Oczywiście do przeprowadzenia kalibracji powinno być koło wyważone, tak samo ciężarek powinien być wzorcowy 100g. Warto posiadać jakieś sprawdzone koło na takie sytuacje. :)
Odpowiadamy :) Zgodnie ze sztuką wyważania kół powinno się kleić ciężarki w jednym miejscu. Na filmie jest pokazane jak używać ciężarka uczącego w pierwszym cyklu w pierwszym kole z zestawu, a w drugim cyklu jest doklejana pozostała ilość ciężarków potrzebnych do wyważenia koła dlatego ciężarki nie są w jednym miejscu. Po tym zabiegu reszta kół jest już klejona w jednym cyklu w jednym miejscu. Jeśli komuś przeszkadza rozbicie miejsca klejenia ciężarków na dwa w pierwszym kole, to po wykonaniu pierwszego cyklu uczącego można zdjąć ciężarek uczący (na filmiku 40g) i wyważyć ponownie pierwsze koło tak samo jak te trzy pozostałe.
Wszystko fajnie ale rażące w oczy jak czarna felga aluminiowa od środka i srebrny ciężarek klejony wrrrrr. Ja wiem, że to tylko film pokazowy - prezentujący wyważarkę oraz jej możliwości ale można by to już zrobić do końca dobrze i fachowo.
Masz jak najbardziej rację, czarne ciężarki byłyby tu lepsze. Ale jak słusznie zauważasz w tym filmie chcieliśmy zaprezentować głównie wyważarkę i jej funkcję, a nie koła. :) A czy to zrobione fachowo - no cóż, kolor ciężarka raczej nie ma na to wpływu ;) pozdrowienia, Tomek PHU Szczepan
Szkoda że nie pokazujecie operacji optymalizacji koła.Czy z wyważarką w komplecie jest przewód zasilający?
Tak, z wyważarką jest przewód zasilający :) Dziękujemy za pomysł z optymalizacją :)
pozdrowienia,
Tomek
PHU Szczepan
A czy do kalibracji potrzebne jest koło już wymarzone czy nie bo właśnie mam dylemat proszę o odpowiedź
Oczywiście do przeprowadzenia kalibracji powinno być koło wyważone, tak samo ciężarek powinien być wzorcowy 100g.
Warto posiadać jakieś sprawdzone koło na takie sytuacje. :)
A to nie jest nieprofesjonalne?? Ciężarek nie powinien być w jednym miejscu?? W sensie Do 40 dodać, odjąć lub przesunąć o te 10g. Pytam.
Odpowiadamy :)
Zgodnie ze sztuką wyważania kół powinno się kleić ciężarki w jednym miejscu. Na filmie jest pokazane jak używać ciężarka uczącego w pierwszym cyklu w pierwszym kole z zestawu, a w drugim cyklu jest doklejana pozostała ilość ciężarków potrzebnych do wyważenia koła dlatego ciężarki nie są w jednym miejscu. Po tym zabiegu reszta kół jest już klejona w jednym cyklu w jednym miejscu. Jeśli komuś przeszkadza rozbicie miejsca klejenia ciężarków na dwa w pierwszym kole, to po wykonaniu pierwszego cyklu uczącego można zdjąć ciężarek uczący (na filmiku 40g) i wyważyć ponownie pierwsze koło tak samo jak te trzy pozostałe.
Wszystko fajnie ale rażące w oczy jak czarna felga aluminiowa od środka i srebrny ciężarek klejony wrrrrr.
Ja wiem, że to tylko film pokazowy - prezentujący wyważarkę oraz jej możliwości ale można by to już zrobić do końca dobrze i fachowo.
Masz jak najbardziej rację, czarne ciężarki byłyby tu lepsze. Ale jak słusznie zauważasz w tym filmie chcieliśmy zaprezentować głównie wyważarkę i jej funkcję, a nie koła. :)
A czy to zrobione fachowo - no cóż, kolor ciężarka raczej nie ma na to wpływu ;)
pozdrowienia,
Tomek
PHU Szczepan