Дуже цікаве дослідження. Дякую, що розповіли за нього, пане Дмитре. Вже переглянув кілька ваших відео, - мені подобається ваша манера розмови про інвестиції, та ваш зважений підхід до своїх інвестицій
Стратегію і термін "DCA" відкрив дл себе випадково десь півтора роки назад. До цього моменту, приблизно з початку ковіду я весь час працював по цій стратегії, чисто з математично-прагматичних зображень. Для мене було безпечніше усереднюватись на просадках, я навіть не знав, що цьому "прийому" є обґрунтований фундамент. І як дізнався в чому суть, був приємно здивований. За 3-4 роки плюс мого портфелю приблизно на 22%, разом зі спекуляціями. П.С. Бракувало графічного супроводу: графіків, статті, діаграми. Було б цікавіше дивитись.
Круто ж прогнозувати коли є наявний цикл росту. А от хіба зараз не високі шанси що буле цикл спаду затяжний. Враховуючи, зростання інфляції, та прогнози на конфлікти. Якщо врахувати комісії брокера та податки... Правильно ви кажете що мінімум на 5 років вкладати, але заразбможе бути початок великого падіння.
@@soundrelaxationtherapy я не впевнений, і шортити точно не шарю. Але скільки відсотків річних заробили інвестори які вклалися в 21 році, з урахуванням комісії і податків і інфляції? Навіть якщо дивитися позитивно наврядчи буде сильне зростання, а якщо буде активи якщо немає хоча б можливості диверсифікувати портфель. Я не оцінюю з точки зору портфелів хоча б в міліон.
Корисним було б з цифрами розібратись. Український інвестор повинен сплачувати податок на прибуток та ВС (18+1,5%) з девальвації гривні + звичайно ці 19,5% з вашого прибутку за SPY500. Плюс витрати на заведення грошей на рахунок та коміс.брокера. Якщо міряти тривалими періодами - за 10 років девальвація грн в 2 рази перевищує зростання SPY500. В підсумку, якщо SPY500 приносить 5%річних це = зберігати $ під матрацом. Все що зверху прибуток ).
Ви не враховуєте головняк від вибору брокера, підготовки звітності, сплати податків і т. п. Якби це все було так просто в Україні, можна було б вкладати. А так, зараз це якісь мутки через IB, P2P і т. п.
Дмитро, все правильно. Дякую за відео. Але давайте трішки вийдемо за рамки і подумаємо ширше. Необхідною умовою зростання фондового ринку у довгій2 перспективі є ріст глобального споживання. А зараз такий цікавий час що настає депопуляція і тенденція до деглобалізації. А це може призвести до "дивного", на перший погляд, явища коли вперше після фінансової кризи не відбудеться відскоку, а глобальна економіка буде повільно стагнувати протягом десятиліть. Тоді можна буде забути про, начебто, аксіому що SnP500 на відрізку 10 років має завжди показувати позитивну динаміку
Це не так. Всі компанії в s&p500 є прибутковими. Тобто вони заробляють гроші і від цього їх капіталізація постійно зростає, відповідно зростає ціна акцій. До прикладу, компанія apple коштує 100$ і в обігу 100 акцій, а у вас 1 акція, відповідно ціна акції 1$. За рік компанія отримала прибуток і тепер компанія оцінюється в 105$, відповідно ціна акції тепер 1.05$. Яка б не була криза, компанії будуть заробляти гроші, можливо менше, але будуть. Тому інвестування в акції завжди має позитивне мат. очікування.
@@av8cado їх капіталізація зростає коли росте прибуток. Тобто якщо ріст зупиниться і дохід стабілізується то і вартість компанії рости не буде. Виправте якщо я не правий. В Штатах в рамках «зеленого переходу» йде рух до обмеження споживання. Самі ріжуть гілку на якій сидять
Ви праві що може статися такий період, де за 20 років ми не отримаємо хорошого зростання. Таке було рідко але це може статися Історично за сто років було десять 20річних періодів коли рейтинг стратегій був іншим Головна ідея дослідження скоріше в тому що з дуже високою вірогідністю інвестувати не сильно думаючи це найкраща стратегія на усі часи і в тому числі на ті погані буремні волатильні часи що попереду Чи можна очікувати тотальної зміни правил гри і що sp500 перестане взагалі бути привабливим активом для такої стратегіі - це за рамками дослідження і я в фаховій пресі таких побоювань не бачив. Але це можливо, просто вкрай маловірогідно
Хіба населення планети зменшується? Технології не йдуть назад, а рухаються вперед. Населення планети збільшується, отже споживання збільшується і кількість створених благ збільшується.
