20 UNITRA DIORA Merkury DSH 303A. Naprawa i przestrojenie
Вставка
- Опубліковано 28 лис 2024
- Dzisiaj kolejny mały jubileusz. Dwudziesty odcinek. Bardzo dziękuję wszystkim subskrybentom, widzom i osobom komentującym. Długo się zastanawiałem co mam zaprezentować na ten jubileusz i .... MERKURY DSHH 303A wydał mi się kandydatem idealnym. Odbiornik produkowany przez dzierżoniowską DIORĘ. Stereofoniczny, HIFI, z programatorem. Modułowy, pięknie brzmiący. Moim zdaniem wspaniały odbiornik
#unitra #diora #merkury
Z wielką przyjemnością i żeby nie powiedzieć ze wzruszeniem obejrzałem ten film.
42 lata temu, jako młody chłopak stroiłem właśnie odbiorniki Merkury w ZR Diora.
Próbowałem oglądając ten film odnaleźć swoją pieczątkę wskazującą, czy aby ten egzemplarz nie przeszedł przez moje ręce, ale akurat pieczątka AM... nie jest tu czytelna.
Swoją drogą patrząc teraz na to radio przychodzi wiele wspomnień. Za każdą z tych postawionych w nim pieczątek ukrywa się jakaś konkretna osoba. Najczęściej byli to młodzi ludzie, z których wielu do dziś pamiętam.
Nie pamiętam już które osoby miały konkretny pieczątki, ale pamiętam te osoby które znajdowały się w danych grupach "gniazdach" mcz, AM, FM, MPX, itd.
Może tam "grzebał" też Pan Janek, Staszek, Zbyszek, Krystyna, Marian, Pani Teresa (to ta od naprawy linek, skali i suwaków), no i Mistrz taśmy M1 Pan Czesław. Nie wszystkich już pamiętam.
To była moja pierwsza i najlepsza praca.
Pozdrawiam autora tego filmu i koleżanki i kolegów z Diory.
Ale jestem zaskoczony i zaszczycony. Taki komentarz to skarb. Odwiedził o skomentował moje wypociny człowiek z DIORY. Ktoś kto zna osoby które te sprzęty tworzyły. Poznałem Pana z RADMORA który również o swoich znaczkach mówił. Niesamowite.
Jest dokładnie tak jak Pan napisał za każdą pieczątką jest człowiek, prawdziwy człowiek.
Dlatego szanuję te urządzenia, ratuję bo to w końcu jest nasza historia (nasze dziedzictwo).
Jeszcze raz dziękuję, życzę dużo zdrowia i zapraszam do kolejnych filmów.
Zajmuję się nie tylko flagowcami, ale i tymi popularnymi odbiornikami.
Kłaniam się nisko.
jestem pod wrażeniem! mam Elizabeth stereo z 1976 roku i daję Jej nowe życie
Od wczoraj mam i ja :). Ale się cieszę!!! Pozdrawiam Grzegorz!!!
Gratuluję. To świetny odbiornik.
Teraz czas pewnie się za niego zajać.
@@ZPDU trochę mnie martwi bo zupełnie milczy na tunerze :(, może jakiegoś napięcia nie ma ale jeszcze nie otwierałem. To samo mam w Tosce (dziś przyszła ;)), stopień końcowy mocy OK a reszta cisza :(. Będzie co robić.
@@Marek_Bogdanowicz Tosca na dyskretnych - bliżej Zodiaka, a w MERKURYM Hybrydy. Jak działa końcówka mocy to reszta jest przysłowiowym kawałkiem ciasteczka.
Trzymam kciuki za naprawę. Warto bo to świetne odbiorniki.
To taki bardziej ubogi brat Radmora ale też fajny. Cieszę się że są ludzie którzy nie tylko potrafią naprawić taki sprzęt ale pokazują że mimo ruskiego socjalizmu polscy inżynierowie potrafili coś fajnego zrobic. Pozdrawiam
Miło mi to czytać i cieszę się że jestem w tym gronie. Tak, Merkury to zupełnie inna konstrukcja, ale STK w końcówkach mocy "robią robotę". A tamte czasy, były dziwne i to widać, natomiast nigdy inwencji nie brakowało.
