Kamienny dywan po 3 latach eksploatacji - taras

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 вер 2024
  • Witam,
    chciałem Wam zaprezentować jak wyglądają schody oraz taras wykonany z tzw. kamiennego dywanu po 3 latach eksploatacji.
    Zastanawiając się jakim materiałem pokryć betonowe schody, trafiłem na stronę firmy Carpetstone z Żywca, która jak wynikało z informacji tam zamieszczonych oraz koncie na FB, zajmowała się wykonywaniem kamiennych dywanów. Po kontakcie telefonicznym z właścicielem firmy Panem Robertem, zdecydowałem się na zrobienie kamiennego dywanu na schodach wejściowych do domu, oraz tarasie od ogrodu.
    Pan Robert skierował do mnie Pana Janusza Dz., który przeprowadzając wizję lokalną przedstawił się, że jest wykonawcą firmy Carpetstone i od kilku lat wykonuje kamienne dywany.
    Wycena oraz kamienny dywan zostały wykonany przez Pana Janusza Dz. w kwietniu 2017 r.
    Od samego początku były problemy z jasnymi przebarwieniami, które uwidoczniły się już po kilku tygodniach. W wyniku zgłoszonej reklamacji została nałożona kolejna warstwa żywicy. W reklamacji uczestniczył Technik od głównego producenta kruszywa i żywicy z Czech, ponieważ Pan Janusz stał się nieuchwytny.
    Na wiosnę 2018 r. okazało się, że kamienny dywan częściowo odwarstwił się do betonu. Ponowną reklamację złożyłem w 12 marca i dopiero wówczas Pan Robert oznajmił mi, że firma Carpetstone nie zatrudnia wykonawców, że jest firmą typowo handlową, a Pan Janusz Dziedzic nigdy nie był zatrudniony w Carpetstone, i reklamację powinien złożyć na ręce Pana Janusza Dz. Było to dla mnie duże zaskoczenie, bo od początku traktowałem ich jako jeden podmiot. Odebrałem to jako próbę uchylenia się od odpowiedzialności, o czym informowałem Pana Roberta.
    W dniu 2 maja otrzymałem wiadomość od Pana Roberta jak poniżej:
    „Panie Grzegorzu mam dobry pomysł na naprawę Pana tarasu . Właśnie go od paru dni testujemy. Mam wrażenie że max do tygodnia będę już miał pewność czy tak się da go skutecznie naprawić. Jeżeli tak - to jego wygląd i trwałość będzie lepsza niż standardowego kamiennego dywanu. Jesteśmy w kontakcie.„
    7 czerwca Pan Robert pojawił się osobiście na oględziny i w obecności innego wykonawcy został testowo przemalowany fragment schodów nową super wytrzymałą żywicą. W kolejnym etapie miało być zdarcie pionów, nałożenie ponownie struktury oraz obfite przemalowanie wszystkich powierzchni poziomych. Jednak Pan Robert pomimo wielokrotnych zapewnień, nie pojawił się w celu naprawy.
    Długo zastanawiałem się czym wykończyć schody: płytki klinkierowe, a może płyty z kamienia naturalnego, jednak za namową Pana Roberta z Carpetstone dałem się zwieść, że to jest bardzo trwałe i niezawodne rozwiązanie i przekonać do kamiennego dywanu. Na stronie Carpetstone wszystko wygląda pięknie, świeżo po położeniu struktury, jednak żadnych zdjęć po kilku latach, teraz wiem już dlaczego. Raz na jakiś czas pojawiają się na ich profilu Facebook niepochlebne wpisy dotyczące problemów podobnych jak u mnie, ale są bardzo szybko kasowane.
    Po 3 latach jak widzicie na filmie całość nadaje się jedynie do zdarcia, a jest tego ok. 45 m2, prawie 10 tys. poszło w błoto. Szczerze odradzam każdemu wybór tej technologii pokrycia tarasów i schodów zewnętrznych.

КОМЕНТАРІ • 99

  • @NoName-ce5dt
    @NoName-ce5dt 2 роки тому +4

    Dzięki za film
    Właśnie oszczędziłem czas, pieniądze i zdrowie ........

  • @mpGrafik
    @mpGrafik 11 місяців тому +5

    Lastriko to najstarsze na świecie ozdobne i trwałe podłoże. Wewnatrz polerowane, zewnatrz antypoślizgowe. Przy odpowiednim diborze materiałów, a zwlaszcza grysu, jest bardzo eleganckie. Po co kombinować, jesli mozna mieć calkiem podobny efekt stosujac rizwiazania znane juz w starożytności?

  • @mistrzdakon6751
    @mistrzdakon6751 3 роки тому +13

    Dzięki za film. Już myślałem nad takim tarasem.

