Moc przyłączeniowa budynku nie zmieni się niezależnie od ilości faz, przy instalacji pompy ciepła. Moc przyłączeniowa to moc, którą się wybiera aby dobrać zabezpieczenie przedlicznikowe. I jeśli pompa pobiera 4000W to nie ważne na ilu fazach dla samego gospodarstwa domowego. Choć fakt na trzech będzie działała raczej zawsze mocniejsza pompa, niż na jednej. Nie realne jest mieć jedną fazę w domu i pompę ciepła. Tylko sama pompa ciepła a raczej jej sprężarka może w trójfazowej instalacji działać na jednej fazie. A to błędnie zostało podane, albo nie podane w ogóle.
Mam pytanie czy jezeli bym miał PC 3fazy i zbraknie i 1fazy to jest mozliwosc grzania CO grzałka wbudowana zeby chociaz cos ciepła miec czy cały sterownik sie wyłącza i nie ma mozliwosci uruchomienia?
@Jobaczek bardzo dobre pytanie. Jeżeli będą 2 fazy to można uruchomić 2 grzałki i sprężarkę na około 10% wydajności. Warunek jest taki żeby faza zasilająca elektronikę była dostępna. W T-Capie 12 kW będzie to L3 a w T-Capie 9 kW będzie to L1.
@@SunUpPolska Czy potwierdzenie tego można znaleźć gdzieś w dokumentacji? Chciałbym zabezpieczyć przed zamarznięciem mojego T-CAP 16kW 3F Monoblok na wypadek przerwy w dostawie prądu poprzez jednofazowy UPS+Agregat, ale też nie chciałbym niczego zepsuć w elektronice. Słyszałem już o tym od instalatora, że właśnie L3 musi być zasilone to pracuje elektronika i pompa obiegowa, ale nie znalazłem tego nigdzie w dokumentacji.
@@pj8602 Wynika to bezpośrednio ze schematu urządzenia które znajduje się w dokumentacji. Niezależnie niebawem pojawi się o tym film więc prosimy o chwilę cierpliwości. Pozdrawiamy zespół SunUp.
A ja mam pytanie trochę z bani. Mam zasilanie awaryjne jednofazowe, które w pracy na bateriach (są odpowiedniej mocy i pojemności) podaje zasilanie 2x115V zamiast 1x230V i N. Czy będzie działać jednofazowa pompa? Czy będzie działać trójfazowa, jeśli zmostkujemy fazy?
@Darek musielibyśmy napisać że odpowiedź na tak postawione pytanie jest trudna ;) Jeżeli wartość zabezpieczenia to 32A to pompa jednofazowa ponieważ jest tańsza w zakupie, jeżeli zabezpieczenie jest mniejsze to trzeba się nad tym zastanowić. Drugą kwestią jest to że moc grzałek w pompach 1 fazowych jest mniejsza niż w 3 fazowych, dlatego odpowiedź nie jest taka jednoznaczna.
Temat na czasie tylko jakoś na odwrót . Zróbcie film wymiana pompy ciepła na kopciucha , który spali wszystko . Żartowałem ale tak może się stać jak elektrownie zaczną płacić 1500 pln/tonę miału teraz placą 300 pln /tonę . Energia elektryczna podrożeje o 500 % wtedy wrócimy do kopciuchów i zamieszkamy w ziemiankach .
Oby tak nie było. Niezależnie od tego pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem jak na razie. Największą wadą tego rozwiązania jest początkowa cena instalacji. Niestety jak chcemy później odcinać "kupony" i grzać ekonomicznie to trzeba zainwestować. Zaletą ogrzewania prądem jest również to że cena za energię elektryczną jest niejako kontrolowana przez URE i dzięki czemu cena prądu nie wystrzeliła tak jak cena peletu, nad którym działa po prostu prawo rynku, jest popyt większy od podaży = wyższa cena.
@@msz7586 - jak uwolnią cenę to wszyscy zapłacimy więcej:) Obecnie tona ekogroszku 2500-2800 PLN tona pelletu 1700-1900 PLN gaz +50% droższy prąd pewnie + 50% drożej ŻYŁO się lepiej na KREDYT (wszystkie plusy) to teraz jest wystawiony rachunek!!!!! Morawicki w 2016 roku - mówił " że 500+ jest na kredyt" ale ponoć Polskę było stać wydawać co rok 40 MLD ZŁ - to teraz wszyscy ZAPŁACIMY ZA TO!!!!!!