Ubogi? tylko lepiej gra:)
To jestem zmotywywany już do nagrania filmu o moim radioodbiorniku merkury.
Cieszy mnie to. Odbiornik jest super.
Bardzo fajnie opowiadasz, przyjemnie się tego słucha.
Dziękuję, miło to czytać. Walczę z trzaskami i kamerką. Muszę tu jeszcze wiele poprawić, ale skoro się podoba to mnie napędza. Postaram sie aby było lepiej przyjemniej, czyściej i bęz błędów jakie i mi się trafiają. :)
@@ZPDU Zawsze jest cos do poprawy, ale tu naprawdę jest wysoki poziom.
@@KronikiFilmowe bardzo bardzo dziękuję.
Bardzo fajny filmik a Merkuraka używam na co dzień podłączonego pod TV.
Super. To bardzo fajny odbiornik.
Z Unitrt dla mnie Merkury jest Nr 1.
Trudno się nie zgodzić :)
Dzièki za film, choć Fanem polskiego sprzètu nie jestem, za dużo tego w młodości miałem. Ojciec mój naprawiał te sprzèty i widziałem je od tkz. Kuchni. Ale przyznać muszè że Merkury ładnie grał, miał przyjemny dźwièk, mój dziadzia miał cały zestaw Hi-fi i nasłuchałem siè dużo tego ampla. Według mnie lepszy brzmieniowo i ładniejszy od radmora, ceny radmorów teraz to jakieś nieporozumienie, sprzèt który gra co najwyżej przeciètnie. Gdybym miał kupować polski stary sprzèt wybrałbym Merkurego, albo Zodiaka. Ale i tak pozostanè przy mojej Japoñskiej kolekcji to jest to co lubie. Pozdro Audio&Maniacy.
A ja dziękuję za komentarz. Chyba Audio&maniakiem nie jestem. Lubię posłuchać muzyki i moje brzmienie to właśnie te unitrowe urządzenia. Jakoś tak lubię je naprawiać i sporo przyjemności mi to sprawia.
@@ZPDU Zgadzam siè wpełni, ważne żeby mieć satysfakcjè z tego co siè robi, a dźwièk urządzeñ audio rzecz gustu posiadacza, uważam że zawsze jest to odczucie subiektywne i każdy ma prawo lubić co uważa. W moim guście Japoñczyki brzmią fajnie, ale jako ciekawostkè powiem z zestawu hi-fi który dziadek mój posiadał w spadku został mi adapter Unitra fonica Daniel ze wzmacniaczem full automat, podłączyłem do niego kolumny Technicsa i żona moja tylko na tym sprzècie winyle słucha, mimo mojej pokaźnej kolekcji Wzmacniaczy, amplitunerów itd. Żona uważa że ten dźwièk dla niej najładniejszy. Dlatego myślè że najważniejsze jest aby muzyka dostarczała nam przeżyć różnych, a sprzèt różny służyć może do tego. Jeszcze raz pozdrawiam i powodzenia w naprawach życzè.
@@MROK-1972 100% zgodności. Bardzo dziękuję za przemiły komentarz. Celnie, dokładnie w punkt.
I w (bodajże) 1983 roku zaczęłą się moja przygoda z HiFi Audio. Zestaw: Merkury, Aria, kolumny ZG-C30 (nie pamiętam dokładnie ich nazwy). Płyta "TIME" ELO. Jeden z moich kolegów przyszedł do posiadacza taśmy z nagraniem ELO ze swoim magnetofonem kasetowym MSH-101 by sobie ją przegrać i zabrał mnie (15-sto letniego wtedy) gówniarza ze sobą. Jak to usłyszałem to usiadłem.... Ja teraz oglądam te twory przeszłości, to trąci mi to manufakturą. Jednak na tamte czasy (dla mnie) to była nieosiągalna półka. Dziś sam korzystam z wytworów z tamtych lat (REVOX A700, REVOX A77, REVOX B795, REVOX Plenum B MK II, PHILIPS CD101, PHILIPS CD303, PHILIPS CD304, PHILIPS CD204, GRUNDIG CD7500, SABA MI215 i temu podobne). W 80-tych latach tylko oglądałem to w kolorowych czasopismach przywiezionych z RFN :). Aż się łezka w oku kręci. Sam teraz siedzę i przywracam te trupy życia. Gratuluję kanału i czasu na nagrywanie filmów. Moj kanał w porównaniu z tym, to jakiś odrzut z produkcji :) Ale pracuję nad tym.