    • @liszaj114
      @liszaj114 3 роки тому +1

      Ja również

    • @82misza
      @82misza 3 роки тому +2

      Po odsłonięciu podstopnia nie ma hydroizolacji woda znalazła ujścia i wyrwało moim zdaniem brak dobrego hydro

    • @Unikato
      @Unikato Рік тому +1

      @@82misza jesli nie dal zadnego gruntu szczepnego ma gladki beton to nawet hydro i by sie odwarstwilo razem z tym kamieniem przYpuszczam... 😉

    • @mateuszs2667
      @mateuszs2667 Рік тому

      ​@@Unikatoczy wcześniejsze zagruntowane i wysypywanie na świeży klej do elewacji z włóknem rozwiąże problem? Chciałbym sobie wylać to na chodnik i stopnie przed domem.

  • @Mateo-mx5lx
    @Mateo-mx5lx 4 місяці тому

    Dzieki za film, myslalem nad tym zeby dac na schody zewnętrzne ale widze ze nie warto, zdecyduje sie na deski kompozytowe.

  • @damianlewandowski89
    @damianlewandowski89 9 місяців тому

    Brak dbałość o powierzchnię po stronie inwestora, należy przesmarować żywica zabezpieczającą w pierwszym roku a następnie co dwa lata. Wtedy jest ładna jednolita powierzchnia. Odchodzenie na podstopnicach świadczy tylko o tym iż jest spartolona hydroizolacja. Patrząc na sposób niechlujnego wykonania trudno się dziwić. Mam na schodach 5 lat oraz na tarasie 50m2 - 4 lata. U sąsiada jest już 7 lat. Ani jednego odprysku, ani jednego przebarwienia. Dobry materiał + dobry fachowiec dający o każdy etap wykonania pracy = porządnie wykonana praca na lata. Nie piszcie ludzie bzdur.

    • @griszon
      @griszon  9 місяців тому

      "Brak dbałość o powierzchnię po stronie inwestora" - może proszę się nie kompromitować takimi tekstami.
      Żywice epoksydowe nie nadają się na zewnątrz, w szczególności jeśli powierzchnia nie jest zadaszona przed opadami i zacieniona od słońca.
      A cykliczne "przesmarowywanie" kilkudziesięciu m2 żywicą poliuretanową za kilka tysięcy zł jest iście chorym pomysłem.
      Rozwiązanie jest jedno - nie chcesz mieć problemów nie rób tego tego typu nawierzchni.

    • @sebastianniemiec8647
      @sebastianniemiec8647 6 місяців тому

      ​@@griszonale to nie jest epoksydowe. Tylko poliuretanowe.

  • @micharutkowski2405
    @micharutkowski2405 5 місяців тому

    Tak jak zamontowano, taki efekt. Raczej powinien być pokazany majster, który to wykonał, bo przygotowania podłoża i zabezpieczenia przed przemarzaniem brak :). Brak również listew okapowych na krawędziach. Połowa systemu to i połowa efektu :)

    • @griszon
      @griszon  5 місяців тому

      to żywica epoksydowa - nie nadaje się na zewnątrz

  • @fabrykaposadzek6023
    @fabrykaposadzek6023 3 роки тому +14

    Jak prawidłowo wykonać taras w technologii żywicznej (instrukcja poniżej):
    1.PRAWIDŁOWA ocena podłoża tj. jakości powierzchni (często trzeba ją skuć i wykonać od nowa ponieważ jest zmurszała lub z betonu niskiej jakości), sprawdzenie spadków (zdarzają się tarasy ze spadkami w stronę domu i nie jest to rzadkość. Prawidłowy spadek to 1,5%), wilgotność powierzchni powinna wynosić max. 4% przy badaniu CM.
    2. Śrutowanie/groszkowanie/szlifowanie istniejącej powierzchni w celu usunięcia słabych fragmentów i mleczka cementowego.
    3. Gruntowanie powierzchni żywicą epoksydową zewnętrzną.
    4. Wklejenie maty szklanej gramatury 300 (nie mylić z siatką elewacyjną) z przesączeniem i zaciągiem żywicą epoksydową.
    5. Szlifowanie.
    6. Wycięcie styropianu i wklejenie taśmy elastycznej na styku ściana-płyta tarasowa.
    7. Wstawienie profili i ew. profili okapowych (jeżeli konstrukcja tarasu to wymusza).
    8. Wykonanie poliuretanowej hydroizolacji typu ciężkiego (żywica poliuretanowa).
    9. Warstwy wykończeniowe wg uznania.
    Ilu z wymienionych punktów nie zrobił Pana wykonawca?
    Patrząc na przykładzie Youtubowych Mesjaszy od kamiennych dywanów/żywic i ich dzieł zamieszczanych jako filmy instruktażowe to włos się jeży na głowie.
    Wykonanie zazwyczaj sprowadza się do odkurzenia powierzchni, zmieszania kruszywa z żywicą i gotowe. Ot, proste, łatwe i przyjemne.
    Na żadnym filmie nie widziałem aby któryś "specjalista" wykonał hydroizolację. Taras bez hydroizolacji? Naprawdę?
    Nie da się całkowicie wyeliminować epoksydu ponieważ musisz go zastosować chociażby do gruntowania powierzchni natomiast na warstwę wykończeniową epoksyd nie bardzo się nadaje ze względu na brak odporności na promienie UV.
    Taki taras nie może kosztować 200zł/m2. Taras jest najtrudniejszym, najbardziej niewdzięcznym i wymagającym elementem jaki można wykonywać z żywicy.
    U Pana uwidoczniły się dwa błędy (a zapewne jest ich więcej):
    1. Brak odpowiedniego przygotowania podłoża (co jest kluczowym elementem przy wykonywaniu żywic).
    2. Warstwa wykończeniowa z epoksydu nie odpornego na UV.