@@SunUpPolska Przy obecny cenach pradu najkorzystniej wypada gaz. Wiem że chcesz sprzedać, ale bądź obiektywny. Niestety ceny energi nie są mrożone tj. ceny gazu ;) nasza energetykę czeka duża transformacja, więc będzie trzeba dużo kasy. Zapłacą za to użytkownicy pomp ciepła.
Bez wątpienia jest to jednostka zewnętrzna ponieważ w niej znajduje się kompresor. Jednak jeżeli chodzi o pompy Panasonic to i tak kable zasilające dociągamy do jednostki wewnętrznej, a od niej do jednostki wewnętrznej. Z drugiej strony w jednostce wewnętrznej znajdują się grzałki, więc jeżeli spojrzymy na to z tej strony to w momencie pracy grzałek większa część energii będzie zużywana w jednostce wewnętrznej. Pozdrawiamy Zespół SunUp
Hmm co wybrac t cap 9kw monoblok na r32 czy split t cap 9 kw na r 410 .....roznica na monoblok +troszke lepsze cop -woda na zewnatrz budynku a split na 410 co roku trzeba zglosEnia robic o przegladach nawet po gwarancji
MAM BARDZO WAŻNE PYTANIE. Jeżeli mam zabezpieczenie licznikowe 25A a pompa w max. momencie potrzebuje 22A, to co z innymi urządzeniami, które będą włączone i potrzebują także sporo mocy, np piekarnik, czy w tum momencie będzie "wywalać" mi bezpieczniki ? Czy ktoś może coś podpowiedzieć ? Z góry dziękuję.
Istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie wywalać bezpiecznik. To wszystko zależy czy w danym momencie załączy się grzałka piekarnika a PC będzie grzać CWU.
Ciekawe pytanie. A jeszcze kuchnia indukcyjna co ciągnie z 7 kW. Trzeba sporo mocy na dom. Czy te nasze sieci energetyczne to uciagna? W lato falowniki walczą z wpychaniem energii do sieci. Zima pewnie linie przesyłowe będą rozgrzane do czerwoności w związku ze znacznym poborem energii.
Urządzenia 3 fazowe zawsze poddawane są mniejszym prądom, falownik (dla niektórych nie fachowo inverter) generuje mniejsze straty podczas pracy na tranzystorach kluczujących które to zależą od przenoszonych prądów. Tego nie podaje współczynnik COP pompy ciepła. To rozsądek i wybór podparty doświadczeniem i fachowością instalatora, a nie domokrążcy i naganiacze, pozwoli na dobry wybór. W niektórych regionach operatorzy energetyczni buntują się co do przyłączania urządzeń 1 fazowych i nakazują poprzez dodatkowe warunki aby w danym rejonie odbiorcy byli symetrycznie podłączeni do sieci 3 fazowej . Zaczyna się mówić o kompensacji mocy biernej co w przypadku 1fazy będzie nie spełnialnym problemem . Brak fazy unieruchomi pompę zasilaną 3F lecz nie są to sytuacje patologiczne, można wtedy użyć grzałek w celu podtrzymania. Inne zalety ewidentnie wskazują na wybór.
Witam. Posiadam TCap 9kw 3 fazowa ,założona do domu 160mkw w układzie mieszanym bufor 100l równolegle dwie pompy , jedna na podłogę i druga na grzejniki , Przez rok zjadla 8800kwh , krzywa grzewcza na grzejniki do 47st przy -10st , delta 5 w okresie grudniowym gdzie mrozy były -10st pompa chciała z ramy wyskoczyć i wkręcała się do 62hz żeby dogonić zadany parametr na grzejniki i zaraz defrost i tak w kółko przez co zjadla 1900kwh w tym miesiącu, grzałki nie użyła ani razu Wyprodukowała 26tyś kwh, Co może być przyczyna takiego zachowania i takiego zużycia prądu ? Pozdrawiam
Najważniejsze, jakie masz zapotrzebowanie energii na CO?? Czy masz zrobiony audyt ??? Niestety pompy są najlepsze do ogrzewania podłogowego - niska temperatura. Mam dom "trochę' większy 256 m 2 - też mam pc ale gruntową i ogrzewanie podłogowe 217 m 2 - nie ogrzewam garażu i na rok pompa "zjada" około 4600 kWh na CO+CWU. Dzwoń do serwisu - ale być, może że Twój dom potrzebuje "dużo" energii skoro pompa wyprodukowała 26 tyś kWh - to być może ten dom tyle potrzebuje. Ile spalałeś przed pompą?