Całkowicie to uczucie znam mimo iż audiofilem nie jestem. Zwyczajnie lubię posłuchać muzyki i tyle. Natomiast to naprawianie mnie odpręża. A te "graty" to nasza historia, to coś o czym warto pamietać.
Pańska skromność jest zbyteczna. Pański kanał się rozwija i życzę dalszego rozwoju. Mój wcale nie jest jakiś tam wielki, ale staram się.
Dziękuję za komentarz i suba. (oczywiście odwzajemnione).
Pozdrawiam serdecznie
Do dziś jeszcze go nie mam . Jak jest do sprzedaży to proszę dać znać 😀 najlepiej brzmiący Polski amplituner. Znacznie lepszy niż Radmor...
Niestety nie jest. Czy najlepiej brzmiący kwestia jak zawsze dyskusyjna. Mi się bardzo podoba, konstrukcja, brzmienie, wygląd. Klasa sama w sobie. Skoro RADMOR to król, ELIZABETH to królowa to Merkury niech będzie księciem :)
@@ZPDU No wiadomo, że wszystko jest kwestią gustu. Dla mnie Radmor serii 51 chodzi średnio natomiast miałem przez jakiś czas Merkurego i jak dla mnie klasa wyżej, mimo że kiedyś tańszy niż Radmor. Nie wspomnę o stosunku jakości do ceny bo teraźniejsze ceny Radmorów to jakiś idiotyzm no ale jak ludzie są w stanie tyle zpałacić i płacą to ceny są jakie są :) Pozdrawiam :)
@@galke1984 Panie Łukaszu, zgadzam się z Panem w całej rozciągłości. Merkury jak na końcu filmie było widać używałem na codzień. Brzmi wspaniale, no ale pozostaje kwestia do czego podłączymy. Podczas prac mam zwykłe ZG15, natomiast do słuchania na codzień odrestaurowane ALTONy 75 i ZG40C
Merkurego ostatni raz słyszałem 39 lat temu i wtedy mi brzmiał.... Radmora 5102 i Elizabeth w zeszłym roku. Przykro mi to powiedzieć, ale to nie brzmi. ALTUSY 110 posiadam (tylko dlatego, że nie można tego nie mieć). Ale one również nie grają. Ja to nazywam - ''Kolumny do Disco Polo''. A co w Merkurym brzmi najlepiej? Jaka część tego amplitunera? Tuner? Czy Ampli? Bo jeśli chodzi o tuner, nawet jeśli ktoś potrafi go dobrze przystosować do obecnego pasma nadawanych częstotliwości, to i tak wszystkie stacje nadają dźwięk z taką kompresją, że dobrze zrobiona mp-trójka brzmi lepiej od wszystkiego, co nadawane z powietrza. No.... Może dźwięk reklam w RADIO jako takko trzyma jakość.... A wzmacniacz w Merkurym.... Jak ktoś zna troszkę konstrukcje wzmacniaczy, to po tym co jest w środku (Po prostu: Koń jaki jest każdy widzi). Jednak mam sentyment do tego. Pamiętam jak dzieści lat temu wszyscy się tym podniecali. I też bym chciał mieć. Nie do słuchania... Ale nie można tego nie mieć.
Bardzo fajny odbiornik tylko te STk( Gml) mogą być kłopotliwe. Dlatego wolę Zodiaka brzmi też bardzo fajne a 2n3055 są nie do zajechania. Ale materiał i prezentacja super.