    • @damians.8600
      @damians.8600 3 роки тому

      Czy trzeba wykonywać wszystkie czynności z pkt. 2. tj. "Śrutowanie/groszkowanie/szlifowanie istniejącej powierzchni w celu usunięcia słabych fragmentów i mleczka cementowego" czy jeśli mamy wylewkę z nie naniesioną żadną warstwą po wykonaniu (w 2019r.) to jedna z tych czynności? Np. śrutowanie lub szlifowanie? Jeśli śrutowanie to czym i jakim rozmiarem ziarna?

    • @fabrykaposadzek6023
      @fabrykaposadzek6023 3 роки тому

      @@damians.8600 A w jaki sposób zamierzasz usunąć zmurszałą część wierzchnią wylewki/otworzyć pory/usunąć mleczko cementowe? Kolego nie wszystkie czynność a: śrutowanie lub groszkowanie lub szlifowanie. W Twoim przypadku zapewne najmniej kłopotliwe będzie szlifowanie.

    • @grzegorzwosinski1783
      @grzegorzwosinski1783 3 роки тому

      Jaka jest właściwa kolejność, gruntowanie a potem hydroizolacja? Czy może odwrotnie?

    • @andrzejt.1971
      @andrzejt.1971 2 роки тому

      Ad 3. a wykonanie hydroizolacji folią w płynie też się nadaje?
      Ad 4. wklejenie tej maty w podłoże?
      Ad 6. to obowiązkowy punkt? mam już położony tynk na ścianie.

  • @adamjanus7312
    @adamjanus7312 4 роки тому +2

    Ja również odradzam firmę z Żywca CarpetStone. Po roku od położenia kamiennego dywanu złożyliśmy reklamację i do dzisiejszego dnia, a minęły już trzy lata, nikt się nie pofatygował przyjechać ani oddzwonić. Jak my dzwonimy to nas zbywają. 5 tysięcy za 10 schodów poszło w błoto. Żenada. Ci co dają im pozytywne opinie są ludźmi podstawionymi.

    • @eventevent6755
      @eventevent6755 3 роки тому

      Top wall na cokołach z carpetstone coś mi się wydaje dlatego takie czarne hehe

    • @erd3458
      @erd3458 3 роки тому +2

      Reklamacja z rękojmi i w ciągu 14 dni muszą odpowiedzieć. Jak nie to reklamacja uznana i muszą oddawać kasę albo robić od nowa. Jak nie chcą to do sądu i przyjdą w podskokach.

    • @eventevent6755
      @eventevent6755 3 роки тому +1

      @@erd3458 Nie bierzcie materiałów z Carpetstone ja wziolem żywice do Od po roku skredowala zgłosiłem reklamację to właściciel firmy mnie zablokował zero odpowiedzi uważać na oszusta !!!!!!

  • @dorisapawlowicz2958
    @dorisapawlowicz2958 3 роки тому +4

    U mnie tez Carpetstone czego bardzo zaluje. Oprocz tego ze bylo tak zle zrobione ze byl przeciek na sufit to mam zakapane parapety zywica. Jeden pan czyms ostrym staral sie to zdrapac. Zakapany tynk. Dwa kolory zywicy. Poniewaz cos sie panom nie kleilo i stwierdzili ze innym razem dokoncza. Dziury w tynku. Panowie zaznaczyli cokoliki i ich nie zrobili. A i kaluze zywicy przy kominie bo tam cieklo a firma Carpetstone tylko takie rozwiazanie widziala. Jak mam oceniac w skali 1 do 10 no to tak 1. Za to ze chociaz przyjechali cos zrobic by nie przeciekalo. Ale totalna porazka. Nikomu nie polecam bo szkoda kasy. Sam kamienny dywan fajna sprawa. Ale trzeba miec dobrych wykonawcow

  • @eventevent6755
    @eventevent6755 4 роки тому +2

    Uwaga na firmę Carpetstone nie uwzględnia gwarancji na materiały kamień się odspaja i matowieje UWAGA UWAGA!!!!