@@Artem-jn6ij ми проходимо пік населення прямо зараз. В найближчі 10 років, найперше, зколапсує Китай. Там по населенню взагалі катастрофа. Це спричинить падіння виробництва і розрив глобальних ланцюжків постачання. Нормально себе почувати в плані демографії буде тільки кластер США+пд.Америка та Південно-Східна Азія. Це перше. Друге - населення не однакове. В Африці немає такого споживання на душу як в США
Тільки ніхто з них не вклав 40 одразу, фактично лише 2000 доларів пропрацювали 20 років, ще 2000 доларів пропрацювали 19 років, а крайні 2000 вкладені пропрацювали всього рік. Тому говорити про лінійний відсоток на 40к не варто. Але в цілому так, очікуваний результат від sp500 до 10% річних і цього достатньо для фінансової свободи на довгому періоді
може тому що Америка - головний фундамент економіки світу? Найбільша зрозуміла економіка в світі, тому і ризиків меньше ніж у того ж Китаю, в Азію лізуть доволі ризиковані дядькі. А інші просто не конкуренти, ЄС, наприклад, тільки локальний гравець, на світ він впливає як частка G7, а ось Америка впливає на весь G7. І рознічні гравці масово не дивлться в невідомість
Виходячи з Вашого питання стає зрозуміло, що Ваше розуміння інвестицій у фондовий ринок зводити до купити акцію apple, google I tesla 🙂 раджу заглибитись в тему індексних фондів (саме про це мова у відео, до речі) та etf
Чудовий випуск. Тепер потрібен рейтинг гарних брокерських компаній в Україні
Interactive brokers спробуй
Дякую за відео! хотілося б для наглядності побачити всі ці результати разом на одному графіку, а ще краще у відсотках в порівнянні.
Дуже цікаве дослідження. Дякую, що розповіли за нього, пане Дмитре.
Вже переглянув кілька ваших відео, - мені подобається ваша манера розмови про інвестиції, та ваш зважений підхід до своїх інвестицій
Дякую, за цікавий українськомовний контент!
Дякую за те що розвиваєте український контент на тему інвестування
Стратегію і термін "DCA" відкрив дл себе випадково десь півтора роки назад. До цього моменту, приблизно з початку ковіду я весь час працював по цій стратегії, чисто з математично-прагматичних зображень. Для мене було безпечніше усереднюватись на просадках, я навіть не знав, що цьому "прийому" є обґрунтований фундамент. І як дізнався в чому суть, був приємно здивований. За 3-4 роки плюс мого портфелю приблизно на 22%, разом зі спекуляціями.
П.С. Бракувало графічного супроводу: графіків, статті, діаграми. Було б цікавіше дивитись.
DCE?
@@andriiboik523 DCA😅 дякую, не звернув увагу
@@maxnezhevenko5559 зовсім інша справа))
бо.ринок.ріс.і.все
дякую за інфу про фондовий ринок - більше такого контенту!!!
Дякую!
Чудова бесіда. Гарні побажання іменіннику 🎉
Дякую, дуже гарно ( розжували)
Шикарне і мотивуюче відео, радий що натрапив на ваш канал
Якраз в яблучко!!! Чудовий контент! 😊😊😊
Цікаво, зрозуміло. Дякую. Інвестую.
дякую за відео, було цікаво👍🏼
Крутое видео, благодарю !
подобається ця стратегія
Зробіть відео про фіксування прибутку
Фундаментальне відео
Жодного відео без згадки малахіту 😁.
колись читав про цей дослід, прикольна річ, але тут дуже не вистачає інфографіки щоб візуалізувати цю мізерну різницю між 1 і 2 місцем
Включив подивитись рекламу Малахіту, а тут виявляється ще трохи і про фондові ринки є
Щоб купити S&P500 окей буде купити ETF, SPY5 наприклад?
Відео з повним вашим портфелем буде?
Круто ж прогнозувати коли є наявний цикл росту. А от хіба зараз не високі шанси що буле цикл спаду затяжний. Враховуючи, зростання інфляції, та прогнози на конфлікти.
Якщо врахувати комісії брокера та податки... Правильно ви кажете що мінімум на 5 років вкладати, але заразбможе бути початок великого падіння.
Якщо ви так впевнені у падінні ринку, то ніхто вам не забороняє шортити на фондовому ринку й на цьому заробляти такі ж самі гроші, як і на зростанні.
@@soundrelaxationtherapy я не впевнений, і шортити точно не шарю. Але скільки відсотків річних заробили інвестори які вклалися в 21 році, з урахуванням комісії і податків і інфляції? Навіть якщо дивитися позитивно наврядчи буде сильне зростання, а якщо буде активи якщо немає хоча б можливості диверсифікувати портфель.
Я не оцінюю з точки зору портфелів хоча б в міліон.
Корисним було б з цифрами розібратись.
Український інвестор повинен сплачувати податок на прибуток та ВС (18+1,5%) з девальвації гривні + звичайно ці 19,5% з вашого прибутку за SPY500. Плюс витрати на заведення грошей на рахунок та коміс.брокера.
Якщо міряти тривалими періодами - за 10 років девальвація грн в 2 рази перевищує зростання SPY500. В підсумку, якщо SPY500 приносить 5%річних це = зберігати $ під матрацом. Все що зверху прибуток ).
Ви не враховуєте головняк від вибору брокера, підготовки звітності, сплати податків і т. п. Якби це все було так просто в Україні, можна було б вкладати. А так, зараз це якісь мутки через IB, P2P і т. п.
Дмитро, все правильно. Дякую за відео.
Але давайте трішки вийдемо за рамки і подумаємо ширше.