Mniejszy współczynnik COP może być spowodowany bardzo wieloma czynnikami, zdalnie nie da się przeprowadzić diagnozy. Z takich rzeczy podstawowych to za mała ilość czynnika chłodniczego, długość linii freonowych, za małe średnice rurociągów, słabe ocieplenie linii freonowych na zewnątrz, złe nastawy. Tych rzeczy jest bardzo dużo i trudno to zdiagnozować bez dodatkowych danych. Jeżeli ma Pan SmartCloud to możemy zerknąć :) proszę o kontakt z naszym biurem. Pozdrawiamy zespół SunUp.pl
@@marekprzedstawiciel8740 4,5 tony ekogroszku, Fakt z zapotrzebowaniem jest taki że muszę dom ocieplić bo nie wszystkie ściany są ocieplone a poza tym tak mi fachowcy zrobili poddasze że na skosach lód się pojawia , Jak sam nie zrobisz bądź nie przypilnujesz to takie właśnie efekty są
@@robin_needforspeed1543 - Kolego 4,5 tony to (masz dość spore zapotrzebowanie) 4500 kg x 7 kWh (kaloryczność) = 31.500 kWh x 80% (sprawność pieca) = 25.200 kWh I takie masz zapotrzebowanie na energię domu (CO+pewnie CWU). NAPISAŁEŚ: ""Wyprodukowała 26tyś kwh,""" Czyli WSZYSTKO PRAKTYCZNIE SIĘ ZGADZA!!!!! Mój dom ma zapotrzebowanie na CO+CWU około 21500 kWh (256 m 2) a pompa gruntowa "łyka" od 4600 do 4900 kWh rok (CO+CWU). Ale mam ogrzewanie podłogowe w domu ( nie ogrzewam garażu 39 m2).
Czy mógłby ktoś napisać lub wrzucić film o przepływie pompy wody? Na panelu sterowania znajduje się wiele opcji ustawienia maksymalnej prędkości cyrkulacji wody, jednak nie wiemy, co każda z nich oznacza i jakie ustawienie jest najlepsze. Mam Panasonic T-CAP 12 KW split.
@@TefikAsani-x3p Two years of operation of the pump and so far it works very well without any problem. Excellent performance. Do you want to buy this model for your home?
@JERZY STARCZEWSKI to zależy od modelu pompy. Generalnie jeżeli mówimy o T-Cap 12kW to pompa 1 fazowa jest tańsza o 9% od wersji 3 fazowej. Przekładając to na sprzęt to w uproszczeniu jest to bufor ciepła.
T-Cap z angielskiego to Total-Capacity Seria ta jest w stanie utrzymać tę samą wydajność nominalną nawet w temperaturze -15°C bez pomocy elektrycznej grzałki wspomagającej. Pozdrawiamy zespół SunUp
Problemem tego segmentu rynku urządzeń grzewczych jest brak rzetelnej wiedzy sprzedawców i instalatorów. Często zdarza się, już po zainstalowaniu pompy, że trzeba zmieniać warunki zasilania budynku! To nie budzi zaufania do tej technologii! Zanim wydasz kilkadziesiąt tysięcy złotych na pompę, pomyśl o projekcie elektrycznym. Może unikniesz rozczarowania!
Odpowiedź jest prosta. Żadna z powyzszych. Bo są za drogie. Za 12 k mogę mieć taką samą pompę z innym logo, z takimi samymi bebechami. Dowód ? Kanał 4nergy wyjaśni temat. Dziękuję do widzenia.