  • @ttmtv5128
    @ttmtv5128 Рік тому

    ja tez nie polecam dywanów kamiennych bo to dziadostwo, to sie nie nadaje do użytku. Po 2-3 latach odpryskują te małe kamyczki tak troszke, w nieznacznej ilości, ale to wiesz wbija ci sie w podeszwe buta, potem wchodzisz do domu to możesz sobie coś porysowac w domu parkiet czy schody z drewna. Kostka przed domem najlepsza a na tarasie płytki balkonowe.

  • @mateuszsamborski393
    @mateuszsamborski393 3 роки тому +1

    A więc to jest lipa ?

  • @hubrej799
    @hubrej799 2 роки тому

    Wszystkie systemy ociepleń Pur, posadzek żywicznych, kamiennych dywanów i innych systemów maksymalnie przyśpieszających prace budowlane, prace wykończeniowe itp. - mają służyć głównie maksymalizacji uzyskania przychodu przez wykonawców!!! piorytet to szybkość i wielkość przychodu w danym czasie. To nigdy nie było i nie będzie korzystne dla inwestora prywatnego. To jest system deweloperski przemycany różnymi mniejszymi lub większymi porcjami. Dodatkowo dochodzi czynnik ludzki, posiadanego doświadczenia oraz często braku jakichkolwiek szkoleń odnośnie nowych systemów. Dodatkowo często brak odpowiednich maszyn i akcesoriów. A na końcu dochodzi ostatnia kwestia czyli najczęściej nie stosowania pełnych systemów producentów, oszczędności lub brak wiedzy fachowej na temat łączenia produktów różnych firm o różnych właściwościach. To wszystko powoduje że tak to wygląda i już po krótkim czasie mamy problemy i dodatkowe czasami potężne koszty.

  • @KreatywneBudowanie
    @KreatywneBudowanie 3 роки тому

    Ale kicz przebarwienie odchodzi.

  • @jacko2950
    @jacko2950 4 роки тому +2

    Czy przypadkiem taras nie był robiony przez CARPETSTONE??? Oni bazują tylko na żywicy epoksydowej,mój wygląda jeszcze gorzej.Do wszystkich oglądających ten film.Tak wygląda wykonanie dywany z żywicy epoksydowej! Ona nie nadaje się na zewnątrz!!! Wszystkie dywany zewnętrzne powinny być robione żywicą poliuretanową! Odporną na UV!!!

    • @griszon
      @griszon  4 роки тому

      To samo powiedzieli mi fachowych po tym jak zacząłem drążyć dlaczego tak się stało. Niemniej jednak są też tacy co upierają ze robią na epoksydzie i jest super.

    • @jacko2950
      @jacko2950 4 роки тому

      Tak,Carpetstone.Teraz posmarowałem poliuretanową i na razie ok.

  • @sawkowalski5037
    @sawkowalski5037 3 роки тому

    Jestem wykonawcą. Od razu widać że podłoże źle przygotowane!!!! Takie kamienne dywany widziałem po 10 latach i nic im nie było a już na pewno odparzenia!! Tragedia. Współczuję kupa kasy w błoto! Firma do sądu!!

    • @ddugocki
      @ddugocki 2 роки тому

      Ciekawe ile razy Ty byłeś w sądzie oszuście

  • @marcelikynel4895
    @marcelikynel4895 3 роки тому

    Jakie materiały zostały użyte?? Gdyż wykonujem takie tarasy w tym systemie co prawda na profesjonalnym materiale i mamy obiekty po 6-7lat i wszystko działa i nic się nie dzieje... I to w Karpaczu gdzie klimat jest mocno wymagający..

    • @andrzejkowalczyk5442
      @andrzejkowalczyk5442 Рік тому

      @marcelikynel4895 i uważasz że 6-7 lat to dużo przy takiej ilości wydanej pieniędzy? U mnie płytki 12 lat leżą i nic się nie dzieje a tu jak miałbym wydać 10tys i po 6 latach zrywać to tego co to robił za jaja bym powiesił

  • @beatachmielewska7433
    @beatachmielewska7433 2 роки тому

    Jak Panu rozpatrzyła firma reklamację kamiennego dywanu? Naprawili w jakiś sposób czy skuli całkiem? Masakra jakaś.