Bardzo dziękuję. STK-077 fakt że już kłopotliwe do zdobycia. A Zodiak - proszę oglądać kanał, będzie i Zodiak, będzie zodiakopodobna TOSCA :)
@@ZPDU Zodiaka posiadam i bardzo go lubię. Mam też tosce amatora 2c SSL 032. AS502 Cd502 gramofon Bernard Kolumny zg 15c zgz 10 Zgc 40 i space 86.
@@wujekalfred15 Gratuluję
Rewelacja 👍
Dziękuję. To świetne radio, warto mieć w kolekcji, warto słuchać. Świetnie brzmi, dobrze wygląda i budzi miłe wspomnienia.
Witam, też parę dni temu zdobyłem ten odbiornik. Czeka mnie w nim ogólny remont i przestrojenie głowicy Ukf. Odbiornik w ładnym stanie, oczywiście trzeszczą potencjometry. Kupiłem nową skalę z górnym ukfem. Ale Pan odradza, no cóż, po kotletach, skala już jedzie:-) A tak się zastanawiam, czy nie lepiej by było zastąpić grzejące się żarówki, diodami Led. Co Pan na to? Pozdrawiam 😀
Dopóki są żarówki je stosuję, choć w jednym pionierku zamiast żarówki zastosowałem czerwonego LED-a. A co do skali. Miałem obiecaną wymianę, bardziej zaczernioną. Na obietnicach się skończyło, dlatego odradzałem. Być może już jest lepiej.
Trzymam kciuki za naprawę i sukces.
Markury to zacny sprzet.
AMBIOFONIA
"Ambiofonia -"Ambiofonia - technika sztucznej regulacji pogłosu w salach koncertowych, operowych, studiach radiowych i telewizyjnych, za pomocą elektroakustycznych torów i układów nagłaśniających"
Posiadam to cudo i używam, na co dzień, bardzo cenię sobie przyjemny dźwięk Merkurego lepiej niż Elizabeth. Co do ambiofonii wydaje mi się, że to takie dawne QUADRO, QUASI QUADRO, albo takie sobie DOLBY PROLOGIC. Choć wtedy go jeszcze u nas nie było, to coś tam próbowano stworzyć no i wyszło jak wyszło na rezystorach drutowych. Druga para głośników, jako tylne to raczej QUASI QUADRO z potencjometrem głośności, - coś tam emitują, ale nie jest to pogłos. W prawdzie pojawia się tam dźwięk, ale pogłosu tam nie słyszę.
Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
Pozdrawiam
To świetny tuner, bardzo ładnie brzmiący. Bardzo go lubię i mam niestety tylko jeden.
Nigdy z czterema kolumnami nie podłączałem (zwyczajnie brak warunków).
Panie Zygmuncie - zakładam że tak ma Pan na imię. Dziękuję za odwiedziny i długi i fajny komentarz.
Pozdrawiam serdecznie
JA NIE JESTEM SPECJALISTOM ALE W TE TYLNE GŁOŚNIKI DAJĄ RÓŻNICE STEREO Z PRZEDNICH.
Pozazdrościć
Bardzo dziękuję i zapraszam na kolejne filmy. Każdy komentarz bezcenny :)
Merkury sprzęt który sobie wziołem kiedyś ze śmietnika była zbiórka elektrośmieci zaglądam patrzę a tam taki sprzęt wymagał tylko przeczyszczenia potencjometrów :D
Dokładnie. To co ludzie wyrzucają przyprawia mnie o zawrót głowy. Kiedyś obiekt pożądania a teraz śmietnik
szczęściarz
W jaki sposób podłączony jest sygnał z generatora do anteny? Widać na filmie jakieś podłużne, białe pudełko. Można po prostu podpiąć się krokodylkami do pinów gniazda antenowego?
Na filmach o tym wspominam. Proponuję oglądać całość. To prostokątne pudełeczko ma kilka ważnych elementów.