Panie a po cholerę w pompie grzałki ? Durne ludzie płaca majątek za MARKOWĄ ściemę która ma niby 12 czy 18 kw a w rzeczywistości układ chłodniczy ma 5 czy 8 kw a resztę ratuje tyłek grzałkami xD Jak pompa 12 kw ma sprężarkę 1800 W to żeby na dłoni mi kaktus wyrośl to nie ma takiego czynnika żeby nawet przy +10 mogło to przepompować energię równą 12 kW Dla tego dobry Chińczyk o mocy 19 kw ma sprężarkę o mocy 5.5 kw i on sie nie musi grzałkami ratować nawet przy - 18
Szkoda, że tego filmu nie było zanim założyłem pompę ciepła. Toż to jest najbardziej konkretny film o zabezpieczeniach jaki w ogóle stworzono.
Dziękujemy za opinię :) Pozdrawiamy zespół SunUp.pl
Dziękujemy za pozytywną opinię. Mamy nadzieję że innym przyszłym użytkownikom pomp ciepła się przyda. Pozdrawiamy zespół SunUp
Dokładnie, w końcu merytorycznie ktoś wytłumaczył różnice.
bardzo przydatne informacje. wielkie dzięki
Dziękujemy za opinię.
Polecam LG Therma V .
Panasonic też dobry, bo ładnie brzmi. Ale zawsze parę tysięcy drożej... Jaki by nie był model. Czy warto ?
Moc przyłączeniowa budynku nie zmieni się niezależnie od ilości faz, przy instalacji pompy ciepła. Moc przyłączeniowa to moc, którą się wybiera aby dobrać zabezpieczenie przedlicznikowe. I jeśli pompa pobiera 4000W to nie ważne na ilu fazach dla samego gospodarstwa domowego. Choć fakt na trzech będzie działała raczej zawsze mocniejsza pompa, niż na jednej. Nie realne jest mieć jedną fazę w domu i pompę ciepła. Tylko sama pompa ciepła a raczej jej sprężarka może w trójfazowej instalacji działać na jednej fazie. A to błędnie zostało podane, albo nie podane w ogóle.
Proszę podać dane dotyczące pompy i jej zużycia prądu 6kw .Jakie muszą być przewody i zabezpieczenia.
Mam pytanie czy jezeli bym miał PC 3fazy i zbraknie i 1fazy to jest mozliwosc grzania CO grzałka wbudowana zeby chociaz cos ciepła miec czy cały sterownik sie wyłącza i nie ma mozliwosci uruchomienia?
@Jobaczek bardzo dobre pytanie.
Jeżeli będą 2 fazy to można uruchomić 2 grzałki i sprężarkę na około 10% wydajności. Warunek jest taki żeby faza zasilająca elektronikę była dostępna. W T-Capie 12 kW będzie to L3 a w T-Capie 9 kW będzie to L1.
@@SunUpPolska Czy potwierdzenie tego można znaleźć gdzieś w dokumentacji? Chciałbym zabezpieczyć przed zamarznięciem mojego T-CAP 16kW 3F Monoblok na wypadek przerwy w dostawie prądu poprzez jednofazowy UPS+Agregat, ale też nie chciałbym niczego zepsuć w elektronice. Słyszałem już o tym od instalatora, że właśnie L3 musi być zasilone to pracuje elektronika i pompa obiegowa, ale nie znalazłem tego nigdzie w dokumentacji.
@@pj8602 Wynika to bezpośrednio ze schematu urządzenia które znajduje się w dokumentacji. Niezależnie niebawem pojawi się o tym film więc prosimy o chwilę cierpliwości. Pozdrawiamy zespół SunUp.
A ja mam pytanie trochę z bani. Mam zasilanie awaryjne jednofazowe, które w pracy na bateriach (są odpowiedniej mocy i pojemności) podaje zasilanie 2x115V zamiast 1x230V i N. Czy będzie działać jednofazowa pompa? Czy będzie działać trójfazowa, jeśli zmostkujemy fazy?
Szybkie pytanie która jest lepsza..3 czy 1 fazowa ..
@Darek musielibyśmy napisać że odpowiedź na tak postawione pytanie jest trudna ;)
Jeżeli wartość zabezpieczenia to 32A to pompa jednofazowa ponieważ jest tańsza w zakupie, jeżeli zabezpieczenie jest mniejsze to trzeba się nad tym zastanowić.
