Hogyan fotózzunk őszi erdei jelenetet - tájképfotózás Tomka Mihállyal - 4K

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 сер 2024

КОМЕНТАРІ • 4

  • @LightMagicAcademy
    @LightMagicAcademy  2 роки тому

    Amennyiben szeretnél részt venni velünk az őszi workshopon, akkor most van lehetőség velünk tartani, részleteket ezen a linken találsz: fb.me/e/1VT9QjtE6

  • @turabakancsoriginal
    @turabakancsoriginal Рік тому

    Remek videó lett. Engem ez a téma fokozottan érdekelne. Én főleg (csak) állatokat fotózom az erdőkben, de számtalanszor látok gyönyörű tájakat, erdőrészleteket. Sajnos soha nem tudtam még ezeket igazán jól megfotózni. Érdekelne még a témában a megfelelő látószög kiválasztása, rekesz, záridő választás stb ... Esetleg objektív ötletek, hogy a témában melyek a legjobban használható objektívek. (Nikon) Köszi.

    • @LightMagicAcademy
      @LightMagicAcademy  Рік тому +1

      Köszönjük Zsolt, örülünk, hogy a nézőink között vagy (és ez kölcsönös ;) ). Valóban némileg más szemlélet igényel a vadfotózás és a táj, bár mivel a terep és jellemzően a napszak is ugyanaz, ezért jól kombinálható a kettő. Hogy a kérdéseidre is megpróbáljak választ adni: jellemzően mi is két szélsőséggel fotózunk: Misi többségében a 14-24 2,8as Nikort használja a nagylátószögű tájképekhez, melyek igazából a jól megválasztott előtereknek köszönhetően működnek jól. Ekkor jellemzően f/11-14 között rekeszt használ, és gyakran focus stackel is, azaz különböző fókusztávolságokkal fotóz és illeszti össze utólag a képet. A másik, mikor a 70-200 van fenn, ekkor jellemzően 2,8-5,6 közötti a rekszérték, és inkább egy-egy jellemző motívum kiemelése a háttérből a cél.

  • @fesrobi
    @fesrobi 7 місяців тому

    Az első és második fát is miért iso 500-on volt fotózva?