Jeden z nich to tłumik (w moim przypadku 20 dB). Minimalny sygnał z generatora to 1mV. Czułość odbiornika to 2 uV-30uV. To 1000x mniej. Trzeba ten sygnał zmniejszyć. Kolejny element to symetryzator. Wyjście generatora ma 50 ohm, a wejście starego odbiornika przeważnie 300 ohm. Trzeba to dopasować aby poprawnie działało. Są filmy gdzie nie używam symetryzatora, bo podłączam do koncentrycznego gniazda antenowego 50 ohm więc nie ma takiej potrzeby. Tłumik już tak.
A teraz czy można podłączyć krokodylkami? :)
Mam takie bezpośrednie pytanie: czy przyjął by Pan Merkurego na samo przestrojenie i zestrojenie? Jakie były by orientacyjne koszty takiej usługi? Nie posiadam żadnych przyrządów. Wszystko inne już naprawiłem i do pełni szczęścia brakuję przerobić odbiornik by odbierał obecne pasmo UKF. Rozważam różne możliwości i stąd moje pytanie. Pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie.
Bardzo proszę napisać maila. Adres jest w sekcji informacje (widać na komputerze).
Odpiszę i ustalimy szczegóły.
Muszę wymienic kondensatory w płytce wzmacniacza i jedną hybrydę stk077 bo mi padła. Trudno sie lutuje na tych płytkach? Kurczę na płycie komputerowej nie mogłem odlutować kondensatora. Grzałem, grzałem i nić:) Może w Merkurym sa bardziej topliwe luty
Są bardziej topliwe. Obecnie bezołowowe, kiedyś tak restrykcyjnie nie było.
A moja rada. Lutrownica z bardzo cienkim grotem 320 stopni i cieniutka cyna z topnikiem (kalafonia). Wszystkie punkty lutownicze "ruszyć" cyną trzeba. Następnie stacja rozlutowująca (również ustawiam na 320 stopni) i lecimi. Wygodnie i szybko. Nic się nie odpaży.
Ważne szybko i krótko "przypiekamy". Pozdrawiam serdecznie.
👍🌞
Dziękuję
Pytanie gdzie można zregenerować gałki, bo są rude a chciałbym aby odzyskały czarny blask
Nie umiem wprost odpowiedzieć na to pytanie.
Rudy panel do radmora można wysłać do Gdańska. Będzie piękny i czarny, ale i tak zacznie rudzieć.
Może więc warto je zwyczajnie pomalować u lakiernika.
@@ZPDU a jakieś bliższe namiary do kogo w tym Gdańsku? Niestety nie znam dobrze tematu i nie wiem jak szukać, dziękuję
@@arcturus5629 To nie było trudne - wójek goole wie wiele: radmor.com.pl/services/service
W którym miejscu układu jest wpięty ten miernik? (Strojenie czułości)
11:33 dokładnie mówię gdzie. To miejsce gdzie jest już sygnał m.cz i idzie na przedwzmacniacz.
Można również na głośniku. Chodzi o to aby sygnał miał jak największy poziom i najmniejsze zniekształcenia.
W zaprezentowanym miejscu nic nie piszczy więc to wygodne miejsce.
@@ZPDU A zwykły woltomierz też by się nadal do tego?
@@zbieramsubynaprzyciskyoutu4082 Odpowiem pokrętnie.
Dlaczego podłączam selektywny a nie zwykły. Używam wielokrotnie droższego miernika skoro można by było zrobić to samo tańszym?
Selektywny mierzy poziom sygnału 1 kHz, a zwykły będzie mierzył wszystko, szumy, napięcie stałe i również ten sygnał.
Zwykły miernik można użyć ale w innym miejscu.
Za detektorem, tam gdzie jest sprzężenie zwrotne ARCz, lub tam gdzie jest wskaźnik poziomu sygnału. To miej dokładna metoda, ale tańsza i nie zawsze można ją zastosować.
@@ZPDU W RM112 nie ma miejsca gdzie mógłbym zastosować to co mam 🙁
@@zbieramsubynaprzyciskyoutu4082 odpowiednie dosprzętowienie i umiejętności to spora część sukcesu.