Drugą kwestią jest to że moc grzałek w pompach 1 fazowych jest mniejsza niż w 3 fazowych, dlatego odpowiedź nie jest taka jednoznaczna.
Temat na czasie tylko jakoś na odwrót .
Zróbcie film wymiana pompy ciepła na kopciucha , który spali wszystko .
Żartowałem ale tak może się stać jak elektrownie zaczną płacić 1500 pln/tonę miału teraz placą 300 pln /tonę .
Energia elektryczna podrożeje o 500 % wtedy wrócimy do kopciuchów i zamieszkamy w ziemiankach .
Oby tak nie było. Niezależnie od tego pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem jak na razie. Największą wadą tego rozwiązania jest początkowa cena instalacji. Niestety jak chcemy później odcinać "kupony" i grzać ekonomicznie to trzeba zainwestować. Zaletą ogrzewania prądem jest również to że cena za energię elektryczną jest niejako kontrolowana przez URE i dzięki czemu cena prądu nie wystrzeliła tak jak cena peletu, nad którym działa po prostu prawo rynku, jest popyt większy od podaży = wyższa cena.
Ale już wiadomo że w niedalekiej przyszłości uwolnią cenę prądu i co wtedy?
@@msz7586 - jak uwolnią cenę to wszyscy zapłacimy więcej:)
Obecnie tona ekogroszku 2500-2800 PLN
tona pelletu 1700-1900 PLN
gaz +50% droższy
prąd pewnie + 50% drożej
ŻYŁO się lepiej na KREDYT (wszystkie plusy) to teraz jest wystawiony rachunek!!!!!
Morawicki w 2016 roku - mówił " że 500+ jest na kredyt" ale ponoć Polskę było stać wydawać co rok 40 MLD ZŁ - to teraz wszyscy ZAPŁACIMY ZA TO!!!!!!
@@SunUpPolska Przy obecny cenach pradu najkorzystniej wypada gaz. Wiem że chcesz sprzedać, ale bądź obiektywny. Niestety ceny energi nie są mrożone tj. ceny gazu ;) nasza energetykę czeka duża transformacja, więc będzie trzeba dużo kasy. Zapłacą za to użytkownicy pomp ciepła.
Jaki przekaźnik faz można zastosować do pompy ciepła gree monoblok 8 kw ?
Która część pompy typu split ma większy apetyt na prąd? Wewnętrzna czy zewnętrzna?
Bez wątpienia jest to jednostka zewnętrzna ponieważ w niej znajduje się kompresor. Jednak jeżeli chodzi o pompy Panasonic to i tak kable zasilające dociągamy do jednostki wewnętrznej, a od niej do jednostki wewnętrznej. Z drugiej strony w jednostce wewnętrznej znajdują się grzałki, więc jeżeli spojrzymy na to z tej strony to w momencie pracy grzałek większa część energii będzie zużywana w jednostce wewnętrznej. Pozdrawiamy Zespół SunUp
Hmm co wybrac t cap 9kw monoblok na r32 czy split t cap 9 kw na r 410 .....roznica na monoblok +troszke lepsze cop -woda na zewnatrz budynku a split na 410 co roku trzeba zglosEnia robic o przegladach nawet po gwarancji
Ja mam 4 fazową na Węgiel tyle że mam niski pokład na 2 metry poniżej trawy kopie sobie sam . Jest coś tańszego ?
Panie Kacprze, doceniamy poczucie humoru i pozdrawiamy serdecznie :) Zespół SunUp.pl
MAM BARDZO WAŻNE PYTANIE. Jeżeli mam zabezpieczenie licznikowe 25A a pompa w max. momencie potrzebuje 22A, to co z innymi urządzeniami, które będą włączone i potrzebują także sporo mocy, np piekarnik, czy w tum momencie będzie "wywalać" mi bezpieczniki ? Czy ktoś może coś podpowiedzieć ? Z góry dziękuję.
Istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie wywalać bezpiecznik. To wszystko zależy czy w danym momencie załączy się grzałka piekarnika a PC będzie grzać CWU.