    • @griszon
      @griszon  2 роки тому

      Historię tego tarasu opisałem w opisie pod filmem. Taras nie został naprawiony przez Wykonawcę.

  • @pawmail
    @pawmail 3 роки тому

    Katastrofa! Ma Pan umowę? Jaki Pan ma tam zapisany okres gwarancji? Mniej niż 15 lat? To nie trzeba było brać tej firmy i tego dziwnego systemu. Ludzie, nie ma możliwości wykonania szczelnej membrany tego typu, choćby żywica była kosmiczna.

    • @ddugocki
      @ddugocki 2 роки тому

      Lecz się chory psychicznie człowieku

  • @magdyabdelhamid7941
    @magdyabdelhamid7941 4 роки тому

    Uj komus nie poszlo u mbie2lata i nic sie nie dzieje

    • @griszon
      @griszon  4 роки тому +1

      Żywica która została zastosowana u mnie w chwili obecnej ponoć już nie jest stosowana na zewnątrz

    • @grzelam5669
      @grzelam5669 3 роки тому

      To poczekaj jeszcze rok , albo dwa a wtedy chcialbym zobaczyc Twoje wielkie rozczarowanie.

  • @herqles5102
    @herqles5102 2 роки тому +7

    Leszek nie wiem od kogo Pan kupił ten produkt ale wystąpiły 2-a niezależne problemy. Pierwszy to widoczne w pierwszej części pola ze zmlecznionym spoiwem. zjawisko to nie powinno wystąpić jeżeli zakupił Pan tzw. kamienny dywan oparty na spoiwie hybrydowym lub poliuretanowym. Przypuszczam, że zastosowano spoiwo epoksydowe. Drugim widocznym błędem jest tragiczne przygotowanie podłoża. Pracuję w tych tematach prawie 30-ci lat i jest to najczęstszy błąd popełniony czy to przez wykonawcę zewnętrznego czy robiąc to we własnym zakresie. Inny aspekt - nie wspomina Pan nic o producencie i być może kupił Pan ten produkt na zasadzie "sprzedam grys + spoiwo do kamiennych dywanów- tanio"...... Trochę pracy i pieniędzy stracone.

    • @griszon
      @griszon  2 роки тому

      Carpetstone z Żywca jest dystrybutorem materiałów TOP STONE z Czech opartych na żywicach epoksydowych.
      To firma Carpetstone dobierała materiał do kamiennego dywanu, ja się na tym nie znam.

    • @marcinholdyk4447
      @marcinholdyk4447 2 роки тому

      Witam chciałem zapytać jakiej firmy najlepiej kupić kamień dywanowy.
      Pozdrawiam

    • @jurekdrabik5641
      @jurekdrabik5641 9 місяців тому

      .@@griszon korzystałem z usług , tz. wykonał usługę pan dąbrowski z Żywca na ich materiałach. Powiem delikatnie kawał chuja, oszust. drobny cwaniak. Brak cokolików, czołówek. żenada.

  • @eventevent6755
    @eventevent6755 3 роки тому +4

    Wykonywałem na epostone firmy Carpetstone taka sama sytuacja jak na filmie

  • @ewapr38
    @ewapr38 Рік тому +1

    Bardzo CI dziekuje.Ja rowniez rozwazalam to roziwazanie na schody przed wejsciem.

  • @ukaszbaszczyk6144
    @ukaszbaszczyk6144 4 роки тому +14

    Dzięki za film
    Właśnie Zaoszczędziłem jakieś 7 kawałków

    • @maxloud6805
      @maxloud6805 2 роки тому +3

      I tak właśnie powstają internetowe mity na temat produktów i mówi się potem niee tego nie rób bo to gówno..... Tylko produkt jest w porządku tylko wykonawca nie przestrzegał technologi wykonania oraz dobrany został zły produkt . Osobiście robię kamienne dywany mam u siebie od 6 lat i nic się z tym nie dzieje . Produktów nie ma co owiewac złą sławą trzeba poprostu dobierać odpowiedni produkt który jest odporny na warunki atmosferyczne i przestrzegać technologii wykonania naprawdę zaowocuje ale co ja tam wiem . Potem się czyta na forach typu murator opinie od internetowych specjalistów którzy psują rynek nie majac wiedzy technicznej.

    • @wk3014
      @wk3014 2 роки тому +4

      Źle dobrane materiały, źle przygotowane podłoże i wykonawca bez przeszkolenia. Mam taką nawierzchnię 7 lat. Żadnych zastrzeżeń.