Необхідною умовою зростання фондового ринку у довгій2 перспективі є ріст глобального споживання.
А зараз такий цікавий час що настає депопуляція і тенденція до деглобалізації. А це може призвести до "дивного", на перший погляд, явища коли вперше після фінансової кризи не відбудеться відскоку, а глобальна економіка буде повільно стагнувати протягом десятиліть.
Тоді можна буде забути про, начебто, аксіому що SnP500 на відрізку 10 років має завжди показувати позитивну динаміку
Це не так. Всі компанії в s&p500 є прибутковими. Тобто вони заробляють гроші і від цього їх капіталізація постійно зростає, відповідно зростає ціна акцій. До прикладу, компанія apple коштує 100$ і в обігу 100 акцій, а у вас 1 акція, відповідно ціна акції 1$. За рік компанія отримала прибуток і тепер компанія оцінюється в 105$, відповідно ціна акції тепер 1.05$. Яка б не була криза, компанії будуть заробляти гроші, можливо менше, але будуть. Тому інвестування в акції завжди має позитивне мат. очікування.
@@av8cado їх капіталізація зростає коли росте прибуток.
Тобто якщо ріст зупиниться і дохід стабілізується то і вартість компанії рости не буде.
Виправте якщо я не правий.
В Штатах в рамках «зеленого переходу» йде рух до обмеження споживання. Самі ріжуть гілку на якій сидять
Ви праві що може статися такий період, де за 20 років ми не отримаємо хорошого зростання. Таке було рідко але це може статися
Історично за сто років було десять 20річних періодів коли рейтинг стратегій був іншим
Головна ідея дослідження скоріше в тому що з дуже високою вірогідністю інвестувати не сильно думаючи це найкраща стратегія на усі часи і в тому числі на ті погані буремні волатильні часи що попереду
Чи можна очікувати тотальної зміни правил гри і що sp500 перестане взагалі бути привабливим активом для такої стратегіі - це за рамками дослідження і я в фаховій пресі таких побоювань не бачив. Але це можливо, просто вкрай маловірогідно
Хіба населення планети зменшується?
Технології не йдуть назад, а рухаються вперед.
Населення планети збільшується, отже споживання збільшується і кількість створених благ збільшується.
@@Artem-jn6ij ми проходимо пік населення прямо зараз. В найближчі 10 років, найперше, зколапсує Китай. Там по населенню взагалі катастрофа.
Це спричинить падіння виробництва і розрив глобальних ланцюжків постачання.
Нормально себе почувати в плані демографії буде тільки кластер США+пд.Америка та Південно-Східна Азія.
Це перше.
Друге - населення не однакове. В Африці немає такого споживання на душу як в США
10% в год в среднем получается. От 40к. На самом деле чуть больше.
Тільки ніхто з них не вклав 40 одразу, фактично лише 2000 доларів пропрацювали 20 років, ще 2000 доларів пропрацювали 19 років, а крайні 2000 вкладені пропрацювали всього рік. Тому говорити про лінійний відсоток на 40к не варто.
Але в цілому так, очікуваний результат від sp500 до 10% річних і цього достатньо для фінансової свободи на довгому періоді
Все супер тільки в реаліях України з податковою пздц
Спробуй докажи ,що ти вже оплатив податки в Америці
Стоп! Це прапор палестини на кишені сорочки??🏁
Так і пишіть в назві що мова про S&P500, а не про весь фондовий ринок США і тим більше не про всі фондові ринки
++
Мені похер я просто купляю S&P і непарюсь
Другий теоретичний покупець купував на дві тисячі одразу в перший місяць, а третій купував на 1/12 кожного місяця? Я щось не поняв)
Саме так. У третього інвестора повний рік працювала лише 1/12 частина його накопичень.
Чому ми не говоримо про індекси інших регіонів/країн? Як там?
може тому що Америка - головний фундамент економіки світу? Найбільша зрозуміла економіка в світі, тому і ризиків меньше ніж у того ж Китаю, в Азію лізуть доволі ризиковані дядькі. А інші просто не конкуренти, ЄС, наприклад, тільки локальний гравець, на світ він впливає як частка G7, а ось Америка впливає на весь G7. І рознічні гравці масово не дивлться в невідомість
ну там не дуже цікаво
якщо брати Індію то цікаво
Не вистачило картинки з результатами, щоб зрозуміти хто на якому місці виявився, на слух важко сприйняти які різниці..
смп500.коли.був.ковід.коштував2700дол.і.при.вгадуванні.ринку.я.заробив.на100%більше.дичь.несете!1!!
Криптовалюта - це фондовий ринок 2.0 з меншим порогом входу, але і з більшим ризиком
Криптовалюта это Форекс 2.0 такой же лохотрон
@@DenisMakarovPersonalризик великий, але яку акцію ти купиш на 100-500$?
Виходячи з Вашого питання стає зрозуміло, що Ваше розуміння інвестицій у фондовий ринок зводити до купити акцію apple, google I tesla 🙂 раджу заглибитись в тему індексних фондів (саме про це мова у відео, до речі) та etf
@@MalkoPabu шматок акції)
@@LogopedLTD наскільки знаю так не можна