Ciekawe pytanie. A jeszcze kuchnia indukcyjna co ciągnie z 7 kW. Trzeba sporo mocy na dom. Czy te nasze sieci energetyczne to uciagna? W lato falowniki walczą z wpychaniem energii do sieci. Zima pewnie linie przesyłowe będą rozgrzane do czerwoności w związku ze znacznym poborem energii.
Z tą grzałką w Tcapie 9-tce 3f to chyba coś nie do końca prawda,tam z tego co kojarzę również jest 3 kw.tak samo jak 1f🤔
Tak w T-Cap 9k zawsze jest grzałka 3 kW niezależnie od wersji 1 czy 3 fazowej. Pozdrawiamy zespól SunUp
dziękuję za odpowiedź
Czy kabel 5 x 2.5 wystarczy do pompy 9 kw, czy 5x4?Pompa 3 fazy
Kabel 5x2,5 do pompy 3 fazowej będzie OK. Należy zawsze pamiętać aby policzyć spadki napięcia na kablu. Pozdrawiamy zespół SunUp
Urządzenia 3 fazowe zawsze poddawane są mniejszym prądom, falownik (dla niektórych nie fachowo inverter) generuje mniejsze straty podczas pracy na tranzystorach kluczujących które to zależą od przenoszonych prądów. Tego nie podaje współczynnik COP pompy ciepła. To rozsądek i wybór podparty doświadczeniem i fachowością instalatora, a nie domokrążcy i naganiacze, pozwoli na dobry wybór. W niektórych regionach operatorzy energetyczni buntują się co do przyłączania urządzeń 1 fazowych i nakazują poprzez dodatkowe warunki aby w danym rejonie odbiorcy byli symetrycznie podłączeni do sieci 3 fazowej . Zaczyna się mówić o kompensacji mocy biernej co w przypadku 1fazy będzie nie spełnialnym problemem . Brak fazy unieruchomi pompę zasilaną 3F lecz nie są to sytuacje patologiczne, można wtedy użyć grzałek w celu podtrzymania. Inne zalety ewidentnie wskazują na wybór.
podsumowujac do 3 fazowej pompy wystarczy przewod 5x2,5??
To zależy od odległości jaka będzie pomiędzy pompą ciepła a tablicą rozdzielczą. Zazwyczaj kabel 5x2,5 mm2 jest wystarczający.
@@SunUpPolska jest 29 mb
Witam.
Posiadam TCap 9kw 3 fazowa ,założona do domu 160mkw w układzie mieszanym bufor 100l równolegle dwie pompy , jedna na podłogę i druga na grzejniki , Przez rok zjadla 8800kwh , krzywa grzewcza na grzejniki do 47st przy -10st , delta 5 w okresie grudniowym gdzie mrozy były -10st pompa chciała z ramy wyskoczyć i wkręcała się do 62hz żeby dogonić zadany parametr na grzejniki i zaraz defrost i tak w kółko przez co zjadla 1900kwh w tym miesiącu, grzałki nie użyła ani razu Wyprodukowała 26tyś kwh, Co może być przyczyna takiego zachowania i takiego zużycia prądu ?
Pozdrawiam
Najważniejsze, jakie masz zapotrzebowanie energii na CO??
Czy masz zrobiony audyt ???
Niestety pompy są najlepsze do ogrzewania podłogowego - niska temperatura.
Mam dom "trochę' większy 256 m 2 - też mam pc ale gruntową i ogrzewanie podłogowe
217 m 2 - nie ogrzewam garażu i na rok pompa "zjada" około 4600 kWh na CO+CWU.
Dzwoń do serwisu - ale być, może że Twój dom potrzebuje "dużo" energii
skoro pompa wyprodukowała 26 tyś kWh - to być może ten dom tyle potrzebuje.
Ile spalałeś przed pompą?
Mniejszy współczynnik COP może być spowodowany bardzo wieloma czynnikami, zdalnie nie da się przeprowadzić diagnozy. Z takich rzeczy podstawowych to
za mała ilość czynnika chłodniczego, długość linii freonowych, za małe średnice rurociągów, słabe ocieplenie linii freonowych na zewnątrz, złe nastawy.
Tych rzeczy jest bardzo dużo i trudno to zdiagnozować bez dodatkowych danych. Jeżeli ma Pan SmartCloud to możemy zerknąć :) proszę o kontakt z naszym biurem.