Na to nie ma rady, nie da się stroić stereo dekodera bez kodera stereo. Nie można mierzyć zniekształceń, bez wzorcowego sygnału i miernika który to wykryje.
Zerkałem na Pański kanał i nic tam nie ma. Nie mając nic na kanale przycisku się nie zdobędzie.
Nawiasem mówiąc to jest cel? Tysiące subów?
Pewnie Cię znam chociażby z guypy 😉
?? To ciekawe i możliwe.
Z jakiego powodu w urządzeniu zostały wymienione wszystkie kondensatory elektrolityczne? Tylko profilaktyka? Te komponenty w sprzęcie z tamtych lat zwykle zachowują pełną sprawność.
Witam serdecznie. Powód wymiany jest prozaiczny. Małe elektrolity po latach nadają się do wymiany i już. Tu nie ma co dywagować.
Na wielu filmach pokazuję że większość problemów właśnie z nimi jest związane.|
Z dużymi jest trochę inaczej, ale skoro jest już wylutowany to jaki sens jest go montować ponownie, skoro jego trwałość jest już ograniczona. Czasami te duże zostawiam, to zależy od stanu zlecenia i oczekiwań.
Właśnie elektrolity są najmniej trwałym ogniem tych urządzeń.
Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za odwiedziny i komentarz.
W takim razie mamy odmienne doświadczenia :) Bardzo rzadko zdarza mi się wymieniać te elementy, a jeśli zdarzy się uszkodzony, to zazwyczaj odnajduję go włączając równolegle (dotykając od strony druku) kondensator foliowy o pojemności rzędu 1µF. Poprawa = kondensator na płytce jest zły. Ale ostatnio straciłem mnóstwo czasu szukając przyczyny niepoprawnego działania radia lampowego (RFN, lata 60). Zgłupiałem, myślałem, że co chwilę się wobuloskop sam odstraja - sprzęt późnoradziecki ma prawo. Nie wpadłem na to, że uszkodzony - już na pierwszy rzut oka - był elektrolit 5µ/70V w obwodzie detektora stosunkowego, a układ "trochę" działał, bo producent równolegle zamontował 100n foliowy.
@@k4be. Proszę zobaczyć pozostałe filmy.
Tak pokazuję jakie problemy z tym bywają, jak zmieniają (polepszają) się parametry po wymianie.
Te małe elektrolity trzeba wymienić i już. Nie ma się nad czym zastanawiać.
Kondensator to nie tylko pojemność. Podłączając równolegle zwiększa ją pan, a czasami mają większą, a co z Vloss, ESR?
Pozdrawiam serdecznie.
Częstoścomierz własnej konstrukcji czy aliexpress?
Kupiony na aliexpres. Używam czasami, wolę oscyloskop jako miernik częstotliwości, większa czułość no i można zobaczyć więcej (np jak opada ampituda i gaśnie generator). W jednym z odcinków omówię zależność i jak sobie z tym radzić.
@@ZPDU Dziękuję
Sonda posiada specjalne wymagania czy wystarczy kabelek z usuniętym oplotem na końcówce?
@@jaroslawmisiewicz2278 Jeżeli pytanie dotyczy sondy którą mierzę częstotliwość heterodyny, to już raz to opisywałem. :) To jest rozizolowany kabel RG-174, na jednym końcu ma wtyk SMA, a na drugim końcu cewka z drutu miedzianego w emalii. Sama cewka ma średnicę 6 mm, drutem fi 0,5 i ma 3 zwoje. Mam nadzieję że pomogłem. Wtyk SMA aby całość była bardziej uniwersalna, podłączam do miernika częstotliwości, lub do kabla od oscyloskopu BNC - RG-58 - SMA. RG-174 jest cieńszy i wygodniejszy. Ot cała sonda i cały pomysł na to :)
@@ZPDU Jeśli działa to znaczy, że pomysł dobry. Dziękuję za wskazówki.
W którym odcinku mogę obejrzeć opis sondy?
Od niedawna oglądam Pańskie materiały. Mam sentyment do wyrobów Unitry. Kiedyś też byłem pracownikiem jednego z zakładów.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości
Mmmmmm od kiedy filtry pasmowe, obwody wejściowe w głowicy stroimy mierząc zniekształcenia nieliniowe?