  • @TheRafion
    @TheRafion 4 роки тому +4

    Współczuje. Cztery lata temu robiłem u siebie na tarasie i balkonach kamienny dywan i do tej pory nic się nie dzieje, choć musiałem po 2 latach przemalować całość żywicą poliuretanową bo mi słońce wypaliło żywice epoksydową(dystrybutor nie poinformował mnie że epoksyd nie nadaje się na zewnątrz). na razie jestem zadowolony tym bardziej że sam to robiłem. Robiłem na żywicach innej firmy. O carpetstone już wcześniej słyszałem że wykonawcy mają problemy z klientami przez słabej jakości żywice tego sprzedawcy, nie wiem ile w tym prawdy ale biorąc pod uwagę to co pokazałeś na filmie może być coś na rzeczy

    • @griszon
      @griszon  4 роки тому +1

      Ta żywica zastosowana u mnie ewidentnie źle reaguje na UV, od początku w miejscach nasłonecznionych pojawiły się przebarwienia.
      Świeżo po nałożeniu powierzchnia była błyszcząca, mieniła się w słońcu, w chwili obecnej jest kompletnie zmatowiała, a kamyki zaczynają się wykruszać już przy zwykłym zamiataniu tarasu.
      U mnie na obecny stan tarasu nałożyły się prawdopodobnie dodatkowo błędy wykonawcze po postaci złego przygotowania podłoża (brak szlifowania kilkuletniego betonu oraz odpowiedniej hydroizolacji). Zamieściłem ten filmy na jednej grupo portalu społecznościowego, zrzeszającego wykonawców oraz inwestorów kamiennych dywanów - zrobiło się trochę gorąco, bo film poniekąd uderza w ich branżę i może przyczynić do mniejszego zainteresowania posadzkami zewnętrznymi w tej technologii. Trudno się z tym nie zgodzić, choć uważam, że Wykonawcy wykonujący swoją pracą w należyty sposób nie mają się czego obawiać.
      Na grupie dowiedziałem się min. kilku rzeczy:
      1) żywica epoksydowa EPOStoneClear, która została u mnie użyta jest bardzo słabej jakość, w chwili obecnej wycofana ze stosowania na zewnątrz.
      2) część wykonawców w ogóle nie podejmuje się wykonania zew. kamiennych dywanów na bazie żywić epoksydowych, stosują tylko żywice poliuretanowe które są droższe,
      3) część wykonawców twierdzi, że wykonuje tego typu trasy na bazie żywić epoksydowych różnych producentów i nie mają problemów z reklamacjami,
      4) nie jestem jedyną osobą poszkodowaną przez tą firmę

    • @TheRafion
      @TheRafion 4 роки тому +1

      @@griszon ja z doświadczenia ze swojego tarasu wiem że żywica epoksydowa nie nadaje się na zewnątrz. Druga sprawa to przygotowanie podłoża to 80% sukcesu. Ja u siebie na tarasie robiłem wylewkę betonową z odpowiednim spadkiem, następnie ułożyłem na niej palety, przykryłem grubą folią i tak zabezpieczony taras i balkony przezimowały. Na wiosnę na zupełnie wyschnięte podłoże zrobiłem hydroizolację żywiczną i dopiero na to zrobiłem kamienny dywan. Niestety kruszywo mieszałem z żywicą epoksydową, dlatego po mimo że po dwóch latach przemalowałem poliuretanową to nie jestem pewien jak się zachowa w następnych latach. Wydaje mi się że kamienny dywan nie jest materiałem z przeznaczeniem na powierzchnie często używane(po mimo że "fachowcy" uważają inaczej)

    • @griszon
      @griszon  4 роки тому +3

      ​@@TheRafion Kiedyś to samo usłyszałem od znajomego, którzy pracował na bazie produktów firmy Remmers, że żywice epoksydowe potrafią być owszem bardzo twarde, ale z racji braku elastyczności nie nadają się do stosowania na zewnątrz, z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne jakie u nas panują.
      Matry polak po szkodzie, w dzisiejszych czasach trzeba się chyba na wszystkim znać :|

    • @jacko2950
      @jacko2950 4 роки тому +1

      Tak to prawda,mam zrobione przez CARPETSTONE i jest tragedia,,mało tego po odebraniu telefonu z reklamacją później już nie odbierają.

    • @Binabik26
      @Binabik26 Рік тому

      Ja sam wykonałem u siebie 4 lata temu takie pokrycie na 2 balkonach od południowej strony. Latem dostają nieźle od słońca i nic kompletnie im nie jest. Dokładnie podstawa to odp przygotowanie jak i spoiwo. Czytałem przed zakupem ze epoksydowe odbarwia się i nie nadaje się na zewnątrz.

  • @Szuruburudyr
    @Szuruburudyr 5 місяців тому

    Moim zdaniem kamienny dywan nie nadaje sie na tarasy przy gruncie bez hydroizolacji poziomej.

