Повсякдення Житомира під нацистською окупацією. Як жилося простим людям?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 вер 2024
  • Житомир опинився під німецькою окупацією 9 липня 1941 року. Німці пробули в місті аж до кінця 1943 року, поки не були змушені залишити обласний центр в ході наступальної Житомирсько-бердичівської операції Червоної армії. В цьому відео ми розповімо як жили житомиряни в окупованому місті, де панував «новий порядок». З чого складалося їхнє повсякдення: чим харчувалися, як добиралися на роботу, що витримували від нацистів, в якому інформаційному просторі жили, як відпочивали, з якими проблемами зіштовхувалися, чого бракувало. На превеликий жаль, деякі міста та села України сьогодні знаходяться під окупацією вже російських загарбників. Ми впевнені, ви помітите багато схожих моментів поведінки німецьких та російських завойовників. Також, ви дізнаєтесь в чому полягала суть пропагандистської та антиалкогольних кампаній, які проводили гітлерівські загарбники та якою була релігійна ситуація в Житомирі в 1941-1943 роках.
    Скоріше вмикайте ролик та занурюйтесь в історичне минуле чудового міста Житомир. Бажаємо всім приємного перегляду!
    В підготовці відео ми використовували матеріали монографії професора Стельниковича С. В. «Житомирсько-вінницький регіон в умовах нацистської окупації (1941-1944)».
    Будемо щиро вдячними за лайк цьому відео, оформленню підписки на канал та коментарю. За знанням історії стоїть наше майбутнє.
    Таймкоди:
    00:01 - вступ
    01:19 - контроль населення
    04:00 - транспорт
    05:26 - репресії та грабунки
    07:48 - шлюбність та народжуваність
    08:45 - пропаганда
    12:56 - антиалкогольні кампанії та торгівля
    16:56 - церква
    20:37 - закінчення
    ❤️ Підписуйтесь на канал:
    / @myhomeland_
    Якщо Ви маєш бажання і можливість підтримати наш канал:
    💳посилання на банку монобанку: send.monobank....
    Якщо хочете більше інформації про Житомир та область, підписуйтесь на наш телеграм-канал. Там ми публікуємо цікаві факти про місто.
    👉Наш телеграм-канал: t.me/myhomelan...
    👉Наша сторінка на Фейсбук:
    www.facebook.c...
    #Житомир #війнавУкраїні #війнавЖитомирі #войнавУкраине #втораямироваявойна #Житомирфакти #новини #житомирщина #житомирськаобласть #Україна #історіяУкраїни #бомбардировкаЖиитомира #нацистывУкраине #німці #МихайлівськийсоборЖитомир #нацистывЖитомире #великаяотечественнаявойна #другасвітовавійна #Ukraine #myhomeland #війна #соборнаплощаЖитомир

КОМЕНТАРІ • 13

  • @ИринаЯкименко-с6о

    Дуже цікава і захоплююча інформація. Ви проробили багато історичних джерел. Дякуємо за вашу працю. Натхнення і гарних нових випусків.

  • @МихайлоДуда-и9ъ
    @МихайлоДуда-и9ъ Рік тому +4

    Хороший випуск, повага авторам каналу. Дякую.

  • @alyonaozhehova
    @alyonaozhehova Рік тому +3

    Дуже об'ємний, цікавий ролик. Гарна робота, так тримати 💪

  • @WeIovevideos
    @WeIovevideos Рік тому +2

    Услышал много неизвестной информации доселе. Некоторые вещи перекликаются с современностью. Интересно. Так держать!

  • @ОлександрКучмій-э4э

    Народився в Жттомирі в 1956 р. Електричне освітленняч в моїй оселі зявилося в 1964 р. через 20 років після звільненя від німців. До того батьки використовували керосинові лампи. Керосин купляли на Сінному ринку в керосиновій лавці. Там завжди були черги
    Це спогади дитинства.

    • @myhomeland_
      @myhomeland_  Рік тому

      Спасибі, що поділилися своєю історією. Цікаво 🙂

  • @MargoOrmotsadzeYakovleva
    @MargoOrmotsadzeYakovleva 3 місяці тому

    Дякуж за відео! Жодного слова, що влітку та восени 1941 року німці вбили третину населення, а саме євреїв Житоміра. Будь ласка, як можна з вами зв'язатися? Є питання по цьому відео. Дякую

    • @myhomeland_
      @myhomeland_  3 місяці тому

      Тема повсякденності житомирян в умовах німецько-радянської війни надзвичайно об’ємна. Охопити всі аспекти життя містян та розповісти про них в одному відео неможливо. Бо це не документальний фільм, а коротке відео. Тому ми описали лише деякі моменти життя житомирян в ті часи (наприклад, церква, антиалкогольні кампанії, репресії, грабунки, торгівля, тощо). Звісно, ми знаємо і пам’ятаємо про трагічні події Голокосту в нашому міста. Події Голокосту в Житомирі можуть бути висвітлені в майбутніх наших відео.

  • @ВладиславБялецький

    Цікаво дитині? А яка різниця між нациською і націоналістичною окупацією? Саме в чому?

    • @myhomeland_
      @myhomeland_  Рік тому +1

      Для цього варто розібратись в поняттях нацизм і націоналізм. В українській історіографії вживають поняття "нацистська окупація України", через взяття під контроль українських територій націонал-соціалістичною робітничою партією Німеччини або скорочено нацистів. Націоналізм був одним із положень ідеології націонал-соціалізму. Серед інших були і расизм, і елітаризм, тощо. Тому і виходить, що Житомир був під окупацією саме нацистів, як панівної партії Німеччини 1930-1940х рр, а не націоналізму, який по суті є лише ідеологією.