Przecież filtry pasmowe stroi się na odpowiednią częstotliwość, obwody wejściowe na krzywą TT.
Jakiś nowy sposób strojenia.
Bez pokrywki można wykonać wstępne strojenie - pokrywka czasami sporo zmienia.
Nawet na filmie widać, że podczas przestrajania częstotliwości wskaźnik sygnału FM nie wychyla się zbytnio.
To, że dioda stereo się zapala wcale nie oznacza że głowica jest dobrze przestrojona i ma odpowiednią czułość.
Masz odpowiednie przyrządy aby to wykonać perfekcyjnie.
Generator pokrywa pełne pasmo FM ( z tego co widzę), ma dwa kanały - da się zrobić z niego wobulator, oscyloskop też masz.
Jaki problem wykonać to tak jak mówi DTR-ka?
Bardzo dziękuję za komentarz.
Jest Pan dla mnie niedoścignionym wzorcem, dlatego taki komentarz "dyscyplinujący" mnie motywuje.
Może będzie trzeba wrócić do tego odbiornika i zrobić to jeszcze raz :).
Pana kanał oglądam i bardzo mi się podoba sposób prowadzenia i montażu filmów. Wiedza i umięjętności ogromne. Mój warsztat jest drobną namiastką Pańskiego.
Jedno co mi się nie podoba to przepychanki w komentarzach i "wojenki".
Do niczego dobrego nie prowadzą.
Bardzo chętnie się doradzę i posłucham sugestii.
Czuję się zaszczycony Pana komentarzem. Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU Nie montuję filmów a jedynie używam pauzy w telefonie ........ moje filmy mogły być dużo lepsze gdym miał czas na montaż.
Pozwolę sobie pisać na TY.
Masz sprzęt wystarczający aby wykonać pełne strojenie toru FM.
Z tego co widzę to jest też K937 ( trzeba sobie zrobić sondę detekcyjną).
Przy pomocy K937 można zestroić :
filtry pasmowe na odpowiednią częstotliwość, obwody wejściowe w sumie całą głowicę i PCZ
Częstotliwość heterodyny prawidłowo "ogarnąłeś".
Masz też ( nie widzę modelu) bardzo fajny generator dwukanałowy - jak mniemam mam bardzo dużą funkcjonalność.
Dorobić sobie do niego tłumik i przy jego pomocy powinno dać się zrobić to wszystko co przy pomocy K937 ( a nawet więcej) tylko że lepiej i dokładniej.
Mój sprzęt..... wcale nie jest taki super ( są lepsze :-).
Dzięki za dobre słowo :-)
pozdrawiam
@@rubens7498 Bardzo dziękuję za miłe słowo.
Cieszy mnie że znalazłeś chwilę aby zerknąć i na mój kanał oraz skomentować moje poczynania.
Liczę na cenne sugestie. Generator jaki posiadam to HDG6202B. Oscyloskop SDS2202X-E.
Jest prawdopodobnie tak jak napisałeś. Wiele prób robienia sond już zrobiłem, mam ich kilka, czy działają zgodnie z oczekiwaniami - hmm.
Jeżeli pozwolisz skontaktuję się mailowo w sprawie sugestii. Pewnie będą dla mnie bardzo cenne i otworzą "drzwi" jakie są dla mnie teraz zamknięte.
Zwyczajnie nie wiem jak niektóre rzeczy zrobić. Czytam, szukam, ale często pozostaje to bez odpowiedzi.
Miłego weekendu życzę - właśnie oglądam odcinek o zmywaczu :). Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU Można pisać, adres mailowy pod moimi filmami :)
@@rubens7498 Znalazłem i już to zrobiłem.
Wielka trójca!, trzej królowie! (1 królowa) ; RADMOR, MERKURY, ELIZABETH
Bardzo lubię te określenia. Królowa jest tylko jedna, a królów było trzech :) Który jest trzeci? Moim zdaniem Zodiak :)