  • @eventevent6755
    @eventevent6755 4 роки тому +1

    Żywica oczywiście z Carpetstone

  • @mateuszparys9282
    @mateuszparys9282 3 роки тому +1

    Polecam firmę hard kamienne dywany. Sam jestem wykonawcom kamiennych dywanów, stosuje tylko od nich produkty i nie ma żadnych reklamacji. A sama żywica jest poliuretanowa nie epoksydowa.

    • @bpoxkamiennedywany-premium1385
      @bpoxkamiennedywany-premium1385 3 роки тому +1

      Weś gościu nie pajacuj piony macie zajebiste ... widziałem twoje realizacje jeżdżę i poprawiam

    • @kolec1390
      @kolec1390 3 роки тому

      @@bpoxkamiennedywany-premium1385 Tak oczywiście akurat po rym panu poprawiasz. Ciekawe czym.

    • @adampogoda8138
      @adampogoda8138 Місяць тому

      czym przeprowadzić regenerację dywanu firmy Hard

  • @piotrdzido7394
    @piotrdzido7394 3 роки тому

    No widać że jest do kitu,tylko czyja wina ? wykonawcy,materiału czy klimatu ? Pytam bo chcę coś takiego na swoim balkonie i trochę mnie ten filmik wystraszył.

  • @arkadiuszk7351
    @arkadiuszk7351 Рік тому

    Dziadostwo

  • @annawelc664
    @annawelc664 2 роки тому

    Dziękuję za filmik, jednak zdecyduje się na płytki. W razie odpadania łatwiej samemu w przypadku płytek naprawić uszkodzenie.

  • @Arek2150
    @Arek2150 3 роки тому

    Też wykonuje takie dywany. W pierwszej kolejności źle wykonana hydro izolacja po drugie źle dobrana żywica na zewnątrz po trzecie inwestor w pierwszej kolejności powinien wiedzieć że co 3 lata jest zmuszony do położenia ciekiej warstwy żywicy poli...aby utrzymać taki dywan w calosci.

    • @griszon
      @griszon  3 роки тому +3

      Twoja słowa tylko potwierdzają że ta technologia jest delikatnie mówiąc ryzykowna dla inwestora w naszym klimacie.

    • @jurekdrabik5641
      @jurekdrabik5641 9 місяців тому

      tylko dlaczego brak tych informacji, przy zamawianiu usługi. Czuję ,ze jesteś również wielkim chujem jak większość budowlańców

  • @miek8642
    @miek8642 2 роки тому

    Wiedziałem że tak będzie. To normalne, że skoro zacieka od góry to odpęknie po mrozach...

    • @griszon
      @griszon  2 роки тому

      Są magicy fachowcy którzy twierdzą, że nie odpadnie, tylko że to nie oni ryzykują stratą kasy i nikt nie daje dłuższej gwarancji, a ci co niby dają to znikają z rynku bardzo szybko, a potem szukaj wiatru w polu.

  • @upioromnie
    @upioromnie 3 роки тому

    Choćby nie wiem, jak się starać, jaką posadzkę na taras wybrać, po 10 latach każdą trzeba zmienić, każda nawierzchnia odłazi. :(

    • @griszon
      @griszon  3 роки тому

      Kamień naturalny nie odejdzie.

    • @upioromnie
      @upioromnie 3 роки тому

      @@griszon tak, wiem, pod warunkiem, że jest wystarczająca ilość miejsca na kamień- chodzi mi o jego grubosć. Grubośc płytek wyznacza u mnie futryna drzwi tarasowych. tak więc tylko klej+ terakota. Kamień daje grubszą warstwę, więc za\blokuję sobie drzwi(wejściowe do domu), które otwierają się na taras.. A kucie ściany, żeby podnieśc futrynę nei wchodzi w grę. O nie.

    • @patrykdomaros12
      @patrykdomaros12 3 роки тому

      Mój tata kładł płytki przed domem na stopień 3m2 bez hydroizolacji zwykły klej mrozoodporny i po 15latach trzeba było skuc stopień bo kostke ukladalismy myślałem że pójdzie bez problemu ale płytki 40x40 odchodzily minimum w 10 kawałkach

  • @kurdebolek
    @kurdebolek 3 роки тому

    Ja mam kamienny dywan na schodach jakieś 4 lata i absolutnie nic się takiego nie dzieje. Nie wiem na bazie jakich żywic było to wykonywane ani jak przygotowane było podłoże. Jedyny mankament dla mnie dosyć rażący to zżółknięcie. Zastanawiam się nad jakimś mechanicznyn czyszczeniem małego kawałka.

    • @griszon
      @griszon  3 роки тому

      Żywica epoksydowa dystrybułowana w Polsce przez Carpetstone o nazwie EPOStoneClear, jest bardzo słabej jakość, a w chwili obecnej jest już wycofana ze stosowania na zewnątrz.

