@@TrotyL99 Po montażu witryn, HST, itp. monter powinien pozostawić po sobie otwór zabezpieczony pod kątem zapewnienia szczelności powietrznej i szczelności od wody spływającej oraz niesionej wiatrem 112 km/h (pod ciśnieniem 600 Pa). Jeśli monter zastosuje prostą, wygodną i profesjonalną metodę, która to zapewnia i ma takie certyfikaty- to będzie również zabezpieczony prawnie. System Illbruck oferuje takie rozwiązanie za pomocą wyklejanej EPDM lub illbruck ME 110, albo płynnej powłoki illbruck OS 925. Zasada dobrej sztuki budowlanej podpowiada również, aby spływającą wodę odprowadzać poza obszar fundamentu. Po to wykonuje się izolację dolnej krawędzi. Nie ma papy w zaleceniach do prac wokół okien i na pewno nie będzie, bo są lepsze metody systemowe. Niech ją sobie kładą później wykonawcy balkonów, gdy mają taka potrzebę. Odbywa się to zwykle po dłuższym czasie. Okna powinny być zabezpieczone od początku.
Przed tynkami obcina Pan folie i Płynna membrana od Soudala niech Pan sobie Wpisze soudal hybrid inseid i to takie mazidło niech Pan nie żałuję tego bo wydajny produkt wiadro 3 litry starczyło na cały dom. Pozdrawiam
Dziek za filmy dużo praktycznych porad czerpię z twojego kanału dobra robota 💪
Czy można stosować to wokół okien bezpośrednio na piankę? Mam problem z dostaniem soudala hybrid a monterzy mi tylko to polecali
Radził bym nie robić tego może Pan zadzwonić fo producenta i spytać. Soudal problem z dostępnością dziwne. To tytan Wind to to samo 🙂
@@pawebaran6336 dzięki. Udało mi się zamówić soudala
właśnie nigdzie nie ma informacji czy można stosować. tylko można na EPS i XPS.
Pod oknami masz poszerzenia systemowe (podwaliny) i to właśnie je malowałes tą folią EPDM?🙂
tak
@@pawebaran6336 A dobra, gruba papa jest już bee?
@@TrotyL99 Po montażu witryn, HST, itp. monter powinien pozostawić po sobie otwór zabezpieczony pod kątem zapewnienia szczelności powietrznej i szczelności od wody spływającej oraz niesionej wiatrem 112 km/h (pod ciśnieniem 600 Pa). Jeśli monter zastosuje prostą, wygodną i profesjonalną metodę, która to zapewnia i ma takie certyfikaty- to będzie również zabezpieczony prawnie. System Illbruck oferuje takie rozwiązanie za pomocą wyklejanej EPDM lub illbruck ME 110, albo płynnej powłoki illbruck OS 925.
Zasada dobrej sztuki budowlanej podpowiada również, aby spływającą wodę odprowadzać poza obszar fundamentu. Po to wykonuje się izolację dolnej krawędzi.
Nie ma papy w zaleceniach do prac wokół okien i na pewno nie będzie, bo są lepsze metody systemowe. Niech ją sobie kładą później wykonawcy balkonów, gdy mają taka potrzebę. Odbywa się to zwykle po dłuższym czasie. Okna powinny być zabezpieczone od początku.
a te poszerzenia systemowe nie sa szczelne same w sobie one maja przeciez uszczelki, nie wystarczy dac ta folie tylko na styku podloza z podwaliną??
Tez mi sie tak wydaje
Cześć, posmarowałem 3 razy OS925 schlo kilka dni i przy deszczu woda to lekko rozpuszcza, barwi wode i w dotyku palce, masz jakiś pomysł o co chodzi?
@@michalgl2554 ciężko powiedzieć czemu tak się stało. Ja bym napisał albo zadzwonił na infolinię illvruck
@@pawebaran6336 tam się nie da dodzwonić 🤷♂️ tel wyłączony
A w jaki sposób zabezpieczałeś od środka ?
Przed tynkami obcina Pan folie i Płynna membrana od Soudala niech Pan sobie Wpisze soudal hybrid inseid i to takie mazidło niech Pan nie żałuję tego bo wydajny produkt wiadro 3 litry starczyło na cały dom.
Pozdrawiam
Od środka również powinno się zastosować hydroizolację? Czy ta z zewnątrz + folia spod posadzki nie wystarczą?
Czesc, ile warstw epdm polozyles ?
3 warstwy