къде живеете бе!
Има панелки с килер, който е станал на тоалетна, тоалетната на баня и банята на кухня.😊
Btw живея в къща
И аз живеех в къща и предпочетох апартамент в кооперация с малко апартаменти. С двор 300кв.м. и 5 стай с 189кв.м. това е въпрос на гледна точка.
Интересно, но прекалено дълго.
Много слаб епизод!