    • @kurdebolek
      @kurdebolek 3 роки тому

      @@griszon Współczuję. Wiem jaki to koszt bo sam zapłaciłem zdaje się 5 czy 6 tysięcy za 6 schodów ze spocznikiem. Nie wiem czy to drogo czy tanio porównując do innych wykonawców ale przynajmniej wszystko trzyma się kupy. Tylko te odbarwienia...

  • @santazlous8565
    @santazlous8565 4 роки тому

    epoksyd

  • @TheMusicIsMyPassion4
    @TheMusicIsMyPassion4 8 місяців тому

    Od lat jako wykonawca nie podejmuje sie wykonywania posadzek montowanych inaczej niż systemem wentylowanym. Jedyny niezawodny, zero problemów można spać spokojnie.

    • @jonaszbarabasz8940
      @jonaszbarabasz8940 7 місяців тому

      Witam.mam do pana takie pytanie jako fachowca który napewno zna się na pracy.na balkonach mamy położona żywice poliuretanową i niestety po zaledwie 2 latach pojawiły się pęknięcia.stad moje pytanie czy jest możliwość zrobiena teraz tarasu wentylowanego na istniejącej posadzce?czy można przyklejać epdm na taką posadzkę?

    • @TheMusicIsMyPassion4
      @TheMusicIsMyPassion4 7 місяців тому

      @@jonaszbarabasz8940 oczywiście że można wykonać taras takim systemem. Należy odpowiednio zabezpieczyć miejsca uszkodzone i zastosować membranę EPDM lub PVC. Ta pierwsza jest łatwiejsza w montażu. Wykonuje takie zlecenia w Krakowie i okolicach. Pozdrawiam

    • @jonaszbarabasz8940
      @jonaszbarabasz8940 7 місяців тому

      @@TheMusicIsMyPassion4 niestety ale mieszkamy na Mazurach więc drugi koniec Polski a fachowców u nas jak na lekarstwo dlatego dobrze podpytać kogoś kto ma o tym pojęcie.rozważalem również membranę w płynie Fix Now firmy canada rubber.mysli pan że również było by to dobre rozwiązanie na istniejącą żywice?

    • @TheMusicIsMyPassion4
      @TheMusicIsMyPassion4 7 місяців тому

      @@jonaszbarabasz8940 jak dla mnie nie. Tylko i wyłącznie Epdm albo PVC nic innego. To jest inwestycja raz na całe życie. Membrana EPDM i materiały Renoplast wraz z dedykowanymi. Inwestycja która kosztuję ale mamy gwarancję że nic nie odpadnie. W razie potrzeby bez inwazyjnie możemy wymienić posadzkę jak nam się znudzi. Kupujemy nowe płyty i wymieniamy je bez kucia, bez kleju bez ponownego izolowania. Jak dla mnie idealne rozwiązanie na nasze warunki.

    • @jonaszbarabasz8940
      @jonaszbarabasz8940 7 місяців тому

      @@TheMusicIsMyPassion4 może mógłbyś podpowiedzieć jakiś dobry produkt z epdm bo widziałem że są membrany samoprzylepne i takie do których potrzebny jest klej

  • @Ewelina-b5w
    @Ewelina-b5w Рік тому

    Dziękuję, Ja byłam już umówiona na zakupy sytemu na kamienny dywan schody. Pan który mia mi to robić poprosił bym zrobiła zwiad jak to wygląda po kilku latach. Wniosek jest prosty.

  • @md9021
    @md9021 3 роки тому

    To nie wina produktu tylko beznadziejnego wykonania

    • @griszon
      @griszon  3 роки тому +2

      To połączenie beznadziejnego materiału, który nie nadaje się do stosowania na zewnątrz oraz fatalnego wykonania.

  • @fachowiec3095
    @fachowiec3095 4 роки тому

    Po pierwsze zywica eposydowana nie poliuretanowa.. Po drugie i najważniejsze kwestia przygotowania podloza i jego izolacji.. Do dupy wykonawca i do dupy dostawca. 5 lat mam kamien na schodach i balkonach, nic sie nie dzieje i wyglada bardzo dobrze.

    • @grzelam5669
      @grzelam5669 3 роки тому +4

      Klamiesz jestes podstawiony.

    • @pawelkacprzak5383
      @pawelkacprzak5383 3 роки тому

      Na zewnatrz nie stosuje sie epoksydu tylko poliuretan

    • @konradhalat4733
      @konradhalat4733 3 роки тому

      Wprowadzasz ludzi w błąd! Pierdo...ij się w łeb tempaku!!!

  • @kajamaj3737
    @kajamaj3737 9 місяців тому

    no dobre to macie