Pozdrawiamy zespół SunUp.pl
@@marekprzedstawiciel8740 4,5 tony ekogroszku, Fakt z zapotrzebowaniem jest taki że muszę dom ocieplić bo nie wszystkie ściany są ocieplone a poza tym tak mi fachowcy zrobili poddasze że na skosach lód się pojawia , Jak sam nie zrobisz bądź nie przypilnujesz to takie właśnie efekty są
@@robin_needforspeed1543 - Kolego 4,5 tony to (masz dość spore zapotrzebowanie)
4500 kg x 7 kWh (kaloryczność) = 31.500 kWh x 80% (sprawność pieca) = 25.200 kWh
I takie masz zapotrzebowanie na energię domu (CO+pewnie CWU).
NAPISAŁEŚ:
""Wyprodukowała 26tyś kwh,"""
Czyli WSZYSTKO PRAKTYCZNIE SIĘ ZGADZA!!!!!
Mój dom ma zapotrzebowanie na CO+CWU około 21500 kWh (256 m 2)
a pompa gruntowa "łyka" od 4600 do 4900 kWh rok (CO+CWU).
Ale mam ogrzewanie podłogowe w domu ( nie ogrzewam garażu 39 m2).
Taniej niż ekogroszkiem po 3 tyś za tone już wygrałeś 🤣
Czy mógłby ktoś napisać lub wrzucić film o przepływie pompy wody? Na panelu sterowania znajduje się wiele opcji ustawienia maksymalnej prędkości cyrkulacji wody, jednak nie wiemy, co każda z nich oznacza i jakie ustawienie jest najlepsze. Mam Panasonic T-CAP 12 KW split.
hello, i wanted to ask you about your heat pump panasonic 12kw t cap split, how much are you satisfied?
@@TefikAsani-x3p Two years of operation of the pump and so far it works very well without any problem. Excellent performance. Do you want to buy this model for your home?
Ile % różnicy w cenie pompy 1 a 3 fazowej jest dla pompy o mocy 12 kw?
@JERZY STARCZEWSKI to zależy od modelu pompy. Generalnie jeżeli mówimy o T-Cap 12kW to pompa 1 fazowa jest tańsza o 9% od wersji 3 fazowej. Przekładając to na sprzęt to w uproszczeniu jest to bufor ciepła.
co oznacza okresleinie T-cap??
T-Cap z angielskiego to Total-Capacity Seria ta jest w stanie utrzymać tę samą wydajność nominalną nawet w temperaturze -15°C bez pomocy elektrycznej grzałki wspomagającej. Pozdrawiamy zespół SunUp
Wkradł się błąd. Grzałka ma 3 kw
Pompa działa normalnie na 2 f
Problemem tego segmentu rynku urządzeń grzewczych jest brak rzetelnej wiedzy sprzedawców i instalatorów. Często zdarza się, już po zainstalowaniu pompy, że trzeba zmieniać warunki zasilania budynku! To nie budzi zaufania do tej technologii! Zanim wydasz kilkadziesiąt tysięcy złotych na pompę, pomyśl o projekcie elektrycznym. Może unikniesz rozczarowania!
Odpowiedź jest prosta. Żadna z powyzszych. Bo są za drogie. Za 12 k mogę mieć taką samą pompę z innym logo, z takimi samymi bebechami. Dowód ? Kanał 4nergy wyjaśni temat. Dziękuję do widzenia.
Podrzucisz link?
Te j j
B+no uh
Panie a po cholerę w pompie grzałki ? Durne ludzie płaca majątek za MARKOWĄ ściemę która ma niby 12 czy 18 kw a w rzeczywistości układ chłodniczy ma 5 czy 8 kw a resztę ratuje tyłek grzałkami xD Jak pompa 12 kw ma sprężarkę 1800 W to żeby na dłoni mi kaktus wyrośl to nie ma takiego czynnika żeby nawet przy +10 mogło to przepompować energię równą 12 kW
Dla tego dobry Chińczyk o mocy 19 kw ma sprężarkę o mocy 5.5 kw i on sie nie musi grzałkami ratować nawet przy - 18